OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 13 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. I ARBEIDSCONTRACT IN BLOEMBOLLENBEDRIJF Nog geen overeenstemming. Gistermiddag is te L i s s e een be spreking gehouden tusschen werkge vers- en werknemersorganisaties in het bloembollenbedrijf in verband met een te sluiten collectief conti act. Deze be spreking heeft niet tot algeheele over eenstemming kunnen leiden. De bestu ren zullen nogmaals hun ledenvergade ringen raadplegen. Met betrekking tot den vrijen Zater dagmiddag in de zomermaanden en den arbeidstijd in de maand Mei heeft men overeenstemming bereikt. LISSE. Diefstal. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werden ten nadeele van den bloemistarbeider P. K. alhier twee ruiters bruine boonen ontvreemd, welke op den tuin, genaamd „Marinus" van zijn patroon G. v. d. V., stonden. Pluimveevereenlging „Lisse en Omstre ken". De pluimvee- en konijnensport- vereeniging „Lisse en Omstreken" kwam in gebouw „De Vereeniging" in ledenvergade ring bijeen onder presidium van den heer W. F. Daudey. Na een kort openings- en welkomst woord van den voorzitter werden de notu len gelezen en vastgesteld. Een drietal nieuwe leden werden voorgedragen en als lid aangenomen. Bij de spreking van de op 20 en 21 Nov. "a.s. te houden clubtentoonstelling wordt be sloten, een jeugdklasse bij te voegen en beloofd dit een mooie tentoonstelling te worden. Daar de vereeniging op 6 Jan. a.s. 20-jaar zal bestaan, wordt besloten alsdan een jubileum-tentoonstelling te organisee- ren en zal worden aangevraagd, dat door de vereeniging „Lisse en Omstreken" de tentoonstelling van de Noord-Westelijke Bond te mogen organiseeren, terwijl eeni- go speciaalclubs zullen worden verzocht, hare show bij ons onder te brengen Onder de leden werd een mooie collectie planten verloot, waarna de rondvraag werd gehouden De voorzitter sloot daarna de vergadering. Pluimveeverceniging „Lisse en Omstre ken". De pluimvee- en konijnensport- vereeniging „Lisse en Omstreken" kwam in gebouw „De Vereeniging" in leden vergadering bijeen onder presidium van den heer W. F. Daudey. Bij de bespreking van de op 20 en 21 Nov. a.s. te houden clubtentoonstelling wordt besloten, een jeugdklasse bij te voegen; het belooft een mooie tentoon stelling te worden. Daar de vereeniging op 6 Jan. a.s. 20 jaar zal bestaan, wordt besloten alsdan een jubileum-tentoonstel ling te organiseeren. Er zal worden aan gevraagd, dat door de vereeniging „Lisse en Omstreken" de tentoonstelling van de Noord-Westelijke B.ond zal worden geor ganiseerd, terwijl eenige speciale clubs zullen worden verzocht, hare show bij ons onder te brengen. Onder de leden werd een mooie collec tie planten verloot, waarna de rondvraag werd gehouden. NOORDWIJK. Bezichtiging R.-K. Jongensschool. Naar wij vernemen zal op veler verzoek morgen (Zondag) middag van half één tot twee uur voor iedere belangstellende de gelegenheid worden opengesteld, een kijk je te gaan nemen in de pas voltooide R.K. Jongensschool aan de Zeestraat. Een ieder zij welkom! Van deze gelegenheid maken wij tevens gebruik een kleine fout te herstellen. In ons nummer van Maandagavond j.l. schre ven wij, adt de architect van de eerste bouw der school in 1905, de heer Nic. Mo- leraar was. Van deskundige zijde vestigt men onze aandacht er op, dat niet de heer Molenaar, doch de heer H. J. M. Brunings te Haarlem, de architect was. Gaarne ne men wij hiervan acte. OEGSTGEEST Jongeren afd. R.K. Staatspartij. Dins dag 16 Nov. a.s. des avonds te kwartier over 8 wordt in het Patronaat een bijeenkomst gehouden. Als spreker is uitgenoodigd de heer A. J. v. Weers, uit den Haag, die zal spreken over: „Het werk van prof Aalberse en wij." Komt allen. Luchtbeschermingsdienst. Genoemde dienst hield gisteravond in het Patronaat een propaganda-bijeenkomst, waarvoor de belangstelling zeer groot was. Het hcofd van den Luchtbeschermings dienst, vice-admiraal A. F. Gooszen, open de de bijeenkomst en gaf het woord daar na aan burgemeester van Gerrevink, die een inleidend woord sprak. Met genoegen voldeed spreker aan het verzoek van den heer Gooszen om in deze eerste vergadering het propageeren en or ganiseeren van den luchtbeschermings in Oegstgeest in te leiden. Reeds vóór zes jaar heeft spreker ge meend deze gelegenheid te moeten aanvat ten, doch verschillende omstandigheden dezen deze pogingen stranden. Van alle zij de was gebrek aan medewerking, daar men niet wilde gelooven aan de noodzake lijkheid. Spreker maakt daarvan niemand eenig verwijt daar dit nu eenmaal ligt in den Nederlandschen aard, doch op ieder Nederlander kan men rekenen bij onmid dellijk dreigend gevaar, maar een Neder lander heeft een hekel aan de toch onmis bare voorbereiding: oefening en organisa tie. Zoo is het altijd geweest en zoo zal het ailijd blijvgn. Daarom is het juist gezien van den wetgever, de menschen in dit ge val in hun eigen belang te dwingen tot het aanvatten van deze belangrijke aangele genheid. Want geen enkele overheid zal bij het uitbreken van een oorlog de ver antwoordelijkheid kunnen dragen van een énorm verlies van menschenlevens, dat door eenige voorbereidende organisatie voorkomen had kunnen worden. Zeer dankbaar was spreker, dat reeds lang, voordat de wet de algeheele mede werking aan de luchtbescherming tot een plicht maakte, de heer Gooszen bereid was dc?e functie op zich te nemen. De heer Gcoszen heeft nu ongeveer 2 ja ren de functie vervuld met een activiteit en een organisatie-talent, die sprekers ve rwondering hebben. Deze tak van dienst is dus in vertrouwde handen. De eerste klei ne oefeningen, als marcheeren met gas maskers, zijn reeds begonnen, en spreker hoopt, dat Oegstgeest aan de eerst te hou den stukoefening zal kunnen deelnemen. Daarmede staat Oegstgeest ongetwijfeld mede aan de spits van de organisatie in dit deel der provincie Z.H. De geheele ver antwoordelijkheid van het behoorlijk wer ken van den dienst heeft de wetgever op den burgemeester gelegd en de rechterlij ke macht heeft door een van haar jongste uitspraken beslist, dat de bevoegdheid van den burgemeester tot het vorderen van diensten van de ingezetenen zeer ver gaat. Sprekr zet daarna uiteen wat de lucht beschermingsdienst alzoo heeft te deen. Daartog is noodig een organisatie met een zeer actief bestuur, overtuigd van het gewicht en verantwoordelijkheid van zijn functie: dat aan de bevolking op dit punt voorlichting geeft, waar noodig hulp ver schaft, kortom al datgene verricht of be vordert, wat tot het beocgde doel kan lei den en zorgt, dat de belangstelling bij de bevolking op peil wordt gehouden. E r moet een dergel ij ke organisatie komen. Zij is volkomen onmis baar. Spr. dcet een beroep op alle ingezetenen der gemeente tot eendrachtige samenwer king. Bij de vaststelling eener contributie zal met de betalings-capaciteit der leden reke ning moeten worden gehouden. Hierna werd een film vertoond van de werking van den dienst te Vlaardingen. Vervol Pens gaf de heer Gooszen een uit eenzetting van de werking van den dienst in Oegstgeest. Van de gelegenheid tot aan- I melding als lid werd door bijna alle aan wezigen gebruik gemakt. Hierna sluiting RIJNSBUHG. B'-oembollencultuur. In de gehouden vergadering der afd. Rijnsburg der A!g. Vereeniging voor Bloembollencultuur, wel ke vergadering gehouden werd in verband met een te houden vergadering te Haar lem, werden tot candidaten voor het Hoofd bestuur gekozen: in de vacature P. Bak ker de heer P. Ruyter Hz. te Andijk Oost. In de vacature C. Kramer de heer A. Bij voet te Overveen en in de vacature P. Va rekamp de heer K. de Jong te Honselers- dijk. Bij de rondvraag werd nogmaals uit voerig over de saneering en de maatrege len hieruit voortvloeiend gesoroken. Tuinbouw. De bloemkool is thans van het terrein verdwenen Andere koolsoor ten kwamen hiervoor in de plaats, groene, gele, roode en spruitkool. Met al deze soorten is het niet veel gedaan. De prijzen zijn laag, verliesgevend. Gele draaide groote kwantums door omdat men den minimumprijs, van f 1.— per 100 kg. niet kon betalen. Een klein kwantum ging voor 1.10—1.20 per 100 kg. Roodekool bracht even meer op, ƒ.002.60 en groene- kool ging voor f 1 20—1.80 per 100 kg. Spruitkool kan niet meer halen dan 6 00 I ^-8.20 per 100 kg. Uien bleven nog duur, n.l. van 7.20 tot f 7.60 per 100 kg. Sel- derieknollen zijn weinig liefhebbers voor, gevolg laje prijs f 2.00 den minimumprijs) tot 2.50 pei 100 stuks. Ook hiervan gaat een gedeelte naar de belt. De kwaliteit van dit product is in het algemeen niet best. WASSENAAR. Buurtvereeniging „Kerkehout" Door de Buurtvereeniging „Kerkehout" werd een druk bezochte vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer Th. Brederode. De secretaris bracht het jaar verslag uit. Hieruit ontleenen wij dat het ledental sterk is vooruitgegaan en thans bedraagt 202, bovendien 32 donateurs. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek dat de vereeniging kerngezond is. Herkozen werden hierop de heeren Th. Brederode en A.F Linschoten. In de plaats van den heer C. Voorham, die zich niet herkiesbaar stelde werd gekozen de heer J. Th. Remmerswaal. Door het be stuur werd toegezegd zich in verbinding te zullen stellen met de H.T.M. om ge daan te krijgen, dat het korte trajectsta rief ad 5 cent op de busdiensten voor het traject KerkehoutViaduct v.v. zal wor den ingevoerd. Na afloop van het offi- cieele gedeelte volgde nog een gezellig samenzijn. ZILK. De oudste inwoner. Heden Zater dag viert de oudste inwoner van onze parochie en gemeente de weduwe M. Ruig- rikVreeburg haar 92sten verjaardag. Den laatsten tijd is de jarige wat suk kelende, zoodat men dezen dag liefst zoo onopgemerkt mogelijk wilde laten passee- ren. Korenbond .,Mgr. Lans". A.s. Dinsdag zal in het Parochiehuis ie Zilk de vijfde zangersavond worden gehouden. Als ver plicht nummer zullen de acht deelnemen de koren zingen een Introitus, terwijl als vrij nummer mag gezongen worden een Gregoriaansch of meerstemmig kerkelijk muziekstuk. Verder zal dien avond door den weleerwaarden heer E. A. M. Paap, kapelaan te Leiden, een inleiding worden DIESELTREIN VERMORZELT VRACHTAUTO. Inzittenden stellen zich In veiligheid. De Dieseltrein, welke kwart over 12 van Den Haag naar Utrecht vertrekt, is op den overweg bij den Westvlietweg te Stomp- Vvijk, hedenmiddag in botsing gekomen met een grooten veewagen met 7 koeien, uit Schiedam. De twoe chauffeurs, die in de cabine zaten, visten zich te redden door tijdig uit den wagen te springen. De gevolgen van de botsing waren verschrikkelijk. De groote wagen, werd 50 m. verder als een ruine neergesmakt, 1 koe werd op slag ge dood, vier anderen werden zoo ernstig ge wond, dat zij terstond moesten worden afgemaakt, terwijl de overige, hoewel ge wond, gespaard zijn gebleven. Op weg naar Schiedam kwam de auto te circa kwart over 12 bij den genoemden overweg. Daze is bewaakt en omdat op dit tijdstip de Dieseltrein van Den Haag naar Utrecht in aantocht was, liet de overweg- wachter de boomen op de gebruikelijke wijze neer. Dit gebeurde blijkbaar niet ge lijkmatig, want de boom aan den Weste lijke boom was neergelaten en ook kon neer, toen de andere boom zich nog in verticalen stand bevond. Juist op dit mo ment kwam de auto aangereden. De be stuurder ontdekte te laat, dat de Weste lijken boom was neergelaten m ook kon hij niet meer achteruit, omdat inmiddels ook de Oostelijke boom gesloten was. De inzittenden van de auto, de chauffers P. van Waalwijk en A. van Rijn, zagen tot hun grooten schrik van uit de richting Den Haag den Dieseltrein reeds naderen. Zij bedachten zich geen oogenbük, spron gen uit den wagen en redden zich op deze wijze. Wel was de overwegwachter den aanstormenden trein tegemoet geloopen en getracht op deze wijze den machinist te waarschuwen, doch het was voor dezen laatste onmogelijk om den trein nog tij dig te doen stoppen. Met een vreeselijken slag botste de trein op den veewagen, die werd opgenomen om ongeveer 50 m. verder, toen de trein tot stilstand was gekomen, naast en op de spoorbaan, als een ruine te blijven liggen, I De koeien waren in deze oogenblikken uit den wagen geslingerd. Een onderzoek wordt ingesteld naar de vraag hoe het mogelijk is geweest, dat de boomen niet gelijktijdig naar beneden gin gen en hoe het mogelijk is geweest, dat de chauffeur niet heeft gezien, dat de boo men werden neergelaten. Het treinverkeer ter plaatse had een half uur vertraging. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage). Den overwegwachter treft geen schuld. Het onderzoek dat de politie van Stomp- wijk, onmiddellijk na het ongeluk in samen werking met enkele spoorwegautoriteiten instelde, heeft uitgewezen dat den overweg wachter geen schuld treft. Deze heeft de boomen aldus werd ons meegedeeld tijdig neergelaten. De cnauffeur blijft per tinent beweren, dat hij, toen hij met zijn wagen midden op den overweg stond, plot seling een gesloten boom zag. De trein was toen op 200 M. van den overweg genaderd. De chauffeur raakte bij het zien van den naderrenden trein totaal de kluts kwijt. De motor van zijn auto sloeg af en hij zette het op een loopen. Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER AAR, 12 November. DE TUINDERIJ MET HAAR HANDEL. In aansluiting op ons vorige overzicht, waarin een algemeen beeld beloofd werd van de Witte pronkboonen-cam- p a g n e, zullen wij dit hier getrouw laten volgen. Er zijn aangevoerd 179.840 K.G. met een totale opbrengst van ƒ4852.44 of 27 cent per zak. In het jaar 1936 was de aanvoerd belangrijk minder, want toen registreerde de veiling 97.659 K.G. tegen een geldelijke opbrengst van 2696.24 of ook weer 27 cent per zak, heelemaal secuur berekend 2 76 per 100 K.G. Uit deze cij fers blijkt, dat de teelt van Pronkboonen zich vooral dit jaar belangrijk heeft uitge breid, waarbij niet uit het oog mag worden verloren, dat dank zij het zeldzame mooie najaar, de vrucht voor bijna honderd pro cent is goed geworden. Thans overgaande tot ons wekelijksch overzicht, kan helaas nog geen verbete ring bespeurd worden in den handel en begint de veiling van lieverlede een win- tersch aspect te krijgen, immers de ver- sche groenten, zooals spinazie, postelein en andere groenten laten zich steeds meer en meer verdringen en moeten plaats ma ken voor stapelproducten als kool, in ver schillende soorten, spruiten, witlof enz. Zoo zagen wij de kas-snijboonen slechts met een paar partijen aangeboden en al zou men redelijkerwijs verwachten, dat de han del wel tuk zou zijn op ongeveer de laat ste boonen, toch bleek de werkelijkheid helaas anders te zijn. Het neusje van de zalm moest met het bod van ƒ2.25 tevre den zijn, terwijl ook inderdaad nog behoor lijke nummers beneden de twee gulden terecht kwamen. Het stek vertoonde daar entegen een williger verloop, 1.001.50. Het enkele zakje pronkboonen, mits van goede kwaliteit, ondervond somstijds een gunstig onthaal en wel van 25 tot 40 cent; maar eenmaal aan het laatste pluksel bezig te zijn, waren goede partijen uitzon deringen en ging het meerendeel van de hand voor 20 tot 30 cent, zelfs doordraaien stond niet vreemd. In de tomatenhandel kon de prijs zich niet handhaven op dat van voorgaande we ken. want Woensdag noteerde de A's 4.60 en de B's 5.50, C 3.20, dit zijn dan na tuurlijk de partijen, welke voor export in aanmerking komen, waaronder een gering percentage begrepen is van de totale aan voer. Sommige nummers voldeden niet aan de gestelde kwaliteitseischen en kregen vanzelf geen baas, gezien vaak behoorlijke partijen niet eens werden afgedrukt. BB 22.40, CC 2.—. De grootste aanvoe ren zijn nu achter den rug. Het mag vreemd klinken, vandaag of freerden wij peultjes tegen een gulden per 10 K.G.; hoe bestaat het! En dan gaan wij ons begeven naar de groentenafdeeling, te beginnen met bloem kool, het product dat de belangstelling steeds blijft levendig houden. Maandag be perkte de aanvoer zich tot een klein kwan tum, Woensdag en Vrijdag kwamen zij flinker afzetten, doch de noteering maakte weinig verschil. De eerste soort doet van 5 tot 9 cent, tweede soort van 3 tot 5 cent. Al is het diep in het najaar, de kwaliteit ALPHEN AAN DEN RIJN. BIJZONDERE VERGADERING VAN DE R.-K STAATSPARTIJ. De uitbreiding van de dienstplicht en de groote gezinnen. De afdeeling Alphen aan den Rijn van de R.-K. Staatspartij hield gisteravond in de Sint Josephzaal een bijzondere bijeen komst voor leden en belangstellenden, in verband met het nieuwe wetsontwerp „Dienstplicht". Hoewel deze nieuwe wets wijziging met haar ingrijpende gevolgen ten aanzien van de gezinnen, meer spe ciaal van de groote gezinnen, bijna voor eiken Nederlander van zeer groot belang is, was de opkomst der leden niet hier mede in overeenstemming. Deze vergadering noemde de voorzitter, de heer H. S. v. d. Putte, een bijzondere, omdat deze is bijeengeroepen door de le den zelf, door gebruik making van het ar tikel 21 van het reglement der afdeeling, met een verzoek, onderteekend door 25 le den. Nadat de heer A. H. van Berkum, de eer ste onderteekenaar van het verzoek, een duidelijke inleiding had gegeven omtrent het doel van deze bijzondere vergadering en de nadeelen van de aanstaande wijzi ging der dienstplichtwet, vooral voor de groote, dus katholieke gezinnen, duidelijk heeft gedocumenteerd, verkreeg de heer J D. de Kok, lid van de Provinciale Sta ten het woord. Spreker besprak daarna de ingrijpende wijzigingen van den dienstplichtwet en de gevolgen daarvan, welke wederom het meest drukken op de grootere gezinnen, die dus de meeste dienstplichtigen voor gehouden over het Graduale. De bijeenkomst wordt geleid door den zeereerwaarden voorzitter, pastoor Fr Han sen te Zilk. Evenals de vorige zangersavonden zal het ook nu voor de kerkkoorzangers van de böllenstreek weer een prettige en voor al leerzame avond worden. Het bondsbestuur heeft in zjjn laatste bestuursvergadering aangenomen, dat leden van niet aangesloten koren welkom zullen zijn. Het aanvangsuur is gesteld op 19.45 uur. het leger leveren en daarnaast ook weer de grootste financiecle offers zullen heb ben te brengen, doordat zij meer kinderen moeten afstaan (met loonderving) en voor langeren tijd. Spreker legde vooral den nadruk op de gevolgen van de verlenging van den diensttijd tot 11 maanden, het- gen volgens hem niet noodzakelijk is. Het opvoeren van het contingent tot 32000 man acht spr. eveneens te groot. Spr. besluit met zijn meening te uiten, dat een oefentijd van 51/2 maand ruim voldoende is, het contingent kan volstaan met minder dan 28000 man, terwijl Neder land met moderne oorlogsmateriaal bij eventueel noodzakelijk verweer meer zal kunnen bereiken, dan met een groot leger. De heer v. d. Putte dankt den spreker, waarna met algemeen'e instemming der vergadering de volgende motie werd aan genomen, welke ter kennis wordt ge bracht van de Kamer-fractie en Partij bureau der R.-K. Staatspartij. De afdeeling Alphen aan den Rijn van de R.-K. Staatspartij in vergadering bij een op 12 Noverber 1937; besprekende het wetsontwerp tot uit breiding van 's Lands weermacht, waarbij wordt voorgesteld de vrijsteling wegens broederdienst af te schaffen, de oefentijd te verlengen en een strengere keuring toe te passen; spreekt als haar overtuiging uit dat hier door een nieuwe last wordt opgelegd aan de groote gezinnen; erkent de noodzaak van legeruitbrei- ding, doch meent, dat deze ook kan wor den bereikt met behoud van vrijstelling wegens broedersdienst en den gewonen oefentijd, indien een normale keuring wordt toegepast; dringt er bij de afgevaardigden van de R.-K. Staatspartij on het Parlement met klem op aan bij de behandeling van het wetsontwerp, deze, voor de groote gezin nen zeer belangrijke kwestie, te bepleiten, opdat de vrijstelling wegens broederdienst en de gewone oefentijd behouden blijven; en besluit deze motie ter kennis te bren gen van de R.-K. Staatspartij en de Pers. Opening tweede zaak fa. Peltenburg v. 1793. In tegenwoordigheid van vele ge- noodigen had Vrijdagmiddag de officiee ls opening plaats /an de nieuwe zaak der firma Peltenburg van 1793 te Alphen a. d. Rijn, Bruggestraat No. 7. Deze bijna 145 geeft op het momen geen reden ot chicanes, men ziet ze hagelwit van kleur. 'Uitermate slecht stond het deze week met de slahandel. Maandag gingen de grootste kroppen de wereld in tegen een gulden. Woensdag ging de noteering in ge lijken tred en vandaag bleek de vraag iets gunstiger te zijn, zij het gepaard gaande met een verhooging van 50 cent, alzoo belan dende op een daalder. De afnemende aan voer voorkomt veelvuldig doordraaien, niettemin verscheidene goede kroppen geen bestemming krijgen. Vellen van 7 cent tot 10 cent. Andijvie kan er niet boven op komen, hoe aanlokkelijk dit product ook is. Gele struiken worden opgeladen voor de mini mumprijs, 60 cent; het restant wat door gaans ruim de helft is van den geheelen aanvoer, is onverkoopbaar. De vraag naar bospeen nam in het laatst van de week eenigszins toe, met gevolg, dat de noteering stijver werd. Breekpeen ontving Woensdag een schrale ƒ2, welk bod zij vandaag moest verlaten en terugtip- pelde naar 1. De interesse voor uien duurt onvermin derd voort; Maandag was de stand ƒ6.60, Vrijdag drukte de groentenman ze fel af voor ƒ7.70. Een dergelijken prijs zal men wel kunnen onthouden. In de koolafdeeling heerschte de alge- loopen week een matte stemming, uitgeno men de witte kool, die zich bewoog tus schen de gulden en een daalder. De roode mochten aanvankelijk boven de 2 uit gaan, later een hangmarkt, dalende naar 1.70. Eveneens de savoye kon het niet bolwerken, want van 2.80 schreed ze snel terugwaarts tot ƒ1.50. Uitgezonderd de groene kooltjes, die bepaald een wit voetje hebben bij de koks, want die noteeringen verschillen heel weinig met andere we ken. Prijs ƒ2—3.—. De Chineesche kool is te verhandelen, mits het aanbod beneden de vraag blijft; is dit niet het geval, dan daalt de prijs naar het minimum ƒ0.60. Zware struiken brengen soms een ruime gulden op. Boerekool is nog te vroeg om een behoorlijke noteering uit te lokken, 1.50 per 100 K.G. Al is het weer geen aanleiding voor een vlugge handel, in de spruiten toch viel de prijs naar omstandig heden niet tegen. Maandag werden zij mee genomen vanaf 5 tot 7, vandaag van 7 tot 8. De aangevoerde partijen zijn van goede kwaliteit, n.l. zeer vast. Kroten 2.50, Schorseneeren 2.50—3.70, maïskolven 0.60, Radijs 0.50. De selderij ploeterde hard om een adres te vinden tegen 30 cent de 100 bos, peterce- lie insgelijks 0.30. Prij 12.20. De druiven maken hoogstens een schom meling van 1 cent per pond en varieeren tusschen 11 en 12 cent. jaar oude en zeer bekende firma te Lei den bezit veel klanten in het Rijnland en Alphen zelf, en om nu deze Rijnlandsche klanten haar artikelen gemakkelijker on der oogen te brengen stichtte zij op boven genoemd adres een tweede zaak in Radio's, muziek en diverse artikelen. Behalve op piano-gebied heeft deze fir ma een groote vermaardheid gekregen met haar afdeeling Radio. Zij heeft dit vroeger reeds direct groot scheeps aangepakt en door haar buitenge wone verscheidenheid in de allereerste rangs merken op Radio gebied en haar ver koopsysteem het pleit volkomen gewon nen. Ook in Alphen zal zij haar verkoop systeem, dat bij de klanten steeds en on middellijk zoo'n aangename indruk maakt, op dezelfde wijze toepassen. Een toonzaal met gemakkelijk zitje, geeft gelegenheid om rustig verscheidene toestellen, van di verse eerste merken en in alle prijzen te beluisteren, en dan naast elkaar, zoodat men geen stap behoeft te verzetten, om met alle bekende apparaten nader kennis te maken. Inderdaad, onze gemeente is een fraaie inrichting op radio-gebied rijk, geworden. De eigenaar de heer Cor Mulder sprak de aanwezigen toe, en was verheugd dat zoo onverwacht velen van hun belangstelling, zoowel persoonlijk als met bloemen, had den blijk gegeven. Zijn firma heeft het gedurfd om in Lei den het allereerst de nieuwe kleine piano's te lanceeren, en op Radiogebied met een groote collectie le klas merken te komen, een collectie, die men hoogstens in enkele voorname zaken in groote steden aantreft. De heer Mulder Jr. dankte zijn vader en allen die dezen dag voor hem hadden be reid. Hij beseft ten volle de verantwoor delijkheid die op zijn schouders was ge legd. Hij zou er alles op zetten om spoe dig evenals in Leiden een tevreden klan tenkring in Alphen te verkrijgen. Na nog een oogenblik in het fraaie toon- zaaltje te hebben vertoefd, werden de deu ren geopend en de opening van de tweede zaak, die te Alphen aan den Rijn, was een feit geworden. Onze beste wenschen en alle succes. Jubileum. Onze plaatsgenoot W. de Ridder is 1 December a.s. 25 jaar als post- besteller in dienst bij de Posterijen alhier. Gevallen. Toen gisteravond een twee tal fietsrijdsnde jongens zich de weelde ver oorloofde een stoeipartijtje te demonstree- ren, kwam een hunner, de 16-jarige C. v. V., te vallen. De jongen moest zijn onvoorzich tigheid betalen met een hersenschudding. Bovendien werd hij aan hoofd en beenen verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Winkelstand. Door de firma Pelten burg te Leiden werd gisteren in het pand I Bruggestraat 7 een tweede zaak geopend in j radio-apparaten. Dagen achtereen zijn rappe I handen aan den slag geweest om het in- terieur van den winkel een fleurig aanzien te geven en daarin is men zeer wel ge slaagd. Een aparte gehoorzaal geeft boven dien gelegenheid een serie radio-toestellen 1 van prima merken te beluisteren. De Brug straat is een fraaie zaak rijker geworden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7