DE SLUISWERKEN TE WIJK BIJ DUURSTEDE. De avontuurlijke opdracht De e.o^uw .an het moio.manscnip -Nieuw Amsieidam. een De „ieu„e brandweerkazerne te Haarlem werd Woensdag oHrcreel in ge- de weri der Rotterdarnsche Droogdok Mij. vordert snel. De eerste gestroomlijnde schoorsteen is op het schip geplaatst bruik genomen ter gelegenheid waarvan de brandweer demonstrahes gat Eén der hettorens van de in aanbouw zijnde sluis in het Amste» dam - Rijn kanaal te Wijk bij Duurstede, welker voltooiing binnen atzienbaren tijd een feit zal zijn Op het IJ te Ams'erdam werd Woensdag een demonstratie gegeven met het model van het in aanbouw zijnde ms «Oranje», zuiks od instigatie van het «Nationaal comité tot het bevorderen van belangstelling in de Nederlandsche scheepvaart door het bouwen van scheepsmodellen» De in aanbouw zijnde sluis in het Amsterdam - Rijn kanaal te Wijk bij Duurstede nade>t haar voltooiing Een overzicht van den stand der we-kraambeden ue japanscne v.ag in Sjanghai Chi- neesche bewoners in de buitenwiiken der stad hebben, rt ees voor eover vallen, ten teeken van overgavede Japan- sche vlag uitge stoken FEUILLETON Haai het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (.Nadruk verboden). 28) Lindsay schudde het hoofd. Die komen toch niet in een taxi? Het was Ellen, meneer het veerde binnenmeisje Kwam die in een taxi? William deed haar open. Hij zei niets van een taxi. Mooi sprak Lindsay. Ik dank je dat je me binnengelaten hebt, Robert. Hij stop te den jongen de tien shilling in de hand en liep verder. Een smalle gang leidde van de hall naar het zwembassin. Hij zou dat gedeelte van het huis graag op zijn gemak hebben wil len onderzoeken. Er was een trap en gan gen voerden naar links en rechts. Hij geloofde niet, dat het Ellen was, die hij gezien had. Ellen zou hem niet zoo tot in het diepst van zijn wezen geschokt heb ben. En toch kon hij onmogelijk Marian Rayne hebben gezien. Dat was ten eenen- male uitgesloten Hij liep het zwembassin langs en kwam nu in een deel van het huis, dat hem be kend was. In de gang, die naar de biblio theek leidde, stond hij even onzeker stil, zijn geest vervuld van Drayton. Na een moment opende hij de deur en trad bin nen. De groote zaal lag in 't duister. Een doffe gloed scheen uit den smeulenden haard. Het was er stil. Met één hand op den schakelaar stond Lindsay scherp te luisteren. Hij was be nieuwd of Drayton in zijn kamer zou zijn en terwijl deze gedachte hem door het hoofd schoot, boorde een streep licht rechts van den haard zich dooi het donker. De verborgen deur naar Drayton's kamer scheen aan te staan en daar binnen brand de licht! Lindsay's hand liet de schakelaar los. Hij stapte snel terug in de gang en liet de deur van de bibliotheek aanstaan. Hij luisterde opnieuw, doch hoorde niets en wilde juist weggaan toen de donkere kier opeens een felle streep licht werd. De lampen in de biblotheek waren aange knipt. In een impuls duwde hij de deur open en ging weer naar binnen. Drayton's deur was nu half open en Dray ton zelf stond er voor, met het gezicht naar de bibliotheek. Bij het zien van Lind say strekte hij een hand achter zich uit en sloot zijn deur. Doet iemand een deur naar een kamer, waar zich niemand bevindt, op die manier dicht? Lindsay dacht van niet. Hij ging zoo onverschillig als hem mogelijk was op Drayton toe. Ik wilde u graag spreken, zei hy ge melijk. Drayton stond daar, gróót met eenigszins gebogen rug wat had Elsie ook weer gezegd? boven anderen uitste kend. Hij antwoordde met zyn harde, onwel luidende stem: Ik ben bezig. Lindsay grinnikte, zooals Frot het deed. Aangenaam bezig? De vraag scheen raak. Hij meende dat Drayton van kleur verschoot en die koude oogen voor een seconde een strakken, sta rende uitdrukking kregen. Ik dacht, dat het goed was, als we eens een gesprek hadden, vervolgde Lindsay. Zoodra van je verlangd wordt te den ken, zal ik je waarschuwen. Lindsay keek' eenigszins beteuterd. O natuurlijk zooals u wilt. Je kunt over een half uur terugkomen, beet Drayton hem toe. Lindsay keerde zich schouderophalend om. Minder dan ooit geloofde hij thans dat het Ellen was, die hy het huis binnen had zien gaan. En wie het ook mocht zijn, hij was overtuigd, dat zij op het oogenblik in Drayton's kamer zat. Terwyl hij naar boven ging, hield hij zichzelf heftig voor, dat het Marian onmogelijk wezen kon. En gesteld, dat ze het wèl was wat een waanzin om haar te willen volgen! Was zij niet juist de persoon bij uitnemendheid, die hij mijden moest? Hy ging naar zijn kamer en staarde uit zijn raam naar het duistere dak van het zwembassin. HOOFDSTUK XIX. Een half uur later was hij in Drayton's kamer, met Drayton gebogen over een groote, kale schrijftafel. Dat was het as pect van de heele kamer kaalheid. Er was geen schilderij, geen foto, de stoelen hadden geen kussens. Het venster had geen gordijnen, alleen luiken. De vloer geen ta pijt, enkel een haardkleedje. Op de schrijf tafel lagen geen papieren, alleen in het midden was een schoon vloeiblad, geflan keerd door een inktstel, een bakje met penhouders, een doos schrijfpapier en en veloppen. Verder een spoorboek en een „Who's Who", de papiermand onder de ta fel was leeg. Lindsay had genoeg voedsel voor zijn gedachten. Was dit een kil soort netheid of argwanende voorzichtigheid? Drayton kon ook moeilijk zijn correspondentie laten slingeren! Je wilde mij spreken? begon Drayton. Eh ja, zei Lindsay. Hy nam een zenuwachtig-luchtige houding aan en speelde met een onaangestoken sigaret. En? hernam Drayton. Lindsay stak van wal. U schijnt me niet te vertrouwen, klonk het op beleedigenden toon. Neen? Wat eigenaardig! En dan zoo'n betrouwbaar persoon! Lindsay tikte met zyn sigaret. Kom, kom! Drayton nam hem koel op. De heele at mosfeer was koel. Dus ik vertrouw je niet, denk je? Mis schien wil je een bewijs van vertrouwen. Nu, dat kan ik je geven. Als je een paar karweitjes voor ons hebt opgeknapt, zul len we meer reden hebben je ons vertrou wen te schenken. Want als er iets scheel gaat, zal mr. Trevor Fothering er voor op draaien. Zijn hoofd kwam met een ruk naar voren. Jy gaat het eerst in de doos snap je? Nou, maar.... protesteerde Lindsay zwakjes. Je hoort wat Je zeg, beet Drayton hem toe. Hoe eerder je het inziet, hoe beter. Verdraaid ik ben Restow's secre taris! Voor deze opmerking ontving hy een hoonenden blik. Er was bepaald iets af schrikwekkends aan den man. Verwachtte je soms, dat hy zich zelf met dergelijke dingen bemoeit? vroeg Dray ton minachtend. Je krijgt je orders van mij. Restow is de groote man jy bent niets anders dan een stofje, een stofje weet je, dat hij gebruikt omdat het hem past. En als hij je diensten niet meer noo- dig heeft, knipt hij je weg en dan ben je heelemaal niets meer. Zijn stem daalde tot een knarsend gefluister. Drayton ging recht op zitten in zijn rech ten kantoorstoel. Hij nam een penhouder op met een glanzende niéuwe pen en ba lanceerde die tusschen zijn vinger en duim alsof het een speer was, die hij wilde weg werpen. Ken je sir John Gladisloe? Lindsay bewoog zich onrustig. Persoonlijk niet. Dat wil.... Je kent hem niet. Het komt er ook niets op aan. Ik heb van hem gehoord. En wat weet je van hem? Eh nu hy is een van de groote mannen in de staalindustrie. Hy staat aan het hoofd van de Gla disloe Vail staalfabrieken. Een hoogst be langrijk persoon in zyn soort. Hij herhaalde de laatste woorden en een kort, grimmig lachje kwam over zijn dun ne lippen. Lindsay vond het het onaange naamste geluid, dal hij ooit gehoord had. Toen snauwde Drayton: Je hebt vanavond om kwart voor tien een afspraak met hem. Lindsay verborg zijn verbazing niet. Ik hebeen afspraak! Ja, met sir John Gladisloe, in zjjn huis in Portesberby Square, venavond om kwart voor tien. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12