AcacEemaenieuws OMGEVING RIJNSTREEK Inbraken te Nieuwkoop Burgerlijke Stand FAILLISSEMENTEN Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R.K, SYMPHONIE-ORKEST Deze week had de eerste vergadering plaats om tot oprichting te komen van een R.K. Symphonie-orkest. De opkomst was zeer goed. De heer J. Kok opende de ver gadering en memoreerde, dat het hoogtijd is, dat Leiden over een goed R.K. Sympho nie-orkest beschikt.. De vergadering was het hier mee eens. Alle aanwezigen, 26 in getal, gaven zich als lid op, zoodat nu reeds een begin gemaakt kan worden met de repetities. De leiding berust bij den heer Theelen, en als eerste concert-meester werd benoemd de heer Jac. Kroon. Op voorstel van den heer Jac. Kroon kunnen alleen leden aangenomen worden met voldoende muziekkennis, om direct bij het orkest plaats te nemen. Als voorloopig bestuur werden gekozen de heeren J. N. Kok, Th. Kramp, A. v. d. Kaay en mej. A. Epskamp. E/e repetities zullen worden gehouden op Maandag om kwart over acht in de repe- titezaal van de R.K. Harmoniekapel „Pe- rosi", Pieterskerkgracht. Nadat er nog eenige punten werden be handeld, sprak de wn. voorzitter den wensch uit, dat allen, die viool, cello, of een ander blaasinstrument bespelen, lid •uilen worden van het R.K. Symphonie- orkest. A.s, Maandag begint de eerste re petitie. Zij, die lid wenschen te worden, kunnen zich opgeven bij het voorl. be stuur of op de repetitie. Tevens deelt het bestuur mede, dat als lid worden aangeno- en heeren zoowel als dames, en dat zij over een eigen instrument moeten be schikken, uitgezonderd de blaasinstrumen ten. De adressen waar men zich als lid kan opgeven zijn: J. N. Kok, v. d. Duinstr. 22, Th. Kramp, Rijnkade 5, A. v. d. Kaay, Ko- r.inginnelaan 54 en Jac. Kroon, Aloëlaan 31 Kroon, Aloëlaan 31. Vereen, van Taxi- en Luxe Automo-biel- verhuurinrichtingen voor Rijnland. Wij vernemen, dat het bestuur van bo vengenoemde vereeniging een ongeveer gelijk adres, als ingediend bij B. en W. van deze gemeente, heeft gericht tot de College's van Burgemeester en Wethou ders der gemeenten Oegstgeest, Leider dorp en Zoeterwoude. In het adres wordt nog opgemerkt, dat de vereeniging het zeer op prijs zal stel len indien een van de College's het initia tief zou willen nemen voor het plegen van overleg tusschen de gemeentebestu ren, ten einde een zooveel mogelijk uni forme regeling van het taxi- en luxe auto mobielverhuurbedrijf in Leiden en rand gemeenten te bekomen. LEIDEN, 4 Nov. Hoe noem je dat: als je iets gekregen hebt, wat je heel erg noodig had, en ze ne men het je direct wser af? U bent heel wat geleerder dan wij, en u zult zoo'n gewaar wording wel in een schoon spreekwoord weten uit te drukken. Wij eenvoudige men- schen kunnen dat niet, maar wij zeggen bij zoc'n teleurstelling heel eenvoudig: „Wel potverdorie nogantoe!".Mag dat in de krant, mijnheer de Hoofdredacteur? Als 't mag, zet 't dan nóg maar eens: Wel potver dorie nogantoe! Moet u weten, mijnheer de Hoofdredac teur, dat wij, Haagweg-bewoners, al jaren lang zitten te verlangen, dat op ons Haag- weg-bruggetje het verkeer wordt geregeld. Ként u het Haagweg-bruggetje, mijnheer de Hoofdredacteur? 't Is net zoo'n brugge tje als verleden week bü Heck in de etalage stond. Lief maar klein. De Spoor wegen hebben dat in hun rijke jaren daar neergelegd, 't Is zoo breed als 'n oud-model spoorweg-coupé, met 'n trottoirtje van 4 decimeter. En een verkéér op dat dingetje! Laten we nou een poosje geleden ineens verrast worden met eenverkeersagent! Of liever met twee!! Twéé, mijnheer de hoofdredacteur. Aan weerskanten één. En druk dat die het hadden! Ik heb de heele morgen in m'n deurpost gestaan met een kop koffie, om die aardige agenten even te laten drinken, uit pure blijdschap dat we nu eindelijk onze zin hadden! Maar heusch, mijnheer de hoofdredacteur, wil u wel ge- looven, dat ik de heele tijd geen gelegen heid kreeg, om m'n koffie te presenteeren? Geen oogenblik waren die mannen vrij. Al maar armengezwaai, want ik heb het al gezegd, het verkeer over dat lieve vlon dertje is ongeloofelijk druk, vooral in de top-uren. Hè, ik was toch zoo blij. Vooral voor on ze kinderen, mijnheer de Hoofdredacteur. Want vlak bij dat bruggetje staat een la gere- en een bewaarschool, en op den Haag- weg zijn geen trottoirs. De fietsen moeten, vanwege de vele auto's, gewoon vlak langs de huizen rijden. Ik verkeerde dien dag in een zonnige stemming. Ik had de heele we reld wel willen omhelzen, en ik heb over de verkeers-autoriteiten van Leiden een heel vriendelijke droom gehad. Den volgenden dag stond er nog maar één verkeersagent. De andere was zeker op vacantie. Misschien trouwde z'n doch ter wel dien dag. Nou ja, raet één agent ging hst ook. Maar toch niet zoo heel vlot als gisteren. Maar nóg een dag later trouw de dien andere z'n dochter, geloof ik, óók. Want toen stond er niemand meer. En elk voertuig probeerde weer met een flink vaartje het ander vóór te zijn, om het eerst op het vlondertje te komen. Kijk, mijnheer de hoofdredacteur, dat is slimheid van die fietsers en chauffeurs, want als ze eenmaal op hst bruggetje zyn, dan hoeven ze niet meer te wachten op het verkeer van den overkant. En sinds dien dag trouwt eiken dag een dochter van een verkeersagent. Tenminste we hebben zoo'n engel van 'n man sinds die twee heerlijke dagen niet meer gezien. En wéér sjeest 't verkeer over ons kraken de, piepende bruggetje. En wéér staan de voetgangers op 't 4 decimeter-trottoirtje met de rug tegen het hekje geklemd bij 't passeeren van die dikke vrachtauto's. En wéér houden we ons hart vast voor onze kindertjes. Heb ik nou te veel gezegd, mijnheer de Hoofdredacteur, toen ik een klein vloekje zei, u weet wel, van: Potverdorie nogantoe? M'n buurman is matroos geweest, en die zegt 't nog anders. Iets meer kruiig. Hoe moeten wij het nu aanleggen, om ons aller vriend, den verksersagent, terug te krijgen? Kijk, wij zijn maar eenvoudige luidjes, en weten niet wat we hiervoor moeten doen. Kunt u onder dit stukje niet een gaatje open peuteren, om ons een klein antwoordje te geven? En vindt u ook niet, dat op ons Haagweg-bruggetje zeker op de top- uren een verksersagent noodig is? Als u het ook vindt, zegt u het dan eens. Dan doet onze vader-burgemeester het mis schien wel eerder. Mijnheer de Hoofdredacteur, mag ik u bedanken voor uw goedheid en uw geduld? Haagwe g-b ewoner. Aan den geachten Haagweg-bewoner, die zich zoo bu:tengewoon vriendelijk tot ons richt! willen wij gaarne verzekeren, dat wij het heelemaal met hem eens zijn. Er moet een radicale /erbetering komen. Maar zoolang deze er niet is, kan een ver keersagent daar nuttig en noodig werk deen. Richt U zich 'ns met een dergelijk verzoek tot den Burgemeester. Red. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen klassieke letteren: de heer G. Quispel, Alblasserdam (cum laude); Doctoraal examen Indisch Recht: de heer F. V. Niermans, Den Haag; Candidaatsexamen Rechten: de heer J. H. Wijsman, Amsterdam; Doctoraal examen Rechten: de heeren M. E. J. Hij mans, Den Haag; J. C. R. van Glnkel, Den Haag; Examen van apothekers-adsistent: Mej. J. J. van Dorp, Voorburg. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld' „La construction relative en Ital en", de heer H. Noordhof, geboren te Lippenhuizen. LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Zondag 7 Novem ber na de H. Mis van 7 uur maandelijksche Algemeene H. Communie. Te 11.30 uur en na het Lof bijeenkomst. Maandag 8 November: te 7.30 uur too- neelclub „Adolf Kolping". Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 11 November te 7.30 uur bil jartclub A.D.O. en tooneelclub „Adolf Kolping". Zaterdag 13 November na het Lof bijeen komst. K.J.M.V. Maandag 8 November te 8.30 uur spreekt de Weled. Heer J. Böckling over „Gezinsstichters". Dinsdag 9 November te 7.30 uur Maria- Congregatie. VEUR. Biljartwedstrijd. Gisteravond speelde het 2e vijftal van K.D.O te Veur voor de nederlaagwedstrijden tegen T.O.P. 2 uit Leiden. Met 64 wist T O.P. 2 dezen wed strijd te winnen. Onder een wagen. Gisterenmiddag ge raakte het zoontje van de heer J. v. B. uit de Plaspoelstraat onder een met paard be spannen groenten wagen van den heer V. uit Leidschendam. De jongen was met eenige andere jongens in de Zijdestraat aan het voetballen en ging 200 in het spel op, dat hij niet op het verkeer lette en zoo doende in botsing kwam met den wagen en met een zijner beenen onder het wiel terecht kwam, waaraan hij verwondingen opliep, terwijl zijn gezicht eveneens ver wond werd. Door een lid van de Ned. E.H. B O. werd hulp verleend, waarna dr. Per- quin den knaap verder behandelde en naar de ouderlijke woning vervoerde. ZILK. Fancyfair. Ten bate der Derde Orde alhier wordt heden en morgen in het pa rochiehuis een fancy-fair gehouden. Kookcursus. Vanwege de Lichtfabrie ken te Leiden wordt in het parochiehuis een kookcursus gegeven ten behoeve van de gasverbruikers. De animo is buiten ver wachting groot, zoodat het noodzakelijk bleek de cursisten in twee ploegen te ver- deelen. Volkszang. Na een voorbereiding van een week door twee Paters uit Maastricht van de Orde der Franciscanen is in onze parochiekerk de volkszang ingevoerd. Eekhoorn gevangen. Als een „zeer groote zeldzaamheid' kan worden gemeld, dat door eenige werklieden in de duinen in een schaftschuurtje, een eekhoorn gevan gen is.... Het beestje was zoo tam, dat het geen aanstalte maakte om te vluchter» Ook een jubileum. Maandag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat alhier werd op gericht de loterijclub „Wist ik het maar", thans genaamd „Zonder geluk vaart nie mand wel". De secretaris, de heer P. A. de Groot, zal dan tevens 20 jaar die func tie waarnemen. Een en ander zal eenigs- zins feestelijk worden herdacht. De 100.000 zou wel het mooiste feest zijn. Eenmaal werd de ƒ25.000 gewonnen. Bloembollen gestolen. Ten nadeele van de firma v. Z. werden in den afgeloopen nacht 6 manden tulpen gestolen. Dieven kregen kous op den kop In den afgeloopen nacht is in Nieuw koop op vier plaatsen ingebroken. De dief of dieven brachten eerst een bezoek aan consistoriekamer der Gere formeerde kerk aan de Stationslijn. Door het boren van gaten in de ko zijnen en het verwijderen der pennen, wisten zij de ramen open te schuiven. Het geheele vertrek werd doorzocht en een collectebusje geledigd. Dit busje heeft op zijn hoogst 1.50 bevat. Niet tevreden met deze buit, hebben de inbrekers hun fortuin trachten te zoeken in een drietal landhuisjes, even eens aan de Stationslaan gelegen. Bij den heer L. P. Stoppelenburg werd de geheele beneden-verdieping doorsnuffeld. Ofschoon een horloge en een nieuwe fiets voor het grijpen wa ren, lieten de heeren deze voorwerpen onaangeroerd. Het was hun blijkbaar cm geld te doen. Met een oogst van 23 centen bliezen zij de aftocht. Ook beproefden zij hun geluk bij den heer C. Nell, doch daar gelukte het hun niet binnen te komen. Bij diens buurman, den heer A. Grins, slaagden zij erin binnenshuis te komen. De geheele beneden-verdieping werd doorzocht, doch niets wordt ver mist. Met de kous op den kop zijn de in brekers vervolgens naar hun haard en bedsteden teruggekeerd. De dieven schijnen dezelfden te zijn, als degenen, die ook te Zevenhoven en Rijnsaterwoude zulke treffende bezoe ken aan consistorie-kamers brachten. AARLANDERVEEN Personalia. Onze vroegere plaatsge noot, de heer Th. Cock, die met ingang van 1 April 1936 was benoemd tot secretaris van District 2 der L. C. V. voor Zuid- Holland, is dezer dagen tevens benoemd tot secretaris van District 15 van genoem de L. C. V., zoodat thans door hem wordt waargenomen de secretariaten 2 en 15. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN „TROUW AAN MUSSERT, ONTROUW AAN DE KERKE LIJKE OVERHEID". Ook de T ij d schrijft naar aanleiding van het overlijden van een Katholiek te Til burg, die lid was van de N.S.B.: „De Tilburgsche N.S.3.-er, een fatsoen lijke jongeman, die handelsreiziger van be roep was, is standvastig gebleven in zijn trouw aan Mussert en zijn ontrouw aan de kerkelijke overheid. Het bisschoppelijk ver bod moest hem treffen, omda- hij geen „ge woon lid", maar een actief propagandist van de N.S.B. was, als zoodanig bekend stond en verklaarde zulks te willen blijven. De zielzorger van het Katholieke zieken huis, waar hij overleed, heeft zich alle priesterlijke moeite gegeven om den zieke in het aangezicht van den aood tot een beter inzicht te brengen, maar kon tenslotte niet anders dan de consequentie aanvaarden, die de zieke zelf mét een volharding, die voorwaar een betere zaak waardig zou zijn geweest, verkoos: de consequentie van zyn verzet tegen het ernstige bmdende voor schrift van hei Nederlan Jsche episcopaat. De N.S.B. en in het üijzonder haar zoo genaamde Raad van Katholieken, heeft deze aangelegenheid gebruikt voor een de monstratie. Bij de teraardebestelling gin gen gisteren Mussert, de Marchant et d'An- sembourg, De Haas en Boddé aan het hoofd van een kleine schare Tilburgsche N.S.B.- ers. Een krans van Mussert droeg, volgens het verslag in het nationaal-socialistische dagblad, het opschrift: „Ieder die gelooft in God, vertrouwt op God. Rust in dien vrede". Een krans van den „Raad van Ka tholieken" droeg volgens hetzelfde verslag de pauselijke kleuren, en het opschrift: „De waarheid zal ons vrij maken. Rust zacht". De heer De Haas. die ;aan het graf zou spre ken, werd door zijn ontroering overmees terd. De heer Boddé nam zijn plaats in en LEIDEN. Geboren: Adriana Clasina Margare- tha d. van H. J. v. d. Hulst en J. M. Roest Johannes Cornells z. van J. Heems kerk en N. C. Schoneveld Johannes Leonardus z. van L. P. Koele wijn en J. A. Lipman Gerrit z. van Th. J. v. Veg- ten en M. J. Hofman. Overleden: J. Massaarv. d. Red den wede. 95 j. zeide o.a.: „Wij hopen eens te sterven zoo als gij en geven de voorkeur aan een rustig geweten, met zwart hemd als symbool en ongewijde aarde, boven 'n schuldig geweten met smetteloos hemd en gewijde aard". Daarna werd er gebeden. Men moet hopen, dat het onvoorbereid zijn van den heer Boddé hem deze en der gelijke woorden in den mond gaf Maar hij had beter gedaan de tranen van zijn voor ganger na te volgen, in plaats van het pro fane zwarte hemd te stellen tegenover de heilige symbolen der Moederkerk en het door Mussert gerustgestelde geweten te genover de trouw aan Gods Kerk. Het „geval'waarvan de N.S.B. nu een sensatie maakt, is niets meer dan een con sequentie uit de sinds jaar en dag inge nomen posities. En de verantwoordelijkheid die dezen leiders nu wel bewust moest wor den, geeft inderdaad meer reden tot tra nen dan tot de tragische Donquichotterie met pauselijke kleuren. De „Raad van Ka tholieken" nam hier een post van verant woordelijkheid op zich, die zich meet met die van de Bisschoppen. Maar dezen zijn door God geroepen; zij zijn het door Mus sert. Ten overstaan van de bittere conse quentie van den Tilburgschen jongeman doen dan ook de tranen van De Haas op rechter aan dan Boddé's liberale gewetens pose". Surséance van betaling: Bij beschikking der Arr. Rechtbank te Amsterdam, dd. 1 Nov. 1937, is aan Jacobus Gijsbertus Duijtiers. koopman, wonende te Amsterdam, Prinsengracht 673 (Proc. mr. Rud. J. Arnoldi) definitief surséance van betaling verleend voor den tijd van zes maanden, ingegaan op 4 Oct. 1937, het be noeming van mr. L. D. Frank, Amsterdam, Keizersgracht 756, tot bewindvoerder. Uitgesproken: Johannes Selman, landbouwer, Venhui zen. Cur.: mr. A. J. M. Leesberg. Johannes Antonius Besteman, electriciën, Alkmaar, Julianastraat 9. Cur.: mr. C. Smal. B. A. Jaring, exploitam esner drukkerij er stencilinrichting, Den Helder, Molen straat 3133. Cur.: mr. dr. J. A. E. Buis kool, Behagen" TN.H.). B. A. Bollmann, fabrikant, Ulft, Groote straat 145. Cur.: mr. J. W. U. Doornbos. J. Rsnes, Oosterbeek, Graaf v. Rechteren- weg 9. Cur.: mr. R. Lion. W. Langevoort, slager, Arnhem, Leonl- nusstraat 1. Cur.: mr. J. J. A. Groeneveld. G. Wenink, Arnhem, Singelstr. 22. Cur.: mr. J. P. Bervoets. De nalatenschap van G. J. H. Breukelaar, laatst gewoond hebbende te Leeuwarden, overleden 29 November 1936 in Zuid-Afrika. Cur.: mr H. J. F. Koning. Johannes van Rijk, koopman, Tegelen. Cur.: mr. J. Notermans, Venlo. A. H. Jimmink, ijzerhandelaar, Zutphen. Cur.: mr. R. Bichon van IJsselmonde. F. C. Zwart, handelende onder de firma Uitgeversbedrijf en Drukkerij Agar, Apel doorn. Cur.: mr. T. Vroom, Paschlaan 22, Apeldoorn. H. van Berkel, bankwerker. Den Haag, Stortenbekerstraat 24. Cur.: mr. C. W. de Visser. F. J. van Herck, Den Haag, Stationsplein 20 B. Cur.: mr. H. S Weyl. Th. van Leersum, koopman, Den Haag, Populierstraat 112. Cur.: mr. W. F. Wery. W. A. Dansen Jr., laatstelijk gewoond hebbende te 's-Gravenhage, Laan van Meer- dervoort 835, thans verblijvende Colum- busstraat 134. Cur.: J. K Schsllbach. De N.V. Mjj tot Explouatie van Bakkerij- ondernemingen Aioemoh te 's-Gravenhage, Wagenstraat 125 A Cur.: mr. H. A. Tels. Vernietigd: M. Levie, zich noemende W. Levie, Den Haag. Opgeheven: G. W. F. G. Eichhorn, Den Haag. I. Smit, Den Haag. R. K. UNIVERSITEIT. Het Hoogwaardig Episcopaat van Neder land, handelend als vaste leden van het be stuur der St. Radboutstichting, heeft be noemd tot lid van het bestuur der St. Rad- boudstichting, als opvolger van den heer jhr P. J. J. S. M. van der Does de Wille- bois, den heer mr. F. C. A M. Tilman, pre sident van de arrondissementsrechtbank te 's-Hertogenbosch, wonende te Vught. BEMIDDELING VAN HITLER. In het Japansch-Chinesche conflict. TOKIO, 6 Nov. (A. N. P.). Uit Duitsche bron te Tokio, verneemt Reuter, dat de voorwaarden der Japansche regeering voor een staking der vijandelijkheden in China thans in handen zijn van Hitier. LEIDEN, 5 Nov. GroentenveMng. Per 100 kg.: wittekool f 1.201.30, roodekool 1.603.60, savoyekool 1.002.20, groe- nekool 1.50—3.20, boerenkool f 1.50 3.0, prei 1.50—2.80, kroten 1.20—2.10, kroten, gekookt 46, uien 2.80—7.20, peen 1.204.10, spruiten 2—12, andijvie 2.—, sla 2—3, Nero f 2.50—2.70, drui ven 12—24, snijboonen 13—33, stokboo- nen 20—39, pronkboonen f 3—7, stam- boonen 1432, per 100 kg.: witloof 9— 18, spinazie f 2—11, tomaten A 5.00 14.20, idem B f 5.80—18.—. idem C f 4.00— 9.60, idem CC f 4.00—5.80, per 100 stukj andijvie 6080 cent, komkommers 2.90 3.00, bloemkool 1.50—11 60, salade 0.60 1.30, knolselderie 2.002.90, per 100 bos: kroten 5060 cent, pieterselie f 0.30 1.radijs 0.501.30, selderie 3090 cent, bleekselderie 20 cent, peen 2.90 6.00, raaostelen 80 cent. 6 Nov. Boter. Aanvoer 525 kg. Prij zen prima fabrieksboter 1.61, prima boe- renboter 1.47 1.60 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 1 tot en met 0 Nov. Aangevoerd 11000 stuks lange turf, prijs 89 oer 1000 stuks. VEUR, 5 Nov. Groentenveiling. Kropsla le soort 0.60—1.60, peen f 2.90—4.80, bloemkool le soort 4.706.10, 2de soort 2 503.20, uitschot f 1.'50, tomaten midd. 4.005 10, gr. ronden 4.205 50, 2e soort 2.503.60, bonken f 2 103.00, an dijvie per 100 60—90 cent, süinazie per 4 kg. 3041 cent, postelein 1112.50. snij boonen 2526, spercieboonen f 2836, radijs 6090 cent, prei 2.803.90, selde rie 1.101.40, meloenen 8.0034.00, Druiven f 7.208 00. ZOETERWOUDE, 3 Nov. Eierenveiling Algeem. Belang. Prijzen: kippeneieren 5.60—5 90 per 100 stuks, kippen 70—85 cent, hanen 7095 cent, konijnen 0.85 1.10, eenden 50 cent per stuk, appelen 56 en druiven 1215 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 5 Nov. Groen tenveiling. Druiven 910 cent per pond, andijvie 60 cent, sla f 0.601.60 per 100 krop, aangevoerd 36000 stuks, tomaten A 1.05—1.95, B 1.35—2.25, C 0.65—1.75, CC 50—65 cent per bak, aangevoerd 44500 pond; snijboonen 1.702.30, stek 1.20 1.30 per 10 kg. TER AAR, 5 Nov. Centrale Veiling. Spinazie 12—31 cent, andijvie 8—13 cent, dubb. stamboonen 3.20, witte pronkers 2032 cent, kassnijboonen f 2.102.85, stek 0.95—1.50, uien 4.80—6.10, spruit- kool 6.60—7.40, roodekool f 2.00—2.30, wittekool 1.201.40, savoyekool f 2.20, witlof 13—14, boerenkool 12 cent, radijs 50 cent, selderie 30—90 cent, peterselie 30 cent, knolrapen 60 cent, bospeen 2.50 —4.20, prei 1.60—2.00, sla 0.60—1.20, aardbeien 24 cent, bloemkool 1.511 cent, tomaten 2.00—3.70, druiven 1213 cent„ Raman as 80 cent, schorseneeren 3.70, groenekool 2.40—2.80. Chineeschekool 80 cent. Volgende week Maandag, Woensdag en Vrijdag veiling. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Nov. Groenten- veiling. Waspeen per kist 6585 cent, breekpeen per 100 kg. f 3.304.kroten per 100 kg. 2.50—3.50, roodekool per 100 kg. 1.50—2.90, gelekool per 100 kg. 1 00 1.20, groenekool per 100 kg. 1.502.20, uien Der 100 kg. 7.207.40, bloemkool I per 1Ó0 5.10—9.30, idem II per 100 2.30 —5.10. VINKEVEEN, 5 Nov. Groentenveiling. Snijboonen f 1931, idem stek 1517, witlof I 811, idem II 35, savoyekool 3, roodekool 3, en spinazie f 37 per 100 kg.; Tomaten A 3.007.50, idem B. 4 00—9.80, idem C ff 3.00—6.30, idem CC 23 per 100 pond; Bloemkool f 1.507, kropsla f 1.203, bleekselderie 25, an dijvie 0.60—1.00 per 100 stuks; Peterselie f 3selderie 6.peen 2.506.00 per 1C0 bos. BOSKOOP, 6 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Pechtold 20 31 cent, Wendland 3053 cent, Hadley 2036 cent, Briarclif 1525 cent, Butterfly 30—42 cent, Steward 15—23 cent, E. G. Hill 3046 cent, Rosalandia 2034 cent, Florex 3041 cent, Phoebe 4564 cent, Chas. B. Kilham 1521 cent, Edith Helen 3047 cent, Aug. Noack 1428 cent, Else Poulsen 1018 cent, Ellen Poulsen 1523 cent, Paul Grampel 10—18 cent, Ingar Ohlson 2031 cent, Vierlanden 1830 cent, Chrysanten, grootbloemig 4070 ct.f idem tros 616 cent, Clematis Prins Hen drik 1.20, Ligustrum 12 cent. UTRECHT, 6 Nov. Vee. Totaal aange voerd 3170 stuks vee w.o. 925 runderen. Prijzen: stieren 2932 cent, handel rede lijk, met meer vraag, slachtkoeien 2e srt 3135 cent 3e soor 2730 cent, handel re- deHik, iets hoogere prijzen. Vaarzen 140 220, pinken 90145, melkkoeien 170 220, kalfkoeien 180270, varsekoeien 140200 per stuk, handel redelijk, aan voer ruimer, iets oploopende prijzen. 760 magere kalveren, waarvan 250 van de Utrechtsche vakvereeniging: Geschetste f 7095, ongeschetste 4075, handel re delijk: 450 nuchtere kalveren f 7.0010.50, handel vlug, priizen onveranderd; 425 ma gere varkens f 29—54, 480 biggen 1420. handel matig; 30 magere schapen f 2232 100 weidelammeren 1425 per stuk. Handel vlug. geringe aanvoer door mond en klauwzeer; de prijzen liepen iets op. WISSELNOTEERINGEN AMST" DAM! Londen 9 04'/,9 Berlijn 73 00 Parijs 6 141 /2 Brussel 30.80 Zwitserland 42 02 Konenhagen 40 37U2 Stockholm 46 62l/2 Oslo 45.45 New York 1.803JA Praag 6.34

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3