AGENDA ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? BETROKKEN. De Bilt selnls De levering opgedragen. Het Comité tot aanbieding van een ge schenk voor het nieuwe Stadhuis deelt ons mede, dat het Carillon, wil het op tijd dus bij de ingebruikneming van het nieu we Stadhuis gereed zijn, thans moet worden besteld, aangezien de fabrikanten anders de tijdige aflevering niet kunnen garandeeren. Met het oog hierop is de levering van het Carillon gegund aan de Koninklijke Fabriek van Torenuurwerken en Torenluid- klokken firma A. H. van Bergen te Heili- gerlee, voor zooveel betreft de levering van klokken en klepels en aan de N.V. Fabriek van Torenuurwerken, Carillon en Rader werken v.h. J. H. Addicks en Zn. te Am sterdam, voor zooveel betreft het overige gedeelte als de klokkenstoelen, het ver vaardigen, monteeren enz. van kunstspel- apparaten, het mechanisch spel, enz. DE OVERDEKTE. Gisteren was het de eerste dag van de werking der Overdekte. Het bezoek is niet onbevredigend geweest. Met inbegrip van de deelnemers aan de*- clubavond van Poel meer (eerst zwommen de dames, daarna de heeren) zijn er omstreeks 500 baders ge weest. Men verzoekt ons nog te willen mededee- len, dat de zwemcostuums voor de Over dekte geleverd zijn door de firma War- necke, Stationsweg. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. In de gisteravond alhier gehouden maandelijksche vergadering van de Maat schappij der Nederlandsche letterkunde heeft prof. dr. F. L. Ganshof, hoogleeraar te Gent, een lezing gehouden over: Clovis. In het licht van de jongste onderzoekin gen van Krusch, Levillian, Lot, Petri, Steinbach en vooral van Van de Vyver, schetste prof. Ganshof een portret van den stichter van het Frankische rijk en gaf hij een idee van diens politieke werk zaamheid. In het bijzonder stond spreker stil bij de onderwerping van het tot dien tijd Romeinsch gebleven gedeelte van Gallië, bij den doop van Clovis en bij diens politiek ten opzichte van den ko ning der Oost-Goten, Theodoric. Spreker deed de sterke tegenstelling uitkomen tusschen beide vorsten en hun respectief optreden en toonde aan dat zij niet slechts twee verschillende houdingen vertegen woordigen tegenover de Romeinsche tra ditie, maar tevens twee werelden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 7049. Mo derne woninginlichting, Leiden, Volders- gracht 15, meubelmakerij. E.: F. J. v. d. Moolen, Leiden. Wijzigingen: 6653. C. v. d. Heuvel v.h. J. G. Wolff, Leiden, Lange Mare 66, sigaren, koffie, thee en manufacturen. Overl. E.: C. van den Heuvel, d.d. 30 Oct. 1937. 6924. „Wollana", Leiden, Haarlemmer straat 196a, handwerkmagazijn. Uittr. E.: M. A. Knegtel, Leiden. N.E.: A. Knegtel- v. d. Bosch, Leiden (H.V.). Prof. dr. M. David, bijzonder hoogleer aar vanwege de Stichting voor Oud-se- mietische, Hellenistische en Joodsche Rechtsgeschiedenis, om onderwijs te ge ven in de Babylonische, Assyrische, Is raëlitische en Hellenistische Rechtsge schiedenis aan de Rijksuniversiteits alhier, zal zijn ambt aanvaarden met het uit spreken van een inaugurale oratie op Vrijdag 19 Nov. a.s. te 4 uur in het Groot Auditorium. Mej. M. Velthuijzen, alhier woonachtig, slaagde aan de Universiteit te Amster dam voor het doctoraal examen letteren, hoofdvak muziekgeschiedenis. Dit is het eerste examen in dit vak aan die universiteit. ST. JOSEPHSGEZELLEN. Zooals afgesproken, is de H. Mis voor onze overledenen morgen om 9 uur in de St. Lodewykskerk. Alle Gezellen zijn present. De bijeenkomst op het R. K. Kerkhof heeft niet plaats om kwart over twaalf, maar om half twaalf. Ieder is dus om half twaalf op het Kerkhof; wij beginnen na tuurlijk precies op tijd. Vanaf morgenavond kunnen de Gezell- len zich opgeven aan den Senior voor het winterprogram van Kath. Leiden. Men geve naam en adres op, betale 1.en wij zorgen, dat u nog deze week in het bezit zijt van het winterprogramma, waarin drie kaarten, welke recht geven op drie interessante avonden: 28 November. Christus-Koning herden king. De voorzitter van het comité van Kath. Actie „Voor God", prof. Steger zal een propagandarede houden; 27 Dec., een tooneelavond. De voor ons niet onbekende Pierre Balledux zal met zijn gezelschap opvoeren: „De groote kans"; 22 Februari, een tooneelavond. Jan Musch, ook niet onbekend, voert op „Job heeft geduld". Laten de Gezellen zich in deze week opgeven, liefst zoo spoedig mogelijk, an ders beloopt men groote kans geen kaar ten meer te kunnen koopen. H. SCHRAMA, pr. BEGRAFENIS NOTARIS v. HAMEL. Hedenmiddag te half één had op de be graafplaats Rhijnhof de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. A. v. Hamel, oud-notaris en oud wethouder van onderwijs te Leiden. In den stoet kwamen o.a. mede jhr. N. C. de Gijselaar, oud-burgemeester van Lei den en mr. dr. C. E. v. Strijen, gemeente secretaris. Verder waren nog aanwezig de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuy- zen, de heeren mr. Rueb en mr. v. d. Kop pel, voorzitter en secretaris van de Kamer v. Toezicht op de Notarissen te den Haag, de heeren Roëll, Bosman, Jaeger, Sobels, en gepens. vice-admiraal A. F. Gooszen, allen namens de Leidsche Spaarbank, waarvan mede verschillende leden van het personeel aanwezig waren, de heer mr. W. Brouwer, namens de Ver. Oost en West, afd. Leiden, mej. Voltman namens het bestuur van de Kweekschool voor voorbe reidend onderwys, wethouder v. Stralen, de notarissen Coebergh, Stumpel, Marcusse en v. Eek, alsmede verschillende collega's uit den Haag en enkele raadsleden. Aan de groeve werd het woord gevoerd door oud-burgemeester de, Gijselaar, die de vele verdiensten van den overledene voor de gemeente op treffende wijze schetste. Na een dankwoord werden bloemen in het graf gestrooid. VERKEERSVEILIGHEID VAN VRACHTAUTO'S. Woensdag van de volgende week komt opnieuw een auto in Leiden, ten einde de vrachtauto's te controleeren op verkeersveiligheid en bedrijfszeker heid. Het denkbeeld van den Bond van Be drijfsautohouders in Nederland, om in sa menwerking met het Wetenschappelijk Be drijfsauto Instituut controle mogelijk te maken op den toestand van motorrijtui gen, zoowel met het oog op de verkeers veiligheid als de bedrijfszekerheid, heeft in de practijk zijn juistheid bewezen. Controle is noodig. Dat is een ervaring, die talloos vele bedrijfsautohouders hebben opgedaan. Zij is nuttig, omdat kostbare re paraties in een nabije toekomst vermeden konden worden. Zij is voordeelig, doordat zij bedrijfsstoornissen, die geldkosten, voor kwam. De technische controle wordt in steeds meer landen uitgevoerd. De F. I. T. C. A., de internationale fe deratie van bedrijfsautohoudersbonden in de verschillende landen, heeft de noodzake lijkheid van technische controle ter ver hooging van de verkeersveiligheid en be drijfszekerheid voor het wegtransport er kend en zal die zooveel mogelijk bevorde ren. De F. I. T. C. A. verbindt daaraan de voorwaarde, dat de controle dient te ge schieden door een neutrale instantie. Zij moet dus niet plaats hebben door of van wege de gebruikers, die belang hebben bij goedkeuring, noch door den Staat of eenige overheid, omdat die belang hebben, althans kunnen hebben bij zaken, die wel iswaar indirect verband houden met het autotransport, doch waarvoor beter afzon derlijke voorschriften kunnen worden ge geven. De internationale organisatie wensch een internationaal en onafhankelijk insti tuut, dat in geen enkel opzicht betrokken mag zijn bij den handel in of het gebruik van automobielen. De B.B.N, is ten deze al voorgegaan door de onderwerpelijke controle op te j dragen aan het W.B.I., dat werkt volgens de reglementen van het Bureau Veritas I te Parijs en daardoor geheel aan de ge- I stelde voorwaarden voldoet. Dat de be- I drijfsautohouders vertrouwen stellen in j deze neutrale controle blijkt overvloedig I uit het groote aantal wagens, dat voor j onderzoek wordt aangeboden. Het is nu al voor de derde maal, dat een controlewagen te Leiden aanwezig zal zijn, om aan de toenemende vraag om onderzoek van motorrijtuigen te voldoen. De controle vindt plaats op Woensdag, 10 November a.s., standplaats: Lammer- i markt. I Iedere bedrijfsautohouder, die wil me- Idewerken aan de verkeersveiligheid en daarbij het belang van zijn bedrijf ver staat, stuurt zijn wagens ter controle. Gistermiddag te 3 uur is de 14-jarige metselaarsknecht K. R., wonende Pioen- straat, met zijn rijwiel op het Levendaal te water gereden doordat hij tegen een paaltje reed. Hij werd spoedig op het droge gehaald, doch had geen letsel op- geloopen. Geveilde perceelen. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe bergh, notaris alhier: De huizen en tuinen aan den Ouden Singel alhier nummers 236 en 238 teza men in bod 10.100.kooper de heer K. L. van Duuren q.q. alhier voor 10.101.—. LEIDEN. Tot en met 20 November expositie „Wim van Woerkom", Nieuwe Rijn 33. Maandag Fritz-Hirsch operette, Leidsche Schouwburg, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Alphen, Flim, Hóvens Gréve, Kors en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. BIOSCOPEN. Trianon. Zulke edele en heldhaftige menschen als op de film ontmoet je toch maai zelden in het dagslijksch leven! Wij hebben nooit bi- zondere hoogachting of bizondere minach ting gehad voor monteurs van bovengrond- sche hoogspannings-netten; zoover wij we ten, hebben wij trouwens nooit met een van deze heeren kennis gemaakt. Maar wie de film „Hoogspanning!!Levensge vaarlijk!" heeft gezien, moet wel de in druk krijgen, dat deze monteurs heldhaf tige en kranige kerels, mannen van stavast en uit één stuk zijn helden, die door de wereld worden miskend. Deze filmische verheerlijking van een bepaald beroep komt ons knap overdreven voor, wat niet wegneemt, dat men de vertooning van deze rolprent met plezier zal bijwonen. Er is voor sensatie genoeg gezorgd; duizelige menschen zitten met hun oogen dicht, wan neer een van die waaghalzen hoog in de lucht over smalle ijzeren binten jongleert en balanceert. Een enkele maal komt er een omlaag-tuimelen, waarop de toeschou wers een kreet van afgrijzen slaken, of schoon zij al dien tijd op een ongelukje hadden gevlast. Dit levensgevaar verhin dert niet, dat deze monteurs met hart en ziel aan hun beroep zijn gehecht en zelfs aar dige meisjes in de steek laten als hun werk hen roept. Werkelijk: voorbeeldig! De tweede film behandelt een „Proces met Gesloten Deuren", en omdat dit pro ces met gesloten deuren werd gevoerd, kregen we er niets van te zien. Wat wel vertoond werd: de droevige nasleep van dit proces twintig jaar later, als een schoo- ne en gelukkig-gehuwde vrouw door een gewetenlooze afperser tot wanhoop wordt gebracht. De intrigues, die rond deze vrouw worden geweven en de zielsconflicten, waaruit zij geen uitweg weet, vormen hel thema van deze spannende film. Lldo. Wanneer u deze week naar Lido gaat om Eleanor Powell te zien en te hooren, moet u er niet heen gaan om een span nend verhaal te zoeken of een detective- puzzle, geen adembenemende sensatie van halsbrekende waagstukken noch wijd- sche en imponeerende natuurtafereel en. „Born to dance" is een film, waarin de tap-dans hoogtij viert en de lichte Muze van de vroolijke zang en de jazz. Tus schen de dansen door speelt zich ook nog een liefdeshistorie af verwikkeld in een paar liefdesdrama's, welke alle hun uit gangspunt hebben in een duikboot van de Amerikaansche marine. Hoe het komt, dat de Jantjes van deze duikboot zoo zangeris en danserig zijn, is een vraag, welke bij deze film niet te pas komt; in ieder geval verzeilen eenigen in de we reld van de revue, waar gedanst wordt en de geweldige schittering der finales het oog verrukt. Het voornaamste van deze film is de ongelooflijke danstechniek van Eleanor Powell. Men mag over den tap-dans, wel ke in Amerika buitengewoon populair moet zijn, want op Amerikaansche films ziet men niet anders meer denken wat men wil, maar technisch is het dansen van deze actrice ongelooflijk knap. Er tusschen -door worden eenige origineele geestigheden gevlochten, zooals bijv. de agent in het park, die plotseling een on zichtbaar orkest gaat dirigeeren, wat een knap staaltje is van komische expressie. Het vóór-programma bevat een paar kleine films met dolle scènes en verma kelijke kluchtigheden, benevens een tee kenfilm en het gebruikelijke journaal. Een programma voor volwassenen. Casino. Het voorprogramma is deze week rijk voorzien. Naast een uitgebreid journaal, waarin o.a. is opgenomen de aankomst van Jean Battan na haar recordvlucht naar Londen, wordt er een tweeacter vertoond van den man, die nooit lacht, de oud-ge- diende, Buster Keaton, als inbreker. De voorfilm „Om hun Kind" is een ech te Shirley Temple-film, het scenario is voor haar geknipt. Molley (Shirley Temple) is het zonnetje in huis bij de doktersfamilie Middleton, welks leden in goede harmonie met elkan der leven. Door een misverstand komt er verwijdering tusschen de ouders en zij staan op 't punt te gaan scheiden, wanneer Molley verdwenen is. Overal wordt ge zocht, totdat zij*gevonden wordt in gezel schap van een landlooper. Dit geval brengt de verzoening van het echtpaar. Shirley heeft natuurlijk het leeuwenaan deel in deze film. Haar zware, doch dank bare rol vervult zij allerdankbaarst. Haar speeltrant is algemeen bekend en geap precieerd, hoewel men soms niet aan den indruk kan ontkomen, dat zij in haar spel I te veel levenswijsheid legt, die aan- I geleerd moet zijn. Van gemaaktheid echter bij haar geen spoor. De ontelbare enthousiasten van dit wonderkind zullen I met deze film voldaan zijn. I De film, die na de pauze draait, is voor De avond-, nacht-, en Zondagdienst der Apotheken wordt van Zaterdag 6 tot en met Vrijdag 12 Nov. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk, Doe- zastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, te. 274. Ofticieële Crisispublicaties DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937 De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 1 Novem ber 1937 tot en met 6 November 1937 0.85 per 100 K.G. zal bedragen voor groene erw ten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en 0.35 per 100 K.G. voor voedererwten: door telers gedenatu reerd. De steunvergoeding voor veldboonen, welke aan de daartoe gestelde eischen vol doen en welke door telers dan wel hande laren zijn gedenatureerd in bovengenoemd tijdvak, zal 2 per 100 K.G. bedragen. 's-Gravenhage, 5 November 1937. INTREKKING RESTITUTIEREGELING BIJ DEN INVOER VAN ZALM. Daar de invoerheffing op zalm is komen te'vervallen,'zal de restitutie, welke bij den uitvoèr van zalm gegeven wordt, met ingang van 8 November a.s. niet meer worden uitgekeerd. Exporteurs, die nog op restitutie aan spraak meenen te kunnen maken, kunnen zich onder nauwkeurige opgave van hun voorraden, den datum van invoer daarvan en eventueel den datum, waarop deze we der zullen worden uitgevoerd, wenden tot de Nederlandsche Visscherijcentrale, Ju liana van Stolbergplein 34, 's-Graven- mage. 's-Gravenhage, 5 November 1937. 7406 hen, die van iets pittigs houden, aanbeve lenswaardig. Onmiddellijk wordt men in dit bijzondere filmwerk gepakt door het spel van den grooten Chineeschen detective Charlie Chan, die het misdadige gebeuren onderzoekt en oplost met zijn feillooze ze kerheid en kalme vastberadenheid, ook in de meest hachelijke situatie's. Griezelaars mogen, voor ze „Het -geheim van Charlie Chan" gaan zien, hun zenuwen wel terdege laten nazien en zij, die last hebben van akelige droomen, moeten zich tweemaal bedenken.... maar toch gaan. Waarmee we willen zeggen, dat volwasse nen zonder bezwaar het weerstandsvermo gen hunner zenuwen op deze film kunnen gaan toetsen. Luxor. Sherloch Holmes! Wat al geheimzinnig heden doemen er op rond deze figuur der verbeelding van den grooten schrijver Conan Doyle. Wat al detective-verhalen zijn er „tot oplossing gebracht" door dezen mees ter der recherche, die wel over 'n ontzettend dosis geluk de beschikking moet hebben gehad. Zoo is ook de Ufa-film der Alfred Greven- Productie „Sherlock Holmes", waarin Hans Albers de rol van den grooten detective vervult en daarin op meesterlijke wijze wordt bijgestaan door Heinz Rühmann als dr. Watson. Hans Albers en Heinz Rühmann duikea in deze film plotseling op. Zij houden een trein aan, overrompelen het personeel door geheimzinnigheid en niet in het minst ook door de veel besproken en veel beschreven kleeding, waarin de meeste der detectiven plegen te werken, hun plotseling verschijnen in den tuin doet bandieten spoorloos ver dwijnen en hun buit vale den „speurder" in handen. Met grenzenlooze, doch elegante brutaliteit werken beide heeren verder en als zij denken, dat zij wegens oplichting „erin zullen draaien" krijgen zij juist een vereerende opdracht van de politie. Het ge luk is daarbij aan hun zijde en met ver bluffend wonderlijke energie brengen zij de gegeven opdracht tot 'n goed einde, ook al lijken de moeilijkheden somtijds onover- komenlijk. Naturlljk loopen ze toch in den val en het laatste bedrijf speelt zich af in de recht zaal, waar de ontmoeting de laatste ver rassingen brengt. In tijden hebben we niet zulk een goede film van Hans Albers gezien en Heinz Rühmann zorgt natuurlijk voor de komi sche noot. Een film, om te gieren van het lachen en toch vol spanning, v/aardoor men volop kan genieten. Voor de pauze gaat als hoofdnummer „Een soldaat en een Jong Meisje" met Barbara Stanwyck in de hoofdrol. Het programma opent als steeds met tal van nieuwigheden op journaalgebied. Verwachting: Zwakke tot matige Noord- Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, weinig of geen re gen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 774.0 te Riga. Laagste barometerst.: 744.8 te Akureyri. De depressie in het Noorden, waarvan het centrum thans benoorden IJsland ligt, breidde zich over Noord-Scandinavië uit, waardoor het gebied van hooge luchtdruk in het Noorden aangetast werd. Dit gebied breidde zich echter over het Noordelijk deel van de Noordzee uit. Voor de Portu- geesche kust bleef de luchtdruk laag. Langs de Noorsche kust waaien plaatselijk krachtige tot stormachtige Zuidelijke win den, overigens is in het geheele waarne mingsgebied de wind zwak tot matig met betrokken lucht en plaatselijk motregen. Alleen in het Zuidelijk deel van Frankrijk is de lucht meest helder tot licht bewolkt. De hooge Alpentoppen steken boven de wolken uit, er heerscht mooi helder doch koud weer, Jungfraujoch op 3450 mdter meldt 12 graden onder het vriespunt. Alleen in Frankrijk en op Ierland is de tempera tuur onder normaal, overigens is zij er overal boven. Voor onze omgeving wordt voor morgen geen verandering van be- teekenis in den w eerstoestand verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 8.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSÜRS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 4.53 uur tot Zondagmorgen 6.36 uur; van Zondagnamid dag 4.51 tot Maandagmorgen 6.38 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 7 Nov.: voorm. 4.52 en nam. 5.uur,, op Maandag 8 Nov. voorm. 5.27 en nam. 5.36 uur. MARLA CONGREGATIE. Parochie O. L. Vr. Hem. en St. Joseph. Maandagavond worden alle congreganis- ten, zoowel van afdeeling A als van afdee- ling B o m9 uur in de kerk verwacht om den rozenkrans te bidden voor hun over leden medelid der congregatie H. Wallaart. Ook worden alle congreganisten verzocht des Dinsdags zooveel mogelijk de Uitvaart- Mis van half acht of kwart over acht bij te wonen en de H. Communie te ontvangen. Om 10 uur des Dinsdags zal de begrafe nis plaats hebben, waarbij ook, voor zoover mogelijk, de congreganisten verwacht wor den. De congregatie-Mis voor H. Wallaart zal gelezen worden op Maandag 15 Nov. om 7 uur. J L. LANSBERGEN. Directeur M. C. CARILLON STADHUIS. DE VLEESCHPRIJZEN Men verzoekt ons opname van het vol gende: Het was een zeer bijzondere vergadering, welke door de beide Slagers-Patroons-Ver- eenigingen in den Burcht alhier was ge legd. Leefde, bij de besturen de overtuiging, dat het dringend noodig is, dat de prijzen van het vleesch moeten worden verhoogd, deze overtuiging was gegrond op de steeds hooger oploopende prijzen van den laat- sten tijd. Mond- en klauwzeer doet daar geen goed aan en zeer zeker is het te voorzien, dat de prijzen in de komende weken nog meer zullen oploopen. De eer ste dagen van deze week gaven de mark ten en beeld van weer hoogere prijzen. Nu heeft echter de minister aan den lang gekoesterden wensch der slagers vol daan, door de laatste 5 pet. crisisheffing van het rund vleesch af te schaffen. Dit be teekent een verlaging van 2 cent per p. Niets zou de slagers aangenamer zijn dan de vleeschprijzen te kunnen verlagen, om dat het vleeschverbruik hierdoor stellig zou toenemen. De debatten op deze slagersvergadering zijn hierdoor zeer beinvloed. Naast dank baarheid voor de genomen ministerieele beslissing, omdat dit een verlichting be- teekent van de zware lasten, hooge slacht- gelden, welke nog steeds op het vleesch rusten, meest echter worden geconstateerd, dat de markten van het begin van deze week een zoodanige verhooging der prijzen vertoonden, dat dit het verkregen voordeel geneel compenseerde, zoodat het resultaat voor den slager nihil is. Bovendien zijn de vleeschprijzen in Lei den, in vergelijking met vele andere plaat sen in ons land, laag te noemen, zoodat ze dringend een verheoging behoeven, wil de slager eindelijk weer eens tot een loo- nend bestaan komen. Toch meende de vergadering iets te moeten doen, om de afschaffing van de crisisheffing tot uiting te doen komen, zoo dat de vergadering besloot, de prijzen voor rundv oesch op het moment nog niet te verhoogen, zooals dit aanvankelijk in de bedreiing had gelegen. Di: neemt niet weg, dat, wanneer wer kelijk de marktprijzen in de eerstvolgen de dagen nog meer mochten oploopen, een verhooging der prijzen niet zal kunnen uitblijven, hoezeer dit dan ook te betreu ren zou zijn. De verhooging der veeprijzen is nu eenmaal iets, waarbij de slager zich heeft neer te leggen. Nu was in elk geval voor den consument dit bereikt, 'dat een verhooging nog kon worden voorkomen. De verdere ontwikkeling der marktprij zen zien de slagers met spanning tege moet. „HET RESIDENTIE ORKEST". 2de Abonnements Concert Donderdag 11 November zal het 2de Abonnements Concert van „Het Residen tie Orkest" plaats hebben, onder leiding van Issay Dobrowen, soliste is My ra Hess, pianiste.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2