RIJNSTEEEK SET BETOOVERDE BOSCH ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 OF. LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 De Veensche vell ng deze week Wanneer wij thans weer ons weekover zicht gaan schrijven dan doen wij dit in een zeer pessimistische stemming. Immers we hebben al zoo lang verlangd dat er toch eens eenige opleving in den handel zou komen, en er kwamen ook wel eens mo menten, dat we vervuld werden met een zeker optimisme, wanneer we eens een vei ling meemaakten, dat onze artikelen vlug van de hand gingen, met stijgende prijzen, doch thans hebben de twee veilingdagen van deze afgeloopen week al onze hoop weer verijdeld, want in plaats van ople ving in den handel, moesten we helaah weer een verflauwing constateeren, vooral wat betreft de tomaten en de sla, wat mo menteel toch onze twee hoofdproducten zijn. Zeker, we moeten bekennen, dat Vrij dag de prijzen van de tomaten hooger wa ren dan Woensdag, maar toch, de echte gang kwam er niet in, integendeel, met de af loop der veiling gingen de prijzen weer naar beneden, een duidelijk bewijs dus, dat er geen voldoende vraag is voor het bui tenland. 't Enkel zakje kassnijboonen heeft zich deze week in prijs nog wel gehand haafd, maar de aanvoer hiervan is van zoo weinig beteekenis meer, dat het geen ge wicht meer in de schaal legt. De prijzen welke voor dit product werden besteed, verschilden weinig bij vorige week. zij va rieerden wederom van 1.70 tot 2.55. Ook het stek vond nog gretig aftrek voor een prijs van 1.tot 1.30. Maar, zooals ge zegd, we kunnen dit artikel wel beschou wen als tot het verleden behoorend. Terug komende' op de tomaten, waarvan we ge hoopt hadden dat de handel in dit artikel zich meer zou gaan ontwikkelen, moeten we, zooals we reeds boven aanhaalden, vermelden, dat het met dit artikel maar niet wel vlotten, wat wel zeer jammer is, daar we thans in het hartje van de aan voer zitten en nu juist goede prijzen moesten worden besteed. De export laat ons nog steeds teveel in den steek. Wel wordt er nog geregeld voor export gekocht, maar er is geen concurrentie genoeg, en zoo is een zeer groot gedeelte op de binnenland- sche handel aangewezen, welke gelukkig nog al belangrijk afneemt. Woensdag wa ren de prijzen als volgt: A-tomaten 1.05 tot ƒ1.65, B ƒ1.35 tot ƒ2.—, C. 0.55 tot 0.90, CC 0.50; van deze laatste bleef ook nog wel een enkel bakje onverkocht; de bonken varieerden var. 0.85 tot 1.25; Vrijdag was onze noteering iets hooger: voor de A betaalde men van f 1.05 tot 1.95. B 1.35 tot 2.25, C 0.65 tot 1.75, CC 0.50 tot ƒ1.65 en de bonken 0.90 tot 1.50, alles per bak van 25 pond. Al is dan ook deze noteering iets hooger, het is toch voor den tuinder lang niet voldoen de daar de opbrengst nauwelijks de kos ten van het stoken kunnen dekken en er dus geen sprake kan zijn van verdiensten. Terloops zij nog even vermeld, dat de aan voer deze 2 dagen bedroeg resp 37500 en 44000 pond. In den slahondel was het deze week ook treurig gesteld. Woensdag hadden we een aanvoer van niet minder dan 2500 kisten, waarvan al vele partijen baksla, maar de prijzen waren over 't algemeen bedroevend laag. Voor één partijtje mochten we zoo waar nog ƒ2.noteerer., maar de mees te, welke toch ook nog tot de goede kwa liteit kunnen gerekend worden, zweefden zoo om de gulden heen, terwijl van de minderen er zoo nu en dan een partijtje werd uitgepikt voor den minimumprijs en de overigen, tot een kwantum van ruim 700 kisten, aan de vernietiging moest wor den prijsgegeven. Vrijdag was de aanvoer wel belangrijk minder, doch de kooplust was er niet grooter om, integendeel, we konden nog niet aan de noteering komen van Woensdag; het uiterste wat werd be steed was 1.60, dit was dan nog voor een best partijtje koudegrondsla, doch de bak sla, die thans al de hoofdschotel gaat vor men van dit artikel kon het zoover niet brengen; slechts voor één partijtje werd nog f 1.40 betaald, doch de meesten va rieerden van 0.60 tot f 1.terwijl van de bijna 1700 kisten er nog 400 moesten verhuizen naar de vernietiging Voorzeker een droevig beeld, en als we dan moeten hooren, dat er zooveel sla door het „rot" is aangetast, dan ziet het er voor deze teelt ook bijzonder duister uit. De andijvie kan ook het oog van den koopman maar niet bekoren. De plaatselij ke groenteboeren nemen de beste struiken nog af voor den minimumprijs, maar zijn ze wat klein van stuk dan blijven ze onver kocht. Ook de bloemkool blijft met de prijs nog steeds in dalende lijn gaan. Voor de alerbesten noteerden we Woensdag nof f 4 maar van de overigen van 1.502.25 per NOORDWIJK. Een nieuw bestuur voor de Oranje- vereeniging. Op verzoek van enkele leden der Oran jevereniging is gisteravond in hotel „Royal" een ledenvergadering gehouden, met het doel te trachten een nieuw bestuur te formeeren. De heer Smit, één der initia tief-nemers, was bereid de leiding van de zen avond op zich te nemen. Na een woord van welkom, memoreerde hij het heen gaan van het vorig bestuur, dat onder geen enkele voorwaarde zich meer wilde be schikbaar stellen. Het doel van dezen avond was te trachten een nieuw bestuur te for meeren, dat dan direct de bescheiden van het oude bestuur zou kunnen overnemen en plannen beramen om de a.s. blijde ge beurtenis bij het Prinselijk Paar ook in Noordwijk waardig te kunnen vieren. Na 'n voorafgaande onderlinge discussie, wel ke van zeer aangenamen aard was, werd be sloten dezen avond 3 bestuursleden te kie zen, welke dan direct de werkzaamheden op zich nemen en zoo mogelijk een voor dracht maken van .ïQg 4 candidaten voor het bestuur op een binnenkort uit te schrij ven vergadering. Na stemming werden in het nieuwe bestuur gekozen de heeren dr. Niekerk, E. C. Urlus en J. C. Smit, die deze benoeming aannamen. Onder dank voor de aangename besprekingen werd hierna deze bijeenkomst gesloten. Nu weer een nieuwe bestuursformatie is verkregen, vertrouwen wij, dat vele Noordwijkers hun Oranjeliefde zullen betoonen door lid van onze plaatselijke O. V. te worden. NIEUWVEEN. Bazar Nic Boys. Heeft u ze al gezien die fraai uitgevoerde reclamebiljetten van de bazar van Nic. Boys, welke za! gehou den worden op Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Nov a.s. in hotel Schreuder? Ze hebben uw aandacht getrokken, dat is zeker! En tot u gesproken om toch ook daadwerkelijk deze R.-K. Sportvereeniging te steunen, ook dat is zeker! Zeer velen hebben van hun be langstelling in den vorm van schenkingen van velerlei aard blijk gegeven. Hoort u hier ook reeds bij? 't Kan nog! Hel bazar- comité en bestuur van Nic. Boys zullen, indien u dit verlangt, wat u heeft toege dacht of nog toe wilt denken, gaarne afha len Alle vervoermiddelen zijn daarvoor ge reed. Zoo noodig, bij wijze van attractie per.kinderwagen. RIJNS BURG. Bloemen. De prijzen der bloemen zijn den laatsten tijd onbevredigend voor de kweekers. Het mooie weer, zonder nacht vorsten, doet de aanvoer voor dezen tijd van het jaar nog vrij groot zijn. Maar dit voordeel heeft het toch dat alles wat in den kouden grond staat, binnenkomt. Tros- chrysanthen komen volop. De prijzen va- rieeren in de gewone soorten van 812 ct., betere variëteiten gaan voor 1420 ct., een- bloemige Chrysanthen brengen van f 5— 6.50 per 100 op. Tritoma's 3040 ct. per 100. Gladiolen 2030 ct. Anjers 2035 ct., Asters 1017 ct., Rozen 30—45 ct. per bos. Zinnia's 4060 ct. per 100. ROELOFARENDSVEEN. B.V.L. De leden van de Bizondere Vrijwillige Landstorm worden er nog maals aan herinnerd, dat de wekelijksche schietoefeningen op Maandag werden ge houden van half 8 tot 10 uur in de zaal van café Hoogenboom. Aller opkomst is ten zeerste gewenscht. SASSENHEIM. Missiefilm. Door het plaatselijk comité der -K.S.A. zal a.s. Zondag een missiefilm worden gegeven te 8 uur in de zaal. Des middags om 3 uur kindervoorstelling. Be halve de interessante missiefilm is ook nog voor een komische film gezorgd, waarbij veel gelachen kan worden. Niemand ver- zuime deze welkome gelegenheid. Men steunt daarmede tevens een goed werk; voor de kinderen is het een ieerzamen mid dag. Plaatsbespreken van 12I uur aan ds zaal. Zie verder he programma. Steunregeling B-steun. De collecte voor de steunregeling B-steun zal alhier worden gehouden in de week van 812 Nov. Biljarten. Van de nederlaagwedstrij- den Oude Post I en II, welke ontmoetingen 100 stuks. Ook Vrijdag konden ze het niet verder brengen dan tot 2.55. Zooals gewoonlijk sluiten we ons over zicht weer met de druiven met een no teering van 9 en 10 cent per pond. thans plaats hebben gehad, luidt de uit slag als volgt: Oude Post I en Vios I uit Llsse werd ge wonnen door Vios met 182 car. In de 2e afdeellng Oude Post II en de Ca rambole uit Leiden werd gewonnen door Caranbole met 81 car. Het programma voor volgende week is vastgesteld. Maandagavond pers. kampioenschap Oude Post I, Woensdagavond Oude Post II, Donderdagavond nederlaagwedstrijd tus- schen Oude Post en de Poort van Cleef uit Leiden VOORSCHOTEN NAGEDACHTENIS VAN H. H. G. WULLINGS Oprichting van een monument Eenige oud-leerlingen van het instituut Wullings hebben het plan opgevat de na gedachtenis van wijlen den heer H. H. G. Wullings, in leven directeur van genoemd instituut, tot een waardige, blijvende her innering te maken. In overleg met me vrouw Wullings is een comité van oud- leerlingen samengesteld, teneinde de plan oen nader uit te werken. Deze hebben uit den aard der zaak nog geen vasten vorm aangenomen: slechts kan worden medege deeld, dat in overleg met den burgemees ter alhier, die het eere-voorzitterschap van het comité heeft aanvaard, plaatsing van een monument, waarschijnlijk in den vorm van een fontein met inscriptie of plaquet te in het Wilhelminapark te Voorschoten, wordt overwogen. Het comité vertrouwt op de medewer king van alle oud-Beresteyners, die immers zonder uitzondering den „baas" veel ver schuldigd zijn, teneinde deze plannen te doen slagen. Bijdragen voor dit doel kunnen worden overgemaakt aan de Rotterdamsche bank- vereeniging, kantoor Uithoorn, ten gunste der rekening „D. C. A. Lugt, pen ningmeester comité herdenking H. Wul lings", of per postgiro door overschrijving of storting op postrekening no. 8238 ten r ame van voornoemde bank. In dit geval moet op het strookje „bij" den naam en kwaliteit van den penningmeester ver meld worden. Het dagelijksch bestuur van het comi té bestaat uit de heeren schout bij nacht J Th. Fuerstner, voorzitter, A. F. Kerbert, A. W. P. Weitzel, J. A. de Biranda, D. C. A. Lugt, penningmeester, Thamerlaan 37, Z. M. A. Gulden Jr., secretaris, Amstel- dijk 22 hs, Amsterdam Z. Na het ongeluk overleden. De motorrijder H. J., die Donderdagoch- ten met groote snelheid tegen de blauwe tram opreed is in het Academisch Zieken huis te Leiden aan de bekomen verwon dingen bezweken. Biljartwedstrijd. Vrijdagavond j.l. speelde alhier de biljartclub T.V.B. van Voorschoten een wédstrijd met A.D.O. van Leidschendam. Deze wedstrijd werd ge wonnen met 3—1 in het voordeel van T.V.B. WASSENAAR. 12 -jarig bestaan Pius X school. Gisteren was het 12% jaar geleden, dat de R.K. School aan de Stoeplaan in gebruik werd genomen. Dit feit is op eenvoudige wijze herdacht. Des morgens om half acnt droeg Pastoor Meijsing in de kerk van „Je Goede Herder" een plechtige Mis van dank op, waarbij aanwezig waren de leden van het kerk- en schoolbestuur met hun dames, het personeel der school en de leerlingen. Na afloop der H. Mis kwamen allen in het gymnastieklokaal bijeen voor een ge meenschappelijk ontbijt. Bij die gelegenheid heeft Pastoor Meijsing het woord gevoerd, waarin hij wees op de dubbele taak van de school, de wetenschappelijke vorming en de opvoeding der kinderen, een taak, die voor het personeel niet altijd even dank baar is, maar dit wordt aanvaard in het licht van een hoogere orde. Voorts heeft hij mededeeling gedaan dat het Z. H. den Paus had behaagd den heer C. H. Vroom, lid van het kerk- en schoolbestuur te be giftigen met het gouden eerekruis Pro Ec clesia et Pontifice, welker versierselen hij den heer Vroom op de borst spelde. Na deze plechtigheid trad de heer Bert Brugman en echtgenoote uit Laren op met zijn poppenspel, waarvan door alle aanwe zigen volop werd genoten. WARMOND. Dienstplicht. Voor de lichting 1939 zijn in deze gemeente ingeschreven 30 personen waarvan 17 personen in aanmerking ko men voor vrijstelling wegens broeder- dienst. Of zjj werkelijk vrijstelling zullen Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER AAR, 5 Novembe^ DE TUINDERIJ MET HAAR HANDEL. Vooraleer wij aan het overzicht begin nen, moet even gewag gemaakt worden van de derde steunuitkeering, waarbij eindelijk de twee hoofdproducten van de Veenstreek betrokken zijn, n.l. snijboonen en augur ken. Naarstig is begonnen om de bepaal de producten voor iedere kweeker te rang schikken, waar niet uit het oog mag wor den verloren, dat een en ander veel tijd vergt om de zaak nauwkeurig en ordelijk uit te werken. Doch er wordt met bekwa men spoed aan gearbeid. Overgaande tot ons werkelijksch over zicht kunnen er geen optimistische gelui den gegeven worden over den handel in de afgeloopen week, vooral vandaag be stond er een lusteloos, traag verloop. On danks het feit, dat verschillende produc ten successievelijk van de veiling gaan ver dwijnen, is door het mooie weer de aan voer toch steeds aan de orde van den dag, inzonder Sla en Andijvie. De Kas-snijboonen gaan van liever lede van het tooneel verdwijnen, alhoewel het enkele kistje goede boonen behoorlijk te verkoopen is. Woensdag noteerde deze 2.25 tot 2.85, welke prijs vandaag even eens werd uitgelegd. Door het ruimen van de gewassen uit de kassen komt vanzelf veel tweede soort naar voren, in hoofd zaak klein van stuk, die in prijsnoteering tusschen het stek en goede sorteering in- hangen, n.l. 1.502.Het stek brengt op 0.95—1.50. Ook de witte pronkboonen geven door kwaliteit te kennen, dat het bijna ge beurd is, uitzonderingen daar gelaten. Het peil van de prijzen stond halverweek van 2040 cent per zak, de daaropvolgende veiling moesten de beste kwaliteiten zich tevreden stellen met 20 tot 30 cent. In een aanstaand overzicht zullen wij totale cijfers geven van de witte pronkboonenteelt, men kan immers gevoeglijk aannemen, dat het laatste zakje niet van beteekenis zal zijn over de te nemen doorslag. In de tomatenhandel is de zoo ge- wenschte opleving niet gekomen. Woens dag mocht er nog een groot kwantum ten verkoop worden aangeboden, waarbij een paar mooie partijen boven de gewone kwaliteit uitstaken. De A's noteerde 3 5.40. B 36 en C 22.50, alles per 100 pond. Sommige afwijkende vonden geen emplooi, evenals de CC's. De Bonken brach ten 23.10 op. Over het algemeen geno men is de teelt van dit najaar wederom een fiasco, zoowel in prijs als aanvoer, want er zijn geen ponden geplukt en de vruchten £leven klein. Terloops melding gemaakt te hebben van de fijne dubb. Stamboonen, welke voor ruim drie gulden werden afgedrukt, gaan wij een bezoek brengen bij de groen- tenafdeeling en nemen het eerst de bloem- f krijgen valt, gezien de nieuwe bepalingen te dezer zake, te betwijfelen. Volksbond. De heer J. G. Keyzer, die jaren lang secretaris van den R.-I£. Volks bond alhier is geweest, heeft als zoodanig bedankt en is opgevolgd door den heer C. van Kempen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Gisteravond omstreeks half zeven werd in de Prins Hendrik straat de 12-jarige wielrijder de L. aan gereden door een personenauto uit Den Haag. De jongen werd tegen den grond geslingerd en liep, behalve een lichte hersenschudding, verschillende uitwendi- gen verwondingen op. Dr. N. verleende de eerste hulp. De „roeivereeniging". Door V. uit 's-Molenaarsbuurt werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een roeiboot, die voor zijn woning aan de Hij mans wetering gemeerd lag. Een fiets op hol geslagen. De heer N. ging zijn beklag doen, dat zijn rijwiel, dat hij in de van Eeghenstraat even onbe heerd had laten staan, bij zijn terugkomst verdwenen was. Aanvaring. Op den Rijn nabij Gouw- sluis werd gisteravond de motorboot van v. d. H. en B. aangevaren door den be stuurder van een dito var tuig uit Nieu- werbrug. De boeg van eerstgenoemd vartuig werd over pl.m. 1J4 meter leng te ingedrukt. Bovendien was een lek ont staan, waardoor de boot water maakte. Het gelukte evenwel het vaartuig drijven de te houden. Verzekering dekt de schade. BODEGRAVEN. VERBREEDING VAN DE BRUG GEVRAAGD. Invloed op het terugloopen van de kaasmarkt? Aan den Raad der gemeente is het vol gende adres gezonden: Ondergeteekenden vragen voor het vol gende uw aandacht: De aanvoer van partijen kaas op de markt te Bodegraven, gaat sedert enkele jaren iets achteruit, maar thans blijkt, dat deze achteruitgang in het jaar 1937, be duidend grooter zal blijken te zijn, dan voorheen. Ondergeteekenden hebben dit feit breedvoerig besproken en kwamen tot de overtuiging, dat speciaal de steeds grooter wordende stremming van het verkeer in ons dorp, zéér nadeelig is voor een vlot verloop van aanvoer der partijen kool onder de»-loupe. Woensdag bleek de aanvoer gering te zijn met een nog weinig opgewekter stemming dan vorige week. De eerste kwaliteit noteerde 58 ct., vandaag scheen de belangstelling sterke, althans durfde de koopman tot elf cent te gaan. Naar gelang de goede soorten in stijgende lijn gingen, kwam er meer interesse voor de tweede kwaliteit 25, Spinazie toonde een heel klein aan bod, met een sterk uiteenloopende sortee ring, wat in de prijs doorgaans duidelijk tot uiting komt. De groentenboer zag er niet tegen op om dertig cent te besteden, terwijl de wijzer ook vaak flauw stopte op twaalf cent. Voor de S 1 a moecht Woensdag inderdaad een betrekkelijk vlugge handel geconsta teerd worden. Aanvankelijk schommelde de prijs, aan het einde van de veiling liep zij gestadig op tot 2.30. Dit in tegenstelling met vandaag, want toen ontvingen de al lermooisten slechts ƒ1.20 en draaiden toch goede kroppen voetstoots door. Jammer dat nu de noteering zoo laag is, daar vele bakken gereed staan om het product op te leveren. A n d ij v i e is mede een van die artike len hetwelk voortdurend met angst en vrees rondom den minimumprijs slingert. Sporadisch laadt men een partij op, die de gewenschte eigenschappen bezit, al zij ver klaard, dat de struiken dan te klein zijn, een volgende maal niet geel genoeg, enz. De handelaren kunnen beter verklaren, dat het publiek geen andijvie belieft, in plaats van alerlei foefjes. Eenige trek in Peen is niet te bespeu ren. Flinke bossen doen wel tot ruim vier gulden, maar hapert er iets aan, loopt de wijzer door. Enkele kweekers moeten de bossen zwaarder maken, willen zij niet in gedrang komen met de voorschriften. Breekpeen 1.30—1.50. Eerlijk gezegd is de handel in U i e n ons meegevallen, niettegenstaande de noteerin gen een daalder beneden vorige week zijn gebleven. Zij doen zes gulden. Kleine 4.80. Geen product kan stabieler in prijs ge noemd worden dan deWittekool, 1.20 1.80. Ook de andere koolsoorten verschil len miniem met vorige noteeringen. Roode kool 1.80—2.30, Sacoye kool ƒ2.20—2.40. De groene savoyen veroorzaken somtijds een scherpe daling doordat het hart te klein is, prijs 2.40—3.10. De Chineesche verliest meer en meer terrein, waarmee natuurlijk niet wordt bedoeld het politieke conflict in het Verre Oosten, doch het af zetgebied van een bepaalde koolsoort. Zij noteert ƒ0.60—1.—. Boerekool ƒ1.50 per 100 K.G. Radijs 0.50. De spruiten begin nen een steeds grooter plaats in te ne men, doch het juiste weer, om althans een wiliger stemming te maken onder de con sumenten, is momenteel niet aanwezig. Goede vaste worden opgeladen tegen 6 740, een weinig los 35 per 100 K.G. Het Witlof mocht vandaag lieflijker oog hebben van den groentenman dan voor- gande week, het werd ingezet op 13 gul den met als slotnoteering veertien gulden per 100 K.G. Knolrapen 0.601.50, Schorsenee- ren 3.705, Ramenas 80 cent. Bij de soep groenten was selderie traag te verhande len 3090 ct., Peterselie 30 ct,, Prij 0.90 2.40. Aardbeien per doosje 24 cent. Dde Druiven zijn even gunstig;er en wel van 1213 cent per pond. Hiermede ons gekweten te hebben van de welijksche plicht, nemen wij afscheid tot volgende week. kaas op de markt, zoodat menige kaas producent binnen de kom der gemeente soms wel een uur noodig had, om zijn standplaats op de markt te bereiken, ter wijl na verkoop der kaas, er soms op nieuw een uur mede gemoeid was alvo rens de levering kon plaats hebben, al wéér mede door de stagnatie van het al gemeen verkeer, in het bijzonder bij de brug over den Rijn. Als gevolg hiervan bezoeken, sommige kaasproducenten nu een andere markt dan de onze, om hun kaas te verkoopen. Deze feiten zijn zeker niet in het be lang onzer gemeente te achten, en is spoe dige verbetering dan ook dringend ge wenscht. Naar onze meening is de te smalle brug over den Rijn hoofdoorzaak van bovengenoemde feiten, en meenen wij, dat verbreeding der brug noodig is, zóó, dat daar twee wagens of auto's tege lijk over kunnen rijden. Deze brug te verbreeden zou ongetwijfeld in het be lang der gemeente zijn, omdat deze kaas markt daarvan vrij zeker voordeel zal hebben. Niet alleen echter in het belang der kaasmarkt, maar tevens ook oa. voor de veiligheid van vele schoolkinderen, die dagelijks deze brug passeeren en het kerkbezoek op Zon- en feestdagen, zou verbreeding der brug een zeer toe te jui chen verbetering zijn. Naar men ons heeft gezegd, zullen de totaal-kosten van brugverbreeding niet zoo bijzonder hoog zijn, en kunnen verschillende lichamen wellicht bijdragen in die kosten. Hoogachtend, Voorz. Vereen, van Kaashandelaren: (w.g.) J. EEIJEN, 2e Voorz. afd. Bodegraven, Holl. Mij. van Landbouw: (w.g.) W. BOER, R.K. Middenstandsvereen. „De Hanze" (Bestuurslid) (w.g.) J. v. d. BOSCH, Voorz. Ver. v. Handeldrijvenden, afd. van den Kon. Ned. Middenstands bond: (w.g.) J. E. HUCHSHORN, A. Veelenturf, afd. R.K. Dioc. Land en Tuinbouwbond (Eestuurslid): (w.g.) A. VEELENTURF, Chr. Land- en Tuinbouwbond, afd. (Bestuursl.): (w.g.) P. M. SMIT. Zal het baten? (SPROOKJE! 51. Vlug liep hij naar de zijkant van het huisje waar de ramen waren. Het licht scheen door de ruiten juist op het paadje. En op zijn knietjes kon Flip zoo mooi steentjes oprapen, die overal rond lagen en in zijn zak stoppen. 52. Toen hij er genoeg had, nam hij de ruiten onder vuur. Eerst gooide hij één steentje tegen het raam, daarna nog één en toen zoo maar een handvol. Rikketikke,

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7