RIJNSTREEK MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand DONDE'DRAG 18 NOVEBER 1937 DE LEfDSCHE COURANT TWEEDE Bl AD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN. SINT-WILLIBRORDUSFEEST VAN DEN VOLKSBOND. Kernachtige toespraak van den geestelijk adviseur Kapelaan C. M. Klaver. Er heerschte een gezellige sfeer en er was een kameraadschappelijke stemming in de Sint-Josephzaal, toen er Dinsdag avond ontelbare leden van den Nederland- schen R.K. Volksbond, afdeeling Alphen aan den Rijn met hun echt- of huisgenoo- ten of anderszins te noemen eprsonen al daar aanwezig waren ter viering van het jaarlijksche feest van Sin Willibrordus, den grooten patroonheilige van dezen Bond. Bijzonder aangeftaam trof ons en an deren de aanwezigheid van het dagelijksch bestuur of afgevaardigden van de plaatse lijke afdeeling van de andere standsorgani saties te weten van den Middenstandsbond „De Hanze" en van den Land- en Tuin- bouwbond (L.T.B.), waardoor nu weer voor de zooveelste maal op sympathieke wijze is gedemonstreerd de goede werking tusschen deze stadsorganisaties. Ondanks zijn drukke werkzaamheden was mede aanwezig de Hoogeerwaarde De ken, die immer zijn gulhartige sympathie toont jegens de katholieke organisaties, als ook de Geestelijke adviseur van den Volks bond, Kapelaan C. M. Klaver. Voorts wa ren present afgevaardigden uit Aarlander- veen, Boskoop, Hoogmade en Bodegraven en andere plaatsen. Aan allen riep de voorzitter van de afdeeling Alphen aan den Rijn, de heer A. F. Ruijssenaars, een har telijk welkom toe, nadat hij den avond had geopend met den Christelijken groet. In dezen voor vele gezinnen zoo zorge- lijken tijd, aldus vervolgde spr., moeten wij een groot Godsvertrouwen hebben, opdat Hij ons moge verlossen van den geesel de zer tijden. Vervolgens vroeg de leider ver trouwen voor de leiding van de Geestelij ken, die belast zijn met de zielzorg van duizenden en nogmaals duizenden arbei ders; voorts vertrouwen voor de leiding van de wereldlijke overheid en tenslotte voor de leiding van de Katholieke Arbeidersbe weging. Ieder onbevooroordeeld mensch zal moeten toegeven, dat juist nu, nu wij op een keerpunt stadn, zoowel op maatschap pelijk als ecpnomisch gebied, een sterk ge outilleerde arbeidersbeweging, gebiedend noodzakelijk is. Spr. wees op den plicht van alle Katholieken, zoowel mannen als vrou wen, om zich te organiseeren in hun Stand en Vakorganisaties. Het streven moet zijn en blijven de eigen beweging zco groot en sterk mogelijk te maken, om dan als een hechte schare mede te helpen aan de oplos sing van de geweldige problemen, dien on zen tijd beroeren. Daarbij moeten de Chris telijke beginselen vóórop gedragen worden. Er is nog nooit een tijd geweest, zegt spr., die zoo duidelijk heeft aangewezen, dat alleen de leer en de beginselen van het Christendom in staat zijn wederom regel en orde te brengen in de wereldhuishou ding, als wel juist deze. Strevingen, neer gelegd in Quadragesimo Anno worden ook door de ongeloovige wereld thans gewikt en gewogen. In die richting moeten wij blijven stuwen! Hierna werd door alle aanwezigen uit volle borst het Bondslied gezongen, waar bij de enkele solo-coupletten smakelijk werden vertolkt door den heer Matthijs van Gils, die met zrn heldere, hooge tenor stem als het moest en dat moest -jook met gemak kon nederdalen in de lagere bas-oorden. Hierna was het woord aan Kapelaan C. M. Klaver. Toespraak Kapelaan C. M. Klaver. Gaarne voldeed spr. aan het verzoek van het bestuur om op dezen 19den feestavond, ter. herdenking van het Sint Willibrordus- feest een toespraak te houden. Het zal ech ter kort zijn, want, zoo zeide spr., ik be grijp heel goed, dat u allen hunkerend uit ziet naar het meer komische gedeelte van dezen avond. Spr. schildert hierna het le ven van den patroonheilige Sint Willibror dus. In het jaar 690 kwam Sint Willibror dus naar Nederland, waar de menschen nog in heidendom leefden, om hun het christe lijk geloof te gaan verkondigen. Hij is maar kort hier geweest en trok in het najaar van 690 naar Rome, waaruit duidelijk blijkt de band met het opperhoofd der geheele Katholieke Kerk. In het voorjaar van 691 keerde hij terug om in 694 wederom naar Rome te gaan, waar hij op 22 November van dat jaar uit de handen van Paus Ser- gius de Bisschopswijding ontving. Daarna vestigde hij zich te Utrecht. Van nu af is het vele werk, dat Sint Willibrordus hier heeft verricht van onnoemelijk groote be- teekenis van de Katholieke Kerk in Neder land geweest. Het heeft offers, moeite en strijd gekost. Dank zij dat alles hebben ook wij ontvangen het Katholieke Geloof. De Hervorming en later het liberalisme brach ten twist en tweestrijd, waardoor op veler lei terrein de reeds gelegde katholieke grondslag werd losgerukt. Het socialisme en later communisme staken de roode kop pen omhoog en dreigden alles te verwoes ten, maar en hier kwam spr. op het terrein van den R.K. Volksbond nu kwa men de groote verdiensten van den R.K. Volksbond. Opgericht.... gezwoegd en ge arbeid.... heeft deze 50 jaren lang de ka tholieken kunnen houden ver van deze ele menten en heeft het voorbeeld van Willi brordus waardig getoond voor het behoud vna het goede katholieke 'even. De groote strijd is echter nog niet gestreden. Dr. Schaepman heeft destijds verklaard: „De katholieken ondervinden nu groote moei lijkheden, maar de groote strijd zal pas ko men na 50 jaren, als de vijanden als een macht zich aaneensluiten eu de oorlog ont brandt tusschen geloof en ongeloof. Spr. geeft dan eenige voorbeelden uit andere landen, waaruit de voorspelde strijd zicht baar opdoemt en concludeert, dat die ver keerde stroomingen ons land zeker niet zul len voorbij gaan. Dat zou misgezien zijn, met het noodlottig gevolg, dat wij dan on voorbereid voor het feit zullen staan en dat mag niet. Veranderingen, zij komen, maar in welke richting. Wij allen hebben daarbij een voorname taak te vervullen, waarvoor de plaats is in de vak- en stands- organisaties. De heer Ruijssenaars dankte den spreker, nadat een daverend applaus weer geluwd was, voor zijn prachtige toespraak en ver trouwde, dat de leer, daarin gelegd, door de leden in praktijk zullen worden ge bracht. Hierna werd overgegaan tot de afwer king van het meer vroolijke en humoristi sche programma, welke verzorgd werd door de bekende voordrachtkunstenaars het duo Joe en Nelli, waarbij muzikale medewer king werd verleend door den heer Dik-Ro- senboom, uit Utrecht. Van de uitgebreide progrmama, hebben de aanwezigen duide lijk genoten; langdurige lachsalvo's onder- bragen herhaaldelijk de afwerking. Het meest trof ons het lied „Dan is er vrede" vol levenswijsheid en moraal, gevoelvol en passend vertolkt. Alsook „De Optimist" was een heel aardig nummertje. Ruim voldaan gingen de leden te ruim twaalf uur naar huis, ongetwijfeld met het voornemen, om hetgeen zij dezen avond ge hoord hebben, door propaganda dienstbaar te maken voor de geheele Katholieke Ar beidersbeweging. Onder een auto geraakt. Een 4-jarig zoontje van de J. was gisterenmiddag in de Grijpesteinstraat achter op een stilstaande vrachtauto geklommen zonder dat de be stuurder dit had bemerkt. Toen deze zijn wagen achteruit reed, viel het kind er af en kreeg een wiel over zijn been, waar door dit lichaamsdeel brak. Het jongetje werd ter verpleging naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden overgebracht. ROELOFARENDSVEEN. Handelscursus „Alkemade". De handelskennis hier ter plaatse, uit gaande van de Afdeelingen der Hanze te Uude-Wetering, Rijp wetering, Oud-Ade en Roelofarendsveen telt thans 32 leerlingen. Het schoolbestuur ontving dezer dagen van de onderwijscentrale van den Ned. R. K. Middenstandsbond uit Den Haag bericht dat de cursus is geplaatst op de lijst van er kende cursussen. Dit is voor de cursus een mooi succes, daar hieruit blijkt dat niet alleen bevoeg de leerkrachten deze cursus leiden doch ook, dat volgens het plan gewerkt wordt dat de Onderwijscentrale voorschrijft in overleg met het Departement met de uitvoering van de Vestigingswet belast. OUD-ADE. Uitvoering. Zondag 21 November zal de R.-K. Tooneelvereeniging „Door Vriend schap Saamgebracht" haar eerste seizoens uitvoering geven in de zaal van café v. d. Hulst. Opgevoerd zal worden „De Mensch Wikt....!, tooneelspel in drie bedrijven. Na de pauze zal nog een éénacter gespeeld worden, welke de lachspieren danig in be weging zal brengen. Gezien het goed ver zorgde program, hopen wij op een volle zaal. Aanvang des avonds 7.15 uur. Kaar ten verkrijgbaar bij de spelers en des avonds aan de zaal. LEEYIUIDEN. K. J. M. M-avond. Dinsdagavond 16 November hield de K. J. M. V. haar ge wone week vergadering in de voormalige jongensschool. Ofschoon de opkomst op de wekelijksche vergadering niets te wen- schen overlaat, hadden dit maal allen zon der uitzondering aan den oproep gehoor gegeven, daar er wat bijzonders aan de hand was De heer Lohman, notaris te Oude-Wete- ring en in 't begin stadium der K.J.M.V. ook algemeen voorzitter, zou dezer avond voor de K.J.M.V. spreken over „Opbouwen op Betonpalen". Na de opening der ver gadering met den K.J.M.V. groet, „Voor Christus, onzen Koning" God wil het, Amen, door den voorzitter, heette deze allen, in 't bijzonder den heer Lohman welkom en gaf 't woord aan dezen. Op be vattelijke en kernachtige wijze legde spre ker beslag op de aandacht der aanwezigen gedurende ruim een half uur. Onze maat schappij, aldus spreker, is ziek. Ze moet weer opgebouwd worden, op hechte fun deering op betonpalen en deze palen zijn degelijke Roomsche jongens, Roomsch in hart en nieren, door en door Katholiek," niet alleen in de kerk in huis, op de bij eenkomsten, maar vooral buiten, op straat. Daar moet van hen een warmte uitstralen een felle gloed uitslaan, die anderen ver warmt, anderen tot voorbeeld, tot aan sporing strekt. Dit doel moet bereikt wor den door geduld, ijver en zachtzinnigheid. Spreker wees daarop de K.J.M.V.'ers nog eens op hunverplichting en spoorde allen aan om toch vooral 100 procent K. J. M. V.ers te zijn en te blijven. De voorzitter dankte den heer Lohman voor zijn mooie leerzame rede. Er volgden nu nog eenige besprekingen. Besloten werd om St. Nicolaasavond te hou den. Alle leden zouden wat afzonderen, koffie, thee enz. om daarmee op dien avond zooveel mogelijk de behoeftigsten te ver blijden. Een mooi plm Verder werd nog 't voornemen gemaakt om met Kerstmis een mooi nummer op te voeren. Verder niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter met dank voor de trouwe opkost dezen gezelligen avond met den K. J. M. V.-groet. NIEUWERBRUG. Gemeenteraad van Barwoutswaarder. Onder voorzitterschap van burgemeester P. J. Brunt kwam de raad der gemeente Barwoutswaarder in openbare vergadering bijeen. Aanwezig zijn alle leden. Het be langrijkste agendapunt is de gemeentebe- grooting dienst 1938. Even wordt ge grooting dienst 1938. Even wordt gediscussieerd over een post van 50 voor huurtoeslag gemeente veldwachter, waarna deze post wordt aan genomen met aanteekening dat den heer v. Eek heeft tegengestemd. Op voorstel van den heer E. v. Eek wordt de post Volksfeesten verhoogd en gebracht van f 25 op 85. Vervolgens stelde den heer E. v. Eek voor een post op de begrooting aan te bren gen groot 100 voor gratificatie wegens bewezen diensten van de gemeenteveld wachter van Waarder tijdens de ziekte van de eigen gemeenteveldwachter. Na eenige discussie wordt besloten hier geen post voor op de begrooting aan te brengen doch dit in handen te stellen van het college van B. en W. Een levendige discussie volgt dan over een voorstel van den heer E. v. Eek om een post op de begrooting aan te brengen als subsidie voor den Polder met het oog op een gedeelte van den Hooge Rijndijk te willen asphalteeren. Algemeen is men van oordeel, dat dit te voorbarig is en men eerst af moet wach ten wat de gemeentenaren zelf presteeren. Zooals dat ook is geschied in dat gedeelte van de gemeente te Nieuwerbrug "waar al les op eigen initiatief is geschied en de ge meente niets heeft behoeven bij te dragen De begrooting wordt hierna z. h. st. aan genomen. Tot lid van het Burgelijk Armbestuur wordt herkozen den heer J. v, d. End. Een begrootingswyziging dienst 1937 wordt eveneens z. h. st. aangenomen. Aan den heer J. Versluis wordt vrijstel ling voor hondenbelasting verleend. Hierna gaat de raad in geheime zitting over het punt waterleiding. WOERDEN. Rij-vereeniging. Voor een geheel ge vulde zaal van „De Dubbele Sleutel" gaf de Rijvereeniging „De Tournoy-Ruiters" een ruiteravond. Hierbij was o.m. ook te genwoordig Majoor Oldert, van het Mili tair Magazijn. De burgemeester had be richt van verhindering gezonden. Na het openingswoord van den voorz. werd een revue opgevoerd, getiteld „Voor- waarts-Marsch". Deze revue, met vele me dewerkenden, viel zeer in den smaak bij het publiek en kreeg dan ook herhaaldelijk applaus. De heer v. Nes dankte allen, die hadden meegewerkt, waarna men nog geruimen tijd gezellig samen-bleef. Een paal in het gezicht. Bij den aan leg van den nieuwen weg Den Haag- Utrecht had gisterenmiddag een ongeluk plaats, toen eenige werklieden een zware paal, die zij opheschen, niet meer konden houden. De 13-jarige P., alhier, kon niet gauw genoeg wegkomen en kreeg bij den val van de paal, de zich aan het uiteinde bevindende ijzeren haak in het gezicht, waardoor zijn kaak werd opengescheurd. Dr. Griethuizen verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het Algemeen Ziekenhuis werd overgebracht. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Volksbond. Zondag 21 Nov. zal het jaarfeest gevierd worden. Des avonds om 7.30 üur heeft er een uitvoering plaats in het Patronaatsgebouw. Het op te voeren stuk is getiteld: „Ben speelt het klaar". Zooals is besproken op de vergadering, zal dien dag geen H. Mis worden gelezen; deze zal worden opgedragen op Zondag 28 Nov. om half acht tot intentie van de levende en overledene leden van bovengenoemden Afd. Kaarten zijn kosteloos verkrijgbaar bij F. Zandbergen, Kloosterlaan F. 79, Zoe- terwoude. Beleefd verzoek ik U voor onderstaand ingezond stuk een plaatsje in uw veel ge lezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Velen zullen met verwondering kennis hebben genomen van het prae-advies, ge geven door de meerderheid van het College van B. en W. inzake het voorstel „het ver strekken van schoeisel aan schoolgaande kinderen". Ten eerste doet het voorstel van B. en W., om inplaats van schoenen, klom pen te verstrekken ons onwillekeurig den-, ken aan een echt „ouderwetsche armenvoor- ziening". De tijd dat het dragen van klom pen door minder gesitueerden algemeen was, is immers reeds lang voorbij? Meer echter verbazen wij ons over de gronden, die het College aanwezig acht om het voor stel „schoenen" af te raden en het ver strekken van klompen te adviseeren. Wij vragen ons af, waarom het College zich niet verantwoord voelt door het uittrekken van zulk een toch maar betrekkelijk geringe post 2.200). Durft het College dan wel de verantwoording te dragen voor de gevol gen, die het gedwongen klompen dragen door kinderen, voor die kinderen zelf zal hebben? Wij behoeven nier toch niet meer de nadeelen van het klompen dragen, zelfs voor volwassenen, laat staan dus voor kin deren, naar voren te brengen? De medicus zal dat nadeel beslist niet ontkennen. Voor al voor het kind, met het nog. niet tot vol len wasdom gekomen beenderen stelsel zijn deze nadeelen zeer groot en worden grooter naar mate het kind zwakker is. En nu zal toch een ieder mij toe moeten geven dat juist de kinderen, die voor het hierboven bedoelde schoeisel in aanmerking komen, zeker niet op een sterk gestel kunnen bo gen. Het kind van den werklooze krijgt im mers toch al reeds niet wat het hebben moet. Wat het schoolverzuim betreft, laten wij aannemen dat er zich gevallen voordoen waarin het kind niet naar school kan omdat de schoentjes stuk zijn en er geen geld is voor reparatie. Zal dan het verstrekken van klompen hieraan een einde maken? Ik be twijfel het. Het schoolverzuim zal blijven bestaan, nu echter niet omdat de schoen tjes stuk zijn, maar, omdat het kind pijnlij ke of stukkende voetjes heeft. Vele kinde ren kunnen nu eenmaal niet op klompen loopeo en dientengevolge zal iedere poging daartoe vergezeld gaan van de noodige bla ren, eeltzweren, schrammen etc. Of, worden er bij de klompen soms ook goede wollen sokken verstrekt? Eigenaardig doet het voorstel van B. en W. ons aan als wij weten dat aan niet schoolgaande kinderen schoenen worden verstrekttotdat zij leerplichtig worden en dus gedurende hun schooljaren op klom pen moeten „wandelen" om bij het verlaten der school weer van schoenen voorzien te worden. En nu tenslotte nog een moreel bezwaar. Voor de fatsoenlijke werkloozen (en dat zijn er niet weinig) valt het toch al zoo zwaar om in het openbare leven met het kentee- ken van hun maatschappelijke ellende te koop te loopen. Denk maar eens aan de bon nen, rijwielplaatjes etc. Ik schrijf dit niet als een verwijt, wij weten dat het nu een maal niet anders kan, maar, moeten nu ook de kinderen geteekend gaan loopen als „kinderen van een steuntrekker of armlas tige?" En dat gebeurt toch als men van ge meentewege klompen inplaats van schoenen gaat verstrekken. Bij mij staat dan ook vast dat veel ouders van de te verstrekken klom pen geen gebruik zullen maken en zich lie ver in de schuld steken om voor hun kinde ren schoenen te krijgen. Men drukke de moreele waarde, die door de werklooze toch al met zooveel moeite wordt opgehouden, niet verder naar bene den en men late zijn kinderen tenminste vrij van het „stempel der armoede." Ik hoop dat het een en ander van het hierboven geschrevene eens ernstig over wogen zal worden en wel in het bijzonder door de raadsleden, alvorens zij hun „voor of tegen" a.s. Maandag uit zullen spreken. U Mijnheer de Redacteur nogmaals dan kend voor de verleende plaatsruimte, tee- ken ik, PETRUS FLUMINIS. LEIDEN, 17 November 1937. LEIDEN, 17 Nov. Groentenveiling. Per 1,00 kg.: roodekool 2.103.50, savoye- kool 12, groenekool 1.303.20, boe renkool 1.504.50, rapen 1 50, prei 1.503.90, kroten 1.202.00, kroten, gekookt 47, uien 8.609.60, peen LEIDEN. Geboren: Gerard Johan, z. van G. J. v. Gaaien en M. Dekker Johannes Cor- nelis, z. van J. A. Meijers en C. P. Onvlee Weintje Johanna, d. van J. Kagenaar en W. v. Duijn Gerardus Petrus Nico- laas, z. van J. Hermans en E. J. Koelewijn Trijntje Alida, d. van R. Handgraaf en A. Goudkuil Abraham, z. van L. Rudolf en M. Bondar Johanna, d. van D. Ter louw en A. Overdijk Johanna Maria, d. van J. v. d. Burg en B. Lieferink Frans Hendrik, z. van F. H. Swaek en G. Mizee. Ondertrouwd: W. M. Flim jm. 33 j. en C. G. S. de Boer jd. 26 j. Ge h u w d: C. v. Ede jm. en G. Bors- boom jd. A. v. d. Kaaij jm. en A. A. v. Leeuwen jd. F. H. Montanus wedn. en J. E. Schrama jd. G. Pouw jm. en C. L. Mioch jd. G. Tegelaar jm. en E. P. Swin- kels jd. W. v. d. Zeeuw jm. en S. F. H. v. Wijk jd. W. F. v. Gessel jm. en L. v. d. Linden jd. P. I. J. Dijk jm. en L. de Witte jd. A. Hederik jm. en N. v. d. Eijk jd. L. G. L. Schrijvers jm. en E. J. de Vreugd jd. The Humorist „Ik ben bang, mevrouw, dat dc hond grooter is dan wij in dit hotel kunnen toelaten". „O. maar er zal ruimte genoeg zijn. Ik heb de kamers niet voor mezelf, maar voor den bond ooodig". - - 1.003.10, spruiten 211, andijvie 2 3, nero 3.006.60, druiven 1422, snijboonen 11—29, stamboonen 830, per 100 kg.: witloof 616, spinazie./ 7 16, tomaten A 4.008.60, idem B 412, idem C 4.00—7.40, idem CC 4.00—5.20. Per 100 stuks: andijvie 0.60—1.00, bloem kool 1.50—11.40, salade 0.60—2.90, kno-1 selderie 24, per 100 bos: kroten 40 cent pieterselie 0 10—1.10, selderie 0.40— 1.50, peen 2.5J4.50. Melkveiling. Week van 21 tot 27 No vember. Consumptiemelk 1ste klas 7.50 tot 7.60. Prijs voor te leveren boventaxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 21 lot 27 Nov. 1937, gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. VEUR, 17 Nov. Groentenveiling. Krop sla le soort 1.002.10, stoofsla per 100 kg. 2.00—3.20, peen 3.00—6.50, toma ten midd. 2.003.40, gr. ronden 2.00 3.30, 2e soort 2.00—3.40, 3e soort 2.00— 2.90, bonken 2.002.50, andijvie per 100 0.601.90, andijvie per kg. 24 cent, spinazie per 4 kg. 30—59 cent. BOSKOOP, 18 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 25 50 cent, Claudius Pernet 2031 cent, Briarclif 2031 cent, Butterfly 40—68 ct., Rosalandia 3056 cent, Florex 5076 cent Duitburg 30—51 cent, Edith Helen 0.60- 1.00, Aug. Noack 1528 cent, Else Poul- sen 1018 cent, Gloria Mundi 1524 cent, Rosa Mundi 5083 cent, Chrysanten, groot bloemig 6090 cent, idem tros 69 cent. VOORSCHOTEN, 17 Nov. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren 5.305.70, eenden eieren 3.60, kuikeneieren 3.504.50, per 100 stuks, ganzen 2.002.50 en een den 4560 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Nov. Groenten veiling. Roodekool 2.30—2.95, gelekool 1.101.40, kroten 2.203.10, groene kool 1.30—1.80, breekpeen 3.404.00 per 100 kg.; waschpeen per kist 0.50 1.00, peen per 100 bos 4.506.40, uien per 100 kg. 9.009.30, bloemkool I per 100 5.5013.50, idem II per 100 1.50 5.50. ZOETERMEER, 17 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 5000 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.305.90, henneneieren 3.204.50 en eendeneieren 4.05 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 17 Nov. Groen tenveiling. Andijvie 60 cent, bloemkool 1.552.80, sla aangevoerd 343000 stuks 0.602.90 per 100 krop, slavellen 817 cent per kist, tomaten A 1.052.10, idem B 1.402.30, idem C 0.501.00, idem CC 50 cent per bak. TER AAR, 17 Nov. Centrale Veiling. Andijvie 715 cent, sla 0.601.80, sla- vellen 715 cent, kassnijboonen 2.30, witte pronkers 4350 cent, breekpeen 3.40, bospeen 3.405.10, spruitkool 6.107.30, roodekool 2.102.50, witte kool 1.20—1.40. savoyekool 1.70^-2.30, groenekool 2.202.50, boerekool 710 cent, prei 1.50, bloemkool 1.58 cent, tomaten A 2.004.40, idem B 2.005.30 idem C 2.003.40, idem CC 2.00, idem BB 2.00, druiven 10 cent. LOOSDUINEN, 17 Nov. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 207 aanvoerder verkocht om in de week van 22 tot 29 November dagelijks te leve ren 27.500 liter melk. Prijs was af boerde rij 7.50 per 100 liter. Melk voor Industrie deed 7.per 100 liter. VINKEVEEN, 17 Nov. Groentenveiling. Tomaten A 3.507.00, idem B 4.50 8.60, idem C 2.30—5.10, idem CC 2.00— 2.30e, per 100 pond, spinazie 6.witlof I 8—10, witlof II 3—5, prei 3.-> waschpeen 13 per 100 kg.; andijvie 0.600.80, en bleekselderie 24 per 100 stuks; peen 2.506.00 en selderie 4 per 100 bos. GOUDA, 18 Nov. Vee. Aanvoer totaal 1329 stuks, waarvan 65 slachtvarkens vette 3131^ cent per pond levend met 2 pet. korting, 427 magere varkens 3050, 728 biggen 1620, Geldersche biggen 20 23, 12 runderen 150200, 49 nuchtehe kalveren 813, 38 bokken en geiten 26. Handel matig. Kaas. Aanvoer 282 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2829, 2e kwal. 2627, zware tot 32.50. Handel matig. Boter. Aanvoer 121 ponden. Prijzen: Goeboter 7580 cent, weiboter 7075 cent Handel vlug. Eieren. Aanvoer 68000 stuks. Prijzen kippeneieren 56, kleine kippeneieren 3.754.60 per 100 stuks, eendeneieren 3.253/(5 per 100 stuks. Handel matig. BODEGRAVEN, 17 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 4969 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 5.305.90, bruin 5.806.10, kuiken- eieren 4.004.70, eendeneieren 4.00 4.30.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7