ir„DeOverdekte" Kom dan bij ons enen langs Academienieuws Laatste bericlsten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand voor een en een jsaeisSeseEt Wollen dames badpakken Wollen kinder badpakken Wollen heren badpakken Zachte solide baddoeken Badmutsen 45 - 35 - DONDERDAG 4 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. „Eigen Fok". Gisteren hield L.K.V. „Eigen Fok" haar maandelijksche vergadering in hotel P. Bremmer, Beestenmarkt 34, wegens afwe zigheid van den voorzitter, den heer P. Vintges werd de vergadering geopend door den 2en voorzitter, den heer C. Castslein, die allen welkom heette. Hierna volgden de ingekomen stukken en notulen, welke werden goedgekeurd. De excursie naar Velp werd vastgesteld op 2. Nov., vertrek 7 uur v.m. per autobus. De heer Q. Beugels- dyk werd gekozen als ged. lid voor het rayon Warmond. De trekking der loterij werd vastgesteld op 15 Nov. a.s. n.m. 8 uur in Hotel P. Bremmer alhier. Hierna volgde bsspreking der meege brachte dieren, welke door den H. P. Vint ges (inmiddels gekomen) op zeer leerzame aanwijzingen werden besproken. De rondvraag werd op aangename wijze beantwoord en toegelicht, waarna de voor zitter te ruim 11 uur deze aangename ver gadering sloot. Aan den onder leiding van dsn Inspec teur van Pol. K. W. Wijk staanden cursus in de wereldhulptaal Esperanto wordt door 1 hoofdagent en 22 agenten van politie deelgenomen. Wegens wederspannigheid is door de po litie aangehouden de 21-jarige W. de M. Na verhoor is hij heengezonden. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van de Vulpenkiiniek, Btee- straat 145, betreffende de Chilton vulpen nen. In Leiden gevestigd: Wed. M. de Groot-den Boef, huishoud- dienstbode, J. de Wittstr. 40 H. C. v. 4ter, Heerensingel 38 M. B. Pouwmeister, Brink, v. d. Waalsstr. 25 J. v. Til-Brus- see, Jac. CatsJn. 30 C. C. Compeer, dienstbode, Zoeterw.singel 104 M. J. v. Dam, Witte singel 37 C. Dolieslager, dienstbode, Rijnsb.weg 18 R. Dijkstra, slager, Sumatrastr. 189 M. C. Fakkel} Nw. Beestenmarkt 9 Q. N. Gieskens! Kaiserstr. 36 P. A. de Graag, Niëuwstg. 5 M. J. Groen en Fam., tuindersknecht, Joubertstr. 25 C. L. v. d. Handel, Leeu- werikstr. 11 A. Kampman-Hofmeister, Roodsnb.str. 41 J. C. v. d. Gust-Hogei- vorst, boterhandelaar, Schutterstr. 15a C. E. v. d. Hoog, Vreewijkstr. 6 S. A. Janisse, Breestr. 99—101 Jhr. F. G. L. O. v. Kretschmar v. Veen, Langebrug 19 F. K. Kukler, rijw.hersteller, Weverstr. 30 J. N. C. v. Leeuwen, ambten. P.T.T., 3 Octoberstr. 35a R. Lefebre, glasblazer, Haarlemmerstr. 122a J. P. Nagel, land bouwer, Plantsoen 93 E. S. M. Nakken, 1.1. verpleegster, Tib Siegenbeekstr. 1 e! A. Nierstrasz, Rapenburg 83 M. J. v. Oort en Fam., dir. N.V., de Sitterlaan 80 G. Pot, Lombokstr. 48 Wed. H. W. M. v. d. Biezen-ds Ridder en Fam., Zandstr. 17 W. C. A. Riem Vis, P. de la Courtstr. 70 G. J. v. Rodenrijs, dienstbode, Hee rengracht 58 W. L. Roks, Stationsweg 2 A. de Rijk, dienstbode, Stationsweg 37 J. Schild, dienstbode, Burggravenln. 11 N. A. A. v. d. Spek, huishoudster, Haar lemmerstr. 213 A. C. Taverne, Rijusb.- weg 140 J. C. Taverne, Maarsmanstg. 14 A. Thierry, ass. Acad. Ziekenhuis, Morschsingel 3 F. Visser, instr.maker, Steenstr. 38 M. E. Wassenaar, hulp i. d. huish., Warmonderstr. 3a. Uit Leiden vertrokken: A. J. H. M. Beekman, Heerlem, Gen. de la Reijstraat 51 M. A. W. v. Berkel, den Haag, Deimanslr. 222 P. Beij, Haarlem. Beekstg. 15 K. J. Borggreve, Haarlem, Verspronckweg 60 D. W. de Bijll Nache- nius, Velsen, Stationsweg 102 H. A. Dub- belaar, Voorburg, Rozeboomln. 38 G. E. M. Gundermann, Katwijk, Duinoord 11 E M. C. de Haas, Venlo, Kaldenk.weg 20 J. v. d. Poel-Heijkoop, Woerden, Prinsenln. 1 A. G. v. d. Hoogte, Dord recht, v. Boerlestr. 12 A. J. A. Hoogeveen. Alphen a. d. Rijn. Dorpstr. 26 W. de Ja ger, Amersfoort, Langestr. 16 W. C. Kol ling, Utrecht, Jansveld 21 bis E. W. Kos ters, Ilpendam, Noord A no. 206 A. Kraal, Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 5 J. E. Nagtegaal-Laterveer, Leiderdorp, Hoogm.weg 35 J. C. v. d. Linden en Fam., Amsterdam, Shackletonstr. 71 F. J. v. Luijken en Fam., den Haag, Isingstr. 32 J. Ph. Makkink, Utrecht, v. Alphen- straat 46 bis W. G. Moggenstorm, Hil versum, Soestdijkerstr.weg 36 E. Mole naar, den Haag, Haringkade 65 H. Mul der, Leeuwarden, Meidoornstr. 22 N. Nachtigal, Kassei, Wil helms Höhe P. Nike, Rijswijk Z.-H., Haagweg 71 P. A. Offers, Rotterdam, Vijverweg 40 G. J. Ouwerkerk, Tilburg, Oudedijk 1 V. L. Pierlot en Fam., Voorschoten, Bijdorp straat 49 P. M. Rewiersma, den Haag, Montfoortlaan 43 C. Roggen, den Haag. Reinkenstr. 23 K. A. v. Velzen-Sassen. Hazerswoude, Dorpsstr. D 94 D. Schou ten, Vught, Loonsche Baan 31 W. J. G. Smilde, den Helder, Dijkstr. 21 IJ. Ste- ringa, Huizum, Verl. Schrans 19 M. H. Sterneberg, Baarn, Kerkstr. 2 J. M. SteveLs, Manchester H. S. Tan, Rotter dam, Mathenesserlaan 281 J. H. v. Tol, Amsterdam, Nieuwedijk 120 M. M. Veer man, Curagao N.W.I., Sanat. Groene Kruis L. E. Verspoor, Amsterdam, Galileiplants. 5hs J. D. Vonk en Fam,, Amsterdam, Looiersgr. 44 I M. de Vries, Huizum, Veimeerstr. 44 J. v. Winkelen, Willem stad Curasao, Sanat. Grofene Kruis. LEIDEN. Geslaagd: Voorbereidend kerkelijk examen, de hee- ren Ph. M. Becht, Arnhem en D. Veldkamp, Rotterdam. AANVARING OP DE KIL. Stuurman verdronken. Gisterenavond om half zes zijn tijdens den dikken mist de motorschepen „Anna Maria" en „Matjoe"' op de rivier de Kil, onder 's-Gravendeel mei elkaar in aan varing geweest, waardoor de stuurman van de „Anna Maria" over boord is ge slagen en verdronken. De „Matjoe". groot 622 ton, geladen met zand en thuisbehoorende te Goude rak, voer in de richting Dordrecht. De „Anna Maria", groot 106 ton, geladen met haverstroo en thuisbehoorende et Dussen, voer in de richting Antwerpen. De schipper van laatstgenoemd vaartuig, Ackermans, meende, dat de „Matjoe" ten anker lag en wilde bakboord uitwijken. De „Matjoe", schipper van Dam, was ech ter varende, waardoor de schepen elkaar te dicht naderden om een aanvaring te voorkomen. De „Anna Maria" werd ge ramd. De deklading sloeg over boord, met zich meenemende den stuurman, A. C. Kievits, die hierbij om het leven is ge komen. Het lijk is nog niet opgehaald. De „Anna Maria" heeft lichte schade gekregen. Het schip ligt op de ankerplaats 's-Gravendeel. De „Matjoe" kreeg geen schade en heeft zijn reis voortgezet. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 113 cent per kilogram. KIND MISHANDELD. Te Arnhem heeft zich gisteren een er gerlijk geval van kindermishandeling voorgedaan. Twee personen, 18 en 19 jaar oud, bevonden zich op den Cattepoel- schenweg bij de stortplaats van de ge meente reinigingsdienst. Een jongetje van*8 jaar stond, met zijn autoped, naar het storten te kijken, hij werd door een van de jongemannen aan gesproken en daarop door beiden vastge grepen. Zfj bonden zijn beenen vast* Ver volgens werd hij naar den rand van den hoogen berm gedragen en daar vanaf ge worpen, zoodat hij tusschen de kipkar retjes kwam te liggen. Een werkman van de werkverschaffing in het bosch van den Waterberg vond het kind en bracht het op zijn rijwiel naar de ouderlijke woning, het kind heeft den linkerarm ontwricht en bovendien gebroken. Het is in het ge meente ziekenhuis opgenomen. De daders zijn gearresteerd. TWEE NEDERLANDSCHE MEISJES IN DUITSCHLAND VEROORDEELD. Wegens aansporing tot landverraad. Het Volksgerechtshof te Berlijn heeft de 23-jarige Nederlandsche There- sia Lauvenberg uit Heerlen wegens af spraak en aansporing tot landverraad tot vier jaar tuchthuisstraf en de 22-jarige Nederlandsche Klara Delhey uit Heerlen wegens landverraderlijke be trekkingen tot én jaar en zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. De in voor arrest doorgebrachte tijd, een jaar, wordt in mindering gebracht. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Dinsdagavond is bij de brug over den IJsel te Westervoort een jongen uit Dui ven, die van de ambachtsschool te Arn hem kwam, door een auto, welke hem achterop kwam. aangereden, waardoor hij van zijn fiets viel. Hierbij werd de lin kerarm versplinterd. De jongen is thans in het gemeenteziekenhuis te Arnhem aan zijn verwondingen overleden. COMPLOT FIETSENDIEVEN ACHTER SLOT EN GRENDEL. In de groote steden een kleine honderd rijwielen gestolen. In samenwerking met de Rotterdamsche politie is de Haagsche recherche er in ge slaagd een complot rijwioldieven achter slot en grendel te zetten. Zij is daarbij in niet geringe mate geholpen door den 21-jarigen instrumentmaker F. S. te Den Haag, die op 21 October wegens diefstal van twee j rijwielen werd aangehouden en die na j 'n volledige bekentenis te hebben afgelegd i zijn 7 vrienden, met wie hij samenwerkte, verraadde. Op deze wijze is de combinatie, j welke een kleine honderd rijwieldiefstallen op zijn geweten heeft, in betrekkelijk kor ten tijd onschadelijk gemaakt. Zooals gemeld, werd de instrument- j maker 21 October wegens het stelen van I twee fietsen in de residentie aangehouden en in bewaring gesteld. Na eenigen tijd legde hij een volledige bekentenis af, waar na hij aan het „praten raakte" en de poli tie zeer belangrijke mpdedeelingen deed. Het was de politie intusschen reeds opge vallen, dat deze instrumentmaker, die reeds bekend stond als een rijwieldief, wel eens samen werd gezien met een berucht type, een zekeren A. H. V., een 23-jarigen jon geman, zonder vaste woonplaats. Deze V. werd 29 October te Rotterdam aangehou den en hoewel hij langdurig volhield den instrumentmaker niet te kennen, stapelden de bewijzen zich langzamerhand toch zoo boog op, dat hij tenslott® door de mand viel. Hij bekende zich schuldig te hebben ge maakt aan diefstal en heling van 60 rij wielen, doch de politie meent, dat dit aan tal even goed 70 of 80 kan zijn geweest. Hij had een groot aantal handlangers, men- j schen, die de rijwielen voor hem stalen, waarna V. er wel voor zorgde, dat de kar retjes werden verkocht. Na deze bekentenis volgde natuurlijk onmiddellijk de arrestatie van de door V. genoemde handlangers. In Den Haag wer den gegrepen de 44-jange J. van E., zon der vaste woonplaats en de 18-jarige H. van L. wonende te 's-Gravennage. Ongeveer terzelfder tijd werden te Rot terdam gearresteerd de 26-jarige L. O. en de 37-jarige W. O. Eenigen tijd later werden in den Haag tenslotte nog aangehouden de 56-jarige J. H. G. en de 46-jarige J. H. V. In Rotterdam werd op acht plaatsen huis zoekingen gedaan. Hierbij werden zeven rijwielen, welke van diefstal afkomstig zijn, gevonden. De fietsen waren in de steden Amsterdam, Rotterdam en den Haag ge stolen. De gearresteerde personen zijn allen recidivisten met uitzondering van den 18- jarigen H. van L. Het onderzoek wordt met kracht voort gezet. Het is niet onwaarschijnlijk, dat nog meerdere arrestaties zullen volgen. DE TE ROTTERDAM VERDWENEN KINDEREN. Nog geen spoor. Het zoeken in de Oude Wetering naar de verdwenen achtjarige Lijntje Huiser heeft evenmin als het onderzoek naar de 3 J4-jarige Peters eenig resultaat opgele verd. CAFéHOUDSTER AANGERAND. Jongen van 16 jaar legt bekentenis af. Gisteravond is te Alkmaar een caféhoud ster die, na afloop van de veemarkt, bezoek kreeg van eer. jongeman, door dezen aan gerand, toen bleek dat zij alleen thuis was. Er ontstond een worsteling tusschen bei den, waarop de aanrander de vlucht nam. De caféhoudster kon slechts een vaag sig nalement van den overvaller opgeven. De recherche is er niettemin in geslaagd een spoor te vinden. Dit leidde naar Noord- Scharwoude, waar de 16-jarige J. D. van zijn bed werd gelicht. Hij is naar Alkmaar cvergebracht, waar hij een bekentenis heeft afgelegd. TWENTE KNOOPPUNT VAN HET LUCHTVERKEER. Wegens mist op Schiphol. Vandaag zijn op het vliegveld Twente, doordat Schiphol door mist tijdelijk bui ten gebruik was gesteld, tal van vliegtui gen van en naar diverse Europeesche hoofd steden geland. In een der toestellen bevond zich de ver maarde dirigent Toscanini, die na een op onthoud van een half uur de reis naar Frankfurt aan den Main voortzette. Schiphol bleef ook in de middaguren dicht, ondanks de pogingen, welke de heer Aug. Veraart aanwendde om den mist door het verstuiven van water in de lucht neer te slaan. DE TOESTAND IN PALESTINA. Iraksche pijpleiding doorgeschoten. HAIFA, 4 November (A.N.P.). Wederom is de pijpleiding van Irak doorschoten tus schen Affulen en Beisan. Een Arabische ploegbaas bij de openbare v/erken is ernstig door een schot gewond, terwijl hij in zijn woning by Acre lag te slapen. Versterkingen naar Beisan. JERUSALEM, 4 Nov. (A.N.P.). Naar ver luidt zullen versterkingen naar Beisan ge zonden worden in verband met een poging van Arabieren om het politiestation aldaar te bestormen. Er is een bom geworpen, maar zonder dat schade werd aangericht. Ook vielen geen slachtoffers onder de po litie. De politie slaagde er tenslotte in de aanvallers af te slaan. Men gelooft, dat deze Arabieren de ge wapende opstandelingen zyn, die kort ge leden het land binnengekomen zijn in af zonderlijke groepen en die zich aangeslo ten hebben by de troepen onder dr. Amin Rowihe, den vroegeren arts van het Irak sche leger, benevens vluchtelingen, die sedert den Druzenoorlog de wijk hebben ge nomen uit Syrië. Rowihe is een intiem vriend van Fawzi Kawkagi, die verleden jaar de leiding had over den opstand in Palestina. EEN EGYPTISCHE TEGENSPRAAK. Geen botsing met Arabische troepen. CAIRO, 4 Nov. (A. N. P.). Gezagheb bende kringen spreken categorisch de be richten uit Italiaansche bron tegen, vol gens welke een botsing zou zijn voorge vallen tusschen troepen van Saoedisch Ara- bië en een voorpost van Transjordanië. Met scepticisme beschouwen zij- het be richt, volgens hetwelk Ibn Saoed binnen kort den titel „Koning aller Arabieren" zou opeischen voor een gebied van Bagdad tot Marokko. Bevoegde waarnemers herinne ren in dit verband aan de politieke voor zichtigheid van den souverein van den Hedjaz, welke steeds getoond heeft niet in overeenstemming te zijn met verklaringen van dezen aard. ONTPLOFFING EN BRAND IN ELECTRICITEITSFABRIEK. LONDEN, 4 Nov. (A. N. P.). In de electriciteitsfabriek van Eastham is een ontploffing ontstaan, die door brand ge volgd werd, tengevolge waarvan in de ge- heele wijk de stroomlevering stopgezet werd, zoodat de trolleybussen op vijf lij nen niet meer konden rijden. Honderden ton olie vlogen in brand, terwijl schade werd toegebracht aan twee transformato ren. De ontploffing was zoo hevig, dat het geheele district op zijn grondvesten schud de. Vlammen schoten tweehonderd voet hoog de lucht in. Tot dusverre is nog niets bekend omtrent persoonlijke ongelukken. MANDSJOEKWO SCHAFT EXTERRITORIALE RECHTEN AF. TOKIO, 4 Nov. (A. N. P.). - De Mands- joerijsche premier, Tsjang Tsjing Hoei, heeft bekend gemaakt, dat de Mandsjoe- rijsche regeering heeft besloten, de exter ritoriale rechten, die tot dusverre door bui tenlanders in Mandsjoekwo genoten wer den, af te schaffen. DOODVONNISSEN IN DUITSCHLAND VOLTROKKEN. BERLIJN, 4 Nov. (A. N. P.). -r- Heden ochtend zijn drie personen, die door het Volksgerechtshof ter dood veroordeeld wer den, geëxecuteerd. Eén van hen, de 29-ja- rige Peter Sausen, was veroordeeld we gens spionnage ten voordeele van een vreemde mogendheid; de beide anderen, de 35-jarige Adolf Rembte en de 37-jarige Robert Stamm, werden beschuldigd, in sa menwerking met de Komintern een onwet tige organisatie in het leven te hebben willen roepen. LEIDEN, 3 Nov. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 1.503 50, savoyekool 1.00—2.30, groenekool 1.00—3.30. boe renkool 1.50—3.00, prei 1.50—2.70, kro ten 0.802 10, kroten, gekookt 26, uien 2.50—7.90, peen 1.004.10, sprui ten 2—8, andijvie f 2, sla 2—3, nero 2 505.70, druiven 1222, snijboonen 1-330, stokboonen 1626, pronkboo- nen 3—7. stamboonen 21—33, per 100 kg.: witloof 3—16, postelein 9—11, spi nazie 4—14. tomaten A 3.10—6.60, idem B 2.90—7.50, idem C f 2 00—4.90, idem CC 2.003 20, per 100 stuks: andijvie 6080 cent, bloemkool 1.508 80. sala de 0.601.30, knolselderie 2.003.40, per 100 bos: kroten 50 cent, pieterselie 30 70 cent, radijs f 0.50—1.70, selderie 30 90 cent, bleekselderie 21 cent, peen 2.70 6.40, raapstelen 30 cent. Melk veiling; Week van 7 tot en met 13 November. Consumptiemelk 1ste klas: van 7.50—7.80. Prijs voor te leveren boven taxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 7 tot 13 Novem ber 1937, gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. GOUD'l, 4 Nov. Vee. Aangevoerd in to taal 1536 stuks, waarvan 26 slachtvarkens: vette 3132 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 600 magere varkens 3050 LEIDEN. Geboren: Willem, z. van W. Kooien en E. Regeer Johannes, z. van J. Ab- spoel en B. Verhoog Jacobus Johannes, z. van A. C. Elfering en J. M. Koek En- gelberta, d. van B. Wiersma en H. C. E. Teljeur Petrus Hendrikus, z. van H. Blom en J. Hogewoning Hendrik, z. van A B. Herbert en H. v. Rijn Johannes Franciscus, z. van J. F. M. Evers en P. v. d. Hoek. Ondertrouwd: A. v. d. Kaaij jm. 25 j. en A. A. v. Leeuwen jd. 23 j. W. v. d. Zeeuw jm. 31 j. en S. F. H. v. Wijk jd. 31 j. J. J. v. Teijlingen jm. 36 j. en J. J. Beurze jd. 31 j. Th. J. v. d. Meel jm. 27 j. en H. J. Lut jd. 24 j. Gehuwd: J. Bavelaar jm. en J. v. Eg- mond jd. J. Fakkel jm. en Th. Brakel jd. J. Hasselbach jm. en H. C. Vijlhrief jd. P. F. M. Hendriks jm. en C. God schalk jd. D. P. Ket jm. en G. Vermeij jd. J. Kluivers jm. en S. Filippo jd. A. J. M. Kriek jm. en E. W. Fukken jd. P. C. Mooten jm. en P. v. d. Berg jd. J. A. Storm v. Leeuwen jm. en W. N. M. Kooiman jd. W. A. Bol jm. en A. P. Hannaart jd. Overleden E. Choufour-de Visser wede. 70 j. per stpk; 796 biggen 1720, Geldersche biggen 20—24, 21 runderen 150—185, 36 nuchtere kalveren 812, 57 bokken en geiten f 2—6. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 339 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2930, 2e kwal. 26 28, zware 39. Handel matig. Boter. Aanvoer 153 ponden. Goebo- ter 7580 cent, en weiboted 7075 cent per pond. handel vlug Eieren. Aanvoer 34.000 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.005.75, kleine kippen eieren 3.254.0, eendeneieren 3.25 3.75 per 100 stuks. Handel willig.. BODEGRAVEN, 3 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 4317 stuks: Prijzen: kippeneieren wit 5.005.80, bruin 5.606.10, kui keneieren j 4.004.70, eendeneieren 4 4.20 per 100 stuks. LOOSDUINEN, 3 Nov. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 190 aanvoerders verkocht om in de week van 8 tot 15 Nov. dagelijks te leveren 28.500 liter melk. Prijs was af boerderij 7.50 per 100 liter, melk voor industrie deed 7.10—7.20 pér 100 liter. VOORSCHOTEN, 3 Nov. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren 5.006.20, kuiken eieren 3 604.00 per 100 stuks, eenden eieren 1.00 idem; konijnen 0.752.20 ij duiven 15 cent per stuk. WLSUÜLNOTEERINÜEN (AMSTERDAM* Londen 9 00Ug. Berlijn 72.821 /2 Parijs 6 12i/4 Brussel 30.69 Zwitserland 4184 Kopenhagen 40 20 Stockholm 46 40 Oslo 45.221 lo New York 1.80-5/jg Praag 6.331/2 1.90 - 1.75 1.55 - 1.25 - 1.05 85 - 78 72 - 65 - 58 3.95 - 2.75 - 1.95 - 1.75 1.50 65 55 - 47Va 35 25 HAARLEMMERSTRAAT 228-230

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3