RIJNSTREEK ZATERDAG 20 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE El AD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN. „Jubileum" in de Martha-stichting. Onder talrijke blijken van belangstelling herdacht Jan Cadee gisteren den dag, dat hij gedurende 50 jaar in de Martha-stichting had verbleven. Jan geniet in deze stichting een groote populariteit en is reeds tal van jaren werkzaam in de afdeeling kleerma kerij. Botsing. In den Hoorn is gisterenmor gen een tractor, geladen met 13 koeien, achter tegen een stilstaande vrachtauto ge reden van M. uit Zoetermeer De tractor werd daardoor zoo beschadigd, dat de wa gen moest worden weggesleept. Ook de an dere auto werd belangrijk beschadigd. Bij de aanrijding moest ook een gevel van een huis het ontgelden, waarbij de bloempotten, die voor de vensterruit stonden, een salto mortale in de kamer maakten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ook in de Hoofdstraat liep het mis. De groentenwagen van Bijleveld werd ge grepen door de auto, bestuurd door H. uit Nieuwkoop, zoodat de fruitkar een étalage- ruit van den winkelier W verbrijzelde. H. deed toezegging de schade te vergoeden. BOSKOOP Land- en Tuizibouwarbeidersbond „St. Deus Dedit". Algemeene ledenvergade ring op Vrijdag 19 Nov. in het R.K. Ver- eenigingsgebouw. Na opening door den voorzitter, den heer A. Verheij, die alle aanwezigen wel kom heette, en na herdenking van den overleden penningmeester, den heer Th. H. Verhey, werden eenige ingekomen stukken behandeld o.m. een leiddraad voor de steunregeling bij werkloczen. Voorts zal er een groote propaganda-actie worden gevoerd, welke begin December zal aan vangen en welke ten doel heeft alle land- of tuinbouwarbeiders m den bond te krij gen. Hierover werd een regeling va'n het hoofdbestur behandeld. Door deze actie zullen propagandisten worden opgeroepen uit de leden. De voorz. wekte de leden op zich voor deze propaganda te geven, doch merkwaa- diger wijze bestond hiervoor weinig ani mo. Misschien uit verlegenheid of deels uit nit-begrijpen, hoewel allen er - veel voor gevoelden. De voorz. "meende dan ook, dat nog velen zich zullen opgeven als de eer ste „emotie" voorbij is. Het doel is inder daad de middelen wel waard. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke ongewij zigd werden goedgekeurd. Op 23 Maart zal het 25 jaar geleden zijn (aldus de voorzitter), dat de heer Loerak ker de H. leider van den bond werd. Bij dit jubileum zal een geschenk worden aangeboden, waarvoor van alle afdeelin- gen, hetzij uit de kas, of een persoonlijk offertje zal worden gevraagd.Besloten werd een bedrag van 2.50 hiervoor beschik baar te stellen. Ook werd besloten de toe gezegde bijdragen voor parochieblad en Herw. Levenskracht te voldoen. Voorts werd nog beslcten om voor den overle den penningmeester een H. Mis te laten lezen, zoo mogelijk op Zondag, met algem. H. Communie der leden. Hierna deelde de voorz. mede, dat met de patroons was vergaderd over het col lectief arbeidscontract, doch tot nu toe zonder resultaat. Dit heeft misschien haar oorzaak in de geringe samenstelling met de christelijke patroonsorganisatie. Na de rondvraag, welke niets bijzonders opleverde, werd de vergadering gesloten. NIEUWERBRUG. Rectificatie. In ons nummer van Dins dag werd een bericht opgenomen betref fende een ongeval, waarbij een wielrijd- ster werd aangereden door een motorrij der, den heer Bus uit Leiden. In het be richt werd gezegd, dat de aanrijding te wij ten was aan de omstandigheid, dat de mo torrijder in overpeinzingen was verdiept. Dit blijkt onjuist te zijn. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat een hagelbui het uit zicht belemmerde. Dambond „De Rijnstreek". Donderdag avond speelde het eerste tiental der dam club „Vooruit" alhier- een competitiewed strijd in den dambond „De Rijnstreek" te gen het eerste tiental van de damclub „Ka- merik" te Kam er ik. De uitslag was 128 in het voordeel van de damclub „Vooruit" te Nieuwerbrug. Deze wedstrijd werd te Nieuwerbrug door de navolgende partijen gespeeld: Vooruit IKamerik I. J. NapG. Koerten 11 Joh. de VliegA. Visser 02 J. J. de VliegJ. Kraan 20 A. v. VelsenPh. Burggraaf 02 P. BosG. v. Dijk 11 C. Kok—P. Muit 2—0 M. P. A. v. Velsen—F. J. v. Ee 2—0 T. SluykJoh. v. Breukelen 20 J. v. d. Berg—W. Stoof 2—0 A. v. MourikH. v. Oosterom 02 KAAG. Industrie. Door de firma Akerboom en Van Lent, scheepsbouwers, alhier, is aan Burgemeester en Wethouders van Alkema de het verzoek gericht om vergunning tot het bijbouwen van een werkloods. Wel een bewijs, dat het debiet van deze bekende fir ma nog steeds stijgende is, hetgeen ook met het oog op de werkgelegenheid met vreugde mag worden geconstateerd. RIJPYVETERING. Bouw Paviljoen. Bij Burgemeester en Wethouders is ingekomen een verzoek van den heer J. Jonkman te 's-Gravenhage om vergunning tot den bouw van een pavil joen aan de Koppoel alhier. OUDEWTERING. Uitvoering. Woensdag 24 November a.s. zal in Hotel Van den Bosch de najaars uitvoering plaats hebben door de R.K. Too- neelvereeniging „St. Teodulfus. Opgevoerd zullen worden het tooneelspel in drie be drijven „In de Greep van het Noodlot" van Leo Verhagen en na de pauze de klucht „Ridder in de Orde van Oranje Nassau". TER AAR. „Helpt elkander". Onder praesidium van den heer A. Hijdra werd de ledenjaar vergadering gehouden van de Onderlinge Broeiglasverzekering „Helpt elkander", in het café Verhoef. Een groote voldoening was het voor den voorzitter bij het ope ningsuur (wat lichtelijk overschreden werd) zoo'n groot aantal leden te mogen verwel komen Na gewezen te hebben op de be langrijkheid der agenda, waarvoor een vlotte medewerking zeer wenschelijk ge acht moet worden, gaat de seer., A. A. Hoogervorst, over tot voorlezing van de notulen, welke ongewijzigd de goedkeu ring kunnen wegdragen. Vooraleer de ingekomen stukken in be handeling kpmen, wijdt de voorz. enkele sympathieke woorden aan het overleden bestuurslid, den heer J. de Bruyn, die van af de oprichting deel heeft uitgemaakt van het bestuur. In verband met de schrikbarende stij ging van de glasprijzen, is het herverzekerd percentage verrpeerderd met 15 pet., alzoo CTebraoht on 6R oct. Binnenkort komt de Maatschappij haar jaarlijksche controle uitoefenen op de warenhuizen en platglas. De minder vlugge afrekening van het verstrekte "it b°t d°ont is aanleiding geworden om bij niet contante betaling de groote kisten te verhoogen met 50 cent en de kleine met 30 cent per kist, of f 16.50 en f7.05. De rekening en verantwoording der fi nanciën, tevens in beheer bij den secre taris, wordt hierna aan de openbaarheid prüs ee?even. De ontvangsten zijn in to taal f 4919.05, uitgaven f 4230.25, een batig kassaldo van f 638.80. De algemeene ver- lies- en winstrekening geeft een winst aan van f807.18. waarmee de reserve is geste gen tot f20S6.22. Een kleine afschrijvings rekening voor achterstallige premies heeft het bestuur nog,niet geopend, wat onge twijfeld de soliditeit der vereeniging ten goede zou komen. De reserve kan dit wel opvangen. De verificatie-commissie brengt bij mon de van den heer Joh. v. d. Jagt rapoprt uit over het gevoerde beleid en het verslag van de eindcontrole, onder signatuur van het eerelid J. Hogenboom, luidt eveneens gunstig voor den penningmeester. Zooals te doen gebruikelijk verschijnt wederom de secr. voor het voetlicht met zyn in de puntjes verzorgd jaarverslag, wat met de meeste aandacht werd gevolgd. Wij lichten er het volgende uit: Wat betreft den storm is het een kalm jaar geweest, n.l. vier scha- de-gevallen zijn geconstateerd, alle druk kende op de kasscen en warenhuizen. Er werden vernield 198 eenruiters. 319 stuks klein°las op de kassen en 325 eenruiters op de warenhuizen, met een totale som van f 573.30. Bijna het geheele bedrag kon in glas worden uitgekeerd, waarvan de her verzekering 50 pet. heeft betaald. Uit het depot is gegaan: 159 kisten eenruiters, 126 kisten kleinglas en 24 kisten halve een ruiters. Het. ledental is stabiel gebleven. 173. Aan verzekerd vastglas is een kapitaal van f 108.837.p!atglas f29 2S9.onderbouw f 11.194.Brand f25.414.in totaal f 174.705.De samenwerking met de her- verzekeringsmaatschappij laat niets te wenschen over, en tot slot een opwekking steeds de vereeniging trouw te blijven. De aftredende bestuursleden C. Bosland. W. v. d. Hoorn Jzn. en A. A. Hoogervorst zagen zie hbij enkele candidaatstelling her kozen. in de vacature de Bruyn werd be noemd de heer N. J. Hoogendoorn Allen namen onder dank hun benoeming aan. Bij de rondvraag werd besloten, aan drang uit te oefenen op de herverzekering voor verlaging van de premie van het plat glas, dat uitsluitend gebruikt wordt om peulen en snijboonen te vervroegen. Hierna sluiting met dank voor de zeer geanimeerde en toch zakelijke bijeenkomst ZOETERWOUDE—LEIDERDORP Volksbond. In aansluiting op het bericht van Donderdag j.l., kunnen wij nog mededeelen, dat voor belangstellenden zoo ver er nog plaatsbewijzen over zijn, deze beschikbaar worden gesteld tegen den prijs van 30 cent. Ook is er gelegenheid om plaatsen te bespreken a 10 ct. en wel Zondag na de Hoogmis in het patronaats gebouw. ZOETERYVOUDE Hanze-Gezins-avond. De commissie tot uitvoering van het winterprogram heeft veel succes bij het organiseeren van den gezins-avond. De spreker van dezen avond is de weleerw. heer J. Th. van Bemmelen en de Sint Odo koorknapen, onder leiding van kapelaan Paap, zullen een zanguitvoe ring geven. Tot muzikale opluistering zal het strijk orkest „Franz Schweitzer" van de Sint Joseph Gezellen vereeniging te Leiden zijn medewerking geven. De leden hebben voor de huisgnooten toegangsbewijzen ont vangen en kunnen ad 25 cent nog twee in troducties bij de commissieleden halen. IJsclub. De opkomst voor de jaarver gadering was gisteravond gedaald; de deze daling verband houdt met de, daling van den barometer van de laatste dagen we ten wij niet, maar de verassingen hadden niet meer dan 103 leden kunnen trekken (v. j. 126). De kansen stonden dus beter Boskoopsche bloemen BOSKOOP, 19 Nov. In de afgeloopen week is er een begin gemaakt met den afkoop van planten door de Ned. Sierteeltcentrale. Was er dezen zomer een kleine opleving te constateeren met stijgende prijzen der boomkweekerij-artikelen, zoo heeft deze herfst de stijging zich niet voortgezet, wat voor vele kweekers wel een teleurstel ling is. Nu is de hoop weer gevestigd op den voorjaarshandel, waar wel eenige reden voor is, daar de handel in boomkweekerij- artikelen zich de laatste jaren van het na jaar naar het voorjaar verplaatst heeft. Misschien is dan de politieke hemel we; wat opgeklaart, hetgeen vanzelf veel in vloed op den handel hebben zal. Voor het eerst na vele weken kunnen wij dit overzicht in een opgewekter toon schrij ven betreffende de bloemenhandel. Door de paar dagen vorst in de afge loopen week zijn de buitenbloemen ver dwenen, hetgeen vanzelf de bloemenhandel ten goede komt, zoodat de prijzen zich in stijgende lijn bevinden en er weinig bloe men meer doordraaien. Deze week voerde de tros-Chrysanthen nog de boventoon, zoo zagen wy heele mooie partijen in de soorten Golden Seal, Novem berzon. Birkenheim, Buckingham, Eton, Maison Bronz, Emouth Pink, Susan, Abso lute en Buttershot, de laatste is een mooie zacht gele soort, maar zij schijnt ons niet sterk te zijn, zoodat zij bij het vervoer da delijk besmet zijn, zoodat dit soort wel geen blijver zal zijn. Van grootbl. Chrysanthen zagen wij mooie partijen van Yellow Monument, deze werden tot 9 ct. p. st. verkocht, de soort Pulling was slecht vertegenwoordigd, daarentegen waren er mooie partijtjes van de soorten Delhoumne, Cavell, Red Cavel1 Germ en Yellow Page, zij werden graag verkocht. De rozen waren goed vertegenwoordigd in de soorten: Pechtold, Wendland, Butter- flij, Rosalandia, Florex, Phoebe, E. G. Hill, en Edith Helen, vooral de laatste was in ex tra kwaliteit aanwezig en werden tot 10 ct p. st. verkocht. Van de soorten Hadley, Claudius Pernet, Briarcliff, Steward, Wilh. Kordes en Aug. Noach waren slechts kleinere partijtjes aan gevoerd en naar gelang de kwaliteit be taald. De aanvoer van Polyantha-rozen had niet veel te beteekenen, kleine partijtjes en korte bosjes, alleen van Rosa-Mundi was extra kwaliteit aanwezig en werden tot 9 ct. p. st. betaald. De aanvoer van Pernettia takken is on geveer afgeloopen, evenals van Clematis Prins Hendrik, er waren slechts kleine par tijtjes en de prijs liep tot 17 ct. p. stuk. Pot-Chrysanthen zijn niet van beteekenis aangevoerd. Van Andromeda-blad was eenige aanvoer, hoewel nog geen lange takken. Daar de aanvoer van bloemen steeds te rug loopt, zal er te beginnen met de vol gende week Dinsdag en Donderdag tot na der order geen veiling zijn. en de ruimte in café Roeleven was nu ook voldoende. De voorz., de, heer Jac. v. Leeuwen, ver welkomde de leden, inzonder het eerelid, den heer Adri. van Leeuwen, die ditmaal in zijn hoogen ouderdom naar de verga dering was komen loopen. Sprekende over het afgeloopen vereeni- gingsjaar moest de voorz. weer zijn spijt uitdrukken, dat het jaar alles gebracht had behalve ijs, om een actief leven aan de IJsclub te geven. Na de lezing van de notulen brengt de secretaris, de heer J. J. Rodewijk, het jaar verslag uit. Er is weinig te „verslaan" want koning Winter liet zich wachten met zijn kristalliseerende kracht van wa ter tot ijs. Het ledental liep weer iets te rug: van 215 tot 207, de damesleden hand baafden zich in getal op 27 en de dona teurs kwamen van 3 op 2. De verslaggever hoopt, dat bij het eer ste wintertje het ledental wel weer opge voerd zal kunnen worden. De financiën van de IJsclub staan goed, zooals uit de verantwoording van den pen ningmeester bleek. De inkomsten waren: saldo v. j. ƒ652.09, rente ƒ19.32, contribu ties en donaties samen 225.50, totaal 896.91. De uitgaven waren: prijzen jaarverga dering 29.32, vergaderkosten 15.70, ad ministratie-kosten 18.83, bewaarloon van gereedschappen enz. 14.—, totaal 77.85. Het bezit van de vereeniging is hiermede gestegen tot 819.06. Voor de mededelingen brengt de voorz. de ingekomen stukken ter tafel. Van den eerevoorzitter, den heer burgemeester P. Wap, is bericht van verhindering ingeko men. De voorz. drukt zijn spijt uit over deze verhindering en wil verklaren, dat het late toezenden van de uitnoodiging ge heel buiten zijn schuld is. Op het adres van de commissie tot sa menwerking voor Bijz. Nooden, stelt het bestuur voor nog 5 te geven. De heer Smeets wil gezien de goede financieele toestand dit bedrag grooter stellen en wijst op de bijslagen die door het Nat. Fonds enz. worden gegeven voor bijeengebrachte middelen. Het bestuur wijzigt het voorstel op 10, hetgeen wordt goedgekeurd. Een verzoek van de IJsclub afd. Ouden Dijk om steun voor de viering 50-jarig be staan, wordt niet toegestaan. De voorz. doet de volgende mededeelin- gen: de contributie wordt voor 15 Dec. a.s. geind. In de vactures ontstaan door vertrek van den heer L. Berg en bedanken van W. Am- merlaan zijn benoemd tot commissarissen de heeren N. Berg Az. en A. J. v. Benne- kom. Door bestuur en commissarissen is een De Veensche veil'ng deze weelc ROELOF ARENDSVEEN, 19 Nov. Van verschillende artikelen gaat de aanvoer op onze veiling al sterk aan het minderen; ja sommige producten, zooals na- tuursla, kassnijboonen en druiven, zijn al zoo goed als geheel van het tooneel ver dwenen, en ook de tomaten loopen met ras- sche schreden naar het einde. Vele kassen zijn al geheel leeg, en nog slechts een enkel merk is er, dat nog behoorlijke kwaliteit ter veiling brengt, ofschoon het ook al geen eerste klas goed meer mag genoemd worden Het is wel droevig zoo weinig beschot de tomaten heb ben gegeven; we hebben dit jaar nooit een groote aanvoer van dit product aan de vei ling gehad, en als wij dan nog eens terug blikken op onze prijsnoteeringen, dan ko men we tot de ervaring, dat de tomaten teelt dit jaar ook voor een groot deel als mislukt kan wordei. beschouwd, en voor velen zal de opbrengst niet veel meer heb ben bedragen, als hetgeen voor de verwar ming ten koste is gelegd De noteeringen van deze week zijn ook weer zeer uiteen loopend. Voor export wordt maar zeer weinig meer gekocht. Als er nog eens een goed partijtje wordt aangeboden, dan is het gewoonlijk de binnen!andsche koop man, die er nog een behoorlijke prijs voor durft te geven. Maandag was onze notee ring voor de A van 0.50 tot 1.50, B 0.70 tot 1.90, C 0.50 tot .05, de CC's konden geen koopman vinden en draaiden voetstoots door; de bonken varieerden van 0.90 tot ƒ1.20. Woensdag scheen er voor de beste partijen weer metr animo; voor de A beaalde men van f 1.05 o 2.10, B 1.40 o 2.30, C ƒ0.50 tot /l.—; behalve een paar bakken welke voor den minimumprijs werden gekocht, draaidei de CC's weder om door; voor de bonken noteerden we nog een prijs van 1.tot 1.50. Vrijdag was er (althans naar omstandigheden) nog weer een tamelijk aanvoer niet minder dan 830 bak, doch de kwaliteiten liepen ook weer sterk uiteen; dit moge uit de vol gende noteering blyken: de A-soorten va rieerden van f 0.65 tot J 210, B f 0.75 tot ƒ250, C ƒ0.50 tot ƒ1.10, van de CC werd ook nog een flink percentage voor de bin- nenlandsche markt gekocht voor 0.50 en ƒ0.60 en de bonken vonden hun man voor 0.65 tot 1.25, alles per bak van 25 pond. Komende aan ons artikel sla, waarmee wij nu bedoelen b a k s 1 a, mogen we zeg gen, dat hierin in de afgeloopen week weer en levendige handel is gekomen. Voor dit product schijnt de export zich te gaan in teresseeren, wat ook direct een stijging in de prijzen tengevolge haa. We mogen nog niet zeggen, dat er hooge prijzen werden besteed, maar toch benaderden we Woens dag en Vrijdag bijna de f 3, een prijs die in langen tijd niet is betaald. Goddank is ook de vorst, welke zich halverweek reeds in niet geringe mate deed gevoelen, weder om geweken, want al is het waar, dat een zeer groot percentage van de sla vanwege het „rot" toch niet aan de veiling komt, het zou toch nog een niet geringe schade zijn, wanneer koning winter er ineens een einde aan had gemaakt; vooral als we het geluk mogen hebben, dat de export dit pro duct blijft afnemen. De prijzen welke in de afgeloopen week werden besteed wa ren voor de beste kroppen van 2 tot 2.90 voor de lichtere van 1 tot 1.80, terwijl het mindere soort meestal nog voor een prijsje van 60 tot 80 cent werd meegeno men, ook de slavellen gingen gretig voor een varieerdenden prijs van 10 tot 23 ct. per bak. De Andijvie kan het steeds nog maar niet redden; een paar bakjes van de mooi ste struiken, neemt de groenteboer mee voor den minimumprijs, maar het overige gedeelte moet worden vernietigd; 't is waarlijk zonde van het lekkere eten. Van de bloemkool worden, eveneens door plaatselijke groenteboeren, de beste par tijtjes er uitgepikt voor 280 tot f 3.50 per 100, en de overigen vinden hun bestem ming by de inzouters voor een prijsje van ƒ1.50 tot ƒ1.70. Wij willen hiermede volstaan en wach ten weer tot een volgende week. winterpegram samengesteld, waarbij de verzekering wordt gegeven, dat ijs en we- oer dienenüe' zal georganiseerd worden. Een hardaravij voor mannelijke inwo ners in het district van de IJsclub d.i. Zoeierwouae buiten den H. Rijndijk, een Hardrijderij voor jongens van 1216 jaar en een wedstrijd voor schooljongens. Er zal gezorgd worden voor mooie ba nen en drie wedstrijden. Het loon voor den baanveger is weder bepaald op 1.5Ü en bovendien 10 ct. kin dertoeslag per dag. Het tweede gezinslid- baanveger krijgt 1. De aitrednecie voorziter en het be stuurslid de heer G. P. v. Leeuwen worden bij acclamatie herkozen. De voorz. sprak een slotwoord, waarbij spr. nogmaals over het ledental spreekt. Deze vereeniging kon de grootste in ledental zijn. Met sterken aandrang vroeg spr. de leden elk een lid lid aan te winnen. Dan is in twee jaar het duizendtal bereikt. Na de vergadering dank te hebben ge bracht voor de prettige samenwerking, wordt de vergadering gesloten en wordt met het „verrassen" begonnen. Alsof de goede Sint aan het deelen was gingen de vele prijzen de zaal in: groote krentenkaters, worsten, sigaren, schaatsen, horloges, pijpen. Alles tot een goede be looning voor de pure belangstelling voor deze vergadering. R.K. Damclub „Gezellig Samenzijn". Met een gehandicapt tiental trok Gez. Sa menzijn I Donderdagavond naar Samen Stek I in den Haag. Verschillende spelers Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER AAR, 19 November. De sterk verminderde aanvoer van de producten is aanleiding geworden, dat nu voortaan tweemaal per week veiling zal worden gehouden, n.l. Woensdag en Vrij dag en, als gevolg hiervan, kan het weke- lijksch overzicht uit den aard der zaak niet zoo groot meer zijn, zonder aan de volle digheid afbreuk te doen. De handel verliep deze week schomme lend, immers Woensdag waren bepaalde producten niet bizonder in trek, terwijl van daag over het algemeen een vlot verloop mocht geconstateerd worden. De paar nachten strenge vorst veroorzaakten een .geheele omemkeer in den handel, ook groo te schade. Het enkel kistje kas-snijboonen ging vlot van de hand voor f 2.302.70, Stek f 1.De witte pronkboonen zullen zeker niet ontevreden zijn over hun af scheid., want ondanks de kwaliteit verre van mooi genoemd mocht worden, besteed de de groentenman van 40 tot 50 cent. De laatste partijen tomaten hebebn daarentegen geen gunstigen indruk achter gelaten, zoowel in kwaliteit als prijs. Woensdag lieepn de beste A's van f3 tot f 4.40, B's f 3—5.30, C's f 2—3.40. Vele num mers konden niet eens meer zonder afwij kend ter verkoop worden aangeboden en passeerden dan ook onverkocht de klok. Een mooi kistje CC werd meegenomen voor 2 cent, de Bonken gingen van f2 tot f3. Het artikel S 1 a kwam ruimer in de be langstelling te staan, vooral in het laatst van de week. Woensdag legde men voor de beste kroppen f 11.80 uit, heden werd een behoorlijke sla gretig ingepikt van f 1.50 tot f 2.50 aan toe. Naar de tijd van het jaar gerekend valt de aanvoer beslist niet te gen. Stoofsla van 7 tot 12 cent per kist. A n d ij v i e gaat eveneens van liever lede van het tooneel verdwijnen, vooral na een sterken nachtvorst. De aanvoer vol deed net aan de vraag, waardoor door draaien werd voorkomen, alhoewel de prijs maar even boven het minimum uitkwam. Lekkere gele struiken van 10 tot 16 cent per kist. De ter veiling aangevoerde bloem kool begint ons er op attent te maken, dat het ongeveer de laatste zijn, klein van stuk en ietwat donkerder getint. Woens dag kon de prijs geen respect afdwingen, vandaag waren de kooplieden een weinig bevreesd over de vorstschade elders, rede nen zij vlugger met de knop werkten en dan stopt de wijzer ook sneller. Prijs 5 tot 9 cent. Het tweede soort werd opgeladen van 1 Yi tot 4 cent. De jonge b o s p e e n blijft tamelijk goed te verhandelen. Halver week noteerde de goede kwaliteit van f 3 tot ruim f 5, welk bod Vrijdag in gelijke tred ging. Het aan geboden kwantum breekpeen ontlokte een feilen strijd, gevolg een tevreden prijs f 3.40. Een lieve lust is het om te zien hoe de oogen van de groentenmannen fonkelen, wanneer de afslager het simpele woordje „Uien" van z'n lippen laat glijden. Wat een trek naar een dergelijk product, dat jaren achtereen ronde de f2 werd verkocht en thans? De inzet was f 6, slotnoteering f 9.20. Wie had het kunnen bevroeden! Voor de spruiten bekoorde het weer eerst niet bijster veel, want trots zij harde en vaste eigenschappen gemeen hadden, zweefde de noteering van f 6 tot flink f 7. Vrijdag bestond er een mildere stemming, f 7.30—9.20. De roode kool is in de prijs even op- geloopen f 2.102.50, Savoye kan het op den duur niet bolwerken f 1.702.30, Witte f 1.201.40. De schaarschte in de groene kool kan als een gunstige factor beschouwd worden, dat de noteering varieerde van f 1.502.50. Boerekool bleek Donderdag op de wereldmarkt geweldig in trek te zijn. vandaag profiteerde men maar matigjes van die prijs. Hoogstens 5 cent per kist. De noteering luidde van 7 tot 12 cent. Witlof begon aanvankelijk niet slecht, n.l. f 14, later was de ergste belangstelling aan het luwen en bleef de wijzer stilstaan op f 5. Bij de keukengroenten mag vermeld wor den, dat de Selderij van haar minimum- punt is afgevoerd, in opwaartsche richting ging tot f 1.30. Knolselderij f2. De Prei doet al het mogelijke om uit zijn isolement te komen, doch het gaat stroef, f 1.30 tot f3 ruim. Druiven een standaard-noteering 10 tot 11 cent per pond. Nu in afwachting tot volgende week! waren verhinderd, zoodat G.S. met 8 man moest spelen, waarvan twee invallers. De wedstrijd werd dan ook verloren met 128. daar er met 4 verliespunten begonnen werd. De uitslag werd als volgt: Samen Stek IGez. Samenzijn I. Th. v. ZwietenA. G. de Jeu regl. 20 P. JacobsH. Stipdonk 11 J. v. AbswoudeA. H. Jansen 11 A. BechtoldP. Geerlings 20 P. BleisW. Krom regl. 2—0 M. JansenL. Groenewegen 11. G. v. d. ArendG. Rijsdam 11 J. ReesW. v. d. Veer (res.) 11 H. v. d. ArendL. F. v. Steenbergen (res.) 1l Totaal 128 UITHOORN. boren: Cornelia Maria Petronella, d. van P. C. Homan en E. Voorbij. Gehuwd: N. de Kuyper en F. M. Meijer G. J. de Koning en C. P. J. de Blisck.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7