STADS NIEUWS KERKNIEUWS Laatste berichten v. SCHAGEN, Hoogmade Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 25 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 CHEF VAN DEN MARINESTAF BEVORDERD. Schout bij nacht Fürstner wordt vice-admiraal. Naar wij vernemen, is de chef van den marinestaf, schout bij nacht J. T. Fürstner met ingang van 1 Januari 1938 bevorderd tot vice-admiraal. POSTVERZENDING VAN ST. NICOLAAS- PAKKETTEN. In verband met het St. Nicolaasfeest zullen op Zaterdag 4 December a.s. alle postkantoren, abij- en hulppostkantoren en postagentschappen tot 18 uur geopend zijn voor de aanneming ter verzending van postpakketten. Het verdient aanbeveling dit jaar de pakketten zoo vroeg mogelijk ter post te bezorgen, teneinde een overstelpende druk te op Zaterdag 4 December te voorkomen en bestelling van de aanwezige pakketten op dien dag te bevorderen. Op Zondag 5 December heeft nl. geen pakketpostbestel ling plaats. Het publiek zal goed doen bij deze ge legenheid vooral te zorgen voor zorgvul dige verpakking en adresseering der post pakketten. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. 's-Gravenhage, 25 Nov. Nederland- sche Zuivelcentrale 28 November t.m. 4 De cember. Consumptiemelk regeeringscon- tract, taxegedeelte 7.25 cent: eventueel ver hoogd met of verminderd met kwaliteits- afdracht. Overmelk regeerings-minimum- prijs 6.20 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. BIGGENMERKEN. Het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 8 tot 13 November 1937 bedroeg: 42.051 tegenover 45163 in de overeenkomstige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Jan. tot 13 November in totaal aangebracsht 1.595.386 merken, tegenover 1.869.621 mer ken in de overeenkomstige periode van 1936. Boerenvakbond L. T. B. De Boerenvakbond van den L. T. B. komt Woensdag 1 December des voormid dags half elf, in het St. Bavo-gebouw, Smedestraat, Haarlem, bijeen. De ingekomen voorstellen zijn die, wel ke ook reeds behandeld zijn op de dis trictsvergaderingen. Daardoor zijn enkele voorstellen, hetzij overbodig, hetzij ver ouderd. Desniettemin kan het bestuur zich nog geheel houden aan de groote richtlijnen, zoals deze door de 1.1. gehouden algemeene vergadering zijn vastgelegd omtrent de boeren-voorstellen. De prae-adviezen zijn dan ook bijna ge lijkluidend aan die, welke op de algemeene vergadering zijn vastgesteld. Alleen op on- derdeelen wordt verder ingegaan, of eeni- ge wijziging voorgesteld. UITVAART EN BEGRAFENIS EM. PASTOOR F. W. DE ROOT. Nadat Woensdagavond onder groote deel name van geestelijken en leeken in de St. Willebrorduskerk te Amsterdam de Metten waren gezongen, had gisteren de pontifi cale uitvaart plaats van den hoogeerw. heer em. pastoor F. W. de Rooy. Voor de H. Mis van Requiem werden de lauden gezongen door den zeereerw. heer pastoor Th. J; Winkelman, met assistentie van de zeereerw. heeren rector G. de Jong en pastoor A. Willemsen, terwijl de wel- eerw. heeren W. van Gastele en J. van den Berg als cantores fungeerden. Mgr. Huibers werd bij zijn aankomst aan den ingang van het kerkgebouw afgehaald door de geestelijkheid der parochie en ge leid naar het priesterkoor. Bij de H. Mis werd Z.H. Exc. geassisteerd door den hoog eerw. heer mgr. H. J. M. Taskin, president van het theologicum te Warmond en proost van het kathedraal kapittel, als presbyter- assistens, de hoogeerw. heeren mgr. dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam, en H C. J. Sondaal, deken van Haarlem, als troondiakens en de weleerw. heeren S. Lint horst en J. Langendijk, kapelaans der St. Willibrorduskerk, resp. als diaken en sub diaken. De lagere assistenties werden ver vuld door geestelijken van verschillende Amsterdamsche parochies. Na de pontifi cale H. Mis hield de zeereerw. heer J. M Lucassen, pastoor der Sint Willibrordus kerk een lijkrede, waarvoor hij als tekst gekozen had het achtste vers van den vijf- en-twintigsten psalm „De schoonheid van Uw huis en de woonstede Uwer heerlijkheid heb ik lief gehad". Pastoor de Rooy, aldus de gewijde spre ker, was voor allen die het voorrecht had den met hem in aanraking te komen de priestervriend, die altijd en in alle opzich ten goed deed en in het bijzonder goed was voor de armen. Onverwacht is zijn dood ge komen. Wij bereidden ons reeds voor op zijn gouden priesterfeest, maar het heeft niet mogen zijn. Hoevelen zullen hem thans missen. Hoeveel studenten en pries ters, uit deze parochie voortgekomen, ge denken dankbaar zijn verdiensten, want üi het bijzonder voor hen is hij steeds een va derlijk vriend geweest, die zoo noodig hen hielp hun studies voort te zetten en te vol tooien. Spr. herinnerde eraan, dat Boskoop de eerste standplaats van wijlen pastoor De Rooy is geweest. Daar maakte hij zijn eersten bekeerling, en groot was zijn vreug- P. BARTH. CATYN O.Carm. Maandag 6 Dec. a.s. zal het 12 y3 jaar ge leden zijn, dat P. Bart. Catyn O.Carm. in de Kathedraal St. Jan te 's Hertogenbosch de H. Priesterwijding ontving. Nadat hij aan de Tilburgsche leergangen z'n studie in de Engelsche taal had voltooid, werd hij als leeraar benoemd aan het Gym nasium St. Alberti te Zenderen. Daar is hij werkzaam geweest tot 1935, toen hij door z'n Overheid werd aangewezen om mee te helpen aan de oprichting van een A.M.S. (middelbare school) in de missie der Paters Carmelieten op Malang. Z'n ver blijf is daar maar zeer kort geweest, daar zijn gestel niet bestand bleek tegen het tro pisch klimaat. Verleden jaar repatrieerde P. Catyn en na een jaar van rust is hij September 1.1. wederom benoemd tot lee raar in de Engelsche taal aan het gymna sium St. Alberti. We wenschen den koperen Jubilaris nog veel gezonde en vruchtbare jaren! FEESTAVOND „ST. BONA VENTURA". Op de R.K. H.B.S. Gisterenavond heeft de studentenclub der R.K. H.B.S. hier ter stede haar jaarlijk- schen feestavond gegeven met de opvoe ring van het kluchtspel door Jan Verhoe ven, „Napoleon's Horloge". Onder een weldadig aandoende belang stelling van vele ouders wat een geluk, dat vele ouders zich voor deze avonden gaan interesseeren! hebben de jongens hun beste beentje voorgezet. De aanwezig heid van leeraren geestelijken zoowel als leeken van verschillende andere geeste lijken en van allen, die verder tegenwoor dig waren, werd, naar de voorzitter, de heer P. Vianen, in zijn openingswoord zei- de, op zeer hoogen prijs gesteld. De bedoe ling van dezen avond was belangstelling wekken voor het streven der studentenclub „S. Bonaventura", die in haar bestaan en werken toch voor een groot deel moest steunen op de belangstelling der hier aan wezigen. Dan ging het gordijn op en werd „Napo leon's Horloge" vlot gespeeld. De voorzit ter had ons reeds gezegd, dat wij er niet al te zwaar kunstcritisch tegenover moes ten gaan staan; dit was een verstandig woord, dat inderdaad op zijn plaats was. Maar wie een vroolijken, gezelligen avond hadden verwacht, zijn niet bedrogen uitge komen. Het stuk geeft redenen te over om hartelijk te lachen en vroolijk te zijn. De regie van het stuk was in kundige handen geweest bij Pater Zonderland, die ongetwijfeld met voldoening kan terug zien op de prestatie's van verscheidene spe lers. De dank der jongens, die uit „het kleine maar niet onbelangrijk intermezzo", sprak voor de moeite, die hun Pater Mo derator zich getroost had, werd door de aanwezigen met luide instemming begroet. Wij willen niet alle spelers stuk voor stuk nagaan, maar wij mogen wel zeggen, dat het succes van dezen welgeslaagden avond voor een niet gering gedeelte te danken is geweest aan het waarlijk voortreffelijke spel van den huisknecht Gerrit; door welke vermelding geenszins een hartelijke waar deering voor hetgeen de anderen ons bo den ontkend wordt. Volgens DE BILT wordt voor de eerst komende weken belangrijke plaatselijke neerslag verwacht, speciaal in hetCa rillonfonds. Laat de Bilt het bij het rechte eind heb ben en zendt Uw bijdrage op postrekening No. 302400 ten name Penningmeester Caril lon Comité Stadhuis Leiden. de, toen deze bekeerling tot het priester schap werd geroepen. In even sterke mate als tot de priester studenten ging zijn liefde uit tot de armen, voor wie zijn hart warm klopte. Spr. me moreerde voorts pastoor De Rooy's onver- moeiden arbeid voor de innerlijke vol tooiing en verfraaiing van zijn kerk en her innerde eraan, dat onder zijn pastoraat de Sint Willibrorduskerk werd verrijkt onder meer met een koepel en met het orgel. Aan het einde van zijn rede riep pas toor Lucassen de parochianen van Sint Wil- librordus op, hun overleden vroegeren her der in hun gebeden te gedenken. Hierna verrichtte mgr. Huibers de ab- soute, waarna Z. H. Exc. voorafgegaan door de parochiegeestelijkheid door het midden pad der kerk naar den uitgang schreed en vertrok. Inmiddels hadden zich op straat rond den uitgang van de kerk breede hagen van be langstellenden gevormd, die wachtten op. het oogenblik, waarop de kist met het stof felijk overschot uit de kerk zou worden ge dragen. Vele geloovigen waren ook in de kerk zelf gebleven en brachten, toen de le den van het college van collectanten de eiken lijkkist, die gedekt werd door de bon net en de stola van den overledene, door het middenpad naar den uitgang droegen den doode in stilte een laatsten groet. Om twaalf uur werd de kist met het stoffelijk overschot in de rouwauto ge plaatst. De familieleden van den overlede ne en een groot aantal geestelijken namen plaats in de volgauto's en langzaam en on der groote belangstelling van het publiek vertrok de stoet naar de R.K. begraafplaats „St. Barbara" aan den Spaarndammerdijk, waar het met groote plechtigheid in het priestergraf is bijgezet. De beaarding ge schiedde door pastoor J. M. Lucassen, pas toor der St. Willibrorduskerk, met assisten tie van de weleerw. heeren K. Lauten- schutz en J. van Dael, kapelaans der St. Willibrorduskerk. „Maasbode". ZIE GINDS KOMT DE STOOMBOOT. Voor u waarschijnlijk wel, waarde le zerfes)! Er zijn er echter honderden, die nooit een extraatje krijgen. Zaterdag 27 Nov. is er speldjesdag. Gij kunt toch allen nog wel iets missen? Koopt eer. klompje en weest eens een echte St. Nicolaas door royaal te geven. Ook kleine giften zijn welkom. Wilt u onze vereeniging eens extra ver rassen? Het gionummer is 260700 ten name van de Vereeniging „Sancta Veronica". Het adres van de penningm.esse: Donkersteeg 15—13. Wij danken u bij voorbaat. JONGEREN-AFDEELING R. K. S. P. Wij herinneren nog even de leden aan de vergadering van hedenavond, te hou den in „Royal" (bovenzaal) Doezastraat 43. Mr. H. Donders zal spreken over Socialisme als strooming en de invloed er van in Ne derland. Aanvang half negen. Vorige week Dinsdag waren velen van de leden verhinderd. Mr. Donders stelt zijn tijd nu vanavond weer voor ons beschik baar. WIJ KOMEN DUS! ALLE jongeren van 1825 jaar! HET BESTUUR. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Vereenigde vergadering. In de gisteren gehouden Vereenigde Vergadering van het hoogheemraadschap van Rijnland werd mededeeling gedaan van de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zuid- en Noord-Holland van de rekening van Rijnland over 1936, en van de totstandkoming van een wijziging van Rijnlands Reglement ter uitvoering van het Capitulantenreglement 1935. Verder werd meegedeeld, dat bij open bare inschrijving het koopen en sloopen van de machinerieën van het buiten ge bruik gestelde stoomgemaal van Rijnland te Gouda is gegund aan Frank Rijsdyk's Industrieele Ondernemingen N.V. te Hen- drik-Ido-Amflacht voor 9756. Tot lid der financieele commissie werd benoemd de heer E. J. Speelman te Sas- senheim, die tevens als lid der commissie voor het gaarderboek werd herbenoemd. Besloten werd tot onderhandsche ver lenging van eenige afloopende huurover eenkomsten; tot onderhandsche verpach ting van de doorvaartrechten aan 's-Mo- lenaarsbrug voor het jaar 1938 aan P. J. van Zeijl; tot vermindering van de pacht som voor Celia's hoeve (Wierikkerdijk- landen) over 1937 en tot het tezamen met de hoogheemraadschappen Delfland en Schieland opnieuw verpachten van deze boerderij aan den bestaanden huurder voor den tijd van twee jaren. Verder werd besloten tot het sluiten van een nieuw contract tot afzending van een deel van perceel 14 der Katwijksche landen met de N.V. Leidsche Zand- en Grond-Mij. v.h. J. M. Samson te Leiden; tot ontbinding van het met Gebrs. Kool moes te Leiderdorp gesloten contract tot af zanding van perceel 11 dier landen en tot verlenging van het met J. Boesaard te Katwijk a. Zee gesloten afzandingscon- tract voor perceel 13 dier landen. Aan het dagelijksch bestuur werd mach tiging verleend tot onderhandsche verhu ring van twee perceelen gras- en rietge was van den Spaarndamschen dijk en tot het opzeggen van het met de eigenaren der Verdolven landen (bij Spaarndam) gesloten bemalingscontract. Een herziening werd gebracht in het honorarium van den werktuigkundigen adviseur van Rijnland, ir. L. Monhemius. De vergadering hechtte haar goedkeu ring aan de door het dagelijksch bestuur genomen maatregelen ter vereenvoudi ging van de bijpenschouw; deze brengt mede, dat aan de schouwraden, voorzoo- ver niet technisch ambtenaren en de schouwboden met ingang van 1 Februari 1938 eervol ontslag als zoodanig is ver leend, waarmede thans reeds een jaarlijk- sche besparing van 445 wordt verkre gen. Daarna werd besloten tot het verleenen van een bijdrage van ten hoogste 500 aan den noodlijdenden polder Broekvel- den en Vettenbroek in de kosten, welke voor rekening van dien polder komen, wanneer de ringdijk des polders wordt verhoogd en wel onder voorwaarde, dat Rijk en provincie een gelijke bijdrage verleenen. In dien zin hebben Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland reeds een voorstel aan de Staten gedaan. Men re kent daarbij op een subsidie van 100 pet. in de arbeidsloonen. Ten slotte werd in openbare zitting overgegaan tot de behandeling van de be grooting voor het jaar 1938. Deze werd vastgesteld voor den gewonen dienst met een totaal in ontvangsten en uitgaven van 445.739. 40 y2 en voor den buitengewo nen dienst met een totaal in ontvangsten en uitgaven van f 9.900.68. Het bunder- geld voor 1938 werd wederom op 2.75 per H.A. bepaald, het minimum der in te vorderen aanslagen op 30 cent, gelijk staande met een oppervlakte van 11 are in den vollen omslag. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot het zoo noodig opnemen van kas geld in het dienstjaar 1938 tot een maxi mum van 300.000. DE LEIDSCHE KOOP- EN GESCHENKEN WEEK. Vrijdagavond van 810 uur zal het mu ziekgezelschap „De Post" wederom een muzikale wandeling houden. Opgesteld wordt op de Boommarkt waar na gemarcheerd wordt: BoommarktKip- pebrug, Vrouwensteeg, Haarlemmerstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Noord einde, Noordeindsplein, Morschpoort, Morschstraat Haarlemmerstraat, Lange Mare, Oude Vest, Jan Vossensteeg, Haar lemmerstraat, Hooglandsche Kerkgracht, Erugsteeg, Korenbeurs, Botermakt, Gange- tpe, Breestraat, Kort Rapenburg, Prinses sekade, Turfmarkt, Oude Singel, Korte Mare, Rijnsburgersingel, Stationsweg, Stationsplein, Stationsweg. Steenstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Visch- markt, Aalmarkt, Boommarkt, alwaar de stoet ontbonden wordt. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n 6586. Pluimveevedrijf H. van Klaveren, Sassenheim, Molenstraat 13, pluimveehouderij, mach. kuikenbroe- derij en graan- en fouragehandel. Bijv. uitgeof. bedr.: poelierderij, eierenhandel. 6142. Zwaan Co's Deltfsche Tuiniers zaadhandel. N.V. (f). Oegstgeest, Gevers straat 65. Hoofdz.: Delft, Binnenwater- sloot 2022. Het filiaal te Oegstgeest, Ge versstraat 65 is d.d. 1 Dec. 1937 opgehe ven. 6668. Firma C. W., Oudshoorn en Co. Sassenheim, Hoofdstraat 98. Handel in bloembollen. Door uittreding van den ven noot A. L. Noordhoek is de vennootschap onder firma ontbonden. De zaak wordt voortgezet door den vennoot C. W. Ouds hoorn, als eenig eigenaar onder dienst eigen naam. 6806. Olie voor elke motor. „O. V. E. M.", Katwijk aan Zee, Wyborchstraat 21. Door uittreding van den vennoot P. Parle- vliet is de vennotschap onder firma met ingang van 23 October 1937 ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door den vennoot A. J. Meyers, te Noordwijk, Vinkenlaan 31, met toestemming van den uitgetreden vennoot onder den ouden naam. 1227. Firma J. J. Koning en Zn. in liquidatie, Leiderdorp, Achthovenweg 50. Steenbakkerij. Bovengenoemde zaak is met ingang van 23 Nov. 1937 opgeheven. Het bedrijf wordt voortgezet door: Joh. Koning, als eenig eigenaar, onder den naam: Firma J. J. Koning en Zn. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 14. FIETSER GAF TE LAAT RICHTING AAN. Hij en vrachtauto-bestuurder gewond. Vanmorgen is op den rijksstraatweg ZwolleAmersfoort, in de buurt van Oos tendorp bij Elburg, een ernstig ongeluk ge beurd. De fietsrijder K., wonende in het Noord einde bij Elburg, die op het fietspad reed, wilde den weg oversteken, maar gaf te laat richting aan. De fietser werd door een ach terop komende vrachtauto gegrepen en ern stig gewond. De auto reed vervolgens te gen een boom. De bestuurde geraakte ge heel bekneld in de cabine en de wagen moest ontladen worden, voor men het slachtoffer uit zijn benarde positie kon be vrijden. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, zijn de gewonden naar het zie kenhuis te Zwolle vervoerd. De chauffeur had slechts lichte verwondingen opgeloo- pen. De voorkant van den wagen een auto van den besteldienst van Straten, die den dienst UtrechtZwolle onderhout werd geheel vernield. Kleedjes Nachtzakken Ontbijtlakens Ruime sorteering ZIJDE 1 deze artikelen te borduren LEIDEN. Geboren: Leonardus, z. van M. G. J. Janson en F. A. W. M. v. Cleef Wilhel- mina Frederika, d. van W. F. v. d. Post en W C. Schouten Catharina, d. van Th. Boot en L. C. Segaar Margaretha Aga tha, d. van J. V/. Borst en M. A. Meeuwen oord Johannes Petrus, z. van C. P. Splin ter en H. E. Kalker Anna Cecilia, d. van G v. Wieringen en J. de Jeu Boudewijn Hendrikus, z. van A. E. Janssens en J. Fos- sen. Gehuwd: B. Blijleven jm. en M. M. Redegeld jd. A. de la Rie jm. en P. Dreef jd. C. Ph. Trouwee jm. en C. J. de Roo- de jd. J. Wijling jm. en C. Pikaar jd. J. v. d. Wijngaard jm. en J. C. Lindenberg jd. J. D. de Koning jm. en A. J. v. Leeu wen jd. J. P. L. K. H. A. Wannyn jm. en E. C. A. M. Jonekx jd. K. Huizenga jm. en M. N. Louwrier jd. Overleden: J. Bon-Sjardijn vr. 72 j. -A. v. d. Zwet m. 75 j. Zilveren medaille voor 24-jarigen dienst. Op 29 November a.s. zal aan den ser geant le klasse H. C. de Vriend van het 4e Regiment Infanterie het eereteeken van vierentwintig jaren trouwen dienst worden uitgereikt. OEGSTGEEST. Aanrijding. Hedenmiddag omstreeks 2 uur had bij het kruispunt „Drie Witte Pa len" een aanrijding plaats. Van de rich ting Endegeest, wilde dr. Stuurman, direc teur-geneesheer van het gesticht „Ende geest" met zijn auto den weg oversteken en den nieuwen Rijksweg op rijden. Uit de richting Haarlem naderde een auto, aan wie dr. Stuurman voorrang had moeten verleenen daar deze weg een voorrangs- weg is. Daar hij geen voorrang verleende, botsten de auto's op elkaar, waardoor bei de wagens flink beschadigd werden en door kraanwagens moesten worden wegge sleept. De inzittenden bekwamen geen letsel. Door de politie werd van het geval proces verbaal opgemaakt. SJANGHAI DOOR HONGERSNOOD BEDREIGD. SJANGHAI, 25 November. (A.N.P.) Het door den oorlog geteisterde Sjanghai wordt thans door hongersnood bedreigd. Een vooraanstaand lid van het bestuur der internationale nederzetting verklaar de tegenover den Reuter-correspondent, dat de voedselvoorraden nog voor slechts drie dagen toereikend zijn. Men vreest dan ook voor levensmiddelen relletjes. Het incident van gisteren, toen de rijstwinkels in de Fransche concessie door uitgehongerde Chineezen werden be stormd, is een voorbode van wat men kan verwachten, tenzij de Japanneezen toelaten, dat de Chineezen terugkeeren naar hun ak kers rond Sjanghai. Op het oogenblik worden alleen nog maar levensmiddelen aangevoerd door kleine kunstvaartuigen, en de aanvoer is dan ook lang niet voldoende voor de be hoeften. Groote menschenmenigten bele geren de rijstwinkels, terwijl op de vracht auto's, die van de dokken komen, een ge wapend geleide meerijdt. De toestand is nog verergerd, door de aanwezigheid van een millioen Chineesche vluchtelingen. De intrede van den winter heeft eveneens een groote toeneming van het sterftecijfer onder de ondervoede, ternauwernood gekleede en door ontberingen geteisterde Chineesche vluchtelingen tengevolge gehad. CHAUVINISME IN DE JAPANSCHE PERS. TOKIO, 25 November. (A.N.P.) Het blad „Asahi", dat zich tot dusver van chauvinis tische opvattingen onthouden heeft, schrijft thans in scherpe bewoordingen over het verloop van den strijd in China. Laat ons een voorbeeld nemen aan Italië, dat Abes- sinië geannexeerd heeft, zoo zegt het blad. Laat ons een voorbeeld nemen aan den moed der fascisten. Het Japansche bloed, dat in stroomen vloeit, geeft ons rechten, welke niemand ons zal durven betwisten. De „Hotsji" raadt aan, China den oorlog te verklaren, teneinde een volledige blok kade van Kanton te bewerkstelligen. De „Kokoemin" doet een oproep tot een „heiligen oorlog tegen Engeland". Het Ja- pansch-Chinëesche conflict, zoo schrijft dit blad, moet eindigen met de vernietiging van den Engelschen invloed, niet alleen in China, maar in geheel Azië. LEIDEN, 24 Nov. Groentenveiling. Per 100 kg.: wittekool f 1.50, roodekool 1.90 3.50, savoyekool 1.201.80, groenekool 1.604.20, boerenkool 1.502.rapen 1.30—1.70, prei 1.50—3.20, kroten 1.60 2.00, kroten, gekookt 37, uien 7.10 11.peen 1.704.70, spruiten 211, andijvie 23, sla 25, Nero f 2.50, druiven 1422, per 100 kg.: witloof 313, spinazie f 416, tomaten A 4.00 —12,30, idem B 4.00—19.60, idem C 4— 5.60, idem CC 4.00, per 100 stuks: andij- vie 6080 cent, bloemkool 1.5017, sa- lade 0.601.80, knolselderie f 2.003.70, j per 100 bos: pieterselie 3090 cent, selde- rie f 0.30- -1.00, peen '2.805.30, raapste- j len 50 cent. I Melkveiling. Week van 28 Nov. tot j 4 Dec. Consumptiemelk le klas 7.50 7.60, Prijs voor te leveren boventaxe-melk j in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 24 November tot 4 December 1937, gelijk aan den door de Regeering vastgestelden prijs. DELFT, 24 Nov. Varkens. Aangevoerd 6 vette varkens, prijs 3131 y2 cent per pond. GOUDA, 25 Nov. Vee. Aangevoerd in totaal 1169 stuks, waarvan 33 slachtvar- kers vette 3031 y, cent per pond, 331 ma gere varkens 30-^—48, 702 biggen 1520, Geldersche biggen 20—23, 16 runderen 150225, 52 nuchtere kalveren 814 45 bokken of geiten 2—8 per stuk. Han del stug. Kaas. Aanvoer 272 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2829, 2e kwal. 2627, zware 32. Handel matig. Boter. Aanvoer 207 ponden. Prijzen: Goeboter 8085 cent, weiboter 7580 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 72.000 stuk. Prijzen: kippeneieren 5.005.80, kleine kippen eieren 3.754.50 en eendeneieren 3.50 per 100 stuks. Handel matig. W1SSELNÜTEERINGEN <AMST"*OAM> Londen 8 99l/8 Berlijn 72.65 Parijs 6 l03/4 Brussel 30.61 Zwitserland 41 66 Koppnhagen 40 15 Stockholm 46 37l/2 Oslo 45.20 New Vork 1.801/16 Praag 6.34

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3