Bïirgjsrliïlke Slantd FAILLISSEMENTEN KUNSTREEK Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 17 NOVEMBER 1937 DE LEIOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 In Leiden gevestigd: W. v. Achterbergh. Meezenstr. 2 Azir en fam.. Boerhaaveln. 2 9 - A. Th. M. Bakker. Rijnsb.weg 111 J. H Beem, hulp i. d. huish.. Roodsnb.str. la G. Bergsma, St. Rijn 11 Th- Bokhorst, serg. capi- tulant. Morschstr. 62—64 G. H. Bootsma, dienstbode. Thorbeckestr. 5 Chr. Brei den dienstbode. Rapenburg 131 D. A. de Bruin, dienstbode. Tasmanslr. 76 J. .1 de Bruijn, serg. capitulant, Morschstr. 62 64 N. J. C. de Bruijn. Rijnsb.weg 140 E. J. Ramakers-v. d. Burg. Oude singel 48 P. v. d. Burg, Lijstsrstr. 7 E. M. A. de Clercq, Groenhovenstr. 8 G. v. Dam. dienstbode, Rijnsb.weg 6 F. Th. Das- bach, Eoerhaaveln. 9 H .L. Dasbach, W Rozenstr. 10a M. J. E. L. Driebeek. Steenschuur 11 W. Duk, J. de Wittsir. 17 J. v. Duijvendijk, Mariënpoelstr. 35 L. J. A. v. Dijk, ontvanger Ü.B.. Boerhaa- velaan 32 C. v. Egmond. dienstbode, Breestr. 161 W. J. Eibers, kantoorbe diende, Kagerstr. 8 T. F. v. d. Feeu. Rijnsb.weg 62a C. M. Gerrits, slager, H de Vriesstr. 61 Th. W. Gerritsen en fam., stroopKoker. Toussaintkade 11a A. Gin jaar, le Binnenv.gr. 6 W. Grader, Noord einde 24 E. Th. Martin-v. d. Gun. de Ge- nestetsir. 6a G. Hagen, Wittesingel 48 H. v. d. Haspel, Nw Rijn 74 W. L. A. Heine, 1.1. verpleegster. Rijnst weg 10 H. Heus, colporteur, Schutierstr. 4 H. F. Karreman, kantoorbediende, 11. Morsciiweg 134 L. F. J. M. Ksttlitz, Vreewijkstr. 16a J. L. Klink. Rapenburg 83 J. Klok, chauffeur, de la Reijstr. 4 G Klop, Morschstr. 77a A. v. d. Kreeke en fam., Molenaarsknecht, v. d. Waalsstr. 48 A. E de Lange, Bilderdijkstr. 15 P. Lou- werens en fam., broodbakker v. 't Hoffstr. 8a F. v .d. Lubbe, Witte singel 13 L. H. O. ManueJ. Mariënpoelstr. 23a -- D. R. Martini, Vliet 19 A. Naerebuut, J. de Wittstr. 37 Th. L. Neumann. ,Vitte singel 89 H. C. M. v. Oudheusden, empl. ga rage, Rijnsb.weg 62 J. F. P. Born-Oost- dam, St. Jacobsgr. 1 W. J. v. d. Pol, Witte singel 97 M. G. Poiderman, 3 Oc- toberstr. 27a J. M. Bossong-Pont, Oude Rijn 154 D. M. v. Randwijk. Witte singel 10 - J. v. Randwijk, W.tte singel 1U K. A. Rauwe, Boerhaaveln. 3') Wed. H. Verheule-Reijnhout, v .<i. Waalsstr. 48 O. G. Rhijnsburger, dienstbode, Doelengr. 1 A. C. Ringeling, Boernaaveln. 16 M. B. Röling en fam., heier. Sophiastr. 70 A. R. Rutgers, Witte singel 93 C. Brokaar-Rijnsburger. -werKstcr, Oude Rijn 82 R. Scheelings, Rijnsb.weg 10 K. M. Schipper, verpleegster, Fagtlstr. 10 A. P. M. Smient en fam., opperman, Magd. Moonstr. 53 K. Sueep, Vreewijkstr. 11 W. Snoeks en fam., metaalbew., Spisghel- straat 2D C. W. J. v d. Spek, W. Ro zenstr. 34 J. A. v, d. Star, dienstbode, J. v. Goyenkade 10 - A. G. D. R Stol, dienst bode, H. de Grootstr. 14 C. J. Storm en fam., aff. v. gezondh., Rijnsb weg 140 A. Udjé, dienstbode, Houtmarkt 5 M. v. d. Velde, dienstbode, Mariënpoelstr. 33 C. Vis en fam.. heier, Waardgr. 48 H. v. d. Vlugt, Rijnsb.weg 18 J. de Vogel, dienstbode, de M. v. Streefk.str. 27 J. M. v. d. Voorn, dienstbode. Aalmarkt 12 -- E. P. Voorneveldt, winkeljuffr., Schelpen kade 33 G. v. Voorst en fam., instr. zwembad. Haarlemmerstr. 232 L. N. Went. Fruinlcan 8 S. A. Wouthuysen, W. Rozenstr. 8a. DE ROMEINS CHE CA STELLA TE VECHTEN. Lezing van Dr. W. C. Braat in het Rijks museum van Oudheden. Over bovenstaand onderwerp hield Dr. Ersat gisterenavond een lezing, de tweede in de serie Winteriezingen van hst Rijks museum van Oudheden. Na een inleiding -over de geschiedenis van hst oudheidkundig onderzoek te Vechten (bij Utrecht), dat als vindplaats van Kcmeinsche oudheden al in de 16e eeuw bekend was, schetste spr. het ver loop van de opgravingen, zcoals die sedert 1892, eerst door het Utrechtsch Genoot schap en later sedert 1914 door Dr. Hol- werda, Dr. Remouchamps en sedert 1931, door spr. zelf, telkens met tijdelijke onder brekingen, hebben plaats gehad. Drie Ro- meinsche casteüa liggen daar, vlak bij het fert Vechten, boven elkaar. Hst oudste, met een uitgestrekte aanlegplaats aan den vcormaügen Rijnoever, is ongetwijfeld in 16 n. Chr. door Germanicus g.' ouwd, toen hij op het eiland der Bataven' een vloot uitrustte van 1000 schepen om daarmede de Germanen tusschcn Eems en Wezer te bestoken. Van Vechten voor hij toen door de Drususgracht, waarin we da Utrecht- sche Vecht moeten zien, die zich vroeger tegenover Vechten van den Rijn afsplitste, naar het meer Flevo en zoo over de wad den naar den mond van de Eems. Tegen het einde van dc eerste eeuw is het heele terrein een paar meter opge hoogd on daarop een kleiner castellum gebouwd, evenals het vorige, nog geheel van hout en aarde. Dit tweede castellum vormt een schakel in de keten van grens- ves'irgen langs den Rijn zocals we die ge deeltelijk kennen, gedeeltelijk met groote waarschijnlijkheid kunnen vermoeden te Utrecht, De Meern, Woerden, Bodegraven, Zwammerdam. Alphen. Reynenburg, Room burg. Valkenburg en Katwijk. In het laatst van de tweede eeuw is dit castellum tn «teen herbouwd. Na nog een overztcht gegeven te hebben van de talryke vondsten, waaronder ook eemge beiargryke inscripties, besloot spr. ryn voordacht met te wijzen op wat er in de toekomst nog in Vechten te doen is. Een deftniVev®. publicatie van de opgravingen k»n o "9 ge gever, worden war.ncer het on derteek »j «fgeloopen. deze voordracht w^n^-hte «pr bebouwd te zien als een V*Mriouptg KAPELAAN W. J. V. HESSING. Reeds werd medegedeeld, dat kapelaan Hessing ons gaat verlaten. En, zooals bij een afscheid pleegt te geschieden, zijn alle goede eigenschappen van den persoon, die ons gaat verlaten, weer voor den geest gekomen. „De Leidsche Courantheeft ze Maandag reeds gecommemoreerd. De redactie heeft echter één goede eigenschap van kapelaan Hessing verge ten op te noemen, nl. zijn bescheidenheid. En het is deze bescheidenheid die hem deed vragen, om op zoo eenvoudig moge lijke wijze afscheid te mogen nemen. Gaarne wil hij van zijn zeer vele vrien den en Kennissen persoonlijk afscheid ne men, maar hoe minder drukte daarbij ge maakt wordt, hoe liever het hem is. We meenden uit piëteit dezen laatsten wil te moeten eerbiedigen. Op bescheiden wijze zal dan op Donder dagavond tusschen acht en negen uur in de zaal van de Maria Gijzenst'eeg aan ka pelan Hessing het laatst vaarwel worden "toegeroepen. Een ieder zal in dat uur gelegenheid krijgen persoonlijk de hand te drukken van den vertrekkenden kapelaan. J. L. JONGEREN AFDEELING R.K.S.P. Door onvoorziene omstandigheden is gis terenavond d-e vergadering van de Jongeren afdeeiing, waarbij mr. Donders zou spreken, r.iet door kunnen gaan. Deze bijeenkomst is verzet op Donderdag 25 Nov a.s. Aanvang wederom half negen. Zegt het vcort! Het Bestuur. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". K. J M. V-ers! a.s. Donderdag ontspan ningsavond. In afwijking op de regel houden wij bij eenkomst a.leen in de groute achterzaal van ons „EigenHu.s" waardoor dus ook alleen de achteringang open is. VEREENIGING „OUD-LEIDEN". Het bestuur van de Vereeniging „Oud- Leiuenneext aan de bezoeiiers van de onlangs in ae Lakenhal gsnouuen tentoon stelling van roto's uit Leiden en omgeving ae geieganneid gsooaen om door invulling van een biljet te kennen te geven, welke foto naar hun oordeel als de mooiste is te beschouwen. Na sluiting der tentoonstelling is geble ken, dat de door onzen stadgenoot, den heer H. van der Meer inge^onaen foto van hei poortje van het v.m. St. Caecilra Gast huis (genomen bij sneeuw) het hoogste aantal punten, nl. 26, verwierf. De heer van der Meer heelt hiermeae verworven het door ons biad beschikbaar gestelde boekvvers „Oud-holland". Voor dezelfde foto kende de jury hem der. 4en prijs toe. Vervolgens Kreeg eon foto- van ir. A. M. Overeynder (geveldetail van de Acade mie) 12, een foto van mej. Dr. A. E. Tim mermans (St. Elisabeth Gasthuishofje) 8 en een foto van den heer. A. r. van Re- mundt (Vliet bij Boysotkade) 7 punten. Zeven foto's verwierven ieder 6 punten, terwijl een groot aantal enkele punten be haalden. DIE LUSTIGFN WEIBER VON WINDSOR. Wij herinneren nog eens aan de opvoe ring van „D.-e lus.igen Vvemer von W.nasor" door de Neaer.anc.sche Uperagroep, welke opera morgenavond in den Leidschen Sciicuwourg zaï worden gegeven. Ovei da première, die een-ge dagen ge lee sn in- Rotterdam ging, schreef de Maas- tcce: Vvij kunnen gelukkig vaststellen, dat dit begin lang niet slecht was. Onder le.d.ng van O.to Glastra van Loon, w.ens Nederi. Kamerorkest met de part.tuur ui.eraard gemakkelijk weg wist en dia als koordiri gent het mater.aal voor een goede bezet ting van de .ensembles bij de hand had, werd er aan het instrumentaal en vocaal element alle recht gedaan, terwijl de re gie van Peter Hunn de dramatisch en sce nische mogelijkheden met succes wist uit te buiten. Wat de solisten betreft had men over het geheel genomen een goeden greep gedaan. St. Nicolaas het feest voor groot en klein. Het mooie feest voor groot en klein staat Weer voor de deur en stroomen de verschil lende wenken in den vorm van prijscou ranten etc. weer binnen. Het roode boek van St. Nicolaas, een reclametijdschrift van de Gruiyter, valt ons speciaal op voor al omdat het zakelijke hierin zooveel mo gelijk is vermeden. Bij het doorbladeren denken wij onwille keurig aan de mooie jaren van onze jeugd terug. Wij zijn er van overtuigd, dat ook dit jaar het St. Nicolaasboekje van de Gruy- ter, waarin de speciale St. Nicolaas-recla- mes reeds worden aangekondigd, met vreugde zal worden ontvangen. Prof. dr. H. Kraemer, bmoeir.d tot hoog leeraar in de Faculteit der Godgeleerdheid, om onderwijs te geven in de geschiedenis der godsdiensten in het algemeen en de phaemenologie van den godsdienst, zal zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugureele oratie op Vrijdag 3 Decem ber as. te 4 uur in het Groot Auditorium der Academie. Bij K. B. van 15 November 1937, Is aan R K. Aeneae Venema, odjunct-accouniant by den ryksaccountantsdier.st te Leiden op zijn verzoek met ingang van 16 No vember 1937 eervoi ontslag verleend uit 's rijks dienst. GONDA VAN DA.M VOOR ..GELOOF EN WETENSCHAP". Wegens afwezigheid van den voorzitter opende de secretaris de vergadering met den christelijken groet en leidde de spreek ster van den avond in. Onze stadgenoote van weleer heeft gesproken en gespeeld en toonde daarbij een dactisch mensch te zijn. Zij begon met wezen en doel van de kunst uit te leggen, kunst als uiting van het stoffelijke en geestelijke. Er is verfijnd verband tusschen religie en kunst. Wie mu ziek en religie verabsoluteert vir.dt hun eenheid. Vandaar dat in de middeleeuwen zoo'n basis voor de toonkunst is gelegd. In dezen tijd waren er acht tonaliteitan, de vier authentieken en de vier pagalen. Zij noemde da Palestrina en Josquin des Prés bij de renaissance kwam de omwenteling; religie verflauwde en d~ genoemde tona- liteitsn werden verdrongen door majeur en mineur (16001900). Intusschen kwam de romantiek aan de orde, en daarna (ook heden ten dage, maar men keert weer te rug) de reactie. Als specimen der klassiek romantische kunst werden Beethoven en Mozart anagesiipt en als impressionist ex pressionist de componisten Bruckner en Mahler. De vernieuwde geestesgesteldheid bracht tijdens den wereldoorlog alweer een ommekeer. Reactie op majeur en mineur om niet te vergeten het materialisme, dat zijn groote rol speelde. Wel werd terug gegrepen naar de middeleeuwen en Bach- schen tijd en kreeg men oude en nieuwe toonaarden dooreen gemengd. Dissonanten traden meer en meer op. En nJ, is deze mu ziek voor den niet ingewijde niet onmid dellijk te savoureeren, spreekster meent, dat de nieuwe toonkunst, al is ze nog zoo vreemd, verruimend op de geest werkt. Gonda van Dam lichtte dit ailes eenvou dig en zakelijk toe. Behoudens enkele klei ne toelichtingen speelde Gonda van Dam na de pauze haar moderne programma zon der onderbreking; en zij speelde voortref felijk. Zij heeft een aardige briljante tech niek, een forsch ronde aanslag en muzikaal is ze in merg en been. Zij trok het gehoor onweerstaanbaar, ondanks de moderne werken, waartoe zij de inleiding had ge richt. t' Idee professoraal demonstreeren worde ter zijde gezet, omdat spontane kunstzin het geheel droeg. Vooral Pyper's sonate boeide zeer. En, al zijn de harmoni sche uitersten misschien voor velen wat moeilijk te waardeeren, men zal moeten erkennen, dat Pyper een ras-echt schep pend kunstenaar is. Componisten van ver schillende nationaliteit bracht zij naar vo ren: Foch, Monpou, Reutter, Pyper, Bartok en Debussy, en, zonder voorbehoud kon men zich aan 't schoone overgeven. Onge twijfeld lata zoo'n avond voor' velen de gewenschte indrukken na om muziek (juist de moderne) te leeren begrijpen. De waar nemende voorz. dankte Gorda van Dam en offreerde haar een fraaie lui! bloemen. Onder leiding van Willem Mizée zong het Alma Mater-koor drie zangen uit de zestiende eeuw. „Ave Maria" van da Vit- toria. „O Rex Gloriae" van Luca Marentio en „Vallanella alia Napoletana" van Dona tio. Wij zouden in herhaling vallen, wan neer vvy alweer alle hoogstaande eigen schappen van dit a cappelakoor gingen op sommen en volstaan met te zeggen, dat de prachtige italiaansche middeleeuwers een verklanking naar waarde hebben genoten Er was een matig talrijk auditorium, dat de genieting van dezen avond heeft gezocht en ze heeft gewaardeerd, zoodat de gevol gen van ware muziekappreciatie als ge waarborgd zijn, getuige het langdurig ap plaus. A. L DE VACANTIEBON IN HET BOUWBEDRIJF Meerdere controle zal worden uitgeoefend Het is een feit, dat ieder werkgever en ieder werknemer in ds bouwbedrijven, er baiang bij heeft, dat door allen zonder uitzondering de arbeidsvoorwaarden van de „Landelijke Collectieve Arbeids overeenkomst vcor de Bouwbedrijven", op loyale wijze en voer honderd procent wor den nagekomen. Helaas geschiedt zulks in werkelijkheid nog maar al te veel niet en worden, door minder bona-fide werkgevers en werkne mers de in voornoemde overeenkomst vastgelegde verplichtingen, op allerlei wij- zpji ontdoken. Dat daardoor de stipte na leving, voor de ,wèl bona-fide patroons en arbeiders, welhaast onmogelijk wordt, in dezen tijd van felle concurrentie, is zender meer duidelijk. Vooral met de verstrekking van de va- canlieb^nnen, waarvan veelal het groote sociale nut niets eens wordt ingezien, neemt men het vaak minder nauw, waar door het gevaar, dat ds geheele vacantie- regelmg op den duur in het gedrang komt, lang niet denkbeeldig is. Dit heeft de diverse Patroonsvereenigin- gen in het bouwbedrijf, -in samenwerking met de diverse arbeidersorganisaties in het bouwbedrijf, ook hier in Leiden Jcen be sluiten. tot het invoeren van een scherpe en zoo doelmatig mogelijke controle op de verstrekking van vacantiebonnen. Met ingang van 27 November a.s. dan, zulien alle werknemers in het bouwbedrijf, waaronder in dit geval moeten worden volstaan, timmerlieden, metselaars, voe gers, betenwerkers, vlechters, opperlieden en grondwerkers, voorzien moeten zijn van een z.g. „vacantiebonnenbcekje". ïn dit b-.-el'.je moeten de werknemers weke lijks den door hen ontvangen vacantiebon plakken. Voor de weken, waarin men werkloos is, of, buiten het bouwbedrijf werkt, wordt in het open vakje een slem- ze! of r.anteekening gezet. De vacanfiebonnenboekjes zullen op ge regelde tüdni werden gecontroleerd, waar bij dus wordt nagegaan, of in het betref- fs-.rte vake voorkomt, heizij een bon indu-n in de bewuste week namelijk ge werkt is hetzij een stempel of aantee- LEIDEN. Geboren: Bertus, Jean Abram, z. van H. Kasteelen en B. J. Vredve'.dt. Willem z. van P. J. Mink en J. H. Webbers. Abraham, z, van A. van Tongerc - en C. H. M. van Westbrck. Antonius z. van A. Roodakker. Louiza, d. van P, Ciere en de Wolf en W. Chrispijn. Yde Johan, z. van Y. J. v. d. Meulen en Z. Claesen. kening, waaruit blijkt, dat de arbeider in de bewuste weck werkloos is geweest, of wel buiten het bouwbedrijf heeft gearbeid. Ter verkrijging van dat stempel, of die aanteskening, kunnen de georganiseerde arbeiders zich wenden tot hun respectie velijke arbeidersorganisaties. Vervoegen werknemers, georganiseerd of engeorganiseerd, zich om werk bij een der leden van het georganiseerde patro naat, dan wordt allereerst onderzocht of hun vacantiebonnenboekje in orde is. Ontbreekt, in één of meer der daarvoor bestemde vakjes, de bon, het stempel of de aanteekening, als hiervoren bedoeld, can krmt de betrokkene niet voor tewerk stelling bij den georganiseerden patroon in aanmerking. Arbeiders, die, bij ongeorganiseerde pa troons werkende,- er niet voor zorgen, dat ook die hun vacantiebonnen verstrekken, lopen derhalve het risico, indien zij vroeg of laat bij een georganiseerd patrcon weer om werk komen, daar niet te worden aan genomen. omdat hun vacantiebonnen boekje niet in orde is. Op deze wijze hoopt men aan de on- reëele concurentie, door knoeierijen met de arbeidsvoorwaarden, op dit punt al thans een einde te maken. In druk is verschenen het twee-jaar- liiksch verslag der Federatie van te Lelden en Omstreken gevestigd*. Woningbouwver- eenigingen. Uitgesproken: W. Smit, behanger te L e i d e n, Magda- lena Moonstraat 11. Cur mr. A. J. Sormani t« Leiden. A. de Kloe, te Delft, drukker. Vrouw Jut- lenlaan 24, handelende onder den naam van Eeipsigs Drukkerij. Cur., mr. J. P. Chardon l-e Delft. H. M. Vestdijk, boekhandelaar- te 's-Gra- venhage, Bankastraat 14, handel drijvenre under, den naam Boekhandel Noordijk. Cur.: mr. F. C. Stable, Den Haag. Opgeheven: J F. N. van Os te S t o m p w ij k, C. J. Verheij te Den Haag en P. van Kuilenburg, te Den Haag. Vernietigd: J. A. Overdauw te Den Haag. ZOETERWOUDE. Verkocping. Hedenmorgen had, ten overstaan van notaris Engelberts te Ha- zerswoude de verkouping plaats van een geheel nieuw gebouwd burgerwoonhuis met garage en werkplaats en ^en perceel weiland, staande en gelegen aan den Rijks straatweg onder de gemeente Zoeterwou- de. De perceelen waren eigendom van en bewoond door den heer F. Hóvig te Zoe- terwoude. Het huis en het weiland werden geza menlijk verkocht voor 6324.— aan C. Verdegaal te Hazerswoude q.q. WIELRIJDER DOOR AUTOBUS AANGEREDEN. Slachtoffer overleden. Gisteravond om half negen is bij een onbewaakten spoorwegovergang een wiel rijder door een autobus aangereden en zoo ernstig gewond, dat hij vanmorgen is overleden. Een guedsrentrein passeerde op dat tijd stip den straatweg nabij den Weeskinde- rendijk toen een autobus, bestuurd door F. H. Ch. uit Amsterdam, naderde die, door den mistj den trein te laat opmerkte. Door sterk te remmen en naar rechts uit te ha len wist hij een aanrijding met den trein te voorkomen, doch reed tegen een wiel rijder, den heer C. Klootwijk uit Zwijn- drecht, die stond te wachten, totdat de trein was gepasseerd, aan. De man werd ernstig aan het hoofd gewond. In het ge meenteziekenhuis te Dordrecht is het slachtoffer vanmorgen overleden. Des po- titie heeft de zaak in onderzoek. ONGELUK MET EEN LASCH-APPARAAT Vanmorgen te omstreeks tien minuten over half twaalf is een laschapparaat, dat naast de smederij stond, van den heer R. de Gier, welke aan de Uithovenschestraat- vveg te Hedel is gevestigd, met een knal, welke tot ver in den omtrek te hooren was, uit elkaar gevlogen. Gelukkig was nie mand op dat oogenblik met het appa raat bezig. De vrouw van den smid, die buiten, vrij dicht bij het apparaat stond, en de smid en zijn knecht, die zich in de smederij bevonden liepen geen verwondin gen van beteekenis op. Door de luchtdruk werden ramen en deuren ontzet, terwijl de achtergevel ge deeltelijk instortte. Het bovens*uk van het apparaat kwam terecht op het dak van een boerderij, welke op dertig meter afstand van de smederij gelegen is. IR. MUSSERT OP 20 JANUARI VOOR DE RECHTBANK. Naar wij vernemen zal de vyfde kamer der Arr. Rechtbank te Amsterdam hoogst waarschijnlijk op Donderdag 20 Januari as. de strafzaak tegen Ir. A. A. Mussert behandelen, die zich dan op dien dag te verantwoorden zal hebben wegens mis handeling, die hij zou hebben gepleegd bij het bekende Blauwe Zand incident. ONTPLOFFING IN LONDENSCHE VOORSTAD. LONDEN, 17 November. (A. N. P.). Hedenmorgen is in ten gebouw in de vóor- slad van Londen, Fulham, een ontploffing ontstaan, waarbij één persoon gedood en acht gewond werden. DE „CARDIUM" NIET AANGEVALLEN. LONDEN. 17 November. (A. N. P.). Van de Britsche admiraliteit verneemt Reuter, dat de „Cardium" gisteren niet is aangevallen. De desbetreffende berichten vinden klaarblijkelijk hun oorsprong in een misverstand. De kapitein heeft gisteren n.l. gemeld, dat een onbekend vliegtuig over het schip gevlogen heeft. WOERDEN, 17 Nov. Kaas. Aanvoer 307 partijen kaas. Prijzen met rijksmerk le kwal. 23—30, 2e kwal. 2o—27, zware tot J 30. Handel matig. z AMSTERDAM, 17 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 210 vette kalveren 7682, 6674 en 6065 cent uer kg. levend gewicht, 45 nuchtere kalveren 712 per stuk, 153 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 7475 cent, zware 7374 cent, vette 7273 cent per kg slachtgewicht. Overzicht: vette kalveren behoorlijken aanvoer, handel stug en hoo- gere prijzen, nuchtere kalveren weinig aanvoer, handel sleepend en prijzen iets lager. Varkens matigen aanvoer, weinig handel, zelfde prijzen.. NIEUWERBRUG, 16 Nov. Eierenveiling. Aanvopr 1251 stuks. P-ij zen: Kippeneieren uit 5.506.10 bru n 5.00- b.30, hen- iitneieren J 4.10— 5.u0. eende.«neren 3.30 rer 100 stuks, ooter 7073 en Kaas 18 -33 cent per pji.d, kiupen 2565 cent per stuk RIJPWETERING, 16 Nov. Eierenveiling. tl. P. V U nvoer 2144 cpftr pieren en 54 eendeneieren. Prijzen kippeneieren 5.50 6.10, henneneieren 4.104.70 en een deneieren J 4.504.70 per 100 stuks, 9 ha nen 0 57%1.05, 5 kippen 4062 cent, en 6 konijnen/ 0.401.25 per stuk. VOORSCHOTEN, 16 Nov. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 5.506.00, kuiken- eieren 4.204.60 per 100 stuks, kippen 6075 cent, hanen f 0.30—1.30, konijnen 1.001.60 en duiven 815 cent per stuk. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 13 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 897 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.505.70, kuikeneieren 4.404.90, eendeneieren 3 50 per 100 stuks, boter 7177 cent, kaas 2231 cent per pond, hanen 0.701.00, kippen 50 80 cent en konijnen 0.601.25 per stuk. BOSKOOP, 17 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 40 62 cent, Wendland 5088 cent, Hadley 40—58 cent, Claudius Pernet 4060 cent, Briarclif 2534 cent, Butterfly 4065 cent Steward 2031 cent, Wilh. Kordes 2540 cent, Egehill 3040 cent, Rosalandia 30 53 cent, Florex 4060 cent, Phoebe 40 65 cent, Duisburg 3051 cent, Chas. B. Kilham 10—21 cent, Edith 'Helen 40—56 cent, Aug. Noack 1630 cent, Else Poul- Paul Grampel 2040 cent, Rosa Mundi sen 10—18 cent, Ellen Poulsen 1531 cent 4073 cent, Mevr. van Straaten van Nes 4071 cent, Pink Perfection 2540 cent, Chrysanten, grootbloemig 6090 cent, id. tros 615 cent, Pernettia 1325 cent, Cle matis Prins Hendrik 1.001.40, Le Coul- tre 0.90—1.60 VEUR, 16 Nov. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 21307 kip peneieren j 5.806.30, 4312 henneneieren ff 3 50—4.70, 890 eendeneieren 2 50 2.80 per 100 stuks. 116 kippen f 0 401 10, 38 eendeneieren 55—60 cent. 411 konijnen 0.202.10, en 20 duiven 1020 cent per stuk. WISSKLNUTKEK1NGEN <AMST*Wi>Aj§> loonden 9 02"'8 Berlyn 72 90 Par ys fi löl/2 Brussel 30.71 Zwitserland 4176 Kun^nhasen 40 321/- Stockholm 46 571'2 Oslo 45.371/0

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3