©MGE VING FEESTARTIKELEN BETOOVERDE BOSCH DONDERDAG 4 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 DE KWAKEL» Te water. De knecht van den veehou der v. E. geraakte Dinsdagavond met zijn bakfiets, geladen met melkbussen te wa ter, doordat hij plotseling wijken moest voor een naderende auto. Toegeschoten hulp brachten hem spoedig op het droge. Wegafsluiting. Vanwege het vernieu wen van een brug in de Drechtdijk, de weg van de Kwakel naar Vrouwenakker, zal deze weg eenigen tijd worden afge sloten. Van Amsterdam en Aalsmeer voor de richting Nieuwveen—Gouda, zal men via de KwakelUithoorn langs den Amstel zijn weg kunnen vervolgen. B. V. L. Schietwedstrijd. De uitslag van de schietwedstrijd op 3 Nov. is als volgt: B. de Jong 74 p., P. J. Graven 74 p., G. Voorn 62 p., J. Bartels 70 p., Th. Winter 79 p., K. Verlaan 74 p., C. Plas- meijer 88 p., C. de Horde 84 p., H. Bro- zius 92 p., J. den Haan 84 p., C. v. d. Burg 80 p., G. v. Oostwaard 78 p., H. Vermeij 93 p., C. v. Zaal Wz. 90 p., J. Plasmeijer 85 punten. Damclub „Kunst en Genoegen". Uit slag van de gehouden competitie op 3 No vember 1937. Ie afdeeling: J. de KeyerJ. v. Eg- mond 21, H. VermeijP. v. Klink 20, P. den HaanJ. de Kuyer 20. 2e afdeeling: H. Meyer—W. Bakker 1—1, 0—2; P. Smits—H. Meijer 0—2, C. RolingTh. v. Zaal 20, G. de JongG. Voorn 20, 02, J. RekelhofJ. Zelden- thuis 20, 20, A. MeijerJ. Rekelhof 11, 02, A. MeijerW. Bakker 20, A. v. d. RottenA. Meyer 20, W. Verlaan B. v. d. Rotten 20, 2—0, J. Zeldenthuis— W. Verlaan 20. UITHOORN. Collecte. De opbrengst van de gehou den collecte op 2 Nov. 1937 voor het voe- dings-, dekkings- en kleedingsfonds be droeg pl.m. 150. HILLEGOM. Tulpen ontvreemd. Uit een ongesloten schuur van een tuin aan de Leidschevaart zijn 2 manden tulpen ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. Schaken. De onderlinge winterwed- strijden (om den Zilveren Koning) zijn in vollen gang; in de twee groepen zijn thans 4 ronden gespeeld met het volgende resul taat: Groep I: J. J. Balm, G. Buwalda, P. Hofkes en mej. Marinus elk 3 p.; J. Brauck- mann 2, C. Veldhuizen van Zanten 2, C. Smits 2, C. v. d. Ploeg 2, J. Martens 1, J. Bel 1, J. Kramer 1, W. Verleur 1, M. Maas kant 0, Th. Keyzer 0. Groep H: J. P. Koops 3, P. Muusze 2 y, E. Wiedijk 2y, L. van Braam 2, H. Gogoll 2, P. v. d. Meij 2, H. Muusze iy, G. Mari nus ly, W. v. d. Zande 1, P. Kleefstra 1, J. Holleman, P. J. v. d. Meij en J. Walra ven 0. KATWIJK, Personalia. De heer P. van Duyn, tij delijk agent van politie alhier ,is in vaste aanstelling als zoodanig benoemd te Heem stede. KATWIJK AAN ZEE. Winkelweek. De Christ. Handeldrij vende en Industr. Middenstand vergaderde in „Casa Cara" ter bespreking van de te houden Winkelweek. De plannen waren uitgewerkt door een in vorige vergadering benoemde commissie, bestaande uit de heeren A. Zwaan, J. Arnoldus, C. den Duik, J. Oudshoorn, J. Plan je, en J. B. Dijk- drenth. Onder leiding van den voorzitter, den heer C. van Tongeren, werden deze plannen uitvoerig besproken. Besloten werd ten slotte de winkelweek te doen in gaan op Maandag 15 November a.s. In Ja nuari zullen feestavonden georganiseerd worden voor de Katwijksche jeugd. In deze winkelweek zullen bonnen worden afgege ven op zekere voorwaarden, die toegang geven tot deze gezellige avonden. Voor deze vroolijke avonden zullen de winkeliers in de winkelweek 1 pet. van hun omzet af zonderen. Na nog eenige besprekingen van ondergeschikt belang sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. LISSE. Patroonsfeest R. K. Volksbond. Onze afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, kwam gisteren- en Dinsdagavond in een feestelijke vergadering bijeen ter herden king van het Patroonsfeest. Op beide avonden was de zaal van het Bondsgebouw tot in de uiterste hoeken gevuld met le den en donateurs met hunne dames. Op deze avonden was het wederom de Too- neelvereeniging „Nut en Genoegen," die door haar spel de feestvergadering opluis terde. Welnu ale „N. en G." voor het voet licht komt, is men er van te voren van overtuigd een mooi stuk op onberispelij ke wijze te zien spelen en gisteren en eer gisteravond heeft zij haar ouden roem nog weer eens terdege gehandhaafd met de opvoering van het tooneelspel in vier be drijven „Het verleden spreekt" van Jos. Smit voor gemengd tooneel onder de be kwame regie van den heer C. Elfering al hier. Het stuk speelt te Leiden in den he- dendaagechen tijd. De afdeelings".voorzit ter, de heer J. P. de Koning, opende met den Christelijken Groet en heette allen welkom. Blijde kon hij constateeren, dat het laatste jaar de werkgelegenheid eenigs zins is verruimd, al zijn we nog lang niet waar we wezen moeten. De stijging der kosten van het levensonderhoud zijn zeer zeker voor de werkloozen een groote ramp. Gelukkig doet de overheid haar best hun het zoo dragelijk mogelijk te ma ken. In een tijd als deze is een ernstig geloofsleven van zeer groote beteekenis. Spreker ging hierop wat dieper in en vond daarbij gelegenheid te waarschuwen tegen het bezoek van publieke dansgele genheden, welke voor de katholieke jon gelui een groot gevaar opleveren. Spreker vroeg de aandacht voor het Katholieke Jeugdwerk, welk werk in onzen tijd van zoo groot belang is. Spreker wees op het groote nut en de noodzakelijkheid van de Katholieke Organisatie, welke aller steun verdient. Men staat in deze ook zoo gauw klaar met critiek en ook op dit terrein staan de „beste stuurlui aan den wal." Na den wensch te hebben geuit, dat de Pastoor en de geestelijk adviseur weer ge heel hersteld in ons midden te zien, open de hy dezen avond. Alsnu kwam „N. en G." voor het voet licht. Zooals we dit van haar gewoon zijn, gaf zij mooi spel te zien. De geschiedenis stelde iemand voor, die tegen den wil zijns vaders beneden zijn stand is getrouwd en deswege door hem verstooten wordt, tot dat door een gewetenloos theaterdirecteur een klove ontstaat tusschen het gehuwde paar waarvan de man inmiddels blind is geworden! Alles komt echter tenslotte op z'n pootjes terecht. Het kapwerk van de firma Kouwenberg was in orde en droeg tot een goede vertolking veel bij. Naar men ons meedeelt bestaat het voor nemen bij „N. en G." om in Januari a.s. dit stuk in een publieke uitvoering op te voeren. 't Waren goed geslaagde feestavonden. Een ding is echter jammer en wel dat er niet op tijd wordt begonnen en de avond daardoor veel te laat is geëindigd. Personalia. De heer W. Boot slaagde voor het examen diploma B. van den Al- gemeenen Stenografenbond. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs stonden in de afgeloopen week ingeschreven 170 werkzoekende personen. Verkeersongeval. Een zekere M. uit Lisse wilde zijn vrachtauto uit een garage halen, welke garage gelegen is langs den Heereweg. Op den Heerewe? gekomen zag hij in de verte een personen-auto aanko men, waarvoor hij voldoende ruimte open liet. De bestuurder van de personenauto wilde evenwel links passeeren, hetgeen niet ging, waardoor een botsing tusschen de twee wagens ontstond. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor, doch de materieele schade was aanzienlijk. De politie maakt proces-verbaal op. NOOTDORP. Kindje verdronken. Gister in den laten namiddag is op jam merlijke wijze door verdrinking om het le ven gekomen het 3-jarig zoontje van den heer J. C. de Vreede. Het kindje was buiten gaan spelen; toen de moeder na eenigen tijd buiten kwam en zij haar zoontje niet zag, dat ook op haar geroep niet kwam, is zij met een buurvrouw aan 't zoeken ge gaan. Eensklaps bemerkte zij in het vlak bij de woning gelegen water een klompje en zonder aarzelen sprong zij te water om te trachten haar zoontje daar te vinden. Toen de moeder, die zelf niet kan zwem men, niets kon ontdekken, heeft zij zich weder op de wal begeven. Nauwelijks we der op het land, zag zij haar zoontje in het water drijven en onmiddellijk sprong zij er opnieuw in. Inmiddels was de in de buurt werkende tuindersknecht op het hulpge roep toegeschoten en deze slaagde er in het jongetje op het droge te brengen. Direct werd met kunstmatige ademhaling begon nen, doch, ondanks alle pogingen, ook door de doktoren van der Horst en Bos, mocht het niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. De moeder, die door haar niet kunnen zwemmen eveneens gevaar liep in het ongeveer 1.60 M. diepe water te verdrinken, werd door eenige omstan ders uit het water gehaald. Brand. Woensdagmorgen toen een ar beider zich om ongeveer 5 uur naar zijn werk wilde begeven, ontdekte hij, dat een schuurtje, toebehoorende aan J. A. van Koppen in brand stond. Onmiddellijk wekte hij eenige omwonenden en met behulp van emmers water wist men er in te slagen den brand te blusschen. 't Mag een geluk genoemd worden, dat men er zoo tijdig bij heeft kunnen zijn, daar onder de vlakbij liggende schuur en hooiberg zeker in de vlammen zouden zijn opgegaan. De brand weer heeft niét behoeven uit te rukken. De loco-Burgemeester, Wethouder J. A. Post, was evenals de gemeentepolitie, spoe dig ter plaatse. P.T.T.-dienst. Wij vestigen er de aan- nacht op, dat met ingang van 1 November jl.. het hulppostkantoor in deze gemeente is opgeheven en dat daarvoor in de plaats is gekomen een Station van den Dienst der Posterijen, Telegrafie en Telefoon. Dit sta tion is geopend van 910 uur, 14 tot 15 uur en 1819 uur. Voor de telegraaf en telefoon is het geonpend van 8 uur voor- middags tot 8 uur namiddags. NIEUWVEEN. Staatspartij. Gisteren hield de R. K. Kiesvereeniging een ledenvergadering in café Th. Bezuyen. Na opening door den voorz. en een hartelijk welkom aan de 18 aanwezigen van de 212 leden worden de notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd. Hierop volgt verkiezing van een be stuurslid wegens periodieke aftreding van den voorz. Eer het tot een beslissing kwam was het noodig hierover 3 maal te stemmen. De hee'r S. H. Ran werd weder om herkozen en de hierop volgende ver kiezing ook tot voorz. herkozen. De rondvraag bracht weinig vermel denswaard naar voren waarna de verga dering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. NOORDWIJK. Bijz. Vrijw. Landstorm. op 30 No vember a.s. hoopt de afd. Noordwijk van den B% V. L. een groote propagandaver- gadering te houden in hotel „Royal" waar de nieuwe Landstormfilm „Je Maintien- drai" vertoond zal worden. De schietoefeningen van dezen winter zullen weder beginnen op Vrijdag 19 No vember a.s. en vervolgens op de Vrijda gen 26 November, 3, 10 en 17 December terwijl in 1938 weder begonnen wordt op Vrijdag 14 Januari en dan iedere Vrijdag tot 20 Maart. In dezen winter is er voor iedere klasse een wisselbeker beschikbaar voor het hoogste gemiddelde met een minimum van 10 schietbeurten, terwijl er voor iedere klasse ook een wisselmedaille beschik baar is voor het hoogst gemiddelde van iederen avond. Bekér of médaille wordt het eigendom van hem die driemaal ach ter elkaar of 5 maal in 't geheel het hoogst gemiddelde behaald heeft. Mond- en klauwzeer neemt af. Ook in onze gemeente neemt het mond- en klauw zeer langzaam af. Van de 58 gevallen (een ongekend record voor deze plaats!) heeft thans bijna de helft aangifte gedaan, dat de ziekte geweken is. Intus^chen is deze ge vreesde ziekte voor sommige veehouders wel van kwaadaardigen aard geweest. Ver schillende koeien en varkens zijn er aan gestorven. Bij éér veehouder waren zelfs in twee dagen tijds alle varkens, zeven in getal, dood, hetgeen een niet onaanzien lijke strop beteekent. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer W. C. Kuipers te Rotterdam, vergunning verleend voor het bouwen van een villa aan den Koningin Astrid Boulevard te Noordwijk aan Zee. Met den bouw is be last de heer L. Lang, architect, alhier. Idem is door B. en W. vergunning verleend aan den Kerkeraad der Geref. Kerk te Noord- wijk-Binnen, voor het bouwen van een vergaderlokaal aan de Vinkenlaan, aldaar. Met den bouw is de heer G. Vogelaar, al hier belast. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag des avonds om 7 uur in het gemeentehuis. Agenda: Eenig punt: Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een geldlee- ning. SASSENHEIM. Teylingen en supporters-fonds. Gis teravond had in het K. S. A.-gebouw een vergadering plaats op initiatief van enkele supporters. Op deze vergadering waren aanwezig enkele bestuursleden, leden van de voetbalvereeniging, en eenige suppor ters. De vergadering stond onder leiding van den heer Beekkamp, die uiteenzette wat de aanleiding van deze vergadering was. Deze bijeenkomst was uitgelokt door den voorzitter van Teylingen om te ko men tot het oprichten van een supporters- fonds. Spreker zet daarom uiteen welk be lang op het spel staat voor de v-reeniging zelve, doch ook voor de supporters. De vereeniging heeft behalve finantieele ook moreele steun noodig, om het spelpeil weer op te voeren. Daarom raadt hij de leden aan trouw en stram het spel op te voeren. Deze vergadering is ook belegd om de geest der leden na te speuren, daar om vraagt spr. om critiek van welke zijde ook. Na deze inleiding kwamen enkele ton gen los, waarbij werd opgemerkt, dat het verkeerde zuinigheid is geweeét van het bestuur om niet te trainen, wat blijkt uit het gehalte der spelers. De heer Beekman heeft respect voor den .penningmeester, die de gelden zoodanig beheerd, dat de vereeniging zich thans kan bedruipen, doch wijst er op, dat destijds een trainer was aangesteld en maar een enkeling op kwam, waar dus ook de leden schuld aan hebben. De voorzitter van Teylingen, de heer Nouland, zet daarna uiteen, dat de gelden, bijeengebracht door de leden en donateurs, de noodige onkosten dekken, welke Teylingen heeft, doch geen geld voor training der leden er af kan. Hier na sprak de heer A. Roozen een woord over de moreele medewerking, welke aan verschillende kanten ontbreekt, Spr. be treurt dat juist nu de echte criticasters wegblijven. Spr. ontvouwt een plan, dat de vereeniging finantieel en moreel van dienst kan zijn. Uit de vergadering werd daarna weer naar de oorzaak gevraagd van de oneenigheid van bestuur en het vertrekken van bestuursleden besproken. Ook was men niet spaarzaam met critiek op de elftal-commissie. De penningmees ter hield een toespraak, concludeerende, dat de geest in de vereeniging goed is; wanneer een lid niet onmiddellijk zijn zin krijgt, moet hij maar niet dadelijk het bijltje erbij neerleggen. Het bestuur kan niet helpen, dat geen betere leden te vin den zijn. De vereeniging is thans en ook verleden jaar nog buiten schuld, dat is een voornaam punt. De vergadering besloot in beginsel een supportersvereniging op te richten, waarvoor men zal trachten menschen bij een te krijgen, welke finantieel en moreel willen steunen. Het ligt in de bedoeling gelden beschikbaar te krijgen, afgeschei den van de eigenlijke kas. Voor de supporters zijn verschillende voorrechten vastgesteld. Aan het einde van deze bijeenkomst heeft de voorzitter van Teylingen woorden van dank gespro ken aan de initiatiefnemers der suppor ters. Ongeval. In de rijwielherstelplaats van L. alhier had zijn knechtje G. H. het ongeluk met zijn hoofd tegen een aldaar hangende haak te loopen, welke gebruikt wordt om rijwielen te repareeren. De haak kwam hierdoor in zijn oog terecht, waar door hij ernstig werd gewond. Na eerst te zijn verbonden door Dr. Hueber, begaf hij zich naar het Ziekenhuis, doch daar bleek dat hij geen letsel aan het oog had, doch alleen aan het ooglid, dat deerlijk ge havend was. Geboren: Adrianus Johannes Antho- nius Jozefus, z. van J. P. Rotteveel en A. C. Franken. Gehuwd: W. M. Koppers 24 j. en A. Feutick 22 j. J. W. Bergman 26 j. en H. Bakker 24 j. Overleden: J. Philippo 61 j., echtge noot van M. de Jong. Gevestigd: M. N. van Gorkum van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: C. A. M. Roozen naar Engelen G. W. C. Banser naar Haarlem J. W. Bergman naar Lisse H. Bakker naar Lisse. TER-AAR. Geboren: Agatha Maria, d. van Jac. Zevenhoven-de Hey Doeke, z. van D. Verloop-Rijnsburger Nicolaas, z. van P. Wijfje-Schalkwijk Magaretha Maria Pe- tronella, d. van J. J. Hoogervorst-Pieterse. Gevestigd: P. Jansen van Rijnsater- woude. Vertrokken: M. P. Sanders naar Uithoorn T. Visser, naar Leiden J. Hartveld naar Voorhout G. van Dam en gezin naar Alphen a. d. Rijn C. G. Hoo- genboom naar Haarlemmermeer A. de Rijk naar Leiden A. L. Kelder naar Hoenkoop M. C. Vermeulen naar Zoe- terwoude. VEUR. Het Nieuwe Kanaal. In verband met een bericht in verschillende dagbladen, waarin melding wordt gemaakt van een belangrijk werkobject in de gemeente Veur, o.a. het maken van twee bruggen en het graven van een kanaal, waarbij ongeveer 50 a 60 werkloozen bij wijze van werkverruiming 4 maanden tewerk gesteld zoudén worden, hebben wij ons t^er plaatse tot de bevoegde autoriteiten gewend, die ons mededeelden, dat het be richt zeer voorbarig genoemd moest wor den, omdat er zeer groote kans bestaat, dat de plannen niet zullen worden ver wezenlijkt. STOMP WIJK. Diefstal. Bij de gemeentepolitie te Stomp wijk werd door A. B. uit Den Haag aangifte gedaan, dat in de afgeloopen week uit zijn motorschuit, liggende in de Vliet, zijn ontvreemd een accu, een schijnwer per, een electrische hoorn, een boeglicht, een Primus petroleumstel en een houten voetstuk, alles ter waarde van ongeveer 80.De politie heeft de zaak in on derzoek. De heer V. uit het Park Leeuwen berg deed bij de politie aangifte dat een zekere van A. zijn woning in het Park had verlaten en had medegenomen een verwarmingsketel en twee radiatoren. Ook deze zaak heeft de politie in onder zoek. RUIME KEUZE IN Mutsen en Versiering, Schilden, Confetti, Serpentines, Sehertsartikelen, Papleren Tafelbedekking 1 M. breed, 10 M. lang, STEEDS DE NIEUWSTE VOORDRACHTEN EN BRUILOFTSLIEDEREN ENZ. Fa. G. van Brussel Haarlemmerstraat 267 VOORSCHOTEN. Geboren: Maria, dochter van D. N. Kooij en A. van Os, Rijndijk 208 Johan nes Cornells, zoon van C. G. Boon en G. E. Langeveld, Leidscheweg 623. Getrouwd: P. van der Veur, oud 28 jaar, wonende te Oegstgeest en S. H. van Ebergini, oud 26 jaar, wonede alhier. Overleden: Maria van Jaarsveld, oud 46 jaar, wonende te Leiden Johan na Josepha Vriends, oud 43 jaar, echtge- noote van J. L. A. den Hollander, wonen de alhier. Gevestigd: D. A. Deelen van 's Gra- venhage, Burgemeester Treubstraat 36 Mej. J. van der Meer, van Leiden, Rijndijk 58; J. P. A. Hetem, van Schimmert, Rijndijk 281 W. de Bruijn, van Rotter dam, Rijndijk 300 J. R. van Lierop, van Noord wij kerhout, Leidscheweg 114 Mej H. Solleveld, van Utrecht, Burgemeester Vernèdepark 39 Mej. P. Beentjes, van Rotterdam, Veurscheweg 3 V. L. Pier lot, van Leiden, Bijdorpstraat 49 Mej. C. A. M. van Noort, de Bilt, Veursche weg 3. Vertrokken: Mej. A. L. Höppener, van Veurscheweg 3 naar Echt, Wijnstraat 7 L. J. Gieske, van Oranjekade 57, naar Haarlem, Kamerlingh Onnesstraat 10 F. A. Kuneman, van Leidscheweg 191 naar Woerden, Voorstraat 891 H. Jan sen, van Leidscheweg 363, naar Arnhem, van Hesseltstraat 104 G. Kits, van Leid scheweg 345 naar Alphen aan den Rijn, Oranjestraat 46 J. J. Blokhuizen, van Leidscheweg 566 naar Leiden, Haarlem merweg 39 Mej. T. A. M. van Leeuwen, van Veurscheweg 3, naar Nijmegen, Domi- nicanenstraat 6 J. F. Raaphorst, van Rijndijk 281 naar Meerssen, Bunderstraat 29 Wed. M. Huijzer v. d. Lee, van Oran jekade 21 naar Heiloo, Westerweg 144a Mej. A. M. Swenker van Leidscheweg 121 naar 's Gravenhage, Regentesselaan 67 Mej. W. A. van Es van Leidscheweg 363 naar Houten (U.), Beusichemscheweg 148 D. J. Boef, van Pauwenstraat 18 naar Uithoorn, Marktplein 20 F. S. K. J. Graaf van Randwijk van Oranjekade 47 naar SoestSoestdijk, Vredehofstraat 35 D. Moltzer van Gulik, van Voorstraat 16 naar Leiden, Rijnsburgerweg 147 Mej. M. A. J. Belt, van Bijdorpstraat 3 naar Maasbree, Baalo Rijksweg 255. VOORHOUT. Burgemeester weer thuis. Naar wij vernemen heeft de burgemeester der ge meente alhier, het ziekenhuis te Leiden mo gen verlaten Zijn toestand is zeer bevredi gend. Gisteren herdacht de burgemeester zijn 66ste geboortedag, welke wel de laatste zal zijn als burgemeester onzer ge meente. Bouwvergunning. Aan de Erven War merdam alhier is bouwvergunning ver leend voor het bouwen van een bloembol- lenschuur en veestalling. Verkooping. Gisterenmiddag werden in café „De Bonte Koe" alhier, publiek ver kocht door Notaris mr. C. Punt van Noord wijk: A. Een woonhuis met schuren en bij gelegen tulpenland, samen groot 2.38.22 H.A., alles gelegen aan de Boekhorstlaan 43 alhier. B. Een perceel teelland, genaamd „Oost hout" groot 60.10 Are en gelegen aan de Jacoba van Beieren weg. Alles eigendom van den heer P. v. d. Hulst Jzn. C. Twee woonhuizen met schuurtje aan den Loosterweg 1 en 3, waarvan eigenaar de heer Th. Kortekaas. Perceel A. werd afgemijnd door den heer A. J. Pennings van Noord wij kerhout op 200.Hij werd kooper voor den prijs van 13.200. Perceel B. werd afgemijnd door den heer P. L. v. d. Hulst op 1100.Kooper werd de heer J. P. Vester voor 6700. Perceel C. stond in bod voor 1600.en werd gemijnd op 960. SSL B (SPROOKJE) 47. Na vijf minuten was Weetgraag met de berouwvolle Flipje terug. Flip, jongen zei de koning, vandaag heb je je heel slecht gedragen. Maar ik wil je een kans geven om het weer goed te maken. Je kunt toch loopen hè? Breng jij dan deze brief weg, het adres staat er op. Maar vlug! Ingerukt marsch! 48. Dolgelukkig rende Flipje met de brief weg. Hoera! De koning was niet meer boos op hem! En hij maakte een luchtsprongetje van vreugde. Vlug pakte hij een lampje en spoedig rende hij het bosch in.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9