Academsenieuws SPORT OMGEVING li Burgerlijke Staud Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 27 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Casino. Het Journaal brengt deze week de be langrijkste gebeurtenissen uit het buiten land, o.a. de aankomst van den Belgischen koning in Engeland, wat wordt gevolgd door een Looney Tunes teekenfilmpje ge titeld „Melk and Money". „De wet der Prairie" wordt voor de pau ze gedraaid. Het verhaal is vol avonturen, terwijl de liefhebbers van een zangnummer kunnen genieten van den tenor Dick Fo- ran, die verschillende liederen ten beste geeft. Door een laffe overval, waarbij hij ter nauwernood kon ontvluchten, was Frankie reeds vroeg ouderloos geworden. Hij maakt echter het vaste voornemen den dood van zijn vader te wreken. En dit doet hij, na jaren, op een ongewone, doch niet minder doeltreffende wijze. De Zingende Comboy ls spoedig gevreesd door het geheele land, en waar hij komt, is men zeker dat recht geschiedt. De romantische liefdesgeschie denis, welke door het verhaal loopt, eindigt natuurlijk op de traditioneele wijze. In de tweede hoofdfilm vervullen Rudy Vallee en Ann Dvorak de hoofdrollen. Het is de muzikale showfilm „Sweet Music". Om tal van mogelijkheden te hebben speelt het gegeven zich a-f in een milieu van ar- tisten. Hierdoor ontstaat een bonte variatie van scènes, welke vooral door het tempo, waarin de film speelt, zelfs nog bonteer wordt. Achter de coulissen speelt zich een geheel apart leven af, waarin een traan en een lach voorkomen, jalouzie en liefde, op en vroolykheid. Het is een parte wereld, wereld, wat de regisseur sterk wil doen uitkomen. „Sweet Music" is er een van het type, dat in Amerika veel opgang maakt, waarin niet minder dan zes schlagers wor den gelanceerd en dat bogen kan op de me- gewektheid en vroolijkheid. Het is n' aparte girls en twee bands, waaronder de humo ristische band van Rudy Valee. Lido. „Nancy Steele wordt vermist" luidt de titel van de hoofdfilm, welke Lido deze week op zijn programma heeft. En wan neer wij deze titel gelezen hebben en een ruig behaarde zeeman in een wrak Fordje zien rijden, die aan een bevriend echtpaar een in keurige kleertjes gestoke baby ziet overhandigen, weten we, dat dit kind de vermiste Nancy Steele is. De zeeman, die niemand minder is dan Victor Mc Langlen, de enorme Ier, ontpopt zich als iemand, die' by Steele in dienst is als kellner en een gloeiende hekel heeft aan Steele, omdat deze een wapenfabrikant is en op deel name van Amerika aan den wereldoorlog aanstuwt. De kinderroover heeft echter weinig pleizier van zijn daad, want hij wordt gearresteerdwegens een vecht partijtje, wat by Mac Laglen iets heel ge woons is. Hy slaat een der arresteerende agenten met een flesch op het hoofd en wordt daarvoor veroordeeld tot 2 jaar ge vangenisstraf, welke straf later gewijzigd wordt in levenslang, tengevolge van een gevangenisoproer, waarbij hij betrokken was. Na 17 jaar wordt hij wegens goed ge drag ontslagen en inmiddels is het ge roofde kind opgegroeid tot een volwas sen meisje, dat er niet van droomt, dat zy een milionairsdochter is. Als ten slotte een indringster zich uitgeeft voor de dochter van Steele, openbaart de roover het ge heim, onder zeer sensationeele omstandig heden. Een spannende, prachtig geënsce neerde en uitermate sterk gespeelde film. Vóór de pauze draait „Puberteit", een onderwerp, dat den laatsten tyd herhaalde lijk zoowel op het tooneel als op het witte doek behandeld is. Het is een Fransche film en de Franschen weten een dergelijk onderwerp met de noodige reserve te be handelen. De verwikkeling is zeer goed gevonden; het is niet zoozeer het probleem van de rijpende jeugd zelf, maar de verwik keling, welke het gevolg van een „kalver liefde" kan zijn op een kostschool, welke het gegeven vormt van deze film, waarvan de Fransche inslag duidelijk kenbaar is. Voor volwassenen een uitstekend programma. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD, LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Te 8 uur H. Mis in de H. Lo- dewykskerk met algemeenes H. Commu nie voor de leden van den Graf. Bond. Daarna gemeenschappelijk ontbijt in het Bondsgebouw. Jaarvergadering Werk meesters, 8 uur. Maandag: H. Mis voor de werkloozen in de H. Lode wij kskerk, 9 uur. Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Om streken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Dag. Bestuursvergadering, 8 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster: Zondag: G. Bot en J. Bentveld; Maandag: H. Nijhuis en F. Overdijk; Dinsdag: J. Compier en C. van Tol; Donderdag: C. v. d. Meel en Th. van Dijk; Zaterdag: P. Rijzevoort en C. Bilderoeek. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur om 10.15 wordt de zaal gesloten Van 12 uur Bibliotheek. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. 8.30 uur Prijskaar ten. 8.30 uur Prijsbiljarten; hoofdprijs een polshorloge. Maandag: Bijeen komst voor de leden van 8 0010.15 uur, 8.30 uur Aspirantencursus. 8.00 Ta feltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de pastorie. SINT ODO-KOORKNAPEN. Week-agenda: Zondag: Groep A zingt mee in de Hoogmis. Maandag: half vijf: Aspirantengroep C. kwart over vijf: Groep B. Dinsdag: zes uur: Groep A. Don derdag: half vijf: De Aspirantengroep C. kwart over vijf: Groep B. Vrijdag: zes uur: Groep A. Hallo boys! Eerst een pluim op de hoed van onze boys van Groep A! Jullie hebt je kranig gehouden bij de uitvoeringen in den afgeloopen week! Nu niet hoogmoedig worden, hoor, want het moet nog beter worden! Altijd: vooruit boys!! De jongens van Groep B en C doen goed hun best! Denken de jongens van B. om de Grego- riaansche noten goed te leeren thuis? Wie is het eerste klaar?? En dan, jongens! Ons eerste en mooiste werk als St. Odo- koorknaap is in de Kerk!! Een uitvoering hier of daar is wel „reuze tof", maar het mooiste is, als je voor Christus zelf zingt in de Kerk! Binnenkort Kerstmis! Daar gaan we eens extra voor studeeren, zeg! Groep B mag dan ook meezingen! Reuzen hè? En danZwarte Piet zit al te sprin gen! Jullie ook? Nou, ik ook; ik zit te springen.... om jullie contributie, want die Piet is heelemaal „blut"! Snappen jul lie 'm? O zoo!! Dag hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater." Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 7.30 uur: H. Mis, waaronder Alg. H. Communie voor Welpen, Verken ners, Kruistochters, aspiranten en Maria Congreganisten. 4 uur Ontspanning. 4 uur Aspirantenban 4.30 uur Danswed strijd. 5 uur Af teekenen eischen. 7.45 uur Ontspanning Schaakwedstrijd. Maandag, 7.30 uur: Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag, 7.30 uur: Fran ciscusban. Woensdag, 7.30 uur: Pascha- lis-, Servatius- en Martinusban. Don derdag, 7 uur: Zaag- en Houtsnijclub Geen Postzegelclub. 8 uur Trommelen en Hoornblazen. Inschrijving nieuwe leden Zondagmiddags. St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Hedenavond: 8.00 uur Repetitie Min- streels (alten en sopranen). We rekenen erop, dat jullie allemaal zonder uitzonde ring esn op tyd present bent. Want de tijd gaat al hard naar onze radio-uitvoering toe! Maandag: 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis. Jongens, het dialogseren gaat nog lang niet flink genoeg. Inplaats van luide en krachtige antwoorden krijgen we zoo'n slaperig gebrom te hooren. Zet Maandag je kelen nu eens flink open! Sommigen doen net of ze verlegen zijn! Afgesproken? 8.00 uur Stephanusban. 8.00 uur Aloysiusban. 6.30 Adspirantenban L St. Petrus-Cohort. Burcht: Garenmarkt. Zondag: 4 uur Afrekenen v. d. loten v. d. Missieclub. 5 uur Franciscusban en God- -breidban. 5 uur Franciscusban. 8.30 Schaken I. Maandag: 8.30 Don Boscoban. OEGSTGEEST. Cohort St. Barnardus. Burcht: R. K. Parochie-school. Zondag: Na de H. Mis van 7 uur alge- meene H. Communie met daarna gemeen schappelijk ontbijt op de Burcht. 3.45 Aspiranten-ban. 5.30 Vrije recreatie voor het Ringverband. 7.30 Plechtig Lof met Processie, waarin zullen meegaan de Schild knapen en Vlaggewachten In de loop van de dag zal zeker iedere Kruisvaarder een half uur komen bidden bij het H. Sacra ment.. Maandag 7,15 Missieclub. Dins dag: 7.30 Faulhaberban. Woensdag: 6.45 Trommelen. 7.30 Ignatiusban 7.45 Onderrichting van het Ringverband. Donderdag: 7 uur Houtzaagclub. Vrijdag: 7.30 Zwaarddansen. Zaterdag: 6 uur Too- neergroep. St. Elisabethpenning. Om zeven uur 12 en 13; om negen uur 1, 2 en3; om half elf 4 en 5. Bij verhindering waar schuwe men een ander! Maria-congregatie. Afdeeling Jongens. Voor beide Afdeelingen der Jongens- congregatie zal het morgen algemeene H. Communie zyn, na de H. Mis van zeven uur en liefst nadat de andere Geloovigsn hebben gecommuniceerd. Wij rekenen op aller aanwezigheid! ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur Morgengebed, H Mis met preek. Daarna ontbyt en recreatie. 5.30 Zangles. 6 uur Lof, waarna recreatie. 7.30 Aspirant-Gezellen. Maandag: 7 u. H. Mis voor de overleden donateurs en leden van het S.F.L.-fonds. Geen Fran- ciscusvrienden. 7.30 Zaagclub B. 9 uur Aspirant-Gezellen. Dinsdag: 6.30 Sloyd I en II. Geen gymnastiek. Woens dag: 6.45 Franciscusvrienden. 8.15 Gods dienstonderricht waarna recreatie voor de twee hoogste afdeelingen. 8.35 Francis- cusridders; Aspirant-Gezellen. Donder dag: 6.30 Zaagclub A. Vrijdag: 6.45 Sloyd II en IV. Zaterdag: 35 uur Teekenclub. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph: Zaterdag: 8.30—9.30 uur contribu tie betalen. Maandag: 7.309.00 uur le den 1315 jaar; 8.009.30 uur naaien. Woensdag: geen naaien leden 1315 jaar. Donderdag: 8.009.30 uur leden 1518 jaar. 8.159.45 uur leden boven 18 jaar. Vrijdag: 8.15—9.45 uur leden bo ven 18 jaar. Par. St. Petrus: Dinsdag: 6.458.15 uur leden 1315 jaar. 8.309.45 uur le den boven 18 jaar. Donderdag: 6.45 8.15 uur leden 1315 jaar. 8.009.30 uur leden 15—18 jaar. Vrijdag: 7.00 8.30 uur naaien. Zaterdag: 2.003.30 muloclub. Par. H. Leonardus: Maandag: 8.30 10.00 uur leden boven 18 jaar. Dinsdag: 7.309.00 uur leden 1315 Jaar. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangenis. Maandag: 8 009.30 uui leden 1315 jaar. 8.159.45 uur naaien. Donderdag: 8.159.45 uur leden boven 18 jaar. Za terdag: 2.003 30 uur Muloclub. Interparochlëele clubs.: Maandag: 8.3010 uur Zang. Woensdag: 23 uur kruiskinderen. Donderdag: 8.3010.00 uur viool. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Godgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Nestorian questions on the administration of the Eucharist, by Isho' Yabh IV", de heer W. C. van Unnik, geboren te Haarlem. Geslaagd: Doctoraal examen Indisch Recht: de heer J. W. Dersjant, Leiden; Propaedeutisch examen Theologie: mej. M. J. van Lohuizen, Epe; Doctoraal examen Rechten: de heeren G. Haroen al Rasjid, Leiden, Ch. A. van Ophuijsen, Bloemendaal; Candidaatsexamen klassieke letteren: de heer P. Scherft, Den Haag. R. K. DAMBOND. De wedstrijd LUTOSteeds Hooger n, gespseld in den R. K. Volksbond te R'Veen is geëindigd in een fraaie overwinning van LUTO. Met niet minder dan 164 wist deze de Kat wij kers naar huis te sturen. De vol ledige uitslag is: St. Hooger II Katw.—Luto R'Veen. A v. d. EshofG. Akerboom 11 Joh. GrimbergenL. v. d. Meer 11 C. v. d. LakenC. v. d. Salm 11 n.o.N. Rietbroek 02 W. Wouter—H. v. d. Klink 11 H. v. d. BoogP. Koek Jr 0—2 M. VreeburgJ. v. d. Hoorr 02 n.o.P. Koek Sr 02 n.o.Th. L. Ami 02 J de JangeP. Bontje 02 Totaal 416 De stand der competitie is thans: Hoofdklasse District Den Haag: gesp.gew.gel.verl.pnt. D.O.S., Naaldwijk Samen S., den Haag Gez. Sam enz., Leiden C.D.I., den Haag St. Raphaël, den Haag Eerste klasse District Leiden: LUTO I, R'Veen 5 4 0 1 8 Gez. Samenz. II, Leiden 5 4 0 1 8 Ontspanning I, Noordw.- 4 3 0 1 6 St. Hooger I, Katwijk "5 1 0 4 2 St. Hooger II, Katwijk 5 0 0 5 0 Zooals te verwachten was zal in deze klasse fel gestreden worden om den be geerden titel. De kansen voor de bovenste vereenigingen zijn nog precies gelijk. HAZERSWOUDE POGING TOT INBRAAK De dieven kwamen binnen door Gisterennacht hebben onbekend ge bleven dader(s) zich toegang verschaft tot de woning van den landbouwer A. P. Voets. De dieven zijn binnengeko men door het W.C.-raam en hebben verschillende deuren geopend. Door het lawaai zijn kinderen wakker geworden en vermoedelijk hebben de inbrekers daarna het hazenpad gekozen. Er wordt niets vermist. VEURLEIDSCHENDAM. Opening winkelweek. Gisteravond te ongeveer 8.30 Uur had in den winkel van den heer Van Haastrecht aan de Damlaan, alwaar ook de pryzen zijn tentoongesteld, de officieele opening plaats van de St. Nicolaas-winkelweek, welke van 27 November tot en met 6 December te Leidschendam gehouden wordt en waar aan 25 winkeliers deelnemen. De voorzit ter van het comité, de heer J. Schuijt, heette bijzonder welkom burgemeester Keyzer namens alle winkeliers. Spreker stelt het op hoogen prijs, dat de winkeliers steeds op de medewerking van den bur gemeester mogen rekenen. Hij hoopt, dat deze winkelweek wederom moge slagen en verzoekt burgemeester Keijzer deze win kelweek te willen openen. De burgemeester zegt gaarne aan dit verzoek te willen voldoen. Het verheugt hem, dat er zooveel pryzen en premies zijn beschikbaar gesteld en hoopt, dat het co mité op den ingeslagen weg zal blijven voortgaan. Spreker herinnert de winke liers er nog aan, dat er een borgsttllings- fonds bestaat, hetwelk eventueel kan voor zien in den ergsten nood. In dit verband wijst hij er op, dat de boekhouding correct moet zijn. Spreker zal ten allen tijde zijn steun verleenen aan den middenstand. Hij hoopt, dat Gods zegen moge rusten op hun werk, waarna hy de winkelweek voor ge opend verklaart en het gordijn openschuift, waarmede de vele mooie pryzen voor het publiek werden tentoongesteld. VEUR. K. J. M. V. Maandag 29 November: de weleerw. pater A, Hillebrand uit Noord- wijkerhout spreekt over „S. O. S.-seinen". St. Josephsgezellen. Zondag 28 Novem ber te 11.30 uur en na het Lof bijeenkomst Dinsdag 30 November te 7.30 uur Maria- DE NOOD IN DE VENEN Gisterenavond waren in vergadering by- een gekomen de besturen der drie plaatse lijke standsorganisaties, n.l. de L.T.B., Volksbond en Hanze te R'veen, welke be sturen bij elkaar een plaatselijke Contact commissie vormen. De heer N. Bakker Hzn., die het presidium van de verg. waarnam, opende met den christelyken groet, waar na hij de kwestie inleidde, waarom deze contactcommissie in spoedeischende verg. bijeengeroepen was. Het is wederom de nijpende nood, die voor zoovele tuinders is ontstaan, nu de vorige week bij de steunuitkeering der regeering in verschillende gevallen, de fiscus beslag legde op het door de vei ling uit te betalen geld. Daardoor ontvangen deze tuinders zoo'n minieme uitkeering, dat zij daarvan onmo gelijk kunnen voorzien in hun levensbe hoefte voor de naaste toekomst. Mogelyk- heid voor afbetaling van gemaakte bedrijfs- onkosten is in die gevallen heelemaal ver dwenen door de noodlottige beslagleggin gen op hun gelden. Spr. kan verklaren, dat reeds op vele manieren de noodtoe stand van deze beslagleggingen onder de oogen van den Minister is gebracht, waar op deze heeft verklaard: „Als het werke lijk onbarmhartig is om gelden in te hou den, dan zullen we anders doen". De heer Stockman merkt op, dat deze uitlating van den Minister aanleiding was tot het samenroepen van deze cont.-com- missie. De heer Joh. v. d. Meer deelt mede, dat de Minister heeft gezegd, dat er toch niet al te barmhartig opgetreden mag worden, daar er gevallen zijn, waarin misbruik wordt gemaakt. Dit is werkelijk gebeurd, maar bij de overgroote meerderheid is dit anders. De heer de Koning geeft dan een uitvoe rige beschouwing over deze beslagleggings kwestie, uitgaande ook van de woorden van den Minister, toe te passen in elk geval af zonderlijk. Deze contact-commissie kan deze aange legenheid mooi behandelen, maar: de be trokken personen moeten dit natuurlijk zelf vragen. De Comm. zal zich in den vorm van een request tot den Minister kunnen wenden, om deze zaak te bepleiten. De heer v. d. Heer deelt mede, dat het vorig jaar door den Minister hetzelfde is gezegd over dit inhouden van steungelden door en fiscus. Ook dan kwamen wel een veer tig tuinders in aanmerking voor onthef fing. Het onderzoek is gedaan en het re sultaat was nihil. De heer Turk, directeur der veiling, antwoordt op een desbetreffende vraag, dat men aan de veiling weinig last heeft gehad van beslagleggingen, maar nu bij de najaarsuitkeering wel. De Insp. der Belastingen heeft mede gedeeld, dat *t mogelijk zou zijn kwijt schelding te verleenen voor de pers. be lasting niet echter voor de grondbelastin gen. Hierna haalt de veilingdirecteur voor beelden aan, dat menschen niet pnwillig waren betalen; gevallen, waarin de be trokkene reeds een gedeelte van hun verplichtingen hebben voldaan en daarbij dus hun goeden wil getoond hebben, maar dan komen vlak voor de steunuitbetaling de belastingambtenaren met dwangbevelen en beslagleggingen, waardoor ineens de mogelijkheid van dien normale voldoening wordt weggenomen. De heer de Koning belichtte dan nog eens de woorden van den Minister; dat is in ieder geval de hoogste instantie en de buitengewone gevallen door den Mi nister genoemd, zijn hier werkelijk voor het oprapen. Voorts wordt een schrijven voorgelezen van den heer v. d. Weiden, waaruit dui delijk blijkt, hoe deze al z'n best doet voor de noodtoestanden in de Veenstreek. Jammer dat tot nu toe nog zoo weinig suc ces is bereikt. De heer Jac. de Jong wil eerst informeeren, of de verschillende ge- interesseerde besturen er mee accoord gaan, dat deze bemiddeling via de Con- tactcomm. gaat. Na uitvoerige gedachten- wisseling kan de heer van Ruiten namens den Volksbond zijn toestemming tot me degaan geven. Thans stelt de voorzitter voor om nu gezamenlijk verder de kern van de zaak af te wikkelen. De heer Stockman meent, dat nu ieder geval aldus de bedoeling van den Mi nister afzonderlijk moet behandeld worden. Dit is niet rechtstreeks het werk van de contaci-commissie. De tuinders, die in aan merking wenschen te xomen, moeten in ieder geval zich op een of andere manier persoonlijk wenden tot den Minister: hier bij zal dan de contact-commissie middel lijk kunnen optreden. De heer De Koning meent voor zich als het beste, dat namens de drie organisaties een schrijven wordt gezonden aan den Mi nister, mits daarop volgen de namen der betrokken tuinders. Met dit voorstel kunnen uiteindelijk alle aanwezigen het eens zyn, met de beper king evenwel, dat nu eerst, om niet weder rechtelijk in de persoonlijke aangelegen heden van een ander te treden, afgewacht moet worden, dat de betrokken tuinders, die hun zaak behandeld wenschen te zien, zichzelf daartoe hebben opgegeven. Daarom wordt besloten eerst de leden vergadering af te wachten, waarin dan alles nog eens uiteengezet kan worden. Congregatie, waarna bijeenkomst. Donder dag 2 December te 7.30 uur biljartclub A. D. O. en Zaterdag na het Lof bijeenkomst. Biljartwedstrijd. Gisteravond speelde in het café van den heer J. Al te Veur voor de nederlaagwedstrijden het le vijftal van K. D. O. tegen het le vijftal van „Klein Rustoord" uit Oud Ade. K. D. O. verloor met 82. LEIDEN. Geboren: Allix Isabelle Léonl, d. van G. W. Schelke en M. H. v. d. Heuvel Pieter Hendrik, z. van H. Hillebrand en M. v. Helden Dina, d. van C. v. d. Dool en D. Laban Adrianus Jacobus, z. van A. Veenstra en M. Verhagen Dirk, z. van E. Roos en A. Visser Aaltje, d. van W. Zitman en M. v. Atten Hendricus Adria nus, z. van A. de Haas en W. G. Schrama. Ondertrouwd: J. C. Verhoogt jm. 22 j. en J. Brouwer jd. 20 j. Overleden: C. v. d. Kamp zn. 21 j. A. E. Verbrugt-v. Seventer vr. 65 j. A. de Pater m. 42 j. MOORDAANSLAG TE ITTERVOORT De dader gearresteerd. Vanmorgen omstreeks tien uur heeft de commies L., wonende in West-Vlaanderen op den weg Ittervoort-Neeritter, drie scho ten gelost op de 25-jarige mejuffrouw Ma ria Geelen, wonende te Ittervoort. Het i meisje werd door twee der kogels in dij been en arm getroffen, terwijl de derde kogel miste. Zy is naar het hospitaal over gebracht. Mejuffrouw Geelen, die bij haar ouders thuis is, kende den commies reeds eenigen tijd. Haar ouders vonden evenwel de rela tie minder geschikt, waarom mejuffrouw Geelen deze onlangs had verbroken. Van morgen stond het slachtoffer op den weg Itervoort-Neeritter op de autobus naar Weert te wachten, waar zij boodschappen zou gaan doen, toen L. op de fiets kwam aanrijden. De man trok een revolver en loste plotseling drie schoten op haar, waar na hij op zijn rijwiel stapte en naar Neer- itter'reed. Personen, die, op het hcoren van de schoten, waren komen aansnellen, boden de eerste hulp en deden het slacht offer naar een ziekenhuis vervoeren en waarschuwden de politie van Grathem. Toen L. eenigen tijd later terugkeerde, werd hij door de agenten gegrepen. Hij is naar Grathem overgebracht en daar inge sloten. Stoof sla. Naar wij vernemen is de prys van de van Regeeringswege beschikbaar gestelde stoof- sla in blik ten behoeve van de werkloozen e.a., met ingang van heden verlaagd van 13 cent op 8 cent per blik. LEIDEN, 26 Nov. Groenfenveiling. Per 100 kg.: wittekool 1.10—1.30, roodekool 1.103.40, savoyekool 1.001.50, groe- nekool 1.40—3.20, boerenkool 1.50—2.04 rapen 1.00—1.80, prei 1.50—3.00, kroten ff 1.50—2.50, kroten gekookt 25, uien, 4.4010.60, peen 2.105.60, spruiten 2—8, andyvie f 2—3, sla 2—7, Nero 4.10—6.10, Druiven 1432, per 100 kg.: witloof 5—15, spinazie 416, tomaten A 4.00—10.80, idem B 4—18, idem C 4.00—7.20, idem CC 4.00—4.60, per 100 stuks: andijvie 60—90 cent, bloemkool 1.508.70, salade 0.602.30, knolselde- rie 2.002.80, per 100 bos: pieterselie 0.30—1.10, selderie 3090 cent, peen 2.50—6.00. 27 Nov. Boter. Aanvoer 285 kg. Prij zen: fabrieksboter 1.47, en prima boeren- boter 1.42 51.47 5 per kg. Handel matig Turfmarkt van 22 tot en met 27 Nov. Lange turf geen aanvoer, pryzen 89 per 1000 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 26 Nov. Grocn- tenveiling. Gelekool 1.00—1.20, roodekool 2.20—3.00, uien f 9.30—9.60 per 100 kg., bloemkool I per 100 5.10—13.50, idem II per 100 2.305.10, waschpeen per kist 40 85 cent, selderieknollen per 100 2.00 2.40, andijvis per 100 6075 cent. ROELOFARENDSVEEN, 26 Nov Groen- tqnveiling. Spruitkool 8 cent per kg., an dijvie 60 cent. sla 0.602.80 per 100 krop, aangevoerd 55200 stuks; tomaten A 0.75 aangevoerd 55200 stuks; tomaten A 0 75 2.20, idem B 0.90—2.70,, idem C 0.50— 1.25, idem CC 5060 cent per bak. TER AAR, 26 Nov. Centrale Veiling. Spinazie 25 cent, andijvie 912 cent, sla 0.601.60, slavellen 712 cent, breek- peen 3.20, bospeen 3 605.50, uien f 9.40 spruitkool 7.408.20, roodekool 2.10, wittekool 1.50, savoyekool 1.101.90, groene savoye kool 1.00—2.10, Chinee- sche kool f 1.00, Suikerkool 60 cent, Boe- rekool 8—10 cent, prei 2.20, kroten 1.40 selderie 3080 cent, pieterselie 80 cent, bloemkool 1.53 cent, schorseneeren 4.30 knolrapen 5070 cent, druiven 12 cent, UTRECHT, 27 Nov. Vee. Totaal aange voerd 2600 stuks vee, waaronder 900 run deren. Prijzen: Stieren 2933 cent per pond, handel redelijk, onveranderde prij zen. Slachtkoeien 2e soort 32—36 cent, idem 3e soort 2831 cent, handel redelijk, prij zen onveranderde vaarzen 150225, pin ken 95150, melkkoeien 170290, kalfkoeien 180300, varekoeien 145 210, handel matig, gelijke pryzen, ge schetst 70100, 370 magere kalveren on- geschetst 4080, handel voor den dood redelijk, voor het leven stug; 460 nuchtere kalveren 811, handel redelijk, gedruk te prijzen, 370 magere varkens 2754, schrammen 2027, 290 biggen 1520, handel bij geringen aanvoer matig met iets lagere prijzen. 130 magere schapen 2230,, weidelammeren 1421 per stuk. Handel stug, schapen onveranderd, lammeren iets lager.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3