Beschouwingen over de Rijksbegrooting AGENDA Verkonden. Damp© ttSj* LEVERTRAAN RECHTZAKEN DONDERDAG 11 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 r^MNDEIÏWc HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige Noord- Oostelijke tot Noord-Westelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, iets kouder des nacht, overdag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 771.5 te Blacksod. Laagste barometerst.: 748.1 te Genua. De depressie, welke gisteren bij IJsland lag, trok Oostwaarts, een secundaire ligt voor de Noorsche kust en doet de barome ters in Noord-Scandinavië snel dalen. Er waaien hier krachtige tot stormachtige Zuid-Westelijke winden met betrokken lucht en en regen. De depressie over De nemarken vulde grootendeels op, een res tant ligt thans nog in de omgeving van Karlsruhe, waar nog regen valt. Ook over Jutland en Zuid-Zweden ligt nog een vlak ke kern, waar nog veel regen of sneeuw valt. Overigens is in Duitschland en onze omgeving de lucht opgeklaard behoudens enkele mistgebieden, terwijl ook de wind aanmerkelijk is afgenomen. Het hooge- drukgebied in het Noord-Westen op den Oceaan breidde zich weer over IJsland uit, waar de barometers nog snel stijgen. Ver der staan ook de Britsche Eilanden onder invloed van dit gebied, terwijl het zich ook over West-Frankrijk uitbreidde. In dit ge- heele gebied waaien matige Noordelijke winden met gedeeltelijk bewolkten hemel. In het Zuid-Westen op den Oceaan bleef de luchtdruk laag en over Noord-Italië ont wikkelde zich eveneens een depressie kern In Noord-Scandinavië nam de vorst iets af, in het Zuiden werd zij echter strenger. Hedenmorgen lag ook in Duitschland een vry uitgestrekt en in Frankrijk een klei ner vorstgebied. Voor onze omgeving wordt min der buiig weer verwacht, de wnid zal vermoedelijk weer naar het Noord-Westen loopen, voorts wordt een koude nacjit verwacht, over dag zal de temperatuur vermoe delijk weinig veranderen. LUCHTTEMPERATUUR. 8.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 4.45 uur tot Vrijdagmorgen 6.45 uur HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 12 Nov. voorm. 8.38 uur en nam. 9.11 uur. HET MOND- EN KLAUWZEER. Duitschland verbiedt den Invoer van j versch vleesch. Met het oog op het mond- en klauwzeer in Nederland, heeft naar het „Handelsblad" j verneemt, de Duitsche regeering voor on- bepaalden tijd den in- en doorvoer van versch vleesch, hooi en stroo uit Nederland, België en Luxemburg verboden. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND TER DOOD VEROORDEELD? Men meldt uit Venlo aan de „N. R. Crt.": Woensdag deed hier in de stad het ge rucht de ronde, dat de ruim 43-jarige W. C., die hier in de Vleeschstraat een winkel drijft in leder- en fournituren en een I schoenmakerij exploiteert en zich sedert eind Januari van dit jaar in Duitsche ge- vangenschap bevindt, door de rechtbank te Berlijn wegens spionnage ter dood zou zijn veroordeeld. Het gerucht vond mede zijn oorzaak in het feit, dat de familie van C., van familiebetrekkingen uit Duitschland gisteren bericht ontving, dat men zich om trent het lot van den gearresteerde op het ergste moest voorbereiden. Het gerucht werd ons van welingelichte zijde bevestigd. Het vonnis is evenwel nog niet voltrokken. Zekere P. S., zwager van C., die te Lobberich in Duitschland woont en tegelijkertijd is gearresteerd, is wegens medeplichtigheid tot levenslange tuchthuis straf veroordeeld. Eind Januari van dit jaar werd C. telefo nisch verzocht naar Duitschland te kómen, aangezien zijn zwager in Lobberich hem noodig zou hebben. Voordat C. echter de woning van zijn zwager had bereikt, is hij toén door beambten van de Gestapo gear resteerd en aanvankelijk in de gevangenis te Düsseldorp en later te Munster opge sloten. De zwager S. is kort daarop in zijn woning van zijn bed gelicht en eveneens in de gevangenis opgesloten. Beide mannen werden beschuldigd van hoogverraad. Na bijna tien maanden in voorloopige hechte nis te hebben doorgebracht, hebben beiden naar thans bekend wordt, Vrijdag voor de rechtbank te Berlijn terecht gestaan en zijn ze tot bovengenoemde straffen veroordeeld. Het gerucht, dat het vonnis van den Ven- Ionaar Woensdagmorgen reeds voltrokken was, werd ons gisteravond ten stelligste te gengesproken. De familie van den veroor deelde te Venlo. die van officieele zijde nog niets omtrent het lot van C. heeft ver nomen. en tot dusver geregeld brieven van den gearresteerde ontving, maakte zich thans ten zeerste ongerust hoe het verder met hem zal afloopen. Uit de aan zijn vrouw en kind gerichte brieven blijkt geenszins, dat hem zulk een ernstig lot te wachten stond. Zij geven integendeel de verwachting voedsel, dat het nog wel goed zou afloopen. 4 Ook te Venlo, waar C. ongemeen bekena is, heeft niemand een oogenblik aan de doodstraf gedacht. Een merkwaardigheid is, dat men in Duitschland C. niet als Nederlander, maar als Duitscher beschouwt, ofschoon hij te Venlo in het bevolkingsregister wel dege lijk als Nederlander staat ingeschreven. C. is namelijk uit Nederlandsche ouders in een kleine plaats bij Krefeld geboren, waar hij ook zijn jeugd heeft doorgebracht. Op 20- jarigen leeftijd heeft hij zich tijdens den wereldoorlog vrijwillig in Duitschen mili tairen dienst begeven en door deze daad schijnt men hem, zoo deelde men ons mede. in Duitschland als Duitscher te beschou wen. Van vrijwillige dienstneming in het Duitsche leger door C. is officieel echter niets bekend, zoodat hij sedert zijn vesti ging te Venlo op de kiezerslijst is geplaatst en hem ook een Nederlandsch paspoort is uitgereikt. Onmiddellijk na het bekend worden van de ter-dood-veroordeeling van den Venlonaar is met spoed een nader on derzoek naar zijn nationaliteit ingesteld. J. Th. Schuiten, f Te Delft is in den ouderdom van 72 jaar overleden de heer J. Th. Schuiten, wethou der aldaar, en voorheen een bekend aan nemer. Op plaatselijk politiek terrein heeft hij zich vele jaren bewogen. Den 2den Sep tember 1919 kreeg hij als afgevaardigde van de R.K. Staatspartij zitting in den gemeen teraad, waarvan hij tot nu toe onafgebro ken deel bleef uitmaken. In 1935 (terwijl hij bijna 70 jaar was) werd hij benoemd tot wethouder van financiën in plaats van wij len den heer v. d. Seyp. Naast $ijn politieke werkzaamheden be kleedde de heer Schuiten ook nog enkele kerkelijke en sociale functies. Zoo is hij langen tijd voorzitter geweest der plaatse lijke afdeeling van den R.K. Bouwvakpa troonsbond. Hij was ook lid van het Kerk bestuur der St. Jozef parochie. Ook vervul de hij de functie van commissaris der R.K Begraafplaats. De overledene heeft ook zit ting gehad in het bestuur van de Hanze- bank. Examens voor het diploma voor R. K. ffestichtsopvoeding. Te 's-Gravenhage zijn geëxamineerd 13 candidaten. Geslaagd: Br. Augustinus Maria, Br., Laurentius Pieter, Br. Gerar- dus Paulus, Br. Hubertus Jozef, Br. Theo- dorus Franciscus, Zr. Dominica, allen te 's-Gravenhage, Br. Liguori, Voorhout, Zr. M. Aloysine, Tegelen, Zr. M. Rosa en Zr. M. Otgera, Roermond, Br. Hierony- mus Maria, Br. Domitianus Maria en Br. Oliverius, den Bosch. Afgewezen: geen. Burgemeester. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester van Chaam, de heer A. J. M. Schram. De nieuwe burgemeester werd in 1902 geboren en is dus 35 jaar. De heer Schram, die een zoon is van den onlangs afgetreden burgemeester van Chaam, is thans secretaris van de ge meente Bakel. Notariaat. Bij Kon. besluit is aan P. A. Lens op zijn verzoek met ingang van den dag van indiensttreding van zijn opvolger, eervol ontslag verleend als notaris te Utrecht. Rectificatie: Volgens mededeeling van den curator, mr. G. van Dorssen, Kampen, IJsselkade, is Antonius Maria ten Koppel, die 3 dezer failliet werd verklaard, niet van beroep garagehouder, maar scheepsbevrachter, ter wijl zijn adres moet luiden Zwolle, Juffe- renwal 191. Uitgesproken: W. A. Prins, handelsagent, gewoond heb bende Haarlem, Teylerplein 39, thans woon plaats onbekend. Cur.: mevr. mr. E. A. J. Scheltema-Conradi. D. van der Jagt, timmerman, H i 1 !- gom, Stationsweg 218. Cur.: mr. J. van der Vegt. Engel Molenaar, vroeger caféhouder, thans zonder beroep, Zand voort, Tram straat 13. Cur. mr. L. G. van Dam. De nalatenschap van wijlen mevr. Maartjes Houtkooper, in leven gehuwd met M. F. J. Scholten te Haarlem, Kleine Houtstr. 15. Cur.: als voren. Maria Baldeau, gescheiden van ,echt. kapster, wonende te Amsterdam, Willem de Zwijgerlaan 99 huis. Cur.: mr. J. W. I. M. Swane. D. Habermehl, Amsterdam, Uiterwaar denstraat 119. Cur.: als voren. Intrekking surséance van betaling: 1 Nov. 1937 is de voorloopig verleende surséance van betaling van Albert Weber, koopman, wonende te Bussum, kantoor- houdende te Amsterdam (Proc. mr. F. A. Th. J. Deiters), ingetrokken op grond van het feit, dat de toestand des boedels hem weder in staat stelt zijn betalingen te her vatten. Vernietigd: N.V. v/h. F. Alberdingk Zonen, A'dam. O pg e h e v e n: P. J. van Kessel, Haarlem. B. Vrugt. H i 11 e g o m. TWEEDE KAMER Nationaal-Socialisten spraken vlug, onverstaan baar en onbegrijpelijk Bezwaren tegen een „christelijke" regeering De liberalen betreuren... De algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting voor 1938 worden voort gezet. Sprekers van de N.S.B. aan het woord Het woord is aan den heer De Mar- chant et d'Ansembourg. Van democratisch standpunt is bij de kabinetsformatie niet de juiste consequen tie getrokken uit den verkiezingsuitslag. De stembusuitslag was er een voor de parlementaire democratie en was er één voor den heer Colijn. Op die overwinning had gepast, of een „eenheid door demo- cratie"-kabinet of een kabinet-Colijn in den trant van het vorige. Dat met name het laatste niet is geschied, wijt spr. aan het dreigement der R. K. Staatspartij der „uiterste noodzaak" van een samengaan met de S.D.A.P., het welk zich zou voor doen, indien de katholieke eischen niet zouden worden vervuld. Over dit coalitiekabinet heerschen de katholieken, wier stemmencijfer bij de verkiezingen te danken is aan de actie der geestelijkheid, welke zelfs de kerkge bouwen voor politieke propaganda heeft gebruikt. De N.S.B. is niet onchristelijk. Zy be schermt de christelijke waarden in ons volk. De eerste eisch, die men aan een wer kelijk christelijke regeering zou moeten stellen, is de bestrijding der werkloos heid. De niets zeggende passage daarover in de Troonrede moest voor eiken christen een reden zijn het vertrouwen in dit Ka binet op te zeggen. Alleen het fascisme is bij machte den klassenstrijd en de opeenhooping van ka pitaal in de handen van weinigen tegen te gaan. De heer Rost van Tonningen (N.S.B.) merkt op, dat de staatkunde slechts op vasten grond kan staan indien zij wortelt in de oerkrachten van het volk. Het vierde kabinet Colijn verloochent deze krachten. De arbeidskracht van het volk wordt ondermijnd. Het landbouw crisisfonds is daarvan een symptoom. De aanpassingspolitiek van de regee ring heeft een gebrek aan mededoogend- heid getoond. De aanwas der nationale schuld met meer dan 300 millioen in de laatste vier jaar is ontzettend. Het totaal der schuld van het rijk, pro vincie en gemeenten bedraagt thans 6.3 milliard tegen 17 millioen in 1915. De ge leidelijke oplossing van de koopkracht door de kapitaal bezittende klassen ver oorzaakt enorme prysschommelingen, ter wijl de werkende klassen te weinig koop kracht hebben om zich van het allernood zakelijkste te voorzien. Intussen hoopt onvruchtbaar goud zich in de kelders der Nederlandsche Bank op. De regeering ontkent de structureele veranderingen niet alleen in de binnenlandsche, maar ook in de wereldoeconomie. De regeering- Colijn zoekt haar heil in de versterking 'van den export, terwijl alle landen naar zelfvoorziening streven. De katholieke ordeningsgedachte mist alle vaste lijn. De uitgaven voor defensie behooren in den gewonen dienst thuis, haar overbren ging naar den kapitaaldienst is een hoon voor het kabinet. De roode heeren, de R.K.S.P.-ers voor op, geven in het voorloopig verslag uiting aan een streven naar het opteren van het nationale vermogen. De heer de Geer aan het woord. De heer De Geer (C. Hh.) bespreekt de Kabinetsformatie. Men maakte er bezwaar tegen, dat een minderheid, door niet_ in het kabinet te worden opgenomen, werd gediscrimi neerd. Deze geheel nieuwe stelling is een discriminatie van het gezonde partijwe zen en van het onderscheid in een wor king majority en een oppositie. Hebben Pierson en Cort van der Linden door hun kabinetsformatie een blaam op de oppo sitie geworpen? Reeds tijdens den schoolstrijd, bij het optreden van het kabinet-Mackay, werden bezwaren, die ook thans weer tegen een samengaan der protestanten en katholie ken worden aangevoerd, te berde ge bracht. Tegenover de verschilpunten, door dr. Colijn „nesterijen" genoemd, staan groote verbindende zaken. Het vele goed, dat ons land nog bezit, is middellijk voor een groot deel aan de doelbewuste politiek der belijdende partijen te dan ken. Er is ook onder de rechtsche partijen natuurlijk verschil van gevoelen. Het christelijk beginsel werkt niet als een orakel, dat onmiddellijk op alle vra gen antwoord geeft, maar is wel de grond wet, waaraan elke practische oplossing mag en moet worden getoetst. De afschaf fing van het gezantschap bij het Vaticaan vormt geen verschilpunt der practische politiek tusschen de rechtsche partijen, doch is een paradepaardie der linkerzijde. De fout, die de afschaffing was, is goed gemaakt, omdat daarop later niet meer in de politiek is teruggekomen en toen de katholieken reeds in 1925 het aanbod van een vrijzinnigen formateur tot behoud van het gezantschap afwezen. De rechtsche partijen willen geen schei ding tusschen geloovigen en niet-geloo- venden alsof dat voor menschenoogen te herkennen ware. Zij wenschen samen werking met allen, die het Christendom willen steunen. Gelukkig valt een toene mend christelijk besef onder de vrijzin nigen te bespeuren. Spr. beschouwt het kabinet als een par lementair rechtsch kabinet, omdat het voor zijn algemeene beleid wenscht te steunen op een vaste meerderheid en daarmede in zyn samenstelling en zijn program rekening houdt. Overleg van den formateur met de fracties is daarvoor niet noodig, ja zelfs schadelijk. Spr. heeft nooit beweerd, dat de formateur zijn po litieke vrienden als personen niet zou mogen raadplegen. Bindende afspraken met fracties acht spr. een uitwas. Er zijn steeds oprechte Christenen ge weest, die het verband tusschen geloof en staatkunde niet kunnen inzien. Het moet voor die christenen, niet behoorend tot de 56 pet., waarop het kabinet steunt, pretentieus klinken, dat dit kabinet zich aandient als christelijk. De oude naam rechtsch acht spr. daarom juister. Op twee onderwerpen, welke spr. bij zonder urgent acht, wil spr. wijzen. Het zal taak zijn van dit kabinet ons een nieuwe Zondagswet te bezorgen. Spr. zou de regeering willen raden: bezondig u niet aan camouflage. De Zondagswet 1815 is verouderd en in strijd met de maatschappelijke praktijk en behoeften. Althans aan den Zondagochtend zou spr. het aanzien willen geven, door den wet gever van 1815 voor den geheel en Zon dag bedoeld: dus verbod o.m. van sport wedstrijden. Het tweede punt raakt de gezonde ont plooiing van het huwelijksleven, met. na me de herziening der echtscheidingswet geving. Wij leven sinds lang in een ver- foeielijken toestand. De toestand is on waarachtig. Echtscheiding met onderling goedvinden heeft geregeld plaats, terwijl het verbod daarvan een essentiale, een steunpilaar onzer huwelijkswetgeving is. Deze rotte plek moet worden uitgesne den. De mogelijkheid van echtscheiding schept ongelukkige huwelijken, zoowel door onberaden sluiting als door het over schatten van de minste verkoeling als tee- ken, dat men niet bij elkander hoort. Het heilige moeten smeedt de hechtste huwe lijken. Frauduleuze bewijsconstructies- vreest spr. niet, vooral niet als men den wachttermijn na scheiding van tafel en bed tot 3 jaar terugbrengt. Een liberale afgevaardigde spreekt. De heer Bierema (lib.) heeft giste ren zijn ooren nauwelijks kunnen geloo- ven, toen de heer Albarda zeide, dat als de arbeiders dagelijks de liberale bladen zouden lezen, het bloed langs de straten zou kunnen vloeien. Heeft de heer Albar da dan zoo weinig vertrouwen in de de mocratische gezindheid der arbeiders, dat hij aanneemt, dat zij zoo op vrije mee- ningsuiting zouden reageeren? Spr. hoopt, dat de heer Albarda deze voor de arbei ders beleedigende woorden zal willen te rugnemen. Vóór de verkiezingen heeft dr. Colijn gegolden als de voorstander van een breede samenwerking. De liberalen hebben tijdens de periode der kabinetsformatie moeite gedaan te komen tot een samenwerking op breede basis. Spr. betreurt, dat deze poging niet is kunnen slagen. Hij acht het niet zijn taak hieromtrent bijzonderheden mede te deelen. Dit kabinet, dat rust op de gedachte der antithese, behoort een coalitie-kabinet te heeten. Een christelijk karakter wil spr. het kabinet niet ontzeggen, doch wel elk Nederlandsch kabinet zal christelijk wor den genoemd. Het christendom biedt geen grondslag voor een groepeering van par tijen. Spr. noemt het een illusie, wanneer de hegeering haar oeconomisch tuighuis wil versterken. Spr. verontrust zich over de voornemens der regeering op dit gebied. De defensieplannen der regeering juicht spreker toe. Er heeft hier jarenlang een wanhoopsstemming geheerscht. Deze ja ren zijn, naar spr. hoopt, thans voorbij en tevens hoopt spr. dat voor de defensie- voorstellen een zoo groot mogelijke meer derheid wordt gevonden. Wanneer de re geering zulk een zoo groot mogelijke meerderheid door eenige inschikkelijk heid kan bereiken, zou dit aan den geest van het leger zeer tep goede komen. Ten aanzien van het onderwijs meent spr., dat er toch iets gebeuren moet. Op het gebied van het onderwijs komen ex cessen voor. Het afsnijden van deze ex cessen en eenigé verlichting der leerlin- genschaal moet toch binnen de grens van het mogelijke liggen. Nog sterker is de wenschelijkheid van den steun aan ouden van dagen. Op dit punt zal de regeering maatregelen behoo ren te nemen. Tegenover verzwaring van de lasten van den staat zal een verlich ting van de lasten der gemeenschap ko men te staan. De handhaving van de oude Zondags wet is niet wel mogelijk. Op dit punt kan geen homogeniteit in het kabinet bestaan. Ofschoon geen tegenstander van Zondags viering kan spr. zich toch niet voorstel len, dat de sinds lang in onbruik geraak te wet in onze da°en onveranderd kan worden gehandhaafd. De vergadering wordt geschorst tot Donderdag één uur. LEIDEN. Tot en met 20 November expositie „Wim van Woerkom", Nieuwe Rijn 33. Donderdag, De Hanze, „In den Vergulden Turk, 8.30 uur. Donderdag, verkooping Een-Kwartiertjes- Bond, 1012, 25 en 79 uur Nutsgebouw. Vrijdag. Oprichtingsvergadering R. K. Zwemvereeniging Docos, St. An- tonius-clubhuis, 8.30 uur. Zondag, K.J.M.V. Soiree, Zomerzorg, 8 uur. Dinsdag. „Geloof en Wetenschap", lezing Gonda van Dam, met muzikale il lustratie, Kleine Gehoorzaal (Aal markt) te 8 uur. Woensdag. Operette „De Drie Kabouter tjes", Leidsche Schouwburg, 8 u. De avond-, nacht-, en Zondagdienst der Apotheken wordt van Zaterdag 6 tot en met V r ij d a g 12 Nov. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk, Doe- zsstraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, te. 274. Neus en hoofd verstopt. Tranende oogen. Schorre keel. Hoesten en vol op de borst. lucht Op en geneest. Pot 50 ct. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Prima Lofodinsche Medicinale Levertraan, geijkt op Vitamine-gehalte, verzegeld door het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Utrecht PRIJS PER FLESCH f 0.50 Firma VAN DORP Haarlemmerstraat 5 - Telef. 439 Looddiefstal van het voor malig Koninklijk Militair In- valiedenhuis te Leiden. In het begin van dit jaar is herhaalde malen lood gestolen uit het voormalig Ko ninklijk Militair Invaliedenhuis te L e i- d en, thans ingericht tot fabriekspand. Toentertijd werden twee personen gear resteerd, die uit den tuin van dit huis wa ren gekomen. Eén van hen, zekere O., werd door de Haagsche Rechtbank terzake veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en zijn mede-dader, zekere N., tot 3 maanden ge vangenisstraf. Gisteren diende deze zaak voor het Ge rechtshof te 's Gravenhage. Ook thans weer eischte de Procureur-Generaal dezelf de straf van 3 maanden voor N„ ook daar de man reeds eerder was veroordeeld. Te gen den jeugdigen O. werd de eisch ver minderd en wel tot eveneens 3 maanden. Mr. Tj. D. Schaper uit Leiden pleitte op meerdere gronden vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Teveel geteeld. De groentenhandelaar J. R. uit R ij n s- b u r g was niet tevreden geweest met een vonnis van den Leidschen kantonrechter, welke hem veroordeeld had wegens een overtreding van het crisistuinbouwbesluit, hij had teveel kool geteeld, tot een geld boete van 25 subs. 10 dagen. Verdachte deed mededeeling bij mon- j de van zijn verdediger mr. Schaper uit Leiden, dat er een groote schuld op zijn bedrijf rust en dat hij bovendien de arbi- tragekosten moest betalen. Dit laatste kon hy echter niet, zoodat er een dezer dagen beslag bij hem is gelegd. Bij het ter spra ke komen van het niet lezen van de offi cieele documenten, welke hij van de be trokken instanties kreeg toegestuurd, zei- de verdachte: „Ik heb zooveel brieven ge kregen, dat ik er geen raad mee wist en ze daarom maar niet open maakte. President: „En daarom staat u nu hier omdat u de brieven niet open maakte." De Officier van Justitie, mr. Rouffaert, eischte bevstiging van het vonnis door den kantonrechter gewezen. Over 14 dagen zal de rechtbank vonnis wijzen nadat mr. Schaper nog tot clemen tie had gepleit. Dezelfde verdachte moest nogmaals ver verschijnen thans voor een overtreding van de Ned. Sierteelt Centrale. Deze zaak was ongeveer gelijk aan de voorafgaande. De Officier vroeg bevesti ging van het vonnis, 25.— subs. 10 da gen, waarna de uitspraak werd bepaald op over 14 dagen. Geen inlichtingen gegeven. G. van D. uit A 1 p h e n a. d. R ij n was door den Alphenschen kantonrechter ver oordeeld wegens het niet verstrekken van inlichtingen aan den R. van A. tot een geld boete van /25.subs. 8 dagen. Voor de rechtbank in hooger beroep de den zich volgens den Officier geen nieuwe gezichtspunten voor, zoodat spr. bevesti ging vroeg. Uitspraak over 14 dagen. Overtreding landbouwcrisiswet. De slager J. S. uit Wassenaar had een te grooten voorraad gesmolten dierlijk spijsvet en reuzel aanwezig gehad zonder dat de vereischte vergunning aanwezig was I en zonder de banderolles. De Haagsche kantonrechter had ver- I dachte veroordeeld tot een geldboete van 200 subs. 60 dagen hechtenis. In hooger beroep hield de verdediger van verdachte een uitvoerig pleidooi, waarin spr. het m verzet komen motiveerde. De Officier vroeg bevestiging, waarna de uitspraak werd bepaald op over 14 dagen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2