OMGEVING Nieuwe uiSgaven T BETÖOVERDE BOSCH WOENSDAG 17 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE bi AD - PAG. 7 HILLEGOM R.K. DragersvereenJging. Gisteravond hield ..Tobias", R.K. Dragersvereeniging alhier, in het café B. v. d. Heisteeg, haar 54e jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer B. G. Lubbe. De secretaris las het jaarverslag, waar uit bleek, dat het aantal leden nog met 2 is toegenomen, zoodat het 52 bedraagt. Door de vereenigng werden 44 lyken graf waarts gevoerd, hetgeen veel is. De pen ningmeester sloot zijn boeken met een kas- f-aldi van ruim 300; de heeren C. Veelen- bur en Kerkhoff zagen de bescheiden na, waarna de penningmeester onder dank werd gedechargeerd. Hierna werd neg een collecte gehouden voor de R.K. .armen, welke 28.05 opbracht. Tooneeluitvoering. De al-oude Too- neelvereeniging „L'Amitie" heeft Dinsdag avond met veel succes haar 133ste uitvoe ring gegeven in hotel „Flora" met het blijspel „De Privé-verpleegster" van A. den Hertog. Zooals werd medegedeeld hadden familie omstandigheden he» op het laatste ocgen- blik noodzakelijk gemaakt verschillende rollen om te zetten of te doen vervangen en dit in aanmerking nemende mag het ge heel nog een goed resultaat genoemd wor den. Een speciaal woord van waardeering voor haar werkelijk subliem en ongekun steld spel verdient mej. Jansseen in de rol van Joyce Allingworth; dit was af. Ook de bullebak scheepskapitein Burden met het „pootje" uit Markham verdienen een eer volle vermelding. Het publiek genoot van de dolle situaties en beloonde de spelers met een lang applaus. Mej. Janssen ontving een welverdiende en fraaie bloemenhulde. Korenbond Mgr. Lans. In het parochiehuis alhier werd gister avond de vijfde Korenbondavond gehou den van den Korenbond Mgr. Lans, voor de aangesloten koren van de Zilk en om geving. Er waren in het geheel zeven zangkoren aanwezig, terwijl enkele slechts eenige afgevaardigden hadden gezonden. De bijeenkomst werd geopend door den nieuw-benoemden voorzitter, den zeer- eerw. heer pastoor Fr. Hansen, van de Zilk. die met eenige welgekozen woorden het mooie doel van een zangkoor uiteen zette. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den zeereerw. heer Pastoor Oudejans van Warmond, die voor het eerst met zijn koor aanwezig was; pastoor Maas van Noordwijkerhout; kapelaan Paap, oud-ka pelaan van de Zilk, thans te Leiden, die tevens de leiding had van dezen avond, wat betreft de afdeeling zang. Door de na te noemen koren werd het volgende ge zongen: Hillegcm, St. Jozef: „Gaudeamus" en „Ave Maria" van P. J. J. Vranken. Noordwijkerhout. St. Bavo: „Rorate" en „Kyrie" uit de derde Mis van Cyriel Hoy bergs, erganist van St. Bavo. Deze orga nist, die geheele blind is, heeft deze Mis zelf gecomponeerd en kreeg hiervoor van den voorzitter een extra pluim. Noord wijkerhout, St. Jozef: ..Erit quasi signum" en een vrij nummer. Noordwijkerhout. St. Victor. „In Nomine Jesu" en „Jesu dulcis" van H. Kuiper. Sassenheim, St. Pancratius: „Puer" en „Cantate Domino", dcor Piteni (4-stemmig). Warmond, St. Mattheus: „Spirtus" en „Ego sum Panis" van Pae- chen. Zilk, H. Hart van Jesus: ..Ecce" en „O quam suavis" van W. P. H. Jansen. Alleen het koor van de Zilk was te vens met een jongenskoor aanwezig. Er werd over het algemeen zeer goed gezongen, hetgeen de zeereerw. heer Han sen in eenige toeoaselijke woorden cok constateerde, hierbij het zeer mooie doel van deze zangersavonden naar voren brengende. Na de pauze werd door kapelaan Paap een uiteenzettine gegeven van het Gradu ale: ontstaan, indeeling en gebruik hier van.. Tot slot sprak de voorz. nog een slot woord. waarin hij den wensch uitsprak, dat ook de koren van Vogelenzang en Voor hout spcedig als lid zouden toetreden. Te vens deelde hij mede, dat binnen zeer korten tijd een cursus zal worden gegeven voor het diploma van directeur; voor alle zanders staat deelname vrij. Hierna had de sluiting plaats van deze zeer mooien en leerzamen avond. SASSENHEIM. Blijde gebeurtenis. Als onderdeel van de Oranje-vereeniging is alhier een da mes-comité opgericht. Genoemd comité stelt zich ten doel aan behoeftige gezinnen een baby-uitzet te verstrekken in de maand Januari. De Sassenhcimsche sloot. Voor in aanbouw zijnde brug en viaduct over de Sasssnheimsche slcot, die 75 meter lang wordt, is men nu naast de sloot bezig met het storten van zand in het aldaar gegra ven meertje, waaruit de slappe klei was gehaald. Door de vele hoeveelheden zand is nog klei te voorschijn gekomen; deze komt in de vaargul terecht, waardoor de scheepvaart gestremd is. Thans is men bezig met het uitbaggeren van de sloot, om dit euvel te verhelpen. Huiseigenaren. De vereeniging van huiseigenaren Sassenheim en Omstreken vergaderde Dinsdagavond in „Het Bruine Paard" onder voorzitterschap van den heer E Dijkstra, die o.a. in zijn openingswoord releveerde dat de nieuwbouw eenigszins is toegenomen: dat de materiaalprijzen tegen de verwachting in niet noemenswaard ge stegen zijn, noch de arbeidsloonen. Hij roemde den arbeid van den secr.-pen- ninemeester, den heer Lagerberg. en ver zocht de leden zich trouw aan de reglemen taire bepalingen te houden, waardoor den secretaris veel extra werk bespaart wordt. Uit het financieel verslag bleek, dat de vereeniging nog ruim 1200 bezit, en dit jaar niet voor- of achteruitgegaan is. De vereeniging telt momenteel 145 leden met 1427 huizen. De heer Rooyen (Noordwijk) werd als bestuurslid herkozen, de heer W. Boot (Lisse) in de plaats van den heer S. F. Barnhoorn, die bedankt had. Hem werd het eere-lidmaatschap aangeboden. Besloten werd om actie te voeren tot het doen verdwijnen, c.q. verlagen van de straatbelasting in de gemeente Lisse. Biljarten. Maandagavond werden de wedstrijden om het Pers. Kamp. voortge zet. De stand in afd. I luidt nu: P. Duivenvoorden 5 J. Diederiks 5 Gr. Zandbergen 5 J. v. Reisen 5 C. Guldemond 5 B. Schreuder 5 Chr. Homan 4 A. J. v. d. Wiel 4 Th Landweer 6 B. de Zwart 3 Jac. Dannjjs 4 0 0 De beste partij speelde J. Diederiks met een moyenne van 5.68. De hoogste serie en hst hoogst moyenne staan nog op naam van P. Duivenvoorde resp. 38 en 8.33, De stand in afd. II luidt: 1 2 1 2 1 2 H. Schoo R. Haver J. Hoogervorst Joh. Wolvers Jac. Karremans Ch. Zandbergen L. Guldemond A. Hoogervorst 3 3 24 PRINS BERNHARD OP DRIJFJACHT In de Zi'ker-dulnen Gisteren heeft Z.K.H. Prins Bernhard deelgenomen aan een drijfjacht op fa zanten en konijnen in het jachtveld Paardenkerkhof van jhr. C. Dedel te Zilk. Reeds vroeg in den morgen was Zijne Hoogheid aanwezig in gezelschap van zijn chauffeur. Onder de aanwezi gen merkten wij o.a. cp baron van Har- denbroek, jhr. mr. C. Dedel, jhr. W. Quarles van Ufford. Er werden in totaal geschoten 126 fazanten, 12 houtsnip pen en eenige konijnen. Z. H. bleek er goeden kijk op te heb ben en wist menige fazant te verschal ken. Des middags om 12 uur werd de jacht geëindigd en op het Paardenkerk hof de inwendige mensch versterkt. Om één uur vertrok de hooge gast per auto naar den Haag. Als een bijzonderheid kan nog wor den gemeld, dat de auto, waarmsde de levensmiddelen voor de jagers, vanuit Haar'em zouden worden bezorgd, bij de „Centenbrug" te Bennefcroek, we gens weigsren van het stuur, in de Haarlemmertrekvaart reed, waardoor de inzittende te water geraakte en het eten bedorven werd. De bes'j'urster wist men gelukkig te redden, terwijl de auto met een kraanwagen uit hst water is gehaald. Met een andere auto werd spoedig een andere lunch gehaald en neg juist op tiid aan hst Paarden kerkhof afgeleverd. Het hoogste moyenne staat nog op naam van J. Hcogervorst met 3.85, terwijl H. Schoo de hoogste serie behaalde van 24 WARMOND. „St. Mathfas". De R.K. Muziek-, Zang en Tooneeiveresniging „St. Mathias" geeft i Zondag a s. in Hotel de Zon haar eerste winteruitvoering. Het programma zal dit maal uitsluitend worden verzorgd door de afdeeling tooneel, die voor deze gelegen heid een tweetal bekende tooneelstukken zal opvoeren. Gezien de prestaties van de ze afdeeling in de afgeloopen jaren, wacht den bezoekers een aangename en genot volle avond. Gezonken. Een schuit beladen met groenten is op het Norremesr in aanvaring gekomen met een motor-vrachtschip. De botsing was zoo hevig, dat de groenten- schuit een gat onder de waterlijn bekwam en direct zonk. De bemanning is aan boord van het motorschip genomen. Een defect ana het roer van de groentenschuit is oor zaak van de aanvaring. Huize „Leevlict". Naar wij vernemen bestaan er plannen om de bekends en groo ts buitenplaats „Leevliet" eigendom van de fam. Hieronimus in te richten voor een rusthuis. NOORDWIJK. De werkloosheid. -J Het aantal by de ar beidsbeurs alhier ingeschreven werkloo- zen is gedurende de laatste veertien dagen met 20 toegenomen en daardoor gestegen tot 387. Wanneer wij evenwel het aantal onder steunde werkloozen over de afgeloo pen tien maanden van dit jaar eens verge lijken met dat over dezelfde maanden van 1936. zien wij. dat het gemiddeld aantal over die maanden in 1936: 367 bedroeg, te gen 320 in dit jaar. alzoo een gemiddelde vermindering van 47 ondersteunde werk loozen. Steunverleening kleine boeren. Ge- lyk men weet, is onlangs van regeerings- wege een regeling in het leven geroepen tot steunverleening aan kleine boeren, die voor tewerkstelling op eigen bedrijf in aan merking wenschen te komen. Naar men ons mededeelt, zal ook het gemeentebestuur alhier, indien noodig, van deze regeling gebruik maken. Aangiften kunnen ter se cretarie. afdeeling algemeene zaken, wor den gedaan. KATWIJK Door een kar overreden Het dochtertje van den heer B. uit de Prii sestraat, stak, spelende den weg over in de Paul Krugerstraat, toen een met aardappelen geladen kar naderde, waar het kinder onder geraakte. De wagen, die bespannen was met paarden, ging over een der beenen van het kind. Spoedig was een dokter aanwezig, die constateerde, dat het been gebroken was. Overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden werd noodzake lijk geoordeeld, hetgeen per ziekenauto geschiedde. Geboren: Hubertus z. van A. Haas noot en C. van Duyvenbode Theodora Martina d. van J. de Best en A. H. M. Franse Earwert z. van B. v. d. Plas en A. Guyt Cornelis z. van J. Dijkhuizen en W. Zwitser Lena d. van M. J. Schaap en G. den Hollander Aaltje d. van J. van den Oever en J. v. Velzen Antje d. van T. Impthorn en M. xan Duyn G e t ro u w d H. C. van Silevoldt en M. S. M, Bakkes A. P. Steenvoerden en M. Verhart D. Hus en W. A. Henny. Overleden: Johanna Maria van der Zwan 77 j. wed. van D. de Jong Grietje de Mol 63 j. geh. met C. de Jong. NOORDWIJKERHOUT. Kapelaan Hofstede. Met groot leedwezen vernamen de paro chianen van St Victor het bericht, dat ka pelaan Hofstede wordt overgeplaatst naar Leiden. Als opvolger van kapelaan Loerak ker, dis zoo zeer bij zijn parochianen be mind was. had kapelaan Hofstede al spoe dig de harten van ieder, waarmede hij ook maar in aanraking kwam gewonnen. Vesl hseft hij in de afgeloopen jaren voor de parochie gedaan in het bijzonder voor het jeugdwerk, waar hij de ziel van was. Naar we vernemen zal er nog een af scheidsavond gehouden worden. OEGSTGEEST Staatspartij. In St. Willibrord hield de afd. Jongeren der R.K. Staatspartij een algem. vergadering, die slechts door een twintigtal leden was bezocht. De vice- vc.orzitter, de heer J. ElZen, sprak bij de opening daarover zijn teleurstelling uit. Spreker verwelkomde den spreker, den neer A. J. v. Weers, uit den Haag, en den voorzitter der Staatspartij, den heer A. J. Vesler. Het bestuur stelde voor de agenda te be kerten en direct het woord te geven aan den heer Weers, waartoe werd beslotsn. Le heer van Weers begin met erop te wij zen, dat wij hebben esn constitutioneele regeeringsvorm, waarin het volk zichzelf regeert, waar veel voor, maar ook wel iets tegen is. De volksvertegenwoordiging bestaat uit verschillende grospen, die al len naar welvaart streven. Men heeft in de. regeering (volksvertegen- woordigng) perscnen die willen regeeren met God en anderen die het meenen te kunnen zonder God. Wij. Katholieken, ach ten het laatste natuurlijk onmogelijk. Vervolgens schetste spreker hoe onze voorouders hsbben moeten strijden om po sitieverbetering en tegen achteruitstelling der Katholieken. Spr. noemde o.m. dr. Schaepman. Nolens. Ruys en Aalberse. Spreker ging na de sociale hervormingen, die in 25 jaren zijn tot stand gekomen en herinnerde aan de arbeidswet van minis ter Aalberse. Aalberse bezat een werk kracht zooals maar bij weinigen zal wor den aangetroffen. Spreker vond de Katholieken over het algemeen te bescheiden, hetwelk volgns spreker op den duur een ..strop" zou kun nen worden. De jongern spoorde de heer Weers aan actief mede te doen aan de po litiek. Wanneer de belangstelling bij de jongeren groeit, behoeven we niet zoo be- vieesd te zijn. In een peroratie wees spreker op den plicht in deze van iederen Katholiek. De heer v. Elzen dankte den spreker voor zijn leerzame lezing, waarna de bij eenkomst werd gesloten. Men bleef echter nog eenigen tijd gezellig bijeen. Gevestigd: H. J. Tan, van Ned. Indië J. H. F. van Dongen, van Dordhecht H Martin, van Wolfsberg (Dt.). H. P. Degens van Bandoeng (N.I.) A. Jun- gerius en gezin van Rijnsburg -- S. R. v. d. Veur geb. v. Ebergini van Vocrschoten A. H. Witte van Leiden M. Gastin- ger van Feldkrichen (Oos.) R. Faber v. van Leiden M. Havenaar van Hillegom H. Ulsamer van Utrecht H. W. v. d. Steeg v. Leiden Wed. Boon geb. Creygh- ton en gezin van Rotterdam Vertrokken: L. de Klerk huish. n. Vlissingen L. J. A. van Dijk naar Lei den B. D. A. de Bruin naar Leiden A. A. M. Tendeloo naar Den Haag. E. C. Huber naar Wassenaar J. G. van Hel den naar Blosmendaal J. J. van der Vliet naar Medan N.I. A. Naerebout n. Leiden Geboren: Nabel dr. van H. L. A. v. G:mberg en M. B. A. Groeneveld Johan nes Bernardus z. van J. L. Ncuwens en J. A. Wesselingh. Uitvaart C. van Velzen. In allen eenvoud werd hedenmorgen het stoffelijk overschot van den heer C. van Ve.zen grafwaarts gedragen. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den zeer eerw. heer Pastoor W. J. Warmenhoven, terwijl op het Priesterkoor een plaatsje was ingeruimd voor het omfloerste vaan del van de plaatselijke R. K. Middenstands- vereen.glng „De Hanze" en het vaandel van de R. K. Vereeniging van Hotel-, Rest. en Caféhouders afd. Bioemoollenstrcek. Vertegenwoordigd waren de besturen van de R. K. „Horecaf". van den Zuid-Holl. Ijs bond afd. Voorhout, van den Prov. Zuid- holl. Bond van Geitenfokvereemgingen afd. Voorhuut en van het Ziekenhuisfonds. Het moet op de aanwezigen wel diepen indruk gemaakt hebben hoe speciaal de Hanze haar voorzitter gemeend heeft dank te moeten betuigen voor het ongetwijfeld zeer vele werk. hetwelk de ontslapene tot aan zijn dood toe voor deze vereeniging heeft ge daan, toen alle leden, één van zin, met één en dezelfde gedachte ter H. Tafel nader den om God dank te zeggen voor wat zij in hem als voorz. gehad hebben en Hem te vragen om de steun en de kracht die de nabestaanden na zijn heengaan zoo zeer van noode zullen hebben. Ook op het kerk hof was de deelname groot; ook hier was het weer Pastoor Warmenhoven die de be- aardiging voltrok. De baar was door bloe men gedekt. 31e uitvoering der PI. Muziekvereen. „St. Ceci'ia". Voor een goed bezochte zaal gaf de R.K. Muziekvereen. „St. Ceci iia" alhier haar 31e uitvoering in de groo- te zaal van het Parochiehuis. Ter inleiding mochten we 't eerst een „oud gediende",, maar niet minder pretti ge opgewekte marsch beluisteren, de „Voorhout's roem", van den directeur M. Bclderdijk. Hierna was het de voorz. der vereeni ging, dea heer G. Witteman,, die de gced bezette bijeenkomst het welkom toeriep, terwijl hij het zich een eer rekende, bij deze 31e uitvoering te mogen uitspreken. Al is het niet gebruikelijk en ook ondoen lijk om alle uitgevoerde nummers aan een bespreking te onderwerpen, mogen we ze ker de „Souvenir d'Ostende" van P. Bouil lon, niet onvermeld laten. Met gespannen uandacht werd de trombone-solo in dit nummer, uitgevoerd door den heer G. Zoet, aangehoord; niet te verwonderen was derhalve het dankbaar applaus der toe hoorders. Eveneens Kreeg het concours nummer „Iphigenie en Aulide". ouverture v. Gluck, een dankbare waardeering. De behaalde prijzen, met dit nummer te Kwintsheul gewonnen, werden met een toepasselijk wcord aan het vaandel gehan gen 'door kapelaan ten Have. Deze veront schuldigde den geestel. adv. der vereen., pastoor Warmenhoven, die verhinderd was. deze plechtigheid te verrichten. Met bijzondere waardeering voor het werk van den dirigent, componist, ver melden we hier een nieuwe marsch van zijn hand „Steeds Voorwaarts", welke uit muntend werd uitgevoerd. Na de pauze had het optreden plaats van den humorist Louis Zitman, den accor- decn-virtuoos Berti, met begeleiding van Aad Hanselaar. AI met al kan de muziekvereen. op een zeer geslaagde en niet minder prettige avond terugzien. Aanbesteding waterleiding „De Zilk". Gisteren had de inschrijving plaats voor bet leggen van een hoofdbuizennet van circa kilometer lengte, bestemd voor de toevoer van leidingwater vanaf Noordwij kerhout naar „De Zilk". 14 gegadigden melden zich voor deze inschrijving aan, welke geschiedde voor rekening van het gemeentelijke waterbedrijf alhier. De noteeringen luidden als volgt: G. Hulschbosch, Blcemendaal: 33.000; A. T. I. B.. Heerlen: f 19.690.50; v. d. Valk, Heemstede 15.200; A. in 't Veld, Voor burg: 14.600; de Ruiter, Amsterdam 12 980; A. In 't Veld, Voorburg 14.600; de Ruiter, Amsterdam 12.980; Wilson, 'sGravenhage 12.900; Solker, Berg-Am- bacht 12.460; Boeren, Sliedrecht ƒ11.829; v. d. Geer en Stuifzand, Leiden 11.488; van Duren, Hardinxveld f 11.400; Visser en Smit, Papendrecht f 10.436; C. de Graaf, Eindhoven 9.503.—; Mourik en Co, Amerstol 8.750; LJsselmuiden en Zn, Voorhout 7.979. De gunning is nog aangehouden. ZOETERMEER. EEN OOGST-BERG AFGEBRAND. Kwaadwilligheid in het spel? Gisteravond omstreeks 6.15 uur brak er brand uit in een berg, gevuld met de ge heele oogst van dit jaar, van den land bouwer A. van S., Zegwaardsche weg al hier. De brandweer, die zeer spoedig na het uitbreken handelend optrad, bepaalde zich tot het nathouden van het belendende woonhuis, de stallen en de schuren. Vanaf het najaar 1931 is het de vierde maal, dat onder dezelfde omstandigheden bij dezen landbouwer brand uitbreekt. Onder leiding van den burgemeester is een uitgebreid onderzoek ingesteld. Bij ontvangst van dit bericht woedt de brand nog steeds voort. Tooneel. Gisteravond gaf de R. K. Tooneel vereeniging „Excelsior" een na jaarsuitvoering bij den heer Ant. van Well. De directeur, de weleerw. heer ka pelaan S. Steur, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en dankte voor de groo- te opkomst. Hij hoopte, dat allen zouden genieten van het gebodene en een plei- zierigen avond zouden hebben. De zaal was inderdaad geheel gevuld. Als eerste stuk werd opgevoerd: „De gril van den Hertog". Dit was een groot stuk, dat on geveer 3 uur van den avond vorderde en waarvan men zeer genoot. Dat was dui delijk te bemerken aan het daverend ap plaus van het publiek evenals aan het voortdurend gelach, wat de spelers wisten te verwekken. Het tweede was een kort stukje, getiteld: „De moderne huisknecht", eveneens een blijspel, wat ook de bijval van het publiek oogstte. De klok had reeds 12 uur geslagen toen men de zaal verliet, en het was den toeschouwers dui delijk aan te zien, dat zij verheugd wa ren hun avond te hebben gegeven aan Excelsior. Den directeur komt zeker een woord van lof toe, voor de prestaties van de spelers, welke allen van groot tot klein uitstekend werk leverden. Een bij zonder woord van lof nog voor de kleine Harry van Well, die, hoe jong ook, uit stekend speelde en de sympathie van het publiek had. Nog één avond, hedenavond, wordt er de gelegenheid geboden te gaan genieten van het werk van onze eigen jongens. Zy rekenen op uw aller opkomst. HET NIEUWE VERKADE'S ALBUM. Onze greote Rivieren, door dr. Jac. P. Thijsse. Ieder jaar opnieuw is Verkade's album een verrassing een .verrassing, omdat tel kens weer iets wordt geboden, wat ieders belangstelling trekt, en telkens weer de uitvoering buitengewoon goed is. Thijsse voert ons dit jaar langs groote rivieren, Maas, Rijn en Schelde, de laat ste met IJsel en Waal en langs de Zeeuw- sche stroomen en zeemonden; verklaart de flora en vertelt nog wat over de historie van verschillende onzer oude steden. De plaatjes zijn ook weer zonder één uit zondering heel fraai, evenals de zwart-en- wit-teekeningen. Liefde voor de natuur èn liefde voor de cultuur leeft in den schrijver, de schoon heid van het landschap trekt en boeit hem evenzeer als de eigenaardige schoon heid van een oude stad. Wij moeten Verkade's Fabrieken N.V. te Zaandam dankbaar zijn voor haar jaarlijk- sche tractatie wel zeer zelden staat een reclame op zulk een hoog peil 69. Het wonderlijke is, dat niemand weet waar het kleine prinsje is. Ieder huis en elke schuilplaats in het heele land wordt door de Koninklijke lakeien doorzocht, doch ner gens is een spoor van het verdwenen koningskind te vin den, en elke bode komt diep bedroefd aan het hof terug met de mededeeling, dat al zijn pogingen vruchteloos zijn gebleken. 70. „Je kunt begrijpen Anneke", vervolgde de koning, „hoe bedroefd ieder in dit land is. nu de eenige troonopvol ger spoorloos verdwenen is. Er zijn echter twee levende wezens, die weten waar hij is en dat zijnAppelwang en ik. Luister maar verder hoe alles gebeurd is.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7