NIEUWS Academienicuws AGENDA WOENSDAG 3 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? NEVELIG. Je Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige Oos telijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen neerslag, iets kouder. Hoogste barometerst.: 765.8 te Kopenhagen Laagste barometerst.: 733.0 te Reykjavik. De depressie, welke gisteren nog over West-Frankrijk lag, vulde op. De hooge- drukking breidde zich aanzienlijk naar het Zuid-Westen uit, de kern van het hooge- drukgebied ligt thans over de Oostzee. De depressie op den Oceaan trok Noord-Oost- waarts, het centrum ligt thans bezuidwes- ten IJsland, een uitlooper reikt tot ver naar het Zuiden. Ook in het Noord-Oosten van het waarnemingsgebied bleef de luchtdruk laag. In Noord-Scandinavië waait een krachtige tot stormachtige Noor delijke wind met sneeuw en temperatu ren van enkele graden onder het vries punt. Op IJsland waait een Oostelijke storm met regen, de temperatuur is daar aan zienlijk boven normaal. Op het Westen van de Britsche eilanden en langs het Zuidelijk deel van de Noorsche kust waaien krachtige tot stormachtige Zuide lijke winden met regen, ook hier is de temperatuur aanzienlijk boven normaal. In het overige deel van het waarnemings gebied, dat onder invloed staat van het ge bied van hoogeluchtdruk is het windstil of waaien zwakke winden. De lucht is meest betrokken met in onze omgeving en Zuid-Oost-Engeland veel nevel of mist. Afgezien van enkele plaatselijke uitzon deringen is de temperatuur ook in dit ge bied boven normaal. Voor onze omgeving wordt zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind verwacht met ne velig weer. De temperatuur zal ver moedelijk iets dalen, regen van be tekenis wordt niet verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 12.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 4.58 uur tot Donderdagmorgen 6.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 4 Nov. voorm. 3.10 en nam. 3.27. DE SALARIS-POSITIE VAN HET RIJKSPERSONEEL EN DE ONDERWIJZERS. Onmiddellijk na afloop van de vergade ring der centrale commissie voor georga niseerd overleg bij het Rijk op Zaterdag 30 October jJ. kwamen vertegenwoordi gers der zes in die commissie zitting heb bende centrales van organisaties van Over heidspersoneel bijeen, ter bespreking van de in die commissie door den voorzitter, den heer ir. Damme, namens de regeering gedane mededeelingen betreffende het sa- larisvraagstuk van het Rijkspersoneel en de onderwijzers. De door die mededeelingen ontstane si tuatie werd in de bijeenkomst van ver tegenwoordigers der centrales grondig be sproken, waarna over de verder aan te nemen houding een voorloopig besluit werd genomen, hetwelk is bekrachtigd in de vol gende bijeenkomst der centrales op Dins dag 2 November. Dit besluit houdt in, dat allereerst aan drang zal worden uitgeoefend op verschil lende fracties der Tweede Kamer, om te bereiken, dat bij de a.s. behandeling der Rijksbegrooting in het parlement deze frac ties verbetering van de salarispositie van het Rijkspersoneel en. de onderwijzers zul len bepleiten en van de regeering de toe zegging trachten te verkrijgen, dat deze daarover nader overleg zal plegen in het Rijks georganiseerd overleg, met de daarin vertegenwoordigende centrales. Voorts werd door de besturen der centra les een bureau gevormd, in welk bureau van elk der zes centrales een -vertegen woordiger zitting heeft en dat voorberei denden arbeid zal verrichten ten behoeve van de verdere behandeling van het salaris- vraagstuk in genoemd overleg. Een en ander beteekent mede, dat de sa menwerking der zes centrales wordt voort gezet. INSTALLATIE COMMISSIE COLLEC TIEVE ARBEIDSOVEREENKOMSTEN. De installatie van de commissie, welke tot taak zal hebben het uitbrengen van advies op grond van de artikelen 4, 6, 7 en 8 van de wet van den 25en Mei 1937 op het alge meen verbindend en onverbindend verkla ren van bepalingen van collectieve arbeids overeenkomsten, is hedenmiddag door den voorzitter van den hoogen raad van ar beid,-prof. mr. P. J. M. Aalberse. in het ge bouw van het departement van sociale za« ken geschied. HET A.S. EUCHARISTISCH CONGRES. Hedenmorgen vertrokken pater J. Dito, directeur van het internationaal katholiek radiobureau, en de heer H. Schaffers, pro grammachef van den K.R.O., naar Boeda pest, om aldaar diverse voorbereidingen te treffen voor de uitzendingen der plechtig heden van het Eucharistisch congres, dat in Mei a.s. te Boedapest gehouden zal wor den. De bedoeling is, om via de radio alle ka tholieken in de geheele wereld in de ge legenheid te stellen de plechtigheden te laten meemaken. Behalve de K.R.O. zullen daarom vele andere landen bij het wereldrelais van deze plechtigheden betrokken worden. De uit zendingen voor Azië, Amerika, Afrika en Australië zullen eventueel via de Philips- zenders in Huizen verzorgd worden. FILMRAAD VAN DE GRAAL. De activiteit van den Filmraad van de Graal ontwikkelt zich de laatste maanden in een snel-stijgende lijn. Het programma, dat de Graalleidsters met haar eigen opna men op de verschillende film-voorstellin- gen vertoonen, blijkt allerwegen in den smaak te vallen, dat de aanvragen om nieuwe voorstellingen dagelijks binnen komen. In de maand October werden 25 voorstel lingen gegeven: ook voor de maand No vember zijn nu reeds de meeste avonden besproken. Daar er echte^nog voortdurend aanvragen bij den Filmraad binnenkomen, om voorstellingen te arrangeeren op reeds bezette dagen, publiceeren wij hieronder de data, waarop reeds beslag is gelegd: 4 November: Hoorn; 5 November: Haar lem; 7 November: Den Haag, Alkmaar en de Weere; 8 November: Amsterdam; 9 No vember: B o d e g r"a v e n; 10 November: Warmond; 11 November: Leiden; 12 November: Haarlem; 14 November: Am sterdam, Rotterdam en Wognum; 15 Novem ber: Rotterdam; 16 November: Delft; 17 No vember: Rotterdam; 18 November: Rotter dam: 19 November: Amsterdam; 21 Novem ber: Haarlem en L j d e n; 22 November: Rotterdam; 23 November: Schiedam; 25 No vember: Opmeer; 26 November: Lutjebroek. Om bij nieuwe aanvragen teleurstellingen te voorkomen, is het goed, om met het bovenstaande rekening te houden en bij tijds aan te vragen. Pauselijke onderscheiding. Het heeft Z. H. den Paus behaagd, te benoemen tot ridder in de Orde van den H. Gregorius den Grooten, den heer An ton Heymerink uit Nijmegen. Onzen land genoot, die reeds 17 jaar in Riga woon achtig is en zich voor de katholieke kerk aldaar zeer verdienstelijk maakte, onze oprechte gelukwenschen. NOG EEN TON NOODIG VOOR HET BEHOUD VAN DEN IMBOSCH. Van zeer vele zijden heeft de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Ne derland reeds blijken van instemming ont vangen met haar plannen tot aankoop van het bekende landgoed de Imbosch aan den Veluwezoom. Tallooze giften werden ge boekt en velen hebben de vereeniging ge steund door inschrijving op de 2 1/2 procent obligatieleening. Onder de schenkingen werd die van H. M. de Koningin reeds ver meld en het stemt tot voldoening, dat zoo- velen het voorbeeld van de Landsvrouwe hebben willen volgen. Velen beijveren zich bij hun kennissen en in ruimeren kring bijdragen voor dit na tionale plan te verzamelen en ook vereeni- gingen nemen hieraan een werkzaam aan deel. Waar zoo gewerkt wordt, mag met reden verwacht worden, dat ook de Laatste moei lijkheden overwonnen zullen worden. In- tusschen, die laatste moeilijkheden, het bij- j een brengen van het nog ontbrekende be- i drag, één ton gouds, mogen niet worden onderschat. Nu de kans op welslagen gunstig genoemd mag worden, vertrouwt de vereeniging evenwel, dat nog velen bereid zullen zijn aan het grootsche plan, de stichting van een nationaal perk ter grootte van vierduizend hectaren, steun te verleenen. Het adres der vereeniging is: Heeren- gracht 540, Amsterdam. (Postrekening no. 32391). Behoud van natuurschoon te Sittard. Ingediend is een wetsontwerp tot verkla ring van het algemeen nut der onteigening van onroerend goed onder de gemeente Sit tard ter bewaring van natuurschoon, ge vormd door bosschen en andere houtop standen. In de toelichting werd opgemerkt, dat de gemeente Sittard den eigendom wenscht te verkrijgen van eenige percee.en, ten einde het natuurschoon te behouden. Deze per- ceelen zijn kadastraal bekend onder sectie C., nummers 2258 en 2260. Daar de eige naar deze perceelen niet wil afstaan op voorwaarden, welke voor de gemeente Sit tard aannemelijk zijn, zal de Onteigenings wet moeten worden toegepast. Het einde van den termijn, waarbinnen de vordering moet worden ingesteld, is vast gesteld op het tijdstip Can ingang van 23 December 1937, omdat op 23 December 1936 krachtens artikel 10 van de Boschwet 1922 een kapverbod op de te onteigen perceelen werd gelegd en verval daarvan krachtens lid 3 van genoemd artikel moet worden voorkomen. Burgemeester. Bij Kon. besluit is aan A. A. Hendrikse, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Waterland- kerkje en IJzcndijke, met dankbetuiging voor de door hem als burgemeester bewezen diensten. VERKEERS-SLACHTOFFERS. De K. N. A. C. schrijft: Sinds Mei van dit jaar worden door het Centraal Bureau voor de Statistiek op kor ten termijn voorloopige cijfers gepubliceerd omtrent de ernstige verkeersongevallen. Destijds heeft de K. N. A. C. hierop ten zeerste aangedrongen, omdat de uitvoeri ger en uiterst nauwkeurig bewerkte jaar cijfers uiteraard immer eerst zeer laat be kend konden worden gemaakt. De cijfers vertoonen van Mei t.m. Sep tember het volgende beeld: 1937 gedood Ernstig gewond Mei 61 446 Juni 41 453 Juli 47 390 Augustus 64 471 September 61 417 Sinds Augustus is dus weer een kleine verbetering ingetreden. Toch zij wederom bij alle weggebruikers op aandacht en voorzichtigheid in het verkeer en op strik te eerbiediging der verkeersregels aange drongen. Deze keer zij herinnerd aan de bepaling, dat het verboden is te parkeeren: binnen 8 M. van een hoek van wegen, naast een ver keersheuvel of binnen een afstand van 8 M. daarvan, alsmede in bochten binnen be bouwde kommen en in bochten buiten be bouwde kommen waar het uitzicht niet vrü is. De secretaris-generaal van „Justitie" treedt af. Naar wij vernemen heeft mr. J. P. de Meijere met ingang van 1 December a.s. ontslag verzocht als secretaris-generaal bij het Departement van Justitie. De regeering doet in de Memorie van Antwoord op de algemeene beschouwingen van de Rijksbegrooting voor 1938 (hoofd stuk I) der Tweede Kamer verschillende belangrijke mededeelingen. (1ste blad). VAN M'N BOEKENTAFEL Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A. V. Pe trus Canisius. Prof. Heskes heeft inderdaad beant woord aan onze verwachting en na de uit eenzetting van de diverse pantheïstische stelsels in de vorige aflevering van „Het Schild" thans een vervolgartikel geschre ven, waarin hij het pantheisme aan critiek onderwerpt. Hij toont de onhoudbaarheid van het pantheisme aan, vooreerst met een verwijzing naar de veroordeeling door het Vaticaansche Concilie van 1870, waar mede voor den Katholiek de onaanvaard baarheid vast staat; madr vervolgens ook op louter wijsgeerige gronden. „Het Schild" onthoudt ons ook de pen- nevruchten niet van buitenlandsche schrij vers. Zoo vertaalt H. Reijnen voor ons een hoofdstuk uit: „The Spirit and the Bride", van den Benedictijn Anscar Vonier, waar van de Nederlandsche vertaling binnen kort zal verschijnen onder den titel: De H. Geest en Christus' Mystiek Lichaam. In dit hoofdstuk wordt de heiligheid en de onschuld der Kerk in het licht gesteld te genover hen, die wijzen op de vele fouten en tekortkomingen van haar leden. „Wij moeten de Kerk aldus Dom Vonier niet vereenzelvigen met de wereld, waar in zij bestaan moet; wij moeten die twee gescheiden houden; en zelfs dan, wanneer er volkomen terecht mag gezegd worden, dat de wereld de Kerk is binnengedron gen, moeten wij kennis nemen van dien ononderbroken strijd tegen de wereldsge zindheid; een strijd dien zij nooit heeft opgegeven en die zulk een treffende eigen aardigheid geweest is van haar leven in de verschilende tijdperken." Natuurlijk mocht in deze Nov.-afl. Vondel niet ontbreken! Prof. B. H. Molenboer O.P. wijdt een artikel aan de nagedachtenis van dezen beroemden bekeerling, van wien hij zegt, dat hij, indien hij thans leven zou, zeker een der krachtigste medewerkers van het Schild zou zijn. Want Vondel was een apologeet, zelfs meer dan dat, hij was een apostel. Als het leekenapostolaat er gens in de geschiedenis van onze vader- landsche Kerk begonnen is, Jan bij Von del, en bij hem alleen. In deze feestmaand van Vondel's feestjaar zal onze dichter vorst bewonderd worden in alle facetten van zijn veelzijdig genie, maar daarbij deed prof. Molkenboer een uitstekende daad met te wijzen op het apologetisch ka rakter van diens groote werken na zijn bekeering. Als slot van de artikelen-serie begint de in het Schild welbekende schrijver J. Lammertse Lz. een vervolg-artikel over de Katholieke Kerk en de andersdenken den. Hij begint met de beruchte misvat ting van zoovelen omtrent de draagwijdte van de these: „buiten de Kerk geen zalig heid". Dat vele andersdenkenden daar over vallen, laat zich licht begrijpen en het is juist de bedoeling van den schrijver, die de moeilijkheden van andersdenken den beter kent dan de Katholieken-van huis-uit, deze vooroordeelen uit den weg te ruimen. In de rubriek „Op den Uitkijk" schrijft ditmaal een vrijmetselaar, een wel zeer vreemde eend in deze bijt! Het is naar aanleiding van een artikel van P. Kasteel in een voorafgaande aflevering over de vrijmetselarij, waartegen de heer Faubel stelling neemt. Met het antwoord van P. Kasteel vormt dit een kostelijk staaltje polemiek. De Vragenbus bevat weer een paar ant woorden, welke wij gaarne onder de aan dacht van meerderen zouden willen bren gen. Speciaal Katholieken, die gewoon lijk het Schild niet lezen, zouden zeer ge baat zijn mei deze terechtwijzingen, doch wij zouden in conflict komen met de be schikbare plaatsruimte. Nog vandaag een abonnement op „Het Schild" nemen, dat is de eenige oplossing van het geval! LEIDEN. G e s 1 a-a g d: Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Plantkunde, de heer W. Kruyt, Overveen; idem hoofdvak Wiskunde, de heer J. M. M. Visser, Nijmegen; Examen van apothekers-adsistent: de dames E. S. van Herwijnen, Rotterdam en S. A. Quist, Rotterdam. Candidaatsexamen Indisch Recht: de heer R. Nolen, Haarlem; Doctoraal examen Indische Recht, de heer C. Kamerbeek, Rotterdam; Candidaatsexamen Rechten: de heeren R. Streng, den Haag en J. W. van Eek, den Haag. Prettig scheren! Het is zoo buitengewoon goed na het scheren Witte Purol te gebruiken, dan schrijnt de huid niet na en wordt gaaf en geschikt om U eiken dag opnieuw met genoegen te kunnen scheren „Z O M E R Z O R G". Heden Feestavond Na 12 uur geen toegang. DE DIRECTIE. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeniging zitting gebouw St. Vincentius-ver. Hoogl. Kerkgracht 32, 8—9 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 30 Oct. tot en met V r ij d a g 5 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, G. F. Reijst, Steenstraat 35 tel. 136 en J. Doe- dens, Wilhelminaperk 8, Oegstgeest, tel. no. 274. PAROCHIEKERK VAN O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Naar wij vernemen, zal het in Maart van het volgend jaar 12^ jaar geleden zijn, dat de Parochiekerk aan den Hee rensingel door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem werd geconsacreerd en in gebruik werd genomen. Deze blijde herinnering zal zij het dan ook met het oog op den ernst der tij den, op bescheiden wijze feestelijk worden gevierd. Er heeft zich n.l. daar toe een Feestcomité gevormd, bestaande uit de Parochiale Geestelijkheid en het Kerkbestuur, dat zich dezer dagen met een circulaire tot de parochianen zal rich ten, om hun eene bijdrage te vragen ten einde te komen tót een waardig geschenk aan het Huis Gods. Dit geschenk zou kun nen zijn de completeering van het be staande orgel of de bouw van een nieu wen preekstoel (heelemaal geen luxe zou dit wezen!). Wat den preekstoel betreft, sinds jaren heeft de Mannen-afdeeling der H. Familie daar al voor gespaard en een niet onbelangrijke som is er al voor bijeen, maar toch nog lang niet toerei kend. Wellicht dat met een gedeelte der bijeen te brengen gelden dit zou kunnen worden verwezenlijkt. Alles zal natuur lijk afhangen van de som, die de parochia nen voor hun kerk zullen weten te vor men. En even natuurlijk zal een en an der geschieden in overleg met de kerke lijke overheid Lc. den Bisschop. Het zal wel geen twijfel lijden, of de parochianen van de feestvierende parochiekerk zullen voor dit sympathieke doel gaarne het hunne volgens vermogen willen bijdra gen. ST. JOSEPHS GEZELLEN. Ontwikkelingsclub „St Petrus Canisius". Wij vestigen de aandacht van al onze gehuwde en ongehuwde Gezellen op den filmavond (Donderdag aanvang half negen) als opening van ons winterpro- gram. Wij rekenen op u! Het Bestuur. VER. „SANCTA VERONICA". De maandelijksche zitting van deze Vereen, wordt, blijkens een kl. advertentie in dit blad, morgenmiddag weder gehouden in de bovenzaal van het Vincentiusgebouw. 't Is wellicht onnoodig te zeggen, dat het bestuur op een groote opkomst rekent, zoo wel van dames die een paar uurtjes produc tief komen maken ten bnte van de stille armen, als van dames, die materiaal komen halen, om desverkiezend te naaien of te breien thuis. In de afgeloopen maand is er enorm veel uit de kast gegeven, zoodat alle maten en soorten ondergoed weder hard aanvulling behoeven. Nu 't koude jaargetijde voor de deur staat, is er weer zoo dringend behoef te aan onderkleeding voor het geheele gezin en is het voor het bestuur zoo'n voldoening als niemand moet worden afgewezen en dat komt nog o zoo dikwijls voor, doordat de voorraad is uitgeput endoor gebrek aan contanten! Helpt ons zooveel gij kunt, daadwerkelijk en financieel! Vele arme stadgenooten zul len u er dankbaar voor zijn en God zal uw werk van barmhartigheid niet onbeloond laten. SCHENKING AAN HET RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE. De heer Kaichiro Netsu, lid van het Ja- pansche Heerenhuis, heeft aan den Staat der Nederlanden als „Goodwill"-geschenk ter plaatsing in het Rijksmuseum voor Vol kenkunde hier ter stede aangeboden een viertal in zandsteen gehouwen koppen van Boeddah's en Bodhisattva's. Deze sculptu ren zijn uit kunstzinnig en wetenschappe lijk oogpunt van hooge kwaliteit en vormen door haar zeldzaamheid een zeer kostbare en belangrijke aanwinst voor die instelling. De regeering heeft deze schenking dan ook gaarne aanvaard en den heer Kaichiro Net su deswege haar oprechten dank betuigd. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. WINTERLEZINGEN „Grafvormen van het Noorden" door dr. F. C. Burscli. In het Rijksmuseum van Oudheden werd de reeks van winterlezingen geopend door een voordracht van dr. F. C. Bursch, con servator bij deze instelling, over bovenge noemd onderwerp. Spr. behandelde aan de hand van lichtbeelden de verschillende door hem in de laatste jaren onderzochte verschijnselen op het gebied van den graf- bouw in Emmen, Odoorn en Marum. Uitgaande van het hurmebeddenvolk en dat der individueele grafheuvels toonde spr. aan, dat beide elementen der bevol king in de daarop volgende eeuwen zich meer en meer vermengen, en een eenheid gaan vormen. In het begin evenwel ver toonen sommige heuvels nog duidelijke sporen van herinnering aan de hunnebed den, en deze grafvormen wijzen daardoor op den sterken invloed, die de oorspronke lijke bewoners van Drente uitoefenden. Er heerschte in die eeuwen ook een voort- durenden strijd tusschen lijkbegraving en lijkverbranding, die voorloopig ten gunste van de eerste beslist lijkt. Dit verandert evenwel, als door nieuw- gekomen, doch verwante stammen, waar in de oorspronkelijke bevolking schijnt op te gaan, de urnenvelden worden aangelegd. In ons noorden komen daarin naast de ge wone, ronde kringgreppels om de urn ook gecompliceerder vormen voor, terwijl soms deze greppels een omheining van palen schijnen te hebben bevat. Merkwaardig zijn ook de „tempels", langwerpige ruimten, met palen aan de binnenzijde van den om ringenden palissadegreppel. Naast deze ver schijnselen evenwel komt het hier, even als oostelijk van onze landsgrenzen, voor, dat de asch eenvoudig onder een paar stee- nen wordt bijgezet. In den Rom. keizertijd vinden wij de asch der dooden echter wederom onder een groo ten heuvel bedekt, meestal zonder een en kel spoor van een inwendige bouw. Even wel werd in één geval een balkenspoor binnen een palissade aangetroffen, analoog aan gelijktijdige Germaansche huizen. Nog in de 5e eeuw komt deze bijzet ting van verbrande beenderen onder een heuvel voor, soms wordt deze laatste een voudig over den brandstapel opgeworpen. Ook de Frankische invloed schijnt hierin weinig verandering te brengen, want tot in de 11e eeuw worden de oude heuvels als begraafplaats benut. Spr. eindigde met als zijn meening uit te spreken, dat alle verschijnselen in ons noorden geheel analoog zijn aan die van Scandinavië en Noord-Duitschland, en dat wij waarschijnlijk mogen aannemen, dat een deel der huidige bevolking van Drente reeds vele eeuwen vóór Chr. het oude landschap bewoond moet hebben. R.-K. ZWEMVEREENIGING „DOCOS". Gisteravond vergaderde de voorloopige commissie tot oprichting van de R.-K. Zwemvereeniging „Dncos". Ook een verte genwoordigster van de vrouwelijke jeugd beweging nam aan de besprekingen deel. Besloten werd tot het beleggen van een groote bijeenkomst op Vrijdag 12 Nov. a.s. toegankelijk voor Katholieken, die sympa- thiseeren met de oprichting van een Ka tholieke zwemvereeniging. Op deze bij eenkomst zal voorlichting worden gegeven, zullen de voorwaarden voor het lidmaat schap bekend gemaakt worden en kunnen wenschen en verlangens omtrent de nieu we vereeniging worden ingediend. Dezer dagen komen wij op een en ander nader te rug. In verband met de opening van de Overdekte op Donderdag, tevens juist eer jaar geleden dat het geasphalteerde ge deelte van de Haarlemmerstraat wer< opengesteld, verzoekt de Commissie vooi het geasphalteerde gedeelte de bewoners morgen de vlaggen uit te steken.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2