WOENSDAG 10 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BI,AD - PAG. 11 GEMENGDE BE&ICKÏEN VERDRONKEN. Maandagavond tien uur wilde de 25- jarige mej. I. Walda, wonende te Leek, haar man halen, die bij een buurman op bezoek was. Door den mist misleid, is zij in de Jonkersvaart geloopen en verdron ken. Het lyk is eenigen tijd later opge haald. ONTPLOFFING AAN DE OOSTERDOKS- KADE TE AMSTERDAM. De recherche van het bureau War moesstraat te Amsterdam stelt een onder zoek in naar een ontploffing, welke zich Vrijdagmiddag aan de Oosterdokskade heeft voorgedaan. Spoorwegarbeiders, die dien middag aan de Oosterdokskade werk zaam waren, hoorden een tamelijk harden knal en zagen ook eenige rook opstijgen aan den voet van het Lalud, dat daar van den weg is afgerasterd met een rij dwars liggers. Een der dwarsliggers bleek ge spleten te zijn en in de nabijheid werden een paar stukken ijzer gevonden. Een schippersvrouw, die in de nabijheid woont had de ontploffing ook gehoord, doch zij had geen rook. gezien. De politie, die in het belang van het onderzoek het ge beurde geheim had gehouden, stuurde de gevonden stukken ijzer op naar de Artil lerie-inrichtingen aan de Hembrug. Uit het onderzoek bleek echter, dat hier geen sprake is van een bom. Het staat ook nog geenszins vast, dat de biel door deze ontploffing is gespleten en het is niet onmogelijk, dat kwajongens vuur werk afstaken. Van een aanslag is dan ook geen sprake. De politie zet echter haar onderzoek voort. BOTSING TUSSCHEN TWEE GOEDERENTREINEN. Alleen materieele schade. Op het station Luttum (L.) is gister nacht ca. half twee de uit Venlq. komen de goederentrein nr. 4061 op den laatsten wagen van den stilstaanden-en uit Nijme gen binnengekomen goederentrein 7739 geloopen. Trein 4061 moet ter plaatse den goede rentrein uit Nijmegen kruisen en reed met de gewone snelheid het station bin nen. De locomotief greep den bagagewa gen, welke met een hevigen slag uit de rails werd geworpen en kantelde, terwijl enkele andere wagens een eind werden meegesleurd. De locomotief van den bin nenkomenden trein werd zwaar bescha digd en moest buiten dienst worden ge steld. Van een aantal wagens werden deuren en ijzerwerk afgerukt. De hoofdconducteur had even te voren den bagagewagen verlaten en wist zich tijdig in veiligheid te stellen. Door de botsing was het enkelsporige baanvak geheel gestremd, zoodat het ver keer gedeeltelijk via Nijmegen en 's Her togenbosch moest worden verlegd. On middellijk werd met het opruimen een aanvang gemaakt en tegen 5 uur van ochtend was het spoor vrij. Het ongeluk is, naar de „N. R. Crt." meldt, waarschijnlijk toe te schrijven aan het feit, dat de goederentrein uit Nijme gen niet ver genoeg op het zijspoor was gereden, waardoor het achterste gedeelte van den stilstaanden trein nog op het hoofdspoor stond. DE AANVARING OP DEN NIEUWEN WATERWEG. De „Victoria" van de N.V. „Neptun'' te Bremen, welk schip in den. nacht van Maandag op Dinsdag bij het invaren van den Nieuwen Waterweg is aangevaren door het Noorsche stoomschip „Stavange- ren" dat op uitreis was naar Bergen, is gisteravond in de Schiehaven te R'dam gearriveerd, waar de lading stukgoederen gelost zal worden. Het schip heeft een gat onder de waterlijn aan bakboordzijde ge kregen, maar verder is er van de aanva ring weinig te bespeuren. De „Victoria" is, nadat het schip Is leeggepompt, vlotgekomen en opgesleept naar Rotterdam door de sleepbooten „Blankenburg" en „Rotterdam" van L. Smit's internationalen sleepdienst. Heden ochtend is de lading gelost. Over de scha de valt nog niets te zeggen. Deze zal eerst kunnen worden vastgesteld, wanneer het schip in het dok komt. De „Urania" die bij Poortershaven zijn anker en ketting verspeeld heeft, heeft dit thans laten opvisschen en daarna gis teravond haar reis voortgezet. Eerste Leirfsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882 G. H. KLE1NHAN5 Pieter ue ,a Couristraa. 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 een diepen steek in het hoofd achter hel oor toebracht. In ernstig gewonden toestand werd het slachtoffer naar het Sophia-Ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De oude Bruggeman is in het hoofdbu reau van politie ingesloten. BIJ OPERA-REPETITIE GEWOND. De Rotterdamsche zanger Coen Muller, die morgen in de opvoering van „der Freischutz" door het opera-ensemble van Van Dam te Rotteradm de partij van den boozen geest zingt, werd gistermorgen op de repetitie bij ongelijk met 'n dolk boven het oog gewond. Een onmiddellijk ontbo den oogarts verbond de wonde, die geluk kig niet ernstig bleek, zoodat de overbren ging naar het ziekenhuis niet noodzakelijk was. De heer Muller zal morgenavond zijn partij kunnen vervullen. DE DIEFSTAL TE PEIZE. De burgemeester achtervolgt en arresteert den dader. Zooals gemeld, werd gisterochtend uit een melkwagen van de Coöp. Zuivelfabriek ,De Volharding" te Peize een bedrag van ongeveer duizend gulden gestolen. Reeds gislermiddag zijn de dader en een mede plichtige gearresteerd. Dit is in de eerste plaats te danken aan de voortvarende wij ze, waarop de burgemeester van Peize, de heer S. G. Römelingh in deze zaak is op getreden. Onmiddellijk, nadat de diefstal was ont dekt, werd de burgemeester hiervan in kennis gesteld. Daar er nog slechts gerin ge tijd was verloopen sedert het oogen- blik van den diefstal, liet de burgemees ter alle wegen rond zijn gemeente bewa ken, hetgeen binnen tien minuten was ge organiseerd. Men had van den vermoede- lijken dader een vrij nauwkeurig signale ment, doordat de man, die een eenigszins opvallend uiterlijk heeft, zich ongeveer een half uur in de buurt van den melkwa gen had opgehouden. De verdachte, de 22- jarige gehuwde koopman L. K. uit Hoog kerk, werd nabij Donderen (gen^pente Vries) opgemerkt. Hij verwijderde zich zoo vlug mogelijk per fiets. De burgemees ter van Peize ging den man per auto na en tegen één uur gistermiddag heeft hij hem te Glimmen aan den weg Groningen Ascen nabij de Drentsche Punt persoon lijk gearresteerd. Bij zijn verhoor heeft hij bekend den diefstal te hebben gepleegd. Hij verklaarde echter tot het misdrijf te zijn aangezet en er toe gedwongen te zijn geweest, omdat hij buiten de steunregeling valt. Hij had het geld in de bosschen onder Norg in den grond gestopt. Daar is het gistermiddag door de politie opgegraven en in beslag genomen. Een bedrag van 25.ontbreekt. Het is mogelijk, dat dit is zoek geraakt. Na het verhoor van K. is te Peize als medeplichtige gearresteerd de slager M. R, Deze heeft K. de noodige aanwijzingen gegeven. Het onderzoek en de verhooren door den burgemeester duurden tot laat in den nacht. Vandaag zijn beiden ter beschikking van den Officier van Justitie te Groningen ge steld. RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 11 NOVEMBER. GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JK BURENRUZIE TE ZWOLLE. Een ernstig gewonde. Op den Middelweg te Zwolle is gister middag oneenigheid ontstaan tusschen de j buren Bruggeman en Uit den Bogaert. De ruzie ontstond tusschen de beide vrouwen, toen zij de stoep aan het schrob ben waren. De twist werd voortgezet door den man van mejuffrouw Uit den Bogaert eenerzijds en aan den anderen kant door j den 84-jarigen vader van mejuffrouw j Bruggeman. Toen de laatste Uit den Bogaert te lijf wilde, hield deze hem met een bezem van zich af. Hij sloeg hiermede den ouden man op het hoofd. Deze werd hierop zoo drif- i tig, dat hij zijn mes greep en hiermede U. Onder voorzitterschap van Burgemees ter van de Mortel kwam de Raad dezer ge meente gistermiddag te twee uur in open bare vergadering bijeen. Afwezig met ken nisgeving de heer G. S. Bulk. Na de opening der vergadering met ge bed, deed de voorzitter mededeeling van enkele goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten en Kroon. Tevens vernamen wij, dat Ged. Staten op het destijds door den Raad ingediende verzoek, om de jaarwed den der beide wethouders te verhoogen tot 1000 voor elk, afwijzend hadden be schikt. In verband hiermede vroeg de heer Schelvis of beroep bij de Kroon eenig suc ces zou hebben, gezien het feit dat de Raad van de redelijkheid en billijkheid eener kleine salarisverhooging alleszins over tuigd is. Spr. drong er op aan, zulks, in dien mogelijk, niet na te laten. De voorzit ter zegt overweging toe, doch geloofde niet, dat het veel zou helpen. Besloten werd de begrooting voor den schoolartsendienst voor het dienstjaar 1938 goed te keuren, béhoudens den post „ver goeding reis- en verblijfkosten voor den schoolarts", welke overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd teruggebracht van 1000 op f 700, zulks naar analogie van de vergoeding dienaangaande voor den keuringsveearts voor den vleeschkeurings- dienst. Met de Bank voor Ned. Gemeenten werd een rekening-courant-overeenkomst aan gegaan, waardoor de gemeente voor de fi nanciering van buitengewone werken over ten hoogtse een bedrag van 200 000 kan beschikken. Deze overeenkomst was nood zakelijk o.a. in verband met den aankoop en het bouwrijp maken van het compiex gronden ten noorden van den vuurtoren, waardoor naar alle waarschijnlijkheid nog voor het loopende jaar behoefte aan kas geld voor buitengewone uitgaven ontstaat, welke behoefte blijft bestaan zoolang voor de financiering dezer uitgaven niet een geldleening is aangegaan. De heer Lieffe- rink wilde liever mét de ter plaatse be staande twee soliede bankinstellingen in relatie treden, waarop de heer van der Wiel tot voorzichtigheid maande, aange zien hij meende, dat er destijds redenen geweest waren, die B. en W. genoopt heb ben zulks niet te doen. Intusschen werd aan het dagelijksch bestuur overgelaten datgene te doen, wat momenteel het beste was. Toen brak het lang verbeide oogenblik aan, dat Noordwijk's Uitbreidingsplan definitief zou worden vastgesteld. De heer P. Verhagen, te Rotterdam, de ontwerper van het plan, werd binnengeleid en nam plaats tusschen het labyrinth van kaarten en plattegrondteekeningen. Veel heeft hij daarvan niet gebruik behoeven te maken, want de discussies verliepen zoo vlot, dat de zaak spoedig in kannen en kruiken was. De heer van der Meer nam stelling te gen de in de bijbehoorende ontwerp-bebou- wingsverordening opgenomen bepaling, die de mogelijkheid uitsluit om een woonhuis met bollenschuur aan elkaar te bouwen. Het bollenbedrijf, aldus spr, neemt alhier een belangrijke plaats in en de omstandig heden kunnen er toe noopen, dat aan el kaar gebouwd moet worden. Hier in het dorp zijn toch altijd de huizen en schuren aaneen gebouwd. Bij een bloembollenkwee- ker komt de schuur op de eerste plaats, het huis op de tweede. De practijk eischt, dat een bollenkweeker onmiddellijk in zijn schuur kan komen en daarvoor niet eerst een eindje uit zijn huis moet loopen. De heer Verhagen antwoordde, dat een der grootste bezwaren altijd geweest is, dat bedrijfsgebouwen aaneen gebouwd worden. Het oprichten van bollenschuren is in de gemeente niet overal verboden. Als een eigenaar van een stuk met bollen beplant land op dat land huis met schuur wil gaan bouwen, kan hij dat altijd doen, behalve als dat land voor bouwgrond be stemd is. Spr wijst verschillende gedeelten aan, waar zulks wel is toegestaan. De schu ren moeten evenwel worden gebouwd op een afstand uit de achtergevellijn van min stens 11/2 maal de goothoogte dier ge bouwen met een minimum van 10 Meter. Men verkrijgt daardoor open tusschenruim- ten voor frissche lucht etc. Men getrooste zich die moeite in de bebouwde kom. Men moet nu eenmaal geven en nemen en men kan niet alle gevallen regelen. De heer Vogelaar zeide, dat deze kwes tie ten opzichte van de bollenkweekers heel dikwijls in de commissievergaderingen bekeken is. Deze categorie is juist heel ruim bedeeld en met hunne wenschen is wel terdege rekening gehouden. De heer van der Meer, doet het, aldus spr., voor komen, alsof" met dit plan het geheele bloembollenbedrijf wordt getorpedeerd. Dat is niet zoo. Intusschen handhaafde de heer van der Meer zijn bezwaren en dien de een amendement op de desbetreffen de bepaling in, beoogende de mogelijkheid om op die gronden, die voor bouwgronden bestemd zijn, steeds huizen te kunnen bouwen met aangebouwde schuren. Aan gezien dit amendement niet ondersteund werd, kon het niet in stemming worden gebracht en wérd deze zaak dus als be ëindigd beschouwd. Lied van lof en dank. Hierna lichtte de heer Vogelaar, die al tijd bijzonder voorbereid ter vergadering verschijnt, in een uitvoerig betoog zijn meening omtrent het uitbreidingsplan toe. Alhoewel spr. nog vele bezwaren tegen het plan heeft, zal hij toch zijn stem er aan geven, wetende, dat het op zeer vele pun ten een soort compromis is tusschen den ontwerper en de commissie voor het uit breidingsplan, of tusschen de verschillende stroomingen in de commissie of in het col lege van B. en W. De heer van der Wiel wenschte ook nog een pluimpje te geven aan den ontwerper van het vorige uitbreidingsplan (wier ge schiedenis wij in ons nummer van gister avond vermeldden), dat ook door zeer be kwame hand was ontworpen, al was de op dracht dan anders. Spr. betreurde het nog, dat de gedachte aan een samensmelten der twee bebouwde kommen in dit plan was losgelaten. Zulks zou zeer bevorderlijk zijn geweest voor het wegnemen der tegenstel lingen. (Spr. bedoelde tusschen Noordwijk- Binnen en Noordwijk aan Zee). Met een woord van waardeering aan den heer Ver hagen besloot spreker. Het heeft veel moeite gekost. Onze gisteravond geuite meening, dat het huidige ontwerp-uitbreidingsplan een goede kans van slagen zou hebben, is niet beschaamd. Zonder hoofdelijke stemming stelde de Raad het plan met bijbehooren de bebouwingsverordening vast, waarop de voorzitter op zijn eigen geestige wijze den heer Verhagen lof toezwaaide, den Raad feliciteerde en hulde bracht. Aan het slot van een geschiedenis over de Romeinen, aldus spr., zegt een bekend geschiedschrij ver: „Zooveel, moeite heeft het gekost om het Romeinsche volk te stichten". Spreker zou deze woorden van toepassing willen brengen op het uitbreidingsplan van Noordwijk. „Zooveel moeite heeft het ge kost, om het uitbreidingsplan van Noord wijk vast te stellen". (Hilariteit). Met den ontwerper heeft spr. dikwijls gezegd: wat HILVERSUM, 1875 M. 8.00—9.15 KRO, lO.aOO NCRV, 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8 009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 fViiohten 12'5 Gramofoonmuziek 12.30 KRO-Orkest en gramofoonmuziek .00 Handwerkles 3.00 Gramofoonmuziek 3.45 Bijbeliezn g 4.45 Berichten. Cur sus handenarbeid /oor de jeugd 5.15 Am sterdams Salon-oi kest 6.45 CNV-Kwar- tiertje 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Oorlog en Vrede'' 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten 8.15 Christelijke Zangvereeniging „Ex celsior", het orkest van de HOV en solis- t»n. (Om 9.45 Ca-«serie „De Wapenstilstand op 11 November 1918" en om 10.00 Berich ten ANP). 10.45 Gymnast:e*les 11.00 1-2.00 Gramofoonmuziek. Hierna Schrift- lezmg. HILVERSUM li 301 M. AVRO-uUzen- ding. 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Mor genwijding 10 15 Gèwijde muziek (gr. pl.) 10.30 Orgelconcert 10.55 Praag- s.ehe Strijkkwartet en Declamatie 12.15 Het Omroeporkest en gramoroonplaten 2.00 Voor de vrouw 2 390 Zang en piano Un de pauze: Gramofoonmuziek) 3.00 Knipcursus 3 45 Gramofoonmuziek 4.L0 Voor zieken en thuisziHenden 4,30 Orgelspel 4.50 Voor de kinderen 5.30 Arpad von Karolyi's Hongaarsch orkest 6.00 Gramofoonmuziek 6.3'J Sportpraatje 7.00 Vooi de kinderen 7.05 AVRO- Dansorkesi en soliste 7 30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP Mededeelingen en eventueel gramolc.onplaten 8.15 Revue uitzending 9.4* Radiotoonec. 9.20 Het Omroeporkest en solist. (In de pauze: Gra mofoonmuziek). 10.45 Reportage schaak match 11.00 Berichten ANP. Hierna: A JRO-Dansorkest 11 4012.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. i0.45 Herdenkings- Censt 11.3011.40 „The ten million oead", causerie 12.10 Gramofoonmuziek 12.50 Trocadero Cinema-orkest 1.35 2 2C Gramofoonmuziek 3.10 „The Story oC the Canterbury Treasure" causerie 3.25 Gramofoonmuziek 3.35 Stedelijk or kest Bournemouth en solist - 5.05 „Going t othe Tropics", causerie 5 20 Ben Oak ley's Band 6.2u Berieuten 6.40 Boek bespreking 7.Cd Orgelspel 7.20 BBC- ïheater-orkest en solist 8.1510.10 Wa- penstilstandsdag-Programma. RADIO-PARIS. 1648 M. 8.00 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.40 Orkestconcert en zang 5.20 Radiotooneel 7.20 Pro-Arte- kwartet 8.35 Zang 8.50 Nationaal Or kest en Raugelkoor 10.50 Gramofoonmu ziek. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Putsche's or kest 7.50 Omroepkleinorkest en -koor 8.50 Piano-voordracht 11.2') Luchtvaart- muziekcorps 12.35 Omroeporkest 3.20 Omroepkleinorkest 5.20 Zang en piano 6.30 Omroeporkest 7.50 Radio-tooneel 9.5011.20 Schrammelorkest, mandoline kwartet, vocaal trio en solist. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 9.35 Orgelspel 10.20 Gramofoonmuziek 12.05 Zang 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.50—2.20 en 2.35 Gramofoonmuziek 3.20 Trinitas-Koor 4.20 Salonorkest 5.05 en 6.20 Gramofoon muziek 6.35 Pianoduetten 7.20 Zang 8.20 Omroepsymphonie-orkest, radiotoo neel en gramofoonplaten 10.30 Zang en accordeon 10.50 Gramofoonmuziek —11.35 12.20 Omroepdansorkest 484 M.: 9.22 Gramofoonmuziek 1015 Vocale duetten 10.50 Gramofoonmuziek 11.15 Reportage 11.35 Orgelconcert en zang 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Sa lonorkest 1.30 Omroepdansorkest 1.50 2.35 ezi 2.5') Gra:n f •nmuz-ek 3.05 Viool en piano 3.35 Salonorkest 4.30 Kamermuziek 5.10 Gramofoonmuziek 6 15 Reportage 6.35 Gramofoonmuziek 6.45 Zang 6.55, 7.35 en 8.20 Gramofoon muziek 8.35 Militair orkest en solist 10.30 Dansmuziek (gr.pl.) 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Het Omroepkleinorkest en soliste 8.20 Berichten 8.35 Radiotooneel met muziek 9.20 Berichten 9.50 Pianovoordracht 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Oskar Joost's dansorkest. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF TE LEIDEN. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 Pa rijs Radio 13.20 Brussel VL 13.50 Brus sel Fr. 14.35 Brussel VI. 15.20 Keulen 16.20 Brussel VI. 17.10 Brussel Fr. 18.35 Keulen 19.50 Boedapest of div. 20.20 Brussel Fr. 22.20 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 4e Programma: 8.00 Brussel VL 10.35 Droitwich 11.50 Londen Reg. 12.50 Droitwich 13.35 Londen Reg. 15.35 Droitwich 18.20 Diversen 18.40 Lon den Reg. 19.00 Droitwich 19.30 Sport praatje. door den heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00 Droitwich 20.20 Gram.muz. G.R.D. 22.00 Droitwich 22.40 Boedapest of div. 23.25 Diversen. zijn de heeren toch lastig, maar dit was niet anders dan een bewijs van een enorme hoeveelheid belangstelling van de leden. Daarom hulde aan den Raad! (Warm ap plaus). Samen sterk. Toen trad de heer Verhagen voor het voetlicht. Spr. zegt eenigszins verlegen te zijn met de vele vriendelijke woorden, die over zijn hoofd zijn gegoten. Hij heeft niet zoo'n groote rol gespeeld, als uit de ge sproken woorden wel zou blijken. Samen is dit plan gebouwd en daarom is juist zoo geweldig veel gewonnen. Dat is juist de groote voldoening dit dit plan geeft omdat uitbreidingsplannen anders te veel papier worden. Juist door de moeilijke wij ze waarop dit plan is tot stand gebracht, is het geen papier. (Applaus). Sag* beim Abschied.... Het scheen dat men moeilijk afscheid kon nemen van iets, dat men zoolang in zijn midden heeft gehad. Want ook de heer Alkemade wenschte nog iets te zeggen. Op fijnaangevoelde wijze bracht spr. namens hen die met het minste aan de voorberei ding van het plan hebben gearbeid, een bijzonder woord van dank aan de commis sie voor het uitbreidingsplan, t.w. de hee ren Vogelaar, Liefferink en Schelvis, die tezamen veel van hun kostbaren tijd in het belang der gemeente hadden opgeof ferd. (Warm applaus). Toen was het lied uit en ontspon zich een breedvoerige discussie over de nu aan de orde gestelde verordening, regelende de eischen en voorwaarden, bedoeld in ar tikel 23 der bouwverordening, waaraan moet worden voldaan om aan wegen te kunnen bouwen, kortheidshalve Bouwstratenverordening genoemd. Artikel 13 van deze verordening bepaalt namelijk, dat bij het bouwen aan wegen in de bebouwde kom en in het uitbrei dingsplan in onderdeelen, voor algemeene kosten (behalve die van aanleg van den weg of de bijdragen daarin) een bedrag van 50 cent per M.2 grond, gelegen tus schen vóór- en achtergevellijn, moet wor- den betaald, zulks als bijdragen in diver- i se kosten als: overneming of onteigening van gronden bestemd voor wegen; de voor 1 rekening van de gemeente komende kos ten van aanleg van wegen; de door de ge meente aan eigenaren uit te kceren scha devergoedingen verband houdende met den aanleg van wegen. I De heer van der Wiel vond de betaling van dezen „omslag", (zooals deze kosten worden genoemd) onjuist voor gronden die al eens bebouwd zijn geweest, dus waarop men een huis gaat afbreken om daarop later weer een nieuw huis te bouwen. Spr. stelde dan ook voor het artikel zoo danig te wijzigen, dat deze omslag niet be hoeft te worden betaald voor gronden, die reeds eerder bebouwd zijn geweest. De heer de Vreede vond het een grove onbillijkheid om voor het bouwen aan de bebouwde kom ook dezen omslag te laten betalen. Vervolgens kon spr. volkomen de meening van den heer van der Wiel onder- streepen. De heer de Monije sloot zich hierbij aan. Weth. Meyer zag deze grove onbillijkheid niet in. Ook met het voorge stelde amendement van den heer van der Wiel kan hij zich niet vereenigen. Een en ander motiveerde spr. zeer uitvoerig, waarop de heer van der Wiel den wethou der van openbare werken een compliment maakte voor de wijze waarop laatstge noemde zulks deed, doch niettegenstaande dat zijn amendement handhaafdet. Ook de heer Vogelaar zag een groot verschil tus schen het bouwen in bebouwde kom en in het uitbreidingsplan en in een uitvoerig betoog bepleitte spr. de onbillijkheid en on rechtvaardigheid van het heffen van om slag in de bebouwde kom. Nadat de heer Schelvis nog de meerfing van den heer Vogelaar bestreed, werd het amendement van den heer van der Wiel, dat ook nog eenige andere wijziginge nin de bouwstra tenverordening tengevolge had, in stem ming gebracht en aangenomen met 8 te gen 6 stemmen. Voor stemden de heeren van der Meer, van der Niet, de Vreede, Al kemade, Vogelaar, de Monije, van der Wiel en Wassenaar. Tegen de heeren Schel vis, Vink, Caspers, Liefferik en de beide wethouders. De bouwstratenverordening werd hierna verigens z.h.st. aangenomen. En de bebouwingsverordening, èn de bouwstratenverordening maakten een klei ne wijziging van de bouwverordening nood zakelijkheid, welke wijziging hierna z.h.st. werd vastgesteld. De rondvraag leverde niets belangrijks op, zoodat de voorzitter ten slotte de open bare vergadering schorste en de heeren nog eenige oogenblikken in comité-gene raal doorbrachten. WISt U iets weten? Vraag inzake opleiding reserve-vlieger door het luchtverdedigingsfonds. Antwoord: Wend u om inlichtingen tot den Commandant van de Lucht vaart- afdeeling Soesterberg. Vraag: Wilt u mij ook zeggen, hoe men H. K. H. moet aanspreken, als men met haar in gesprek is. Antwoord: U kunt haar aanspreken met „Uwe Hoogheid". Vraag: Moet er geplakt worden voor een persoon, dien ik gehuurd heb voor kost en inwoning en dien ik eenig zakgeld geef. A n t w o o r d: Ja, ook voor iemand, die op dergelijke voorwaarden in betrekking is. moet geplakt worden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11