PAARDENMARKT TE HEDEL De avontuurlijke opdracht Niet minder dan 1500 paarden waren aangevoerd op de groote jaarlijksche paardenmarkt te Hedel, welke Maandag is gehouden De heer A. Veraart heeft Maandag op den Nieuwendammerdijk bij het IJbosch te Amsterdam met behulp van een drijvende brandspuit proeven genomen ter verdrijving van den mist Charme en muzikaliteit vierden hoogtij bij de Engelsche nationale accordeon competitie,-welke in Central Hall te Londen werd gehouden De strijd in het verre Oosten. Officieren der Japansche genie-troepen steken per boot de rivier Huto in Zuid Hopei over ten einde den aanleg van een brug over dezen stroom te controleeren 'j"^.9 W van Dijk, lid va"^e directie Wielrijders opgepast III - Met ingang van Maandag oefent de Amsterdamsche verkeers- der Ned bpoorwegen, is Maandag op politie speciale controle uit op de wielrijders Ook agenten in burger nemen hieraan 01-jarigen leeftijd te Amsterdam over- £jee| leden FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAM DER SLUYS. (Nadruk verboden). 26) U hoorde iets over Trevor Fothering en u weet niet, wie er mee bedoeld werd?. Ze knikte nadrukkelijk. U kunt my beter vertellen, wat u pre cies gehoord hebt. Ik hoorde Trevor's naam Trevor Fothering net zoo Het was direct bij het begin. En wat hadden ze van hem te be weren? Hij zei, dat Trevor 'n politiehond was en dat hij hem een halsband amgedaan en een been voorgehouden had. En hy had ook nog een zweep voor hem. Fothering zal doen wat hem gezegd is ze hy, om zijn eigen particuliere redenen en zyn eigen particulier belang. En als hij u ge bruikt had zooals hy u gebruiken wilde, zou u er te diep inzitten om iets te verra den. Wat zou hij daarmee bedoeld heb ben? Het meisje had onder het spreken een kleur gekregen en haar heldere oogen wa den In anstige spanning op zijn gezicht ge vestigd. Lindsay glimlachte geruststellend. Niet meer dan ik al wist. Ze bleef hem aankijken. Was Trevor een politiehond? Min of meer. Wat bedoelde hy met den halsband en de zweep? Lindsay wendde den blik af. Och, ik zou zeggen, dat het snoeverij was. Ze boog zich met een plotseling impulsief gebaar naar voren. Trevor zou dat niet gezegd hebben! U denkt toch nietNeen, hij moet gedaan hebben alsof.... O, hij zou.... hij.... Mijn beste jongedame, viel Lindsay in, als u mij nu eens vertelt wat er tus- schen u en Froth in Leahem Road bespro ken is, zou dat ongetwijfeld ons beider vei ligheid ten goede komen. Ze schudde het hoofd. Dat kan ik niet. Laten we dan in gedachten weer naar Cannington Place teruggaan. Hoorde u nog meer? Neen. Ze praatten nog voort, maar ik durfde niet meer te luisteren. Ik bleef ach ter het gordijn staan. Hoe kwam u weg? H ij ging heen, toen draaide zy het slot van de eetkamer, weer open en ging naar boven, naar Mabel. Ik holde weg als een bezetene. Lindsay dacht ernstig na. Kocht ze hoeden? Drie. Deed ze Mabel ook vragen? Elsie schudde weer het hoofd. Niet een. Ze paste de hoeden na el kaar op en hield er drie van. Wat maakt u er uit od? Ze probeerde misschien hier als klant vasten voet te krijgen. Hy sprak langzaam en aarzelend. Mogelijk wilde hy, dat ze op die manier met u in aanraking kwam het is maar een veronderstelling. Elsie's hand greep den rand van de tafel; hij zag haar knokels wit worden. Ze weet niets van me, zei ze. Lindsay bleef haar aandacht gadeslaan. O, maar hij waarschijnlijk. Neen dat kan niet. Dan Drayton misschien. Wis is Drayton? Restow's bibliothecaris. Wat weet die van mij? Dat kan ik u niet zeggen maar hij weet, dat Fothering u op den dag van het auto-ongeluk op den hoek van Leaham Road ontmoette. O, hijgde ze boos. Dat kan niet! Fothering werd gevolgd. Drayton wist me te vertellen, dat hij een half uur op en neer liep, in druk gesprek met u. Met mij? Met Elsie Manning, zei hy. Zoo, hij glimlachte plotseling, zoo kende ik uw naam. Ze nam haar handen van de tafel en leunde in haar stoel terug. Wit is Drayton? Wat is hij? vroeg ze met ingehouden adem. En toen: Als hij het weet, wie heeft het hem dan verteld? Restow? In haar oogen was een angstige uitdrukking van niet-begrijpen. Ik kan 't u niet zeggen. Lindsay vroeg zich een moment af, of Froth het zelf verteld kon hebben. Elsie herhaalde Restow's naam en vroeg toen opeens: Hoe ziet hij er uit? Heel groot? Steekt hij boven iedereen uit? Lindsay knikte. Gelooft u, dat u hem kent? Ja maar van acht jaar geleden. En noemde hij zich toen niet Restow? Neen. Wilt u my niet zeggen, hoe hij zich toen noemde? Elsie duwde haar stoel terug en stond op. Neen, dat kan ik u niet zeggen. Wilt u nu gaan? Hij kwam niet verder dan tot de deur. Daar keerde hij zich om. Welke rol speelt Thurloe in de geschie denis? Jimmy? Hij is een vriend van mij. Zooiets als Froth? Neen. Hij deed een stap naderbij. Ik vraag het alleen omdatZou hy er over praten? Elsie lachte onverwachts. Dat hij een geest gezien heeft? O, hy dacht, dat ik een geest was? Ze lachte weer. De geest van Lindsay Trevor! Ik heb nooit gehoord, dat iemand een geest in den mist ontmoette. U wel? De mist is spreekwoordelijk mislei dend. Maar deze mist misleidde Jimmy niet. Hij herkende u. Lindsay nam een snel besluit. Miss Manning het is van het aller grootste belang, dat Thurloe zwijgt over een veronderstelde gelijkenis tusschen mij en Lindsay Trevor, die uit een vliegtuig gevallen is. Begrypt u goed Lindsay Trevor is dood. Als hij in leven was, zou dit voor een aantal menschen, Trevor Fothering inbegrepen, hoogst ernstige ge volgen kunnen hebben. Is dat werkelijk zoo? Absoluut. Ze keek hem een moment aan. Hebt u mij de waarheid verteld over Trevor? Is hy veilig? Volkomen veilig en buitenslands, miss Manning. Ze liep langs hem heen, den winkel door naar de buitendeur. Toen ze die geopend had, keek ze achterom. Laat u dat miss Manning. Ik ben El sie voor mijn vrienden. Goeden avond, Lindsay Trevor! Jimmy zal zijn mond hou den! Lindsay liep werktuigelijk de mistige straat in. Hy had een schok gekregen, die zijn vermogen om te denken voor het oogenblik totaal vernietiigd had. Niet het feit dat Elsie Manning hem met zijn wer- kelijken naam had aangesproken, had hem zoo met verbijstering geslagen het was onvermijdelijk, dat ze gissen zou, dat hy Lindsay Trevor was en hij had een eigen aardig gevoel van zekerheid, dat ze hem niet zou verraden. Neen, wat hem als met stomheid geslagen had, was gekomen en gegaan zoo snel als een bilksemstraal juist op het oogenblik, toen hij haar vraag over Froth beantwoord had. Ze had gezegd: Heeft u mij de waarheid verteld over Trevor? Is hij veilig? En hij had geant woord: Volkomen veilig en buitens lands. En toen, gedurende een seconde, vóór ze zich omwendde en door den win kel liep, was er iets geweest een blik, eer voorbijschietende gelijkenis dat hen dien onverklaarbaren schok gegeven had. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5