11 n üc Li iturgs e d er Kerk R.K. VOLKSBOND FAILLISSEMENTEN ZATELCAG 27 NOVEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG 10 II B B INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIOEN OP RETRAITE. Hier voor mij ligt het stukje van den Senior „Juist voor ons". Een aansporing om dit jaar op retraite te gaan. Mag ik hierby even herinneren aan een soort van afspraak, welke wij in 't begin van dit jaar hebben gemaakt. Toen hebben wij onze plannen uiteen gezet, het program van ons gouden jaar. Beginnen met een tentoonstelling en ein digen met een doodenherdenking. Dat alles behoort nu weer tot het verleden en dank zij de activiteit van zeer velen mogen wij met voldoening op 't afgeloopen jaar te rugzien. Toen wij onze plannen in het begin van dit jaar hebben uiteengezet, hebben wij de wensch uitgesprokèn, dat wij dit jaar ons gouden jaar een retraite zullen volma ken met leden van onze Leidsche Gezellen- vereeniging. Verschillende leden hebben reeds meer malen een retraite medegemaakt en zul len zeker dit jaar niet achterblijven, ande ren, waaronder zeer v 'e jongeren, nieuwe leden van de Gezellenvereeniging zijn nog nooit op rertaite geweest, maar maken dit jaar een begin. In dit ons gouden jaar gaan wy met een vyftigtal jongemannen op retraite. H. SCHRAMA, Pr. WERKLOOZENZORG. Binnen zeer korten tijd beginnen wij weer met de zorg voor de R.-K. jeugdige werkloozen. Ook alle werklooze Gezellen roepen wij op voor Donderdagavond de propaganda- avond by te wonen. Het program ziet er goed uit, het zal alleen kunnen worden uitgevoerd als de werkloozen zich niet afzijdig houden, maar komen. Wij mogen toch zeker wel rekenen op de steun van de werklooze Gezellen. Donderdagavond is de zaal gesloten voor de ontspanning der Gezellen, dit kleine of fer brengt iedere gezel loyaal voor hen, die niet in de gelegenheid zijn om te werken. Ook doe ik een beroep op de Gezellen, voortaan zal in enkele bijeenkomsten een busje rondgaan om een kleine« bijdrage voor de werkloozenzorg. Vele kleintjes maken een groot. De vorige jaren hebben wij op deze wijze een bedrag van pl.m. 25.bijeen gebracht. Een zeer mooi idee is 't, wanneer gij uw winst by 't kaartspelen in dit busje deponeert. H. SCHRAMA, V.-Pr. JUIST VOOR ONS! Het is veel gemakkelijker jonge kerels warm te laten loopen voor sport en spel of lichaamsstraining, dan voor een inspan ning der hersens. Dat is een verschijnsel van onzen opper- vlakkigen tijd. Moeten wij natuurlijk niet aan meedoen; al zal het ons wel wat moeite kosten om dat, wat gemakkelijk gaat, te laten lig gen. Wij moeten een hoogere opvatting heb ben. Geen zwevers moeten we dan zijn, want met beide beenen in de werkelijk heid blijven is een levenseisch. Maar we moeten van het aardsche naar het hemel- sche ons leven richten. Er moeten leiding, stuwing en opgaande lyn in te onder scheiden zijn. Zijn die er niet, dan is ons leven gedeeltelijk dood, dan is er van ka tholicisme geen sprake. Nu zal geen eerlijk Gezel ontkennen, dat hij van tijd tot tijd hernieuwing in lei ding en stuwing noodig heeft. Zooals met alles, zoo gaat het ook met het geestelijke. Er ziet nu eenmaal slijtage in. Hoewel men dus weet en erkent, dat geestelijke montage dure noodzaak is, dat om de duurzaamheid van de ziel te beschermen het noodige herstel niet kan gemist worden, blijft nog menig Gezel rond tollen in den engen kring van het eigen- ik. Ziet hij dan niet de geestelijke ruine rondom? Het open oog door de wereld. Doen we dat, dan stellen we daden en ter wille van eigen levensgeluk zoeken we de zonnige hoogte van Gods genade en het lommerijke dal van Gods liefde: Is er schooner middel dan een retraite? Daar bloeit de Boom des levens dag aan dag; daar rust de ziel van het ijdele bejag! Een retraite, juist voor ons! Omdat we als jonge kerels het zoo hard noodig heb ben. SENIOR. MEDEDEELÏNGEN. De trekking der loterij van onze Re- tiaiteclub heeft j.l. Maandag plaats gehad en de uitslag is geannoceerd in „De Leid sche Courant" van j.l. Dinsdag. Nog kun nen de prijzen heden- en morgenavond ge haald worden in het Gezellenhuis, tus- schen 8 en 9 uur. Tevens is aldaar de trek- kingslijst ter inzage. St. Nicolaas-avond wordt Dinsdag 7 Dec. gevierd, waartoe bij voorbaat nu reeds Gehuwden en Gezellen worden uit- genoodigd. De aspiranten komen as. Maandag of Woensdagvoor het eerst bijeen om de cursus te gaan volgen, voorafgaande aan hun installatie. JAARBOEKJE. Begin Dec. verschijnt het jaarboekje, uit gave van het Centraal Breau te Amster dam. Er is wederom alle zorg aan be steed en de inhoud is nog meer actueel dan van het vorige. In zwart-leeren omslag zal het, ondanks NEDERLANDSCHE AFDEELI NG LEIDEN PLAATSELIJKE CENTR R.K. ARBEIDERSBEWEGING ALLEN WETEN dat begin December het Sint Nicolaasfeest wordt gevierd. Een feest, dat in Nederland in hooge eere wordt gehouden. Een feest. omdat men in alle standen der maatschap py zijn volle medewerking geeft, om het te doen zijn, een vreugdedag voor groot en klein! Wat al voorbereidingen worden ge troffen; welk een ijver en scherpzinnigheid leggen vader en moeder aan fien dag voor dat St, Nicolaasfeest, want, en dit is de opzet van alles, het feest moet en zal sla gen, voor en om de kinderen vooral! Dan zal heerschen in het gezin de gezelligheid, de vreugde, waardoor de offers, ieder naar zijn vermogen gebracht, ruimschoots be loond zullen worden. Dan zal dien dag steeds in een aangename herinnering blij ven voortleven en niet licht worden verge ten! Vergeef mij, in mijn omgeving hoorde ik over niets anders dan dit onderwerp spre ken, dat ik in St. Nicolaasstemming ben ge komen. Geïnspireerd daardoor, vloeide mij het bovenstaande uit de pen. Doch nu ter zake. "Ook het Volksbondbestuur heeft gemeend aan de leden van het groote Volksbondge zin een avond aan te bieden, welke gehou den wordt op Donderdag, 9 Decem ber, in de groote zaal van het Bondsge- bouw. Deze is voor alle leden toegan kelijk. Neen, nu moet u niet denken, dat St. Nicolaas en zijn knecht, zwarte Piet, dezen avond met hun persoonlijk bezoek zullen komen vereeren. Daar is natuur lijk geen sprake van en dat ligt ook niet in de bedoeling. De bijeenkomst wordt be legd om de geesten onzer menschen te ver rijken, dus een ontwikkelings-avond, de tweede in dit winterseizoen. Een avond waarvan de datum, evenals die van 6 De cember, nu reeds in uw geheugen geprent moet worden. Immers, het onderwerp dat voor u behandeld zal worden is het ten volle waard. Onze districtsbestuurder A. Angenent zal dien avond u een duidelijke uiteenzetting geven yan „Cultuur en Be schaving". Een beschouwing dus welke zeer interessant zal zijn en waaruit door de aan wezigen, wij rekenen er op dat de groote zaal geheel gevuld zal zijn, heel wat lee ring kan getrokken worden. Dit is de opzet van deze ontwikkelings avond, welke voor u veel aantrekkelijks biedt. Toont uwe belangstelling daarvoor! Dan zal ook van dezen avond gezegd kun nen worden, dat hij volkomen geslaagd is en het bestuur zal door uwe opkomst ge sterkt worden in het vertrouwen, dat het geven van ontwikkelingsavonden door de leden op hoogen prijs wordt gesteld. ONTWEKKELINGS-CURSUSSEN. Hetgeen wij de vorige maal schreven om te komen tot het in het leven roepen van cursussen voor de leden van de afdeeling Leiden van den Ned. R.K. Volksbond schijnt niet zonder effect te zijn gebleven. Voor dat dit punt op een bestuursraad aan de orde kon worden gesteld, gaven verschil lenden reeds blijken van instemming. Wij moeten echter eerst nog een mogelijk mis verstand uit den weg ruimen. Ons werd gevraagd of de eventueel te houden cur sussen uitsluitend waren bedoeld voor de bestuursleden der resp, vakafdeelingen. Dit is geenszins de bedoeling en is het nooit ge weest. Ieder lid van den Volksbond kan zich voor de cursussen opgeven, waarvoor hij bij het bestuur van zijn vakafdeeling terecht kan. Weet u welk voordeel daar, door zoo te handelen, aan verbonden is? Dit, dat door de besturen dan zal moeten worden medegewerkt, om bedoelde cursus sen tot stand te brengen. Dat door dien drang, van onder af, de besprekingen in ba nen geleid worden, waardoor de kans van slagen grooter wordt. We moeten vooruit! Bedenk stilstand is achteruitgang. Daarom de handen aan de ploeg. De grond bouwrijp gemaakt, dan zal het zaadhonderdvoudige vruchten voortbrengen! Wellicht dat Lei den dan in de toekomst aan anderen ten voorbeeld gesteld zal kunnen worden. DE SPAARREGELING. Het aantal spaarders, dat aan deze rege ling te Leiden deelneemt, welke bedoeld is als compensatie voor de groote tekorten in de gezinnen door langdurige werkloos heid, bedraagt pl.m. 500. Deze extra B- steunverleening wordt door velen dus aan gevoeld als een middel om de ontstane ach terstand eenigszins in te halen. Dat deze regeling niet de volle sympathie heeft van de werkloozen willen wij aannemen, even als het feit, dat zij als het juiste middel kan sterk gestegen papierprys, toch maar 25 cent kosten. Nu ook ieder Gezel zijn jaar boekje! KAAR TWED STRIJD. Het aantal deelnemers voor kruisjassen is nog klein. De leiders, de comm. J. Com- pier en F. Overdijk, verwachten meer klandizie! Ze zouden het gaarne zoo in richten, dat de wedstdijd half December eindigt. DE COMPETITIES. Afd. Biljart: 29 Nov. R'veenZoeter- woude II; 30 Nov. Zoeterwoude IZoe ter wou de-dorp; 4 Dec. Noordwijk INoord- wijk II. Afd. Tafeltennis: 30 Nov. Zoeterwoude IWarmond; 2 Dec. LeidenVoorhout, zal verzet worden. worden aangemerkt. De ontstemming, wel ke daarover de laatste weken naar voren is gekomen, is maar al te goed bekend, en wij meenen daaruit te mogen afleiden dat de onlangs gehouden collecte voor de extra B-steunverleening daarvan terdege de nadeelige gevolgen heeft ondervonden Immers het gecollecteerde bedrag, pl.m. ƒ950.is voor een stad als Leiden niet bijzonder hoog te noemen. Wij meenen, naast vele anderen, toch nog even de aandacht te moeten vestigen op een insinuatie aan het adres van R.K. werkloozen, welke wel wat geK m de ooren klinkt. Zij zouden n.l. mede moeten helpen om de spaargeldregeling, ingesteld door Minister Romme, te doen slagen. Om daar toe te geraken zouden voor verschillenden van hen de wekelijksche spaarbedragen van 25 cent door kerkelijke instellingen worden betaald. We kunnen echter wel voor vaststaand aannemen, dat aan deze bedoe ling van den Minister geen uitvoering zal kunnen worden gegeven, met dit gevolg, dat zij, die van goeden wil zijn, maar niet bij machte, daardoor verstoken blijven van de ook in hun gezinnen zoo hard noodige bijstand. In zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer, heeft de Minister erkend dat de nood hoog is en zyn twijfel uitge sproken, dat van bedoelde instellingen niet veel te verwachten zal zijn. Redenen waar om hij verklaard heeft, dat, als de door hem getroffen regeling eenigen tijd zal hebben doorgewerkt, hij zich aan de hand der resultaten opnieuw zal beraden, of, ten aanzien van de bedoelde speciale gevallen, een nadere regeling behoort te worden ge troffen. We hopen, dat dit wachten door den Mi nister op nadere gegevens, niet te lang zal duren, want de gedupeerden, wij wijzen hier speciaal op de groote gezinnen, onder vinden door deze stagnatie hiervan de grootste nadeelen. DE BIDSTONDEN. Morgen, de laatste der Zondagen van de Novembermaand, heeft de sluiting plaats der bidstonden op het R.K. Kerkhof. Veler, hebben, daartoe door de St. Barbara-ver- eeniging in de gelegenheid gesteld, van de gelegenheid gebruik gemaakt, om in de kapel, hunne dierbare dooden te herden ken en voor hen Gods genade af te smee- ken. De sluitingsplechtigheid, welke te 1 uur aanvangt, wordt verricht door prof. A Cleophas. Het bestuur van Barbara ver trouwt dat velen aanwezig zullen zijn. Een klein offerjte zal van u worden gevraagd, doch dit zal geen bezwaar zijn als men be denkt al hetgeen, wat de Barbara-vereeni- ging in de Novembermaand voor de doo denherdenking doet. Wiji verwijzen verder naar een advertentie in dit blad. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". De afdeeling Leiden van „Herwonnen Le venskracht" houdt Dinsdag 7 Dec. a.s. een vergadering, waarin aan de orde gesteld zal worden de verkiezing van een voorzit ter wegens het tusschentijds bedanken van den heer Lombert. Het bestuur vertrouwt, dat allen ter vergadering aanwezig zullen zijn. Nadere gegevens zullen dan waarschijn lijk kunnen worden medegedeeld over de filmavond te houden op 28 Januari in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. Door middel van del film zult u dien avond ken nis kunnen nemen van het groote werk dat het Sanatorium „Berg en Bosch" doet voor haar t.b.c.-patiënten. Men houde dus 28 Januari vrij. Voorts kunnen wij mededeelen, dat de trekking van de loterij voor „Herwonnen Levenskracht" 27 Dec. plaatst vindt. Nog enkele loten wachten op koopers. Deze zijn te verkrijgen bij de comitéleden. Men wachtte echter niet te lang! H. MIS VOOR DE WERKLOOZEN. Zooals gebruikelijk op de laatste Maan dag van de maand worden de werkloozen uitgenoodigd Maandag a.s. in de St. Lode- wijkskerk tot bijwoning van de H. Mis, des morgens te 9 uur, welke wordt opgedragen door den geestelijk adviseur, prof. A. Cleo phas, waarna deze een predicatie zal hou den. We nemen aan, dat niemand Maandag morgen zal ontbreken! EERSTE ZONDAG VAN DEN ADVENT. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie ZONDAG 28 NoV. Eerste Zondag v. d. Advent. Begin van het Kerkelijk Jaar. Mis: Ad te levavi. Geen Gloria. 2e gebed ter eere van Maria (Deus, qui); 3e voor Kerk of Paus. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drie eenheid. Kleur: Paars. De tijd van voorbereiding op de komst van Christus is daar. Daarom gebroken nu met de werken van de duisternis (de zonde) en in ons leven den Christus nageleefd! (Epistel). Uit ons zelf daartoe onmachtig moeten wij ons vertrouwen verlevendigen en bidden: „Heer leer Gij ons Uw wegen; wek Gij in ons op Uw macht" (Introïtus; Gebed, Graduale). Zoo hopen wij met de hulp van God ons waardig voor te bereiden op de komst van Christus bij het heilig Kerstfeest, maar ook op Zijn tweede komst ten oordeel. (Evangelie). Vertrouwvol brengen wij tot dat doel ons offer, door welks kracht wij gezuiverd mogen gaan tot ae kribbe en de rechterstoel van Hem, van Wier. wij ons offer ontvangen hebben. .Stilgebed). MAANDAG 29 Nov. Mis v. d. H. Rad boud, Bisschop van Utrecht: Sacerdotes. (Zie in het feesteigen van het Bisdom). 2e gebed v. d. vorige Zondag; 3e v. d. Vigi lie v. d. H. Andreas, Apostel; 4e v. d. H. Saturninus, Martelaar. Laatste Evangelie v. d.Vigilie. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Vigilie: Dominus. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Radboud; 3e v. d. vorige Zondag; 4e v. d. H. Saturninus. Kleur' Paars. Het zesjarig bestuur v. d. H. Radboud was zeer moeilijk wegens de invallen van de Noormannen. De Heilige zag zich ge noodzaakt Utrecht te verlaten en verbleef in Deventer, vanwaar uit hij veel en ge vaarlijke tochten ondernam naar zijn ge teisterd bisdom. Onder zijn beschèrm.ng staat de vereeniging tot bevordering van het Nederlandsch Katholiek Hooger Onder wijs, de „St. Radboudstichting". Moge door de voorspraak van den H. Rad boud onze katholieke Universiteit haar al- geheele voltooiing krijgen en Gods onmis bare zegen blijven rusten op het Katholiek Hooger Onderwijs in ons vaderland. DINSDAG 30 Nov. Feestdag van den H. Andreas, Apostel. Mis: Mihi autem. 2e ge- ber v d. vorige Zondag. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. De heilige Andreas, broeder van den H. Petrus, is te Pataras, waar' hij veel be keeringen gemaakt had, gekruisigd, omdat hij de landvoogd Aegea vrijmoedig te woord gestaan, den Christus beleden, en gewei gerd had aan de afgoden te offeren, Zyn. k.ruis had een bijzondere vorm, n.l. twee schuin geplaatste balken dat sindsdien ,.An- dreas-kruis-genoemd wordt. Alvorens aan het kruis vastgebonden te worden, aanbad de heilige het kruis als geheiligd door de kruisdood van tien Goddelijken Meester en riep uit: „Moge door u mij opnemen. Die door u mij verlost heeft" Nog twee dagen leefde de heiligen Apostel gebonden aan het kruis, gedurende welke tijd hij voort durend het volk bleef vermanen standvastig te blijven in het geloof. HET VERBONDS-INSIGNE. Ieder lid drage het Verbondsinsigne! Prijs bij bestelling van 19 stuks 15 cent per stuk, van 10 en meer stuks 12 cent per stuk. Bestellingen aan: Verbondsbestuur, Drift 1012 Utrecht. VAN DE REDACTIE. Correspondentie deze rubriek betreffen de moet gezonden worden aan het Redac tie-adres: Verl. Bloemistenlaan 45. De vol gende rubriek verschijnt over 14 dagen. /(■Si WOENSDAG 1 December. Mis v. d. H. Eligius, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e ge bed v. d. vorige Zondag. Kleur: Wit Eerst goudsmit, later muntmeester van den koning van de Franken, werd Eligius verheven tot de bisschoppelijke waardig heid. Hij werd bisschop van Noyon en Door nik. Zeer veel heeft de heilige gearbeid aan het welzijn van de geloovigen en aan de bekeermg van de heidensche volken. DONDERDAG 2 Dec. Mis v. d. H. Bibiana, Maagd en Martelares: Me exspectaverunt 2e gebed v. d. vorige Zondag; 3e ter eere van Maria (Deus, qui). Kleur: Rood. Onder de regeering van keizer Juliaan den afvallige onderging de Romeinsche Maagd Bibiana den marteldood met haar vader, moeder en zuster Nadat zij eerst bijna dood gegeeseld was, werd haar een dolk in het hart gestoken. VRIJDAG 3 Dec. Mis. v. d. H. Francis- cus Xaverius, Belijder: Loquebar. 2e gebed v. d. vorige Zondag. Kleur: Wit. Franciscus Xaverius, Jesuiet, een van de eerste metgezellen van den H. Ignatius, de geestelijke vader van de Jesuieten, ver kondigde het geloof in lndië en Japan, waar hij door zijn prediking en wonderen duizenden en duizenden heidenen bekeer de. Op weg naar China, om ook daar den Christus te gaan prediken, stierf hij op het eiland Sancian, nabij China, in een hut. Zijn lichaam werd begraven op het strand, aoch later overgebracht naar Goa, naar de kerk, daar ter zijner eer gebouwd. N.B. Wegens de eerste Vrijdag is geoor loofd een gezongen Votief mis van het H. Hart van Jesus. Mis: Cogitationes. Gloria. 2e gebed v. d. vorige Zondag. Credo. Pre fatie van het H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 4 Dec. Mis v. d. H. Petrus Chrysologus, Bisschop, Belijder en Kerk leeraar: In medio. 2e gebed v. d. vorige Zondag; 3e v. d. H. Barbara, Maagd en Mar telares; 4e voor den Paus. Credo. Kleur: Wit Nog diaken, werd de heilige Petrus tot aartsbisschop van Ravenna verheven. In den strijd tegen Eutyches, (die leerde, dat er in Christus maar één natuur is) was hy een krachtige steun voor Paus Leo I. Zijn bijnaam: „Chjysologus" gouden spreker, dankt hij aan zijn voortreffelijke welspre kendheid. IN DE KERKEN VAN DE E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender van het Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. H. Jacobus van Piceno, Beiijder. MAANDAG. Feest van alle Heiligen van de Serafijnsche Orde. Mis: Gaudeamus. 2e gebed v. d. vorige Zondag; 3e v. d. vigilie v. d. H. Andreas; 4e (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Saturninus. Credo. Prefatie v. d. H. Franciscus. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Antonius Bon- fadini, Belijder: Justus. 2e gebed v. d. vorige Zondag; 3e ter eere van Maria. Amsterdam. ALB. M. KOK pr. Commissie te Leimuiden met haar actief bestuur en haar eminenten voorzitter de winkelweek te Leimuiden wederom inge luid met een voor de kinderen heerlijk St. Nicolaasfeest. Honderden ouders heb ben mede genoten, wanneer zij dit heer lijke gedoe hebben gadegeslagen. De win kelweek viert heden haar vijfde lustrum. Vele ouders hopen van ganscher harte dat de Commissie op de ingeslagen weg moge voortgaan en zich de moeite moge getroosten om aan vele gezinnen een ge- noegelijke middag te verschaffen. We ho- pij van ganscher harte, dat de middelen hen daartoe in staat stellen. We brengen dan ook onzen hartelijken dank aan het Bestuur van de winkelweekcommissie voor de genotvolle middag ten gerieve van de kinderen. U geachte Redactie dankend voor de beschikbaar gestelde plaatsruimte, tee- ken ik: Hoogacntend, J. L.AMI, Rijnzaterwoude. ..Uitgesproken: S. Verbeek, koopman, te Leiden, Hoo- gewoerd 99 Cur.: mr. W. B. H. A. Heskes, te Leiden. B. Boender, masseur, Den Haag, Staten- iaan 142. Cur.: mr. H. G. van IJsendijk. A. R. Romijn, handeldrijvende onder den naam firma A. R. Romijn, Den Haag, Noordpolderkade 2. Cur.: mr. J. S. Thieme. L. Dadema, Den Haag, Muschenbroekstr. 144 Cui.: mr. F. G. A. Versteegh. H. Hageraats, Den Haag, Anna van Saxenstr. 16. Cur.: mr. J. van der Ven. M. C. L. Hoogenboom, koopman en han delsagent, vroeger wonende te Voorburf, Koningin Wilhelminalaan 37, thans zonder bekende woonplaats. Cur. mr. P. W. Steen. J. Stam, Alkmaar, Corfstraat 28. Cur.: mr. A. Prins. Fr. J Michon, administrateur, Nijmegen, Dr. Claas Noorduijnstr. 2a. Cur.: mr. C. J. A. M. ten Hagen, Nijmegen. Egbert Vos, electricien, Leeuwarden, Ba- lidwarsstraat 4. Cur. mr. A. W. Koch. Opgeheven: W. Smit, Leiden. R. A. J. Rolf, Den Haag. DE GRAFISCHE BOND. De R.K. Grafische Bond. afdeeling Lel den, herdenkt Zondag 28 Nov. a s. haar 29ste stichtingsfeest, hetgeen tot een och tendviering beperkt blijft. In de kerk van den H. Lodewijk aan de Steenschuur, zal des morgens een H. Mis worden opgedra gen voor de overleden en levende leden van de afdeeling, terwijl de leden vriende lijk worden verzocht tot die intentie de H Communie te ontvangen. Daarna heeft een gemeenschappelijk ont bijt plaats in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond. Na afloop huldiging van 4 zilveren jubilarissen n.l. de heeren: J Zandvliet. W. Heemskerk. H. Stuifzand en F Klein: aan elk zal een draagmedaille en diploma worden uitgereikt. Na het ontbijt een attractie waarvan de opbrengst ten goede komt aan de R.K. werkloozen. CHRISTUS KONING-HERDENKING. Deze heeft plaats op Zondagavond a.s in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal, aan vang 8.15 uur. Dit is tevens de opening van het winterprogram, aangeboden door de vereeniging „Katholiek Leiden". Wij vestigen er de aandacht op, dat het complete programmaboek met toegangsbe wijzen voor drie avonden, kosten 1.nog verkrijgbaar is bij de navolgende adressen: fa. Huibers, Haarlemmerstraat 123, fa Geijer, Botermarkt 26 en bij W. v. Keste- ren. Kam. Onneslaan 6. Des middags 12.30 uur is er gelegenheid tot plaatsbespreken. Voorhout, 25 November '37. De Trekvaart. Gaarne wil ik de aandacht b(j de desbe treffende instanties vestigen op den on- houdbaren toestand, waarin de beruchte trekvaart vanaf Postbrug tot Voorhout zich bevindt. De toestand aldaar is meer dan treurig, zoodat deze klacht zeker wel op zijn plaats zal zijn. Van gemeentewege wordt aan bovengenoemden weg veel te weinig aandacht geschonken; zeker is er nu weer een hoeveelheid grint op gestrooid, waarvan er steenen bij zijn, die zoo groot als een vuist en zoo scherp als een naald zijn, waardoor weer veel weggebruikers gedwongen zyn door een lekke band te gaan wandelen. Is het nu niet veel doel matiger om eens wat meer geld hiervoor uit te trekken, in plaats van dergelijke steenen hiervoor in aanmerking te doen komen, daar het geld, dat er nu voor wordt oesteed, absoluut geen voordeel oplevert. Ook de verlichting aldaar is jiihil. Is ook hierin geen verbetering te brengen? Ik ge loof, dat ik namens heel wat ingezetenen spreek, wanneer ik zeg, dat een verbetering dienaangaande absoluut noodzakelijk is. Ik hoop, dat er nu van gemeentewege wat meer attentie van genomen zal worden. Een abonné. Rijnzaterwoude, 25 Nov. '37 Kinder-vreugde. Beleefd verzoek ik u een kleine plaats ruimte in uw alom gelezen dagblad voor het navolgende: Traditie getrouw heeft de Winkelweek-

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6