RIJNSTREEK WOENSDAG 10 NOVEÏ. 1937 nF. LFJDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 STOMPWIJK—VEÜK. Steunregeling kleine boereu. In ver band met het in het leven roepen van een steunverleening aan kleine boeren bij cir culaire van den Minister van Sociale Za ken, deelen B. en W. van Stomp wijk en Veur den Raad mede, dat inmiddels voor deze gemeenten resp. 8 en 5 aanvragen om toepassing dezer steunregeling binnenkwa men. De steun wordt verstrekt voor te werkstelling in eigen bedrijf, terwijl tevens door Rykslandbouw-consulenten voorlich ting aan de gesteunden zal worden ver strekt. Alhoewel naar het oordeel van B. en W. voor deze steunregeling slechts een zeer klein aantal personen in aanmerking komen, hebben zij toch gemeend den Raden te moeten voorstellen om tot invoering van deze regeling voor deze gemeenten over te gaan en voor dat doel over 1937 een be drag beschikbaar te stellen van 1-20 voor de gemeente Stompwijk en 68 voor de ge meente Veur. Op de aanvragen om steun zal worden beslist door een in te stellen commissie, in welke commissie ook een lid van het college van B. en W. zal zitting hebben. VEUR. Biljartwedstrijd. Voor de nederlaag wedstrijden van K.D.O. speelde gisteren avond in het Café van den heer J. Al K.D.O. 1 tegen de biljartclub Ijsbeer uit Scheveningen; laatstgenoemde wist met 100 te winnen. Donderdag a.s. speelt K.D.O. in boven genoemd café wederom tegen Luto uit Lei den. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering „Herwonnen Levenskracht". In café „de Zwaan" hield de tooneelver- eeniging „Het is ons streven" van Noord- wijk een uitvoering ten bate van het plaat selijk comité van „Herwonnen Levens kracht". De zaal was goed bezet toen de voorzitter, de heer H. v. d. Ploeg, allen har telijk welkom heette, in het bijzonder de Zeereerw. heer Pastoor Mans. Hierna sprak hij een enkel woord over het doel van de zen avond, n.l. het aanvullen van de kas, die leeg is. Volgend jaar zal het 25-jarig bestaan gevierd worden. Getracht zal wor den dan het 20.000-tal stuiversleden bereikt wordt. Laten we dus in Noordwijkerhout zorgen veel leden bij te krijgen. Vervolgens werd het programma afge werkt. Na een komisch duet werd opge voerd een blijspel „De boemelbaron", het welk goed werd vertolkt.'Een mooie band verzorgde het muzikale gedeelte. In de pau ze werd een verloting gehouden ten bate van de plaatselijke kas. Bouwen. Aan J. de Groot te Voor hout is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis langs de Kerkstraat. ZILK. Eerste lustrum „Leo XIII". Zondag 14 November a.s. zal de R.K. Bloem istarbei- dersvereeniging Leo XIII alhier haar eerste lustrum vieren. Door het bestuur is een alleszins waardig feestprogramma opge steld. Zoo zal op 12, 13 en 14 November door prof. Cleophas van Warmond een triduum gegeven worden in de parochiekerk. Zon dag a.s. te 10 uur is er een plechtige Hoog mis tot intentie van de leden; tevens zal dan het nieuw aangekochte vaandel der vereeniging worden gewijd. Des avonds om 7 uur Lof met Te Deum tot sluiting van het triduum, waarna in het parochiehuis een feestelijke bijeenkomst is voor leden met hunne dames en genoodigden. De R.K. tooneelvereeniging „Arti et Amicitiae" uit Amsterdam zal opvoeren het tooneelstuk „Polly Perkins", een spel van list en liet-, de in 3 bedrijven van Gerard Nielen. Door de tooneelspelers zal tevens een stukje mu ziek ten beste gegeven worden. Door het bestuur is een fraai feestprogramma vast gesteld. Hopen wij, dat Leo XIII op een geslaagde 1ste lustrumviering kan terug zien. OEGSTGEEST. rtarmonle „Triumph". De R.-K. Har monie „Triumph" gaf gisteravond in het Patronaatsgebouw haar 20ste uitvoering onder leiding van den heer Corn, de Haan. De zaal was reeds geheel bezet toen het programma werd ingezet door de Harmo- niet met een pittige marsch, en nog steeds groeide de belangstelling. Direct daarop riep de voorzitter, de heer W. den Boer, de talrijke aanwezigen har telijk welkom toe. Hy richtte zich spe ciaal tot den Burgemeester, den heer A. J. van Gerrevink en wenschte hem op deze eerste uitvoering na zyn herstel, van harte geluk, om vervolgens bijzonder welkom te heeten de eerw. paters van het College van Katwijk, mr. E. Bolsius en den oud directeur der Harmonie, den heer Jac. Kroon. Een terugblik werpende op den toestand van de vereeniging zeide spr., dat helaas een aanval moest worden ge daan op de reserve in verband met de nood zakelijke aanschaffing van enkele nieu we instrumenten en grondige restauratie van de oude. Het doet daarom niet prettig aan, het S.O.S.-sein te moeten uitzenden, ten eer ste om een gezonde financieele toestand te behouden en ten tweede om het aantal werkende leden op peil te houden. Er zijn n.l. door diverse omstandigheden enkele le den heengegaan, welke plaats nog niet is bezet. Als resultaat van het S. O. S.-sein heeft de directeur reeds aangeboden gra tis privélessen te willen geven aan nieuwe leden, welk bewijs van medeleven op hoo- gen prijs zal worden gesteld. Hij deed dan ook een beroep op de jeugd en ouderen spontaan medewerking te verleenen door toetreding als werkend lid. Hierna werd het muzkale gedeelte van h:t programma vlot afgewerkt, waarop voorkwamen de beide nummers, waarme de op het concours van dezen zomer zoo'n groot succes is behaald. Van de uitvoering daarvan kunnen wij met groote waardee ring melding maken. Behalve beide num mers hebben wij o.m. een concertwals be luisterd, waarvan de uitvoering ons bij zonder heeft getroffen om het correcte en zuivere samenspel, waarvoor den direc teur een extra-compliment toekomt. Het geweldig applaus waarmede directeur en leden werden beloond is daarvan ook het beste bewijs. Aan het einde van dit ge deelte trad mr. E. Bolsius voor het voet licht, die destijds als donateur ook het vaandel heeft aangeboden en als zoodanig dezen avond de, op het concours verwor ven prachtige zilveren lauwertak op het vaandel bevestigde. Hierbij betuigde mr. Bolsius zijn bijzondere vreugde en zeide, dat dit succes niet alleen den werkenden leden, maar ook den oud-directeur, den heer Kroon zeker een groote .voldoening zal hebben geschonken. Hij bracht den heer de Haan een welverdiende hulde voor zijn waarlijk kunstvolle leiding en spoorde de leden aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Het tweede gedeelte van den avond was verzorgd door het Amsterdamsche Too- neelgezelschap, met de opvoering van het blijspel in 4 bedrijven van Jan Niemeyer „Trouwen is niet gemakkelijk". De regie was in handen van den heer Ed. J. M. Terlingen. Op onverbeterlijke wijze is dat stuk, vol van gezonde humor, en waarbij de lach salvo's telkenmale door de zaal klonken, uitgevoerd. Een warm applaus viel hentendeel. In.de pauze heeft de burgemeester een krachtig propagandistisch woord gesproken waarbij hij hulde bracht aan het kranig muziekkorps en zijn directeur. De avond werd besloten met een woord van dank en hulde door den voorzitter. Vermelden we nog, dat deze avond ook werd bijgewoond door kap. Sanders en kap. Martens. Gevestigd: H. G. Burgemeester, db. Oranjela'an 20 van Leiden P. E. W. Kok en gez., insp. dir. bel., L. de Col.laan 13, van Kampen M. A. Hogeboom, db., L. de Col.laan 24, van Leimuiden C. H. de Vos, db., Haarl.trekvaart 21, van War mond A. Gips, huish., H. Morschweg 144, van Hardinxveld H. H. Merkelijn, Nassaulaan 51, van Den Haag A. Kraal, Emmalaan 49, van Leiden J. C. Lucas en gez., O. I. ambten., Fred. Hendriklaan 12, van Djokpakarta N. I. W. A. Rense, Geversstraat 59, Den Haag E. A. Bur gers, db., O. Rijnzichtweg 20, van Bussum A. Kraan, H. Morschweg 114, inw. van Toulouse Fr. E. Gerrits, radio technicus, Horbrouckerlaan 35, van Nijmegen M. Hogewoning geb. de Vries, de Rijsjes 6a, van Valkenburg Z.H. F. Falkenhagen, pikeur, Abtspoel weg 16, van Amsterdam P. Belgraver, arts, W. de Zwijgerlaan 41, van Leiden H. P. Degens, Juliana- laan 4, van Bandoeng N. I. M. Martin, db,; Warmonderweg 10, van Wolfsberg (O J. Prosé, Duivenvoordestraat 30, van Batavia N. I. M. de Jong. analyste. Duivenvoordertraat 14, van Breda H. KI. Groenewold. ass. lab., de Kempenaer- straat 35, van Groningen W. Th. v. d. Broeke en gezin, timmerman, Hooge Morschweg 6a, van Utrecht. Vertrekken: M. v. Velde, db. van Julianalaan 21, naar Hazerswoude, E 15 F. Baer, Warmonderweg 46, naar Am-? sterdam, Cornelisstraat 25 A. A. v. d. Spek, huish., van Rhijngeesterstraatweg 4 naar Leiden, Haarlemmerstraat 213 E. A. Boeseman, apoth.. Duivenvoordestraat 10, naar Rotterdam, Benthuizerstraat 13a H. C. Berghorst, verpl. van Endegeest naar Bloemendaal, Sch. r. v. d. Kolkweg 2 J. Silliakus en gez., tooneelspeler van Sumatrastraat 24 naar Amsterdam, John. Franklinstraat 11 III W. J. Elberg, kant.bed., Terweeweg 64, naar Leiden Ka- gerstraat 8 G. Vermeij van Warmonder weg 28, n£ar Leiden, Formosastraat 2 J. van Noord, leerares Nijv. onderw. van Hooge Morschweg 39, naar Rotterdam, Bergschelaan 299a M. Th. den Boer, db. van Zoutkeetlaan 1, naar Ravenstein, Laagstraat E 28 G. A. Raebel van Juf- fermansstraat 32, naar Bildthoven, Over- boschlaan 63 N. J, van Rij, huish., van H. Morschweg 86,. naar Den Haag, Toren straat 123 J. G. Frederiks, arts, van Van Griethuijsenplein 6, naar Rotterdam, Mathenesserlaan 158b H. Ehrlich van W. de Zwijgerlaan 20, naar Voorschoten, Leidscheweg 193 H. van de Werken van Wald. Pyrmontlaan 4, naar Wassenaar, Konijnenlaan 3 A. Mulder, db. van L. de Col. laan 4. naar Achtkarsoelen, Harke- ma Opeinde, Tjardveld M. Uijterlinde, db. van Endegeest naar Stompwijk, West- vlietweg 74 J. Hoogeveen, db. van Ko- ninginnelaan 16, naar Rijnsburg, Vliet ZZ 27a A. Janulek, db. van Hooge Morsch weg 68, naar Duitschland G. H. "Boots- ma, db., van Warmonderweg 10, naar Lei den, Thorbeckestraat 5 Y. van der Most van Spijk h. i. d. h. van Leid"chestraatwsg 8 naar Leiden, Marislaan 1 R. K. Aeneae Venema, kant.bed., van Warmonderweg 68, naar Groningen, Gr. Mart 31a A. C. de Groot geb. Bakker van Haagschestraat- weg 9, naar Velsen, Santpoort, Kerkerinck laan 36 C. J. Vermeij van L. van Oud- Poelgeest 8. naar Alphen aan den Rijn, Stevinstraat 6 N. van Bruggen van Rhijngeesterstraatweg 40, naar Leiden, St. Jacobsgr. 1 A. H. Zonderop. verpl. van Fred. Hendrikl. 6, naar Den Haag, Vail- lantlaan 545 G. Huner. van Nassaulaan 43, naar Voorschoten, Rijndijk 128 J. J. van der Meer, van Rhijngeesterstraat weg 20, naar Alkemade. B 176 P. van Leeuwen en gez., metselaar van Duiven voordestraat 22 naar Leiden, 3 October- straat 9. M..J. de Vrind van Rhiingee="- terstraatweg 40, naar Deutzstraat 17 N. W. Dekker van Geversstraat 50 naar Prins Hendriklaan 11 Wtd. E. Cornet, geb. de Vries van de Kempenaerstraat 109 naar Terweeweg 64 J. van Winkel, db. van Oranjelaan 15 naar Laan van Oud-Poel geest 4 J. C. van Doorn, geb. v. d. Dries, L. de Col.laan 34, naar Teiweeweg 66. Geboren: Arnold Edzard Egbert, zn van E. J. G. Elderman en E. G. Tielenius Kruijthoff, van Griethuijsenplein 2 Hen- derika, dochter van D. C. Wagemaker en S. L. Kooijman, Hooge Morschweg 107, Ondertrouwd: Petrus Th. Ruigr<>k, 26 jaar, bakker wonende te Voorhout en A. C. van Velzen, 24 jaren zonder be roep, wonende alhier. RIJPWETERING. Gouden professlefeest. Op 19 November hoopt de eerw. Zuster M. Margaretha, van de Orde der Francis canessen, in het R.-K. Gasthuis „Chari- tas" te Rozendaal, haar gouden professie- feest te herdenken. Zuster M. Margaretha, in de wereld mej. Cornelia Maria Scha- kenbos, werd geboren te Rijpwetering gem. Alkemade. Als religieuse was zij werkzaam te Steenbergen, Oud gastel, Haarlem, Dordrecht, Onstburg en thans in het R.-K. Gasthuis „Charitas" te Rozen- daaL RIJPWETERING. Tooneel-nitvoering. Zondag a.s. 14 Nov. en Zondag 21 Nov. zal de R. K. Too neelvereeniging „Sik een Gunst", haar eerste uitvoeringen geven van dit seizoen. Er zal worden opgevoerd, het blijspel in drie bedrijven „Ben speelt het klaar", een stuk vol komische tafereelen. Verder zal worden opgevoerd, het Tooneelspel in één bedrijf „Het Schooiertje". Het is te hopen, dat beide avonden de zaal van „Rustoord" flink bezet zal zijn, zoodat de moeite en opoffering van de spelers niet tevergeefs is geweest. SASSENHEIM. Een geheimzinnig geval. Zaterdag middag j.l. stapten wij de groote zaal van het K. S. A.-gebouw binnen en tot onze verbazing zagen wij, dat een aantal hee- ren op het tooneel bezig waren. Al wat wij zagen en hoorden, kwam ons geheimzinnig voor, doch toen bleek het ons alras, dat wij op een tooneelrepetitie waren binnen gevallen. Iiemand, die uit hoofde van zijn „ambt" daar aanwezig was, gaf ons de noo- dige uitleg van hetgeen vooraf was ge schied. De heeren het waren „Gezel len" waren ernstig bezig en wij lieten ze stil gaan en wij genoten. Het stuk, dat den naam draagt van „De Geheimzinnige Boeddha", bestaat uit drie bedrijven. Er gebeurt iets geheimznnigs en als u zoudt raden, wie er de oorzaak van is, dan raad de u vastmis. Komt de proef maar op de som nemen. A.s. Zondag en Maandag avond, telkens te 8 uur wordt de sluier van het mysterie opgelicht. U steunt door uw aanwezigheid het jeugdwerk dus.U kemt ook? Tot kijk! Biljarten. De stand om het pers. kamp. van Sassenheim van de biljartclub „Oude Post I" luidt als volgt; gesp.gew. gel. h.s.pnt. P. Duivenvoorde J. Diederiks G. Zandbergen J. v. Reizen C. Guldenmond B. Schreuder Chr. Homan B. de Zwart A. J. v. d. Wiel Th. Landweer Jac. Dannijs 38 8 4 4 4 3 4 3 4 2 0 4 4 2 2 0 6 0 De beste partij van dezen avond speelde P. Duivenvoorde met een gem. van 5,43. Tevens staan op naam van dezen speler nog de hoogste serie en hoogst gem., resp. met 38 en 8.33. De stand van de afd. Oude Post II luidt I als volgt: J. Hoogervorst H Schoo R. Haver Joh. Wolvers Jac. Karremans L Guldemond Chr. Zandbergen Ant. Hoogervorst 1 20 De beste partij speelde H. Schoo met een gem. van 3.57. De hoogste serie staat nog op naam van Chr. Zandbergen met 20, en het hoogst gem. op J. Hoogervorst met 3,87. Voor de nederlaagwedstrijden speelt Don derdag as. de Poort van Cleef uit Leiden. WASSENAAR. Begin van brand. Een primus-toestel veroorzaakte brand in de keuken van de woning van den heer P. aan de Spelders- laan. Toen de brandweer arriveerde waren de heer H. en diens zoon, beiden uit Oegst- j geest, er reeds in geslaagd het vuur te i stuiten, zoodat de brandweer zich tot na- j blussching kon bepalen. Alleen de keuken- I inventaris werd beschadigd. Verzekering I dekt de schade. j Tuinbouwverceniging. In „het Wapen I van Wassenaar" hield de tuinbouwvereeni- ging Wassenaar en Omstreken haar maan- delijksche ledenvergadering. Niet alleen waren de leden in grooten getale opgeko men, doch ditmaal was er een bijzonder groot aantal gasten aanwezig n.l. waren de leden van de plaatselijke vereeniging voor Vreemdelingenverkeer uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen, aan welke uit- noodiging buitengewoon velen hadden ge hoor gegeven. Bij monde van den heer J. R. Laarman, voorzitter van de Cursuscommissie werd medegedeeld, dat de cursus in plantenziek ten en beschadigingen een aanvang heeft genomen met 23 leerlingen. Voordat de vergadering een aanvang had genomen, had een door het bestuur benoemde jury, bestaande uit de heeren van Zetten, Laarman en van den Spiegel het ingezondene aan een keuring onder worpen. Door den heer Laarman werd hier van als volgt.verslag uitgebracht: Voor prijsvraag I luidende: De schoon ste vaas afgesneden tros-Chrysanthemums werden toegekend aan G. Verlind le prijs met 27 p.; 2de prijs aan J. Noord met 24 p. en 3de prijs aan W. M. van Tol met 21 p. Voor prijsvraag II luidende: 3 Variëteiten afgesneden grootbloemige Chrys. van ieder 3 stuks: le prijs de heer Verboog met 27 punten. Voor prijsvraag Hl luidende: 1 Chry- canthemum Blache Poitavine in pot ge kweekt: le prijs P- Zegwaard met 29 p.; 3dè prijs J. Noord met 21 punten. Voor prijsvraag IV luidende: 1 kleinbloe- mige Chrys. in pot gekweekt zonder grond- scheuten: le prijs P. Zegwaard met 30 pun ten 3e prijs J. Noord met 21 p. Voor prijsvraag V luidende: le kleinbloe- mige Chrys. op minstens 30 c.M. stam: le prijs P. Zegwaard met 29 p.; 3de prijs J. Noord met 21 p. Voor prijsvraag VT, luidende: 1 groot bloemige Chrys. in pot gekweekt zonder grondscheuten, le prijs P. Zegwaard met 29 punten. Voor prijsvraag VII: 6 cyclamen: le prijs C v. d. Salm met 29 y, p.; le prijs W. M. van Tol met 29 p.; 2de prijs P. Zegwaard met 26 p.; 2de prijs J. Sietinga met 23 pun ten; 3de prijs J. Noord met 2 1p. Voor prijsvraag VIII, luidende: 3 varens le prijs P. Zegwaard met 30 punten. Voor prijsvraag IX, luidende: 6 primu la's: le prijs W. M. van Tol met 29 pUnt; le prijs D. A. de Rooy met 27 p.; 2e prijs C. Verlind met 24 p. Door den secretaris werd in aansluiting hierop medegedeeld, dat dit nu de 15e maal is, dat de heer P. Zegwaard den eersten prijs wist te behalen met het inzenden van een kleinbl. Chrys. in pot gekweekt zón der grondscheuten. Bij monde van den heer de Rooij werd namens de jury, bestaande uit hemzelf, W. D. Schnitzler en J. Anderson, medegedeeld, dat het ingezonden opstel onder motto Dub bele Montagne over de cultuur van de per zik was bekroond met een 2den prijs met 25 y, punt. De inzender bleek te zijn de heer G. Verlind. Tot leden van de Kascommissie werden hierop benoemd de heeren J. J. D. Marbus en W. M. van Tol. Hierop werd het woord verleend aan den heer W. F. de Bree tot het houden van zijn lezing over Zwitserland. Aan de hand van ontelbare lantaarnplaatjes wist de heer de Bree op een prettige en gezellige manier spoedig allen in den waan te brengen zelf alles met eigen oogen te aanschouwen. Hoofdzakelijk werd het Berner Oberland betreden met een tocht naar de Junkfrau. Na de pauze, die hierop volgde, werd ge legenheid gegeven tot het stellen van vra gen naar aanleiding van de gehouden le zing. Hiervan werd door eenige aanwezi gen gebruik gemaakt, waardoor een leuke uitwisseling van gedachten ontstond. Door den secretaris werd als medege bracht materiaal ter tafel gebracht een besdragende heestertak genaamd Calicarpa Geraldiana, prachtig bezet met violette trosjes bessen. In het kort beschreef hij de wijze van snoei van deze heester om steeds van rijkelijk besdragende takken verze kerd te zijn. Uit de vragenbus kwamen eenige vragen die te zijner tijd meer uitvoerig zullen wor den beantwoord. WARMOND. WARM ETEN VOOR SCHOOLKINDEREN Het comité heeft eer van zijn werk. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, is in deze gemeente een comité opgericht, dat zich ten doel stelt de hiervoor in aan merking komende schoolkinderen tusschen de schooltijden een warme maaltijd te ver schaffen. Voor dit doeleinde is in deze gemeente een algemeene inzameling ge houden met het verblijdend resultaat dat aan het voornemen thans uitvoering kon gegeven worden. Het was een gelukkige gebeurtenis, toen voor de eerste maal een 25-tal kinderen een warme maaltijd kon worden verstrekt en bij deze gelegenheid was het voltallig comité aanwezig. Boven dien waren uitgenoodigd de Burgemeester met de beide Wethouders, de Pastoor, de Dominé, Dr. H. G. A. M. Walenkamp en de beide hoofden der in deze gemeente bestaande scholen, die allen aan de uit- noodiging gevolg hadden gegeven. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer J. Heitlager, Voorzitter van het Comité, die sprak als volgt: Mijne Heeren. Als voorzitter van het Comité voor Kin dervoeding in deze gemeente heet ik U allen welkom en betuig U den dank van deze commissie, dat U bereidwillig gevolg hebt, gegeven aan onze uitnoodiging om hier hedenmorgen aanwezig te willen zyn. Toen wij ongtveer een maand geleden, op initiatief van Burgemeester en Wethou ders, tot deze commissie werden vereenigd, hadden wij niet verwacht reeds heden met de kindervoeding te kunnen beginnen. Dat ons dit thans mogelijk is, danken wij voor een groot gedeelte aan de sympathie met ons doel en de medewerking van den Pastoor, die ons de beschikking gaf over deze localiteit, voor welke medewerking ik hier gaarne nog eens de dank van onze commissie en zeker heel de gemeente breng. De tweede groote kwestie vormde het financieele gedeelte. Dank zij de hulp van Burgemeester Ketelaar werd de heer van Delft Jr. te onzer beschikking gesteld en mede door den ijver en vlug werken van dezen laatste was het mogelijk alle gezins hoofden per circulaire te bereiken en had de inzaiheling van toegezegde gelden en giften in natura een vlug verloop. Gaarne breng ik bij deze hulde en dank aan den heer Adr. van Delft voor de goede dien sten ons bewezen en tevens dank aan de hem toegewezen collectanten. Het financieele resultaat was zeer gun stig en heeft weer eens bewezen, dat men bij de ingezetenen van Warmond, als het een goed werk betreft, niet te vergeefs aanklopt. Dank zij de medewerking van de heeren Burcksen en de Vries resp. Hoofd van de Katholieke School en de School met den Bijbel, kwamen wij in het bezit van een paar lijsten met. de namen van die kinde ren, welke volgens hen het meest voor uit reiking van warm middageten in aanmer king kwamen. Deze opgaven werden na der beoordeeld door onzen medischen ad viseur Dr. Walenkamp Jr. en nadat een tweetal commissieleden een gedeelte der respectievelijke ouders hadden bezocht, was het mogelijk een eerste groep van 25 kinderen samen te stellen. Voor deze me dewerking van de Hoofden van scholen en dokter Walenkamp Jr. breng ik ook hier gaarne onzen welgemeenden dank. Aangenaam is het mij te kunnen memo- reeren, dat onze beide commissieleden overal prettig werden ontvangen en de ouders der in aanmerking komende kinde ren zeer verheugd waren met de plannen van onze commissie. Nu bleef nog over het samenstellen van een groepje toezicht houdende en behulpzaam zijnde dames. De U allen bekende Mej. Heemskerk, bij wie men voor een goed doel nooit tever geefs aanklopt, bood ons ook nu direct de behulpzame hand, en spoedig waren eenige bereidwillige dames gevonden. Mej. Moerkerk werd gevraagd de afdee- ling koken op zich te nemen onder toe zicht en in overleg met onzen commissa ris, den heer Slager, wien dit werk zeker ten volle is toevertrouwd. Om kort te gaan: door samenwerking mogen wij dit alleszins snel en gunstig verloop boeken en spreken wij de hoop uit, dat Dr. Walen kamp Jr. ons na eenigen tijd dt gunstige resultaten kan melden. M.H. Ik ben aan het slot van mijn rede en verklaar hier mede „Warmond's Kindervoeding" tot een feit. Hierna nam de Burgemeester het woord om in de eerste plaats dank te brengen aan den voorzitter van het Comité voor dit mooie resultaat. Het initiatief van Bur gemeester en Wethouders, aldus spreker, is uitgegroeid tot een groot succes. Reeds lang had deze aangelegenheid een ernstig onderwerp van bespreking in het college van B. en W. uitgemaakt en het college heeft zich op de hoogte gesteld van het resultaat in andere gemeenten. Het gevolg van dit onderzoek is geweest, dat zij ook voor Warmond een dergelijk comité van groot nut achtten. Het gemeentebestuur heeft toen onverwijld maatregelen geno men om tat uitvoering van het voorgeno men plan te geraken. Soreker bracht hul de en dank aan den voorzitter en de overi ge comité-leden voor de wijze, waarop zij zich van hun taak hebben gekweten, en hoopte van harte dat deze proefneming zeer gunstige resultaten zou afwerpen, waaraan hij geenszins twijfelde. Thans werd overgegaan tot uitreiking" van warm eten aan de kleine kleuters en na wat wij gezien hebben, zijn wij er van overtuigd, dat hier een mooi en groot so ciaal werk wordt verricht, dat aller steun en medewerking verdient. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een loods voor de „Kievit". B. en W. deelen mede, dat naar het oordeel van den directeur var. gemeentewerken en de com missie van bijstand voor de openbare wer ken, dringend behoefte bestaat aan een een voudige loods van flinke afmetingen, op het opslagterrein der gemeente „De Kievit", ten Noorden van de spoorhaven, voor opber ging van allerlei materialen van grooteren omvang, als kruiwagens, kruigangen en planken, palen, betonijzer, boombescher mers, afbraak materialen, plantsoenbanken, enz. enz. Waar nu juist dezer dagen de gelegen heid zich voordeed om op voordeelige voor waarden een bijzonder geschikte loods te koopen welke opgesteld is op het terrein van het gemeentelijk abattoir te Rotterdam en een zeer spoedige beslissing te dezer zake, in verband met meerdere aanbiedingen op die loods, noodzakelijk was, heeft B. en W. in overleg met de commissie van bij stand voor de openbare werken, besloten op die aanbieding in te gaan, in het ver trouwen, dat de Raad daaraan ook zijn goedkeuring zal hechten. De loods, welke in prima staat verkeert, is twee jaax oud. De kosten van deze loods, met inbegrip van die verbonden aan het demonteeren, overbrengen naar hier en weder opbouwen alhier, zullen bedragen rond f 3500. Verkoop grond langs Stationsstraat Van den heer C. Zoetemeijer, wonende Sta tionsstraat 27 alhier, kwam bij B. en W. het verzoek in, of hij van de gemeente kan koopen, dat gedeelte van den voortuin van zijn woonhuis, hetwelk nog deel uitmaakt van de strook grond langs die zijde van de Stationsstraat, welke in 1934 krachtens Raadsbesluit mèt de Stationsstraat zelf en een strook gelegen' langs de Noordzijde van die straat tusschen de Gaslaan en het perceel va.i den heer Toor, van den Staat der Nederlanden (Staatsspoorwegen) is ge kocht en waarover met enkele gebruikers verschil van meening is gerezen omtrent het eigendomsrecht. Met één dezer gebruikers wordt thans ter zake een rechtsgeding gevoerd, inge volge Raadsbesluit van 25 Januari j.l. Waar de heer Zoetemeyer door zijn ver zoek het eigendomsrecht der gemeente er kent en# van de zijde van B. en W. tegen vex'koop van het bewuste perceeltje grond, hetwelk een oppervlakte heeft van onge veer 20 c.A, geen bezwaar bestaat, stellen zij voor op de aanvraag van den heer Zoe temeijer gunstig te beschikken en te be sluiten tot verkoop aan hem van het meer- bedoeld perceeltje grond.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7