DONDERDAG 11 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 SASSENHEIM. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer D. H. Bosma, brievenbesteller alhier ,is be noemd tot kantoorhouder der P.T.T. te Hon- selersdijk. Velen zullen den heer Bosma, die sinds Aug. 1916 alhier in functie is, noode zien vertrekken, daar hij zich steeds heeft doen kennen als een Ijverig beambte Geboren: Cornelia d. van A. Mole naar en J. Blijleven. Adrianus Johan nes Marinus z. van W. van der Lans en H. C. Duijndam. Ondertrouwd: G. Kruik 28 j. en G. Bloebendaal 24 j. P. van der Burg 27 j. en P. J. Prins 28 j. Ingekomen: W. P. Ketting, Hoofd straat 305, van Leiden. F. J. P. H. M. de Beer, Charbonlaan 13, van Voorhout. Th. C. van Dorp, Hoofdstraat 82, van Voor hout. H. de Lange, Teijlingerlaan 33, van Beverwijk. B. Soet, Menneweg 161, van Leiden. P. Kleinjan, Charbonlaan 6, van Delft. B. van der Wallen, Kerklaan 55, van Piroe (West-Ceram). J. Prins, Ber kenlaan 4, van Den Haag. R. van Dijk, gebr. Rodrigues, Berkenlaan 4. van Den Haag. M. Noordermeer, Iepenlaan 9, vai Den Haag. Vertrokken: H. Binnemars, Rijks straatweg 14, naar Linschoten. L. J. v. d. Meer, Oude Haven 7, naar Voorhout. P. N. J. .vReisen, Teijlingeruaan 53, naar Amersfoort. J. M. Noordermeer, Floris Schoutenstraat 38, naar Lise. D. J. Cig- gaar, Leidschevaart 6, naar Zwijndrecht. C. A. E. Duijster, Hoofdstraat 278, naar Noordwijk. H. M. Herreur, J. P. Gou verneurlaan 18, naar Leinen. F. J. Kip ping, Iepenlaan 9, naar Minsen Jeverland Ianfsan (D.). C. A. Noordermeer, Hoofd straat 124, naar Wassenaar. TER AAR, Het R.K. Zangkoor sluit aan. In een speciaal daartoe belegde bijeenkomst van het R.K. Zangkoor „Soli Deo", werd met algemeene stemmen besloten toe te tre den tot den Korenbond, waartoe onlangs te Roelofarendsveen het initiatief is geno men. Na gehouden stemming werden tot afgevaardigden benoemd de heeren N. A. Hoogervorst en P. A. Hoogervorst, die met de andere commissieleden uit den omtrek, het plan verder zullen uitwerken. R.K. Leesbibliotheek. Wegens het be danken van de heeren Ant. en C. Hooger vorst, die vanaf de oprichting deel hebben uitgemaakt van het bestuur der R.K. Lees bibliotheek, zijn tot nieuwe commissaris sen gekozen de heeren J. den Haan en B. Hoogenboom. In de ontstane vacature van penningmeester werd benoemd Cor Hoo gervorst. Het bestuur is voornemens deze winter een groote leesactie op touw te zet ten, waarop wy nader terug zullen komen. VOORHOUT. ERNSTIG ONGELUK. 19-jarige wielrijdster-botst legen auto. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur heeft er bij den uitrij EngelschelaanJacoba v. Beieren weg een botsing plaats gehad tus- schen de 19-jarige dochter van den heer v. Dijk alhier en een luxe auto, bestuurd door een knecht van den garage-houder P. uit Sassenheim. Eerstgenoemde reed per fiets op de Engelschelaan en zou de Jaco ba van Beierenweg in de richting Voorhout fietsen, toen vanuit diezelfde richting een luxe auto naderde in de richting Sassen heim. Voor beiden was een botsing onver- mijdelyk, hetgeen mej. v. D. ondervond, j doordat zij tegen de auto terecht kwam. Bewusteloos en met een ernstige wonde i in het achterhoofd werd zij bij den slager v. d. B. binnengedragen. De plaatselijke I geneesheer dr. B. A. G. Bots, was spoedig j ter plaatse en constateerde een ernstige j hersenschudding. Verder lichamelijk letsel j werd door genoemde geneesheer niet waar- genomen. Na verbonden te zijn werd het i meisje na eenige uren per brancard naar j haar woning vervoerd. Haar toestand was naar omstandigheden niet direct veront- j rustend. De gemeentepolitie, welke ook spoedig ter plaatse was verschenen, maak te proces-verbaal op. Jaarfeest Volksbond. Gisteravond om half acht precies opende de voorzitter van de afd. Voorhout van den Ned. R. K. Volksbond, de heer C. van der Burg de goed bezochte feestvergadering. Het doek werd gehaald voor de opvoe ring van het drama: „Storm over Mexico". Dit is nu werkelijk een drama, waarbij men niet overdreven sensaties krijgt te beleven; dit is een stiik van realiteit, zoo als Mexico die nog kortelings geleden beleefd heeft. In alle drie de bedrijven werd vlot gespeeld en de heeren tooneelis- ten hebben zich met eere gekweten van hun taak. Na deze 3 bedrijven volgde een korte pauze, waaronder de voorzitter een j collecte voor de onderafdeeling Hulp in Nood aankondigde, welke opbracht de I somma van 6.77, voorwaar een mooi be drag, waarvoor deze onderafdeeling zich zeer erkentelijk toonde. Onmiddellijk na deze pauze volgde een blijspel: „De truc van Tinus". Voor het eerst sinds men- schenheugenis was 't dat Voorhout uit eigen kring gemengd tooneel heeft mogen op voeren, en met belangstelling werd de op- voering van deze première tegemoet ge zien. Het is zeker niet teveel gezegd, dat alle medespelenden, maar vooral de da- j mes tooneelisten die wij voor het eerst za- gen optreden, buiten verwachting aardig hebben gespeeld. Er werd naar hartelust i gelachen, zoo zelfs dat het applaus na af loop niet van de lucht scheen. Het was 'n buitengewoon aardig slot van deze mooie feestavond. Na afloop van dezen officieelen avond, nam de voorzitter het woord om allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, dankt te zeggen. In het bij zonder bracht spr. dank aan de onderaf deeling „Tooneel" voor de buitengewone zorgen welke zij had besteed om dezen avond zoo luisterrijk mogelijk te maken. Ook het muziek-ensemble „Kunst en Vriendschap" dankte spr. voor de muzikale afwisseling tusschen de bedrijven, terwijl hy de wensch uitsprak, dat alle aanwezi gen zich nog tot half één onder de vroo- lijke toonen van „K. en V." zou amusee ren. Restte spr. nog een speciaal woord van dank te brengen aan den regisseur van de tooneel vereeniging, den heer Nic. van der Eist, die kosten nóch moeiten gespaard heeft om de beide stukken „erin te pom pen." Voorwaar komt een groot deel van den dank van het bestuur aan hèm toe. Nadat de Chr. groet had weerklonken, sloot de voorzitter de bijeenkomst en hoop te dat op den avond van vandaag meerde ren zouden gevolg geven aan de uitnoo- diging, en tevens onder mededeeling, dat er plaatsen verkrijgbaar zijn tegen den prijs van 0.40, zoolang de ruimte zulks toelaat. Ook de avond van vandaag zal ze ker een succesvolle worden; daaraan wordt zeker niet getwijfeld. WARMOND. St Josephsgezellen-ver. Zondag 14 Nov. zullen wederom eenige aspirantleden worden geinstalleerd. Bij deze gelegenheid zal het bekende blij spel (in drie bedr.) van Stan Roossel wor den opgevoerd: „Voetbal Henkie". Ook niet introducé's hebben tegen een kleine vergoeding toegang. De installatie en opvoering hebber, plaats in hotel „De Stad Rome", aanvang 8 uur. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we u naar de programma's. Mededeeling voor de spelers: De laat ste repetitie wordt gehouden, eveneens a.s. Zondag en wel om half twaalf. Zorgt al len tijdig aanwezig te zijn. A. M. TEN HENGEL. Melk-voóraening op school. Dat Warmond geen halve maatregelen neemt, waar het een noodzakelijk gebleken hulp-actie betreft, hebben wij ook heden weer kunnen constateeren. Mochten wij gisteren melden, dat de verstrekking van warme maaltijden aan de schoolkinderen tusschen de schooltijden een groot succes was geworden, thans was in Hotel „De Zon" een vergadering belegd van de ouders der schoolgaande kinderen, waarop de bran dende kwestie „Melk-voorziening op school" aan de orde was. De heer Burcksen, hoofd der school, opende deze zeer druk bezochte bijeen komst met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarbij hij dank bracht aan den Burgemeester, Wethouder Zwetssloot en dr. H. Walenkamp voor hunne bereid willigheid deze vergadering te willen bij wonen. Het woord was hierna aan den Burgemeester, die sprak als volgt: Dames en heeren. Met genoegen heb ik kunnen constateeren, dat het verstrekken van een warme maaltijd aan de school jeugd de steun en medewerking van .een ieder heeft ondervonden en gesterkt door dit succes ben ik van meening, dat ook het verstrekken van melk tijdens de school uren uitvoerbaar is. Door het verstrekken van warme maaltijden worden de kinderen weer op peil gebracht, maar door het ver strekken van melk zullen zijn ook op peil worden gehouden. Streng genomen behoort deze aangelegenheid tot de taak van het huisgezin, maar waar hier op een zeer doelmatige en zeer voordeelige wijze melk aan de kinderen kan worden verstrekt, is het plan alleszins toe te juichen. De Re geering heeft ook het groote nut en het groote belang van melkverstrekking aan schoolgaande kinderen ingezien en daar om tegen zeer matige prijs melk voor dit doeleinde beschikbaar gesteld. Ik heb di rect den heer Burcksen bereid gevonden deze aangelegenheid ter hand te nemen en met de overige schoolhoofden is hij ter stond aan het werk getogen om aan het plan praktische uitvoering te geven. Voor het vele werk, dat hij hiervoor heeft ge daan, breng ik hem gaarne hartelijk dank. Het is mijn oprechte wensch, dat ook hier Warmond van zijn beste zyde zal doen kennen en dit mooie plan met succes bekroond zal worden. Het woord was hierna aan dr. Walen kamp, die zich bereid verklaard had dit vraagstuk van medische zijde toe te lich ten. Spr. meende, dat het groote nut van het verstrekken van melk aan schoolkin deren feitelijk geen toelichting behoefde, want iedereen zal toch wel voldoende over tuigd zijn van de heilzame werking van het gebruik van melk. Spreker zou deze twee vragen willen stellen: Waarom melk? en Waarom juist melk op school? De eerste vraag behoeft, zooals reeds gezegd, geen toelichting. Melk immers is een zeer be langrijk voedingsmiddel en bevat bijzon dere stoffen, die voor het menschelijk lichaam van vitaal belang zijn. Bovendien kan het gemakkelijk worden ingenomen en kan het smakelijk worden toegediend. De tweede vraag waarom juist op school melk moet worden verstrekt is eveneens gemakkelijk te beantwoorden. Bij het ont bijt, dat de kinderen nuttigen, gaat het, zooals de meeste ouders zullen moeten beamen, dikwijls zeer haastig toe. Met dit dikwijls zeer karig en soms geen ontbijt, gaat de kleine naar school en eerst des middags krijgt hij weer wat te eten. De tusschen gelegen tijd van 9 uur tot 12 y2 uur duurt veel te lang, want na een paar uren komt er te kort aan voeding, wat niet al leen schadelijk is voor de lichamelijke ge steldheid van het kind, maar ook van in vloed is op zijn geestelijke gesteldheid. Men vergete niet, dat een kind nog groeien moet en veel meer voeding noodig heeft dan een volwassen mensch. De practijk heeft ge leerd, dat verstrekking van schoolmelk zeer EEN WINTERJAS NOODIG? Die koopt U goedkoop bij: 7198 DE LEIDSCHE KLEEDING-SPECIALIST Jan Vossensteeg 67 (b/d. Haarl.str.) (v'h.Fa. VI.ES, Haarl.str. 163), Fa LEUNE. Groote sorteering in Jekkers, Costuums en Gabardinejassen. Ook voor oppersen, ontvlekken, en alle soorten reparaties. gunstige resultaten heeft afgeworpen, want men heeft bij de kinderen gekregen een grootere weerstand, een betere groei en meer etenstrek. Krachtig spoorde spreker de ouders aan deze actie naar beste krach ten te steunen. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Liezenberg, verbonden aan de Crisis- Zuivelcentrale, die nog een interessante lezing over dit onderwerp hield. Met voor beelden en aan de hand van uitvoerige sta tistieken toonde spreker het groote nut van deze actie aan om tot de slotconclusie te komen, dat het verstrekken van melk een gunstige invloed heeft op de gezondheid der kinderen en ook daar een geestelijke vooruitgang valt te bespeuren. Dat zelfs de Volkenbond zich met dit vraagstuk bezig houdt toont toch voldoende het groo te belang van deze actie aan en een enquête onder de ouders van kinderen aan wien schoolmelk werd verstrekt toonde duidelijk aan de prachtige resultaten die hierdoor verkregen waren. Spreker vertrouwde dan ook, dat, wanneer de' ouders straks een circulaire met inteeken-biljet zal bereiken, spontaan medewerking aan dit mooie doel zal worden verleend. Hierna werd de film „Melkvoorziening op school" vertoond, die duidelijk aangaf, dat ook bij de kinderen deze verstrekking zeer in den smaak valt. Na dankwoord door den voorzitter voor de opkomst en de belangrijke uiteenzettingen der sprekers werd deze goed geslaagde bijeenkomst gesloten. WASSENAAR. Door auto aangereden. Toen de 55- jarige v. G. en diens zoon, beiden wonen de alhier, gisteravond op den Zijdeweg op hun rijwiel reden, werd de heer v. G. aangereden door een achterop komende auto, bestuurd door den heer B. uit den Haag. Beide wielrijders kwamen te val len, tengevolg'e waarvan de heer v. G. het linker schouderblad brak. Na eerste hulpverleening door dr. Hub- beling is de heer v. G. per politie-auto naar zijn woning gebracht. Geboren: Wilhelmus Johannes z. van W. J. v. Leeuwen en M. J. Spingsten. Ondertrouwd: D. H. Meyer en W. C. van der Veen. Getrouwd: A. L. Thierens en G. Reyntjes. C. Vriesendorp en C. W. de Vries. J. L. Noordermeer en A. Ouds hoorn. Overleden: M. E. Wetsels 21 j. on- geh. B. G. S. Schregardus 64 j. echtgen. van H. A. v. Weelderen. P. J. C. Im- mink 76 j. ongeh.. S. E. van der Beek 43 j. echtgen. van W. F. H. A. Mac Lean. H. L. Larsen 45 j. echtgen. van S. E. L. Menzel. E. C. Peres, 82 j. echtgen. wed. van A. Vas Dias. A. ten Harmsen van der Beek 69 j. wed. van C. Costelie. Ingekomen: R. J. Alber, vreemd, N. I., kinderjuffrouw, uit Vlissingen, Brem- horstlaan 10. A. van den Berg, R.-K., dienstbode, uit Noordwijkerhout, Groot Hoefijzerlaan 57. J. A. Bergshoeff, Rem., dienstbode uit Rijnzatérwoude, Maal drift 5. L. Blans, geen, zonder beroep, uit Naarden, Duinlustweg 11. J. L. Bloe men en vrouw, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Ridderlaan 1. C. Bosman en vrouw, R.-K., agent van buitenl. huizen, uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstr. 65. C. M. Carlier, geen, tweede meisje, uit Den Haag, Bloemcamplaan 61. Wed. A. S. Oudkerk geb. van Dam, N.-H., zonder be roep, uit Den Haag, Schouwweg 72 E. G. Dietrich, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Ettlingen Did., Groot Hoefijzerlaan 6. C. A. M. van Doornen, G.-K., verpleegster, uit Den Haag, v. Zuylen v. Nijeveltstr. 3. A. Ferdinand, vreemd, R.-K., dienstbo de, uit Den Haag, Johan de Wittstraat 29. J. van der Zijden geb. Franken, R.-K., zonder beroep, uit Voorhout, v. Z. v. Nije veltstr. 206. B. Frebrich, vreemd, G.K., hulp in de huishouding, uit Voorburg, Oranjelaan 16. H. G. ten Geuzendam en gezin, geen, Comm. b. h. Dept. v. Econ. Zaken, uit Den Haag, Joh. de Wittstraat 29. J. H. ten Geuzendam, geen, radiotelegra fist gr. vaart, uit Den Haag, Joh. de Witt straat 29. N. J. Groen, R.-K., landarbei der, uit Lisse, Rijksstraatweg 500. G. M. Grundmann, vreemd, Ev., hulp i. d. huish., uit Den Haag, Berkenlaan 2. N. van Ha ren, geen, dienstbode, uit Vlaardingen, Wittenburgerweg 1. M. Harrer, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Steyrmark, Groot Hoefijzerlr.an 6. W. Haveman, K.K., boe renknecht, uit Assen, Deijlerweg 43. C. M. A. Heitink, N.-H., verpleegster, uit Vel- sen, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 298. G. B. Heringa en vrouw, geen, letterzeter, uit Den Haag, Langstraat 65. G. H. M. Jeu- rissen, R.-K., dienstbode, uit Nijmegen, Bloemcamplaan 42. W. Keizer, N.-H., kinderjuffrouw, uit Rheden, Duinvoetlaan 7. M. D. Klippelaar, R.-K., dienstbode, uit Nieuwenhagen, Jagesrlaan 2. J. M. Knijnenburg, R.-K. zonder beroep, uit Dor drecht, Duinvoetlaan 32. M. Kollberg, vreemd, dienstbode-verpleegster, Ev. L., uit Wattenscheid Did., Prinsenweg 101. B. W. Kooperberg, geen, tuinman, uit Den Haag, Santhortslaan 63. Ph. C. Kortman en vrouw, N.-H., huisbewaarder en chauf feur, uit Den Haag, L. Kerkdam 30. A. Krope, vreemd, Ev. L., huishoudster, uit Den Haag, Bremhorstlaan 10. P. J. M. Luypen, R.-K., verpleegster, uit Leiden, Eikenlaan 5. M. E. Meerburg, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Acacialaan 15. C. van Ofwegen, N.-H., dienstbode, uit Ha- GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig was alleen de heer J. v. d. MareL Een levendige bespreking volg de terstond na de opening over een schrijven van de heeren J. Beijen c.s. over de brug. Aanleiding tot dit schrijven was een onderzoek naar de oorzaken van de dalende kaasaanvoeren op de markt, waarbij men geconclu deerd had, dat allereerst noodig was verbreeding van de brug. Aan den Raad werd verzocht pogingen aan te wenden. B. en W. wilden de zaak niet voor kennisgeving aannemen, maar wisten toch niet wat ze er mee moesten doen. De zaak is volkomen bekend, men weet de moeilijkbeden en B. en W. doen wat ze kunnen om een oplossing te vinden. Alleen had men bezwaar tegen een nader voorstel-Beijen, dat aan het verzoek tot B. en W. om zich er voor te spannen, ook een financieele toezegging verbond. Daar wilde men niet veel van weten, omdat het Grootwaterschap „Woerden" onderhouds plichtige is en wel bereid "schijnt wat te doen, maar dat het bovendien een brug in een Rijksweg en een heel belangrijke betreft, terwijl het Rijk groote sommen besteed om onbeduidende bruggen te ver beteren en deze middeleeuwsche toestand laat bestaan. De heer Beijen nam dit finan cieele gedeelte terug, waarna zijn voorstel werd aanvaard. De Emmakade en Nieuwenbrug werden opgenomen in de bebouwde kom volgens de.ji>ouwverordening. Het verloren proces met de waterleiding. Van het nemen van een beslissing over het al of niet berusten in de uitspraak van den arr. rechtbank te den Haag inzake de Wa terleiding kwam niets. B. en W. stelden voor dit punt van de agenda af te voeren, "hoe wel ze aanvankelijk hadden voorgesteld niet verder te procedeeren, maar beloofden op aandringen van verschillende leden na de vergadering in comité inlichtingen te zullen vertrekken. Het uitbreidingsplan, dat geringe wijzi gingen had ondergaan, werd aangenomen. Over de samenstelling van de commissie tot wering van schoolverzuim werd uitvoe rig gesproken. De heer v. d. Heijden klaag de over achteruitzetting der R. K. groep, die met 3 scholen maar een lid heeft, tegen de Openbare school 3 leden en de Prot. Chr. met 5 scholen ook 3. Hij stelde voor de com- m.ssie met 2 R. K. leden uit te breiden. De voorzitter en de heer de Mars bestre den dat met te wijzen op het onbelangrijke werk, dat geen 9 leden noodgi heeft. Ten slotte werd echter, nadat de heer v. Os het voorstel gesteun had en de beide wethou ders het eveneens verdedigd hadden, met algemeene stemmen besloten de commissie uit te bereiden. Benoemd werden vervolgens behalve de aftredenden als nieuwe R. K. leden de heer Bogaart en Mw Telkers, ter wijl in de vac. Maaskant werd benoemd de heer A. Beversluis. zerswoude, Raadhuislaan 1. C. Pollen der, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Sterkrade Did., Julianaweg 8. M. Pothof en gezin, N.-H., landarbeider, uit Nieu- wephoora, Duindigt 7. M. A. D. H. Scha- lekamp en gezin, G.K., ass.-apotheker, uit Bandoeng N.-I., v. Zuylen v. Nijeveltstr. 33. A. Schipper, G.K., zonder beroep, uit j Leiden, Haven 3a. M. A. Scholten, geen, dienstbode, uit Emmen, Narcislaan 33. i J. W. Schrijvers en vrouw, R.-K., hoofd- boekhouder posterijen, uit Leiden, Halle- kensstr. 45. C. A. van der Kooy geb. Steijger, R.-K., zonder beroep, uit Delft, Raaphorstlaan 21. W. H. Streng en ge zin, geen, reclame-adviseur, uit Amster dam, Herenweg 14. J. J. C. Baron Taets van Amerongen en gezin, D.G., le luit. Reg. Gren., uit Den Haag, Acacialaan 15. W. C. van der Veen, Prot., zonder be roep, uit Batavia, van Bommellaan 2. J. v. d. Veen Vonk en vrouw, N.-H., adv. en proc.,- uit Den Haag, Storm v: 's-Gra- vesa.weg 119. A. v. d. Velde, G.K., ser- geant-capitulant, uit Rotterdam, Kamp Waalsdorp, Reg. Grenadiers. P. Th. Ver- hoeff en vrouw, R.-K., zonder beroep, uit Rijswijk Z.-H., Crocusstraat 43. C. Vink- huijzen, geen, zonder beroep, uit Leiden, v Z. v. Nijeveltstraat 32. I. H. Wetze- laer, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Bremhorstlaan 35. H. Winkler, vreemd, R.-K. dienstbode, uit Eggenberg, Oosten rijk, L. v. Koot 15. H. Wulfsen, G.K., dienstbode, uit Elburg, Prinses Marie- laan 22. Vertrokken: Wed. E. L. M. von Pohl- reich geb. v. d. Kun, naar Den Haag, Kijf- hoeclaan 27. M. Hejduk, naar Spanje. J. Ravensbergen naar Rijnsburg, Molen eind 6. A. Zeilstra naar Korkum, Zijl- pad F 61. E. Kloppenburg naar Maassluis Prinsekade 27. G. v. Mourik, naar Zwam- merdam, C139. W. A. Helmers, naar KÖ- then Did. M. A. Kortekaas, naar Den Haag, Hoytemastraat 71. J. M. de Regt, naar Den Haag, Parkweg 5. I. IJzer man, naar Den Haa£, Breitnerlaan 120. E. M. M. Godefrooy, naar Venlo, Kalden- kerkerweg, Klooster Bethanië. S. M. F. Sodenkamp, naar Den Haag, Bentinckstr. 147. Ch. M. Hindriks, naar Groningen, Joz. Israëlsplein 4. C. Neel, naar Den Haag, Bloklanderplein 13. W. N. Ande- weg, naar Goudswaard, Molendijk A144. J. J. de Haas, naar Den Haag, Aun. Drost- De begrooting. Daarna volgde de behandeling van de begrooting, waarbij de heer v. d. Heijden namens de financieele commissie rappor teerde. Hij had geen enxele opmerking en wees voornamelijk op de gunstige uit komsten, die het mogelijk maakten de be lasting met 8200.terug te brengen. Daarna besprak de heer Beijen de op centen op ongebouwde eigendommen, die echter niet verdwijnen kunnen, de politie- telefoon, die meestal „geen gehoor" geeft, wat te wijten is aan de geringe bezetting van het corps, waardoor niet steeds een man op de post kan zijn, verzocht hooge- re uitkeering aan de gesteunden, nu de fi nanciën wat ruimer zijn, waartegen de voorzitter waarschuwde en het gemeente huis, dat slecht onderhouden wordt, om dat het toch moet verdwijnen. Namens de R.-K. fractie bracht de heer v. d. Heijden lof aan B. en W. voor het beleid, dat het mogelijk maakte de belas tingen te verlagen, salarissen te verhoo- gen, enz. Worden de boeren onheusch behandeld. De heer v. Elk wijdde voornamelijk uit over de Markt, waarbij hy vooral wees op ontactisch optreden van de politie, die te veel let op verkeersbelangen en minder op die van de Markt, en de boeren onheusch zou behandelen. Ook de heer Jongeneel sprak in gelijken zin, waarop de voorzit ter speciaal lof gaf aan het kleine corps, dat de zaken zoo uitnemend behartigt en wel straf moet optreden, omdat anders tel kens de zaak in de knoop zit en daardoor juist de markt- en verkeersbelangen wor den geschaad. Echter zagen de heeren Jongeneel en Noordhoek ook vrij wat natuurlijker oor zaken voor de daling der aanvoeren, n.l. minder kaasmaken en het maken van groo tere kazen, waardoor men minder partijen heeft. De heer Jongeneel kwam bovendien te rug op een oude kwestie tusschen burge meester en opperbrandmeester, waarbij beider verklaringen lijnrecht tegenover el kaar staan. Beiden handhaven hun ziens wijze, zoodat, volgens spr., een van beiden moest „liegen". De eigenlijke behandeling der begroo ting geschiedde zeer snel. Slechts op 1 post werd aanmerking gemaakt, n.l. de bewaar schoolsubsidies. De heer Beijen stelde met den heer Noordhoek voor deze subsidie weer te verhoogen#tot 10. Dat werd be streden door B. en W., zeer sterk, door weth. Batelaan en bovendien door de an dere leden der A.-R. en lib. fracties. Alleen de R.-K. fractie en de heer Jongeneel pleit ten ervoor. De heer y. Elk wilde de scho len combineeren. Over het voorstel staak ten de stemmen. De begroot in g werd z. h. s aangenomen, evenals die van het G. E. B„ nadat echter de heer Jongeneel de sa- larisverhoogingen van administrateur, chef monteur en klerk had bestreden, zonder echter bijval te vinden. Weth. fr. d. Pol zette daarop nog de tariefsverlagingen uit een, die samen op ƒ2000 komen en voor een deel de krachtverbruikers bevoordee- len, maar ook de vastrechtverbruikers een korting van IQ14 pet. bezorgen. Voor de ze toelichting waren de voorstellen echter al in de begrooting verwerkt en reeds aan genomen. De Raad bleef na de sluiting nog bijeen in comité. laan 34. G. v. Los, naar Heerde, F6. Wed. A. P. Deker geb. Groot, naar Call- fornië. T. v. d. Marei, naar Voorburg, Ne lenstraat 19. J. L. Noordermeer, naar Lei den, Hazebroekstraat 4. B. Vreede, naar Hamburg Did. J. J. v. d. Ende, naar Rotterdam, Oostplein 14, Marinierskazerne P. H. Overdevest en vrouw, naar Voor schoten, Donklaan 66. M. C. v. Kuyen, naar Den Ha%, Zuid Buitensingel 256. P. J. v. Pelt en gezin, naar Rotterdam, G. W. Burgersplein 1. J. C. Pierlot, naar Den Haag, Bleyenburg 2a. C. M. Raad- schelders, naar Noordwijk, Klein Ophem 7. K. M. Fiedler, naar Amsterdam, Pr. Hendriklaan 38. W, A. Bödeker, naar Nieuwe Pekela G68. E. Futter, naar Den Haag, Bavooylaan 13. S. Hyzg, naar Den Haag, v. Dorpstraat 26. ZOETERMEER. J Uitvoering. Door de R.-K. Tooneel- vereeniging „Excelsior" alhier, worden in de concertzaal van den heer van Well, op Dinsdag en Woensdag a.s. een tweetal na jaarsuitvoeringen gegeven. Aanrijding. Op de Dorpsstraat werd een wielrijder, die met een rijwiel langs het trottoir staande, aangereden door een hem voorbijrijdend autobesturder: Gevol gen: wielrijder werd op het trottoir ge smakt, bekwam een geblesseerd linker been, terwijl het rijwiel werd gekraakt. Van een en ander werd bij de politie aan gifte gedaan. Geboren: Jannie d. van N. den Hoed en A. Konijn. Jacob z. van W. de Ka ter en J. Gorissen. Trijntje d. van C. Rademaker en A. C. van Veen. Ingekomen: B. L. H. van Veen van Nootdorp. G. J. H. Goeman van Stomp- wijk. N. Verhoeff van Pijnacker. C. de Frel van Dinteloord. M. de Jong van Nijmegen. W. Hijbering van Kedichem. L. Goldberg van Lisse. Vertrokken: H. P. Schouten naar Den Haag. P. E. H. Persoon naar Bleis- wijk. J. Poot naar Voorbugr. D. Leng- keek naar Hilversum. H. Schippers naar Zevenhuizen. H. Schipers naar Zeven huizen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6