MGEVING VRIJDAG 26 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 HILLEGOM. Onderling Belang. De Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Onderling Belang" hield Woensdagavond de 9e ledenraadsver gadering in Café „Zomerzorg". Na een kort openingswoord van voorzitter Burggraaf werd het jaarverslag behandeld. Aan het verslag van den secretaris ontleenen wij dat het ledental op 1 September j.l. 861 be droeg. Het aantal personeelleden bedraagt 30. Gedurende het bestaan vanaf 1930 van het O verlij densfonds is aan 47 gezinnen uit- keering gedaan tot een totaal bedrag aan waren van circa 3000.Uit het finan cieel verslag blijkt, dat de omzetten in het afgelooven boekjaar f 234070.31 1/2 hebben bedragen tegen 232096.85 1/2 in het vorig boekjaar, zoodat er een geringe omzetver- hooging is te constateeren. Het overschot bedraagt 3330.23 1/2. Beide verslagen wer den z.h.s. goedgekeurd. Vervolgens had de uitloting plaats van een obligatie van 500. KATWIJK. Jubilé. De heer R. P. Tjebbes zal 1 Dec. het feit herdenke.n, dat hij 40 jaren bij het onderwijs werkzaam is. De heer Tjebbes is geboren te Utrecht op 30 Aug. 1878 en genoot zijn opleiding te Den Haag. Op 21 Juli 1897 slaagde hij als onderwij zer en werd direct tijdelijk benoemd te Den Haag. Op 1 Dec. 1897 volgde een vas te benoeming als onderwijzer. De heer T. ging echter te Katwijk aan den Rijn wo nen. Ruim 1Y, jaar later volgde zijn be noeming te Katwijk, hoofd de heer Boors- ma. Na het vertrek van den heer Boors- ma werd de heer J. J. Kraal hoofd dier school. Ruim 25 jaar werkte de heer Tjeb bes met den heer Kraal samen. De heer Tj. bezit de Hoofdacte, acte Fransch, en acte Vrije orde-oefeningen. De heer Tj. heeft in alle 40 jaar nimmer wegens ziekte op de school ontbroken. Volgend jaar heeft de heer Tj. den pensioengerechtigden leef tijd berenkt. Zijn vele vrienden wenschen hem toe dat hij van de rust die hieruit volgt nog lang zal kunnen genieten. KATWIJK AAN DEN RIJN. TUINBOUW-O VERZICHT. Het was in de afgeloopen week een week vol wisselvalligheden, veroorzaakt door het grillige weer. Na het schrijven van ons vorig overzicht stond het er aanvankelijk voor of we onmiddellijk midden in den winter zouden zitten en alles wat buiten stond kon worden prijsgegeven. Het viel mee. Alles was voor dien eersten vorst nog al droog en dan kan het product wel wat hebben. En gelukkig was de laatste veer tien dagen de bloemkool goed geruimd. Er was die eerste dagen nogal schommeling in den prijs. Er was bloemkool 1ste soort van 5.er waren er ook van 15.30 per 100. Begin dezer week ging het weer niet naar wensch, de nachtvorst van Maandag kwam de" boel weer in de war sturen met hét ge volg, dat er dien dag zeer weinig bloemkool ter veiling kwam. De noteering hiervoor was van f 9.80 tot 14.10. Na dien kwam er meer vraag, de vorst scheen weer voorbij en de prijs liep tot f 18.per 100 voor 1ste soort. Tweede soort noteerde van 2.30 tot 9.10 per 100. Voor waschpeen is in'tusschen meer vraag gekomen met een redelijke prijsnoteering. Deze liep op van 0.50, 0.80 tOt 0.70 k f 1.15 per kist van 20 K.G. Voor conserven nog steeds weinig vraag met bijna stabiele prijzen van f 3.50 tot f 4.25 per 100 K.G. Kroten gaan, als steeds, graag weg. Kroten in de gewone maat brengen van 2.50 tot 3.25 per 100 K.G. op; kleine kroten wil men niet; deze kunnen niet meer dan 0.75 tot 1.20 per K.G. opbrengen. Voor Andijvie is zelfs na de vorst onvol doende belangstelling. Een klein gedeelte moet door de vorst nogal geleden hebben. Maar het geteelde kwantum is toch te groot. Dit bevriezen zou dus de prijs iets kunnen verbeteren. Hiervan was thans nog geen sprake. Het kan nog komen. Betaald werd van 0.60 tot 0.75 per 100 stuks in de beste kwaliteit. Wat afwijkend is gaat naar de belt. Roode kool ging na en met de vorst iets hooger in prijs en werd betaald met 2.50 tot 3.50 per 100 K.G. Aanmerkelijk te laag om van loonend te kunnen spreken, vooral met de slechte gewassen van dit jaar. Met gele kool blijft het nog altijd misere. Er draaide wel weinig door in verhouding tot den aanvoer maar een prijs van 1.tot S 1.30 per 100 K.G. geeft den tuinder geen cent winst, integendeel, daar moet geld bij. Met uiën gaat het nog steeds best. Na een kleine verlaging de vorige week tot 7.70 per 100 K.G. is de stijging weer gevolgd en •bijna weer tot het tientje genaderd, n.l. van 9.50 tot 9.90 per 100 K.G. De algemeene verwachting is dat dit product dezen winter duur zal blijven. Er is al een groot kwantum weg, grooter dan nogmaal het geval zou zijn. Van deze mooie prijs profiteert na- tuurtijk maar een kleine groep tuinders. Niet allen telen uiën. Die geen zwarte grond heeft kan geen uiën telen. Wie het dus maar treft en tot de gelukkigen behoort. Met sel- derieknollen nog steeds hetzelfde, d.w.z. dat het niets gedaan is. De minimumprijs of iets daar boven, dat is de noteering van 2.tot 2.50 per 100 stuks. Voor Groene kool is de noteering ook onbevredigend, n.L van 1.30 tot 1.70 per 100 K.G. Met de nachtvorsten is de kwaliteit er beter op ge worden. Dit product is er echter geen van groote beteekenis. De andere producten als schorseneeren, sla, zijn in den aanvoer van geen of weinig beteekenis meer en dus niet vermeldenswaard. LISSE. Geboren: Antonius Wilhelmus, z. v. C. Lemmers en S. Heemskerk Cornelis Ahrend, z. v. K. A. Oppelaar en M. Chr. Heuseveldt. Getrouwd: N. Noort te Voorschoten met M. Schalk te Lisse. Overleden: Marjjtje Blom, 79 jaar, wed. van H. Tijssen. G e v e s t i g d: J. H. van Tol uit Rotter dam; C. H. Turnhout geb. Berkhout uit Hil- legom; A. Bon geb. van den Berg uit Noord- wijkerhout; C. M. Dekker geb. van Ooor- nen uit Sassenheim; J. W. Bergman en echtg. uit Sassenheim. Vertrokken: C. Vastenouw naar 's-Gravenhage; J. B. Verwer naar Sassen heim; Wed. H. J. Kruyf geb. Künemann naar Alphen aan den Ryn; Wed. J. Vaan- dering geb. de Vries naar Leiden; E. H. van Oosten naar Heemstede; J. Groen naar Was senaar; Th. Smit naar Haarlem. NOORDWIJK a De heugelijke gebeurtenis in het Prinse lijk huis. Het comité voor aanvullings- uitzetjes van babies, doet nogmaals een vriendelijk verzoek aan degenen, die met gaven in geld of natura het terzijde wil staan, deze gaven zoo spoedig mogelijk by het comité te willen inzenden. Elke gift, hoe klein ook, is welkom en elk kleedingstuk wordt met vreugde ontvan gen. Tevens worden de a.s. moeders, die tusschen 25 Dec.15 Jan. een heugelijke gebeurtenis tegemoet zien en die door een aanvullingsuitzetje in aanmerking willen komen, verzocht zich op te willen komen geven tusschen 6 en 10 December a.s. te Noordwijk a. Zee bij mevr. v. Panhuys en te Noordwijk-Binnen bij mevr. v. d. Mortel. Landstorm. Op Dinsdag 30 November hoopt de afd. Noordwijk van den Bijz. Vrijw. Landstorm een prop.vergadering te houden in Hotel „Royal". NOORD WIJKERHOUT. Filmavond. Op Maandag 29 November a.s. zal wederom door de N.V. Filmafdee- ling der K.S.A. een tweetal filmvertoonin- gen worden gegeven. Tijdens de avond voorstelling zullen thans worden vertoond de komische films „De Privé Secretaresse" en „De Schurkenstreken van het Escadron" Als gewoonlijk des middags 4.30 uur een specilae kindervoorstelling, hoofdfilm „Met een kwartje de wereld rond". ZILK. Werkliedenvereeniging „Leo XIII" De R. K. Werkliedenvereeniging „Leo XIII" hield, zooals reeds gemeld, haar 5de jaar vergadering in de bovenzaal van het pa rochiehuis alhier. De voorzitter, de heer H. Nederstigt, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak den wensch uit dat, gezien de lange agenda, de besprekingen een vlot en zakelijk verloop moge hebben. Hierna werd de nieuwe Geestelijk Ad viseur, Kapelaan Schuttelaar, als zoodanig geïnstalleerd. De voorzitter sprak den wensch uit dat de nieuwe Geestelijk Advi seur voor de vereeniging steeds een goed raadsman mag wezen in alles maar vooral op geestelijk gebied, gelijk zyn voorgan gers steeds geweest zyn. De Geestelijk Adviseur sprak woorden van dank aan het adres der vergadering zeggende dat hij het een eer en een voor recht vindt om als Geestelijk Adviseur te mogen werken onder den naam van den Grooten Paus Leo XIII te mogen werken in het belang van de bloemistarbeiders in de Zilk. Door den secretaris, den heer L. van Tol, worden de notulen voorgelezen. Alleen het lid v. d. Aart wil naar aanleiding van het voorgelezene opmerken, dat hieruit blijkt, dat het bestuur vrij mandaat heeft gekre gen tot het organiseeren van den reeds ge houden feestavond. Spreker keurt het ten zeerste af dat door leden opmerkingen zijn gemaakt over de organisatie van dezen feestavond. Hij noemde deze protesten zeer ongegrond en zegt dat het bestuur in deze slechts gehandeld heeft zooals zulks be hoorde en met de volle toestemming der vorige vergadering. Ook door den penningmeester wordt ver slag uitgebracht. Hieruit blijkt dat de in komsten bedragen 4314,22 en de uitgaven 4171.99, aldus een batig saldo van 142,33. De voorzitter dankt den penningmeester, den heer Th. v. Gijlswijk voor het door hem in deze verricht zijnde werk. Door de heeren C. de Winter en C. Mei- land wordt verslag uitgebracht omtrent de door hun verrichtte controle in de boeken en bescheiden van den penningmeester, waaruit blijkt dat door hun een en ander in goede orde is bevonden. De heeren J. J. Wijers en P. Put worden benoemd tot leden der controlecommissie. De voorzitter deelt vervolgens mede dat het nieuwe contract voor de bollenstreek is vastgesteld en dit bleek een goede ver betering te zijn. Hierna had de verkiezing plaats van een nieuwe voorzitter wegens bedanken van den heer H. Nederstigt als zoodanig. Na stemming en herstemming werd als zoo danig gekozen de heer H. Markman met groote meerderheid van stemmen. De voorzitter wenscht den heer Mark man geluk met zijne benoeming en sprak den wensch uit dat hij zijn voetsporen moge volgen, ja zelfs verbeteren. De nieuw gekozen voorzitter dankt de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld en zei dat hy steeds zyn beste krachten zal geven in het belang der ver eeniging. De aftredende bestuursleden J. v. d. Berg en Th. v. Gijlswyk werden by acclamatie herkozen. Ter aanvulling van het bestuur wegens bedanken van H. Nederstigt werd gekozen dé heer J. Prins, die zijn be noeming aannam. Tot vaandrig voor het nieuwe vaandel werd gekozen de heer G. Zuiderduin, die zyn benoeming aannam. Besloten werd met het kerkbestuur in onderhandelingen te treden om voor de komende wintermaanden weer een zaal voor de werklooze beschikbaar te krijgen. Mocht dit niet gelukken dan zal weer ge handeld worden zooals het vorige Jaar. Nadat nog eenige besprekingen werden gevoerd van minder belang, werd de tradi- tioneele gratis verloting gehouden zoodat vele leden nog met een gratis prijsje huistoe konden gaan. Nadat de rondvraag gehouden was, welke geen stof tot spreken opbracht, sloot de voorzitter de vergadering nadat nog door het bestuurslid J. v. d. Berg woorden van dank gesproken waren aan het adres van dA scheidenden voorzitter, op de gebrui kelijke wyze. Bouwen. Voor rekening van den heer S. wordt aan de „Trekvaart" een bollen schuur met woonhuis gebouwd. Dat gaat niet Door den Ry'ks- en Ge meenteveldwachter is tegen J. v. H. pro cesverbaal opgemaakt wegens het met een schietgeweer jagen op het land van de firma Z. alhier. Daar v. H. tevens een der aldaar werk zame arbeiders bedreigde met een geweer de hersens te kloven, kreeg hij tevens een bekeuring wegens bedreiging tegen het leven. OEGSTGEEST. FANCY-FAIR DER ORANJE- VEREENIGING. „Het woord is aan de burgerij van Oegstgeest Gisterenavond is de fancy-fair ten bate der Oranjevereeniging officieel geopend door Burgemeester A. J. v. Gerrevink. In zeer korten tijd is de groote zaal van „St. Willibrord" omgetooverd in een vermake lijkheidszaal, die veel aan een overdekt „Lunapark" doet denken. Met bewonderenswaardigen spoed hebben de leden van het comité, onder leiding van den heer A. J. Vester, geijverd om deze „luxe kermis" een bekoorlijk aanzien te ge ven. Allerlei vermakelijkheden en stands staan keurig gerangschikt langs de wan den der groote zaaL De opening. De opening, die gisterenavond te half- acht plaats vond, droeg een officieel karak ter. Behalve Burgemeester van Gerrevink, die de opening zou verrichten, waren aan wezig Weth. Zandbergen, Secretaris Reits- ma, mr. Sprey, mr. Goudsmith en vele Raadsleden en andere notabelen, alsook Ka pelaan Sanders en het bestuur der Oranje- Vereeniging. De voorzitter der Oranje-Vereeniging ver welkomde de aanwezigen en gaf het woord aan Burgemeester van Gerrevink. Het bestuur der Oranje-Vereeniging aldus de Burgemeesteris zich bewust van zijn taak. Het weet, dat die taak verder strekt dan het organiseeren van een kinder feest op den verjaardag van H. M. de Ko ningin; dat die taak ook omvat het op peil houden of brengen (en niet alleen bij de kinderen) van de liefde voor Vaderland en vorstenhuis, daaronder begrepen de bevor dering van alle dingen, die kunnen mede werken tot bevordering van de eenheid van ons volk, van de eendrachtige samen werking van alle volksgenooten aan het op bouwen van eene gemeenschap, die zichzelf, organisch en sociaal, met Gods hulpe zal weten te handhaven, ook in de branding en desnoods, in de afzondering, die wij niet zoeken, maar die ons zoude kunnen wor den opgelegd. Van dit werk, mits goed aangevat, gaat zeker een opvoedende kracht uit. Hel staat ln het midden der belangstelling van ieder goed vaderlander en behoort te staan in de belangstelling van alle leden van onze kleine volksgemeenschap. Met groote vreugde heeft spreker den groei van dit bewustzijn bij de Oranje- Vereeniging waargenomen. Het spreekt van zelf, dat waar of op welke wijze ook een verhoogde werkzaamheid in die richting zich openbaart, het zij dan in de gemeente in het algemeen, hetzij van de Oranjever eeniging in het bijzonder, deze te allen tijde op spreker's onverdeelden steun kan re kenen. Daarom heeft spreker er gaarne in toe gestemd, dat opnieuw op de veel geplaag de ingezetenen der gemeente, die, ten ge volge van verschillende rijksmaatregelen hunen belasting in enkele jaren zagen ver- meervoudigen, een beroep wordt gedaan. Wat ook moge geschieden, en welke voor onze gemeente schadelijke maatregelen men moge nemen, het bovenomschreven doel mag nimmer uit het oog worden verloren en is altijd opnieuw, en onder alle omstandig heden, een nieuw offer waard. Het volk zal die offers brengen. Het zal ze meer gewillig, meer vastberaden, meer geestdriftig brengen, naarmate de nood stijgt, naarmate de gevaren voor een onge rept voortbestaan van onze natie op het grondgebied van haar vaderen toenemen. De Oranje-Vereeniging heeft geld noo- dig, veel geld. Er zijn belangrijke dagen in aantocht voor de coöperatieve vereeniging „Oranje en Nederland". Moeten wij de Oranje-Vereeniging van de gemeente Oegst geest dwingen de komende gewichtige en blijde gebeurtenis in ons Vorstenhuis te ne- geeren en zich bij het 40-jarig ambtsjubi leum van onze Koningin bepalen tot een gewone herdenking? vraag spreker. Het woord is aan de burgerij van Oegst geest. Er zit in het opzetten en de inrichting van een gelegenheids-„kermis" als deze, evenals in de voorbereiding van groote feesten, een eerbiedwaardige hoeveelheid werk. Dat echter niet alleen. Er ligt bovendien in deze wyze van geld inzamelen een sterk speculatief element voor de onderneem ster in dezen zin, dat een fancy-fair blijft, waar zij is, zich niet bij de menschen op dringt, maar verwacht, dat men bij haar komt met een volle beurs en met een van geluk stralend gelaat weer vertrekt met een leege „knip". Actieve medewerking, of fervaardigheid van de ingezetenen van de gemeente is dus voor haar welslagen on ontbeerlijk. In de verwachting en in het vertrouwen, dat de Oegstgeester bevolking, die reeds zoo menigmaal hare offervaardigheid heeft getoond, het ook ditmaal niet in den steek zal laten, heeft het bestuur der Oranje- Vereeniging deze „feestelijkheden" georga niseerd. Namens het gemeentebestuur betuigde spreker het bestuur, onafhankelijk van te bereiken resultaten, dank voor het vele werk, dat het ter bereiking van zijn doel heeft willen verrichten. Want niet alleen de nationale, ook de plaatselijke saamhoorigheid, de liefde tot de plaatselijke gemeenschap wordt door haar arbeid bevorderd. Met den hartelijken wensch, dat dezen arbeid werkelijk in ruime mate mogen bij dragen tot het bereiken van het door de Oranje-Vereeniging beoogde doel, verklaar de spreker de fancy-fair voor geopend. De voorzitter dankte den burgemeester voor zijn propagandistisch woord, waarna de vermakelijkheden en attracties werden bezichtigd. Reeds spoedig waren alle spelen in vol len gang en het was reeds laat toen allen „huistoe" gingen. Vrijdagavond en Zaterdagavond is de fancy-fair ook geopend en Zaterdagmiddag meer speciaal voor de kinderen. Congregatiefeest af deeling Meisjes. Dinsdag werd in het vereenigingsgebouw „Sint Willibrord" het jaarlijksche Congre gatiefeest gehouden. Dit keer droeg de avond echter een zeer uitzonderlijk karak ter. De Congregatie, afd. Meisjes, vierde n.L haar 10-jarig bestaan. Onder de genoodig- den bevonden zich o.a. de zeereerw. heer Pastoor de Vetten, de eerw. heeren Kape laan Sanders, Kapelaan van der Gaag en Kapelaan Roest, terwijl later nog de oud- Directeuren, in persoon van vier afgevaar digden van de Jongens-Congregatie, het feest kwamen opluisteren. Na de plechtige opening door den Di recteur, Kapelaan A. Martens, werden er verschillende nummers opgevoerd door de leden, die veel en met reden succes oogst ten. Zoo waren er de „Gorselsche Bóeren- dansers", die allen verbaasd deden staan, door hun nauwkeurige nabootsing. Ook door het optreden van de twee harmonica speelsters, Miss Mops met haar kostschool, de drie marketensters en de medespeelsters van de Schoonheidswedstrijd werd wel be wezen, dat er onder de leden alle mogelijke talenten schuilden. Het orkest, gevormd door leden van de eerste afdeeling, hield de stemming hoog, en zelfs zonder aan sporing van een ijverige conferencier stem de de heele zaal met de vroolijke, opge wekte wysjes in, zoodat de stemming meer dan genoegelijk en gezellig was. De avond verliep dan ook naar wensch. En zal by iedere congreganiste een aangenamen in druk nalaten. G. K. RIJNSBURG. Tuinbouw. Grove winterproducten heb ben een zeer ongelijkmatige belangstelling. Koolsoorten staan tamelijk laag in prijs terwijl uien zeer gemakkelijk koopers vin den tegen beste prijs van 9.50 tot 9.80 per 100 K.G. Drielingen uien brengen zelfs gemakkelijk tot 7.60 per 100 K.G. op. Van Gele kool draait nogal wat door, en de rest brengt den minimumprijs of iets daarboven op, 1.tot 1.30 per 100 K.G. Roode kool krijgt koopers voor 2.50 tot 3.30 per 100 K.G. Selderieknollen, waarvan de minimum prijs niet slecht is, n.l. 2.per 100 stuk,, gaan alleen in de beste kwaliteit iets hoo ger n.l. tot 2.40 per 100 stuks. Verders komt er nog wat andijvie die f 0.60 tot 0.70 opbrengt en wat spruiten. Waschpeen ging deze week wat vlugger en bracht van 3.80 tot 5.— per 100 K.G. op. STOMP WIJK. Vernieling en diefstal. Door den heer J. E. B. aan den Westvlietweg te Stomp- wyk werd bij de politie aangifte gedaan van vernieling en diefstal van eenige ker mistenten. De dieven hadden zich met be hulp van een breekijzer toegang verschaft tot het pakhuis van den heer B. De poli tie stelt een onderzoek in. VOORHOUT. Veiling. Slachtkonynen van f0.80 1.75, (halfwas) van f 0.240.55, Jonge ha nen tot f 0.52, duiven f0.09, Eenden van f 0.420.48, krielkippen trio f 0.80. Verder alles per stuk. SASSENHEIM. Geboren: Maria Cornelia, d. v. P. Th. Elstgeest en C. C. van Leeuwen. Getrouwd: G. Kruik, oud 28 j. en G. Bloem endaal, oud 24 j. P. van der Berg, oud 27 j. en J. P. Prins, oud 28 j. Overleden: Th. J. 3. Haan, oud 69 j., weduwn. van M. J. van Josseveel N. van Tol, oud 80 j. wed.e van G. Waasdorp. I n g e k o m e n: M. Janssen, Jac. van Beierenlaan 27, van Zoeterwoude; Th. M. Ammerlaan, Tijlloosstraat 30, van Voor hout; C. van Dijk, Zandslootkade 9, van Doetinchem; C. Verbij, Hoofdstraat 128, van Noordwijkerhout; A. M. van Vlugt, Hoofd straat 167, van Culemborg; A. M. M. van der Weijden, Hoofdstraat 75, van Zeven bergen; M. A. H. van der Weijden, Hoofd straat 75, van Zevenbergen; J. B. Verver, Beukenlaan 58, van Lisse; D. Roos, Zuil hofstraat 13, van Heemstede; C. S. Ben schop, Charbonlaan 18, van Oegstgeest. Vertrokken: D. Luijk, naar Haar lemmermeer; C. Vlugt naar Voorschoten; J. v. Egmond naar Amsterdam; C. M. v. Doornen naar Lisse; P. Noordermeer en ge zin naar Voorhout; J. B. Mullié naar Noord- 1 wijk; C. C. Zandbergen naar Noordwijk; H. E. Wijntjes naar Wassenaar; G. C. v. <L Drift naar Warmond; J. Cools naar Culem borg; G. M. C. Meijer naar Lisse; J. v. d. Voet naar Heemstede; A. M. C. Kieft naar Rotterdam. WARMOND. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer F. Slager hield de afd. Warmond van de R. K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" een algemeene vergadering in Hotel de Zon. De heer van Stijn bracht een uitstekend verzorgd verslag uit van den Centralen Raad. Hierna was het woord aan den spre ker van dezen avond den heer Bakker, die als onderwerp voor zijn lezing had geko zen: „In het verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal". Spr. wees er op dat in alles het Christelijk beginsel voorop moet staan en dat dit veelal niet heeft plaats gehad is oorzaak van de thans zoo in hevige mate heerschende crisis. Spr. wees vooral op de groote taak van den middenstand in dit tijdsgewrocht. Bij de rondvraag vroeg de heer van Stijn nadere inlichtingen met betrekking tot de verkiezing voor de leden van de Kamer van Koophandel. In de katholieke pers wordt een krachtige actie gevoerd om meer katho lieken in deze instellingen te krijgen. Vol gens hem was het zoo, dat je hier in Leiden betalen kon en verder niets meer hoorde. De heer Bakker zegde toe, aan deze aange legenheid de volle aandacht te zullen schen ken. Nadat de voorzitter nog een lans ge broken had voor de door den middenstand te houden loterij, werd de zeer geanimeer de bijeenkomst gesloten. WASSENAAR. K. J. M. V. Onder leiding van den voorzitter, den heer A. Lommers, vergaderde Woensdag avond de plaatsel. afd. van de K.J.M.V. in het R K. Vereenigingsgebouw. Na opening met den groet der Kath. Actie en een welkomstwoord, werden een 3-tal ingekomen stukken ter kennis van de vergadering gebracht. De voorzitter gispte vervolgens een bepaald geval waarin van het besef van verantwoordelijkheid wei nig te bemerken viel. Na er dan nog op ge wezen te hebben hoe het verloop dient te zijn van een sociëteitsavond, wekte spr. op tot het trouw bijwonen der lezingavonden, die beoogen het brengen van verstandelijke ontwikkeling op sociaal gebied. Notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Voor het samenstellen van een program ma voor St. Nicolaas- en Oudejaarsviering werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Jac. v. d. Kroft, C. v. Wyk, J. Zonneveld, H. Overdevest en A. Lommers. Voor het voeren van de Kerstactie werd eveneens een commissie benoemd, bestaan de uit de heeren A. Lommers, G. v. Leeu wen en C. v. d. Holst. Besloten werd om in de maanden Janu ari en Februari een donateursactie te voe ren. Tot leden van de verificatie-commissie werden benoemd de heeren A. de Smit en H. Winnubst. Uit de mededeeling en bespreking van het verder gedeelte van het winterprogram- ma bleek, dat ook dit zal staan in het teeken van Gezinsgedachte, terwijl voorts op het programma staat een Oudersavond, een Vastenavondviering, een Passieavond, een triduum en een tooneeluitvoering. Na de rondvraag waarin diverse interne aangelegenheden werden besproken, volgde sluiting met den groet der Kath. Actie. „Excelsior". In het Vereenigingsge bouw Excelsior gaf de muziekvereeniging Excelsior haar eerste winteruitvoering van dit jaar. In de openingsrede door den voorzitter, werd erop gelezen, dat de financiën der vereeniging minder rooskleurig te noemen zyn. Het bestuur neemt daarom in overwe ging om in het voorjaar een bazar te or ganiseeren om de financiën weder op peil te brengen. Hierop werd het programma ten gehoore gebracht. Met uitzondering van enkele foutjes en onzuivere melodiën mocht dit concert weder als goed geslaagd worden beschouwd. Ten gehoore werden gebracht: „Througt night to Light; La finto Giardi- niera; Doornroosjes Bruidsvaart; Garda uit de opera „Der Geist der Woiwoden"; een gedeelte uit de Opera Faust; Barataria- Marsch; Officier of the Day. Na het muzikale gedeelte werd door de tooneelvereeniging Udi opgevoerd het blij spel „De firma Avezaath de Keizer. Ook dit gedeelte slaagde bijzonder en de talrijke aanwezigen hebben volop genoten van het geboden e.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13