Wlït U iets weten? RECHTZAKEN RADIO-PRC GRAMMA'S DINSDAG 23 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 van de Vereenlging Schoolkindervoeding en -kleeding? De heer Bergers (R.-K.) sluit zich ge heel aan bij den heer v. d. Laan. Het school verzuim zal door het verstrekken van schoenen zeer toenemen. Houdt men wel het werkelijke belang van de kinderen in het oog, hun gezondheid? Werkt men niet te veel met gevoelsar gumenten? Als men het belang van het kind en van de school in het oog houdt dan zal men het verstrekken van klompen hand haven. De heer Manders (R.-K.) breekt een lans voor de schoenen. Het argument, dat de kinderen door kameraadjes er minder op worden aangezien als ze klompen dra gen, weegt zeer zwaar. Dr. Key (V. D.) acht het dragen van klompen op medische gronden minder juist. De klomp sluit niet goed aan aan de voet, waardoor de voet niet in rust komt. De heer van Weizen (Comm.) zet uitvoerig uiteen, waarom op het platte land aan klompen boven de schoenen de voorkeur wordt gegeven en komt voor de stad tot een pro-schoenen-conclusie. De heer v. d.Kwaak (C.H.) merkt op, dat in het medisch bezwaar reeds wordt voor zien. Op medisch advies worden reeds ruimschoots schoenen verstrekt. Wethouder Tepe (R.-K.) zegt. dat het nieuwe voorstel van mevr. Braggaarde Does voor hem veel onaannemelijker is dan het eerst ingediende. Als men de zaak beziet uit het oogpunt van het m de ge legenheid stellen van het bezoeken der school, dan is het toch wel duidelijk, dat het verstrekken van zes paar klompen voor het schoolbezoek bevorderlijker is dan het verstrekken van één paar schoenen, zelfs mét reparatie. Maar als dan ook nog geen reparatie verstrekt wordt, zooals mevr. Braggaar thans voorstelt, dan is er van ■choolbezoek bijna geen sprake meer. Spr. somt een aantal groote plaatsen op, waarin ook klompen worden verstrekt en in de meeste zelfs niet eens schoenen op medisch advies. Leiden steekt tegen de meeste plaatsen zeer gunstig af, zelfs te genover Amsterdam. B. en W. wijzen dit voorstel niet af om de J 2200 die het meer kost, maar uitsluitend om de belangen van het onderwijs en van de kinderen zelf. Na repliek van mevr. Braggaarde Does en dupliek van den wethouder wordt het voorstel van mevr. Braggaarde Does in stemming gebracht. De stemmen staakten (1717). Vóórstemden de S. D. A P. en de heeren Key, v. Weizen en Manders. De an dere deelen van het voorstel en de overi ge agenda-punten worden uitgesteld tot de volgende vergadering. RONDVRAAG. Bij de rondvraag dringt de heer van Eek aan op een spoedige beslissing inzake de gunning van den afbouw van het Stad huis. De eerstvolgende raadsvergadering zal in verband daarmede misschien spoe diger kunnen plaats vinden dan in het voornemen lag. De voorzitter zegt, dat met deze zaak zeker de noodige spoed zal worden be tracht. Eenzelfde antwoord ontvangt de heer van Eek (S. D.). van wethouder Wil brink op zijn vraag over de voortgang van de verbetering van de omgeving der Anna-kliniek. Wethouder Verwey heeft een verkla ring afgelegd, dat hij bij de behandeling van de verhooging van het overwerkuur- loon onjuist geweest is, toen hij zei dat ook de fabrieken onder deze regeling vieleri. De fabrieken vallen onder een aparte rege ling. De heer Tobé (R.-K.) komt hierop te rug en constateert, dat de raad bij de neus is genomen, zooals dat ook met de kwestie van het gemengd zwemmen is geschied. Wanneer de wethouder geen onjuiste me- dedeeling had gedaan, was het debat mis schien heel anders geloopen. De heer Bergers (R.-K.) onderschrijft dit laatste. De heer Coster (R.-K.) wijst er op, dat het verkeer op de hoek SteenstraatBin nenvestgracht aanleiding tot ongelukken moet geven. Er is reeds een ongeluk ge beurd. Een andere regeling is gewenscht. De heer v. d. Tas (A.-R.) ondersteunt het verzoek van de Hoogewoerd-bewoners om de nieuwe verkeersregeling buiten werking te stellen. De heer Goslinga (A.-R.) dringt er op aan dat de zaak van de afkoop der schoolgebouwen van bijzondere schoolbe sturen voortgang kan hebben. De heer v. d. Reyden (C. H.) dringt aan op verbetering der Voldersgracht en Westzijde Oostdwarsgracht. De heer Manders (R.-K.) brengt on der de aandacht, dat er parkeer-geld wordt geheven zelfs op plaatsen, waar geen ge meentelijke parkeer-gelegenheid is. Daarna sluiting op het middernachtelijk uur. Vraag: Hoe kan men motorolievlek ken verwijderen uit een lichten zomerman tel? (benzine reeds toegepast). Antwoord: Behandel de vlekken met een weinig terpentijn. Vraag: Hoe kan men biervlekken verwijderen uit een zijden japon? Antwoord: Verwijder de vlekken met een weinig alcohol-spiritus of eau de cologne. Vraag. Hoe verwijdert men een kof fie vlek uit een lichtgroene zijden crêpe japon? Antwoord: Verwijder de vlek met wat lauw of zout water en de overgeble ven vlak met ongekleurde alcohoL Vraag: Hoe kan men vuil geworden KANTONGERECHT TE LEIDEN. Hij peuterde in zijn neus.... G. van R., betonwerker te Leiden, heeft per rijwiel gereden nabij het kruis punt Haarlemmerstraat-Pelikaanstraat te Léiden en toen het verkeer in gevaar ge bracht door, althans volgens de dagvaar ding, op zijn fiets te rijden met beide han den in zijn zakken. De gevolgen van deze acrobatiek waren niet uitgebleven, want verdachte was geslipt in de daar ter plaat se zijnde rails en via deze rails boven op een kinderwagen terecht gekomen. Verdachte ontkende ten stelligste met beide handen in zijn zakken gereden te hebben. Hij had met een hand in zijn zak gereden, terwijl hy met de andere in zijn neus zat te peuteren. Het kon niet aan zijn verstand gebracht worden, dat hij gefrau deerd had. De ambtenaar eischte een boete van 6 subs. 3 dagen, maar omdat verdachte werkloos was veroordeelde de kantonrech ter hem tot een geldboete van J 3 subs. 2 dagen. Een snelheidsmaniak. De Duitsche ingenieur H. P. tijdelijk verblijf houdend in Den Haag, was met een collega een ritje per auto gaan ma ken. Zoo waren zij aangeland op den Nieu wen Rijksstraatweg te Oegstgeest Daar reed ook een motorrijder met duo passagiere, die door het uitsteken van een hand door de duorijdster kenbaar hadien gemaakt, dat zij den Morschweg in wil den gaan. Een andere auto had dit teeken gemerkt en had gestopt om voorrang te verleenen maar de auto met den ver dachte was met een 100 km. vaartje ..door gesukkeld" en natuurlijk boven op het motorrijwiel terecht gekomen. Het mo torrijwiel had het loodje gelegd en was in een puinhoop herschapen. De verdachte zeide, dat de duorijdster dadelijk had ver klaard, dat het haar ïchuld was geweest, aangezien zij niet achter zich had geke ken. De kantonrechter merkte op, dat het er niets toe deed, want dat zij niet ver plicht was om te gaan zitten kijken. Het uitsteken van de hand was een duidelijk teeken genoeg. De medeinzittende van verdachte, als getuige a décharge ge hoord. verklaarde onder eede, dat hij de juffrouw ook schuld had hooren be kennen. De kantonrechter geloofde dezen getuige niet erg en wees hem op het ge vaar van een meineed. En toen de kan tonrechter getuige bedreigde met onmid dellijke insluiting wegens vermoedelijke n eineed kon deze zich opeens van het ge zegde niets meer herinneren. De ambtenaar eischte een geldboete van 25 subs. 14 dagen. De kantonrech' laakte de houding van verdachte, bijv. het niet willen opge ven van zijn naam toen hem daarom ge vraagd werd, en noemde diens rijden hoogst .misdadig. Spr. vond geen termen aanwezig om de lichte boete, welke het O. M. eischte op te leggen en veroordeel de verdachte tot een geldboete van 40 subs. 15 dagen. De links rijdende auto. G. V. uit Kat v/ ij k had als bestuurder van een auto het verkeer in gevaar ge bracht door in de Kerkstraat daar ter plaatse links te gaan rijden. De toevallig in burger zijnde agent van politie Jansen, die daar per rijwiel reed kon door ijlings op het trottoir te springen het veege lijf bergen. Eisch 6 subs. 3 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. Geen voorrang verleend. W. A. H., koopman te Leiden heeft als bestuurder van een auto geen voor rang verleend aan verkeer van rechts na bij de Speelmanlaan te Voorhout. Verder had hij toen bovendien den bocht links ge nomen. Het gevolg van een ander was geweest, dat hij in botsing was gekomen met een andere auto, bestuurd door den heer Speelman. Eisch 20 subs. 10 dagen. Uitspraak over eenkomstig. Het stoplicht had niet gebrand. J. J. Dkoopman te Noord w|jk had niet voldoende opgelet op het stoplicht van de N. Z. H. T. M. te Noorawijk Bin nen met als gevolg, dat hij door een tram trein werd gegrepen en ongeveer 12 M. meegesleurd. De auto, welke verdachte bestuurde, was er niet zonder kleerscheu ren afgekomen en nogal aardig beschadigd. bruine Nappa handschoenen schoonma ken? Antwoord: Tracht het vuil te ver wijderen met schoen-crême in de kleur van de handschoenen. Wrijf de hand schoenen daarna na met witte schoen- crême om afgeven te voorkomen. Mocht dit middel niet voldoende helpen behan del de handschoenen dan vooraf met wat benzine of tetra. Vraag: Hoe kan men vlekken verwij deren uit een velour-chiffon japon? Antwoord Aangezien de soort vlek niet genoemd is kan geen bepaald middel worden aangegeven. Vraag: Hoe verwijdert men vliegen vuil van glanzend verfwerk? Antwoord: Verwijder de vlekken met wat slaolie. Mocht dit middel niet baten gebruik dan wat lauw zeepsop van harde huishoudzeep Neem de vlekken daarna direct af met water en azijn. Verdachte verklaarde pertinent, dat hij het stoplicht niet had zien branden en dat hü ook geen signalen gehoord had. De wagen voerder van de tram was echter zeer pertinent in zijn verklaring en wist met zekerheid te zeggen, dat het stoplicht gebrand moet hebben omdat hij groen licht voorgekregen had ten teeken, dat de andere zijde van de lichtbak rood uit straalde. Ook had getuige signalen gege ven. Een tweetal passagiers van de tram hadden het licht niet zien branden maar deze zullen er wel niet voldoende op ge let hebben. De ambtenaar eischte een boete van 10 subs. 5 dagen. De kantonrechter wilde wel rekening houden met de groote schade, welke verdachte geleden heeft en ver oordeelde hem tot een geldboete van 7.50 subs. 3 dagen. Vergeten uit te halen. A. G. P. D. uit W a s s e n a ar had in de Morschstraat te Leiden gereden met zijn auto en was zoo druk in gesprek geweest met een mede-inzittende, dat hij heele- maal vergeten was om uit te halen voor een voor hem rijdenden handwagen, waardoor deze werd getorpedeerd. De eisch was een boete van 10 subs. 5 dagen. Uitspraak conform. Auto contra wielrijdster. C. v. d. G. te Leiden had nabij het kruispunt Oude Beestenmarkt te Leiden geen voorrang verleend aan een wielrijd ster met het gevolg, dat deze met moeder aarde kennis maakte. Verdachte zeide, dat het erg mistig was geweekt en dat hij niet goed kon zien, omdat zijn ruiten wat door zichtigheid betreft nogal wat te wenszhen overlieten. Verder had hij niet harder ge reden dan 25 km wat de ambtenaar op deed merken, dat het maar niet altijd op gaat om zich precies op de maximum snel heid te beroepen. Op zulke drukke kruis punten moet men zeer zeker minder rijden dan 25 km. En omdat verdachte dat niet gedaan had was de eisch een geldboete van f 15 subs. 15 dagen en de uitspraak dienovereenkom stig. Ook al niet uitgehaald. L. H uit Den Haag had met zijn auto niet voldoende uitgehaald, in de Hoofd straat te Sassenheim door welke ma nier van rijden hij een wagen, beladen met met-elmateriaal, omver had gewornen. Eisch een uitspraak 0 subs 10 dagen. Eigen rech'ertje gespeeld. Toen mej. S. v. d W. uit Leiderdorp met haar auto reed in de richting van het Levendaal te Leiden had zij daarvan ken nis gegeven door het uitsteken van haar richtingaanwijzer. Toen het andere ver keer niet vlug opschoot naar haar idee had zij den bocht maar afgesneden en l'nks genomen wat, tot gevolg had dat er de onvermijdelijke aanrijding op moest volgen. De juffrouw, die het geheele geval nog al gemoedelijk opnam, hoorde zich ver oordeeld conform den eisch zijnde 15 subs. 8 dagen met de opmerking, dat zij beter deed de aangerichte schade zoo spoe dig mogelijk te voldoen. De kortste weg. G. L. A G., uit Leiden had den bocht afgesneden nabij de Rijnstraat te Leiden waardoor hij een wielrijde.' omver had ge reden. Een getuige kwam nog verklaren, dat verdachte zelfs over het trottoir was gereden met de achterwielen van de auto. Eisch 20 subs. 8 dagen. Uitspraak con form. Als laatste moest verschijnen H. W. uit Den Haag, die door onvoldoende uit te wijken een handwagen had aangereden in de Morschstraat te Leiden. ITij hoorde zich deswege veroordeeld tot een boete van 20 subs. 8 dagen. En J. van K. uit Voorhout.die auto gereden had zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs Vast kwam te staan, dat hij er zelfs nooit een heeft gehad. Eisch f 10 subs. 4 dagen Uitspraak rekening houden de met verschalende verzachtende omstan digheden 7.50 subs. 3 dagen. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Voor de Kantonrechter stond terecht M. J. B. uit Haarlem, wien ten la,te was ge legd. dat hij. zonder toegelaten te zijn tot de Veeartsenijkunde, dit beroep te Hil- legom bij verschillende landbouwers heeft uitgeoefend. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van 7.subsidiair 25 da gen hechtenis. Wegens het telen van 2 Are 30 c.A. vroe ge tulpen op een stuk land aan de Lisser- dijk te Haarlemmermeer, zonder aangeslo ten te zijn bij de Ned. Sierteelt Centrale, stond terecht de bloemistknecht W. v d. Spr. uit Lisse. Verd. erkende het feit. Als getuige werd gehoord de controleur dier Sierteelt-Centrale, de heer M. J. A. F. M. uit Sassenheim. De ambtenaar eischte tegen verd. een geldboete van 20 subs. 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van 10.subsidiair 5 dagen hechtenis. De 19-jarige dienstbode J. A. L. uit Haarlemmermeer, had op 1 September te Lisse, toen zij op 't rijwielpad reed, zon der een teeken van richting verandering den 15-iarigen bloemistknecht J. v. T. uit Haarlemmermeer aangereden, waardoor diens rijwiel materiale schade bekwam. De ambtenaar eischte na' getuigenverhoor tegen verd. een geldboete van 5.sub- WOENSDAG 2 HILVERSUM L 1875 M.: NCRV-uitzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, medi tatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gra- mofoonplaten. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonplaten. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gramofoonplaten. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Vercolg concert. 1.30 Gramofoonplaten. 2.00 Alt en pianoa 3.00 Christ. Lectuur. 3.30 Gramofoonplaten. 3.45 Christ. Lie- derenuurtje. 4.45 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Land- en tuin- bouwpraatje. 6.30 Taallessen en cause- sie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie ..De wor teling der zending in de huidige Oostersche wereld". 7.45 Gramofoonplaten. 8 00 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten. 8.10 Causerie voor het „Nationaal Fonds voor Bijzondere Nocden". 8.20 „Van der Waals en zijn werk herdacht", causerie. 8 45 Christ, radiokoor en gramofoonplaten. 9.35 Orgelconcert. (Van 10.0010.05 Berichten ANP.) 10.45 Gymnastiekles. 11.0012 00 Gramofoonplaten, Schriftlee- zmg. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzc- ding. 10.00—10.20 v.ra. VPRO., 6.30—7.00 RVU., 7.30—8.30 VPRO: 8.00 Gramo foonplaten. 9.30 „Onze keuken", cause rie. 10 00 Morgenwijding 10.20 Cause rie ..Jeugd in crisistijd" (gr. pl.zang. orgel en gramofoonplaten. 11.30 Voor de werkloozen. 12.00 Gramofoonplaten. 12 30 VARA-orkest en solist. 1.15—1.45 ,,De Ramblers". 2 00 Knipcursus. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten 6.00 „De Lucky Birds", en solist. 6.30 Causerie „Waar het om gaat'. Het internationale politieke tafgereeJ". 7.00 Koorzanf. 7.30 Causerie „God, Historie, Cultuur". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Be richten ANP. VARA-Varia. 8.15 Radio- tooneel. 9.30 C. Steyn's acordeon-orkest en solist. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Der de acte van de opera „Prinse Igor" (gr.pl.) 11.00 Causerie „Kan men de sexualiteit humaniseeren?". 11.20 Vervolg opera. 11.50—12.00 Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. - 11.0o Orgelspel. 11.3511.50 Gramofoonplaten. 12.05 Het BBC-Midlandorkest. 1.05 Stedelijk or- kesgt. 1.05 Stedelijk orkest van Cam borne. 1.35 Zangvoordracht. 1.50— 2.20 Het John MacArthur kwintet. 4.05 Causerie „Childern from the point of view of a Kindergarten mistress". 4.20 Ves pers. 5.10 Gramofoonplaten. 5.20 Big Bill Campbell en zijn HillBilly Band en solisten. 5.50 Gramofoonplaten. 6 20 Berichten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Radiotooneel. 8 00 Louis Levy's or kest en solisten. 8.35 BBC-Symphonie- orkest en solist. 9.50 Berichten. 10.10 Vervolg concert. 11.00 Revue-program ma. 11.35 H. Darewski's Band. 11.50 12.20 Jazzmuziek (gr.pl.) ADIO-PAR1—S, 1648 M. 7.50, 9.10, 10.40 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkest van de Garde Républicaine en zang. 3 05 Zang. 3.20 Pianovoordracht. 4 20 Zang. 4.35 Pianov-iordracht. 5.20 G. Bailly-orkest. 6.50 Gramofoonplaten. 8 50 Zang en piano. 9.20 Gevarieerd programma. 10.50 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Hagestedt's orkest. 7.50 SA-orkest. 11.20 Orkest concert. 1235 Omroepkleinorkest, boe- renkapel en solisten. 1.35 Omroep- schrammelensemble. 4.00 Dusseldorfer sidair 2 dagen hechtenis. Overeenkomstig de eisch werd verd. veroordeeld. Op 5 October j.l. had de wielrijder J. L. de H. uit Lisse nabij Vreewijk zonder een duidelijke richtingverandering aan te geven de auto aangereden van den heer H. L. Br. uit Den Haag. Na getuigenver hoor eischte de Ambtenaar tegen verd. een geldboete van f 2.— subs 1 dag hech tenis. Overeenkomstig de eisch werd ver dachte veroordeeld. Een ernstige aanrijding. Vervolgens moeri terecht staan Mevrouw H. C.van A., oud 34 jaar, van beroep mo diste uit Leiden, wie bij dagvaarding ten laste was gelegd, dat zij op 14 Septem ber jl. te Lisse, op den Heereweg een voor haar uitrijdende auto met haar auto heeft willen passeeren aan de voor haar linkerzijde, hoewpl haar uit de voor haar tegenovergestelde richting van dezen weg een andere auto naderde, zoodat er geen voldoende ruimte was, om behoorlijk te Das seeren, waarop de auto in botsing is ge raakt met de voor haar uitrijdende auto en vervolgens met de uit tegenovergestel de richting komende auto, welke bestuurd werd door den heer P. P. uit Velsen. Door deze aanrijding is het vierwielig motor rijtuig van P. P. ernstig beschadigd en bovendien werd een bejaard heer verwond. Verdachte was zelf niet verschenen Haar broer trad als gemachtigde op. Deze erkende de feiten in de dagvaarding ge noemd. De ambtenaar van het O. M vond het feit zeer ernstig en eischte tegen ver dachte een geldboete var/ 25.subsi- dair 20 dagen hechtenis en ontnam haar gedurende den tijd van 2 maanden het recht om motorrijtuigen te besturen. De Kantonrechter kon zich met der eisch van de Ambtenaar niet vereeniger en veroordeelde verdachte tot een geld boete van f 100.- subs. 25 dagen hech tenis en ontnam haar de bevoegdheid orr motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. NOVEMBER. Concertorkest. 6.30 Gramofoonplaten. 8.50 Viool en piano. 10.0011.20 Om roepkleinorkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. enu 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroep orkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 6.20 Omroeporkest. 7.20 Joodsch Vocaal kwartet. 8.20 Conservatorium-orkest Leuven en solisten. 10.5011.20 Gra mofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.502.20, 5.20, 6.00 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepdansor- kest en solisten. 9.35 Salonorkest en so listen. 10.3011.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 O. Joost's orkest. 8.20 „Stunde der jungen Nation", rijkszending. 8.50 Viool en piano. 9.20 Berichten. 9.35 Om roep-Amusementsorkest en solisten. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 O. Joost en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. 3de Programma. 8.00 Keulen. Pl.m. 9.20 Parijs R. 9.40 Diversen. 9.50 Deutschl.s. 10.20 Di versen. 10.35 Parijs R. 12.05 Londen Reg. Pl m. 12.40 Parijs R. 13.20 Brus sel VI. Pl.m. 13.30 Keulen. 14.20 Ra dio P. T. T. Nord. 1.05 Parijs R. 15.35 Londen Reg. 17.20 Parijs R. 18.20 Keulen. 20.20 Brussel Fr. 21.40 Lon den Reg. 2.20 Brussel VI. 22.30 Brus sel Fr. 23.20 Diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 13 25 Lenden Reg. 15.20 Droitwich. 19.00 Diversen. 20.00 Droitwich. 476ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel» lste klasse, "dc lijst Trekking van DinstTaq ?3 November 1937 Hooge Prijzen 500Ü.12351 2000.— 18103 1000.— 8137 12421 14735 400.- 6531 200.— 3095 4533 11907 100.— 1136 4755 7426 10504 11945 13182 Pr:jzen va n 8 66 82 110 152 192 196 214 221 230 330 336 403 438 445 561 602 644 667 675 686 696 699 710 719 757 758 768 797 803 806 810 836 846 847 862 864 369 900 957 958 979 1051 1083 1131 1151 1194 1207 1211 1251 1254 1272 1296 1299 1306 1309 1339 1389 1390 1431 1441 1444 1545 1557 1597 1601 1673 1687 1726 1752 1778 1791 1799 1800 1820 1831 1857 1969 1987 2031 2039 2077 2097 2102 2106 2137 2171 2181 2252 2262 2346 2349 2388 2426 2463 2513 2564 2628 2691 2728 2777 2736 2833 2867 2872 2922 2S42 2978 2984 2938 3918 3061 3065 3094 3097 3105 3128 3133 3141 3219 3226 3277 3342 3374 3425 3444 3465 3433 3497 3511 3535 3552 3655 3685 3742 3758 3759 3S75 3876 3935 3994 4013 4916 4033 4045 4061 4106 4163 4167 4179 4"86 4312 4358 4374 4417 4413 4443 4454 4477 4504 4527 4602 4619 4661 4670 4741 4793 4847 4862 4889 4927 4948 4979 4983 5009 5020 5074 5139 5149 5179 5190 5225 5229 5258 5261 5265 5275 5336 5252 5359 5369 5337 5421 5453 5499 5511 5512 5537 5539 5646 5690 5739 5786 5814 5354 5920 59 32 5991 5997 6039 6052 6069 6090 6119 6121 6132 6141 6258 6268 6270 6279 6282 6289 6305 6326 6342 6445 6464 6468 6500 6523 6627 6643 67Ó0 6749 6788 6789 6354 6900 6951 6962 7010 7019 7039 7040 7087 7122 7135 7220 7238 7289 7290 7291 7295 7322 7359 7385 7416 7493 7505 7572 7595 7598 7600 7680 7703 7706 7715 7720 7722 7728 7747 7770 7780 7784 7939 7953 7965 7972 8001 8016 8044 8049 8050 8060 8C93 8104 8189 8281 8290 8292 8316 8370 8398 8402 842G 8449 8497 8526 8537 8584 8596 8622 8644 8705 8765 8778 8812 8829 8877 8921 8934 8959 8986 9037 9087 9110 9118 9127 9131 9306 9307 9313 9394 9401 9404 9407 9425 9474 9502 9503 9549 9553 9575 9593 9625 9695 9740 9775 9799 9326 9867 9908 9935 9947 9966 9985 1C024 10051 10083 10086 10094 10109 10117 10201 10203 10214 10232 10242 10243 10245 10251 10303 10305 1C340 10356 10387 10427 10452 10479 10493 10514 10519 10536 10537 10544 10559 10579 10599 10611 10G75 1C695 10751 10798 10845 10885 10939 10955 10982 11098 11105 11239 11294 11339 11461 11464 11471 11487 11490 11495 11507 11520 11542 115G1 11572 11621 11626 11641 11660 11749 11753 11766 11772 11819 11956 11965 11986 12049 12051 12033 12085 12104 12136 12160 12298 12305 12331 12441 12473 12560 12307 12G44 12650 12668 12678 12682 12695 12312 12313 12820 12674 12886 12891 12942 12943 12952 12933 12399 13002 13004 13019 13025 13026 13065 13084 13225 13234 13246 13318 13336 13401 13472 13430 13575 13579 13642 13654 13664 13586 13703 13712 13753 13763 13771 13823 13827 13832 13843 13873 13880 13928 13939 13943 13971 13980 14086 14109 14169 14.02 14227 14231 14237 14328 14378 14439 .4457 14469 14501 14510 14512 14570 '14584 1459Ö 14600 14602 14633 14645 14705 14338 14902 14959 x497U 15012 15029 15030 15043 15014 150*5 15047 15053 15079 15033 15131 15142 15145 15155 15201 15205 15248 15269 15270 15299 15334 15335 15340 15347 15384 15393 15408 15488 15516 156J3 15506 15313 15634 15640 15351 15663 15866 15672 15S82 15697 15825 15853 15907 15910 15912 15920 15940 15948 15962 16042 16044 16052 16112 10125 16146 16158 16203 16212 16287 16290 16332 163.3 16350 16354 16362 16363 16385 1C469 16181 16487 16552 16584 16630 16639 16686 16734 16797 16382 16898 16938 16963 16986 17129 17138 17180 172G5 17244 17257 17264 17266 17313 173^4 17332 17361 17432 ..436 17509 17533 17568 17620 17623 17629 17633 17665 17741 17783 17813 17871 17895 17912 17930 17965 17988 18055 18145 18185 18286 18313 18326 18347 18352 1835b 18383 18442 18464 13498 13534 18536 18576 18578 13675 18730 1877Ö 18790 18792 18810 18856 18860 18886 18919 18920 18924 18971 18977 19145 19147 19149 19178 19210 1921b 19239 19259 19303 19323 19351 19386 19418 19420 19426 19435 19436 19472 19502 19508 19538 19572 1957Ü 19578 18592 19628 19757 19760 19778 19731 19801 19824 19833 19839 19986 19997 20005 20067 20100 20102 20116 20120 20132 20153 20155 20172 20224 20256 20259 20263 20348 20365 20377 20423 20436 20456 20512 20549 20592 20605 20658 20669 20676 20695 2G718 20721 20738 20742 20752 20769 20777 20825 20830 20861 20894 20937 20962 20980 20992

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10