2)e EeidbehzQou/tmü De avontuurlijke opdracht Tijdens de cross-country der Kon. Militaire Sportvereeniging, welke Donderdag in de omgeving van Den Haag werd gehouden, werd voor de deelnemers heete chocolade verkrijgbaar gesteld. De «opper schenkers» warmen zich bij het vuur Op het binnenplein van de «Invalides» nam generaal Gouraud deze week afscheid als militair gouverneur van Parijs. Tijdens de plechtig heid Portret van H. M. de Koningin, ge schilderd door den heer W. G Hofker in opdracht van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij De kapitein van de «Statendam», de heer J. J. Bijl, is benoemd tot gezag voerder van het grootste mailschip der Nederlandsche koopvaardijvloot, de «Nieuw Amsterdam» Lord Hantax heelt tijdens zijn verblijf te Berlijn een bezoek gebracht aan de internationale jachttentoonstelling. De Engelsche gast bezichtigt de expositie De opening van het tweedaagsch Vondelcongres in de aula der gemeente-universiteit te Amsterdam werd Donderdag opgeluisterd door de tegenwoordigheid van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Z. Exc prof. dr. J. R. Slotemaker de BruTne FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 35) *- Op dat moment dat hij de deur opende, trof een zucht zijn oor. Het was Marian Rayne, die bij de deur stond, in een hou ding van doodelijke vermoeidheid als iemand, die bezwijkt onder een last. Ze droeg een zwart fluweelen cape over haar avondjapon. Haar rechterhand hield den deurpost vast, met de linker steunde ze tegen de deur. Haar hoofd rustte tegen het paneel. Ze stond daar als een beeld van vertwijfeling, alsof een almachtig noodlot haar hierheen gedreven had. Hij was tot in het diepst van zijn ziel ontsteld. Als er iemand langs haar kwam en haar zag. Juist toen hij een weinig orde had ge bracht in zijn onthutste gedachten, zucht te ze weer, hief het hoofd op en zag hem. Dezelfde blik van herkenning, die hij in haar oogen had gezien voor ze flauw viel, kwam weer in haar blik. Ze ving een glimp op van zijn gezicht, terwijl hij daar in de donkere kamer stond met het lichtschijn sel uit de gang op zijn trekken en ze was volkomen zeker nu Het was alsof ze die hulpelooze vermoeidheid als bij tooverslag van haar afviel. Eer Lindsay zich kon bewegen had ze de deur opengeduwd en tegelijk hem ter zijde geschoven. En toen de deur achter hem gesloten was, hield ze hem in het duis ter vast. „Lin Lin Lin....!" Hij voelde haar heele lichaam trillen. En wat moest hij zeggen? Het was donker, maar licht of duisternis, er wa sgeen hoop, dat een macht op aarde Marian zou kun nen doen gelooven, dat hij iemand anders was als Lindsay Trevor! Hij stad de hand uit en knipte de lam pen aan. Toen het licht aan was, liet ze hem los; haar handen vielen omlaag en ze deed een stap achteruit. Nu leunde ze tegen den muur en keek naar hem met glanzende oogen. De bleeke schim, die ze was ge weest, verdween. Voor zijn verbijsterenden blik kwam het leven en de kleur op haar wangen en lippen terug. „O, Lin", zei ze Een heeleboel dingen joegen wild door Lindsay's herinnering. Met een koude, emotie-looze stem antwoordde hij: „Er moet hier een vergissing in het spel zyn. Mijn naam is Trevor Fothering." En Marian lachte! Het was een zacht, heel zacht kabbe'end geluid, een fluiste rend lachje, maar haar oogen lachten ook. „Lindsay Trevor was mijn neef", ver volgde hij. „Ik weet dat we op elkaar lij ken." Marian's oogen lachten ong steeds. Ze herhaalde: „O, Lin!" En daarop, met het uitdooven ineens van den lach: „Lin, waarom? Ik dacht dat ik de aanleiding er toe was. O, ik dacht.... Lin....!" „Ik ben Trevor Fothering", klonk het stroef Marian hief met een ruk het hoofd op. „Goed! Dan hindert het ook niet of ik met anderen over de gelijkenis spreek. Met mr. Drayton bijvoorbeeld. Dat zou je dan niets kunnen schelen, nietwaar?" Het zou Lindsay integendeel heel veel kunnen schelen, en zijn gezicht verried dat. Met een vlugge beweging pakte Ma rian hem weer bij den arm. „O, Lin, Lin, doe niet zoo onmogelijk! Dacht je dat ik je niet herkennen zou, om dat je je haar geverfd hebt? Ik ken je im mers zoo goed, dat de buitenkant er niets toe doet. Al zou je jezelf knal-groen schil deren, dan zou ik je nog herkennen! En Lin kun je me niet vertrouwen?" Lindsay zei iets, wat hij niet had willen zeggen. „Waarom heb je onze verloving verbro ken?" De gloed in haar oogen stierf weg. Dat kan ik je niet vertellen. Het was toch heusch beter als je het deed. Neen, ik kan het niet. Hij legde een hand op haar schouder en hier haar kin omhoog. Kijk me aan, Marian. Ze keek even naar hem. Er was geen vreugde meer in haar blik. Waarom ben je hierheen gekomen, Marian? Om jou te zien. Haar ster flakkerde. Ik moest je zien. Waarom? Om zekerheid te hebben. Dat ik niet dood was? Hij hield haar nog steeds vast. Ze wend de het hoofd af. Ja. Maar je gaf toch niet om me? Wat kon het je dan schelen of ik dood was of leefde? Je hebt zelf gezegd, dat je niet meer om me gaf? Er brandde nu een vuur in haar oogen en haar wangen gloeiden. Waarom heb je ooit met me willen trouwen, als je een oogenblik beweert van een man te houden en dan blij is dat hij zich verdronken heeft ter wille van haar? De woorden kwam in een snelle adem- stooten. Dacht je d a t? hijgde Lindsay. Wat moest ik anders danken? Iedereen dacht het immers. Waarom deed je het dan? Ik had nooit kunnen droomen, be gon Lindsay. Ik Marian, 't was nooit de bedoeling, dat je dat zou denken. Het moest den indruk van een ongeluk ma ken. Ze bleef hem nog even aankijken, trok toen haar cape om zich een en wendde zich naar de deur. Ik moet weg. Neen nog een oogenblik. Ik zal je niet verraden, sprak ze rus tig en strekte de hand uit naar den deur knop. Marian, wat weet je van Drayton? Ze draaide den knop om, maar hij leun de met zijn volle gewicht tegen de deur en hield die gesloten. Marian, ik weet, dat je bij hem bent geweest. Ze me waarom. Ze schudde langzaam het hoofd en be gon weer te beven. Toe, Lin, laat me gaan. Marian heb vertrouwen in me! Ze wierp hem een eigenaardigen, onvas- ten blik toe. Heb ik dat niet? En toen overweldigde de vreugde van zijn nabijzyn haar, de onbeschrijfelijke vreugde dat hij leefde. O, Lin, kwam het weer over haar lip pen, als een zucht en hetzelfde oogenblik lag ze in zyn armen. Bij de eerste beroering van haar trillen de lippen, wist Lindsay, dat ze nog van hem hield. Hij had geen idee, waarom ze hun engagement verbroken had, maar hij wist nu dat het niet uit gebrek aan liefde was geweest. Hij hield haar dicht tegen zich aan en kuste haar tranen weg. Marian, verbrak hij eindelijk het zwijgen, waarom heb je het gedaan? Je houdt immers van meje houdt immers nog van me! Ze lichtte haar gezicht op en kuste hem bedroefd en met bijna plechtigen ernst. Ik mag niet Wat? Mag je niet van me houden? Neen Lin. Waarom niet? Heeft Drayton er iets mee te maken? Hij voelde haar huiveren. Marian, vertel me alles. Zie je dan niet in, dat je me alles moet vertellen? Ze trok zich een weinig van hem terug. Misschien. Ik weet niet. Ik moet eerst nadenken. Lindsay kreeg met een schok zijn begrip voor de werkelijkheid terug. Ze mocht hier niet blijven; het was te gevaarlijk. Met zijn arm nog om haar heen, zei hij: Je hebt gelijkt; het is beter, dat je nu gaat. Maar wil je me morgen ontmoeten? Ja? Beloof je het me? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9