MGEVING RECHTZAKEN MAANDAG 22 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 7 HAAGSCHE POLITIERECHTER. Motorrijwiel verduisterd. L. v. d. D. uit N o o r d w ij k voelde wel iets om langs 's Heeren wegen te snorren op een motorrijwiel. Maar aangezien hij geen geld had om een nieuwe te koopen, had hij van een mede-inwoner, zekeren M., een tweedehandsch motorrijwiel overgeno men voor een bedrag van 90 in termijnen te betalen. Als onderpand had verdachte een zoo goed als nieuw rijwiel gegeven. Maar het motorrijden viel niet mee, te meer daar de gekochte motorfiets zekere gebreken vertoonde, die dure reparaties medebrachten. Ten einde raad had verdach te het motorrijwiel verkocht aan een derde voor een bedrag van 25. De leverancier van het motorrijwiel had daar geen genoegen mee genomen en had D. voor den politierechter gedaagd, na eerst nog het in onderpand gegeven rijwiel als goede buit verklaard te hebben, welke buit begroot werd op een bedrag van 15. Tijdens de zitting kwam vrijwel zeker vast te staan, dat verdachte 75 afbetaald had en dat met de opgebrachte f 15 van het rijwiel dit in totaal een bedrag maakte van 90, zijnde de koopprijs van het motorrij wiel. Bleef alleen nog staan een reparatie- rekening, die verdachte niet voldaan had. Verdachte gaf toe gefraudeerd te hebben en had veel spijt van het gebeurde. De Officier van Justitie, Mr. Cohen Ter- vaert, wilde gezien de naar voren gekomen feiten tijdens de zitting, niet de straf eischen, welkt hij aanvankelijk had toege dacht aan verdachte. Niettemin gaat hij niet geheel vrij uit, want hij had het motorrij wiel niet mogen verkoopen, terwijl het nog niet geneel was afbetaald. Spr. eischte een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van een maand met een proeftijd van drie jaar. De politierechter, Mr Feith, wilde ver dachte ook nog niet de gevangenis in heb ben en legde een gevangenisstraf op van drie weken, maar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het was van brand- en water schade. De reizend koopman J. K. had te O e g s t- geest linnen verkocht aan mevrouw W. voor een veel te duren prijs. Verdachte had verklaard, dat het linnen van eerste kwa liteit was, maar dat hij het zoo goedkoop kon verkoopen. omdat het gered was uit een brand. Alleen was er wat waterschade aan toegebracht. Er zat echter nog een Kant aan deze zaak. want later was vast komen te staan, dat er in het geheel geen brand- en water schade aan dit linnen voorafgegaan was. Verdachte had zelf voor brandweer gefun geerd aangezien hij het minder goede lin nen meT water, azijn en zand had behandeld en daarbij was tevens het strafbare feit ge boren De getuige, mevrouw W. uit Oegstgeest, verklaarde nog, dat verdachte gezegd had. dat ook de ziekenhuizen van hem kochten. Verdachte zag er geen bedrog in, maar noemde het zakelijk. Politierechter: „Een eerlijk mensch weet wat bedrog is, want die ziet het in. maar u weei niet wat eerlijkheid is. U begrijpt het verschil niet tusschen eerlijkheid en be drog". De Officier vond het ten laste gelegde bedrog minderwaardig en eischte, gezien het ongunstig rapport, een gevangenisstraf van een maand. De politierechter achtte de grenzen van het behoorlijk koopmanschap overtreden, maar wilde verdachte nog een kans geven, zoodat de uitspraak werd een gevangenis straf voor den tijd van zeven weken, maar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Minder prettig om te hooren. Mevrouw E. C. A. W. uit L e i d e n, had trek in een kopje koffie of éen ijsje, dus was zij getogen naar de Cafetaria aan den Stationsweg te Leiden. Terwijl zij stond of zat te genieten van haar la fenis was haar oog gevallen op een sexe- genoote, Mevrouw A. v. S. uit Leiden. En aangezien beide bovengenoemde dames elkaar alles gunden, behalve goede din gen, waren er woorden gevallen. Deze woorden waren gekomen van de zijde van mevrouw E. C. A. W., die een heele serie lieflijkheden naar het hoofd der andere mevrouw had geslingerd. Tijdens de zitting kwam het opmerke lijke feit naar voren, dat mevrouw S. de scheldwoorden niet gehoord had, omdat zij stokdoof is. Omstanders hadden het echter goed gehoord volgens de doove mevrouw. Zoowel de Officier als de Politierechter vonden het niet noodig om al de menschen die het gehoord hadden te dagvaarden en namen tevens de woorden van de me vrouw, die niets gehoord had, voor waar aan. En aangezien mevrouw W. al driemaal voor schelden was veroordeeld was de eisch nu 25 subs. 25 dagen. De politierechter zal het .getal nog eens overwegen en over 8 dagen vonnis wy- zen. Hij vond den veldwachter te laksch. H. van L. uit N o o r d e n vond, dat veld wachter B. niet hard genoeg liep als hij hem noodig had. Daarom had hij zijn meening niet onder stoelen of banken gestoken maar had open lijk verklaard: „Jij bent een laksche vent en jij komt alleen maar als.... je noodig heeft", ingevoegd een naam, waarop de agent wel hard zou loopen. Het Nederlandsche strafwetboek noemt het zeggen tegen een veldwachter van „jij bent een laksche vent" eenvoudige belee- diging en dienovereenkomstig eischte de Officier een geldboete van ƒ5.— subs. 5 dagen. Uitspraak 3 subs. 3 dagen. Hij was te gemakkelijk opgevoed. „Ik ben te gemakkelijk opgevoed", aldus verklaarde J. R. garagehouder uit Noordwijk aan dien politierechter, al waar hij terecht moest staan wegens het niet opvolgen van een bevel van de politie. Verdacht was met een gezelschap Engel- schen in een auto van de Jamboree te Noordwijk gearriveerd en was toen vol gens den agent van politie v. Venetië niet op de meest geschikte plaats gaan staan met zijn auto. Verdachte verklaarde: „Ik was met de Engelschen aan het onderhan delen. Ik ben niet zoo erg met het En- gelsch op de hoogte maar toch spreek ik goed Engelsch". Een beetje onbegrijpelijk is het wel uitgedrukt en wat het met de zaak zelf te maken had, zal altijd wel in nevelen gehuld blyven. Nadat verdachte nogmaals zijn te gemakkelijke opvoeding naar voren had gebracht, ook dat was nog al duister, eischte de Officier een boete van 5 subs. 5 dagen. De politierechter veroordeelde conform den eisch. Een dure klap. H. J. N., monteur te Hazerswoude, had den watermolenaar B. van Gorkum een harden oorveeg toegediend, zoodat er bloed te voorschijn was gekomen. Het geval draaide om een bedrag van ƒ4 dat den vader van verdachte destijds niet zou hebben ontvangen van Van Gor kum. De zoon had het echter niet kunnen vergeten, het was maar eventjes 15 jaar geleden en had v. G., toen deze weer eens in Hazerswoude logeerde, aangehou den om alsnog het bedrag te ontvangen. Deze dacht darover niet en had botweg geweigerd. Daarover was verdachte in woe de ontstoken en had den oorveeg uitge deeld. Verdachte: „Ik heb het heel beleefd ge vraagd". Politierechter: „Ja, dat zal wel." Verdachte: „Nu ja ik ben kwaad gewor den en heb hem een klap om zijn kop gege ven, zoo erg was het echter niet. Dat het oor is gaan bloeden kwam omdat G erg ge voelig aan dat oor is. De Officier deed echter een verhaaltje over verdachte, dat nu niet zoo onschuldig klonk. Het strafblad is nu bepaald niet blanco meer. Aangezien spr. het geval zeer ergerlijk vond eischte hij een geldboete van 75.— subs. 3 maanden hechtenis. De politierechter legde een gecombi neerde straf op en wel een geldboete van 35 subs. 35 dagen en bovendien een voor waardelijke gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden met een proeftijd van drie jaar en bovendien betaling van de doktersrekening van den geslagene. Hij voelde niets voor de cel A. J. J. uit Ter Aar was door een veld wachter aangehouden, die hem een tijde lijk gratis verblijf in een celletje wilde geven. J. had daar niet veel voor gevoeld en was gaan terkken in tegenovergestelde rich- te van 14 subs. 14 dagen. Dit wordt echter met verzet betiteld^ v/aarvoor de officier een geldboete eisch- als waar de cel hem wachtte. De politierechter was het daarmede vol komen eens en veroordeelde conform. Niet in den haak. F. J. B., vertegenwoordiger te Voor schoten had te Wassenaar aan een inwoonster gevraagd of er nog wat te was- sehen of te stoomen was. Hij- had daartoe prijslijsten laten zien van een wasscherij hier te lande. Verdachte werkte echter op een andere manier, want als hij een japon of een mantel meekreeg, dan stuurde hij deze kleedingstukken niet op, maar reinig de ze zelf. De oficier zeide o.a., dat er met B. altijd moeilijkheden zijn. Eenigen tijd geleden is hij reeds tot een voorwaardelijke straf ver- oordeeld. Spr. achtte oplichting bewezen en eischte een boete van 25 subs. 25 da gen. De politierechter zal een en ander nog eens overwegen en over 8 dagen vonnis wijzen. Het was de goedkoopste manier. Mej. M. H. K. uit Leiden was als werkster in dienst bij zekeren B. te Lei den. Daar was de verleiding gekomen en had zij, daaraan geen weerstand kunnende bieden, een koffertje vol geladen waarin o.a. een flesch melk werd aangetroffen, verder zeep, aardappelen, suikergoed en andere consumptie-artikelen. De Officier noemde dit misbruik van vertrouwen en eischte een gevangenisstraf van een week. De Politierechter zeide, dat verdachte een gevangenisstraf eigenlijk ruimschoots verdiend heeft. Maar toch wil spr. haar nng een kans geven. Daarmede rekening houdende werd de uitspraak een voor waardelijke gevangenisstraf van zeven weken met een proeftijd van drie jaar. Als vrouwen hulp verleenen. Mej. M. S. uit Leiden was haar toe komstige verloofde te hulp gekomen toen deze een kleine oneenigheid had met de politie. Deze hulp had bestaan uit het lan- ceeren van allerlei liefelijkheden naar het hoofd van den dienaar van het gezag. Bo vendien had de agent de juffrouw in te genovergestelde richting gestuurd van wel ke hij in wilde gaan. In tegenstelling met den agent, die niets van de juffrouw wil de weten, gezien het sturen in de andere VEUR. Gemeenteraad. Donderdag 25 Novem ber des avonds te 7.15 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot renteverlaging en conversie van geld- leeningen. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst. Voor stel van verhuur van de woning in het raadhuis. Voorstel tot verlenging van de gemeenschappelijke regeling betreffende het geneeskundig schooltoezicht. Voorstel tot toepassing van de steunverleening voor kleine boeren. Voorstel tot verbetering van een gedeelte trottoir in de Damlaan en aanvaarding van een perceeltje grond. Voorstel tot verlenging van den termijn van ontruiming voor de onbewoonbaarverklaar- de woning Damstraat No. 19. Wijziging van de gemeentebegrooting 1937. VOORSCHOTEN. Gevallen. De bestrating tusschen de tramrails en hieraangrenzend heeft op som mige gedeelten reeds meerdere malen tot ernstig slip en valpartijen aanleiding ge geven. Mevrouw C. B. v. S. kwam gister avond, toen zij per rijwiel in de School straat reed, in een verzakking van het be strate gedeelte terecht, waardoor zij kwam te vallen en een groote wond aan één der beenen bekwam. Nadat zij voorloopig was verbonden, is zij ter verdere behandeling naar een dokter en vervolgens per auto naar hare woning vervoerd. Verhooging uurloon werkverschaffing. Door het Gemeentebestuur was op 30 Sept. j.l. een verzoek gericht tot het ministerie van Sociale Zaken om het uurloon in de werkverschaffing te mogen verhoogen. °Door den minister van Sociale Zaken is gunstig op dit verzoek beschikt en bepaald, dat het uurloon bij de werkverschaffing wordt bepaald op 32 cent (voorheen 30 ct.), met een vergoeding voor regenverlet van 26 ct. Het verhoogde uurloon mag ingaan in de eerstvolgende werkweek na ont vangst van den brief van den minister. NOORDWIJKERHOUT. St. Nicolaasactie Middenstand. De St. Nicolaasactie van de deelnemende winke liers slaat bij het koopend publiek goed in. Reeds 2 waardebonnen zijn gevallen n.l. één van vier gulden voor den heer W. Heemskerk en één van éér. gulden voor den heer P. v. d. Bosch. De komende week zullen weer tal van prijzen beschikbaar worden gesteld, i OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Woensdagavond te 7 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Ope ning. 2. Notulen, ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Benoeming van leden van het orgaan voor werkverschaffing en steunverleening. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een nieuwe rekening- courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten. 5. Idem tót het aangaan van een kasgeldleening, groot 30.000. 6. Idem tot verhuur van een perceel grond aan den Hofdijck aan de afd. Oegstgeest van het Padvindstersgilde. richting, had de juffrouw den agent haar gezelschap tegen diens wil opgedrongen door hem op zijn hielen te blijven volgen en steeds doorgaande met het afwerken van haar woordenvloed. Verdachte had per brief een beroep op clementie gedaan, gezien haar slechten gel- delijken toestand. Daarom was de eisch 3 subs. 3 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van 3 jaar. De politierechter veroordeelde verdachte alleen tot een geldboete van 3 subs. 3 da gen. De Leidsche handelsreiziger J. W. S., die de indirecte oorzaak van de veroordee ling van zijn toekomstige verloofde was ge weest, moest terecht staan wegens verzet tegen de politie. Verdachte vroeg uitstel van de zaak om zich een verdediger te ver schaffen. Dat werd toegestaan, zoodat deze zaak voorloopig werd aangehouden. DE MOORD TE GROEDE. Ds Hooge Raad wees heden arrest in de zaak van F. J. G., die in de Groedesche moordzaak in hooger beroep door het ge rechtshof te 's Gravenhage is veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf wegens dood slag. De rechtbank te Middelburg had hem veroordeeld tot 5 jaar. De Hooge Raad heeft overwogen, dat de rechtbank (met welker beschouwingen het Hof zich vereenigde) uitgaat van de gedachte, dat slechts bij een bedreiging met ernstig letsel van een wederrech telijke aanranding van verdachte's lijf spra ke zou kunnen zijn, welke opvatting in de wet geen steun vindt, dat de rechtbank zich nu wel later op het standpunt stelt, dat inderdaad een bedreiging met ernstig leii-.pl zou hebben plaats gehad en ook voor da' geval het beroep op noodweer, immers he. noodzaKelijke van de daartegen gerich te verdediging, niet aanvaardt, doch de rechtbank tevoren als eisch voor een we derrechtelijke aanranding schijnt te stel len, dat de bedreigde in oogenblikkelijk levensgevaar moet hebben verkeerd. De Hooge Raad heeft derhalve de door Hof op dit punt bevestigde beslissing der rechtbank niet duidelijk geoordeeld en op dien grond het arrest vernietigd, met ver wijzing der zaak naar het Hof te 's Herto genbosch. 7. Idem tot verhuur van de schuur bij het perceel Geversstraat 18 aan G. W. Schrij vers. 8. Idem tot verhuur van land in „Poelgeest" aan J. Treur. 9. Idem tot ver koop van het grasgewas van het woonwa genkamp aan J. W. Filippo. 10. Comptabi- liteitsbesluiten. 11. Behandeling begrooting grondbedrijf voor het dienstjaar 1938. 12. Behandeling gemeentebegrooting dienstjaar 1938 met voorstel van B. en W. tot het in voeren van een straatbelasting. 13. Vast stelling van de kosten per leerling van het openbaar lager onderwijs voor 1938. 14. Ontheffing schoolgeldaanslagen. i LISSE 1 Personalia. Tot controleur der steun verleening in deze gemeente is benoemd geworden de heer J. N. Boeke alhier. Clubtentoonstelling van pluimvee en ko nijnen. Vanwege de Pluimvee- en Ko- nijnensportvereeniging „Lisse en Omstre ken", werd gisteren en eergisteren een clubtentoonstelling gehouden in het ge bouw „De Vereenigng". Zaterdagnamid dag te 1 uur had de officieele opening plaats. Wij hebben werkelijk vol bewon dering gestaan over de inzendingen, zoo wel wat kwaliteit als wat kwantiteit be treft. Zeer duidelijk bleek, dat aan de in zendingen de meeste zorg was besteed. Wij stonden daarin niet alleen, want ook de jury, bestaande uit de heeren Joh. P. Hennekes te Dordrecht voor de afd. hoen ders, A. Graumans te Zeist voor de afd. konijnen en J. Vliegenthart te Oegstgeest voor de afd. postduiven, waren vol lof en spraken als hun overtuiging uit, dat deze clubshow kon wedijveren met inzendingen op nationale en internationale tentoonstel lingen. Dat wil dus nogal wat zeggen! Voor de afdeeling hoenders werden de prijzen toegekend als volgt: Hoogst aantal punten G. Westerlaken te Hillegom. Hoogst aantal punten voor Leghorns, dezelfde. Hoogst aantal punten voor dito op één na A. N. Ruygrok alhier. Hoogst aantal punten voor één kleur één ras, Silver Sibreght-krielen, E. Luik, alhier. Dito op een na met zwarte Leghorns A. N. Ruigrok alhier. Hoogst aantal punten voor de mooi ste Leghorns haan, dezelfde. Afdeeling konijnen. Hoogste aantal pun ten A. N. Ruigrok alhier. Hoogst aantal punten één kleur, één ras W. F. Daudy te Hillegom met Witte Wee- ners, terwijl met een exemplaar hieruit oeze eereprijzen werden behaald, waaron der de mooiste in de middnrassen. Hoogst aantal punten op een na voor één kleur en één ras C. Schakenbos alhier met driekleur Hollanders. Hcogst aantal punten met Papillons A. N. Ruigrok alhier. Hoogst aantal punten in kleine rassen C. Schakenbos alhier met driekleur Hol landers. Hoogst aantal punten voor Tankonijnen M Kaak alhier. Hoogst aantal punten in kleine rassen deze!'< e Afdeeling postduiven. Hoogst aantal punten A. de W t i ier. Hocrct aantal ur.ien op één na N. J. Dol alhJer. Hoogst aantal punten één kleur één ras dezelfde. Dito op één na A. de Wit alhier. Er werden 13 uitmuntenddheden toegekend cn wel op 7 inzendingen aan A. de Wit en 6 op inzendingen van N. J. Dol. Het was een bezienswaardige expositie. Konijnen, die het hazenpad kozen. Vrijdagavond begaf de 16-jarige Th. Smits uit de Julianastraat alhier zich per fiets met eenige konijnen naar het tentoonstel lingsgebouw en werd, nauwelijks op den Heerenweg gekomen, omvergereden door een passeerende auto. De jongen werd bij v. Grieken binnengedragen, waar bleek dat hij een ernstige schaafwond aan zijn been had opgeloopen. Na verbonden te zijn werd hij thuisgebracht. De fiets was to taal vernield, terwijl de konijnen het „ha zenpad" kozen. De autobestuurder uit den Haag nam op zich de schade geheel te vergoeden! K.J.M.V. Gisteravond hield de K.J. M.V. haar jaarlijksch'e feestavond in de zaal van het K.J.C.-gebouw. Daar deze feestuitvoering over twee avonden moest worden verdeeld om alle leden en genoo- digden te kunnen plaatsen, was ook den vorigen Zondag een feestavond gehouden met hetzelfde progeramma. Dit bevatte het optreden van de tconeelclub „St. Tarci- sius" met het blijspel in drie bedrijven „De privé-secretaresse", voor gemengd tooneel, onder regie van den moderator kapelaan Nicolaas, van de St. Agatha- parochie. Onder de aanwezigen merkten we o.m. ook op kapelaan Egberts Reijnen- berg, uit Huize „Pius", alsmede een der Paters, welke de leiding bij de parochie retraite hebben. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de dames Schrama en Wetter. De heer S. v. d. Voort opende als vcorz. de bijeenkomst met den K.J.M.V.- groet en heette allen welkom, in 't bijzon der de geestelijkheid. Hij zette in 't kort het winterprogram uiteen en wenschte al len een genoegelijken avond. Hierna kwam de tooneelclub vo:r het voetlicht en wist met mooi en vlot spel de aanwezigen den geheelen avond (het was een stuk van lange adem) te boeien. Zon der de anderen ook maar iets te kort te doen, had de hoofdfiguur, in dit geval de secretaresse, ieders belangstelling. Het meermalen en herhaald applaus was ten volle verdiend! De tooneelaankleeding was uitmuntend verzorgd, waardoor het geheel volkomen tot haar recht kwam. 't Waren uitstekend geslaagde avonden. De voorz. sprak een hartelijk dankwoord TEGEN AUTOBUS OPGEREDEN >r Doodelijk ongeluk te Zoetermeer x- - i Zaterdagavond, omstreeks half elf had op den Voorweg te Zoetermeer, ter hoogte van de „oude fabriek", een ernstig verkeersongeval plaats. Door nog onopgehelderde oorzaak, vermoedelijk door oververmoeidheid, reed een wielrijder tegen een hem te- gemoetrijdende autobus. Hierbij kwam de wielrijder met het hoofd, door een zyruit terecht, ter hoogte van den bestuurder. Zeer ernstig aan het hoofd verwond, viel de wielrijder op den weg. De autobusbestuurder werd door glasscherven der ruit aan het hoofd verwond. Dokter J. W. Pal- te alhier, verleende de eerste hulp aan het slachtoffer en den buschauf feur. Overbrenging van den wielrij der naar het ziekenhuis St. Antoinus- hove te Voorburg werd noodzakelijk geoordeeld. De politie, die spoedig ter plaatse was, stelde een onderzoek in. Voorzoo ver is kunnen blijken, treft den be stuurder der autobus vermoedelijk geen schuld. Nader is gebleken, dat het slachtoffer is genaamd H. de R., 28 jaar, wonende te Voorburg. Zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, is het slachtoffer Zondagmorgen in St. Antoniushove overleden. HILLEGOM. De Gemeentebegrooting 1938; Hillegom nog noodlijdend. De Gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1938 is thans door B. en W. samenge steld. De wettelijke aanbieding had op de laatste gemeenteraadsvergadering reeds plaats, doch toen konden nog geen cijfers worden genoemd. Er is bij deze begrooting vergeleken bij die voor 1937 een voor uitgang te bespeuren, zoodat het niet is uit gesloten, dat 1938 het laatste jaar is der gemeentelijke noodlijdendheid. Werd toch voor het voorbije jaar dc Rijksbijdrage voor het tekort in ronde cijfers geraamd op ƒ58.000, voor het komende jaar is die ra ming slechts ƒ23.600. De verbetering moet voor het grootste gedeelte het gevolg zijn der rentevermindering (verlaging van het rentetype) der gemeentelijke leeningen. De gemeentebelastingen vertoonen nog geen stijgende lijn: ze worden gelijk geacht aan die voor 1937. De begrooting begint met een nadeelig saldo van 1936 van 94.000, doch hier staat tegenover, dat de gemeente van het Rijk en anderzins tegoed heeft een totaal van 89.500, weshalve de dienst feitelijk slechts een nadeelig saldo had van ƒ4500, hetgeen reeds ter gerust stelling in den Raad werd medegedeeld. De uitkeering voor werkloozensteun kon ver minderd worden met rond 36.000 n.L van 161.000 tot 125.000. De betere economi sche omstandigheden en als gevolg daarvan het afnemen der werkloosheid maakte deze vermindering mogelyk. De subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur kon met 1500 worden verminderd en bedraagt thans 56.500, wat toch nog een zeer hoog bedrag beteekent. B. en W. hebben inzake de post onderhoudskosten voor straten, pleinen, voetpaden etc, rekening gehouden met het feit, dat armlastigen niet meer in contra-praestatie behoeven te werken. Wat door deze personen tot nu werd verricht, zal in 1938 geschieden door het gemeente- personeel, of door tijdelijk in gemeente dienst gestelde personen. Gezien de nog voortdurende noodlijdendheid zal er in 1938 niets nieuws worden tot stand ge bracht; er zullen echter geen belangrijke nieuwe bezuinigingen worden aangebracht. Alleen op den Kapitaalsdienst is ƒ4500 uit getrokken voor het aanschaffen van een nieuwen vuilnisauto. De winst uit het Elec- triciteitsbedrijf H.L.S. wordt geraamd op 13.200. De uitkeering aan de gemeente door de Rijksbelasting werd door den des- betreffenden inspecteur niet hoogr ge raamd dan in het vorig jaar wegens het misgewas der tulpen in 1937. Dit is voor de gemeente een tegenvaller. Het hoofdstuk Belastingen werd voor 1938 geraamd op ƒ22.600 tegen 22.900 in 1937 en tegen 21.400 voor 1936. De begrooting voor het Gasbedrijf raamt een winst van 1003, ter wijl van het Waterleidingsbedrijf op een winst van ƒ3186 wordt gerekend. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om voor Kerstmis de begrooting in openbare zitting te doen vaststellen. WASSENAAR. TWEE AUTO'S BOTSTEN. Twee dames van Fritz Hirsch-operette gewond. Op den Rijksstraatweg nabij de Hooger- beetsweg werd een auto, bestuurd door den heer W. uit Den Haag, in welke auto zich eenige leden bevonden van het Fritz Hirsch-gezelschap, aangereden door een auto, bestuurd door den heer K. uit Hil versum. Bij deze aanrijding werden de dames Barnigg en Degenhart licht gewond. Zij zijn per particuliere auto naar Den Haag teruggekeerd. De auto van den heer W. werd zwaar beschadigd. Tegen den heer K. is proces-verbaal op gemaakt. Personalia. Voor het notarieel exa men 3e gedeelte is geslaagd de heer mr. H. L. Maaldring.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7