VOGELZADEN J. VRIJENHOEK, Haarl.straat 119 RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN BIOSCOPEN 10NDEKDAG 4 NUVEMBEK 1S37 OE LEIDSCHE COURANï DERDE BLAD - PAG 10 WARMOND. Volksbond. De afdeeling Warmond van den Ned. R.K. Volksbond geeft Zondag a.s. £n Hotel „de Stad Rome" een groote feest- vergadering. Bij deze gelegenheid zullen een paar bekende tooneelstukken worden opgevoerd, terwijl het muzikale gedeelte wordt verzorgd door den heer L. v. d. Kerkhof met zijn band. Het belooft een mooie avond te worden. Inenten. Op Woensdag 10 November a.s. zal in een der lokalen van de voor malige O. L. School gelegenheid bestaan voor kostelooze inenting en herinenting en wel vanaf des namiddags 2 uur. Vetrokken: E. M. van Velzen naar Alkemade J. A. M. v. Adrichem naar Heerhugowaard H. C. van Schie naar Hillegom Th. van Moorsel naar Leiden Th. Langelaan naar Wateringen J. Deroy naar Lisse J. G. van Dijk naar Muiden A. v. d. Willik naar Voorbrug A. T. Altéma naar Schiedam A. M. Kraan naar Noord wijk B. J. A. Pop naar Rotterdam P. A. M. Goemans naar 's Gravenhage B. J. van Pelt naar 's Gravenhage. Gevestigd: A. G. M. Brederode van Noordwijk J. Smit van Breda H. Schekkerman van Sassenheim J. Lief hebber van Medemblik M. W. H. Ma- chen van Helmond J. H. Kamphorst van 's Gravenhage C. M. Waasdorp van Sas senheim D. J. van Rijn van Maartens dijk. WASSENAAR. R.-K. Bond voor Groote Gezinnen. Woensdagavond hield de plaatselijke afdee ling van bovengenoemden Bond haar eer ste ledenvergadering in het R.-K. Vereni gingsgebouw, welke bijeenkomst door ka pelaan Tijssen werd geopend met den chr. groet, waarna hij allen welkom heette. Notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Van de mededeelingen stippen wij aan, dat het aantal leden is gegroeid van 80 tot 101. Op 14 November zal te Rotterdam een groote gewestelijke vergadering worden gehouden, waarop Pater Eusebius Peters en dr. J. de Boer het word zullen voeren, waarna de heer J. F. v. Meegeren een slot woord zal spreken. Opluistering geschiedt door een mannenkoor en een harmoniege zelschap. Voor een bezoek aan die verga dering kan men zich reeds nu opgeven. De verkiezing van een definitief bestuur had tot resultaat dat gekozen werden de heeren dr. B. H. J. Weerenbeck, W J. Hoo- geveen, G. J. Kroon, S. van Rijn en P. C. H. van Schaik, waarna dr. Weerenbeck tot voorzitter werd gekozen. Kapelaan Tijssen droeg hierna de lei ding van de vergadering over aan den ge kozen voorzitter, daarbij den wensch uit sprekend, dat onder zijn bezielende leiding en met het definitief gekozen bestuur, de afdeeling een tijdperk van groote bloei tegemoet zal gaan en vruchtbaar zal wer ken. Dr. Weerenbeck zal, althans voorloopig, het voorzitterschap aanvaarden. Spr. hoopt, dat de afdeeling zal groeien en bloeien en dat het niet bij een goed begin zal blijven, maar men ook bij moeilijkheden trouw zal betoonen. Deze afdeeling was hard noodig, nu er ook in Wasenaar grootsteedsche ge- I woonten binnenkomen. Men heeft door de- ze afdeeling nu bondgenooten in dezelf- I de gevoelens. Eendracht maakt macht en daarom wekt spr. op om in eigen kring nieuwe leden te werven. Spr. dankt kape laan Tijssen voor hetgeen hij gedaan heeft om hier een afdeeling op te richten. (Ap plaus). De heer G. Kroon doet hierna voorle zing van het aan den Raad gezonden adres (reeds in extenso in ons blad weergege ven), waarna nog wordt medegedeeld het daarover bereids in den Raad gesprokene. Besloten wordt om aan diverse, daar voor in aanmerking komende vereenigin- gen adhaesiebetuïging te verzoeken. Kapelaan Tijssen gaf hierna nog eens een duidelijke formuleering van het doel van den Bond, dat allereerst ideëel en godsdien stig is. Indien ieder vader en moeder zijn en haar plicht deed, dan was de Bond overbodig. Door het lidmaatschap staan we allereerst op de bres voor het ideëele doel, de handhaving der christelijke beginselen in huwelijksleven en opvoeding. Voorts wil de Raad de gezinsbelangen behartigen, al lereerst de godsdienstige en daarna de so ciale en economische. Bevordering van de waardeering van het groote gezin bij ande ren en het wegnemen van verkeerde mee ning, allereerst door voorlichting en ar gumenteeren behoort almee tot het doel. Spr. noemt voorts het behartigen van de belangen van den Bond en zijn leden by de bevoegde machten; de bijzondere verdedi ging van het groote gezin en optreden tegen aanbeveling voor zoodanige practijken; te gemoetkoming in bepaalde gevallen uit een geboortefonds, enz. Voor dat alles is noo dig dat we veel leden hebben en daar om wekt spr. tot ledenwerving op. Spr. beschouwt het werken voor den Bond voor Groote Gezinnen evenwaardig aan het werk van de Katholieke Actie. Ook onze strijd is er een voor God en Gods wet. Spr. wekt op om daarvoor zoo hard mogelijk te werken en veel te bidden. Spr. hoopt, dat men elders het stille werk in de zielen met Gods genade zal bevorderen, om daardoor Gods wet beter tot recht te doen komen. De voorzitter dankte voor het gesproke ne en hoopt, dat men aldus zal handelen. Na gehouden rondvraag, volgde sluiting met den chr. groet. Gevestigd: B. M. Baumann, vreemd, R.K., dienstbode, uit Wulmeringhausen Did., Eikenlaan 35 M. L. Buijck, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Mecklenburglaan 1 W. M. van Dussel- dorp, geen, kantoorbed. B.P.M., uit Am sterdam, Heerenweg 19 R. F. van Eijk, geen, zonder beroep, uit Londen Eng., Hertelaan 12 G. M. 's Gravendijk, R.K., sergeant-capitulant, uit den Haag, Kamp 18 ct. p. pond - 10 p. I 1 50 Kanariezaad, Parkietenzaad, Volièrezaad, enz. (De beste kwaliteit.) 7333 Drogisterij annex Zaadhandel. Waalsdorp R. J. Groothaert, R.K., dienst bode, uit Rotterdam, van Calcarlaan 30 M. C. Hilhorst, R.K., dienstbode, uit Soest, Rijksstraatweg 801 P. E. Hofstede en gezin, N.H., zonder beroep, uit Haarlem, Stoeplaan 27 M. J. Janssen, R.K., dienst bode, uit Maashees en Overloon, Rijks straatweg 582 H. Karsch, G.K., dienst bode, uit den Haag, Wilhelminaplein 2 M. Köningsdorfer, vreemd, R.K., dienstbo de. uit Rocanje, Groot Hoefijzerlaan 13 C. P. Korver, geen, hulp i. d. huishouding, uit Beverwijk, Crocusstraat 33 H. N. Kühn, geen, zonder beroep, uit Paigton (Eng.), Nassaulaan 5 F. van der Laan, GJC., sergeant-capitulant, uit Heerenveen, Kamp Waalsdorp G. van Loo, N.H., dienstbode, uit Heerde, v. Z. v. Nijevelt- straat 111 G. van Marie, G.K., zonder beroep, uit den Haag, Hallekensstraat 43 J Meijer, N.H., dienstbode, uit Rotterdam, Konynenlaan 47 E. Neijers, vreemd, Ev., dienstbode, uit den Haag, v. Calcarlaan 7 B. Müsseler, vreemd, geen, dienstbode, uit Delft, Buurtweg 159 E. M. A. Philip- sen, R.K., dienstbode, uit Horn L., Wil- helminalaan 2 L. S. Rubbens, geen, zon der beroep, uit den Haag, Rijksstraatweg '47 H. C. Snelleman, geen, keukenmeis je, uit Amsterdam, Park Oud Wassenaar 1 Wed. M. A. Stel geb. Broos en dochter, N.H., zonder beroep, uit Weiszwasser Did., Prinsenweg 23 B. M. L. Stolle, Ev. L., huishoudster, uit den Haag, Paauwlaan 6 J. P. Tonnon en vrouw, R.K., werktuig kundige, uit Haarlem, Hyacinthstraat 6 Th. Uitz, vreemd, R.K., dienstbode, uit Lei- tendorf, Park Oud Wassenaar 1 P. W. Vernooij, R.K., slager, uit Maarssen, Ker- kehout 19 M. Vlieg, vreemd, RJC., dienstbode, uit den Haag, BJoemcamplaan 62 J. G. Wille en gezin, N.H., zonder be roep, uit Amsterdam, v. Z. v. Nyevelt- straat 97. Vertrokken: C. J. van Berkel naar Alkemade, B. 238 T. P. M. Salet naar den Haag, Balistraat 51 R. A. Vreede naar den Haag, Bloklanderplein 12 J. C. Ttomstra naar Amsterdam, Amstelkade 73 J. Gross naar Rijn wijk Z.H., Geest brugweg 80 J. G. Rozenheek naar Win schoten, Gorstestraat 7 J. P. Bakker naar Rotterdam, Rechter Rottekade 99c A. Sabee naar den Haag, Stephensonstraat 65 A. J. H. P. Schweitzer naar Reuver, Prins Hendrikstraat 325 P. W. Geuke naar Leiden, Kooipark 11 J. H. ter Marsch en vrouw naar Amsterdam, Stad houderskade 9 M. Varkevisser naar den Haag, Loosduinen, Monsterscheweg 93 R. Schwarz naar den Haag, Lange Vijver berg 20 M. Heinskyll naar den Haag, Waalsdorper weg 102 J. I. Léon en vrouw naar Zandvoort, Kostverlorenstraat 621 F. L. Friedrich naar Heemstede, Binnen weg 48 Wed. J. J. W. Je Poorter geb. Aengenent naar Ondefontaine, Frankrijk A. M. Sump naar den Haag, Ernst Casi- mirlaan 30 Wed. M. L. Hoytema van Konynenburg geb. Frijlinck naar Amers foort, Utrechtscheweg „De Burcht" R. Fiolka naar den Haag, Stadhouderslaan 138 Wed. M. F. van Mackay geb. Boon naar den Haag, Prins Mauritslaan 30 J. van Arenthals naar Hontenisse, Klooster- zand M. A. van Dorsser ->aar Middelhar- nis, Zandpad B 275 S. Müller naar Gös- ting, Oostenrijk N. C. Rozenheek naar den Haag, Kanaalweg 125 F. H. Wester- mann naar Utrecht, Witte Vrouwenstraat 26 E. Ligtvoet naar Delft, Beerenbroek- plein 1 C. C. M. van Meurs, naar Voor burg, Fransstraat 1 Jhr. W. G. Röell en vrouw naar Apeldoorn, Huize Wiesel C. E. de Vries geb. de Maar *m dochter naar den Haag, Vlierboomstraat 397 M. Frost naar den Haag, Ernst Casimirlaan 34 Th. Degen naar Poortugaal, Albrar.dwaart- schedijk 151 A. Ebner naar den Haag, Weissenbruchstraat 316. Geboren: Elisabeth Clara, d. van D van Weel en J. J. Rens Cornelia, d. van C. van Wijk en S. Lammers Johanna Christina, d. van M. Zandbergen en A. A. M. P. van Bakkum Johanna, d. van J. Cossee en M. van Beek Jacobus Simon, z. van W. P. van der Holst en J. M. Meus- sen Herbert, z. van H. W. A. E. Jong kind en M. Terzenbach. Ondertrouwd: R. C. Wilson en A. E. Horstmann J. Taams en M. C. Engel N. J. Overgaauw en W. H. Knijnenburg H. A. de Kleine en M. J. Paardekooper. Getrouwd: C. van der Does en P. M. Gantevoort J. C. van Kessel en H. M. Roetman. Overleden: Jan Jacob Rudolph de Wetstein Pfister 71 j., echtgen. van C. C. M. de Brueijs Tack. ZOETERMEER. Gehuwd: J. Kneppers 42 j en P. E. H. Persoon 39 j. J. Slappendel 23 j. en E. Kerstens 20 j. Gevestigd: H. H. Struik van Schie dam Ja. M. van der Sman van Lisse A. Bol van Alphen aan den Rijn Ct. Scheer van Schoonhoven. Vertrokken: F. de Jongh naar Har- lingen Wed. P. de Knegt-M. J. E. Kar man naar Leiderdorp Ma. Binder naar Weenen G. J. Veelenturf naar Zwam- merdam A. den Hertog naar Benthui zen J. J. Klos naar Woerden. HAZERSWOUDE. Bazar. Door de Dameskrans „Wees een zegen" is een bazar gehouden in het gebouw „Salvatori". De baten, zijnde 728,35, komen voor de helft ten goede aan de Ned. Herv. School en voor de helft aan liefdadige instellingen. NIEUWERBRUG. DE TROUWE BRUGGEWACHTERES. Nog meer geschenken in goud en zilver. Naar aanleiding van ons bericht betref fende de bruggewachteres in ons nummer van 2 dezer kan nog het volgende worden gemeld: Dat ook de inwoners symphatiek stonden tegenover deze bruggewachteres, mej. C. A. Verdouw, hebben zij ook getoond door de scheidende bruggewachteres eveneens een prachtig cadeau aan te bieden. De inwoners der Brandschouwerij hebben vrij doorgang en overgang over de brug. Zy zijn vry van tol- en bruggeld, dus moest de brugwachteres altijd voor dezen het tol hek gratis openen en de brug gratis opha len. (Wij hopen over de zeldzame regelin gen welke aan deze brug verbonden zijn la ter uitvoeriger in dit blad te handelen). Een 3l-tal ingezetenen hebben met el kaar de scheidende brugwachteres ook nog een herinnering geschonken in den vorm van een gouden armband en een zilveren theelepel waarop het woord Nieuwerbrug staat. Dit zijn 31 van de ingezetenen, wel ke dagelijks met hun voer- of vaartuigen gebruik van de brug maakte. Namens deze 31 werd haar dit overhan digd door mevr. P. D. v. d. Linde en den heer N. v. Leeuwen Czn. Tevens was een lijst bijgevoegd van de schenkers van dit prachtige cadeau. Uit dit alles moge dus blijken, dat men de werkwijze der brugwachteres altyd op den hoogsten prijs gesteld heeft. ZEVENHOVEN. DE INGEBRUIKNEMING VAN DE GERESTAUREERDE N. HERV. KERK. Wie gisteravond de nieuwe gemeente toren en het daaraan gebouwd Ned. Her vormd Kerkgebouw zag baden in een zee van licht, in een floodlicht, waarop de bekende St. Maartentoren van Zaltbom- mel jaloersch zou zijn, begreep, dat er iets bijzonders aan de hand was. Jammer voor de keurige belichting was dat de zware mist in den voor-avond al les niet zoo goed deed uitkomen; later hebben wij ons kunnen overtuigen, dat we in ons artikeltje van Woensdagavond niets te veel hebben gezegd over de fraaie toren en kerkgevel: tot in de fijnste lijnen kwam alles nu uit en met een beetje fan tasie wat door de mist zoo gemakke lijk kon waande men zich een oogen- blik in de grootstad, waarbij „onze Wes tertoren" het stadsbeeld beheerschte. De N. Herv. Kerk had een speciale avonddienst bepaald, waarbij aanwezig waren burgemeester W. J. Bocxe, de wet houders A. P. v. d. Weijden en C. van Ba ren, de opzichter J. v. Vliet en de aanne mer C. van Dijk. Deze dienst was bedoeld als een dank- stond voor het gereed gekomen werk en j tevens als ingebruikneming van het ge restaureerde kerkgebouw; onder de aan wezigen merkten we op ds. Wolfensber- ger, tot 1929 predikant alhier, verder ds. Ubbink, oud-predikant der Geref. Kerk van deze gemeente, dr. Lucardie, Th. Vis ser, hoofd der Christel, schooi en daar naast was het kerkgebouw tot in alle hoe ken gevuld met belangstellenden van hier en velen van elders. Ds. van Harten, sedert dezen zomer predikant alhier, leidde den dienst. In zijn openingsgebed en de daarop gevolgde predikatie liet hij uitkomen de vreugde, die er is, om het huis Gods, welke vreug de hij veronderstelde aanwezig te vinden bij ieder, die dit gebouw dezen avond was binnengetreden. Een dubbele vreug de is er bij allen, die dit gerestaureerd-e huis van God waren binnengekomen om Hem te danken voor het bouwwerk, dat volgens den redenaar niet door menschen is gemaakt, maar door God voor ons, en er is voor menschen, die God zoeken. Hij sprak de hoop uit, dat velen steeds gehoor zullen geven aan den wensch, dit gebouw daarom te betreden. De gezongen psalmen en het gelezen gebed hadden alle betrek king op het doel der bijeenkomst. Uit de groote belangstelling en het ge sproken woord mogen wij met genoegen constateeren, dat Zevenhoven trotsch is met zijn nieuwe toren en gerestaureerde kerk. ZOETERWOUDE. Benoeming Paters Kruisheeren. De weleerw. heer G. Angenent, van het Klooster der Kruisheeren alhier is be noemd tot kapelaan te Rotterdam aan de Kruisvindingskerk aldaar. K. S. D.-fonds. De gehouden collecte ten bate van Kleeding-, Schoeisel- en Dek kingsfonds voor werkloozen heeft in deze gemeente ongeveer ƒ89.— opgebracht. Mond- en Klauwzeer. Het mond- en klauwzeer begint af te nemen. Van de ruim 170 besmette veekoppels is momenteel on geveer 1/3 gedeelte weer gezond ver klaard. ZWAMMERDAM. Werkloosheid. Op 1 November 1937 stonden bij de arbeidsbemiddeling alhier ingeschreven: 51 mannen, 3 vrouwen. Ver deeld naar de beroepen: 4 tseenfabr. arb., 12 bouwvakarb., 1 kleedingbedrijf, 4 me- taainijverheid, 2 voedings- en genotmidde- len, 21 landbouwbedrijven, 2 verkeerswe zen, 2 huiselijke diensten, 6 losse arb. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad was afwezig mr. Kie- wiet de Jonge. Aangewezen werden als vertegenwoor digers der gemeente in de vergadering van het College van Gedeputeerde Staten, waarin verslag zal worden uitgebracht in zake de ingestelde beroepen tegen onbe woonbaarverklaring van een aantal wo ningen de heeren mr. H. H. Dresselhuys en J. H. van Barneveld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een klop op de deur mag niet ontaarden tot tromgeroffel. Bij een adres van de afd. Wassenaar van den R.K. Bond voor groote gezinnen, waarin wordt gevraagd by de vaststelling van bedrijfstarieven rekening te houden met de groote gezinnen, waaromtrent B. en W. praeadvies voorstellen, zegt de heer Wildt Meijboom, dat ongeveer 3 jaar ge leden op een dergelijk adres afwijzend werd beschikt. Het komt hem voor dat, wanneer na korten tijd een nieuw adres wordt ingediend, en dit geldt niet voor dit speciale' geval, maar voor alle verzoeken, die zonder meer voor kennisgeving moe ten worden aangenomen. De heer Idenburg kan deze opvatting, ge zien de algemeene strekking wel steunen. Het gaat niet aan het geheele mechanisme telkens opnieuw in werking te stellen. De heer Hendriks zegt, dat, indien het idee van den heer Wildt Meyboom zal worden aanvaard, die hem niet zal weer houden, om voorstellen als door adressant bedoeld, in te dienen. De heer van Moorsel wijst erop, dat het juist is, dat een dergelyk verzoek vroeger al eens is behandeld. Intusschen is er wel wat veranderd en ook de raad is anders saamgesteld. Dientengevolge is het niet on mogelijk, dat men een andere uitspraak verwacht. Hij zou het bespottelijk vinden wanneer het adres slechts voor kennisge ving werd aangenomen, hetgeen practisch neerkomt op verhuizing naar den papier mand. Hij acht het beter, dat B. en W. praeadvies uitbrengen. De heer Breedvelt betoogt, dat het tot dusverre usance is geweest, omtrent een adres te prae-adviseeren. Aan den ande ren kant is hij het met den heer Wildt Meij boom eens, dat niet steeds hetzelfde onder werp kan worden herhaald. Er moet even wel rekening worden gehouden met de ge wijzigde omstandigheden. Hij is er voorts voorstander van, om adresseerenden be hoorlijk gemotiveerd te antwoorden. De voorzitter sluit zich bij voorgaande sprekers aan. Het is steeds gewoonte ge weest te prasadviseeren. Ook is hy het er mee eens, dat dit niet moet ontaarden, maar daarvan is hier geen sprake. De heer Wildt Meijboom trekt zyn voor stel in. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Een door B. en W. voorgestelde wijziging in de verordening gemeente-politie 1937 wordt goedgekeurd. Aan het bestuur der Chr. H.B.S. te Lel den wordt over 1934 een subsidie toegekend van 565.61 voor 26 7/12 leerlingen uit deze gemeente. Besloten wordt tot verkoop van 1583 vierk. Meter bouwgrond aan de Cornelis de Wittstraat ad 7.per M2. Aan een nieuwe straat wordt de naam gegeven van Adriaan Paauwstraat. De rekening-courant-overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten wordt ge wijzigd. Na eenige discussie omtrent het door de gemeente te loopen risico wordt besloten toe te treden tot de Tranderisico-Onder- linge van gemeenten. Vastgesteld wordt de vergoeding, waar op de bijzondere scholen aanspraak heb ben voor vakonderwijzers over 1933. Besloten wordt tot verkoop van 1843 vierk. Meter bouwgrond aan den Storm van 's-Gravensandeweg ad f 8.90 per M2. Een adres van de K.N.A.C. betreffende de tarieven personeele belasting voor mo torrijtuigen wordt na uitvoerige toelichting omtrent het in deze gemeente geldende ta rief en vergelijking met tarieven elders afgewezen. Wordt besloten enkele achterstallige grondrenten in rechte te vorderen. De verordening op de winkelsluiting on dergaat eenige wijziging in verband met den verkoop van melk en vervoer op Zon dagen. Aan het Comité voor huishoudelijke voorlichting wordt een subsidie van f 50. toegestaan in de kosten van te organiseeren naai- en kookcursussen voor vrouwen van werkloozen. Besloten wordt medewerking te verlee- nen tot verbouwing van de Chr. U.L.O. School. Een geldleening, per resto groot 212.500 rentende 5^ pet. indertijd gesloten bij de Indische Pensioenfondsen wordt geconver teerd in een leening a 3H pet. Besloten wordt de onteigening van een perceel grond voor verbreeding van den Oostdorperweg in rechte te vorderen. Aangeboden worden hierna de begroo tingen van de gemeente en de bedrijven voor 1938. In de Commissie van onderzoek worden benoemd de leden Dresselhuys, Breedvelt en Hendriks. Hierna worden eenige besluiten genomen tot wyziging der begrooting 1937 en wor den eenige belastingkohieren vastgesteld. Wordt besloten medewerking te verlee- nen tot het aanschaffen van leerboeken voor het vak Wiskunde ten behoeve van de R.K. Ulo School. Een beroepschrift tegen een afwijzende beschikking van B. en W. inzake het plaat sen van een garage op de scheidingslijn van een perceel aan de Amazonelaan wordt na eenige toelichting afgewezen. Nog wordt besloten tot verkoop van 1906 vierk. Meter bouwgrond aan H. J. Hopman alhier ad f 8.75 per vierk. Meter. Hierna wordt de vergadering gesloten. Uitgesproken: J. H. Unlandt, boekbinder, Haarlem mermeer Zwanenburg, Olmenlaan 33. Cur. mr. Julius Hoog. A. Schoenmaker, handelende onder den naam De Klokkenwinkel, horlogemaker, Wormerveer, Zaan weg 55. Cur. mr. F. J. Gerritsen. N. van Ham, vrachtrijder en koopman in visch en fruit, Assendelft, Zuideinde 118. Cur. mr. J. C. Y. Nieuwenhuys. M. D. Spaargaren, tuinder, Aals meer, Stommeerkade 24. Cur. mr. dr. A. F. H. Schreurs. G. H. L. van Hees, reiziger, Amster dam, Ferd. Bolstraat 31. Cur. mr. W. E. A. J. Penning. H. Kloosterman, aannemer, Bovenkerk. Cur. als voren. J. A. Matto Sr., Amsterdam, Reguliers- gracht 79. Cur. mr. Ch. P. Kalff. G. Rutten, filmregisseur, wonende te Rome. Cur. als voren. Vernietigd: W. van Rooijen, den Haag. G. K. Oppenheimer, Amsterdam. Opgeheven: A. Hubert, Haarlem. E. Booy wed. W. v. d. Weg, Heemstede. BINNEN 30 METER van een brandende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om binnen be bouwde kommen vrijge steld te zijn van den plicht om licht op te hebben THEATEK HOOFDFILMS INHOUD AANVANÜSUUR KEURING Trianon: Julika (Paula Wessely), Hoe raak ik mijn geld kwijt. (Jack Buchanan, Lila Da- mita). Romantisch Komisch Dag. 8.-511 15 uur. Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Goedgekeurd Lido: De man, die een an der was (Robert Taylor, Barbara Stanwyck, Victor Mac Laglan). Een ïacht in het Warenhuis (Robert Young, Florence Rice)). Speelfilm Detectieve- film. Dag 8—11 uur Zon dags bovendien 27 uur Matinée Zaterd en Dond., 2 uur Matinee, Zaterd. V/oensdag en Donderdag Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Alarm in Peking. (Gustav Fröhlich). En toch trouwden zij. (Douglas Astor, Mel vin Mary). Sensatie. Komisch Goedgekeurd v. volwassenen Casir-.o: De Roode Pimpernel (Lesly Howard, Mer le Oberon). Roman Scandals (Eddy Cantor) Speelfilm Komisch Dag. 8—11. Zondags bovendien 47 en 811 uur. Matiné Zaterdag en Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd v. volwassene!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10