Leiieren en Kunst SPORT Laalste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 10 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE CENTRALE WERKPLAATS VOOR VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Door de Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning van Werkloozen hiertoe uitgenoodigd bezochten op Maandag 8 No vember j.l. de Besturen van de Christelij ke, R.K. en Moderne tonden voor Bouw vak- en Metaalvakarbeiders de Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen aan de Looierstraat 3, alhier. Om c.a. 11 uur heette de voorzitter van genoemde commissie, wethouder J. J. van Stralen, hen welkom. In zijn openings woord liet de voorzitter het doel en streven van de werkplaats uitkomen, waarvan het volgende geresumeerd kan worden. Op 15 Maart 1937 werd met de inrichting van de werkplaats begonnen, wetke geves- stigd is in een gedeelte van de voormalige Katoenfabriek. Er moest eerst begonnen worden met het opruimen van het aanwe zige puin, waarna begonnen werd met het inrichten van de werkplaats. De werkplaats is geheel tot stand geko men door jeugdige werkloozen, hierin voor gegaan onder bezielende leiding van den heer L. Th. v. d. Laken. Hierbij werd ge bruik gemaakt van gebruikte materialen, welke eerst gereviseerd werden, en van geheel nieuwe. Hierdoor werd de animo onder de deelnemers grooter gemaakt, want het door hen gereviseerde materiaal werd succesievelijk in bedrijf gesteld. Momenteel zijn in de werkplaats werk zaam pl.m. 90 deelnemers, waarvan 30 deelnemers tijdelijk te werk- gesteld zijn aan het werkobject „Huizen voor Ouden van Dagen" aan de Dozystraat, alhier. De benoodigde materialen voor dit object wor den geheel in de werkplaats gemaakt, zoo als ramen, deuren, kozijnen, buisleidingen, etc. Tevens worden in de werkplaats klaar gemaakt de hekwerken benoodigd voor het gewijzigde Plantsoen, uitmakende een lengte van ongeveer 2 K.M. Tevens werd nog naai voren gebracht, dat momenteel ingeschreven staan aan de Jeugd-registratie pl.m 580 werklooze jon geren van de leeftijd 1421 jaar. Wanneer de registratie zich ook zou uitstrekken over de leeftijd van 2124 jaar, zijnde de uiter ste leeftijd voor de deelnemers aan de werkplaats, zal dit getal zeer zeker de duizend naderen. Met het oog hierop is het aantal deelnemers aan de werkplaats te klein, in verband waarmede dan ook de medewerking van de diverse organisaties werd opgeroepen. Het instituut „Centrale Werkplaats" schijnt nog te weinig bekend te zijn ondanks de vele* moeiten, die de commissie en de Algemeen Leider der Werkplaats zich getroosten. Door den Algemeen Leider werd nog naar voren gebracht, dat geduren de het korte bestaan van de Centrale Werkplaats reeds ongeveer een 55-tal deelnemers uit de diverse afdeelingen bij particulieren te werk waren gesteld. Een verheugend verschijnsel is het voorts, dat reeds verschillende werk gevers rechtstreeks naar de Centrale Werkplaats komen, om de voor hen geschikt jeugdige arbeidskrachten uit te zoeken. Ook de samenwerking met de Arbeidsbeurs is uitstekend en ook hier geldt de bepaling, dat wanneer jeugdige arbeidskrachten worden ge vraagd, deze dienst steeds eerst de Centrale Werkplaats ophelt, met het verzoek, of de noodige en geschikte krachten aanv.czig zijn. Hieruit blijkt, dat deelnemers uit de Centrale Werk- laats een niet "onbelangrijke voor sprong op de niet-deelnemers hebben. Na deze uiteenzetten werd overgegaan tot de rondgang door de werkplaats, waar in werkzaam zijn de afdeelingen metaal arbeiders (machinebankwerkers, smeden, auto-monteurs, loodgieters), timmerlieden, electriciens en metselaars, waar ook de groep ongeschoolden is ondergebracht. Er wordt o.a. ook onderricht gegeven in het autogeen- en electrisch lasschen. Bij deze rondgang kwam duidelijk naar voren, dat in den korten tijd, dat de werkplaats in bedrijf is gesteld, zeer veel moeite en zorg is besteed en dat de deelnemers met veel animo aan hun werkstukken werkzaam zijn, temeer daar deze direct voor het be drijf geschikt zijn en dan ook in bedrijf ge steld worden. Nadat nog enkele vragen beantwoord waren en de bestuurderen hun voldoening hadden uitgesproken voor de geschonken gelegenheid om de werkplaats te bezich tigen, werd na verloop van 1 1/2 uur af scheid genomen met de toezegging, dat de werkplaats in de diverse organisaties warm zou worden aanbevolen. Men was algemeen van inzicht, dat hier een zeer mooi stuk cultureel en sociaal werk tot stand was ge komen. R.-K. ONDEROFFICIERSVEREENIGING „ST. MARTINUS". Zilveren Bestaansfeest. Op 20 November a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de Onderofficiersvereeniging „Sta Martinus", afd. Leiden zich aansloot bij haar Bond. Deze vereeniging was reeds in 1912 op gericht doch door omstandigheden eerst op genoemden datum aangesloten. De thans aanwezige leden en het bestuur zijn allen pl.m. 20 jaar lid van bovenge noemde vereeniging. Daar de kas en de tijdsomstandigheden niet toe laten dit jubileum op bijzondere wijze te vieren, heeft het bestuur besloten dit feest in meer intiemen kring te herden ken. Op Zondag 21 November a.s. zal om 7.30 uur een H. Mis worden opgedragen door den geest. adv. (pater Seppe) in de Harte- brugkerk. Het bestuur bestaat uit de heeren: Th Kramp, voorzitter, J. A. Hoogeveen, secre taris, H. v. Buel, penningmeester. Laatst genoemde bekleedt deze functie reeds 121/2 jaar en ontvangt steeds lof van het hoofdbestuur voor zijn werkwijze, ook wat betreft de veslagen, die hij maakt als af gevaardigde bij de vereeniging „Kath. Leiden. Moge het gegeven zijn, dat hij nog vele jaren als bestuurslid werkzaam mag zijn en de afd. Leiden nog ve'c jaren moge be staan en in bloei toenemen. ETALAGERUIT VERNIELD. Hedennacht om 2 uur is de étalageruit van de fa. Eggink aan de Breestraat ver nield. Dat kwam zoo. Een student ging de soos-uit en een ander trachtte hem te over tuigen, dat het nog veel te vroeg was om naar huis te gaan. Dat ging natuurlijk op de van studenten bekende wijze. Dit had tot gevolg, dat de student S., toen hij op 'n gegeven moment een duw kreeg strui kelde en tegen de ruit viel, welke natuur lijk brak en schade aanrichtte in de eta lage. Een en ander zal worden vergoed. S. bekwam een lichte verwonding aan een der handen. INSTITUUT VOOR SYSTEMATISCHE THEOLOGIE. Viering van het eerste lustrum. Het instituut voor Systematische Theo logie alhier vierde in besloten kring zijn serste lustrum. Aan de druk bezochte receptie in het instituut Kern ging een werkvergadering vooraf, waarin ds. J. M. de Jong (Amster dam) sprak over zijn bevindingen in Amerika op godsdienstig en theologisch gebied. Zeer uitvoerig besprak de spreker het Amerikaansche kerkbegrip. Tenge volge van den snellen en plotselingen overgang, dien het Amerikaansche volk maakte van een orthodoxen naar een sterk gesaeculariseerden godsdienstvorm, is het niet wel mogelijk van een bepaald kerkbegrip in Amerika te spreken. Op grond van een drietal 17e eeuwsche kerkvormen, n.l. die der Pilgrim Fathers, de Congregational Church, die der Auf- klarung met een sterk accent op „wor ship" en die vorm., die onder leiding van Roger Williams een volkomen scheiding van kerk en staat doorvoerde, is in de 19e en 20e eeuw een kerkbegrip ontstaan, dat spr. omschreef als een vrijwillige or ganisatie met een religieus doel, n.l. red ding der zielen, en op democratische grondslagen gebaseerd. Tenslotte schetste spr. hoe moeilijk het is om vanuit zulk een gedecentraliseerd en verbrokkeld kerkelijk leven een krach tige theologie te bouwen. Des avonds sprak in het klein audito rium, na een korte herdenkingsrede van prof. dr. L. J. van Hoik, dr. H. de Vos uit Sneek over „theologie en practijk". Uitgaande van het principe, dat de predikant ten eerste behoort te zijn „verbi divini minister" besprak hij de noodza kelijke werkvormen, die van deze opvat ting van het ambt het onmiddellijke ge volg zijn. In de eerste plaats moet een predikant getuigen van de hlijde boodschap, wat een zelfgegrepen zijn daardoor veronder stelt. Daarnaast moet een predikant de dogmatiek, de levensbron van zijn werk, niet verwaarloozen, trouwens men moet eerst een groot theoloog zijn om de be trekkelijke waarde der theologische stu die te kunnen zien. Uit de dogmatiek °.erst ontvangen alle vakken der theologi sche studie hun verband. Tevens drong spr. aan op het verplicht stellen van een theoretisch-practisch hulppredikerschap voor a.s. predikanten. In deze aanvulling op de studie kan te vens de kennis, psychologisch en sociolo gisch, van de menschengroep aan welke de predikant het evangelie moet brengen, ontwikkeld worden. Na afloop van deze voordracht vond er nog een zeer geanimeerde nabespreking plaats in het Vrijzinnig Federatiehuis. Wij herinneren er nog even aan, dat morgen te 10 uur bij de firma v. Zwicht, Breestraat 136, de plaatsbespreking voor de operette „Düdrie Kaboutertjes" een aan vang neemt*. POSTDUIVENTENTOONSTELLING De Ned. Alg. Bond van Postduivenlief- hebbers, Afd. C. Zuid Holland, houdt op 11 en 12 December a.s een groote tentoon stelling in de groote zaal van Hotel „Den Burcht". In deze mooie zaal zal men een collecte duiven te bezichtigen krijgen welke nog nimmer in Leiden is te zien geweest. Er zal door de meest bekwame en bekende keurmeesters uit den lande gekeurd wor den. De afdeeling C. welke de grootste afdee- ling is van den Ned. Alg. Bond van Post- auivenliefhebbers, tellende ruim 1900 le den met een totaal van 78 vereenigingen, heeft de leiding der tentoonstelling opge dragen aan de Commissie welke is ge vormd uit alle te Leiden aangesloten ver eenigingen, welke Commissie niets onbe proefd zal laten om deze tentoonstelling te doen slagen. Reeds zijn een groot aan tal eereprijzen binnengekomen en zijn er reeds een 500 duiven opgegeven van de vereenigingen uit „Zuid-Holland". Vele vreemdelingen zullen Leiden be zoeken, daar er nu a1 inschrijvingen zijn ingekomen van Middelharnis, Gorinchem, Rotterdam, Vlaardingen, Boskoop, Gouda, Delft, Den Haag, enz. enz. De reclamecom missie in Leiden is bereids goed aan het werk. Al met al zal er veel te leeren zijn op deze tentoonstelling. Het adres van het secretariaat is: Chr. v. d. Pluijm, Lage Rijndijk 96, Leiden. Giro no. 158125. Mnemosyne-dag te Leiden. Het „Leidsch Universiteitsblad" schrijft: Zaterdag 20 November a.s. zal opnieuw een Mnemosynedag gehouden worden, dit maal te Leiden. Met een enkel woord mag hier op het belang van deze algemeene sa menkomst van classici en van alle in de Oude Cultuur belangstellenden gewezen worden. Nadat de drie vorige jaren te Utrecht, Amsterdam en Groningen een zeer groot aantal deelnemers van hun liefde voor de klassieken blijk gaf door hun aan wezigheid, zal ook de Leidsche bijeenkomst een nadere aaneensluiting van diegenen kunnen bereiken, die in de geestelijke be- teekenis der antieke humaniteit een ook voor onze samenleving bevruchtende en zuiverende macht weten te benaderen of te ervaren. Het programma vermeldt onder meer een bijeenkomst in het groot-auditorium der universiteit en een lezing van prof. dr. W. E. J. Kuyper, hoogleeraar aan de gem. universiteit van Amsterdam. Na afloop heeft een ontvangst plaats door het gemeentebestuur van Leiden in het stedelijk museum de Lakenhal. De uitslag van de Bridge Drive, uitge schreven door de Ned. Reis-Ver. v. Kath., gisteren avond gehouden in Restaurant „In den Vergulden Turk" is als volgt: le Prijs: Heeren W. J. Thoolen en J. Vrijenhoek. 2e prijs: Heeren G. Faasse en L. Koele- wijn. 3e Prijs: Heeren J. Faasse en P. v. Dam 4e prijs Heeren C. Braun en F. Luyten. 5e prijs Heeren Joh. v. Reisen en J. C. Verdegaal. In Leiden gevestigd: A. v. Alphen de Veer, Ter weepark 8 N. Beets, Houtlaan 29 J. Benschop, Rijnsb.weg 10 F. J. A. v. Beukering en Fam., bouwkundige, Houtlaan 21 J. J. Blokhuizen, Haarlemmerweg 39 J. M. Bronsgeest, dienstbode, St. Jacobsgracht 1 M. v. Bruggen, St. Jacobsgracht 1 P. Couwenhoven, kantoorbediende, Plantsoen 93 G. W. Deutschendorf, dienstbode, Heerengracht 35 N. Dohmen, wachtmr capt., Doelengracht 12 G. Donker Duyvis, Witte Singel 90 G. J. v. Gendt, Plantsoen 51 p. w. Geuke, schoenmaker, Kooipark 11 G. S. Groenemeijer, typograaf, Coorn- hertstraat 10a J. J. Groenemeijer en Fam., letterzetter, Coornhertstraat 10a M. Heemsbergen en Fam., opperwachtmr, Valdezstr. 11 J. C. Hemelrijk en Fam., Maredijk 35a W. v. d. Hoeven, dienst bode, Plantsoen 29 P. Kaasjager, dienst bode, Oude Vest 231 J. Klaassen, Ooster kerksteeg 2 G. Kommers, leerares, Noord einde 50 W. Kraak, onderwijzer, Leeuwe- rikstr. 9 A. A. Labberton, Rijnsb.weg 18 G. C. P. Lamerigts, dienstbode, v. Slinge- landlaan 8 W. Lautenbach en Fam., ind. ambtenaar, H. Rijndijk 138 P. v. Leeuwen en Fam., metselaar, 3 Octoberstr. 9 L. E. Lindenberg, Hasebroekstr. 2 E. Mars kamp, verpleegster, Rijnsb.weg 10 D. Moltzer van Gulik, Rijnsb.weg 147 Y. v. d. Most v. Spijk, hulp in de huish., Maris- laan 1 H. M. M. A. Oosterbeek, J. v. Goyenkade 2 J. C. Gpldeman-v. d. Poel, Wald. Pyrm^tr. 35a 'J A. Renckens, St. Jacobsgr. 1 A. Ringeling, Schelpenkade 8 J. C. Wennekers-Rltman, Lammesehans- weg 32 R. Ruis.-jmeubelmaker, Oranje- gracht 85a J. Rijsbergen, broodbakker, Raamsteeg 5 Wed. J. H. Schuurman- Scholte, Witte Singel 77a C. Schone, .dienstbode, Papengr. 6 A. M. Schuur, chauffeur, H. de Vriesstr. 27 R. K. B. Severs en Fam., bedrijfsleider, H. de Groot straat 18 J. Sladek, kappersbediende, Raamsteeg 43 W. P. Slierings, 11. matroos, Aloëlaan 20a A. Spaargaren en Fam., sjouwer brandst. handel, Roodborststr. 36 J. Stapper en Fam., kruidenier, v. d. Waals straat 3 W. H. Stenfert Kroese, Nw Rijn 3 C. I. M. Tjokrohadikoesoemo, Rood borststr. 31 H. B. A. v. Ulden en Fam., bleeker, Witte Singel 13 M. v. Unen, Witte Singel 70 D. v. d. Voort, letterzet ter, Coornhertstr. 10a A. J. Weesie, ver pleegster, Rijnsb. weg 10 H. C. Welp, coupeuse, L. Pieters.choorsteeg 15. Drie Kunstavonden. Maandag 15 dezer zal in het Leidsche Volkshuis de eerste der drie Kunstavonden plaats hebben, die dezen winter gegeven worden en wel de declamatie-avond van mej. Cor Bouterse, declamatrice te Rot terdam; o.a. zal worden voorgedragen „Beatrijs" van Boutens, waarbij mej. Rita Kattenburg de begeleiding aan de vleugel zal verzorgen. Voorts worden gezegd gedichten van A. en H. Roland Holst, Nijhoff e.a. Donderdag 16 December zal door den heer en mevr. Poortenaar von Vladerac- ken uit Amsterdam een liederen-avond worden gegeven en op Woensdag 2 Febru ari valt ons het voorrecht te beurt te kun nen genieten van een Bach-concert te ge ven door Klein koor en orkest o.l.v. Jo hannes Röntgen, Amsterdam. De serie kaarten voor deze 3 avonden zyn vanaf Maandag verkrijgbaar. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE VAN NEW YORK. WalsRodman stijg m in het klassement. In den tweeden nacht van de Zesdaag- sche te New-York werd er voortdurend ge jaagd. Het was vooral de Duitscher Kil- lian, die steeds maar weer feilen strijd ontketende, maar in de kopgroep veran derde er niet veel. Onze landgenoot Cor Wals had nu weer eens gelegenheid te too- nen, welk een zesdagenrenner hij is. Teza men met zijn Amerikaanschen koppelge- noot Rodman nam hij een ronde, waar door zij vaö de zevende naar de vierde plaats oprukten. De stand na 40 uren rij den was: 1. Kilian—Voped 242 pnt. 2. IgnatDiot 151 pnt. 3. Gebrs. Peden 140 pnt. Op één ronde: 4. Wal sRodman 72 pnt. 5. DebaetsThomas 58 pnt. Op drie ronden: 6. WalthourGrossley 94 pnt. 7. LetourneurRenoli 29 pnt. De overige koppels lagen vier tot vijftien ronden achter. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de rijksbegrooting voor 1938. De heer DE MARCHANT ET D'ANSEM- BOURG (N.S.B.) betoogt, dat 't er voor 'n beginselpartij weinig toe doet, met hoe veel stemmen ze in de kamer vertegen woordigd is en of ze in het kabinet verte genwoordigd is. Het falen van dr. Colijn bij de kabinets formatie wijt spr. aan de R.Katholieken. Eigenlijk is de uitslag der verkiezingen een overwinning van eenheid door de mocratie; thans overheerschen echter de Katholieken in en over het kabinet; hun stemmencijfer is te danken aan de actie der geestelijkheid, die zelfs de kerkgebou wen voor politieke propaganda heeft ge bruikt. Het politieke Christendom laat zich ge bruiken door het internationale Jodendom en het Marxisme om de N. S. B. kapot te maken. De N. S. B. is niet onchristelijk, zij be schermt de Christelijke waarden van ons volk. Van de Christelijke wenschen zal ook bij deze regeering niets terecht komen. De R.Kath. Kerk moet zich ook niet met de partij vereenzelvigen. (Dit advies van den heer d'Ansembourg heeft de R. Kath. Kerk niet noodig!). Spr., die zeer moeilijk te volgen is. stelt buitenlandsche politieke verhoudingen aan ons ten voorbeeld. NOMINATIE VOOR HET VOORZITTERSCHAP. Aan de orde is het opmaken van de no minatie voor het voorzitterschap der Ka mer. Bij de eerste stemming krijgt mr. Van Schaik (R.-K.) 62 van de 78 stemmen; blanco 12, de heeren v. d. Tempel (S. D.) één en de Marchant et d'Ansembourg (N. S. B 3 stemmen. Bij de tweede stemming werden van de 76 stemmen uitgebracht op den heer Smeenk (A.-R.) 48, op den heer Drees (S. D.) 17, op den heer v. d. Tempel (S. D.) 2, op den heer Terpstra (A.-R.) 1 stem en acht blanco. Het resultaat van de derde stemming was: Drees (S. D.) 64, Joekes (V. D.) één, v. d Tempel (S. D.) één en blanco 9 stem men, in totaal uitgebracht 75 stemmen. De nominatie voor het voorzitterschap is derhalve als volgt samengesteld: 1. Mr. J. R. VAN SCHAIK. 2. C. Smeenk. 3. W. Drees. Mr. J. R. H. VAN SCHAIK. Mr. J. R. H. van Schaik, die No. 1 is ge plaatst op de nominatie voor het voor zitterschap der Tweede Kamer, beschikt over een groote parlementaire ervaring, aangezien hij reeds in 1917 lid der volks vertegenwoordiging is geworden voor de R.-K Staatspartij. Ook bekleedde hij reeds eer het voorzitterschap en wel van 20 Sep tember 1929 af, als opvolger van jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck. Hij werd later her benoemd als voorzitter, nadat de Kamer hem weder No. 1 op de voordracht plaat ste. Hij vereen igde toen alle stemmen der Kamer op zich. Het Kamervoorzitterschap bleef hij be- kleeden tot zijn benoeming tot minister van justitie in 1933. EEN MINUUT STILTE VOOR DE NAGEDACHTENIS VAN IR. VAN DIJK. De treinen zullen 1 minuut stoppen. In verband met de begrafenis van den heer ir. E. C. W. van Dijk, directeur der Nederlandsche Spoorwegen, op Vrijdag 12 dezer, wordt medegedeeld, dat 's middags te twaalf uur van dien dag alle treinen op het geheele net gedurende één minuut, dus van 1212.01 uur zullen stoppen, ter wijl alle bureaux, behalve die der stations van 11 tot 13.30 uur gesloten zullen zijn. TERAARDEBESTELLING L. F. GUIT. Onder enorm groote belangstelling is hedenmiddag op de R. K. Begraafplaats aan de Kerkhoflaan teraarcebsteld het stoffelijk overschot van den heer L. F. Gait, voorzitter van den Nederlandschen Bend van den R. K. Bond vtn Overheids personeel „Sint Paulus", lid van den ge meenteraad van 's Gravenhage en oud-lid uer Tweede Kamer. De plechtige Requiemmis in de paro- chiekeik van de H. Theresia werd opge- Jragen door pastoor Kemper. Eenige hon derden belangstellenden woonden dezen dienst bij. O.m. werden opgemerkt de oud-ministers Deckers en Marchant en LEIDEN. Geboren: Johanna Maria Theresia d. v C. Fransen en J. Zevenhoven. Theo dora Johanna Maria d. v. J. P. M. Stijgers en J. M. v. Daalen. Rudolf Robertus z. v. F. J. Kuijper en S. C. R. Kest. Ondertrouwd: W. F. Schokking jm 37 j. en E. M. F. Röll jd. 27 j. Overleden J. C. Snik dr. 7 j. voorts d« burgemeester van 's Gravenha ge, mr. S. J. R. de Monchy. De stoet, die na afloop van deze plech tigheid werd geformuleerd, had een leng te van vele honderden meters. In een der rijtuigen volgde het volledig bestuur van „Sint Paulus", achter de rijtuigen liepen eeiiige honderden leden van dezen bond en andere belangstellenden met talrijke v:aggen en banieren van verscheidene af deelingen van Sint Paulus en andere R.K. organisaties. Ook op dc begraafplaats was de belang stelling cjjzonder groot. Aanwezig waren hier o.m. de wethouders Vrijenhoek, Fe- ber en Buurman, de gemeentesecretaris, de heer Boasson, talrijke raadsleden, «r. Damme, directeur der P. T. T., voorzitter van de centrale commissie voor georga niseerd overleg, vele leden van deze com missie, voorts vertegenwoordigers van tal rijke organisaties. De absoute en de beaarding werden ver richt door pastoor J. G. Jansen, adviseur van Sint Paulus. Rond het giaf, dat met talrijke bloemstukken was gedekt, hadden de vertegenwoordigers van te afdeelingen van Sint Paulus met hun banjeren zich opgesteld. Een zoon van den overledene heeft voor de belangstelling bedankt. DOODELIJK MOTORONGELUK TE HOORN. Gistermiddag omstreeks half zes is de twintigjarige motorrijder J. Blankman, van Hoogwoud, te Wognum in botsing ge komen met een auto. Hij werd daarbij zeer ernstig aan het hoofd gewond en be kwam inwendige kneuzingen. Nadat de eerste hulp was verleend is de man naar de ziekenverpleging „De Villa" te Hoorn vervoerd, waar hij in den loop van den nacht is overleden. B. kwam uit de richting Hoogwoud ge reden, terwijl van tegenovergestelde rich ting een auto naderde, waarvan alleen de rechter kopland brandde. Hoewel aan den kant van den weg een auto geparkeerd stond, meende B., die de naderende auto vermoedelijk voor een motorrijwiel heeft aangezien, nog wel te kunnen passeeren. Dit is hem noodlottig geworden. In volle vaart reed hij op de auto in, met het ge volg, dat hij over den kop sloeg en deerlijk gewond .werd. De automobilist is na de aanrijding door gereden. Hij is nog niet opgespoord. WOERDEN, 10 Nov. Kaas. Aanvoer 336 partijen kaas. Prijzen: met rijksmerk 1ste kwal. 2830, 2e kwal. 2627, zware 31, Handel matig. AMSTERD.AM, 10. Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 210 vette kalveren 7480 (enkele hooger), 6672 en 5664 cent per kg. levend gewicht; 39 nuchtere kalveren 713 per stuk. 92 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 7475 cent, zware 7374 cent, vette 7273 cent per kg. slachtgewicht. BOSKOOP, 10 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 22 41 cent. Wendland 4062 cent. Hadley 1525 cent, Claudius Pernet 3055 cent, Briarclif 1525 cent, Butterfly 2036 cent Steward 2031 cent, Wilh. Kordes 1528 cent, E. G. Hill 3041 cent, Rosalandia 1536 cent, Florex 2035 cent, Phoebe 3051 cent, Duisburg 2036 cent, Chas. B. Kilham 14 cent, Edith Helen 30—55 ct. Aug. Noack 1627 cent, Else PouPen 10 19 cent, Ellen Poulsen 1224 cent. Paul Grampel 1217 cent, Rosa Mundi 5073 cent, Ingar Ohlson 3050 cent. Queen Ma ry 1324 cent, Vierlanden 2032 cent, Chrysanten, grootbloemig 4080 cent, id. tros 715 cent, Clematis Prins Hendrik 1.001.30, Pernettia 3046 cent, Clema tis le Coultre f 1.80. KOUDEKERKRIJNDIJK, 9 Nov. Aanvoer 1820 stuks. Prijzen: kiopeneleren f 5.305.70, kuikeneieren f 4.104.60 en eendeneieren 3.003 30 per 100 stuks; kippen f 0 601.00, eenden 0.6C en ko nijnen 0.701.10 per stuk. NIEUWERBRUG, 9 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 1011 stuks. Prijzen: kipoeneieren wit 5.506 10, bruin 5.806.30, hen- neneieren 4.505.00. eendeneieren f 3.10 3.90 per 100 stuks. Boter 7280 en kaas 203? rent per pond. RTJPWETERÏNG. 9 Nov. Eierenveiling. R. P. V. Aanvoer 2336 stuks. Prijzen: kip- pene;eren f 4.905.90. henneneieren 3 90 4.80, eendeneieren 4 004 60 per 100 stuks, 8 kipnen 2070 cent, 2 hanen 60 cent, 12 konijnen 0 201.15 per stuk, kaas 5062 cent per kg. WHSKLNOTEERINGEN AMS^* w O AM> Londen 0 03'/s Berlijn 72.921/2 Parijs 6 131/2 Brussel 30.71 Zwitserland 41.84 Konpnhasen 40 30 Stockholm 46 55 Oslo 45.371/j New York l.S0'/16 Praag 6.33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3