Wiït U iets weten? Land- en Tuinbouw Letteren Kunst RECHTZAKEN Leidsche Duinwatermaatschappij van 30 cent op 27 cent is gebracht Vrijwillige Verkooping Hotitver kooping Openbare Vrijwillige Verkooping Vervolg Telefoontjes Diversen mill!: Hebt U iets te koop? ZATERDAG 27 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER AAR, 26 Nov. In verband met de paar dagen strenge koude van vorige week hadden wij, wat de prijzen betreft, zeker meer animo ver wacht voor enkele groenten, doch er viel gen opleving te bespeuren, ja ging de han del in bepaalde producten sukkelend. De kas-snijboonen hebben verstek laten gaan en gevoeglijk kan aangenomen wor den dat zij niet eerder meer zullen ver schijnen dan volgend voorjaar, eveneens het stek. Ook de witte pronkboonen kwa men Woensdag beleefd om en afscheids groet vragen, wat natuurlijk niet is gewei gerd, immers een prijs van 39 tot 43 cent voor 10 K.G. boonen rekening houden de met de kwaliteit mag een eerbiedig saluut genoemd worden. Het derde product wat sterk aan het minderen is iri de aanvoer en waarvan de kwaliteit op een enkele party uitgezon derd onder afwijkend gerangschikt wordt, zijn de tomaten. Voor de goede A's werd byna vijf gulden besteed, de B's ont vingen 6 en Cs 3.— De nummers wel ke genoemde kwalificatie incasseerden, konden geen emplooi vinden. Mocht er andere jaren om dezen tijd meer belangstelling bestaan voor de sla, thans is dit niet het geval. Woensdag liep de doorsnee sla van 80 ct. tot ruim 1.50, vandaag lag de hoogste noteering slechts een dubbeltje boven de vorige veilingdag. Een geringe prijs voor deze behoorlijke kroppen sla, al mogen zij niet groot zijn maar toch vast en zuiver. De vellen vin den geregeld koopers tegen 715 ct. De volle-grond andijvie heeft een reuze knauw gekregen van den vorst, want de nu aangevoerde hoeveelheden moeten alles op alles zetten om zonder deze schade aan den man gebracht te worden. Woensdag bochten wij, de omstandigheden in aan merking genomen, niet eens mopperen over het prijsverloop, n.l. tien tot zeventien ct. per bak. Vrijdag stond de stemming op een flauwer peil, 912 ct.; ook passeerden partijen onverkocht de veiling. Wat de producenten ons aan bloemkool voorzetten, bewees opnieuw dat het ieder oogenblik de laatste kunnen zijn. De groen- tenman neemt doorgaans de kwaliteit goed op, want ondanks het product verre van groot is, laadt men ze steeds op tegen 11/2 tot 3 ct. De jonge bospeen maakte halverweek geen goede beurt. Aanvankelijk cirkelde het bod zoo rond de vyf gulden, later verlie ten zy gedwongen dit peil en belandde op ƒ3.60 Vandaag bleek onder de afnemers de hangmarkt vergeten te zijn, voor een flinke, zuivere bos, kwam een lichtje voor, waneer de wijzer de 56 dubbeltjes bena derd had. Sommigen maken hun bossen te klein, wat de koopman verduiveld goed in de gaten heeft. Breekpeen 0.903.20. Het eene nummer spinazie ontving een kwartje per kist, en de uien doen hun best om de tien gulden te naderen. Het scheelt maar weinig meer, nog zestig cent en het is klaar! Ongekend! De spruiten hebben momenteel hun weer niet, het is te zacht. De aanvoer begeeft zich dagelijks tusschen twintig a dertig kisten van 10 K.G., de kwaliteit is inderdaad best te noemen wat de zware grond waar borgt. Groote prijsschommelingen treden niet naar voren, meestal varieert de notee ring van 7.30—8.20. Van lieverlede komt het witlof een rui mer plaats innemen, doch de animo kan slechts matig geconstateerd worden. Het eerste doet van de acht tot bijna elf gul den per 100 K.G., tweede soort 57. In de koolafdeelirg schijnt de interesse weinig te verschillen met die van andere weken. De roode 1.40—2.20, witte 1.10 1.90 en cavoye 1.102.30. De uiteenloo- pende noteeringen vinden hun oorsprong in het verschil van kwaliteit, zoowel van grootte als vastheid en kleur. Een mat verloop werd gesignaleerd met de handel in de groene savoye kool, moge lijk te wijten aan de tamelijk groote aan voer. De groenman besteedde van 1— 2.10. Chineesche kool ontvangt in den aan vang de minmumprijse ,en gulden, dan is er voor de restant al vrij spoedig geen af nemer te vinden. Om lekkere boerenkool te eten, moet het eerst gevroren hebben, diesThans per 6 K.G. maar negen cent, het minimum. Suikerkool 60 ct., kroten 1.30—3.— en schorseneeren 4.30. Knolrapen 5070 ct. Bij de soepgroenten trok preij stroef aan, 0.702.20. Voor een knappe bos selderie bleek men niet ongenegen te zijn om deze voor een hoogeren prijs ir beslag te nemen 0.300.80, peterselie 50 ct., knolselderie 2.50—2.70. De drieven vertoonen een lichte neiging tot stijgen, elf tot twaalf cent per pond. Niets meer aan de orde zijnde, zullen wy wachten op de volgende week. Vraag: Welke is de beste weg per auto vanaf Woerden naar Nymegen, hoeveel K.M.? Moet ik nog over een pontveer? Antwoord: Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Scherpenzeel, Renswou- de, Ede, Ginkel, Arnhem, Eist, Lent, Nij megen. Afstand 98 K.M. U behoeft geen pontveren te passeeren. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Ter Aar naar Eindhoven? Hoe veel K.M.? Antwoord: Ter Aar, Alphen, Woer den, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Everdingen, Deil, Waardenburg, Zalt Bom mel, Hedel, Den Bosch, Vught, Best, Eind hoven. Afstand 125 K.M. Prijzen per trein kunnen we niet opgeven. DE BOLLENBEURS TE HAARLEM. Wordt de beurs-belasting afgeschaft? Op de agenda van de vergadering der Al- gemeene Vere-aniging voor Bloembollen cultuur staat een voorstel van de afd. Heemstede om te besluiten, dat de beurs- belasting zoo spoedig mogelijk, uiterlijk over drie jaren wordt afgeschaft en dat het bedrag, dat jaarlijks boven 31.000.— aan contributie en beursbelastmg tezamen ontvangen wordt, aangewend moet worden voor aflossing van de op de bezittingen der vereeniging drukkende schulden, boven het bedrag, dat tot nu toe daarvoor op de be grooting werd gevoteerd. Mocht aan bedoeld bedrag deze bestem ming niet worden gegeven, dan stelt de af- deeling voor tot intrekking van de beurs- belasting te besluiten. Het bovenstaande voorstel acht he't hoofdbestuur aannemelijk. Nu het leden tal een toename vertoont in plaats van de reeds jaren te constateeren achteruitgang, hetgeen, naar de overtuiging van het hoofdbestuur, voor een belangrijk deel is te danken aan de contributie-verlaging zou het naar de meening van het hoofd bestuur onjuiste politiek zijn op dit oogen blik de beursbelasting af te schaffen, omdat het noodzakelijk gevolg daarvan een con- tributieverhooging zou moeten zijn. Zooals de toestand zich op dit oogenblik ontwikkelt, en ook in verband met de fi- nancieele verplichtingen der vereeniging acht het hoofdbestuur het echter mogelijk, dat, waarschijnlijk over drie jaren de beurs- belasting kan worden afgeschaft, zonder dat de contributie zou moeten worden ver hoogd Er zijn momenteel ong. 280 leden méér dan in den aanvang van het jaar; wanneer de stijgende beweging zich hand haaft, zal de opbrengst der contributies blijven stijgen. Nog ongeveer drie jaren moet veel afge lost worden op de op het gebouwencom plex rustende schulden. Het restant der eerste hypotheek moet in deze jaren nog met een jaarlijksch bedrag van 8000.— worden afgelost, terwyl in het komende jaar ook de uitlotingen op de obligatielee- ning beginnen (de eerste jaren met een be drag van 2000.Daarom is uit een oog punt van financieele politiek de eerste drie jaren de beursbelasting onmisbaar, wanneer de contributie op hetzelfde peil wordt ge houden Na drie jaren is deze situatie echter veranderd. ALG. VEREEN. VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. Reorganisatie opnieuw aan de orde. Door de afdeeling BennebroekVogelen zang is in een voorstel voor de algeme-ene vergadering opnieuw de reorganisatie naar voren gebracht. Het is hetzelfde reorgani satievoorstel, dat in April van dit jaar nèt niet een meerderheid van 75% der stem men kon verkrijgen. Er is slechts een kleine wijziging in aangebracht, n.l. de mo gelijkheid om ook in de Alg. Vereeniging over belangrijke zaken door een schrifte lijke stemming, waarbij ieder persoonlijk zijn stem uitbrengt, een beslissing te nemen. „Wij meen en nog altijd" aldus het Weekbl. v. Bloembollencultuur „dat aanvaarding dezer voorstellen de positie der vereeniging zéér ten goede zou komen. De constructie der vereeniging zou er veel zuiverder door worden; ieder orgaan zou zyn bepaalde taak hebben en er zouden geen tegenspraken in de vereeniging meer mogelyk zijn. Wij zijn het met de afd. Ben nebroekVogelenzang volkomen eens, dat misverstand de oorzaak van het verwerpen moet zijn geweest. Ieder, die deze voorstel len goed en onbevooroordeeld doorleest, zal moeten vinden, dat een verbetering er het gevolg van moet zijn. Wellicht zijn er nog misver-standen. Wij hoorden b.v., dat het niet juist geacht wred, dat de afdeelingen in de ledenvergaderin gen der groepen vnor elke 5 K.Amet het betreffende artikel in die afdeeling be- teeld, 1 stem uitbrengen. Wy meenen echter, dat deze regeling geen onbillijkheden schept. De streken, waar de grootste oppervlakte van een be paald artikel geteeld worden, krijgen over dat artikel ook de meeste stemmen. Niet dus de personen, die groote oppervlakten telen dit valt onder de regeling van het stemrecht in de afdeelingsvergadering maar de streken. Dit lijkt ons niet onjuist. Het gaat er hier niet om, of die oppervlakte in handen zit van kleine of groote kwee- Kers; dit blijft precies hetzelfde. In het al gemeen zal het zoo zijn, dat in elke streek enkele groote, naast vele kleine kweekers gevestigd zijn. Maar dat doet hiervoor niet terzake; wanneer in een afdeeling twee maal zooveel wordt geteeld van een be paald artikel als in een andere, heeft wie die oppervlakte ook bezit die af deeling dubbel zooveel belang bij dat ar tikel. Vandaar, dat het stemrecht van de afdeelingen in een groepsvergadering op deze wijze is geregeld. Dit heeft niets uit staande met de regeling van het stem recht van de leden, dat in beperkte mate progressief is, en men mag dit ook zeker niet in verband daarmede zien. Wanneer men deze kwestie nader beschouwt, zal men zeker tot de conclusie komen, dat dit niet onbillijk is geregeld in deze voorstellen en dat het bovendien precies zoo is als nu, nu ieder, individueel, stemt in de ledenver gaderingen der groepen". BEKRONING POTTERIJ-ZAALBERG. Op de Internationale Tentoonstelling te Parijs werd de Inzending Potterij Zaalberg, van de Pottenbakkerij „de Rijn" te Leider dorp, bekroond met de Gouden Medaille, na beoordeeling door de Intern. Jury voor Toegep. Kunst. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal met valsche sleutel. Voor den Politierechter stond terecht de 18-jarige dienstbode W. H. B. uit Amster dam, gedetineerd in het Huis van Bewa ring te Amsterdam, wegens diefstal. Ver dachte was op 27 October naar H i 11 e- g o m gegaan en had zich met een looper togang verschaft tot de woning van mej. C. W. K. aan de Noorderlaan aldaar. Ver dachte, wien het.bekend was, dat er nie mand thuis was, heeft zich naar de woon kamer begeven en uit ee.i potje, hetwelk in een kast stond, twee Rijksdaalders toe geëigend. Verdachte was reeds eerder door de Rechtbank te Haarlem tot een onvoor waardelijke gev,. straf veroordeeld van 4 maanden .Bij vonnis van het Hof te# Am sterdam was haar d e straf voorwaardelijk opgelegd echter met een ondertoezichtstel ling. Hieraan hield verdachte zich niet, waarna aan de tenuitvoerlegging gevolg werd gegsven. Het reclasseeringsrapport was dan ook minder fraai. Als getuige werd gehoord de eigenares van het ge'.d en eveneens haar toezichthoudster mevr. N. K.B. uit Heemstede. Deze deelde ech ter mede, dat zy telkens van betrekking veranderde. Deze getuige achtte het in het belang, daf verd. na de straf een betrek king zou aanvaarden voor dag en nacht. De Officier van Justitie vond het feit zeer ernstig en vond geen termen aanwe zig voor een geheele vorwaardelijke gev. straf. Spr. eischte tegen verdachte 6 maan den gev. straf, waarvan 2 maanden on voorwaardelijk en 4 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar en met aftrek van voorarrest van maand en on der toezichtstelling der Martha-Stichting te Haarlem. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld. Een ruzie. Dat op 31 Augustus een mishandeling plaats kon vinden, dat kon de Haarlem- sche Politierechter niet begrijpen. Echter stond voor dit feit terecht mej. M. V. hsvr. van P. H. G. uit H i 11 e g o m. De geheele kwestie ging over een paar kinderen. Verdachte had mej. G. C. v. L. hsvr. van C. H. een klap op haar arm ge geven, waardoor deze pijn ondervond. De Oficier van Justitie achtte het feit niet bewezen en vroeg vrijspraak. Op een vraag van den Politierechter of zij daar nog iets op te zeggen had, antwoordde verd.: ik dank u wel. Het viel verdachte echter niet mede, dat de Politierechter een ande re meening was toegedaan en de mishan deling als bewezen achtte. Verdachte werd schuldig verklaard en veroordeeld tot een geldboete van 2.50 subsidiair 2 dagen hechtenis. Dat valt erg tegen, zeide ver dachte. De Directie der maakt bekend, dat met ingang van 1 Januari 1938, de prijs per kubieke meter water over den meter geleverd, U kunt nu bezuinigen door metertarief te nemen. isu VROOM DREESMANN I LEIDEN 0 NOTARIS H. M. MAR- KUS SE te Leiden, is voor- nernexis op Vrijdagen 10 en 17 December 1937, 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden, bij inzet en afslag publiek te verkoopen: huizen en erven te Leiden, als: 1. Winkelhuis met tuin, Hoogewoerd 75, groot pl.m. 201 c.A., bevattende: winkel, magazijn, plaats, keuken, tuinkamer, tuin, schuur, bo- venvoorkamer, slaapkamer, keuken, huiskamer, daarbo ven slaapkamers en zolder. In eigen gebruik. 2. Pakhuis met zolder en erf, Nieuwe Brugsteeg 7, groot pl.m. 37 c.A. verhuurd ged. voor f 2 per week, overigens in eigen gebruik. 3. Winkelhuis met afz. bo venwoning en erf, Oude Sin gel 204 hoek Oostdwarsgracht 1 en 3, groot 87 c.A. bevat tende het winkelhuis: win kel, tusschenkamer, achter kamer, portaal, keuken, plaats, boven portaal, kamer, daarboven zolder, verhuurd voor 7.68 per week de bo venwoning: voorkamer, por taal, binnenkamer, met keu ken, daarboven zolder met kamer, in eigen gebruik ge weest. 4. Huis met erf, Leege Werfsteeg 11, hoek van der Werffstraat, groot 53 c.A. bevattende: voor- en achter kamer, keuken, plaats, bo ven zolder met kamer, ver huurd voor 4.65 per week. 5. Werkplaats met zolder, Langebrug 9, hoek Lange Schoolsteer?, groot 33 c.A. In eigen gebruik. Aanv. in eigen gebruik of gtstandd. loopende huur bij betaling koopsom op 17 Ja nuari 1938. Bezichtiging in de weken van veiling en af slag als gebruikelijk Inl. verstrekt gen. Notaris. Bericht van Inzet. Woensdag 1 December a.s. 11.30 v.m. in café „CEN TRAAL", Vliet Rijnsburg, afslag van: 1. Weiland, Oegstgeest a.d. Dijk gr. 1.57.10 H.A. ing. op 4100.—. 2. en 3. Bouwland te Rijns burg a. d. Voorhouterweg, gr. resp. 70.80 are en 75 80 are ing. resp. op 2700.en 2800.—. Nots. Mr. C. PUNT, 768 Noordwijk. De NOTARIS F. C. EN- GELBEKTS te Hazerswoude, zal op Dinsdagen 30 Novem ber en 7 December 1937, bei de dagen des voormiddags om elf uur, in het koffiehuis van den Heer A. KROON te Hazerswoude (Dorp), bij in zet en afslag, publiek ver koopen: Drie burgerwoonhuizen met tuin en erven, staande en ge legen aan de Dorpstraat en in het Westeinde onder de Gemeente Hazerswoude, ka daster Sectie G Nos. 1460 en 1483 tezamen groot 24 aren 1 centiare. De perceelen eigendom van Mej. de Wed. J. W. DEN HERTOG te Hazerswoude, zijn te aanvaarden bij de be taling der kooppenningen op 18 Januari 1938, onder ge- standdoening der loopende huurovereenkomsten. De perceelen zijn verhuurd respectievelijk voor 365. per jaar en 3.50 per week en bij de week. Lasten voor koopers reke ning van 1 Januari 1938 af. Nadere inlichtingen ver strekt voornoemde Notaris. 7705 op het landgoed „KEUKEN HOF" onder Lisse op Donder dag 9 December 1937, des voormiddags om tien uur precies van: Een aanzienlijke partij zwaar en licht Eiken-, Berken-, Esrchen- en El zen hakhout, uitmuntend geschikt voor rijshout en voorts een partij los hout en ongeveer 500 takken bossen, zoomede twee ge waterde iepen boomen, dik ongeveer 90 c.M. en 60 c.M. borsthoogte en diver se eiken boomen. Te beginnen by Aardappe lenbosch, ingang Overduin te Lisse. Betaaldag 25 Juli 1938. Schriftelijke borgstelling verplicht. Verdere verkooping heeft op „Keukenhof" niet plaats. A. VAN PELT, Notaris. 7875 REEUWIJK WOENSDAG I DECEMBER verkoop van ongeveer 100 KERKLAMMEREN bij: A. VAN VLIET in de 7881 bij inzetting en afslag op Vrijdagen 10 en 17 Decem ber 1937 telkens des avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden, van: Het Heerenhuis met voor- en achtertuin a. d. Rijnsbur- gerweg 86 te Leiden, voor zien van gas, electrisch licht en waterleiding, ingedeeld: Beneden: 2 groote kamers en suite met serre, kelder, keuken, kabinetje en gang. Ie verdieping: 4 kamers en badkamer. 2e verdieping: 2 slaapkamers en zolder. In eigen gebruik. Te bezichtigen op Dinsda gen en Donderdagen van 2 tot 4 uur namiddag. Betaaldag koopsom 1 Fe bruari 1938. Inmiddels uit de hand te koop. Inlichtingen te bekomen ten kantore van S. J. RUIZEVELD, Notaris te Zoeterwoude. 7893 op Woensdagen 8 en 15 Dec. 1937, v.m. 11 uur in 't BLES- SEPAARD te Stompwijk, Een bouwmanswoning met 2 hooibergen, schuren, erf, water en eenige perceelen weiland, samen groot 8.34.00 H.A., aan den Westeinder- weg no. 16 te Stompwijk, in huur bij Gebr. ONDERWA TER, landerijen tot Kerst mis 1937, gebouwen tot 30 April 1938. Betaling: 3 Januari 1938. Inlichtingen ten kantore van de Notarissen K. ZEE VAT te Haastrecht en H. HOUTZAGERS te Boskoop. 7871. NOTARIS M. TH. H. M. GOOSSENS te Zoetermeer, zal op Woensdag 1 December 1937 om 10 uur voorm. ter boerderij Kniplaan 2 te Stompwijk, publiek verkoo pen, tegen contant geld: BOERDERIJ-INVENTARIS w. o. 20 koeien (alle gene zen van mond- en klauw zeer), 3 lammeren, gierbak, pl.m. 13.000 kg. hooi, gereed- schapen enz. en eenig huis raad en al wat verder ten verkoop zal worden aange boden. 7900 Bezichtiging: dagelijks. ALPHEN Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door JAC. VAN VLIET v Mandersloostraat OPENLIJK DANK aan de H. Maagd van de drie Weesgegroeten voor verkre gen gunsten. 2641 VAN DER MEER'S KAPSALONS Hooglandsche Kerksteeg. Telefoon 1913. Permanent 2.50 compleet. Geschikt voor alle soorten haar. Geen kroes, maar geeft de natuur lijke golf weer. Geheel stroomlooze behandeling. 2632 STOMPWIJK De St. Nicolaastafel gereed. Koopt in uw eigen gemeen ten, want ook bij ons zijn de prijzen laag. Beleefd aanbe velend, G. VURENS. DIEREN BEGRAAFPLAATS Prachtige gelegenheid voor het begraven van huisdieren Adres: Dierenbegraafplaats, Raaphorstlaan 29, Telefoon 716885, Wassenaar. 2634 ST. NICOLAAS bezoekt U thuis. Bezorgt uw kinderen een gezelligen avond en laat St. Nicolaas bij U aan huis komen. Bil lijke condities. Brieven on der no. 3637 bureau van dit blad. ST. NICOLAASCOSTUUM Pruiken, baarden, neger- zwart, Pietcostuums, ook on- derdeelen te huur. ERATO, Oude Singel 14, tel. 889. Fop- scherts- en feestartikelen. Was en Magnesiumfakkels, Illuminatie art. Zwarte klee- ren en hooge hoeden te huur. UW NAAIMACHINE trekt in, maakt lussen enz. Vlugge technische repara tie en niet duur. De nieuw ste Erres naaimachines in voorraad met 10 jaar garan tie. Ook in huurkoop. Oude machines worden ingaruild. machines worden ingeruild. H. OBER, Pieter de la Court- straat 73. Dit uitknippen. Plaatst dan een TELEFOONTJE

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10