Academlemeuws Laatste berichten Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN VRIJDAG 19 NOVEMBER 1937 OE LE'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Aan een aantal dames in de stad, die zich bereid verklaard hadden voor ons te breien, werd wol en gekleurd katoen ver strekt, dat wij in den vorm van jurkjes, babygoed enz. mochten terug ontvangen. Ook enkele vereenigingen en naaiclubs hiel pen ons aan dergelijk werk, terwijl twee oude dames in een rusthuis ons verblijd den met het breien van sokken en andere kleedingstukken. In het algemeen is de liefhebberij der dames grooter voor het verkoopen, dan voor het werken in het Brokkenhuis. Op de verkoopmiddag en -avonden kon den wij gewoonlijk over voldoende hulp krachten beschikken, maar zoowel op den Donderdag- als op den Vrijdagmiddag, wan neer resp. geknipt, vei'steld of gesorteerd, op geruimd en geprijsd moet worden, wa ren er geregeld handen te kort. Het ge volg hiervan is geweest, dat we er toe moes ten overgaan een betaalde verstelster te nemen. Helaas vallen ook nu weer twee beproef de krachten door ziekte voor dit werk af, zoodat aanvulling vooral op den Vrijdag middag dringend gewenscht is. Groot was ook dit jaar de activiteit van de leidsters, medewerksters en -werkers en een woord van hartelijken dank is hier ze ker op zijn plaats. Zonder deze zoo gewaardeerde hulp zou hu-t onmogelijk zijn het Brokkenhuis voort te zetten. In September hadden we weer, evenals vorige jaren, een ophaalmiddag, verzorgd door de Padvinders. Voor deze hulp is het bestuur zoowel leiders als padvinders zeer dankbaar. Als overzicht van het resultaat van ons werk, diene het volgende: In het afgeloopen jaar werden 2917 per sonen geholpen, n.l. voor rekening van Maatschappelijk Hulpbetoon 1773 perso nen, voor eigen rekening 867 waarvan 288 op witte kaarten en 579 op steun- of stempelkaarten, voor rekening van particu lieren werden 122 personen geholpen. De resteerende 155 voor rekening van verschillende instellingen te Leiden en Oegstgeest. Een woord van dank aan de Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon en andere instellingen voor de steun die wij van hen mochten ontvan gen. Uit bovenstaande cijfers blijkt wel dui delijk hoeveel werk er verzet werd en hoe wel dankbaar voor allg hulp en medewer king moeten we er toch weer op aandrin gen bij allen, die-wat tijd beschikbaar heb ben, te komen helpen aan dit sociale werk, opdat wij ook in het komende jaar met ver eende krachten hulp kunnen brengen in de vele gezinnen die onze bijstand zoo hard noodig hebben. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden, mevr. Striasny, mej. Ris en de heer H. L. J. Tobé werden herkozen. MUZIEK. DIE LUSTIGEN WEIBER VON WINDSOR. De Nederlandsche Operagroep voor de Maatschappij voor Toonkunst. Als „buitengewoon concert" gold de operavoorstelling van gisterenavond. „De Nederlandsche Operagroep" onder direc tie van Otto Glastra van Loon, door 't Ne- derlandsch Kamerorkest begeleid, gaf een gave muzikaal technische en rake vertol king van Otto Nicolai's komisch-fantas- tisch werk. De tekst is naar Schakespeare door Mozenthal bewerkt, ingevolge de dwaze invallen die deze soms hebben kan. De muziek is fijnzinnig van beteekenis, krachtig van uitbeelding, elegant en rijk aan humor. Over 't geheel genomen lijkt ons 't werk goedliggend voor de stem, en van de vertolking is heel veel goeds te zeggen. De geestig malle situaties werden raak weergegeven. Otto Glastra van Loon is de ziel van de nieuwe „Nederlandsche Operagroep" en juist zulke tintelende fijne muziek'is iets naar zijn hart. 't Is schalks heid in een harmonische omlijsting opge voerd tot een waarlijk koddige en hoogst amuseerende opera waarover een gedis tingeerd cachet. Charmante kunst, waar bij men het lachen af en toe niet laten kan, wat toch in een opera niet zoo licht gebeurt. Als wij Frau Fluth (Pim Kok als sopraansoliste) en Frau Reich (Jeanne van de Rozière) zoo samen hooren keuve len, krijgen wij rake dingen te hooren en te zien en telkens weer brachten zij de situatie, licht en bevallig en komisch naar voren. Stimmlich en technisch (in 't be gin misschien iets minder rustig) waren zij eveneens competent en met Falstaff (Otto Couperus als diepe bas) de amou- reuse ridder, die er „sans pardon" van langs krijgt, hebben wij ons allerkoste lijkst geamuseerd, want zijn spel voldeed niet minder dan zijn zingen. De scène in de herberg, waar hij boven zijn bier ge raakt, was knap en hoogst amusant; ook de bijpersonen gaven spel. Aan Henk Borkent de lyrische tenor van 't gezel schap was de rol van Anna Reich's wa ren minnaar toegedacht. Hij heeft een warme muzikale voordracht en mooi lich te stem, waarmede hij (behoudens een vlekje in de laatste acte) zuiver heeft ge zongen. Zijn tegenspeelster was mevrouw Elisabeth- Glastra van Loon als Anna Reich. Beschikkend over een welluidend afgeronde sopraanstem zong zij evenals haar partner romantisch en meesleepend. Met charme gaf zij het kinderlijk vrouwe lijke van de jonge Anna weer. De liefdes scènes in de 2e acte was van beiden bo ven allen lof. Willem Herckenrath als Herr Fluth (met bruin donker stemtim- bre) gaf levendig spel en Anton Eldering was als Herr Reich goed. Johan van der Ploeg gaf een goed beeld aan den onnoo- zelen dommen Sparlich. Ook Dr. Cafus door Micha Fokine slaagde. De kleine rol letjes vlotten eveneens. De razend moei lijke solisten-ensembles klonken uitmun tend. Het rhythme is het heele werk door sterk en tintelend; en de finales zijn voortvarend en werden in groote tempo aanzetting gehouden. Het koor, waarvan Moss Wolff de leider is. zong vlot en le nig (in 't moeilijke laatste tooneel iets gejaagd) maar spirit en drift hebben niet gefaald. Het ballet (met de ruimte was gewoèkerd) de elfen vleiend en lokkend, en zoo alleraardigst als Nicolai het gezoem en dansen van de muggen heeft weerge geven, werd 't dansen eveneens in 't pun tig geestige gehouden, hoe langer hoe meer leut en vroolijkheid bij 't plagen en pikken van den armen Falstaff. Netty van der Valk heeft hiervan de eer. 't Or kest (fijntjes klonk de ouverture) dat èn als ensemble èn in de solieerende part- tijen een zoo essentieele taak heeft, her schiep de tintelende partituur in glanzen de openheid en levendige maar ook soms ontroerende klanken. Na afloop moest de dirigent ten too- neele komen om een welverdiende hulde in ontvangst te nemen. Het geheel droeg het spoor van ernstig artistiek streven. Regisseur Peter Hunn heeft bijzondere verdiensten. Hij brengt een sterk spre kende actie, drukke tafreelen en besteedt zorg aan de massa. De met smaak geko zen kleurcombinatie in costumes door Bep van Leeuwen, de ensceneering, décors eveneens door' Peter Hunn, alles heeft een eigen beteekenis en verhoogen niet weinig de attractie van het zien bij het hooren. De toeschouwers hebben her haaldelijk op ondubbelzinnige wijze blijk gegeven, dat zij de prestatie zeer konden waardeeren. Daarom is 't onbegrijpelijk, dat de Schouwburg eigenlijk maar matig vol was. uitgezonderd de parterre, want de opvoering was strevend naar iets hoo- gerS en van meer dan gewone belangrijk heid. Er waren bloemen voor de dames solisten. Het is van het Bestuur van ..Toonkunst'* een goede gedachte geweest de „Neder landsche Operagroep" in Leiden te noo- digen. J. K. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 14. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de wis- en natuurkunde, op proefschrift getiteld: „De ontwikkeling der Noord-Nederlandsche textielververij van de veerlriende tot de achttiende eeuw", de heer W. L. J. de Nie, geboren te Lei den; tot arts: mej. Y. M. Trap, Bloemendaal, en de heeren L. T. Rhemrev, Leiden, L. C. Nadort, idem, A. Veldhuyzen, idem. Geslaagd: docto.raal examen rechten: de heer W. F. C. P. Viëtor, Rotterdam. doctoraal examen geneeskunde: de hee ren A. M. Mossel, Den Haag, A. Verkuyl, Nieuw Vennep. candidaatsexamen rechten: mej. C. I. Weringa, Apeldoorn en de heer J. Lichte, Leiden; artsexamen le gedeelte: mevr. J. M. Le- beau-Manders, Leiden, en de heeren Ko Sing Poo, Oegstgeest, A. W. Fries, Rotterdam, C. Th. Fontein, Leiden, J. D. Fast, idem. MGR. YUPIN VOOR DE K. R. O. Alvorens uit Nederland te vertrekken heeft Z. H. E. Mgr. Paul us Yu Pin, aposto lisch vicaris van Nanking, den heer Povel van de K. R. O. een vraaggesprek toege staan. Wij hebben daarvan reeds melding gemaakt. Dit vraaggesprek, hetwelk werd vastge legd op gramofoonplaten, wordt Zaterdag 20 November om 7.35 uur des avonds uit gezonden in de rubriek „Actueele Aether- flitsen." TOEKENNING BIGGENMERKEN 1938. Naar men ons van bevoegde zijde me dedeelt, heeft de minister van Economi sche Zaken besloten, het aantal toe te kennen biggenmerken voor 1938 te bepa len op 2.295.000, hetgeen een verhooging inhoudt van ruim 139.000 merken tegen over het vorig jaar. Door den bereke ningsfactor voor het geheele land op 12 vast te stellen, zal in 1938 in verhouding tot het aantal toe te kennen biggenmer ken, een grooter aantal fokzeugen kun nen worden aangehouden dan in 1937. De toekenning zal in hoofdzaak op de zelfde gronden geschieden als in 1937, met dit verschil, dat in plaats van 20 000 merken het volgend jaar 80.000 merken beschikbaar zullen zijn ter verdeeling onder kleine zelfstandige landbouwers en landarbeiders, die geen biggen mogen fokken en voor wie de aankoop van big gen voor de mesterij uit financieel oog punt groot bezwaar oplevert. De overige voorwaarden, waaraan deze kleine var kenshouders zullen moeten voldoen, om voor deze toekenning van ten hoogste twee merken in aanmerking te komen, zijn onveranderd gebleven. Ten slotte zijn de gewichtsgrenzen, waarbinnen de biggen van metalen oor merk en tatoueermerk beide voorzien moeten zyn, gebracht op 15 en 30 K.G., waardoor de gelegenheid om niet ge merkte biggen te verhandelen, eenigszins is verruimd. OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Vanmorgen is op de Schelde bij Vlissin- gen, de visscher J. Jobse van het visschers- vaartuig „Breskens" 57, overboord gesla gen en verdronken. LEIDEN. Geboren: Francina Elisabeth, d. v. J. W. v. d. Kraan èn E. Th. F. Vinkestein. O n d e r t r o u w d: A. J. Buschman jm 38 j. en E. H. Nijnens jd. 36 j. O v e r 1 e d e n: D. W. van Ees-Ladenius, wed.e 76 j. NEDERLANDER IN BELGIë VERONGELUKT Uit Brugge wordt gemeld: In den af geloopen nacht is de 53-jarige Nederlan der Hendrik Weykman bij een auto-onge luk om het leven gekomen. Hij had den dag voor zaken in België doorgebracht en had een taxi gehuurd om naar Breskens te gaan. De chauffeur van de taxi is in ar rest gesteld. KOMST VAN POLITIE VOORKOMT MOORD. Een liefdesdrama te Dordrecht. In den nacht van Woensdag op Donder dag is de 22-jarige magazijnknecht B. R. uit Dordrecht de woning van mejuffrouw F. aan de Lindestraat binnengedrongen, met de bedoeling, haar van het leven te berooven. B. R. was bij mejuffrouw F. in huis ge weest, doch veertien dagen geleden heeft zij hem na een oneenigheid de deur gewezen. Daar zijn liefde voor mejuffrouw F. niet be antwoord werd, zon hij reeds eenigen tijd op wraak. Met een broodmes gewapend, is hij de woning aan de Lindestraat binnen gedrongen, na twee ruiten en een deur te hebben vernield. Hij had de bedoeling, me juffrouw F. van het leven te berooven. Agenten, die gezien hadden, dat de man de woning binnendrong, gingen eveneens naar binnen en zij vonden beiden in een hevige worsteling op den grond liggen. De indringer werd spoedig overmeesterd en naar het politiebureau overgebracht. Mej. F. had geen verwondingen opgeioopen. R. heeft een bekentenis afgelegd en is naar het parket van den officier van justitie overgebracht. Het mes werd in beslag genomen. DE UITWIJZING VAN BOECHENSTEIN. Over den Kerkstrijd mag niets bericht worden. BERLIJN, 19 Nov. (A.N.P.). Boechen- stein, wiens verblijfsvergunning op 25 No vember afloopt en die van de autoriteiten geen verlenging van deze verblijfsvergun ning krijgen kan, liep als correspondent van de „Basler Nachrichten" reeds lang het ge vaar uit Duitschland gewezen te worden. Zijn uitwijzing is geëischt door den minis ter van eeredienst, Kerrl, in verband met de door hem gepubliceerde artikelen over kerkelijke politiek in Duitschland. Intusschen heeft de Zwitsersche bonds- regeering gisteren nog den Zwitserschen ge zant te Berlijn gevraagd nieuwe stappen te doen bij de Duitsche autoriteiten, om zoo mogelijk ten minste een verlenging met en kele maanden te verkrijgen van de verblijfs vergunning van Boechenstein. Teneinde de onderhandelingen niet te belemmeren werd op verzoek van den betrokkene overeenge komen, dat het bericht omtrent zijn aan staand eventueel vertre* niet zou worden gepubliceerd. Dit consigne schijnt echter niet overal te zijn nagekomen. Uit Londen wordt gemeld, dat de „Man chester Guardian" over deze zaak schrijft: „Boechenstein was een buitengewoon op merkzaam en onpartijdig waarnemer van het Kerkconflict in Duitschland, waarover hij dagelijks met microscopische nauwkeu righeid verslag uitbracht. Zijn uitwijzing want de weigering van zijn verblijfsvergun ning te verleengen, staat gelijk met de uit wijzing van Ravoux toont aan, dat de Duitsche autoriteiten ten zeerste wenschen te verbergen, wat in verband met dit Kerk conflict gebeurt. Al degenen, die voortgaan de buitenwereld over deze vervolging in te lichten, kunnen er zeker van zijn, zich de ongenade van de Duitsch autoriteiten op den hals te halen. NANKING-LEIDERS WILLEN WEL VREDE SLUITEN. Om Britsche bemiddeling verzocht. VAN HET OORLOGSFRONT. Ongerustheid omtrent eenige missionarissen. SJANGHAI, 19 Nov. (A. N P.). Volgens het Chineesche telegraaf agentschap Cen tral News hebben de Chineesche troepen de Japanneezen, die zich op 17 November meester hadden gemaakt van Foesjan, te ruggeslagen. De woordvoerder van het Japansche le ger heeft verklaard, dat dr Chineesche troepen terugtrokken in Zuid-Westelijke richting van Kasjing, dat de Japanneezen gisteren hebben veroverd. Overigens zou het Chineesche fron1, zijn ingeslagen op één punt, 10 km. ten Zuiden van Foesjan. Aan den spoorweg SjanghaiNanking zou den de Japanneezen de Chineesche ver dedigingslinie bij Soetsjau hebben bereikt. Er begint zekere ongerustheid te heer- schen ten aanzien van het astronomische observatorium der Katholieke Missie te Tsose op 40 km. ten Westen van Sjanhai, waar zich drie Fransche paters Jezuieten, één Spaansche pater en zes Chineesche priesters bevinden, tezamen met 2000 vluchtelingen. De heuvel van Tsose is om singeld door Japansche troepen, die den vluchtelingen iedere verbinding met de buitenwereld ontzeggen. zooda+ het ravi- tailleerings-probleem beklemmend wordt. Hoog tij en de onophoudelijke regen van de laatste dagen hebben een overstroo ming van de Wangpoe veroorzaakt, ten gevolge waarvan de geheele zakenwijk een halven meter diep onder water staat. JAPANNEEZEN VEROVEREN TSJANGSJJOE. SJANGHAI, 19 November (A.N.P.) Naar van Japansche zijde wordt medege deeld, is vanmorgen vroeg Tsjangsjoe, op den Noordelijken vleugel V3n de nieu we verdedigingslinie, veroverd. LORD HALIFAX BIJ HITLER. BERCHTESGADEN, 19 Nov. (A.N.P.) Bij de aankomst van Halifax aan het buitenverblijf van Hitier, trad de Fuehrer zijn gast op den trap van zijn huis tege moet en verwelkomde hem hartelijk. Hij liet Halifax eerst de inrichting van het huis zien en trok zich daarop met hem en minister von Neurath in zijn werkkamer terug, waarna onmiddellijk de besprekin gen begonnen. Tusschen twaalf en één werd gezamenlijk de lunch gebruikt. Lord Halifax zal tusschen twee en drie uur vertrekken. Uit de aanwezigheid van talrijke journalisten, vooral Britsche, Amerikaansche en Fransche, die in Berch- tesgaden hun intrek genomen hebben, blijkt dat Hitler's buitenverblijf op het oogenblik weder in het middelpunt van de belangstelling der wereldpers staat. UITZONDERINGSTOESTAND te JERUZALEM OPGEHEVEN. JERUZALEM, 19 November. (A.N.P.) De uitzonderingstoestand in het ge heele gebied van Jeruzalem is met ingang van heden opgeheven. DE STAKINGEN IN AMERIKA. PONTIAC, 19 Nov. (A. N P.) De stakers hebben den eisch der vakvereenigingslei- ding, een einde te maken aan de niet goed gekeurde „Sitdown"-staking verworpen, en met meerderheid van stemmen besloten, voort te gaan met de bezetting van de Fisher-fabriek, De staking heeft een te kort aan onderdeelen ten gevolge, waar door 14.720 arbeiders van de General mo tors tot 'werkloosheid gedoemd zijn, ter wijl het werk geheel stil ligt in de fabrie ken van de Pontiac, waar de auto's in elkaar gezet worden. OVERSTROOMINGEN IN PORTUGAL. LISSABON, 19 Nov. (A. N. P.). Tenge volge van hevigen regenval en stormen aan de geheele Portugeesche kust zijn de Tajo en de Mondego buiten haar oevers getreden. Uitgestrekte gebieden staan on der water, tengevolge waarvan aanzien lijke schade is aangericht. De regeer in g heeft een hulpactie op touw gezet. In de haven van Lissabon zijn verscheidene lich ters gezonken. LEIDEN, 19 Nov. Vee. Aanvoer totaal: 653 runderen, 336 kalveren, 474 schapen, 700 varkens, 8 paarden, 5 veulens, 15 bok- 15 ken en geiten, 46 zeugen. Prijzen: 9 stieren, 142 kalf- en melkkoeien 180—310, han del tamelijk; 340 varekoeien e. a. 130 205, handel matig; 162 vette koeien 190 300, schoon gewicht 5472 cent, handel lui; 207 graskalveren 2460, handel slecht; 18 vette kalveren 60115, schoon gewicht 6896 cent handel tamelijk; 111 nuchtere kalveren 8—11, handel matig; 100 vette schapen 2633 en 374 vette lammeren 1824, handel goed; 246 mest- varkens 2540 en 408 biggen 1217, handel slecht; 8 paarden 100175, han del tamelijk; 15 bokken of geiten 25 handel slecht; 46 zeugen 6085 handel slecht. Kaas. Aanvoer 55 partijen waarvan 46 partijen Goudsche kaas 2829, 2e soort 2627, 9 partijen Leidsche kaas le soort 2627, en 2e soort 2425 per 50 kg. Handel matig. ..'s HERTOGENBOSCH, 19 Nov. Boter. Aanvoer 14.300 kg. Prijzen: hoogste f 1.47, laagste f 1.43 en middel 1.45 per kg. DELFT, 18 Nov. Vee. Paarden 80200, kalfkoeien 150280,, varekoeien 100 185, nuchtere kalveren 414, magere varkens 20—56, biggen f 10—20, geiten of bokken 815, rundvleesch per kg. 54 6472 cent. Aanvoer: 2 paarden, 95 run deren, 2 graskalveren, 91 nuchtere kalve ren, 407 magere varkens, 649 biggen, 2 schapen of lammeren, 7 geiten of bokken. Boter 1.57 per kg. Aanvoer 2 acht ste en 1 zestiende, wegende samen 50 kg. Handel kalm. BOSKOOP, 19 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Pechtold 30 —60 cent, Wendland 6094 cent, Hadley 30—53 cent, Claudius Pernet 5080 cent, Briarclif 2036 cent. Butterfly 4067 cent, Wilh, Kordes 2540 cent, Rosalan- dia 3052 cent, Florex 4080 cent, Phoe be 50—71 cent, E. G. Hill 30—41 cent, Bijou 30 cent, Edith Helen 70- -100 cent, Aug. Noack 2030 cent, Else Poulsen 1015 cent. Gloria Mundi 1014 cent, Rosa Mun- di 60—90 cent, Ingar Ohlson 60—82 cent, Vierlanden 3041 cent Chrysanten, groot- bloemig 6090 cent, idem tros 820 cent, Asparagus 17 cent, Pernettia 1015 cent, Andromeda 12 cent, Clematis Prins Hen drik 70 cent, Begonia per stuk 1620 cent. ZEVENHOVEN, 17 Nov. Eieren veiling. Aanvoer 540 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.856.85, eendeneieren 3.55, bananen 20 cent per 5 stuks, appelen 12 cent per kilo. ALKMAAR, 19 Nov. Kaas. Aangevoerd 36 stapels, zijnde 74.000 kg. Fabriekskaas kleine 25.boerenkaas kleine 23. per 50 kg. Handel goed. ..LEEUWARDEN, 19 Nov. Vee. Aanvoer 87 Enterstieren 120—350, 245 vette koeien 130235 per stuk, 4868 cent per kg.; 327 melk- en kalfkoeien 120—265, 150 pinken f 65155, 9 vette kalveren 2470, 481 graskalveren 25—95, 425 nuchtere kalveren 5—11, 355 vette schapen 16 37, 190 weideschapen 1426, 202 lam meren 1323, 273 vette varkens 45 160 per stpk, 55—61 cent per kg.; 28 ma gere varkens 22—50, 75 kleine biggen f 917 per stuk. 22 bokken en geiten, 50 paarden. Totaal aanvoer 2919 stuks. Kaas. Sleutelkaas 1521, Goudakaas 3032, Edammerkaas 43. Aanvoer 778 kilogram. Boter. Mijnboter 1.37 en veilingbo- ter 1.361.33 per kg. Aanvoer 4 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissie 88 cent. W1SSKLNOTEERINGEN (AMSTPROAM)» Londen 9 011<5/16 Berlijn 72.88i/2 Parijs 6 121/4 Brussel 30.68i/4 Zwitserland 41.73 Kopenhagen 40 25 Stockholm 46 50 Oslo 45.30 New York I.8OI/4 Praag 6.34i/2 TOKIO, 19 Nov. (A.N.P Eenige leiders der regeering van Nanking, die in nauw contact staan met Tsjang Kai Sjek o.m. de ministers Koeng en Soeng, hébben, volgens het Japansche blad „Yomioeri Sjimboen" om de goede diensten verzocht van den Britschen zaakgelastigde, teneinde zijn be middeling te verleenen in het conflict tus schen Japan en China. Het blad zegt, dit van betrouwbare zijde te hebben vernomen en gaat als volgt voort: Deze leiders van Nan king voorzien, dat China een beslissenden nederlaag zal lijden en ten slotte niet slechts Nanking, maar ook Hankau, Tsjangsja en Tsjoengking zal verliezen, in dien de vijandelijkheden tegen Japan voor onbepaald en tijd worden voortgezet. Zij Zouden den Britschen zaakgelastigde heb ben medegedeeld, dat het voortduren der vijandelijkheden, waartoe Tsjang Kai Sjek •besloten heeft, bedoeld is voor binnen- landsch gebruik. Zij zouden derhalve den Britschen zaakgelastigde hebben verzocht, de Japansche vredesvoorwaarden te pellen, welke, zoo verzekerden zij, door China gre tig zullen worden aanvaard, indien zij rede lijk zijn. I HEATER HOOFFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Gewetenswroeging (Anna Sten, Frede rick March). Go West,, young man (Mae West). Speelfilm Comedie Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 2—7 uur, Matinée, Zaterd. en Woensd. 2 uur Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Verloren Paradijs (Ronald Colman). Penrod en Sam. Avonturen film Dag 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd Woensdag en Donderdag. Goedgekeurd v volwassenen. Casino: Lido: Hé! Nellie (Paul Mini). De Auto-kampioen. (Frankie Darro, Ma ry Aston). Speelfilm Sensatiefiln Dag. 8—11, Zondags bovendien 47 en 811 uur. Matinée Zaterdag en Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd Afgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3