STADS NIEUWS Academienieuws Wist U iets weten? ZATERDAG 13 NOVEMBER 1937 DE LE'DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ALKEMADE. Geboren: Maria Cornelia d. van J. M. van Diemen en van Huberta Christina Johanna d. van P. C. Buschman en C. M Amsterdam. Adranus Henricus Mar- tinus z. v. Th. van der Meer en J. Th. Bakker. Gerrit z. van G. Goedhart en M. de Wit. BODEGRAVEN. Geboren: Adrianus Hendrik z. van M. Broker en J. M. Verhagen. Overleden: Aart Hamoen 3 jaar. Gevestigd: W. Blonk, mach. gr. vrt. van Haarlem, Buitenkerk 4a F. Huis man, z. b. van Katwijk, Meije 28 C. G. van Eijk, z. b. van Alphen a. d. Rijn, Meije 117 K. de Waard en gezin, koop mém van Dordrecht, Emmakade 119N O. de Lange en gezin, landbouwer, van Houten, Z. Z.- 116 G. H. Oonk en ge zin, kantoorbediende, van Monnikken- dam, Oranjestraat 111 S. A. Schouten, veehoudersknecht, van Loosduinen, Meije 70 J. W. Moen en echtgenoote, landar beider, van Zwammerdam, Kerkstr. 32 H. M. Verhage, z. b., van Nieuwkoop. Prinsenstraat 64 N. A. Vogelsang, z. b., van Elsene (België). Vertrokken: A. van der Wind, N. O. I. Recht, ambten, n. Ned. O. I. H. Wijkel en gezin, machinist, naar Heerlen, Hertogstraat 66 M. A. Bos, huishoud ster, naar Woerden, v. d. Valk Bouman- laan 27. DE KWAKEL. R.-K. Damclub „Kunst en Genoegen". Competitie-wedstrijden. Afd. I Th. Voorn J v. Zaal 20; H. VermeijP. den Haan 20; J. v. EgmondA. v. Oostwaard 02; P. v. KlinkP. v. Oostwaard 20. Afd. II: W. VerlaanH. Meijer 20; 20; W. VerlaanP. Smits 20; J. Rekel hof—G. de Jong 2—0; 0—2; P. Smits—W. Bakker 02; 02; A. v. d. RottenC. Rö- ling 20; 10; A. VersluijsJ. Zeldenthuis 20; 20; G. VoornA. Meijer 02; 02; B. v. d. RottenJ. Brozius 11; 1—1. B.V.L. Wedstrijd op 10 Nov. 5 scho ten: K. Verlaan 35 p., C. de Horde 42 p., C. Plasmeijer 35 p., H. Vermeij 16 p., C. v. da Burg 21 p., C. v. Zaal Wzn. 25 p., J. den Haan 31 p., J. Bartels 46 p., Th. Winter 46 p., H. Brozius 48 p., G. v. Oostwaard 37 p., B. de Jong 47 p., G. Voorn 44 p., P. J. Graven 29 p. UITHOORNI. Door de brug gezakt Door de slechte toestand var. de brug ge c-gen onder de Kwakei in d^ B.Vrdij- zakie de fourage- auto van v T., r e zwaai belaaen was er doorheen. De auto bleef evenwel op de rails hangon. zoodat dit ongeluk og betrekke lijk goed afliep. Nadat de wegen afgeladen was kon deze gelicht wot den en later weer beladen zijn weg vervolgen. De brug is in middels wat opgelapt. Geboren: Wilhelmus Martinus z. van C. J. Vc.n Scheppingen en A. M. Stolwijk. Jiskje d. van J. Hennis en N. van Leeu- NIEUWE WETERING. Ernstige aanvaring. Vrijdagmiddag is de brug over de Ring vaart alhier op ernstige wijze aangeva ren door een sleep van de firma Ten Haaften te Den Haag. De remmings- en gordingswerken werden aanzienlijk bescha digd en gedeeltelijk ook ontzet. Verzeke ring dekt de schade. IJsclub. Op 28 November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de IJsclub „Ijs vermaak" alhier werd opgericht. Op den zelfden dag herdenkt de heer B. Otto het feit, dat hij 25 jaar penninggmeester der vereeniging is geweest. Daar 28 November op Zondag valt is het bestuur voornemens houden op Woensdag 1 December a.s. NIEUWVEEN. Opening Bazar van Nic. Boys. Gisteren avond heeft de opening der Bazar plaats ge- waaronder wij opmerken de Zeereerw. heer had. De voorzitter van Nic. Boys, de heer Haakman, sprak de talrijke aanwezigen, o.w. de Pastour, de Kapelaan en de heeren doctoren van Nieuwveen en omge ving een hartelijk welkom toe. De voorzit ter geeft dan het woord aan den Geest, ad viseur door wien de bazar officieel geopend zal worden. Zijn eerw. begint met zijn dank uit te spreken voor de groote belangstelling waarvan allen door hun aanwezigheid blij ken geven. Een bijzonder woord van dank, brengt spr. niet alleen aan het bestuur, maar op de eerste plaats aan het werkend comité, dat zoo ontzaggelijk veel arbeid heeft gehad om alles goed voor te bereiden. Spr. is zeer dankbaar hier zoo velen te vin den, die voor deze goede zaak willen wer ken en 'n offer willen brengen en spreekt den wensch uit, dat ook hun belangstelling zal uitgaan naar de wedstrijden, waarvan aat dan ook rondom de touwen de belang stelling groot zal zijn. Dat geeft de spelers moed en kracht. Spr. hoopt, dat de beurs goed zal worden open gedaan, en veel geld daar uit tot steun der Nic Boys zal toevloeien, wat zeker goed zal worden besteed. Spr. wil dit openingswoord besluiten met de beste wenschen voor de bazar, en verklaard hiermede de bazar als geopend. De voorzitter brengt de Geest adviseur hartelijk dank voor deze warme woorden. Hierna wordt door de dames de thee rondgediend, welke door het bestuur van Nic. Boys de aanwezigen wordl aangeboden. Onder de gezellige tonen der muziek en een smakelijk kopje thee komt er al wat spanning in, wat de voorzitter doet beslui- ten de dames te verzoeken hun plaatsen in de stands in te nemen en de bestorming te verwachten. Het bazar-comité mag zeker van deze eerste avond al zeer tevreden zijn. Wij ver wachten dat het ook htdenavond niet aan bezoekers zal ontbreken er wenschen be stuur van Nic. Boys en Bazar-comité een girot succes. Gevestigd: J. H. Pauw van Krim pen a. d. IJsel A. M. v. d. Staaij van Den Haag J. A. Oskam van IJselsteen P. Pool van Haarlemmermeer A. J. Hansma van Velsen. NIEUWEBRUG. Aanrijding door snijden. Het zoo ge vaarlijke snijden kunnen enkele automobi listen blijkbaar maar niet afleeren. Dat was ook de oorzaak, toen een bestuurder van een luxe auto gistermiddag de vrachtauto van v. O. alhier op den Rijksstraatweg wil de voorbijrijden, niettegenstaande van tegenovergestelde richting een derde auto naderde. Het gevolg was aat de bestuurder van de luxe auto te snel moest ophalen om niet tegen de tegenligger aan te botsen, doch hij kwam hierbij toen in onzachte aan raking met de vrachtauto. Beide auto's wer den ernstig beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. TER AAR. Voordracht Henri de Greeve. Op ini tiatief van de R. K. Ontwikkelingsclub zal Maandagavond de zeereerw. heer H de Greeve, komen spreken over de Egyp tische kunst met illustratie van lichtbeel den. Om velen in de gelegenheid te stel len, dezen bekenden redenaar te hoo- ren, heeft voornoemde club gemeend, ook niet-leden uit te noodigen tot deze beslist mooien avond. Het entrée be draagt slechts een kwartje, St. Josephs- Gezellen tien cent. De avond wordt gehouden in het Pa rochiehuis, aanvéuig half acht. NIEUWKOOP. Tuinderwerkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgevonden, dat in werkverschaffing wordt uitgevoerd het diepspitten op gronden van 17 tuinders in deze gemeente, waarin zelfstandige tuin ders, mits niet op eigenbedrijf mede mogen worden te werk gesteld voorzoover aan gewezen na verkregen toestemming van de Inspectie voor de werkverschaffing te Noordwijk. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Over de apolaire voortbrenging en de apolaire eigenschap pen van de vlakke kromme van den der den graad" de heer R. Oort, geboren te Rockanje; idem, tot doctor in de Letteren en Wijs begeerte op proefschrift getiteld „Gaius Flaminius", de heer K. Jacobs, geboren te Leerdam. Geslaagd: doctoraal-examen Ned. Letteren, de heer W. J. J. de Does, Zeist; candidaatsexamen Geschiedenis; de heer N. Kolff, Schevening:n; doctoraal-examen Rechten: de heeren A. Niessen, Rotterdam en A. F. Stemfoort, Den Haag; candidaatsexamen Rechten: de heer M. v. d Bos, Den Haag en mej. J. C. Barte- lings, idem; doctoraal-examen Klassieke letteren de heer W. K. Kraak, Bussum (cum laude). Examen van apothekers-assistent te Leiden: de dames E. C. v. d. Hammen, Voorburg, M. Njoo, Leiden en de hee ren A. Verhulst, Rotterdam, G. Willockx, idem. HOUTDIEF, DIE HOOFDAGENT TRACHTTE NEER TE SLAAN. Hedennacht te 1.40 uur zag een hoofd agent van politie op de Heerengracht een man, die nieuw hout droeg. Op zijn vraag waar hij het hout vandaan had, antwoord de de aangehoudene, dat hij het opge- vischt had. Aangezien het echter niet nat was, achtte de hoofdagent het gewenscht den man mee te nemen naar het politie bureau. Op weg daarheen probeerde hij den hoofdagent met de planken neer te slaan, doch de belaagde ontweek den slag en werd slechts aan den schouder geraakt. De man maakte zich toen uit de voeten, doch door een waker van den Part. Nachtvei ligheidsdienst werd hem even later de weg versperd, waarop hij pardoes in het water sprong. Dit was tevens het einde van zijn vlucht en spoedig was hij op het droge gebracht. Op het politiebureau bleek men te doen te hebben met den 39-jarigen grondwer ker W. P. H. Hij bekende daar het hout ontvreemd te hebben bij de fa. v. Hoeken en bij een huiszoeking werd nog meer in beslag genomen. LEZING OVER HET OUDE GRAVESTEIN. Gisterenavond had de „Commissie in zake het herstel van Gravensteen" de leden van den Raad uitgenoodigd tot bij woning eener voordracht met lichtbeel den betreffende Gravestein, welke door ir. van Oerle, secretaris der commissie, in een der Kunstzalen van de Lakenhal werd gehouden. Onder de aanwezigen was ook de bur gemeester, wethouder Wilbrink, prof. Barge, prof. Martin, directeur van het Mauritshuis. Alvorens het woord aan ir. van Oerle te geven, werden het doei en de werk wijze der commissie door haren voorzit ter, ir. G. L. Driessen, kortelings uiteen gezet. Hij achtte het begrijpelijk dat de oprichting eener particuliere commissie, die zich de restauratie van een gemeen telijk gebouw voor oogen had gesteld, eenige verwondering had gewekt. Aller minst wil de commissie echter als gang maker optreden en het gemeentebestuur als het ware aansporen om onderhoud en herstel van dit zoo merkwaardige gebouw beter te behartigen. Zij wil slechts door hare samenstelling een groot aantal personen uit alle kringen der burgerij maakt er deel van aantoonen dat een afdoende restauratie van het gebouw een overwegend gemeentebelang mag heeten, terwijl zij de speciale kennis harer des kundige leden betreffende de historische en bouwkundige beteekenis van Grave stein volledig ter beschikking van het ge meentebestuur wil stellen, opdat een her- stellingsontwerp zoo spoedig mogelijk kan gereed komen. Daarnaast wil de com missie door het houden van lezingen en rondgangen, door het samenstellen eener historische beschrijving en dergelijke de kennis omtrent Gravestein in nog ruime ren kring verspreiden. De Directeur vém het Bureau voor de Rijksmonumentenzorg heeft in beginsel zijn volle medewerking toegezegd en stelt de toekenning eener Rijksbijdrage in het verschiet. De voorzitter drukt ten slotte den wensch uit dat ook de Leidsche Raad. overtuigd van het groote belang van Gravenstein's behoud, t.z.t. aan de ver wezenlijking der plannen krachtig zal wil len medewerken. Alsnu verkreeg ir. van Oerle het woord om aan de hand van lichtbeelden de ge schiedenis van Gravenstein uiteen te zet ten. Spr. belichtte in 't bijzonder hoe dit gebouw bijna het oudste en tevens meest merkwaardige gebouw van Leiden altijd zoo ten naaste met de historie der stad is verbonden geweest. Eerst als Grafelijke gevangenis, daarna als zetel der stede lijke rechtpleging. Hoe hier werd gebouwd de eerste stedelijke werkinrichting het z.g. „werekhuys" aan het Pieterskerkhof. Door foto's werd aangetoond de groote architectonische waarde in 't bijzonder van de „Vierschaar" de schepping van den bekenden stadsbouwmeester van der Helm. Aan het einde nam het woord mr. A. van de Sande Bahuyzen, burgemeester van Leiden, die dank bracht namens de raadsleden voor het gebodene en memo reerde wat de commissie reeds in den korten tijd van haar bestaan had verricht. In 't bijzonder sprak hij een woord van dank tot den spreker ir. v. Oerle voor de duidelijke, en onderhoudende wijze waar op hij het belang van Gravestein, zoowel uit historisch als aesthetisch opzicht, had belicht en sprak den wensch uit dat de restauratieplannen spoedig vasten vorm zullen aannemen. CENTRALE COMMISSIE VOOR BUURTVEREENIGINGEN Onder presidium van den hser J. K. van der Kloot, alhier, werd tusschen bestuurs leden van enkele buurtvereenigingen hier ter stede een nadere besprking in „Royal" ghouden, ten einde te komen tct het voor breiden van definitieve voorstellen, die kunnen leiden tot samenwerking tusschen alle Leidsche buurtvereenigingen. Uit het op die vergadering verhandelde bleek, dat men algemeen van oordeel is, dat het tot de taak van elke buurtvereeni- ging gerekend moet worden in de eerste plaats te pogen haar wijk voor het pu bliek zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Hierbij hebben niet alleen particulieren be lang, doch ook de winkeliers, omdat, naar mate een wijk drukker wordt bezocht, de verkoop-mogelijkheden voor de daarin ge vestigde middenstandszaken stijgen. Eenige uniformiteit dient te worden be tracht bij het organiseeren van buurt-ver- sieringen e.d. Zooveel mogelijk moet men voorkomen, dat de eene vereeniging af wacht, of en wat haar zuster-vereeniging zal doen, met het resultaat dat veelal niets geschiedt. Een centraal orgaan, dat zich tuiten elke politieke richting moet hou den, kan op dit terrein veel goed werk verrichten. Van enkele zijden werd de Centrale Com missie reeds gevraagd naar model-statu ien voor buurtvereenigingen. In overwe ging werd gegeven de gezamenlijke buurt vereenigingen zoodanig te organiseeren, dat voortdurend contact werdt verkregen met één centrale vereeniging, waarvoor rechtspersoonlijkheid zou kunnen worden aangevraagd en waarvan de buurtvereeni gingen onder-afdeelingen zouden kunnen worden. Natuurlijk zal daarbij gelet moe ten worden op het behoud van zelfstan digheid. Den secretaris van de Commissie werd opgedragen die gedachten uit te werken in concept-statuten, welke in een nader uit te schrijven vergadering zullen worden behandeld. Ten einde in contact te komen met alle hier ter stede bestaande buurt-, winkeliers- en speeltuinvereenigingen zal de Centrale Commissie gaarne spoedig vernemen de namen van die vereenigingen en de adres sen van haar secretariaten. Men geve een en ander dus spoedig op aan den secretaris van de Centrale Commissie, den heer Th. J. van der Heijden, Hooge Rijndijk 105, Leiden. Geveilde perceelen Ten overstaan van notaris A. D. Vijgh alhier. De panden waarin was gevestigd de Coperatieve Keuken met garage en tuin alhier, Rembrandtstraat 27 en 25 tesamen in bod 5.850, kooper de heer H. F. Ellink- huizen qq. te 'sGravenhage voor 7.850. Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel alhier: Het huis en erf Oude Rijn 140, in bod 2.325, kooper de heer H. E. Groene- wegen qq. alhier voo'- 2.410. Huis en erf Kruisstraat 21, in bod f 630, kooper de heer A. J. Klcots qq. te Oegst- geest voor 636. De Haco-loterij Wij verwijzen op verzoek naar een an nonce in dit nummer betreffende de trek kingen der Haco-loterij. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een accordeon demonstratie op Maandag 22 November in „Zomerzorg", georganiseerd door de fa. Guldemond. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERSBEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: voorm. 9 ..ar gemeenschappelijk ontbijt Slagersgezellenbond „St. Joris." 12 Bidstonden op het R. K. Kerkhof. Feestavond Slagersgezellenbond „St. Jo ris", 8 uur - Maandag: Rechtskundig Ad vies Bureau voor de leden van de Afdee- ling Leiden en Omstreken 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15 Repetitie R. K. Gsm. Zangvereeniging „Pulchri Stu dio", 8 uur. Dag. Bestuursvergadering, 8 uur. Bestuursvergadering H. K. W., 8 uur. Dinsdag: Ledenvergadering Land en Tuinbouwbond, 8 uur. Tuinbouwcur- sus, 8 uur. Competitie „De Foedelaars I"—D. O. S. Ib, 8 uur. Woensdag: Tuin- bouwcursus, 8 uur. Bestuursvergadering R.-K. Volksbond, 8 uur. „De Poedelaars" 8 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur. Ledenvergadering „St. Raphael", 8 uur. Bijeenkomst „Vondel", 8 uur Vrijdag: Ledenverga dering Houtbewerkers, 8 uur Zaterdag: Sociale Adviezen, 3--4 uur, op het Kan toor. Bibliotheek 78 uur. Spaar bank op het Kantoor, 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Bsurtrooster: Zondag: C. v. d. Meel en Th. van Dijk; Maandag: P. Rijze- voort en C. Bilderbeek; Dinsdag: G. Bot en J. Bentveld; Don lerdag: H. Nijhuis en F. Overdijk; Zaterdag: J. Compier en C. van Tol. - Zondag: Te 9 uur in de Kerk van O. L. Vr Onbevlekt Ontvangen (Har- tebrug) de H Mis voor de zielerust van Jan Brussel, lid dei afd. Gehuwde Gezel len. Men wordt verzocht in groote getale deze H. Mis bij de wonen en te commu- niceeren. Te 8 uur in de St. Lodewijks- kerk de H. Mis (Gezongen) tot intentie der leden van de Lieder'afel „Sebastian Schaef fer" ter /iering van haar 12 ys-jarig be staan. Na de H. Mis Algemeene H. Com munie, yaarna in he: Gezellenhuis ontbijt. De zaal u. geooend van K302 30 uur en van 7.00 10.15 uur; verplichte bijeen komst van 8 459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek. Geen zitting St Joseph's Spaarkas. 8.30 uur priiskaarten. Maandag: Bi)eenkomst voor de leden van 8.0010 15 uur 8 uur Tafeltennisclub 8.30 uur Inschrijving nieuwe leden in de Presidentskamer 6.30 uur: Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pasto rie. 8 '^0 uui vergad-ring Commissaris sen Afd. Gezeden. Dinsdag: 8 45 uur: Verplichte vergadering afd. Gezellen. Woensdag: Gezellige avond voor de leden der Liedertafel ..Sebastian Sohaeffer". 8.30 uur: Op de bovenzaal 'vergadering voor de sport. 6 30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 0010.15 uur Van 8.159 15 uur Bibliotheek; 8 uur Tafeltenniscvlub. 6 30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice- zij niet vcorkomen. Praeses aan de Pastorie. Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezelschap „Franz Schweitzer". 8.30 uur Repetitie Kerst uitvoering. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Van 8.15 9.15 uur Bibliotheek. 8.30 uur Kegel club „De Poedelaars". Mededeelingegn: Gezellen onze retraite nadert, nog vijf we ken. Geeft U spoedig op, spaart deze laat ste weken goed en maakt propaganda voor dit mooie doel. ST. ODO-KOORKNAPEN. Maandag: half vijf: Groep C. kwart over vijf: Groep B. zes uur: Groep A. Diensdag: Geen reoetitie. Donder dag: Feest van Sint Odo. half vijf: Groep C. kwart over vijf: Groep B. zes uur: Groep A. Half negen: repetitie voor Groep A met de Heeren in het Gym. lokaal H ierensingel. Hallo boys! De week agenda heb je toch goed nagekeken? Goed zoo! En nu.... onthouden, hoor! Zeg jongens, deze week vieren we het fees' van Sint Odo, onzen Patroon! Is dat effe wat!!.... Weet je, wat we afspreken: Donderdag gaan onze St. Odo-koorknapen allemaal naar de H. Mis en te Communie! We mogen natuurlijk erop rekenen, dat jullie dat allemaal doen! En danje hebt gezien in de Agenda, dat er Donder- j dag voor alle Gruepen repetitie isja, want als we ooit zingen, dan moet 't op 1 dien dag zijn!! En danzal ik probee- ren, of er op die repetitie nog iets bijzon derso nee! Dat is een „geheimpie"!! Ik weet van niks hoor!! Hallo! Tot ïrijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART. Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 4 uur Ontspanning. 4.30 uur Aspirantenban Damwedstrijd. 5 uur Af- teekenen eischen. Na 't Lof Ontspanning Schaakwedstrijd. Maandag, 7.30 uur: Antonius Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag: 7.30 uur Franciscusban. Woens dag: 7.30 uur Paschalisban. 8.15 uur: Trommelen. Donderdag: 7 uur Zaagclub en Houtsnijclub. 7.3C uur Postzegelclub Missieclub. 7 30 uur Servatiusban. Vrijdag: 7.30 uur Martinusban. Inschrij ving nieuwe leden Zondagsmiddags. St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Hedenavond: 7.30 uur Repetitie Min- streels (Alten); «8.00 uur Idem (Sopra nen en Alten). Allen zonder uitzondering op tijd present! Maandag: 7.00 uur Ge- d'alogserde H. Mis. Kruisvaarders, vorige week ontbraken er nog al wat. Zeker door het slechte weer7 Weest niet bang voor een buitje en maakc, dat je Maandag weer zonder uitzondering in de Mis bent! 7.30 uur Adspirantenban I. 8.00 uur Aloysiusoan. Dinsdag: 8.00 uur Vendel St. AdelDertus. 8.00 uur Stephanusban. Woensdag* 8 00 uur Roode Vendel. 7.30 Adspirantenban H. Donderdag: 7.30 uur Adspirantenbar. III. 8.00 uur: William Doyleban. Zaterdag: 56 uur Afrekenen 3 cents-fonds en Spaarbank. De spaarbank heeft nog steeds geen al te drukke zaken En tochsparen, anders komen we ei niet!! Cohort St. Petrus. Zondag: 3.30 uur Missieclub Pater Da- miaan 5 uur Oranjevendel 8.30 uur Schaakclub. Dinsdag: 7.30 uur Lodewijk ban. 8 uur: Kardinaal Faulhberban 8.30 uur Godfriedban Woensdag: 8.30 uur Tarcisiusban. 8.30 uur: Franciscus ban. Donderdag: 8 uur Trommelen. Vrijdag, 8 uur: Blauwe Vendel. Zater dag, 7 uur K J. C. Mis. OEGSTGEEST. Cohort St. Bernardus. Burcht: R. K. Parochieschool. Zondag: 3.45 uur Aspirantenban. 5.30 uur Vrije recreatie voor het Ringverbond. Maandag: 7.30 uur Maria-Congregatie. Di**--=-,:r: 7 30 uur Faulhaberban. Woensdag: 6.45 uur Trommelen. 7.30 uur: Ignatiusban. Donderdag: 7.00 uur Hout zaagclub Vrijdag: 7.15 uur Zwaarddan sen. Zaterdag: 6 uur Tooneelgroep. St. Elisabethnenning: 7 uur 1 en 2; 9 uur 3, 4 en 5; 10.30 uur 6 en 7. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Donderdag, 18 Nov.: 10 uur repetitie van alle leidsters voor de leidstersdag. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph: -- Zaterdag 8.309.30 uur contri butie betalen. Maandag: 7.309.00 uur leden 13- -15 jaar 8 009.30 uur naaien. Woensdag: 7.309.00 uur: naaien leden 1315 jaar Donderdag: 8 009 30 uur leden 13--15 jaar 8.159.45 uur leden boven 18 jaar. Parochie St. Petrus: Dinsdag 6.45 8.15 uur leden 1315 jaar. 8.309.45 uur leden boven 18 jaar. Donderdag: 6.458.15 uur leden 1315 jaar. 8 15 9.45 uur leden 1518 jaar. Vrijdag: 7.008.30 uur naaien. Zaterdag: 2.00 3.30 uur Muloclub. Parochie H. Leonardus: Maandag: 8.30 10.00 uur leden boven 18 jaar. Dinsdag: 7 309.00 uur, leden 1315 jaar. Parochie O. L. Vr. Onbevl. Ontv.: Maandag: 8.009.30 uur leden 1518 jaar. Dinsdag: 6.458.15 uur leden 1315 jaar. 8.159.45 uur naaien. Donderdag: 8.159.45 uur leden boven 18 jaar. Za terdag: 2.003.30 uur Muluclub. Interparochieele clubs: Maandag: 8 30—10.00 uur, zang. Woensdag: 2—3 uur Kruiskinderen. Donderdag: 8.30 10.00 uur viool. R. K. GRAALTURNC" UB „ACTIEF". Maandag: 45 uur: kleuters 68 jaar in het gymnastieklokaal van de R. K. Meisjesschool an het Levendaal. Woens dag: 3.304.30 uur kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool. Vrijdag: 6.15 7.15 uur aspiranten 1214 jaar in de Ur- sulasteeg. 7.30—8.30 uur aspiranten 1415 jaar in de Ursulasteeg. 8.45 9.45 uur dames II in de Ursulasteeg. 8.459.45 uur dames I in de R.K. H. B. S. Zaterdag: 2—3 uur kleuters 8—11 jaar ln de Ursulasteeg. Nieuwe damesleden moeten zich altijd aanmelden op het les uur van 8.459.45 uur in de Ursulasteeg. R. K. DAMES HOCKEYCLUB „OLYM^IA". Woensdag: 25 uur vrii trainen op het terrein „Zuidwijck." Zaterdag: 25 uur trainen onder leiding. Zondag: 25 uur vrij trainen op het terrein voor de le den, die niet meespelen in de competitie. Vraag: Bestaan er in de Staatsloterij nog slaapnummers? Antwoord: In de vorige, de 475ste. trekking van de Staatsloterij kwamen zij voor. In de a.s., de 476ste trekking, zullen Dit woord was nauwelijks gesproken, of

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8