MGEVING BINNENLAND DINSDAG 9 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 „DE DANSENDE HAASJES" VAN PRINSES JULIANA. Het prinselijk paar aangeboden door den K. R. O. Het bekende versje „De dansende Haas jes", dat Prinses Juliana in haar jeugd maakte en waarbij Catharina van Rennes de muziek schreef, werd door den beiaar dier J. Vincent gespeeld in een carillon concert, dat door den K. R. O. is uitgezon den. De K. R. O. maakte hiervan een gra- mophoon-opname teneinde deze Prins Bernhard te kunnen aanbieden. Dezer dagen nu ontving de K. R. O. een uitnoodiging, dat Maandag 8 November daartoe gelegenheid zou bestaan. Daar het in de bedoeling lag om de plaat aan zijn Koninklijke Hoogheid voor te spelen, ver- trok vanochtend de reportagewagen van de K. R. O. naar het paleis Soestdijk. In een der vertrekken links van den hoofdingang werd een luidspreker opge steld, verbonden met de gramophoon-in stallatie van den reportage-wagen zoodat alles gereed was toen het' prinselijk paar te elf uur verscheen. Want ook de Prinses wilde met den Prins de plaat komen be luisteren. Nadat de heeren P. Speet, bedrijfsleider van den K. R. O., L. Povel, leider van den reportagedienst en de beiaardier van het Koninklijk Paleis te Amsterdam, de heer J. Vincent, aan hunne Koninklijke Hoog heden waren voorgesteld, overhandigde de heer Speet met een korte toespraak de plaat, aan de eene zijde waarvan voor komt „De dansende Haasjes", gespeeld op het Dam-carillon, terwijl aan de andere zijde hetzelfde liedie staat, gezongen door José Candel met pianobegeleiding van Fred. Boshart. Voor deze laatste opna me was n.l. zorg gedragen, opdat ook de tekst gehoord zou kunnen worden. Op uitnoodiging vai) Prins Bernhard werden de beide opnamen voorgespeeld zeer tot tevredenheid van het prinselijk paar, dat het bezit van de plaat op hoogen prijs zeide te stellen, zooals in een hierop volgend onderhoud aan den heer Speet werd medegedeeld. Bij die gelegenheid tl°ek, dat Prins Bernhard groote belang- si 'Üng heeft voor de radio, ook voor de ultra kortegolf uitzendingen. DE DUITSCHE MINISTER SELDTE IN ONS LAND. Ter beantwoording van het in het voor jaar door oud-minisfér Slingenberg aan Duitschland gebrachte bezoek is gisteren de Duitsche rijksminister van Arbeid, Seldte, te Amsterdam aangekomen voor een kort tegenbezoek aan ons land. Hij ar riveerde met den Berlijnschen nachtsnel trein te 9.11 uur aan het Centraal Station te Amsterdam. Ter begroeting waren op het perron aan wezig mr. D. G. Draayer, directeur-gene raal van de afdeeling Werkverschaffing en Steunverleening van het departement van Sociale Zaken, de heer W. G. F. van Hoe ven, referendaris van dit departement, ir. F. P. Mesu, directeur van den Cultuurtech- nischen Dienst te Utrecht èn ir. W. A. de Graaf, directeur van den dienst van pu blieke werken der gemeente Amsterdam. Van de Duitsche legatie te 's Gravenhage was aanwezig de gezantschapsraad Feine en van het consulaat-generaal te Amster dam consul Jung. Ook de stationschef, de heer Jongstra, woonde de aankomst bij. Rijksminister Seldte was vergezeld door den Ministerial-Direktor dr. Engel, Ober- regierun gsrat dr. Münz, Regierungsrat dr. Hildebrandt, allen van het rijksministerie van Arbeid en Ministerialrat Neumann van het rijksministerie voor Voedselvoorziening. De burgemeester van Amsterdam heeft den Duitschen Minister in het stadhuis ont vangen. Na een kort bezoek te Amsterdam is de Duitsche Minister naar den Haag ver trokken. Hy is om 13.04 uiir in Den Haag aange komen. Op het perron van het station Holland- sche Spoor waren ter begroeting van den Duitschen minister aanwezig minister Rom- me, vergezeld van zijn kabinetschef, den heer R. G. Wolf en de Duitsche gezant, graaf Julius von Zech-Burkersroda. Na de begroeting begaf het geheele ge zelschap zich in auto's naar de Duitsche legatie, waar de lunch gebruikt werd. Be halve de hierboven genoemde personen za ten hier nog aan: mr. dr. A. L. Scholtens, secretaris-generaal van he. departement van sociale zaken, ir. S. Smeding, directeur van den Wieringermeerpolder te Alkmaar en de heer Meyer de Vries, referendaris van het departement van sociale zaken. De Duitsche minister en zyn gezelschap waren gisteravond de gasten van de Duit sche Vereeniging in Den Haag. De minister heeft in Hotel des Indes zijn intrek genomen. De Nederlandsche en Duitsche vlag zijn van dit hotel uitgesto ken. Vanochtend om half negen zijn de minis ter en de hem vergezellende ambtenaren per auto naar Alkmaar gereden, waar ir. S. Smeding, directeur van den Wieringermeer polder, zich bij hen voegde. De heeren Draayer, van Hoeven en Mesu vergezelden den minister. De heer Meyer de Vries nam eveneens aan deze excursie deel. Van Alkmaar uit is naar de Wieringer- meerwerken gereden. De heer Smeding heeft daar een korte uiteenzetting gegeven en eenige boerenhoeven, polderwerken en de afsluitdijk zijn bezichtigd geworden. Na de lunch in Middenmeer is de Wie- ringermeerfilm vertoond. De terugtocht van Alkmaar naar Den Haag is per trein ge maakt. Vanavond biedt de Nederlandsche regee ring in Hotel Wittebrug een diner aan haar Duitsche gasten aan. CONTINGENTEERINGEN. Met ingang van 10 November a.s. zullen gebrocheerde en geborduurde stoffen wor den afgevoerd vaft de lijsten van uitzon deringen van de hieronder vermelde con- tingenteeringen: Manufacturen, stoffen en weefsels van echte zijde en van echte zijde met kunst zijde; van kunstzijde en van kunstzijde met andere stoffen dan echte zijde. Van vlas, hennep en halflinnen; van geverfde, be drukte, bontgeweven, gebleekte en onge bleekte katoen; van wol en half wol. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het leven heeft misschien aan afwisse ling gewonnen sinds de oude tijden, toen krant en radio, bioscoop en voetbal nog moesten worden uitgevonden, toen steek spelen, draken dooden en reuzen bevech ten zoowat de eenige takken van sport wa ren. Toch schijnen wij een ding te missen, de goede feeën. Wie zou niet willen, dat hij eens een wensch mocht doen en dat plotseling het gevraagde voor zijn ver baasde oogen als uit het niet te voor schijn zou komen? Wie koestert niet zoo'n verborgen verlangen, de een naar een auto, de ander misschien naar een tandem of een ameublement, een bontjas of een hor loge, een radiotoestel of een nieuw eet servies, een mooie ring of een zilveren theeservies, een stofzuiger of een kleed. Hoe vreemd het ook schijnt, er is een fee, die al deze wenschen en nog vele andere kan vervullen en die cok nog op een an- deze wijze geluk om zich heen verspreidt onder hen, wier verlangens uitgaan naar nog waardevoller dingen: een bestaan, een levensmogelijkheid, een to/:omst voor henzelf en hun gezinnen. Deze fee heet het Nationaal Fonds voor Bijzondere Noo- den. Over hetgeen zij doet zullen in de ko mende weken de voorzitters der groote ra- dio-omroepvereenigingen vertellen. Slechts zij gezegd, dat zy nog jong is en dat zij de hulp van een ieder behoeft om haar moeilijke taak te blijven vervullen. Daar om wil zij trachten met goede gaven de harten te winnen van allen, die haar hulp niet behoeven, maar haar zouden kunnen steunen. Deze gaven, waarvan enkele hier zijn genoemd, maar die bij lange niet alle hier kunnen worden opgesomd, zijn be schikbaar gesteld als prijzen voor een prijs vraag, een puzzle, die in vele dagbladen en tijdschriften zal worden gepubliceerd en die ook in dit blad zal verschijnen. Door deze puzzle op te lossen en in te zenden met een kleine gave, zal een ieder niet alleen zich den dank waardig maken van de moderne goede fee en van hen, in wier belang zij licht brengt, maar boven dien ook voor zichzelf de kans openen op een v-an de ruim 1350 mooie prijzen. RADIO-BIOLOGISCH WERK VAN PROF. KLUYVER EN PROF. ERNSTEIN. Gesteund van de «tockefeller Foundation. De Rockefeller Foundation te New York heeft besloten, gedurende vijf jaar een be langrijke bijdrage te geven aan prof. A. Kluyver te Delft en -of. L. S. Ernstein te Utrecht, teneinde hun radio-biologisch werk, dat reeds gedurende drie jaar door deze stichting gesteund werd, voort te zet ten. Bovendien zal door de Rockefeller Foundation nog een belangrijke gift wor den aangeboden om voor het radio-biolo gisch werk het physisch laboratorium te Utrecht uit te breiden. VERBINDENDVERKLARING VAN EEN C. A. O. De regeeringspersdienst meldt: Door den Nederlandsche Bond van Boekbinderspa troons, den Algemeenen Nederlandschen Typografenbond, den Nederlandschen Ka tholieken Grafischen Bond, den Nederland schen Christelijken Grafischen Bond, en den Nederlandschen Grafischen Bond is ingediend een verzoek tot verbindendver klaring van bepalingen van de op 30 Maart 1936 in werking getreden collectie ve arbeidsovereenkomst, afgesloten tus- schen voornoemde organisaties. Bezwaren tegen inwilliging van be doeld verzoek kunnen schriftelijk worden ingebracht bij den Minister van Sociale Za ken voor of op 27 November 1937. Het bovengenoemde verzoek en de be treffende collectieve arbeidsovereenkomst liggen tot en met 26 November 1937 voor belanghebbenden ter inzage op de buree- len van de districtshoofden der arbeidsin spectie te Amsterdam, Haarlem, 's Gra venhage, Rotterdam, Utrecht, Breda, Maas tricht, Arnhem, Deventer en Groningen. Bij het departement van Sociale Zaken zijn exemplaren van bedoelde stukken verkrijgbaar. Zij worden aan belangheb benden, op aanvraag, toegezonden. PRIJSVRAAG ARIëNSPORTRET. Het Nationaal Ariënscomité vraagt een geteekend profielportret van Mgr. dr. Alph. Ariëns om daarmee de voorzijde van een uit te geven devotieprentje te versieren. (Formaat prentje 125 x 85 m.m.). Mededingers kunnen verschillende foto's vinde nin het boek: „Ariëns-Priester" door H. van Ooyen, te verkrijgen h 1.25 bij het secretariaat van het Ariënscomité, Ververs straat 30, 's-Hertogenbosch (Giro No. 255884 van de tweede ondergeteekende), waar ook de inzendingen worden ver wacht. Deze moeten uiterlijk 15 December wor den ingestuurd onder motto met bijvoe ging van een brief, waarop het motto met naam en adres van den kunstenaar in een verzegelde enveloppe. Het bekroonde werk waarvoor een prys van honderd gulden wordt uitgeloofd, zal eigendom blijven van het comité. De jury bestaat uit de heeren prof. dr. Gerard Brom, Nijmegen, Jan Engelman, kunstre dacteur van „De Tijd" en Jan Nieuwen- huis, kunstredacteur van de „Maasbode". LIEFDEWERK „ST. FRANCISCUS XAVERIUS". Vooruitgang! Aan het jaarverslag van het Liefdewerk „St. Franciscus Xaverius", gevestigd in het seminarie te Warmond, is het volgende ont leend: Ongetwijfeld stemt het afgesloten boek jaar ons tot groote vreugde en dankbaar heid, als wij zien, dat het bedrag, het welk dit jaar uitgekeerd kan worden, de 300. overschreden heeft. Daarmee hopen wij, dat de depressie, die de uitkeeringen zoo vele jaren te zien gaven, voorgoed voor bij is, en dat de stijging, die de laatste tij den weer te constateeren valt, voort zal gaan. Aan de ijver van onze zelateurs is het wel te danken, dat dit jaar weer 775 nieu we busjes afgezonden konden worden. Wat dat zeggen wil, zal blijken, als u weet, dat daardoor de totale opbrengst van de bus jes die altijd de voornaamste bron van inkomsten geweest zijn, maar het vorige jaar een zeer bedenkelijke daling vertoon den weer de weg omhoog is opgegaan en geklommen is tot een bedrag van 1570.36. Een pracht resultaat, waarbij wij niet ver geten willen de velen onbekenden, door wier giften dit bedrag bijeengebracht kon worden, oprecht dank te zeggen. De verkoop der kalenders is niet zoo voorspoedig afgeloopen, als wij hadden ge hoopt. De opbrengst was 231..gezien de bezwaren, die tot nu aan het koopen dei kalenders verbonden waren, mogen wij niet ontevreden zijn. Dit jaar echter moet ook deze post omhoog! Want bij gelijken prijs is de inhoud en de waarde van den Alge meenen Missiekalender bijna vertweevou- digd, zoodat wij nog vele nabestellingen vertrouwvol tegemoet zien. Ook dit jaar is het brokkenwerk weer een succes geworden: de opbrengst steeg van 1021.24 in 1935—1936 tot f 1223.64; eer. vooruitgang dus van meer dan ƒ200. Vooral de Kruisvaart heeft in deze prachtig werk geleverd. Ook dit jaar weer aange pakt: wij stellen voor de opbrengst van de brokken op te voeren tot 2000. Rekenen wij bij de opbrengst van de busjes, kalenders en brokken het bedrag ALKEMADE Geboren: Theresia Maria Agatha d. van P. de Jeu en A. Klazina van der Pouw Kraan. NOORD WIJK Het uitbreidingsplan Wellicht zal men zich nog herinneren, dat in de raadsvergadering van 31 Juli '35, de stemmen over hét uitbreidingsplan, ont worpen door den heer Co. Brandes te Den Haag, staakten. Zeven leden verklaarden zich toen voor dit plan en zeven tegen, terwijl één lid afwezig was. Waar dit plan tater niet meer opnieuw in stemming kon worden gebracht (het was reeds eenmaal verdaagd)), werd het geacht niet te zijn aangenomen, en moest een geheel nieuw plan worden voorbereid, daarbij rekening houdend met de bezwaren van een ge deelte van den Raad, dat de opzet van het plan te grootsch voor deze gemeente vond. Nadien werd het ontwerpen van een nieuw uitbreidingsplan opgedragen aan het architectenbureau Granpré Molière, Ver hagen en Kok te Rotterdam. Speciaal de heer P. Verhagen, tevens lid van de Pro vinciale Commissie van Zuid-Holland voor de uitbreidingsplannen, heeft zich met de leiding daarvan belast. Thans is het nieuwe plan in een zoover gevorderd stadium gekomen, dat het gis termiddag den Raad ter definitieve vast stelling is aangeboden. Op het moment, waarop wij dit schrijven, is de uitslag van de stemming daarover nog niet bekend, maar wij meenen met vrij groote zeker heid te kunnen vermoeden, dat het nieu we plan een goede kans van slagen heeft. Tegen dit plan zijn bij den Raad 45 be zwaarschriften ingediend. Aan velen daar van hebben B. en W. den Raad voorge steld, zooveel mogelijk tegemoet te ko- Collecte K.S.D.-fonds. Morgen (Woens dag) zal ten behoeve van het Kleeding-, Schoeisel- en Dekkingsfonds in deze ge meente een collecte worden gehouden. Zooals bekend verondersteld, heeft deze collecte ten doel om in 't tekort aan klee ding, dekking en schoeisel in de gezinnen derw werkloozen voor de komende win termaanden tegemoet te komen, aangezien de spaarregeling nog niet voldoende daar in kan voorzien. Wij vernamen, dat aan deze collecte alle leden van den gemeenteraad, alsmede de armbesturen, diaconiën, de drie besturen bonden en het crisis-comité B, zullen deel nemen. Een ieder geve naar vermogen aan dit mooie doel! NOORDWIJKERHOUT Filmavond. Wederom zal door de N.V. Filmafdeeling K.S.A. in „Het Wapen van Noordwijkerhout" een tweetal filmvoor stellingen worden gegeven. Morgenmiddag zal voor de kinderen een speciaal program ma v/orden vertoond, terwijl des avonds 8 uur een groote voorstelling wordt gege ven met als hoofdfilm: „De twee Weezen". Deze film is voor personen boven 14 jaar toegankelijk. Volksbond. In de groote zaal van het café „de Zwaan" hield de R.K. Volksbond, afdeeling Noordwijkerhout, zijn eerste cur susavond, welke zeer goed was bezocht van 25.— aan giften, dan stygt, in ver gelijking met het vorig jaar, het totaal uit te keeren bedrag met 200.tot 3050. Ten slotte vragen wij uw aandacht voor een nieuwe actie, die door Xaverius begon nen werd. In navolging van verschillende andere Seminaria werd in Juni van dit jaar besloten tot de oprichting eener nieu we afdeeling van ons Liefdewerk, n.l. een actie voor tijdschriften ter ge regelde verzending aan Ne derlandsche missionarissen. Thans kunnen wij al ruim 70 Nederland sche missionarissen voorzien van de meest actueele Katholieke week- of maandbladen. De verzending geschiedt voor het overgroo- te deel door de deelnemers zelf, die dan van ons een adres ontvangen hebben. Toch werd ten allen tijde de mogelijkheid gela ten tot verzending door middel van Xave rius. De nieuwe actie is een gelukkiee ge dachte geweest. Redding op zee. Evenals voige jaren zal ook thans op 11 November, den dag waarop de N.Z.H. Reddingmij. 113 jaar geleden werd opge richt, het door.Jo Spier geteekende „Red- dingbootdagkalendertje" aan vele landge- nooten worden gezonden, met een verzoek om op den 113en „reddingbootdag" van hun daadwerkelijke belangstelling voor de N.Z. H. Reddingmij. te doen blijken. De modernisatie van het materieel der Redding-Mij., te weten de geleidelijke ver vanging der roeireddingbooten door motor- strandreddingbooten en de ondersteuning van behoeftige oud-redders vraagt steeds hooger offers van de was. Hoewel ongeveer 10.000 landgenooten de N.Z.H. Reddingmij. (die geheel door vrijwillige bijdragen in stand wordt gehouden) steunen met een jaarlijksche gift, moet dit aantal nog be langrijk toenemen, wil de Mij. in staat blij ven de „financieele branding" te trotsee- Het is onze taak er voor te zorgen, dat ons reddingwezen, dat ook in het buiten land een zeer goeden naam heeft, aan hoo- ge eischen blijft beantwoorden. Men kan daartoe het zijne bydragen door lid te wor den van de Maatschappij. door de leden met hunne dames. Voorzitter v. d. Togt opende met een propagandistisch woord, waarna een gedeelte werd vertoond van de film „Kentering" van de bioscoop centrale van het Roomsch Katholiek Werk liedenverbond. In dezelfde film werd een uitbeelding gegeven van de eigen instel lingen van het Verbond. Onder, de pauze sprak de geestelijk adviseur, Kapelaan de Kleermaker, die de leden aanspoorde de volgende avond in het winterseizoen even eens goed te bezoeken. Vervolgens werd de Jamboree-film vertoond, waarna sluiting volgde door den voorzitter onder dank voor de getoonde belangstelling. Ge v e st i g d: J. S. Schilder en gezin uit Lisse G. M. Radings uit Bloemendaal A. J. M. Binkhorst uit Hillegom A. A. J. de Kleijn uit den Haag J. J. de Bruin A. J. de Jongh, C. N. Nooteboom, A. J. F. Sitshoorn, M. A. Streefland, J. D. van der Sijs, H. L. Turien, J. G. v. d. Veer, allen uit Heiloo J. F. v. d. Gent, uit den Haag E. H. Keizer uit Amsterdam W. A. S. Zonneveld uit Hillegom J. Fidom en ge zin uit Amsterdam C. Heamskerk en A. Heemskerk uit Noordwyk G. M. War merdam uit Haarlem M. A. Bon uit Lisse E. Fukken uit Noordwyk J. Dons, G. H. J. B. Teijl, G. C. Gorissen G. J. v. d. Heyden, G. M. Koolmees, A. v. Leeuwen, G. Mackay en J. C. A. Somer, allen uit Heiloo J. van den Brandhof- Keijzer en gezin uit Haarlem H. F. Ste vens uit Gheel H. Houdijk uit Delft J. A. M. Beniers uit Eindhoven C. E. v. d. Burg uit Heemstede A. M. Karsten uit Monster C. M. Wijnands uit Leiden M. Heemskerk uit Leiden P. M. de Witt en S. M. de Witt uit Bovenkarspel E. J. van der Meij uit Hillegom Th. M. C. van den Berg uit Voorhout W. P. van Die- men uit den Haag J. K. v. d. Niet uit Wassenaar Th. Koedoder uit Nieuw- Vennep J. H. Hermans-Nulkes en gezin uit Hillegom A. N. Ales, G. J. Arm, A. van der Bol, A. A. Bos, A. Consent, W. B. Helleman, H. J. C. A. de Glas en A. Soe- ters allen uit Heiloo, H. Jansen uit Rijs wijk en J. Verdegaal uit Haarlemmermeer. Vertrokken: L. Zuiderduin naar Sas- senheim; L. T. v. d. Haak naar Bloemen daal C. G. L. Wösten-de Groot en gezin naar den Haag F. W. A. Küster naar Hoorn A. Karsies naar Muiden E. H. J. Bus, D. Vlieselaar, C. G. de Vos, C. v. d. Burgt, Th. Steen, P. F. M. Kuppers, G. J. Verhoeven, H. J. v. d. Heul, H. J. Buling en A. F. van Heusden naar Heiloo C. J. Olde Wolbers naar Borne Th. v. d. Ploeg naar Sassenheim E. Rikken en W. G. M. Rikken naar Zandvoort A. H. van den Berg en A. C. van Kampen naar Zun- dert P. Romijn naar Lisse T. M. Phi- lippi naar Lisse G. C. Vreeburg naar Haarlem C. G. Klinkenberg naar Am sterdam M. P. Remmerswaal naar Ber gen L. A. v. d. Niet naar Haarlem A. Klinkenberg naar Warmond T. Bos man naar Amsterdam B. Pruissen, H. J. v. d. Steeg, G. Meij, J. A. v. d. Hoeff, A. C. Friedrich, H. P. M. Spee, H. van Leeu wen, J. H. M. Broekhoff en M. L. C. d'Haene allen naar Heiloo C. P. v. d. Burg naar Haarlem Joh. Jansen naar Winterswijk C. Hulsbosch naar War mond L. Calis naar Hilversum J. L. Knaaf-Smits naar Amsterdam D. Mooye- kind naar Hillegom M. A. van der Veek naar Leiden C. J. W. Baartscheer, C. J. Berntina, J. C. Hamel C. F. W. Assi, J. E. J. Vijgen, C. G. Waterlander, J. H. Donk, P. F. A. v. d. Veen, J. A. Paaymans en F. Brey allen naar Heiloo C. E. v. d. Burg naar Oegstgeest C. H. Heemskerk naar Noordwijk Th. Duivenvoorden naar Lisse H. G. Hilhorst naar Monster Th. M. v. d. Geest naar Noordwijk L. C. v. d. Ploeg naar Amsterdam Jac. Ver- burgt-Okkerse en gezin naar Bloemendaal. Geboren: Johannes Maria, z. van C. A. Duinvenvoorden en C. J. van der Meer Adrianus Comelis, z. van J. C. de Klerk en M. C. Zonneveld Sijmetje, d. van C. Zwaan en van M. C. van Schaik Hendri- kus Johannes, z. van J. C. van der Slot en P. J. Alkemade Hendrikus Maria, z. van M. W. van Denzen en M. de Groot Mar- tinus Comelis, z. van C. H. Koster en P. Tetteroo Catharina Dina Maria, d. van Joh. Hoogkamer en M. J. van den Berg Agnes Maria Johanna, d. van P. H. van Eeden en E. J. Balk. Ondertrouwd: P. F. Kuijpers 28 j., jm. en C. Verby 27 j. jd. W. A. Witte- man 31 j. jm. en Th. C. C. Broekhof 30 j. jd. S. A. van Leeuwen 32 j. jm. en A. M. L. Verdegaal 23 j. jd. G. W. Laros 28 j. jm. en A. Rietvink 28 j. jd. Gehuwd: J. Th. van Ruiten 27 j. en C. H. Heemskerk 27 j. C. H. Bouwmees ter 24 j. en H. Dallinga 22 j. W. Beliën 24 j. en C. J. van den Berg 22 j. N. W. Meeuwenoord 27 j. en Th. Chr. E. van Dijk 26 j. J. P. Rijnders 62 j„ weduwnaar van A. M. Slats en G. M. Radings 47 j. N. J. Meeuwenoord 32 j. en M. J. Korte- kaas 27 j. C. G. Bon 24 j. en A. van den Berg 23 j. Overleden: M. H. Pors, echtgenoote van M. D. Berrevoets 36 j. H. W. van Damme 46 j., echtgenoote van M. C. J. Braun E. M. van Poelgeest 69 j., echt genoote van G. Bouwmeester. ZILK Fancy-fair. De alhier in het parochiehuis gehouden fancy-fair ten bate der Derde Orde, kan in alle opzichten al» goed geslaagd worden beschouwd. Zaterdagavond omstreeks half acht had de opening plaats door den zeereerw. pas toor der parochie, terwijl vele vereenigin- gen, o.a. Kerk- en Armbestuur, K.J.C., zangkoor e.a, aan de hun gezonden uit- noodigingen gehoor gegeven hadden en van hun belangstelling blijk gaven. Het is beide dagen een ware kermisvie- ring geweest in het parochiehuis. Er was ongeveer van alles te doen, zooals vroolij- ke ktuken, schiettent, rad van avontuur, enz. .terwijl de heer W. v. d. Steen piano muziek ten gehoore gaf. Zondagavond had de sluiting plaats, eveneens door den pastoor, waarna de tra- ditic-neele verloting. Een bijzonder woord van dank, zoowel aan leden en bestuur van den Naaikrans, alsmede aan het bestuur der Derde Orde, is hier zeker op zijn plaats. ROELOFARENDSVEEN Succes van „Liefde voor Harmonie". De Harmonieclub, die op een zeer lang be staan kan bogen, en haar gouden jubileum tegemoet gaat, heeft Zaterdag jl. te Rot terdam op het gehouden concours een tweeden prijs behaald in de derde afdee ling. Naast dit succes werd een eersten prijs nog toegekend aan vier dilettanten van het gezelschap voor solo-muziek. Het zijn de heeren J. Koek, W. van Emmerik, J. de Jong en C. Huigsloot. Aan den heer Jac. de Jong Jaczn. werd een tweeden prijs toegekend. Het vorenstaande moge voo:r velen een aanleiding zijn, om zich sympathiek te blijven toonen jegens deze muziekvereeniging. Propaganda-club. Donderdagavond om 7 uur in de St. Pancratius-zaal alhier. Dan zal de heer C. Bouwman, medewerker van het bureau van Katholieke Actie „Voor God" te Heemstede, in onzen kring komen spreken over „Het communisme in Nederland". Werkelijk een stevig onder werp, en een ieder die in deze troebele tijdsomstandigheden zich een juist oordeel tracht te vormen over de verschillende denkrichtingen en politieke oriënteeringen in onze dagen, mag op dezen avond niet ontbreken. U blijft dus niet thuis! STOMP WIJK. Proces-verbaal in plaats van hazenbout. Door den alhier gestationneerden Rijks veldwachter en den onbezoldigd Rijksveld wachter-jachtopziener W. Wiegel werd Zon dag de 24-jarige boerenknecht A. V. uit Zoetermeer, in den Driemanspolder be trapt, dat hij met een jachtgeweer aan het jagen was. Daar V. niet in het bezit was van een jachtacte of vergunning of mach tiging werden een tweeloops jachtgeweer, 3 geladen patronen en 2 door hem gescho ten hazen in beslag genomen. In plaats van hazenbout op tafel, kreeg hij een pro ces-verbaal mede naar huis. Gemeenteraad. Vrijdag 12 November as. des avonds om 7.15 uur komt de Raad der gemeente S tompwijk in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot renteverlaging van geldleeningen. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst voor 1938. Voorstel tot ver lenging van de gemeenschappelijke rege ling betreffende het geneeskundig school toezicht. Voorstel tot toepassing van de steunverleening voor kleine boeren. Wij ziging van de gemeentebegrooting 1937. Geboren: Johannes Lambertus, zoon van W. J. v. d. Meer en P. G. v. d. Ham. Overleden: I. J. W. van Nus, 57 jaar Geboren: Angela Cecilia Lucia, d. van G. C. Kasbergen en E. Waanders Theresia Maria Antonia, dochter van C. H. Remmerswaal en W. M. Heijne Ar- noldus Everardus Cornelius, zoon van A. W. M. Groenewegen en I. Th. P. Remmers waal. Ondertrouwd: L. C. den Hollan der en B. W. M. van Kleef.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7