Het Chineesch- Japansche conflict Treedf Tsang Kai SJck af als premier? Rond het Spaansche conflict LUCIiTVAAMT WOENSDAG 17 NOVEMBER 1937 PF IFm.eCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 COMMISSIE VAN 23 WEER BIJEEN? De negen-mogendhedenconferentie zou de Chineescke kwestie naar den Volkenbond verwijzen In Geneefsche kringen zou men de mee ning deelen van sommige kringen der con ferentie te Brussel, volgens welke deze laatste Maandag a.s. wellicht haar dossier inzake Japan in handen van den Volken bond zal stellen. Men verwacht derhalve, dat de commissie van 23 binnenkort we der bijeen zal worden geroepen. De bend van Japansche Lagerhuisleden die belang hebben bij het Chineesche vraagstuk, waarvan de meeste leden van het huis lid zijn, heeft gistermiddag een resolutie aangenomen waarin er bij de re geering op aan wordt gedrongen het ne- gen-mogendheden-verdrag op te zeggen, en op deze wijze den mogendheden onmo- mogelijk te maken in te grijpen in China. In de resolutie wordt verder verklaard, dat het verdrag geen rekening houdt met de werkelijkheid in het Verre Oesten; China vrmeerdert zijn bewapening en voert een anti-Japansche politiek. CHINEESCHE MINISTERS VERLATEN NANKING De Chineesche regeering heeft besloten, de ministeries uit Nanking te doen ver trekken. De ministeries van financiën, bui tenlandsche zaken en volksgezondheid zul len te Hankau gevestigd worden, de overi ge zullen naar Tsjoengking in de provincie Tsetsjcean of naar Tsjangsja gaan. De militaire bureaux zullen te Nanking blijven, het oppercommando zal de stad tot het uiterste verdedigen. In het gebied van Sjanghai zijn nieuwe versterkingen aangekomen, men raamt het aantal Japansche soldaten hier thans op een kwart millioen. In het merengebied ten Oosten van Soetsjau wordt hevig gevochten. Van Ja pansche zijde wordt medegedeeld, dat de cpmarsch wordt gehinderd door de vele lijken van Chineezen op de wegen. Toen de Chineezen uit Kwinsan terugtrokken, lieten zij de lijken van vijfduizend gesneu- I velden, waarender een generaal-majoor, i achter. Kolonel Watteville, de vertegenwoordi ger van het internationale Roode Kruis, schat de Chineesche verliezen sedert het begin van den strijd aan alle fronten op achthonderd duizend dooden en gewonden MAISKY LEGT EEN VERKLARING AF Sovjet-Rusland neemt de niet-inmengings- resolutie onvoorwaardelijk aan In de vergadering van de niet-inmen- gings-sub-commissie heeft de vertegen woordiger van de Sovjet-Unie, Maisky, gisteren verklaard, dat de Sovjetunie de resolutie van 4 Nov. j.l. onvoorwaardelijk aanneemt, teneinde het practische werk van de commissie inzake het terugtrekken van de vrijwilligers uit Spanje te verge makkelijken. De Sovjet-Unie Iaat evenals andere re geeringen den uitleg van den term „te rugtrekken van het overgroote deel" in het midden, totdat deze kwestie in de commis sie zal werden behandeld. Bij de opening van de vergadering van de niet-inmengingscommissie deelde de voorzitter mede, dat tot nu toe nog geen antwoord van de beide partijen in Spanje was ontvangen. Later werd medegedeeld, dat het overbrengen van de regeering van Valencia naar Barcelona eenige vertraging heeft veroorzaakt. Vervolgens legde Maisky zijn verkla ring af. De sub-commissie was het er over eens, dat het feit, dat de Scvjet-Unie haar voorbehoud inzake de rechten van oorlog voerenden had teruggetrokken, aan beide partiien in Spanje moest worden medsge des ld. In het communiqué wordt o.a. gezegd, dat de sub-commissie volledig rapport heeft entvangen, inzake den vooruitgang, welke is gemaakt sedert de laatste bijeen komst in de technische vraagstukken van de drie voornaamste punten van het plan, dat aan beide partijen in Spanje is voor gelegd, waarin sprake is van het terug trekken van de vrijwiligers, het toeken nen van de rechten van oorlogvoerenden en het herstel en de verscherping van de controle. De technische besprekingen worden voortgezet en aan de sub-commissie werd medegedeeld, dat een technisch rapport over deze drie vraagstukken de volgende week aan de commissie zal worden voor gelegd. VAN HET STRIJD TOONEEL. Het Chineesche telegraafagentschap Cen tral News deelt mede, dat een tiental Ja pansche oorlogschepen de voorhaven van Sjanghai Ningpo, i de provi..cie Tsjekiang, gebombardeerd heeft. De Chinecrchc forten beantwoordden het vuur. Het wederzijd- sche bombardement duurde ruim 10 uur. Aan de Takoenpau wordt gemeld, dat Chineeschen boeren nabij Tientsin een mi litiecorps hebben gevormd, dat thans de achterhoede van de Japanneezen bestookt en de ravitailleering van 't groote Japan sche leger belemmert. In het gebied van Sjanhai zijn nieuwe versterkingen aangekomen, men raamt het aantal Japansche soldaten hier thans op een kwart millioen. In het merengebied ten oostefl van Soet sjau wordt hevig gevochten. Van Japan sche zijde wordt medegedeeld, dat de op- marsch wordt gehinderd door de vele lij ken van Chineezen op de wegen. Toen de HET OPPERBEVEL OVER HET CHINEESCHE LEGER. Van betrouwbare en gezaghebbende zijde wordt gemeld, dat Ssjang Kai Sjek het voornemen heeft af te tre den als president van den uitvoeren den Joean en zich geheel te wijden aan zijn taak als opperbevelhebber van het Chineesche leger. De Minister van Financiën, Koeng, zou zich belasten met het premier schap en tegelijkertijd de portefeuille van xinanciën blijven beheeren. Chineezen uit Kwinsan terugtrokken lieten zij de lijken van vijfduizend gesneuvelden, waaronder een generaal-majoor, achter Kolonel Watteville, de vertegenwoordi ger var het internationale roode kruis, schat de ^Chineesche verliezen sedert he' begin van den strijd aan alle fronten op achthonderd duizend dooden en gewonden BRITSCH SCHIP GEBOMBARDEERD? Volgens hier ontvangen berichten zou het Engelsche schip „Cardium" gistermor gen omstreeks half elf door vliegtuigen van Franco gebombardeerd zijn. Het schip bevond zich toen tusschen Ibiza en de kust bij Alicante. Het zond onmiddellijk noodseinen uit. Men beweert, dat het getroffen is, doch nadere bijzonderheden ontbreken. VAN HET FRONT BIJ MADRID. De nacht is veelbewogen geweest aan de fronten bij Madrid. De regeeringsbat- teryen hebben den geheelen nacht ge vuurd op de universiteitswijk, waar de rechtschen zich samentrokken. In den sector van Carabanchel hebben de regee- ringstrcepen een belangrijk terrein bezet aan den voet van den Cerro Blanco, waar bij zij zich meester maakten van een be langrijke hoeveelheid oorlogsmateriaal. In den sector van de Jatama is van beide zijden krachtig geschutvuur gegeven. VAN HET VATIC AAN DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN H. VADER. Weer een lichte verbetering ingetreden. Na de terugkeer van den H. Vader uit Castel Gandoifo gaf de gezondheidstoe stand van Z.H. weer groote reden tot on gerustheid zoodat door de behandelende geneesheer volstrekte rust werd voorge schreven. Thans is gelukkig weer een plot selinge en onverwachts gunstigs wending ingetreden. De ongunstige ziekteverschijnselen; de stoornissen in de bloedsomloop deden zich vooral sterk gevoelen na de inwijding van het Pauselijk Atheneum, welke de R. Va der zelf wilde verrichten. Ondanks de groote vermoeienissen die daarna intraden liet de Paus zich toch nog naar de Uitvaartdienst dragen die voor de overleden Kardinalen ieder jaar in de Sixtijnsche kapel wordt opgedragen. Op aandringen van prof Milani mochten sinds dien geen audiënties meer worden gehou den. Gelukkig hebben de geneesheeren de laatste dagen een merkbare beterschap in de gezondheidstoestand van den H. Va der kunnen constateeren, hetgeen onge twijfeld een gevolg is van de weldadige rust die Z.H. genomen heeft, doch die ook is toe te schrijven aan de gunstiger weers omstandigheden die m ae Euwige Stad zijn ingetreden. De sirocco is verdwenen om plaats te maken voor een gezonde, frissche lucht die uit de bergen waait. Deze veran dering in temperatuur heeft zoo'n gunsti ge invloed gehad op de gezondheidstoestand van den H Vader dat Z.H. zijn gewone be zigheden weer heeft hervat. Na de jaarlijksche retraite, die in het Va- ticaan binnen enkele dagen begonnen wordt, zal de H. Vader een geheim Consis torie houden, waarin verschillende nieu we Kardinalen zullen worden benoemd. Want als de H. Vader niet voornemens was om de opengevallen plaatsen in het H. College aan te vullen, zou Z.H. zeker geen zeer vermoeiende vergadering van Kardinalen bijeenroepen. Er zijn op het oogenblik zes zetels va cant. Het H. College der Kardinalen be staat uit 70 leden; maar iit aantal wordt nooit bereikt. Hoogstens zijn er 69 zetels bezet. Op 15 Juni van het vorig jaar wa ren er 68 Kadinalen. Sindsdien zijn er nog 4 Kardinalen gestorven n.l. de Kardinalen Binet, Aartsbisschop van Besangon, Kar dinaal Maurin, Aartsbisschop van Lyon; Kardinaal Ilundain y Esteban, Aartsbis schop van Sevilla en Kardinaal Bisleti, Prefect van de H. Congregatie der Semi naria en Universiteiten. Er zijn dus thans 6 zetels vacant. Wat de verschillende nationaliteiten be treft die in het H. College zijn vertegen woordigd, zijn er 36 Italianen en 28 van een andere natialiteit: 3 Duitschers, 1 Ar gentijn, 1 Oostenrijker, 1 Belg, 1 Brazi liaan, 1 Canadees, 3 Spanjaarden, 4 Ame rikanen, 5 Franschen, 1 Hongaar, 1 Ier, 2 Polen, 1 Portugees, 1 Syriër, 2 Tsjechen. Belast zich met den aan- ot verko p van effecten en staat U gaarne ter z de mei in lichtingen omrent aan- riea.en ot oaiLatiën. Tijdens het eerstvolgende consistorie zul len waarschijnlijk moest nieuwe Italiaan- sche Kardinalen benoemd worden en mis schien ook Mgr. Hinsley, terwijl ook de kans bestaat, dat een cf twee Fransche pre laten den Kardinaalshoed zullen antvan- gen n.l. Mgr. Feltin, Aartsbisschop van Bordeaux of Mgr. Gerlier, de nieuwe Aartsbisschop van Lyon. In het geheel zul len hoogstens 5 nieuwe Kardinalen wor den benoemd omdat er steeds een Kardi naal in petto gehouden wordt, zoodat het H. College dus nooit voltallig is. DUITSCHLAND HALIFAX NAAR BERLIJN VERTROKKEN. Tevoren had hij neg een bespreking met Eden. Lord Halifax is gistermiddag om 2 uur naar Berlijn vertrokken. Bij zijn vertrek was ook de Duitsche am bassadeur, von Ribbentrop, op het Victoria station aanwezig om hem uitgeleid te doen. Voor zijn vertrek naar Berlijn heeft Lord Halifax nog een laatste onderhoud met Eden gehad. De laatste bracht daarop een bezoek aan den premier. Na de bespreking met Lord Halifax heeft Eden zich op advies van zijn dokier weer te bedbegeven. Hij zou niet aanzitten by den maaltijd, die ter eere van koning Leo pold vanavond in Buckingham Palace wordt gehouden. DE UITWIJZING VAN RAVOUX. In verband met de uitwijzing van den correspondent van Havas heeft de Fransche ambassadeur vanmorgen een bezoek ge bracht aan von Neurath, dien hij in kennis stelde van de ontsteltenis, welke deze maatregel gewekt heelt, te betreurens waardiger, daar hij in strijd is met den geest van verzoening, welke de fransche regeering aan den dag gelegd heeft jegens zekere Duitsche dagbladcorrespondenten. In verband met deze demarche is Ravoux door de Gestapo er van in kennis gesteld, dat de uitwijzingstermyn van drie op zeven dagen verlengd is. De Beglynsche correspondent van de „Temps" schrijft, dat het aangevoerde mo tief voor de uitzetting van Ravoux, den cor respondent van Havas, slechts een voor wendsel is voor het verwijderen van een journalist, die slecht stond aangeschreven bij het ministerie van Propagand. en in de Wilhemstrasse. Het bericht van de uit zetting heeft veel opzien gebaard in Buiten- landsche perskringen, waar Ravoux zeer gewaardeerd werd. Na de uitzetting van den correspondent van de „Times" kunnen de buitenlandsche journalisten slechts con stateeren, dat de nieuwe maatregel wijst op een stelselmatige politiek, die ten doel heeft de verwijdering van een geheale groep corresponten, in het bijzonder die van de groot bladen en de agentschappen. De Beriijnscbe correspondent van dc „Intransigeant" herinnert eraan, dat eenige Saarlandsche pastoors, die pro cessies hadden georganiseerd, waarbij om het einde van de mond- en k'.auw- zeer-epedemie werd gebeden, in de ge vangenis zijn geworpen, omdat zij de voorschriften hadden ovci treden, vol gens welke onnoodige bijeenkomsten cn vergaderingen, waar gevaar voor besmetting bestaat, verboden zijn. De correspondent van de „Soir" schrijft, dat Ravoux, die vroeger secr. van een.co mité voor Fransch-Duitsche toenadering is geweest, zich de vijandschap van het mini sterie van propaganda op den hals heeft gehaald door zijn grondige kennis van Duitschland en door zijn goede bronnen. Op het oogenblik, dat een Fransch journalist om een nietige reden uit Duitschland verdreven wordt, is het goed zich te herinneren, dat de Duit sche journalisten te Parijs vryelijk gebruik maken van de Fransche poli tieke nistellingen om op order van Ber lijn een stelselmatige anti-Fransche actie te voren. Nog dit jaar heeft de Fransche ambassadeur te Berlijn bij de Duitsche regeering krachtig moeten protesteeren tegen de bewuste verval- sching van een Fransch communique over de controle aan de Pyreneeën- grens door correspondenten van het Duitsche nieuwsbureau. ENGELAND GROOTSCHE ONTVANGST VAN KONING LEOPOLD. Te Londen werd hij door een groote menigte toegejuicht. De kanaalboot „Prince Albert", die den Koning der Belgen voor een officL-el be zoek naar Engeland bracht, is gistermid dag te Dover aangekomen onder het lossen van saluutschoten door de kustbatterijen. Nadat verscheidene personen aan hem waren voorgesteld, nam Koning Leopold plaats in den specialen trein, die hem naar Londen bracht. Behalve door den Belgi schen ambassadeur werd de koninklijke DE GEBEURTENISSEN TE HEEDE. DE KINDEREN DOOR POLITIE WEGGEVOERD. Ondanks alle maatregelen, is de toeloop van volk niet te stuiten. Men seint uit Denekamp d.d. gisteren aan de „Maasbode": De gebeurtenissen in het Duitsche dorp Heede hebben niet alleen tot in den verren omtrek van dit plaatsje zelf, maar ook in vele Nederlandsche gemeenten aan en nabij de Oostgrens een geweldige beroe ring verwekt. Katholieken en niet-Katholieken, die zich bij duizenden naar het tot nu toe nog zoo goed als onbekende dorp hebben be geven, keeren allen diep onder den in druk terug. Ofschoon de menschen zelf de verschij ning niet gezien hebben, moet, naar het zeggen van velen, de houding der kinderen gedurende den tijd, dat volgens hun ver klaring de verschijning daar is, bijzonder imponeerend zijn. „Die kinderen zien wer kelijk hetgeen zij zeggen te aanschou wen", hoort men de menschen algemeen verklaren. Met tal van autobussen gaan heele scharen belangstellenden de grens over. Maar sinds korten tijd is de afzetting, door de Duitsche autoriteiten toegepast, geweldig verscherpt. Men laat de auto's de grens passeeren, doch op 4 kilometer van Heede worderv zij door de politie te gengehouden. Temidden van de reeds sterk gestegen emotie, die zich van de menschen in de heele omligende streek heeft meester ge maakt. is nu een groote algemeene ont steltenis gewekt door een nieuw feit, dat j.l. Zaterdagavond te Heede moet zijn voorgevallen. Terwijl de vier kinderen in een soort extatischen toestand verkeerden, bij het opnieuw aanschouwen der verschijning, zijn zij, naar hier verteld wordt, door de politie „in bewaring genomen" en weg gevoerd. Menschen. die hier te Denekamp uit Heede terugkeerden, deelden mede. dat de kinderen naar Gettingen zijn gebracht en aldaar ter observatie in een gesticht zijn opgenomen. Daarop zijn de pastoor van Heede en de ouders der kinderen naar Osnabrück gegaan, om den bisschop aldaar te vra gen, stappen te ondernemen tot verkrij ging van de vrijlating der kinderen. Het is heel moeilijk, gezien de censuur, die door de Duitsche autoriteiten schijnt te worden toegepast, teneinde een Duit sche berichtgeving over de gebeurtenis sen te beletten, om vast te stellen, wat er in de verhalen, die hier de ronde doen, juist of onjuist is. Wij geven dus die verhalen weer, zon der voor de juistheid ervan te kunnen in staan. Zoo wordt hier in Denekamp algemeen verteld, dat de commandant van de extra politiemacht, die uit Osnabrück naar Heede gedirigeerd was. teneinde „de orde te bewaren", onder de volgende buiten gewone omstandigheden om het leven zou zijn gekomen. De man voerde het bevel over de poli tie. toen de gevangenneming van de kin deren plaats had, en sommeerde het toe gestroomde volk, dat tot een geweldige menigte was aangegroeid, naar huis te gaan. gast op deze treinreis vergezeld door den hertog van Gloucester, die hem bij aan komst te Dover namens den Koning van Engeland verwelkomde. Om drie uur kwam Koning Leopold op hst Victoria-station aan, waar hij werd verwelkomd door Koning George, ledsn der koninklijke familie, Charberlain, Hoare, vertegenwoordigers van de vloot, de lucht macht en het leger, alsmede talrijke an dere persoonlijkheden. Aan het hoofd van een stoet van vijf rijtuigen reden de beide koningen en de hertog van Gloucester ver volgens onder escorte van de Royal Horse Guards temidden van een juichende men- schenmenigte naar het Buckingham Pa lace. Een uur na zijn aankomst op Bucking ham Palace heeft koning Leopold zich per auto naar Marlborough House begeven, om koningin Mary een bezoek te brengen. HET OVERLIJDEN VAN MAC DONALD. Ds Britsche kruiser Apollo is heden met het stoffelijk overschot van Mac Do nald aan boord van de Bermuda-e'landen naar Plymouth vertrokken. De dochter van den overledene. Sheila MacDonald bevindt zich eveneens aan boord. POLEN AANSLAG OP RUTKOFSKI. Naar heden vernomen werd, is een aan slag gepleegd op den leider van den Pool- schen jeugdbond Jerzy Rutkofski. De Poolsche jeugdbond is afhankelijk van de beweging van kolonel Koe. Op het oogenblik dat hij zijn huis ver liet werden drie schoten in zijn richting gelost, waardoor zijn hoed werd door boord. Rutkofski trok zijn revolver en vuurde op zijn aanvallers, die per auto vluchtten zonder herkend te zijn. Rut kofski deelde mede, dat hij sedert eenige dagen dreigbrieven heeft ontvangen, doch de schrijvers kent hij niet. De politie heeft een onderzoek inge steld. Verder wordt vernomen, dat Zaterdag j.l. een bom is geworpen in de werkkamer van kolonel Valery Slawek. den oud-mi nister-president, in diens buitengoed te Raklawitsj bij Krakau. Het vertrek werd beschadigd. Kolonel Slawek zelf bevond zich te Warschau. Hij zou daarbij de spottende woorden gesproken hebben; „We gaan een stroo- pop halen en hier ophangen, dan hebben jullie ook een mooie verschijning". Toen de commandant'eenigen tijd later met zijn auto uit Heede vertrok, zou hij op ongeveer 3 kilometer afstand van het dorp op een rechten breeden weg tegen een boom gereden zijn en zijn omgeko men. Kort daarna zou een assistent van den commandant precies hetzelfde overkomen zijn. Algemeen wordt beweerd, dat hy dood is. Intusschen zijn de versperringsmaatre gelen nog verscherpt. Personen, die, on danks alles, toch nog door de politie-afzet- ting poogden heen te dringen, werden be dreigt met gevangenneming. Te Dorpen, op 4 kilometer afstand van Heede, werden alle auto's tegengehouden, 's Avonds omstreeks 8 uur wordt het ver keer weer vrijgegeven. Als het den Duitschen autoriteiten er om te doen is, de bekendmaking der be roering wekende feiten zooveel mogelijk te belemmeren, dan kan verzekerd wor den, dat zij in dien opzet allerminst zijn geslaagd. Er wordt in deze streken over niets an ders gesproken en sedert de gevangenne ming der kirideren is de verontwaardi ging onder de eenvoudige geloovige men schen in het betrokken Duitsche landsdeel tot zulk een graad gestegen, dat men zich afvraagt, of een gematigder optreden der Duitsche autoriteiten tegen de kinderen niet wenschelijk ware geweest, in het be lang eener openbare kalmeering zelf. Naar wij verder nog vernemen, zou op één der dagen van de verschijningen de bisschop van Osnabrück zelf te Heede ge weest zijh, om een onderzoek in te stel len. Volgens andere inlichtingen zou Maan dag het autoverkeer naar Heede zijn stop gezet geweest, maar heden Dinsdag weer zijn vrijgegeven. Tot zoo ver de berichtgeving uit Dene kamp. Van andere zijde ontvingen wij een re laas, dat loopt over de gebeurtenissen van Dinsdag 9 tot Zondag 14 November. Eedoelden Dinsdag was het dorp Heede en omgeving geheel door politie afgezet. Den geheelen Dinsdagmiddag zijn de vier kinderen door de politie ondervraagd. Aan den pastoor werd verboden, op het kerkhof, waar de kinderen de verschij ning zeggen gezien te hebben, te komen. Door de inspannende verhooren waren de kinderen geheel ontdaan en begonnen te schreien. Toen de verschijning zich dien avond weer aan hen vertoonde, wa ren zij zeer vermoeid na het langdurig onderzoek der politie. Zij wilden aan de verschijning vragen stellen, maar waren door de emotie niet daartoe in staat. De verschijning duurde ditmaal slechts een tiental minuten. Zij zou zeer treurig hebben gekeken. Woensdagavond 10 November zijn de kinderen weer op de plaats der verschij ning geweest. Zij hebben daar op ontroe rende wijze gebeden en al hun intenties aanbevolen. De verschijning zou de kin deren driemaal gezegend hebben en hen vriendelijk hebben aangezien. Hetzelfde moet iederen avond op Don derdag 11, Vrijdag 12 en Zaterdag 13 No vember zijn gebeurd. Telkenmale zou de verschijning toen zich vertoond hebben met het Kind op den arm. Ondanks de afzettingsmaatregelen, ko men van heinde en ver menschen langs andere dan de versperde wegen, over het veen, door de bosschen en over weilanden naar Heede. Uit dezelfde bron wordt ons bericht, dat de arrestatie der kinderen niet Zaterdag avond tijdens de extase heeft plaats ge had, maar Zondag 14 November tijdens de vroegmis. Toen zij ter observatie naar de inrich ting te Gettingen werden vervoerd, zijn de moeders van twee der kinderen en de vader van één der kinderen meegegaan. Het was bijzonder ontroerend, toen de pastoor in de kerk, naar aanleiding van de arerstatie der kinderen voor deze bad, opdat God hen mocht bijstaan. Evenals indertijd te Beauraing, zijn er ook enkele menschen te Heede geweest, die meenen de verschijning gezien te heb ben en wel op Maandag 8 November, na dat de kinderen reeds van de plaats der verschijning waren heengegaan. Onder hen zou zich een ongeloovige bevonden hebben, die bij het zien der verschijning op de knieën zcj zijn gevallen. J.l. Zondag was hst kerkhof en de kerk zoo vol vreemde geloovigen, dat de dor pelingen bijna geen p'.aats meer konden vinden. Er is toen een overva'.commando verschenen, dat met de bajonet op het ge weer het volk buiten de kerk uit elkaar heeft gejaagd. Vanzelfsprekend geven wij bovenstaand relaas met volstrekt voorbehoud wat be treft de waarheid van het daarin medege deelde. MEVROUW KIRBY GREEN TE KAAPSTAD. Het record gebroken. Mevrouw Kirby-Green en Clouston zijn gisteravond 19 uur Greenwichtijd te Kaap stad geland. Zij hebben den afstand Enge landKaapstad in een recordtijd van 45 uur vijftien minuten afgelegd. Het vorige record, dat gemaakt werd door Amy John son, bedroeg drie dagen zes uur, 25 minu ten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6