De Zwemsport in Katholiek verband STADS NIEUWS Directie der Overdekte dwingt tot ongunstig contract Uitbreiding Waterleiding AGENDA DEE-TAX ZATERD NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? NOG ENKELE BUIEN, De Bill seint: Verwachting: Meest matige, later afne- mende wind, uit Noordelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk nog enkele regenbuien met kans op hagel, wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 772.6 te Reykjavik. Laagste barometerst.: 742.5 te Ingö. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen werd aan de Zuidzijde aangetast door de Oceaan-depressie, die gistermor gen bij de Azoren lag en Noordwaarts schijnt te trekken. De depressie in het N. O. kreeg weer versterking door nieuwe luchtdrukdalingen uit de Poolzee. Hier wtrd het luchtdrukverval over de Noor- sche Zee grooter en daarmee versterkte ook de aanvoer van arctisch koude lucht massa's over de Noordzee en d« Duitsche Bocht naar het binnenland van Centraal Europa. In Engeland en Schotland daalde de ochtendtemperatuur tot onder het vriespunt. Ii het binnenland van Zweden komt nog g'rir.ge vors voort. Dt atmos feer-temperatuur is zeer lag en nadert in de Duitsche Bocht minus 2" graden op 500 M. hoogte De lagere Alpentoppen der Noordelijke ketens zijn in wolken gehuld en in München met natte sneeuw. Op de Saentis is de temperatuur minus 10 gr. Celsius. Op IJsland is het warmer gewor den. De schepen in de Golf van Biscaye en op den Oceaan in het Z. W. melden hooge temperaturen. In Noord- en Oost- Duitsland waaien .ratige tot krachtige winden uit uit N. W. tot West. In Zuid en Midden-Frankrijk is het windstil of zijn de winden zwak uit Oost. Op vele plaat sen vielen geringe hoeveelheaen regen. De grootste hoeveelheden vielen in het N. G. binnen de Poolcirkel en verder in Por tugal. Enkele stations op het vasteland hebbsn matige regen, op de Britsche Ei landen en op het vaste land viel practisch stilte. Het Is te verwachten, dat voor onze omgeving de wind óal afne men en in het Zuiden wellich naar N. O. zal draaien met ainemende kans op buien. LUCHTTEMPERATUUR. 7.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 4.42 uur tot Zon- dagmbrgen 6.48 uur en van Zondagnamid- dg 4.40 tot Maandagmorgen 6.50 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 14 Nov. voorm. 11.21 en nam. 1147 uur; op Maan dag 15 Nov. nam. 12.20 uur. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS IN HET PRINSELIJK GEZIN. Nationale vreugde ten behoeve van behoeftige moeders. Wij hebben onlangs reeds gemeld, dat er ln Leiden en Oegstgeest een comité is op gericht onder den naam „Oranje en Jong Nederland" om ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, a.s. behoeftige moeders deelgenoot te ma ken van deze nationale vreugde door haar van luiermanden te voorzien. Het comité ondervindt bij dit streven van vele zijden hartelijke belangstelling, doch nog meerdere hulp is gewenscht. Hulpvaardige dames, die aan de vervaar diging van baby-kleertjes willen meewer ken, kunnen hiervoor wol koopen en pa tronen bij het comité verkrijgen. In het gebouw Breestraat 119 houdt het comité op Dinsdagen van 's morgens 10— 12 en 's avonds van 79 uur en op Zater dagen van 25 uur zitting om degenen, die in dit schoone werk belang stellen te woord te staan. Van de firma V. en D. krijgt het comité 80 wiegen. Het is de bedoeling hierbij de noodige uitzetten, minstens 60, te verstrek ken. Voorts is door de Banketbakkersver- eeniging hier ter stede toegezegd, dat 30 taarten beschikbaar worden gesteld voor de eerste 30 moeders, die zich na de blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin aan melden. Ondanks die hulp van vele zijden is het comité er echter nog niet. Er zijn ook artikelen, dekentjes, capes enz., welke niet vervaardigd kunnen wor den door de dames, dus moeten gekocht worden. Daarvoor is geld noodig en daarom hoopt het comité dat in.de eerstkomende weken veel geld hiervoor zal binnen ko men. De penningmeesteresse, mej. D. Coebergh, Oranjelaan 20, Oegstgeest. gironummer 71234, ontvangt daarvoor paarne giften. Men kan ze ook op de zittingsdagen op het bureau Breestraat 119 brengen. Mogen we nog eens een beroep doen op ^'.!e goedwillenden, om het comité daa'1- crkelijk bij te staan? Vergadering wenscht daarin niel Ie berusten Zwemmen is een gezonde sport, maar heeft z n eigenaardige moeiiijKheden en bezwaien; bezwaren zoowel van moree- len als van financieelen aard. Dat is gis teravond gebleken in de bijeenkomst, welke in het St. Antoniusclubhuis was beiegd en toegankelijk was voor allen, die beiang stelden in de oprichting van een Katholieke zwemvereeniging. Deze zwemvereemging is in principe reeas opgericht, het voorloopige bestuur zetelde gisteravond achter ae oestuursta- fel. Op uitnoocüging van rector L. Beune hadden zich daartoe bereid verklaard: de heer J. P. A. Castelein, voorzitter van de Athietiek-afdeeiing van Docos, die de lei ding had van de vergadeiing van gister avond, de heeren C. Mol, voorzitter van Docos, en E. Castelein, en mej. B. van Noort namens den Sportraad van de Graal. Nadat de voorzitter de aanwezigen ver welkomd had en de aanleiding tot het houden van deze bijeenkomst had geme moreerd, verleende hij het woord aan rector L. Beune, die een gemoedelijk woord wilde spreken, echter met een ernstigen inhoud. „Deze bijeenkomst is samengeroepen om twee redenen, aldus spr. Als priester-jeugdleider acht ik het ten eerste van zeer hoog belang, dat alle wel willende katholieken van Leiden de strek king begrijpen en zullen waardeeren van de verordening door den Gemeenteraad aanvaard in zake gemengd zwemmen, tot welke verordening het initiatief is uitge gaan van de leidsters en leiders der Ka tholieke Jeugdbeweging hier ter stede. De tweede reden van ons bijeenkomen is gelegen in het feit, dat door de opening van „De Overdekte" het oprichten van een Leidsche Zwemvereeniging in Katho liek verband een nuttige noodzaak is ge worden. Het was ons er natuurlijk niet om te doen, zakelijke moeilijkheden in den weg te leggen aan „De Overdekte", evenmin wenschten wij moeilijkheden te bezorgen aan reeds bestaan hebbende plannen van zwem- of sportvereenigingen. Indien en in zoover deze moeilijkheden onvermij delijk aan onze actie verbonden waren betreuren wij ze. maar wenschen toch in dit verband te wijzen op de bekende con sequenties van onze beginselen. Onze actie is geboren alleen en uitslui tend uit overgroote zorg voor de geeste lijke volksgezondheid in onze stad. Wij vragen daarom van alle katholie ken, ook als het mocht zijn, dat hun eigen ervaring hen doet meenen anders te mo gen oordeelen, hun subjectieve meening op te offeren aan het algemeen belang. Wij vragen aan alle Christenen met ons dezen strijd voor reinheid en zeden te deelen. Wij vragen aan de burgerlijke Over heden met dankbare erkenning voor de aangenomen verordening, om nu ook deze bepaling consequent te handhaven en uitzondering ook wezenlijk uitzondering te houden. Wij vragen van allen waardeering voor onze overtuiging: niemand beschuldigen wij van subjectieve dwaling of verkeerde meening. maar wel moeten wij consta- teeren. dat door de moderne vrijheids opvatting maar al te veel reeds is ge schaad het teere schaamtegevoel, de on geschonden eerbaarheid en de blanke reinheid. Wat de tweede bedoeling betreft van deze bijeenkomst moge ik een dubbele wensch uiten: dat ook in deze zaak de katholieken hun taak zullen begrijpen en volbrengen en dat ook de directie van „De Overdekte' juist in het erkennen van onze beginse len, beginselen, die geen bijzonder ge openbaarde dogma's inhouden, maar uit de natuur hun oorsprong vinden, een waarborg zal zien voor een goede zwem- beoefening en een reden van gulle en eer lijke samenwerking met de beoefening der zwemsport ook van ons, katholieken Na deze principieele uiteenzetting gaf de voorzitter eenige nadere toélichting op de plannen. Na onderhandelingen met de directie van de „Overdekte" was de commissie van opbouw tot de volgende berekening der contributie gekomen: De leden zouden 2.— per jaar moeten betalen voor het lidmaatschap. Dat geeft evenwel nog geen recht om te zwemmen. Wie zwemmen wil zou 's winters boven dien 0.30 per week moeten bijdragen en 0.10 per week gedurende de zomer maanden. Daar de directie van de Over dekte slechts een contract van een jaar wil afsluiten, zijn de leden ook verplicht zich voor een jaar te verbinden. De kos ten zouden in totaal 13.20 per jaar be dragen en daarvoor zou men eens per week (op Maandagavond) een uur aan de zwemsport kunnen besteden. Voorts deelde de voorzitter nog mede, dat de vereeniging geen gemengde ver- eeniging zou worden, maar twee afzon derlijke vereenigingen onder één gemeen- schappelijken naam en onder één topbe- stuur. Naar aanleiding van deze mededeelin- gen werd uit de vergadering bezwaar ge maakt tegen de relatief ongunstige con tractvoorwaarden, welke de directie van de Overdekte stelt. Er zijn reeds ver scheidene zwemvereenigingen, die een contract met de Overdekte hebben afge sloten tegen veel gunstiger voorwaarden, hetgeen gedeeltelijk blijkt uit de contri butie welke de leden betalen. Zoo heeft de zwemvereeniging „Poelmeer" een con tract voor een half jaar kunnen afsluiten, terwijl de bij den Ned. Zwembond aan gesloten neutrale vereenigingen alle te gen belangrijk lager tarieven contracten moeten hebben kunnen afsluiten. Voor zoover kon worden nagegaan zou de Ka tholieke vereeniging een belangrijk hoo- ger bedrag te betalen hebben dan welke andere Leidsche zwemclub ook. Tegen dit verschil in behandeling werd ernstig bezwaar gemaakt, omdat daar door de jonge vereeniging direct bij haar geboorte reeds gehandicapt zou worden ten opzichte van de neutrale clubs, ter wijl het bovendien in strijd is met de ge voelens van zelfrespect, wanneer een Ka tholieke vereeniging zich op een derge lijke manier laat achterstellen bij andere veieenigingen. Van verschillende zijden gingen uit de vergadering stemmen op. welke de hou ding van de directie der Oóerdekte onbe grijpelijk noemden en hun bevreemding erover uitspraken. Men wenschte geen contributie te betalen, welke zooal niet te hoog dan toch hoog geacht werd, ter wijl andere vereenigingen door hun la gere contracttarieven voor hetzelfde geld meer kunnen geven. De commissie van opbouw was het daarmede eens, doch was wel genood zaakt om een contributie van 13.20 per jaar te vragen, om den contractprijs van 520.— per jaar te kunnen dekken. Dat de Katholieken zich niet onevenredig wil len laten behandelen achtte ook het voor- loopig bestuur een alleszins redelijke eisch. Na eenige discussie werd ten slotte be sloten, dat de Katholieken, die zich ach ter de actie van de nieuwe Katholieke Zwemvereeniging willen stellen, een ver klaring zullen teekenen, dat zij als lid zullen toetreden indien het bestuur erin slaagt een zoodanig contract met de di rectie der Overdekte af te sluiten, dat de contributie verlaagd kan worden tot een maximaal gemiddelde van 1.per maand. Nadat nog verscheidene wenschen en wenken (o.m omtrent een gezinscontri butie) naar voren waren gebracht, waar mede zoo mogelijk rekening zal worden gehouden, werd de bijeenkomst gesloten zonder tot een definitief resultaat te zijn gekomen. Van de houding der directie van de Overdekte zal het nu afhangen, of de Ka tholieken al of niet in organisch verband daar zullen komen zwemmen. Zij eischen gelijkgerechtigdheid en geen achteruit- stelling. Een Poolsche onderscheiding voor prof. dr. N. van Wijk. Op voordracht van de Poolsche Academie voor Literatuur heeft de Poolsche minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, aan prof. dr. N. van Wijk, hoogleeraar in de Balto-Slavische talen alhier, den „Gouden Lauwertak" van deze Academie, toegekend. Deze onderscheiding werd professor Van Wij'k verleend op grond van het feit, dat hij zooveel heeft bijgedragen in het buitenland, meldt het Vad-" Professoi Van Wijk is in de literaire en wetenschappelijke Poolsche kringen een be- kende en geziene figuur Vooral door zijn onderzoekingen op het gebied van het Kerk- slavisch, maar ook door zijn bijdragen tot de kennis van het ontstaan der moderne Poolsche taal hteft hij zich hier een naam weten te verschaffen. Doch niet alleen vanwege zijn werk als taalvorscher is professor Van Wijk hier be kend. Voor zijn zeer verdienstelijk werk tij dens den oorlog, ten behoeve van de Slavi sche vluchtelingen in Holland, verricht (zelfs reisde hij gedurende den oorlog, ter regeling van deze kwesties, naar Krakau) is hij in 1922 door de Poolsche regeering naar Polen gencodigd en hier door wijlen maarschalk Pilsoedski ontvangen. Bij deze gelegenheid werd hem een hooge onder scheiding, de Orde „Polonia Restitua" verleend. In 1924 hield professor Van Wijk, op uit- noodiging van de universiteit te Warschau, een serie lezingen voor deze universiteit en bleef sindsdien in nauw contact met de Poolsche wetenschappelijke kringen. Zijn laatste bijdrage in „the Baltic Review" over de Slavische philologie in Nederland en België schreef hij op verzoek van den Pool- schen redacteur van dit blad. Professor Van Wijk is lid van de Poolsche Academie- en Warschausehe Vereeniging voor Wetenschappen. Hij vertoeft elk jaar eenigei: tijd in Polen, niet alleen voor het verrichten van wetenschappelijk werk, maar ook om het contact met zyn grooten vrien denkring te bewaren en versterken. Wijziging tarieven De N.V. Leidsche Duinwater Mij. ver zoekt om haar toestemming te verleenen tot het uitbreiden en verbeteren van de waterwinningsmiddelen in de duinen on der de gemeenten Wassenaar en Katwijk. Deze uitbreidingswerken maken deel uit van een plan om overeenstemming te bren gen tusschen den omvang van het water verbruik door de consumenten en de toe laatbare wateronttrekking aan de duinen. De voortdurende stijging van de water winningsmiddelen maken het n.l. dringend noodzakelijk maatregelen te nemen, ten einde de watercapaciteit ook voor de toe komst veilig te stellen. Ter bereiking van dat doel moeten in de eerste plaats worden uitgevoerd de bedoel de werken, die ook door het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening noodig worden geoordeeld. Voorts heeft de L.D M., ter bescherming en uitbreiding van het waterwinningsge- bied aanzienlijk meer duinterrein onder Katwijk noodig. dan waarover zij thans de beschikking heeft, in dat terrein kunnen dan naar behoefte werken worden gemaakt Met het Rijk zijn dan ook onderhandelin gen gaande over de uitgifte in erfpacht van aangegeven duingronden, gelegen tus schen het tcevoerkanaal en den Wasse- naarschen weg en ten westen -van dat ka naal. Met het oog op het behoud van het natuurschoon en om te voorkomen, dat het duinterrein aan de recreatie zou moe ten worden onttrokken wat uiteraard voor een zoo uitgestrekte oppervlakte in dit dicht bevolkte deel van het land ernstig bezwaar zou opleveren heeft de L.D.M. het voornemen om de gronden te bebos- schen en met toegangskaarten voor het pu bliek toegankelijk te stellen. Deze bebos- sching dient, blijkens de stukken, in werk verschaffing te geschieden, waartoe t.z.t. een nader voorstel aan den Raad zal wor den gedaan. WIJZIGING IN DE TARIEVEN. Een derden, niet minder noodzakelijken maatregel heeft de Maatschappij met goed keuring van B. en W. ten aanzien van de tarieven genomen. Gelijk bekend is, gelden thans voor het huishoudelijk gebruik tweeërlei tarieven, n.l. het abonnementstarief en het meterta rief; de aangeslotene heeft de keuze uit deze beide mogelijkheden. Nu is het een erkend feit, dat bij waterlevering per abon nement het verbruik belangrijk grooter is dan bij levering over den meter; de prak tijk ook te dezer stede, toont aan. dat'dit verschil wel het dubbele bedraagt. Vermits het meerendeel van de Leidsche inwoners per abonnement heeft gecontracteerd, is een voornaam middel tot beperking van het waterverbruik derhalve gelegen in een overgang op groote schaal van het abonne mentscontract naar het metercontract. In overeenstemming met B. en W. heeft de Maatschappij daartoe een op 1 Januari 1938 ingaande regeling getroffen, welke beoogt dezen overgang voor de thans aangeslote nen geheel vrijwillig te bewerkstelligen. De abonnementsprijs blijft n.l. op den te gen woordigen voet gehandhaafd, doch het metertarief zal zoodanig worden verlaagd en daardoor dermate aantrekkelijk worden gemaakt, dat met zekerheid mag worden verwacht, dat de thans aangeslotenen uit eigen beweging het metertarief in de plaats van he abonnementstarief zullen verkiezen; wenscht iemand nochtans het abonnementscontract te behouden, dan is hij daarin volkomen vrij; dwang is dus uit gesloten. Het metertarief zal daartoe zoo voor bestaande als nieuwe contracten worden verlaagd van 30 ct. tot 27 ct. per M3„ mits dien met 10 pet., terwijl ook de meterhuur wordt verminderd; voor de V." meter, die het meest voorkomt, o.a.. van ƒ4.tot 2.40 per jaar. Naar analogie van de geldende regeling is ook het nieuwe metertarief gebaseerd op een verbruik van een minimum-hoeveel- heid water, welk minimum verband houdt met het aantal vertrekken van de wonin gen. Op dit minimum zal in de meeste ge vallen een oververbruik plaats hebben, doch een en ander is zoodanig opgezet, dat ook met inachtnemeing van dit overver bruik het metercontract voor de bewoners van verreweg het grootste aantal wonin gen voordeel boven het abonnementscon tract zal opleveren en de regeling in haar geheel niettemin aan hygiënische eischen beantwoordt. Voor de kleinste woningen is het gelden de abonnementstarief echter aa^z'on'ijk la ger dan het nieuwe metertarief. Dit geldt ook voor arbeiderswoningen, die zijn aan gesloten onder voorwaarde, dat de kraan 50 c.M. boven den vloer staat en dat zich daaronder geen loozing bevindt. De be woners van deze huizen zullen handhaving van den bestaanden toestand verkiezen en aldus in het genot van de bedoelde voor- deelige abonnementsvoorwaarden blijven. Teneinde de algemeene doorvoering van het metertarief nog verder zooveel moge lijk te bevorderen, zal voortaan bij nieuw bouw, bij belangrijke verbouwing en wan neer het abonnement wordt opgezegd of op andere wijze wordt beëindigd, het water uitsluitend over den meter worden gele verd. Dit komt dus hierop neer, dat in den vervolge geen nieuwe abonnementscontrac ten meer worden afgesloten en dat het abonnementstarief geleidelijk vrijwel uit sterft, met dien verstande natuurlijk, dat het voor bovenbedoelde arbeiderswoningen en kleine huizen blijft bestaan. Als-noodzakelijk sluitstuk moet de Maat: schappij natuurlijk de bevoegdheid heb- j ben, om vervanging van een bestaand abon nementscontract door een metercontract te I LEIDEN. Tot en met 20 November expositie „Wim van Woerkom", Nieuwe Rijn 33. Zondag, K.J.M.V. Soiree, Zomerzorg, 8 uur. Zondag Tooneeluitv. „Molière". 8 uur ia de Burcht. Dinsdag. „Geloof en Wetenschap", lezing Gonda van Dam, met muzikale il lustratie, Kleine Gehoorzaal (Aal markt) te 8 uur. Woensdag. Operette „De Drie Kabouter tjes", Leidsche Schouwburg, 8 u. Woensdag, Vergadering R.K. Gemeente raadsleden in den Statenkieskring Leiden. Den Burcht, 8 uur. Donderdag, St. Paphael. Ledenvergade ring. Bondsgebouw 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel den worit waargenomen door de dokters: Renaud, Meijboom, Nieuwzwaag, Poort man en Stoffers. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugennoltz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 13 tot en met V r ij d a g 19 N o a.s. waargeno men door de apotheken: D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 40S, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeect, tel. 274. Heerensingel 46, Teléf. 1177 Weet U dat wij een speciale wsgen hebben voor het af halen van BRUIDSPAREL 1 SIERLIJK on COMFORTABLE1 vorderen, ingeval een te hoog waterver bruik, d.i. misbruik van water, plaats heeft; de abonnementsprijs zal daarbij als norm worden genomen voor de vaststel ling van het toegelaten aantal M3. Om elk misverstand in deze te voorko men zij uitdrukkelijk opgemerkt, dat deze maatregel niet zal worden toegepast ten aanzien van de genoemde waterafnemers, die wegens hun lage abonnementstarief niet voor het metertarief in aanmerking ko men. Ten overvloede is nog in de nieuwe voorwaarden de bepaling opgenomen, dat in alle gevallen, waarin de Maatschappij beslist, dat de levering van het water niet meer volgens abonnementstarief zal kun nen geschieden, de contractant bij B. en W. in beroep kan komen. Het is, aldus B. en W., duidelijk, dat een en ander de winstuitkeering zal drukken en het rendement van het door de gemeen te Leiden in het aandeelenbezit gestoken kapitaal doet verminderen. SCHOOLEINDERVOEDING EN KLEEDING. Gelijk bekend is werden door den Raad om praeadvies in handen van B. en W. ge steld voorstellen van Mevr. C. P. Brag- gaarde Does en de heeren dr. D. A. van Eek en T. S. Goslinga, betreffende school- kinderkleeding, -voeding en/of -schoeisel. Schoenen in plaats van klom pen? Geen eenstemmigheid bij B. en W. Het eerste van bovengenoemde voorstel len, n.l. dat van mevr. Braggaarde Does, luidt als volgt: „Ondergeteekende stelt voor, om bij schoolkindervoeding en -kleeding schoenen te verstrekken in plaats van klompen en de daarbij behocrende reparatie". B. en W. hebben ter onderzoek van dit voorstel een commissie ingesteld, waarin zitting hadden mevr. Braggaar-de Does, de Secretaresse van de Vereeniging voor Schoolkinderkleeding en schoolkindervoe ding, de Directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon en de heer H. M. Simonis. Na grondig onderzoek heeft de Commis sie B. en W. haar advies doen toekomen. Uit dat advies blijkt, dat zij van meening is, dat, indien in plaats van klompen, schoenen en reparatie mochten worden ver strekt, de kosten zullen stijgen met ten minste f 13.767.per jaar. De Commissie, die, indien tot deze ver strekking mocht worden besloten, de or ganisatie ervan zou wenschen toe te ver trouwen aan de Vereeniging voor School kinderkleeding en schoolkindervoeding, is van gevoelen, dat de reparaties zouden kunnen worden verricht door werklooze schoenmakers, tengevolge waarvan aan steun een bedrag van maximaal 2500. per jaar zou vrijvallen. Verder deelt de Commissie mede, dat zij „van de stelling „(is) uitgegaan, dat door de ouders per „kind en per reparatie van zolen, en hak- „ken, een bedrag van 0.25 zal moeten „worden bijbetaald", hetgeen per jaar een bedrag van 2550.zou opleveren. Aldus komt zij tot een extra-uitgaaf van ten minste ƒ8717.per jaar. Met alle waardeering voor het door de Commissie verrichte werk en met alle res pect voor hare deskundigheid zijn B. en W. van meening, dat, indien tot verstrek king van schoenen en reparatie zou wor den overgegaan, zooal niet terstond, dan toch weldra op een aanzienlijke overschrij ding van het door de Commissie geraamde bedrag van de extrakosten zou moeten worden gerekend. Het komt B. en W. n.l. voor, dat het niet zeker is of, althans op den duur, wel met verstrekking van één paar schoenen per kind en per tien maanden en daarop is de raming ge baseerd kan worden volstaan. Verder achten B. en W. het feitelijk niet verant woord en practisch niet uitvoerbaar de ouders, die in zulke benarde omstandighe den verkeeren, per kind en per reparatie van zolen en hakken 0.25 te doen betalen. Doch ook al zou dit alles wel kunnen,

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2