[De Liturgie der Kerk Opium +V+<t>+A Uw Zenuwen ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937 r»F. LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 R.K. DIOC. VROUWENBOND AFDEELING LEIDEN OFF1CIEELE MEDEDEELINGEN. Diocesane R. K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem. Algemeene vergadering op Maandag 15 November 1937, te 10.30, te Amsterdam, in Huize Lyaia, Roelof Hartplein 2, te be reiken met lijn 24 vanaf het Centraal Sta tion, en met lijn 3 vanaf station Weesper- poort. Agenda: 1. Openen. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Bestuursvoorziening ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedan ken van Mejuffrouw L. Heeren. Candidaat gesteld zijn (ir. Alphabeti- sche volgorde): Mejuffrouw M. van der Kallen, Vrouwe van Nazareth, leidster van de Graalbewe ging, door de afdeelingen 's Gravenhage, Haarlem, Leiden en Rotterdam; Mejuffrouw H. Overwijn, secretaresse van de afdeeling Dordrecht, d-jor de af deelingen Amsterdam en Dordrecht; Mevrouw D. PakanNieuwkuik, voor zitster van de afdeeling Alkmaar, door de afdeelingen Alkmaar en Bovenkarspel. 6. Begrooting. 7. Benoeming van een Commissie tot na zien der boeken. 8. Rondvraag. 9. Rede te houden door Prof. B. H. Mol- kenboer O. P. Onderwerp: „Vondel en de Vrouw". Tot Donderdag 11 November bestaat er gelegenheid voor de leden, om zich aan te sluiten bij het bestuur, om per goed- koope reisgelegenheid naar deze verga dering te gaan. De reiskosten bedragen 0.80 per persoon. Opgeven bij Mevrouw J. MandersVermeulen, Boerhaavelaan no. 12. VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld bi] VLASVELD INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN OUDE /1NGEI 120 to. 719 DOEZQ/TBGQT 22 LEIDEN DE CENTRAAL-PRAESES VIERT ZIJN KOPEREN FEEST In December viert de Centraal-Praeses zijn koperen Priesterfeest. In de vergade ring van presidenten en leden van den Raad van Bestuur, welke vorige maand door MARTIN DEVILÉE Tot nu toe weet ik niet, of ik goed ge daan heb. Maar dit zeg ik voorop: ik heb het met de beste bedoelingen gedaan. Ik ontmoette hem in Skoetari, een Azia tische voorstad van Istamboel. Aan het steenige strand van den Bos porus, waar ik de eerste dagen van mijn werd gehouden te Amsterdam, deed Prae- I verblijf in Skoetari dikwijls zwerftochten WINTERPROGRAM VAN „KATHOLIEK LEIDEN". Het program is verschenen in keurige uitvoering. Wat het programma biedt, ge hebt het reeds in onze vorige rubriek kun nen lezen. Maar veel beter dan in onze rubriek leest ge het program zelf. Ge kunt het U verschaffen tegen betaling van 1.waarbij ge dan tevens het recht verkrijgt tot het bijwonen van de drie zeer bijzonder voortreffelijke avon den, waarin het program voorziet. De kaarten zijn achter in het program ge hecht. Het spreek vanzelf, dat geen enkel vrouwenbondslid zich dit laat ontgaan. Maar ze zal er ook voor zorgen, dat haar huisgenooten een program machtig wor den. Tot 13 Nov. a.s. zijn ze voor leden van den Vrouwenbond en hare huisgenooten verkrijgbaar bij Mevrouw J. Manders Vermeulen, Boerhaavelaan 12, tel. 292 en bij Mejuffrouw S. van Deene, Breestraat 12, tel. 123. R. K. VEREENIGING „HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABY." Mogen wij nog eens uw aller aandacht? De inhoud van de linnenkast voor onze „baby's" is schrikbarend geslonken. Op de allereerste plaats moeten de witte en wollen luiers worden aangevuld. Gij Dames, die dit leest, laat het nu niet eens aan een ander over, maar helpt ook mee. Ieder zes luiers of een paar wollen enonze kast is weer met het hoogst- noodige gevuld. Vindt gij zes stuks nog te veel, geeft dan nog minder, maar geeft iets. Ieder naar zijn vermogen. U weet allen toch het adres van onze magazijnmeesteresse. Niet? Welnu: Me vrouw H. CollaHueber, Mare 51. Tele foon 985. Hoe staat het met de jurkjes en mantel tjes, die wij aan het breien of haken zijn? Mogen wij tegen St. Nicolaas heel veel pakjes verwachten? Wij kunnen dan onze arme moedertjes heerlijk verrassen. Bij voorbaat onze hartelijke dank! HET BESTUUR. U hebt voorrang Indien u op een voorrangs- weg rijdt of bij andere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher Is op den weg, krijgt meestal In é't ziekenhuis allen tijd om tot andere (voorzichtiger!) gedach ten te komen! ses Simons van Amsterdam het voorstel, om bij die gelegenheid aan Praeses Drost van de vereenigingen aangesloten bij het Centraal-Verband, een cadeau aan te bie den. Om tot dit doel te komen, zal in deze maand bij iedere gezel 'n offertje worden ge vraagd van 5 cent. Als iedere gezel van iedere vereeniging zijn 5 centjes offert, bereiken wij ons deel. Iedere Gezel, gehuwd en ongehuwd van onze vereeniging, geve dus aan den com missaris, die hem voor het cadeau van den Centraal-Praeses bezoekt, dadelijk zijn offertje. H. SCHRAMA, v.-praeses. DOODENHERDENKING Zondag worden alle Gezellen en geïnte resseerden om 9 uur verwacht in de St.. Lodewijk. De H. Mis zal worden opgedra gen voor alle overleden bestuursleden, le den en donateurs van onze vereeniging. Onder de H. Mis algemeene H. Commu nie. Na de H. Mis korte luide dankzegging. Daarna gaat ieder naar huis om te ontbij ten en om 12.30 uur worden allen ver wacht op het R.K. Kerkhof, Zijlpoort. MEDEDEELINGEN. De Liedertafel gaat feestvieren. Zij be staat 12 jaar en heeft veel nuttig werk in onze vereenigng verricht. Zondag 14 November vieren de leden hun club-feest, o.a met een gezongen H. Mis. De cursus voor aspirant-Gezellen begint na 10 Nov. en duurt tot einde December. Rond Kerstmis volgt de installatie-avond. De tooneelclub is uitgenoodigd om in de Gez. Ver. te Wassenaar te komen spelen. De uitnoodigng is aanvaard en nog deze maand speelt men er. In December moeten drie belangrijke ge beurtenissen slagen: de Sinterklaas-viering, de Kerst-uitvoering en onze retraite. Er wordt hard aan gewerkt. De comm. der Gezellen zorgden reeds voor wat money, als nu aller activiteit een feit wordt, dan Komen wij er wel. Conferentie voor Katholieken en niet- Katholieken. Weer zullen dit jaar in de St. Petruskerk de conferenties voor Ka tholieken en niet-Katholieken worden ge houden op Maandag 15, 22, 29 November, 6, 13 en 20 December; onderwerp: „In de branding". 15 en 22 November: Storm op het Gods bestaan. 29 Nov. en 6 December: Storm op Christus. 13 en 20 December: Storm op Christus' Rijk. ondernam, met het doel, zeden en gewoon ten der bewoners te leeren kennen, stond hij op een dag plotseling naast me. Hij trok me aan m'n kleeren. Niet op de bru tale manier van de haven-jagers, die in eiken vreemdeling een prooi zien, maar als een, die bang is, te veel te hinderen. Ik zag een vuil, gescheurd khaki-kleu- rig pak, dat den drager veel te wijd was. Ik zag bloete voeten, omriemd door grove stukken leer. Ik zag een tropenhelm, die d:ep over de oogen stond, en het gezicht voor het grootste gedeelte in schaduw hield. „Monsieur?" De stem klonk beschaafd, een vreemde gewaarwording in deze om geving. Er lag een intonatie in, die ik meende te herkennen uil vroeger tijden. Dit gevoel werd nog versterkt, toen ik stil stond om te vragen, wat hij wilde. Ik zag hem in het gezicht. Een geel, ziekelijk ge laat met zwarte oogen, waarin ik onmid- delijk het vreeselijke las: opium. De zwak ke, weggezonken oogen lieten daaromtrent niet den minsten twijfel. Ik bekeek hem aandachtiger, hij was zonder twijfel een Europeaan, en te hooren aan de uitspraak van zijn Fransch, een Franschman. „Monsieur? Ik zou graag een brief wil len schrijven, zoudt u mij het geld willen geven voor een postzegel?" Het was een vreemd verzoek. Een Franschman, die een landgenoot aanspreekt voor een postzegel, ergens in Azië. Hij zag waarschijnlijk aan me, dat ik zijn vraag buitengewoon vond, te oordeelen naar zijn glimlach. „Ik wilde gaarne aan mijn ouders schrij ven, monsieurU begrijpt me mis schien. U bent immers Europeaan?" Hoe dikwijls zou hij dat reeds gevraagd hebben? 't Leek mij een gewoonte-vraag, maar een, die toch nieuwsgierig maakte. En om dien opium-schuiver, die klaarblij kelijk in een sentimenteele bui aan zijn ouders wilde, schrijven, èn om te weten, wat er achter stak. Maar ook om de stem. Die had ik meer gehoord, dat was buiten twijfel. Een gezicht kan veranderen, oogen kunnen zelfs veranderen, ik had het be wijs voor me, de opium had zijn werk goed gedaan. Maar een stem, wanneer die nor maal gebruikt wordt, behoudt een zekere innerlijke vastheid. „Zou je er iets voor voelen, met my het een of ander te drinken?" Hij nam men aanbod zonder nadenken aan. Hij ging me voor naar een kroeg, waar hij bekend scheen, een vuile haven- herberg, waar het schuim der kaden zijn genoegens zocht. Hij viel op een stoel neer, en bestelde een glas spemelo, een Turk- sche drank, die bestaat uit een mengsel ge- meene jever en een dosis verzwakte, op- GeMUen kranen vanal Zondagavond j ge]oste opium^ Den waard w(?es hy kaarten halen voor Kath. en niet-Kath. bij den vice-Praeses. Zeker zijn deze confe renties ook voor de Gezellen zeer aan te bevelen. Inschrijving nieuwe leden. Nog niet al len, die onzen propaganda-avond hebben bijgewoond, zijn ingeschreven als lid. Zon dag- en Maandagavond bestaat er gele genheid om zich te laten inschrijven. Paladijnen. Maandag 9.15 uur precies Pa ladijnen-bijeenkomst. Alle paladijnen zijn dus present. Het is de maandelijksche bij eenkomst. VOOR HET DISTRICT De Presidenten- en Senioren-vergade ring is door bijzondere- omstandigheden een maand uitgesteld, zij zal nu plaats hebben half December. In Januari zal voor ons district de ver loofde-cursus een aanvang nemen. Men geve zich nu reeds op aan den v.-praeses, deze zal dan de namen van de jongeman nen en meisjes plus de adressen van bei den doorgeven aan den districtspraeses, tijdig zal er dan gezorgd worden voor een convocatie. By voldoende belangstelling zal in Ja nuari ook een aanvang worden gemaakt met den commissarissen-cursus. Ook hier voor kan men zich nu reèds in verbinding stellen met eigen v.-praeses, zoodat de op gave op de komende vergadering van Pre sidenten en Senioren binnen zijn. AFD. GEHUWDEN. Dinsdagavond om half negen wordt de maandvergadering gehouden. Er is de laatste maanden een goede opkomst. Zet de opgaande lijn voort. KAARTWEDSTRIJDEN De kruisjaswedstrijd begint morgen avond. Men kan zich opgeven bij de lei ders, de comm. Bentveld, Compier en Overdijk. We achten een dergelijken wedstrijd nuttig om de goede kaartspelen te bevor deren. Elk gokspelletje lijkt een flinke daad, maar is in werkelijkheid kinderach tig en dom, een Gezel onwaardig. Aan dezen wedstrijd kunnen zoowel Ge zellen als adspiranten deelnemen. De win naars ontvangen nuttige prijzen: DE COMPETITIES. Volgens afspraak zal wekelijks in deze rubriek gepubliceerd worden, welke wed strijden van biljart en tafeltennis in de mij als degene, die betalen zou. Ik zelf nam koffie als het eenige, wat hier zuiver kón zijn. Hij lag met de armen voor zich op ta fel. Zijn vingers staken rechtuit en krom den zich nerveus. Hij kon ze niet stilhou den. Ze trommelden niet, ze trilden niet, neen, ze vormden een doorloopende, re gelmatige beweging, zoo nu en dan onder broken door een schok, die de itJnden met een klap op de tafel deed neerkomen. Zijn gezicht. God, wat een gezicht, was geel en vaal, waarin de oogen droomerig staar den, De holten waren onnatuurlijk het vel er onder en er boven gerimpeld als van een ouden man. Hij moest minstens zestig jaar zijn.... Ik keek nauwkeurige toe. Die oogen, die neus, die mond „Armand.... Armand...." barstte ik plotseling los. „Armand, ben jij het?" De man schrok op. Een schok stootte door zyn lijf. Hij keek me aan, of hij een geest zag. Hij week terug op zijn stoel, zijn oogen verwijdden zich. Had ik goed gezien? Was dat. „Armand Derion, geef antwoord.... ben jij het?" Ik kón me niet vergissen. De vraag was voor den man een overrompe ling, die ineens alles bij hem scheen op te roepen. Hy staarde me aan, de pupillen van zijn oogen werden grooter, hy wreef zijn hand over het voorhoofd, krample de vingers in elkaar, alsof hij het laatste rest je leven, dat hij had, bij elkaar wilde houden. „GuGuyot? „Ja, ik ben Edmond Guyot!" Ik slinger de de woorden in zijn gezicht, ik gooide hem met die paar woorden het heele ver leden voor de voeten, de gedachten aan alles wat hem lief geweest was. Hij was eens mijn beste vriend geweest, die op 24-jarigen leeftijd Parijs had ver laten, om zijn geluk in Afrika te beproe ven. Dit was zeven jaar geleden. En nu? Zijn ouders wachtten eiken dag op zijn bericht, dat niet kwam. Het was vier jaar geleden, dat hij voor ST. WILLIBRORDUS. N.B. In deze week dagelijks Gloria en Credo. Gewone Prefatie. ZONDAG 7 November. Feestdag v. d. H. Willibrordus, Bisschop en Belijder. Eerste Patroon van het Bisdom. Vyf en twintigste Zondag na Pinksteren. Mis: Statuit (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom); 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Zondag (5e na Drie koningen). Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Wit. Na een 10-jarige voorbereiding in de ab dij van Rathmelgisi, landde de heilige Wil librordus met elf gezellen nabij het tegen woordige Katwijk. Na zich de steun van Pe pijn van Herstal, Hofmeier van de Fran ken, verzekerd te hebben, predikte de hei lige eerst beneden, later boven den Ryn het ware geloof. Op verlangen van Pepijn liet hij zich te Rome wijden tot Aarts bisschop van de Friezen, om aldus nuttigeT te kunnen arbeiden. Als zetelstad koos St. Willibrord Utrecht, waar hij in zijn ijver voor de vestiging van het ware geloof en de wetenschap eën Kathedrale kerk bouwde ter eere v. d. H. Martinus en daarnaast een kloosterschool. Te Vlaardingen, Oegst- geest, Velsen, Petten en Heiloo bouwde hij kerken. Den 7en November 739 stierf St Willibrord te Echternach (Luxemburg), waar zijn lichaam begraven is in de door hem gestichte Abdijkerk. MAANDAG 8 Nov. Octaafdag van Aller heiligen. Mis: Gaudeamus (als op 1 Nov.) 2e gebed v. h. octaaf v .d. H. Willibrordus; 3e v. d. vier heilige gekroonde broeders. Kleur: Wit. „O hoe glorievol is het Rijk, waarin alle Heiligen zich met Christus verheugen. Ge kleed in witte kleeren volgen zij het Lam, overal waar Het gaat! Alle Heiligen Gods roept ook ons naar het vaderland. DINSDAG 9 Nov. Wijdingsfcest v. d. Aartsbasiliek v. d. Allerheiligsten Verlos ser. Mis: Terribilis. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Theodorus, sol daat en Martelaar. Kleur: Wit. De kerk v. d. Allerhsiligste Verlosser is de eerste geweest, welke te Rome open baar mocht worden gebouwd en gewijd on er de regeering van keizer Constantijn den Groote. Zij is ook bekend ender den naam „St. Jan van Lateranen", omdat zij oor spronkelijk geweest is het Lateraansch pa leis van Constantijn. WOENSDAG 10 Nov. Mis v. d. H. An dreas Avellinus, Belijder: Os Justi. 2e ge bed v. h. octaaf v. d. H. Willibrordus; 3e v. d. H.H. Tryphon en Gezellen, Martelaren. Kleur: Wit. Lancelot was een rechtsgeleerde en priester. Uit spijt en berouw over een hem in een rede ontvallen leugen trok hij zich terug uit de rechtskundige praktijk en wijdde zich geheel aan zuiver priesterlijke werkzaamheden. Hij trad in de Orde der Theatijnen en vroeg uit liefde voor het heilig kruis den naam Andreas. Bij het begin van een H. Mis, welke hij zou gaan opdragen, bij de woorden: „Ik zal opgaan tot het altaar Gods" werd hij door een be roerte getroffen en stierf kort daarop. Zijn voorspraak wordt ingeroepen om bevrijd te blijven van een onvoorzienen dood. DONDERDAG 11 Nov. Mis v. d. H. Mar tinus, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e ge bed v. h. octaaf v. d. H. Willibrordus; 3e v. d. H. Menna, Martelaar. Kleur: Wit. De heilige Martinus was eerst officier In het Romeinsche leger. Door de reinheid van z'ijn zeden, zyn nederigheid en moed won hij de achting der soldaten. Als offi cier reeds muntte hij uit door goedheid en liefde voor de armen. Bij de poorten van de stad Amiëns ontmoette hij eens op een koudsn winterdag een bedelaar, die zeer schamel gekleed was en bijna van koude bezweek. Zonder aarzelen trekt Martinus onmiddellijk zijn zwaard, snijdt zijn solda- tenmantel middendoor en geeft de helft aan den bedelaar. Nachts verscheen hem Christus, met die halve mantel omkleed en zeide hem, dat Martinus die aan Hem ge schonken had en dat Hij zijn liefde had 'aanvaard. Op ongeveer 40-jarigen leeftijd verliet Martinus het leger en, na een god vruchtig leven van meerdere jaren, werd hy tot bisschop van Tours gekozen. Als bisschop was de heilige onvermoeid in zijn pogen om het heidendom uit te roeien. Alle afgodentempels vernielde hij en wist ten slotte na veel tegenstand de heidensche godsdienst uit zijn bisdom te verdrijven. Dertig jaren lang bestuurde de heilige zijn bisdom. Na zijn dood werd hij onmiddellijk als een heilige vereerd. VRIJDAG 12 Nov. Mis v. d. H. Llvinus, Bisschop en Martelaar: Statuit (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. H. Martinus, Paus en Martelaar; 3e v. h. octaaf v. d. H. Willibrordus. Kleur: Rood. De heilige Livinus heeft hej heilig geloof verkondigd in de omstreken van Gent en waarschijnlijk ook in Vlaanderen. Aange vallen door de heidenen werd hem de tong uit den mond gerukt met een tang en met een bijl de schedel gekloofd, ZATERDAG 13 Nov. Mis v, d, H. Didacus. Belijder: Os Justi. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Willibrordus; 3e Concede (ter eere van Maria); 4e voor den Paus. Kleur: Wit. Om inniger met God vereenigd te zijn trad de Spanjaard Didacus in het klooster, waar hij een beschouwend leven leidde. La ter door Paus Nicolaas V belast met de zorg voor de zieken, genas de vurige Maria- vereerder veel zieken door hen te teekenen met een kruisje met de olie uit de lamp, welke voor Maria brandde. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. In stille H.H. Missen v. d. Z. Helena Enselmini, Maagd. Het octaaf v. d. H. Willibrordus wordt niet gevierd. Daarom geen gedachtenis v. d. Heilige en vanaf Woensdag geen Credo. VRIJDAG. Mis v. d. Z.Z. Gabriël Fer- retti en Joannes van den Vrede, Belijders: Confiteantür. 2e gebed v. d. H. Martinus; 3e A Cunctis (om de voorbede van de Hei ligen). Kleur: Wit. ZATERDAG. Eigen Mis v. d. H. Didacus: Humiliavit. 2e gebed voor den Paus. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. komende week volgens rooster moeten plaats vinden. De tafeltenniscomp. opent a.s. Donder dag 11 Nov. met den wedstrijd: Warmond Leiden; 15 Nov. R.a.veenWarmond en VoorhoutZoeterwoude I. De biljartcomp. begint 15 Nov. met Roe- lofarendsveenNoordwijk II. Alle correspondentie betreffende tafel tennis te richten aan: Th. v. Dijk, Heeren singel 31, Leiden. En betreffende de bil jartcomp. aan C. v. Houten, Molenstr. 52, Noordwijk. het laatst had geschreven. Zijn vader en moeder waren brave menschen, die naar hem verlangden, en zoo gaarne wilden hooren, dat hij het goed maakte.... En hier was hij, afgezakt tot het lr^gste allooi, een schuiver, die bedelde om geld voor postzegels, om zyn lusten te kunnen vol doen. Ik verweet hem dit alles, ik smeet het hem in zijn gezicht, ik schilderde hem den angst van zijn ouders, die niet wisten waar hij was, en of hij dood was of leverd. Maar wat baatte het mij? Hij was niet meer te redden. Hij zou het toch niet langer uit houden dan een half jaar. Hij zat me aan te kijken als een idioot, wien de woorden langs gaan. De vleug van herkenning was alweer voorbij. Slechts bij het hooren van hem bekende namen rilde hij even. „En wat nu Armand? Moet ik zeggen, dat je dood bent? Of dat je leeft als een zwijn?" Dat je je verstand kwijt bent, en over een half jaar zeker gestorven zult zyn?" Even bewoog hij zich. „Mijn ouders? ZegzegHij barstte in een woeste huilbui los. Zijn lichaam deed de tafel trillen van de he vige schokken. Ik liet hem uithuilen. Het zou hem misschien verlichting brengen. „Nu?" ging ik na een poosje voort, „wat moet ik die arme menschen zeggen? Moet ik hun vertellen, dat je een levend ge raamte ben, en dat je hen vergeten hebt, en het geld voor postzegels besteedt aan opium? Waarvoor je den naam van je ouders misbruikt? Je bent een zwijn. Ar- j mand Derion. Zij hongeren naar je. ze verlangen een bericht.... en het zou hun I dood zijn, als zij je toestand te weten kwa men." „Ik wil een brief schrijven.... geef me ....geld voor postzegel...." „En er weer vergift voor koopen?" „Ik heb.... 't noodig.... Ed.... Ed mond. Het was het eerste en laatste verstan dige woord, dat ik van hem hoorde. Ik wierp geld op tafel voor den waard, te veel, ik weet het, maar het overblijvende... Derion stond op, en slenterde langzaam door de herberg, naar achter, waar de opium-kit moest zijn. Toen ben ik naar mijn hotel gerend. Ik ben voor de tafel gaan zitten, en heb een brief geschreven, een brief vol leugens, aan zijn ouders. Zij zullen er blij mee zijn, en ik zal er voor boeten. Ik moet ze lang- slaap wordt weer rustig door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten zaam voorbereiden op zijn dood. Maar nooit zullen ze weten, welken dood hij gestor ven zal zijn. Ik herinnerde mij de krachtige handtee- kening van Armand. Dat was het eenige bezwaar, waar ik over heen moest komen, om den brief te verzenden. Maar nu is hij weg, geschreven met een schrijfmachine. Hij luidde als volgt: „....Uit het voorgaande bemerkt u dus, dat ik een zeer goede betrekking heb. Ik reis de heele wereld rond. 't Is mij onbe grijpelijk, dat u mijn brieven van de laat ste jaren nooit ontvangen hebt. Guyot ver telde mij er van. Hoe gaarne zou ik u nog eens zien. Het is mij echter onmogelijk, va- cantie te nemen. Nu ben ik in Skoetari, volgende week misschien in Griekenland, volgende maand waarschijnlijk in een an der werelddeel. Maar, waar ik ook ga, ik denk steeds aan u. Maakt geen zorg over mij. Guyot zal u wel verder over mij ver tellen. In gedachten kus ik u, mijn goede ouders. Zoodra ik kan, kom ik bij u. Armand. tot 6 Rac. Zeg. vergeet niet pok zijn radio nee te nemcol

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14