M GE VING BINNENLAND ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Bnltenlandsche Berichten TWEEHONDERD VIJFTIGDUIZEND SCHAPEN OMGEKOMEN Strenge winter in Chili. Uit Santiago (Chili) wordt gemeld, dat in den afgeloopen winter ongeveer 250.000 schapen omgekomen zijn ten gevolge van den hevigen sneeuwval in Chileensch en Argentijnsch Patagonië, en men vreest, dat nog meer schapen in de dooiperiode zullen bezwijken. Men heeft den strengsten winter achter den rug, die in de laatste 25 jaren is voor gekomen. HOE MEN RAADSLID WORDT IN TRANSVAAL. Een slager, Swanepoel, en een smid, Pie- naar. zijn tijdens een hittegolf te Nijlstroom (Transvaal) een wandeling gaan maken en teruggekeerd als gemeenteraadsleden na een candidaatstelling en verkiezing, die nog geen twee minuten in beslag namen. Op den dag der candidaatstelling bedroeg de temperatuur in Nijlstroom 101 graden, en de inwoners stonden zeer lusteloos te genover de verkiezing van twee gemeente raadsleden. Drie minuten voor het oogen- blik, waarop de tijd voor het indienen van een voordracht verstreken zou zijn, keek men ter gemeente griffie angstvallig uit naar candidaten. Eén minuut voor tijd kwamen Swanepoel en Pienaar toevallig een kijkje nemen in het raadhuis, daar zij toch in de buurt waren. Direct werden zij candidaat gesteld door drie andere inwoners, die in het raadhuis aanwezig waren, en één minuut na het vast gestelde tijdstip verklaarde de voorzitter van het stembureau hen gekozen, daar geen tegencandidaten gesteld waren voor de opengevallen plaatsen in den 'gemeente raad. Toen een kwartier later andere candida ten zich op het stadhuis aanmelden, moest him medegedeeld worden, dat de verkie zing reeds was afgeloopen. 34.100 MARK VOOR EEN POSTZEGEL. Gisteren werd te Hamburg een postzegel van Mauritius geveild, welke 34.100 Mark heeft opgebracht. VLOEIBARE BRANDSTOF UIT HOUT. Naar gemeld wordt, is het aan twee Zweedsche ingenieurs gelukt, gunstige re sultaten te bereiken met het winnen van benzine, smeeroliën en verschillende an dere bijproducten uit hout. Onder leiding van de Zweeds'che acade mie voor technisch onderzoek werden tien jaar geleden pogingen in het werk gesteld een goede methode te vinden voor het ver krijgen van vloeibare brandstof uit Zweed sche grondstoffen. Met diverse methoden werden proefnemingen gedaan, ook met die welke in het buitenland in gebruik wa ren, doch deze bleken bij nader onderzoek te kostbaar. In 1932 werd een Zweedsche methode uitgevonden, waarmede sedert dien op groote schaal proefnemingen zijn verricht. De resultaten, welke hiermede werden bereikt, waren zoo bevredigend, dat nu met de productie van vloeibare brandstoffen uit Zweedsch hout en houtskool op com- mercieelen grondslag kan worden begon nen. De eerste fabriek voor dit doel zal worden opgericht in het Zuiden van het land. Verwacht wordt echter, dat eerst in het begin van het volgende jaar de bencodig- de machinerieën zullen kunnen worden ge leverd, daar de Zweedsche machine-indus trie zeer ruim van orders is voorzien. Naar verder wordt gemeld is de metho de zeer eenvoudig en de grondstoffen wel ke hiervoor noodig zijn, zijn houtafval van verschillende soort, afgewerkte loog van de pulpfabrieken, houtskool en houtteer. Geschat wordt, dat uit deze producten 35 procent vloeibare brandstoffen zal kunnen worden gewonnen, benevens andere waar devolle producten. Losse nummers van DE LFJDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „ÏNSULÏNDE" Heerenstraat Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIKTEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. NED. R.K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN ADRESSEERT BIJ DE REGEERING De doelbewuste gezinspolitiek van het kabinet met instemming begroet. Aandacht voor verschillende punten van practisch beleid gevraagd Het Hoofdbestuur van den Ned. R.K. Bond voor Groote Gezinnen heeft zich met een uitvoerig adres tot den Ministerraad gewend, waarin met warme instemming en diepe erkentelijkheid wordt betuigd met de verklaring in de Troonrede, dat het christelijk karakter van het door de regee ring te voeren bewind mede tot uiting zal komen „in werkdadige zorg voor een ge zonde ontplooiing van het huwelijks- en gezinsleven". Het Hoofdbestuur begroet daarin het streven aan het politiek beleid bewust de gedachte ten grondslag te leg gen, dat de maatschappij niet enkel wordt gevormd door willekeurige groepen, van individuen, maar dat zij in den grond be staat uit gezinnen, een principe dat al te lang en niet zonder schade voor het ware volkswelzijn in het staatsbestuur van ons lana is verwaarloosd. Het hoofdbestuur betuigt zijn instem ming met de in voorbereiding zijde wette lijke maatregelen tot beperking van den arbeid der gehuwde vrouw en tot het re kening houden met gezinslasten bij het arbeidsinkomen. Ofschoon, wat dit laatste betreft, het Hooqfdbestuur voorkeur geeft aan een systeem van kinderrente om., om dat de kindertoelage in dat systeem ook niet-loontrekkenden kan ten goede komen, spreekt het zijn overtuiging uit, dat bij tot s.andkoming der voorgenomen maatrege len de weg zal zijn ingeslagen, waarlangs op de eenigst afdoende wijze voorzien kan worden in de moeilijke omstandigheden der groote gezinnen, bijzonder die met la gere inkomens. Het Hoofdbestuur betoogt, dat in het ka der van een doelbewuste gezinspolitiek verder passen maati'egelen ter bescher ming der christelijke volkszeden tegen den invloed van een opdringerige propa ganda eener naturalistische levensopvat ting en levenswijze, maatregelen om te voorkomen, dat gezinshoofden uit het ar beidsleven worden uitgestooten en om te bevorderen, dat de jongeren daarin wor den opgenomen; en maatregelen tot het scheppen van rechtvaardiger verhoudingen in het heffen der belastingen tusschen on- gehuwden en gehuwden en gehuwden zon der en met kinderen. In dit verband wordt bijzondere aandacht gevraagd voor de nieuwere vormen van de Neo-Malthusiaan- sche propaganda en de uitbreiding van den leerplichtigen leeftijd. Als maatregelen van oogenblik- kelijk belang, met name voor de groote gezinnen, worden in het adres aangevoerd: verhooging, bijzonder in de groote steden, van het percentage van het standaard- loon, dat het maximum bepaalt van het steunbedrag; de wijziging der leerlingenschaal voor het lager onderwijs; herstel der opgelegde, voor de groote gezinnen nadeelige, bepalingen in de schoolgeldrege lingen der noodlijdende gemeen ten; vrijstelling van rijwiel belas ting voor schoolbezoek ten platten- lande; behoud van de vrijstelling wegens broederdienst en ruimere vergoedingen wegens kostwinner schap in de Militiewet; verplichte invoering van kindertoeslagen in gemeentelijke en provinciale sala- risregleingen; bespoediging van de afschaffing van crisisheffingen, die prijsverhoogend werken; bevorde ring van een onderzoek naar de mogelijkheid van bijzondere tarie ven voor het reizen in gezinsver band. Deze punten zijn in het adres nader gemotiveerd. STEUN AAN DE VERRE VISSCHERIJ Een halve ton beschikbaar gesteld Blijkens de crisis-steunbeschikking 1937 zal uit het Landbouw-crisisfonds voor het tijdvak van 1 November 1937 tot 1 Mei 1938 tot ten hoogste ƒ50.000 steun worden verleend aan reeders, die de verre vissche- rij uitoefenen. De steun zal slechts worden verleend aan reedrs, die de door hen van verre vis- scherij aangevoerde, voor menschelijke consumptie geschikte zeevisch afleveren over een openbaren afslag. DE STEUNVERLEENING AAN DE MELKVEEHOUDERIJ Ambtnaren, die ontslagen worden, krijgen hun deel uit het „uitgangsfonds" Zooals gemeld, zullen door de vereen voudiging in het uitvoerings- en controle apparaat bij de steunverleening aan de me.kveehouderij 150 a 200 tijdelijke amb tenaren worden ontslagen. Dezen zullen nu het hun toekomend aan deel uit het z.g. „uitgangsfonds" ontvangen. Reeds dadelijk is het volgende systeem bij de crisisdiensten ingevoerd: De crisisambtenaren storten 5 pet. van hun salaris ir i cpnarfonds, terwijl het Landbouw- - in het eerste jaar eveneens 5 pet. stort en elk volgend jaar .ocent meer tot een maximum van 10 ;>wt. Dit geld krijgen de ambtenaren, die ontslagen worden, nu uitbetaald. DE AFSCHAFFING DER CRISISHEFFING OP RUNDVLEESCH EN DE AFSLAG DER VLEESCEPRIJZEN Het Bureau van den Nederlandschen Slagershond te Utrecht schrijft ons: De afschaffing van de 5 procent crisis heffing op rundvleesch per 1 November j.l. is door de slagers met groote voldoe ning vernomen. Vijf jaar lang heeft het slagersbedrijf onder crisislasten gebukt en builen de heffing op gesmolten vet is aldus door de slagers aan crisisheffingen op vleesch niet minder dan 74 millioen gul den opgebracht, ten bate van het land bouwcrisisfonds, hetwelk ongeveer f 7000 is per slagersbedrijf. Een groot bedrag voor een gemiddeld klein middenstandsbedrijf, hetwelk niet in staat bleek deze lasten op den consument te verhalen, door scherpe concurrentie en sterk slinkend debiet. Het slagersbedrijf komt nu weer wat op adem en algemeen zou direct gevolg ge geven zijn aan den mensch van minister Steenberghe om de vleeschprijzen evenveel te verlagen, als de afschaffing der 5 pro cent crisisheffing, den kostprijs ontlast, dit is 45 cent per kg., ware er geen rem mende factor. Voortvarende plaatselijke slagersvereeni- gingen hebben reeds op 1 November tot deze prijsverlaging besloten. Andere, die later bijeen kwamen, zaten met de moei lijkheid dat de slachtveemarkten van Maandag en Dinsdag jl.. een vrij sterke stijging der veeprijzen lieten zien. Wat reeds door velen was voorzien en door de afgevaardigden der beide bonds- besturen op 22 October aan het departe ment van Economische Zaken ook als hun oordeel was gegeven, n.l. dat als ge volg van het heerschen van mond- en klauwzeer en teeltbeperking, een stijging der slachtveeprijzen was te verwachten, voltrok zich reeds deze week. De hoogere inzet van Dinsdag heeft zich nl. Woens dag te Den Bosch, Donderdag te Zutphen en Vrijdag 5 November op de markten te Leeuwarden, Zwollen en Leiden gehand haafd en zich in niet mindere mate bij den kalverenhandel doen openbaren Waar de inkoop van rundvee deze week 4 a 5 cent per kg. steeg, is het voor de slagers al heel moeilijk geworden, op grond van de afschaffing der crisisheffing. De slagers, die de prijs verlaagden, zullen bij handhaving der huidge hoogere slacht vee-prijzen spoedig de vleeschprijzen moe ten opslaan, vooral voor kalfsvleesch klemt dit sterk. De slagers, die deze week de prijzen nog niet hebben verlaagd, doen evenwel toch de afschaffing der crisisheffing ten bate komen van den consument, want de inkoop zou bij niet-afschaffing der heffing tot op slag der vleeschprijzen hebben genoopt. Mocht de slachtveemarkt weer op lager niveau komen wat niet te verwachten en voor den veehouder, die veel verloor door het mond- en klauwzeer, ook niet wenschelijk is dan zullen de slagers ze ker op grond van lageren inkoop en af schaffing der crisisheffing de vleeschprij zen algemeen verlagen. Momenteel is de marktpositie zóó, dat dc consument, ondanks de goede bedoeling van den minister van Economische Zaken en den goeden wil van de slagers, geen al- gemeene verlaging der rund- en kalfs- vleeschprijzen mag verwachten. Het moge al een heele geruststelling en voldoening voor den vleeschconsument zijn, dat het volksvoedsel vleesch niet meer door extra crisisheffingen wordt belast. DE WELDADIGHEIDSZEGELS VOOR HET KIND Uitgifte 1937/1938 naar een schilderij van Frans Hals Van 1 December tot en met 5 Januari 1938 zullen op de postkantoren wederom wtldadigheidszegels verkrijgbaar worden gesteld, waarvan de netbo-opbrengst bo ven de frankeerwaarde ten bate komt van het bescherming- en hulpbehoevende kind De zegels worden uitgegeven met een frankeerwaarde van resp. 1.5, 3, 4, 5 en 12,5 cent en een verkoopprijs van 3, 5, 6, 8 en 16 cent. Ditmaal is de voorstelling der zegels een kinderkopje ontleend aan een schil derij van Frans Hals, naar aanleiding van de dit jaar gehouden tentoonstelling van den grooten meester. Meester der vitaliteit wist hij ook het kindergelaat te schilderen, zóó, dat al het bekoorlijke en opwekkende van de jonge levenskracht tot uitdrukking komt. Eén zijner schilderijen op die tentoonstelling te zien, was daarom als aangewezen voor hoofdmotief der kinderzegels van dit jaar. De schildering van het kopje voor het ze gel werd uitgevoerd door den kunstschil der Pijke Koch, het lettergedeelte is van de hand van den -schriftkunstenaar J. van Krimpen. De kleur der zegels is resp.: donker grijs, lichtgroen, roodbruin, donkergroen, en blauw. De afbeelding is voor alle waar den dezelfde. De zegels zijn vervaardigd in rotogravure. De afmeting van het beeld vlak is 18 x 26,5 mm. De geldigheidsduur voor frankeering loopt tot en met 31 December 1942. VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF De minister is bereid tot soepel optreden In een nota naar aanleidng van het ver slag zegt de minister van Economische Za ken, dat onder het thans reeds geldende vestigingsverbod voor slagers de gevolgde gedragslijn ten aanzien van den overgang van den eigendom van een ondernemer op diens weduwe en/of zijn wettige minder jarige kinderen bij overlijden geen enkel Dezwaar oplevert. De meening, dat bij overlijden van den ondernemer de opvol ging door een meerderjarigen zoon gedu- rendg den z.g. spertijd moeilijkheden zal ondervinden, kan de minister niet deelen. Hij is steeds bereid, in deze gevallen de ncodige soepelheid in de uitoefening van de hem ten dienste staande bevoegdheid te betrachten. De minister deelt de opvatting van die leden, die van meening zijn, dat het uit- ponden die het, zonder van het slagers bedrijf een beroep te maken, van tijd tot tijd slachten van een enkel stuk vee en verkoopen van het vlesch geacht moet worden te vallen onder artiekl 1, zoowel onder het eerste als onder het vijfde lid. ZILVEREN JUBILEUM INDISCHE MISSIE-VEREENIGING. In de September-aflevering van het Ko loniaal Missie Tijdschrift werd medege deeld, dat het op 9 September 1.1. 25 jaar geleden was dat de Indische Missie Ver een iging zich heeft geconstitueerd. De tijdsomstandigheden laten wel geen grootsche feestviering toe, maar toch is het Dag. Bestuur van meening dat dit feit niet onopgemerkt mag voorbijgaan. Op 11 November, als het Hoofdbestuur ter vergadering in 's-Hertogenbosch bijeen komt zal des middags om 3 uur een ver gadering worden gehouden in het Oranje hotel (ingang Waterstraat) te 's-Hertogen bosch. H. H. Exc. Mgr. A F. Diepen, Bis schop van 's-Hertogenbosch, en diens Hoogw. en Doorl. Vicaris Generaal, Mgr. F. N. J. Hendrikx, hebben bereids toege zegd door hunne hooggewaardeerde tegen woordigheid die vergadering op te luisteren. De voorzitter zal een inleidend woord spreken, de secretaris een beknopt over zicht geven van wat de I. M. V. in die 25 jaren gedaan heeft en ook Mgr. J. Pessers, Apost. Vicaris van Ned. Timor, zal het woord voeren. ALKEMADE. Geboren: Pieter, z. van P. Th. L'Ami en M. J. Vrijburg. Ondertrouwd: C. P. v. d. Meer en M. C. v. d. Salm J. H. Klein en A. M. Huigsloot. Getrouwd: C. Hoogerwerf en J. M. de Jong H. A. "akker en A. A. M. Wessel- man. Overleden: C. A. M. v. d. Voort 4 mnd. A. A. Borst 9 j. N. P. Verkleij 12 j. UITHOORN. Geboren: Berendina Harmina, doch ter van T. M. Regerse en A. M. Walge- moed. Overleden: Agnes Kruisheer, echt- gen. van Johannes Zijerveld, 67 jaar. HILLEGOM. Spaarregeling werkloozen. Voor de spaarregeling van Minister Romme heb ben zich zich tot dusver 56 werkloozen op gegeven. Dit aantal komt ons voor Hille- gom vrij gering voor. Men houde er reke ning mee, dat men na 15 Nov. niet meer kan deelnemen. Voor de heden te houden extra-inzameling hebben de Hill. Harmo nie en de R.-K. Harmonie Crescendo hare medewerking toegezegd. LEIMUIDEN. Werkloosheid. Bij den arbeidsbemid deling staan thans 13 personen als werk loos ingeschreven. Gezien dat het vorige jaar op gelijken datum 26 personen als werkloos stonden ingeschreven, is het met de werkloosheid in deze gemeente beter als het vorige jaar. Vertrokken: W. Beuk, scholier, naar Amsterdam. Th. Bartels, naar Uithoorn. E. de Raadt, gehuwd met H. van der Voet. naar Warmond. Ingekomen: W. C. van Kints en ge zin, van Ter Aar. J. Horsman, van Al kemade. E. K. van Egmond, van Ha- zerswoude. P. J. de Vos, van Nieuw koop. Geboren: Jacob z: van Jac. van der Meij en H. Boef. Gehuwd: J. J. Lunenburg en J. H. Groen in 't Woud. Ondertrouwd: F. Sasen 32 j. en A. L. van Velzen 28 j. LISSE. Verduistering. Gisteren is door de ge- meente-politie aangehouden een zekere H. A. v. O., filiaalhouder van de N.V. Fa. L. alhier verdacht van verduistering van gel den Door een kasopname kwam aan het licht, dat er een tekort was. Uit de con trole der boeken bleek, dat verkeerde boe kingen waren gedaan en v. O. zich hier door gelden van de N.V. had toegeëigend en derhalve verduistering had gepleegd. Aangifte bijde politie volgde hierop, alsmede zijn aanhouding. NOOTDORP. BESPREKING VAN DE ANNEXATIE PLANNEN. In een goed bezette vergadering kwam de afdeeling Nootdorp van den R.-K. Volks bond in het Vereenigingsgebouw bijeen. Na afhandeling der gebruikelijke agendapun ten was nog vermeld: Sprekers de heeren v d. Akker en Keese. Eerstgenoemde was door familie-omstandigheden verhinderd te :omen, hetgeen werd bekend gemaakt door den anderen spreker, den heer Keese. Je bedoeling was, dat de heer v. d. Ak- :er afscheid kwam nemen van de afdeeling Nootdorp, daar onze afdeeling is inge- leeld onder district Rotterdam. De afd. Nootdorp zal voortaan aangewezen zijn bij het rayon van den heer F. Keese uit Rot terdam. De heer Keese gaf nog een zeer leerzame Nog een dominee uit de N.S.B. getreden. Ds. Hofstede, gewezen a.r.-lid van de Provinciale Staten van Overijsel en ver volgens aangesloten bij de N.S.B., heeft als lid van den N.S.B. bedankt. Ds. Hofstede, die als spreker voor de N.S.B. optrad, geeft als grond voor zijn be danken op de oud-Germaansche oriëntatie van de leiding en het in het geval-ds. van Duyl gebleken gebrek aan rechtszekerheid. Nieuw N.S.B. Eerste Kamerlid. Het nieuwe Eerste Kamerlid der N.S.B., mr. W. de Rijke, die ds. van Duyl zal op volgen, is in Japan geboren, waar zijn va der in dienst was van het Japansche gou vernement. Op jeugdigen leeftijd kwam hij naar Nederland. Zeventien jaar oud trok hij weer naar China en kwam een jaar later via Rusland en Zweden naar het va derland terug. Hij deed staatsexamen en studeerde te Amsterdam in de rechten. Sinds 1924 is hij te Haarlem gevestigd als advocaat en pro cureur. Gedurende zes jaar was hij plaats vervangend kantonrechter, maar werd niet herbenoemd vanwege zijn lid zijn van de N.S.B. Van 19221933 was hij lid van den ge meenteraad van Haarlem voor de Chr. Hist. Unie. Voor de N.S.B. was hij de kringleider te Haarlem en is thans adj. gew. commissa ris. Hij vertegenwoordigt de N S.B. in de Prov. Staten van Noord-Brabant en is te vens landelijk leider van de Prov. Staten leden der N.S.B. inleiding over het organisatie- en bedrijfs leven. Bij het vragen stellen aan den. heer Keese volgde een felle critiek op de samen voeging van den Veenweg met Nootdorp. De heer H. de Hollander beschouwt dit als een groote ramp voor de werkloozen en niet voor deze alleen, maar tevens voor alle Veenwegbewoners. Als motieven voor zijn standpunt noemt spr. de steunregeling, welke te Nootdorp voor een gezinshoofd één gulden en 25 cent per kind lager is. Voorts het belastbaar in komen, wat voor Stompwijk 600 en voor Nootdormp ƒ400 bedraagt. Te Stompwijk is een huis met een huur waarde van 2.25 per week vrij van per- soneele lasten, terwijl te Noordorp dit wordt belast bij een huur van 1.75 per week. Evenzoo voor het electrisch licht, wat te Stompwijk 4 cent per K. W. U. lager is dan te Nootdorp. Spr. critiseert voorts de grensregeling. Een kleine toelichting diene op de prijs van het electrisch licht. De geheele Veen- weg, zoowel Stompwijk als Nootdorp, be trekt stroom van Stompwijk. Vele Noot dorpers profiteeren dan nu ook van goed- koope stroom. Zekerheid bestaat dan ook nog niet, of de Veenweg bij eventueele sa menvoeging licht betrekt van Nootdorp of van Stompwijk en alzoo het 4 cent goed koper licht behoudt. De heer Hollander is van meening, dat destijds een soort drang is uitgeoefend bij het teekenen vóór annexatie. De heer Pijnacker bestrijdt dit. Gezien de belangen der werkloozen heeft hij toen reeds gewaarschuwd: „Weet wel wat je doet". De heer Blokland (Stompwijk) vindt de kwestie steeds raadselachtiger worden, daar voorheen de Volksbond vóór samen voeging was, en dezelfde organisatie nu tegen zou moeten zijn. De heer Hollander bestrijdt ook dit. De Veenweg is nooit voor samenvoeging ge weest. Dit bleek vel uit de vergaderingen der kiesvereenigingen, waar dit punt is behandeld, door twee sprekers werd afge keurd, en door niemand werd goedge keurd. De voorzitter vraagt dan verklaring, waarom allen voor annexatie waren, toen dit bij „opstaan en zitten" ter stemming kwam. Uit de vergadering komen stemmen, dat het aanwezigen percentage leden gemeen telijk Stompwijk zoo gering was, dat zij zich schaamden tegen te zijn. De heer Hollander zegt, dat niet alleen de Veenweg tegen is op samenvoeging, maar in dit plan 90 pet. te Stompwijk en 99 pet. te Veur. Maar deze moeten hun eigen peultjes doppen. De heer Keese is van meening, dat dit een zeer voorname kwestie is voor de be voegde gemeentebesturen, maar invloed uitoefenen via het Verbond heeft weinig kans op slagen. Zou, alekis spr., het plan een feit worden, dan komt voor de orga nisatie en voor het Verbond een nieuw werkterrein open, opdat tegemoet worde gekomen aan de zeer gegronde bezwaren, welke op deze vergadering naar voren zijn gebracht. De rondvraag bracht ook nog vele vragen naar voren o.a. over het advies bureau, kolenbonnen, uitzending naar werkkampen etc. etc., maar ook hierbij werden de veel besproken annexatieplan nen niet vergeten. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van Burge meester van Gerrevink in spoedeischende vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Het eenige agenda-punt was het aangaan /an een geldleening, groot f 14.300 3 pet. tegen de gewone voorwaarde met pet. provisie, tot aflossing van enkele restanten van leeningen k 4 pet. Met alg. stemmen werd hiertoe besloten. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6