Spoorlijnen worden Auto-banen RIJNSTREEK Nieuwe wegen Leiden-Oudewetering en Alphen-Uithoorn DINSDAG 2 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 LEIDSCHENDAM. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer Th. Blokland hield Vrijdagavond de R.-K. Volksbond een zeer druk bezochte ledenvergadering. In verband met een op merking betreffende de notulen, werd door den voorzitter een duidelijke uiteenzetting gegeven, waarom de R.-K. Harmonie „St. Cecilia" geen onderafdeeling meer uit maakt van den R.-K. Volksbond. Er ont sponnen zich over dez e kwestie enkele be sprekingen; besloten wordt even af te wachten en dan te bepalen, hoe zal wor den gehandeld. Mededeeling geschiedt, dat de jaarlijk- sche bondsfeesten zullen gevierd worden op 23 en 24 November a.s. De voorzitter doet hieromtrent nog nadere mededeelin- gen, o.m. betreffende H. Mis en Alg. H. Communie. Aan de orde komt de bespreking contri butie. In verband met een verzoek van den heer de Langen in de vorige vergade ring betreffende de verspreiding, enz. van het blad „Herstel" is overwogen om de contributie met 2 cent per week te verhoo- gen, opdat zoodoende ieder lid dit blad zou lezen. Deze verhooging heeft echter bezwaren, wat de voorzitter nader uiteen zet en daarom is besloten, voorloopig het niet te doen, doch het is de bedoelirg met ingang van 1 Januari 1938 deze verhoo ging in te voeren. Deze zaak zal derhalve in de vergadering van December aan de orde komen. Voor de schriftelijke rondvraag zijn geen vragen ingekomen; door enkele leden wordt bezwaar gemaakt tegen de schrifte lijke rondvraag, omdat hiervan zoo weinig gebruik gemaakt wordt. Tot slot werden eenige komische films vertoond, welke wel in den smaak vielen en de lachspieren nog eens danig deden werken. St. Josephsgezellenver. Hedenavond te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 4 November verplichte ver gadering, de heer C. Bouman, verbonden aan het comité van Actie voor God spreekt over geest en streven van het bolsjewisme. Vrijdag 5 November te 7.30 uur tooneel- club „Adolf Kolping" en Zaterdag 6 No- vefber na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Dinsdag 2 November te 7.30 uur Maria-Congregatie en Vrijdag 5 November sociëteitsavond. Biljartwedstrijd. Voor de nedgrlaag- wedstrijden speelde Vrijdagavond K. D. O. 1 in haar clublokaal bij den heer J. Al te gen H. D. V. I. K. D. O. wist dezen wed strijd te winnen met 82, terwijl K. D. O. 2 met 64 van H. D. V. 2 verloor. Sportvereeniging A.V.V. Ondanks den interland wedstrijd bestond er voor den wedstrijd A.V.V. 2Rava 2 groote be langstelling. En inderdaad verdienen beide elftallen deze belangstlling, daar er een behoorlijk en pittig partijtje werd ver tolkt. De bezoekers bleken over een zeer goed elftal te beschikkken. Als scheidsrechter Teunissen, die kalm en correct leidde, het beginsignaal heeft j gegeven, stormt Rava direct op het A.V.V. doel af, doch de aanval wordt afgeslagen en door A.V.V. overgenomen, maar deze levert evenmin resultaat op. Eenigen tijd blijft de bal in het middenveld zweven, doch dan neemt A.V.V. het initiatief; de Rava-verdediging is er echter uitstekend in en weet op tactische wijze den buiten - spelval op te zetten, waarin de A.V.V.'ers maar te vaak inloopen.Intusschen zit Ra va niet stil en hun aanvallen zijn zeer ge vaarlijk, doch ook de A.V.V. verdediging blijkt voor haar taak berekend. Bij een A.V.V.-aanval komt de bal voor het Rava- doel en wordt uit een scrimmage in het net gewerkt 10. Spoedig wordt de voor sprong vergroot, als de Rava keeper te ver voor zijn doel staat en de bal met een boogje in het net wordt geschoten 20. Met dezen stand komt de rust. Na de rust wordt door beiden flink aangepakt, ofschoon bij A.V.V. niet zoo se rieus en enthousiast wordt gespeeld als anders. Dank zij echter de A.V.V.-verde- diging weet Rava hiervan niet te profi- teeren. Diverse aanvallen wordt aan beide zijden afgeslagen of verknoeid, totdat ein delijk Rava uit een corner den achter stand verkleint 2—1. Fel wordt dan aan beide zijden verder gestreden, doch suc ces blijft uit; ongeveer 10 minuten voor het einde weet Rava wederom uit een corner op fortuinlijke wijze den gelijkmaker te scoren 2—2. Ofschoon beide elftallen hun best doen alsnog de overwinning uit het vuur te sleepen, gelukt dit niet en zoo komt het einde met 2—2, waarmede o.i. beiden tevreden kunnen zijn. Jubileum. Donderdag 4 November as. zal de heer J. Nak, bestuurder bij de Ne- derlandsche Spoorwegen, depót Leidschen- dam, den dag herdenken, dat hij voor 25 jaren in dienst trad bij deze Maatschappij. VEUR—LEIDSCHENDAM. EEN NIEUW KANAAL. Het verbeteren en verbreeden van den Veursche straatweg van Rozenrust af tot voorbij Schakenbosch, waarbij de langs dien weg loopende sloot gedempt moet worden, ontmoet verzet bij de tuinders welke die sloot moeten gebruiken, ten einde in den Vliet te kunnen komen met hun schuiten, bestemd voor de veiling. Zonder demping is echter reconstruc tie niet mogelijk. Teneinde nu aan de be zwaren van de tuinders tegemoet te ko men, heeft men een nieuw kanaal ontwor pen, waarvan het uitzetten reeds heeft plaats gehad. Dit nieuwe kanaal loopt dan vanaf Schakenbosch door verschillende landerijen, om daarna de_ Boschlaan te doorsnijden en dan langs verschillende tuinderijen eindelijk de Roode Molen te bereiken. In het project is ook opgenomen het maken van een tweetal bruggen. De breedte van het kanaal zal zijn 9 meter. Het ligt in de bedoeling van de provin cie, welke een deèl van de kosten moet dragen, gedaan te krijgen dit werk te doen uitvoeren door Veursche werkloozen bij Provinciaal wegen-verslag DE NIEUWE WEG WASSENAAR— SCHEVENINGEN. De onderhandelingen tusschen rijk en provincie en verder tusschen de lo- caliteit en de provincie over den aan leg en de verbetering van den weg Scheveningen WassenaarNoordhol- landsche grens hebben, wat de hoofd zaken betreft, tot overeenstemming ge leid. AUTOBAAN LEIDEN—OUDE-WETERING Met de Nederlandsche Spoorwegen is overeenstemming verkregen omtrent den aankoop van de spoorbaan van Lei den naar Oude Wetering. Als gevolg daarvan is een begin gemaakt met de opmetingen van deze baan met de be doeling zoo spoedig mogelijk een be stek voor den aanleg van een 6 meter breeden snelverkeersweg over de aar den baan van dien spoorweg gereed te maken. Deze opmetingen zijn voltooid, terwijl het J>estek nagenoeg gereed is. NIEUWE WEG ALPHEN—UITHOORN. Met de Nederlandsche Spoorwegen is door Ged. Staten overeenstemming verkregen over den aankoop van de verlaten spoorbaan van Alphen naar Uithoorn (gedeelte van den Rijn tot de Utrechtsche grens) waarop de nieuwe weg RijnbrugAarkanaal—Nieuwkoop NieuwveenUtrechtsche grens zal worden aangelegd. Hoewel met de Spoorwegen thans over eenstemming is gekregen, is dit met de ge meenten nog geenszins het geval. Deze schrikken terug voor de jaarlijksche bij drage 600.per kilometer. Het wachten is nog slechts op de loca- liteit en Ged. Staten deelen dan ook mede, dat met de opmeting en hei opmaken van plannen zal worden begonnen, zoodra de toezegging der gemeentebesturen over het verleenen der bijdragen in de onderhouds kosten is verkregen. Hetzelfde geldt voor het lijngedeelte PapenveerNieuwveen. Hierop zal een weg worden aangelegd, welke de oostzijde van het Aarkanaal met Nieuwveen zal verbin den, mits ook hier in de onderhoudskosten wordt bijgedragen. Met betrekking tot de overige wegen en plannen tot aanleg van nieuwe provinciale wegen in de Rijnstreek, vermeldt het ver slag het volgende: De aankoop van de gronden voor de verbetering van het wegvak van Hoogmade naar Ofwegen en van enkele wegvakken onder Leiderdorp is niet zoo vlot verloo- pen als ten vorige jare gehoopt werd. Ver moedelijk zullen echter alle benoodigde perceelen nog dit jaar worden aangekocht, zoodat verwacht mag worden, dat in 1938 de verbetering van deze wegvakken zal kunnen plaats hebben. Van den weg RijnbrugAlphen RijnsaterwoudeHaarlemmermeerpol der is het vak van de Rijnbrug tot den bestaand en weg AlphenRijnsater woude opgemeten en in kaart ge bracht. Met de voorbereiding der ont eigening is begonnen, zoodat ver wacht mag worden, dat in 1938 de taxatie kan worden verricht en de aan koop der benoodigde .gronden tot stand zal kunnen komen. Voor de vaststelling van den aard en de afmetingen van de bruggen over de Leid- sche Vaart en de Drecht, in het gedeelte benoorden den Heerenweg gelegen, zijn tellingen gehouden en is overleg gepleegd met de betrokken autoriteiten. In verband met een en ander en met de aansluiting op het gebied van Noord-Holland, zijn de ont eigeningsbescheiden nog niet ingezonden. Dit zal echter thans binnenkort kunnen geschieden, zoodat de taxatie der benoo digde gronden spoedig zal kunnen plaats vinden. In 1938 zal dan tot den aankoop kunnen worden overgegaan. De werken tot aanleg van het gedeelte van den weg Rijnbrug -Papenveer— Nieuwveen (langs de oostzijde van het Ka naal) van de Rijnbrug tot Aardam werden voortgezet. De aarden baan werd opnieuw onder profiel gebraoht, straatkolken en af voerbuizen werden aangebracht en de hek werken en afrasteringen werden gesteld, terwijl de noodige aansluitingen van dam men en uitwegen werden gemaakt. Thans kan spoedig tot den aanleg van de verharding op dit weggedeelte tot Aar- dam worden overgegaan. De verbetering van het gedeelte Hil- legersbergKruisweg van dein weg Hillegersberg Kruisweg Benthuizen Hazerswoude Hoogen Rijndijk met zij tak naar Boskoop, waarin begrepen de omlegging om Bergschenhoek en ver schillende kunstwerken, komt dit jaar, met uitzondering van de beplanting gereed. Over een gedeelte van den Gemeene- weg onder Hazerswoude wordt een nieuw weglichaam gemaakt, dat wegens den slechten ondergrond gefundeerd is op houten palen; de in den G'-meeneweg ge legen Katbrug en Galgebrug worden ver nieuwd. De voltooiing van dit wegsdeel mag in 1938 worden tegemoet gezien. Met den aankoop van ue gronden voor het gedeelte Kruisweg naar Benthuizen en van Benthuizen naar Boskoop is voort gegaan. Behoudens enkele perceelen is thans de benoodigde grond eigendom van de provincie. Aanbesteed is het maken van een weg- verbreeding, waarop een rijwielpad langs den Hoogeveenschen weg van Bent- j huizen naar Boskoop, het laatste deel van de verbetering van den Gemeeneweg van Hazerswoude naar den Hoogen Rijndijk en het maken van het grondlichaam voor het 2 K.M. lange Noordelijke deel van den nieuwenweg van Kruisweg naar Bent- i huizen. i Langs .de .Zijde te Boskoop zijn, met uitzondering van een paar kleine ge- j deelten voortuin, thans alle benoodigde i perceelen eigendom der provincie, zoodat I binnenkort met de verbetering zal kunnen worden aangevangen. Overwogen wordt nog een proefvak te maken, omdat de weg- verbetering hier wegens den zeer slechten ondergrond, de aangrenzende diepe vaart i en de dichte bebouwing een zeer moeilijk vraagstuk is. Het maken van het nieuwe gedeelte van j den weg langs de Oostzijde van de Gouwe, j gelegen in Boskoop tusschen de hefbrug en den Groeneweg, zal vermoedlijk in den j aanvang van 1938 kunnen worden aanbe steed. Voor het resteerende gedeelte van dezen weg zijn niet alle perceelen eigendom der provincie. Verwacht mag echter worden, dat zulks binnen niet al te langen tijd het geval zal zijn en dat in den loop van 1938 ook met den aanleg van het verdere ge deelte van dezen weg kan worden begon- 1 nen. Gevonden voorwerpen. De politie heeft een damesfiets, die reeds eenige dagen bij het spoorwegstation stond, medegenomen. Verloren: een vulpen, eenn damestasch- je, tusschen de Kwakel en Vrouwenkapel. S.v.p. de vulpen terug te bezorgen aan de secretarie, het taschje bij het hoofd van de school te Kwakel. WOUBRUGGE. Collecte B-steun. Wij vernemen uit goeden bron, dat ook in deze gemeente wordt overgegaan tot het houden van een collecte ten behoeve van de B-spaarders. Deze collecte zal worden gehouden in de week van 1 tot 6 November en geschiedt door de werkloozen zelf. Aanvankelijk werd een afwijzende hou ding aangenomen tegen het houden van een collecte omdat het aantal spaarders zeer gering is en het voordeel der ge meente dus minimaal. Immers, naast 10 pet. van de opbrengst uit de gemeente, zou de gemeente voor eiken spaarder op 1 November een bepaald bedrag uitgekeerd krijgen. Dit kwam hierop neer, dat een groot deel der collecte buiten de gemeente besteed zou worden. Thans staat de zaak echter anders. Blij kens zoo juist ontvangen mededeeling van den Minister ontvangt de gemeente in de eerste plaats 25 pet. van de opbrengst uit de gemeentelijke collecte en daarnaast een evenredig deel in het restant-bedrag van alle gemeenten tezamen, een en ander in verband met het aantal werkloozen, dat bij de arbeidsbemiddeling staat ingeschre ven in het tijdvak van 31 Jetober 1936 tot 3i Juli 1937. Hierdoor wordt het bedrag voor deze gemeente vermenigvuldigd met ongeveer 60. Aangezien voorloopig niet tat uitkeering van dezen steun wordt over gegaan, bestaat zeer zeker de mogelijk heid dat meerdere spaarders van dezen steun kunnen profiteeren. Kastrekkers, voor zoover kasto^lag van de gemeente ontvangende, kunnen ook sparen op de aangegeven wijze. Het is dus zaak voor allen, die wenschen te sparen, dat zij zich zoo spoedig moge lijk opgeven. wijze van werkverruiming, tege plaatse lijk loon. Voor circa 50 h 60 werkloozen is er dan voor circa 4 maanden werk, mits natuur lijk alles met handenarbeid geschiedt, waaronder ook begrepen het gieten van de betonnen schoeiingplaten. Vereeniging „Ziekenhulp". Onder voor zitterschap va nden heer N. Willemse hield de vereeniging Ziekenhulp Vrijdagavond een ledenvergadering in het café van den heer Bijleveld. In zijn openingswoord deelt de voorzitter mede, dat het met de vereeniging langzaam de goede richting uitgaat, terwijl hij er zijn vreugde over uitspreekt, dat er zooveel belangstelling be staat bij de leden Na goedkeuring der no tulen deelt de voorzitter mede, dat er in de toekomst meer bekendheid zal worden gegeven aan het bestaan der vereeniging. Bij de nu volgende bestuursverkiezing wor den de afdtredende leden de heeren G. v. d. Meer, W. Heemskerk en A. van Lochem herkozen, terwijl tot lid van de controle commissie wordt benoemd de heer Huls- ker. Hierna werd de vergadering eenigen tijd geschorst voor het houden van een gra tis verloting, waarop ten slotte deze ge animeerde bijeenkomst met een opwek kend woord door den voorzitter werd ge sloten. STOMPWIJK Volksbond-nieuws. Donderdag 4 Nov. geeft de R.K. Volksbond zijn feestavond met humoristen. Medewerkers zijn: Kees Klaaren en Bram Flora, dus een gezellige avond is verzekerd. Daarom verwacht het bestuur een volle zaal. Koop vroegtijdig een toegangsbewijs. Aanvang 8 cies. pre- VEUR. K. J. M. V. (afd. L. T.). Onder voor zitterschap van den heer van Vliet hield bovengenoemde afdeeling een geslaagde ontwikkelingsavond, waarop de heer Ver- kleij, landbouwleeraar, het onderwerp „Stalmest" behandelde. j Na een kort openingswoord van den voorzitter verkreeg de heer Verkleij het woord. Op zeer bevattelijke wijze toonde spreker aan de waarde, enz. van stalmest, welke waarde hij vooral duidelijk deed uit komen aan de hand van een berekening van de prijzen van kunstmest. Een inte ressante gedachtenwisseling besloot deze zeer leerzame uiteenzetting. ALKEMADE. Rectificatie. In het raadsverslag van Vrijdagavond is foutief vermeld, dat met algemeene stemmen het besluit inzake de provinciale weg is genomen. Tegen dit besluit hebben gestemd de heeren J. Ho- genboom en J. Penning de Vries. UITHOORN Aanbesteding. Door den architect H. v. d. Zijden, werd de bouw van een dok terswoning èanbesteed. Uitslag is: D. C, van Neut, Pulmot 14569, M. v. Gasteren en G. v. Scheppingen te de Hoef f 15400, W. v. Scheppingen, Mijdrecht 15550, P. Egberts, Nieuwveen 16998, v. d. Breggen, Boeree, Nieuwveen 17371. De gunning is aangehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. De heer M. de Grauw herdacht gisteren zijn 40-jarig jubileum als typograaf bij de firma Samson. Ten kan tore werd de jubilaris gehuldigd en namens de directie toegesproken door den heer N. Samson, die hem een fauteuil, de gebruike lijke enveloppe met inhoud, benevens het diploma voor 40-jarigen trouwen dienst overhandigde. De heer Duiker huldigde zijn collega namens het personeel onder aan bieding van een fauteuil met tafeltje. Tot slot werd den jubilaris de bronzen medaille van de orde van Oranje-Nassau verleend en door den Burgemeester op zijn borst gespeld. Aanrijding. In de Julianastraat werd Zaterdag de zes-jarige H., toen het jongetje plotseling den weg overliep, door een auto aangereden, bestuurd door de P. uit Lei den. Hoewel de toestand van het kind zich aanvankelijk ernstig deed aanzien, bleek het jongetje slechts lichte verwondingen te hebben bekomen. Dr. H. verleende de eer ste hulp. Redder gered. Zaterdag is een acht jarig zoontje van J. T. in den Rijn geval len. Zijn grootvader, die het ongeval be merkte, sprong onmiddellijk te water, wist het kind te grijpen, doch moest op zijn beurt weer worden geholpen, om behou den op den wal te komen. BODEGRAVEN. PARKEERVERBOD IN DE BRUG STRAAT. Ingrijpen van den Minister. Naar wtf uit betrouwbare bron verne- men is de „vanouds bekende" kwestie van parkeergelegenheid in de Brugstraat, wel- ke al eenige malen in den Raad in den breede besproken is, thans „opgelost". Tel- j kens werd in den Raad hetzelfde besluit genomen, om deze parkeergelegenheid te j laten zooals ze na de eerste besprekingen j was vastgesteld, omdat er geen enkel wer- kelijk bezwaar naar voren gebracht werd, i hetgeen redelijk was te verdedigen, en ver- I volgens omdat de ingezetenen er door ge- I dupeerd zouden worden. Dit probleem is thans opgelost, als we tenminste van op- 1 lossing mogen spreken. Door den Minister is bepaald, dat in de geheele Brugstraat vanaf heden parkeerverbod zijn zal. Dit is een maat regel, welke geen enkel voordeel heeft wel nadeelen. De Katholieke fractie heeft zich hier sterk tegen verzet en aanvankelijk met succes, doch nu blijkt helaas, dat al deze pogingen ijdel geweest zijn. Gisterenmorgen zijn reeds de palen, waarop de verschillende aanduidingen werden gegeven van parkeergelegenheid, weggehaald. BOSKOOP. Gezellen-Vereeniging. Het winterpro- gramma is aangevangen en zal deze week in keurige druk aan de leden worden uitge reikt. We hebben er al 't een en ander over geschreven en met de nieuwste aanvullin gen is het een programma geworden, dat iedere Gezel in vervoering brengt. Het be stuur rekent op aller medewerking, zoowel in de verplichte bijeenkomsten als op de ontspanningsavonden. Aan afwisseling ont breekt het geenszins en een woord van dank aan den Vice-Praeses -3 hier zeker wel op zijn plaats, die tijd, moeite noch kosten heeft gespaard, om het geheel zoo aantrek kelijk mogelijk te maken. Dus, Gezellen, weest trouw, ook in de wekelijksche con tributie-bijdragen, blijft trouw in uw goede voornemens, dan is het succes voor den geheelen winter verzekerd. De tooneelclub heeft in verband met de Januari-uitvoering een 2-tal blijspelen in studie genomen. Een ieder, die een uitvoe ring der Gezellen al eens heeft bijgewoond, weet, dat deze tot de gezelligste avonden van 't jaar behooren. Ook voor deze uit voering bestaan er weer grootsche -plan nen om met muziek, tooneel en dans alle vorige uitvoeringen op z'n minst te evena ren en zelfs te overtreffen. We kunnen ge rust verklaren, dat de verzorging hiervan in goede handen berust. HAZERSWOUDE. Geboren: Adrianus Cornelis, zoon van J. M. Straathof en A. C. Lelivsld Christina, dochter van A. van Elswijk en J. van Stigt. Ondertrouwd: A. den Hertog, 22 jaar en A. Oppelaar 24 jaar J. Groen 20 jaar en G. van Brakel 17 jaar. Gehuwd: P. Fkhuizen, 21 jaar en J. \an Dijke 19 jaar. DE TROUWE BRUGGE- WACHTERFS Bruggemeesters bedachten haar met zilveren geschenken NIEUWERBRUG, Allerheiligen. Zaterdagavond heeft het voltallige colle ge van Bruggemeesters in de groote zaal van café „Het Grauwe Paard" afscheid ge nomen van de brugwachteres der Rijnbrug, mej. C. A. Verdouw. Het was een afscheid dat zoowel de scheidende brugwachteres als'het college van Bruggemeesters zwaar viel, temeer daar het afscheid geen vrij willig doch een meer gedwongen afscheid was Vooral dan valt het niet mee als men 24 jaar aaneen met elkaar werkzaam is ge'veest. Men bedenke hier allereerst dat de Rijn brug een brug is, welke staat onder het be heer van een aantal heeren, de Brugge meesters genaamd. In geen enkel opzicht is deze brug verwant met alle andere brug gen, welke zich over den Oude Rijn bevin den. Deze brug is als het ware een stuk leven op zichzelf, terwijl nagenoeg alle andere bruggen aan den Waterstaat be- hooien. Dit is met deze brug niet het ge- vaj; men zou deze brug bijna een particu lieren brug kunnen noemen. Daardoor is het ook mogelijk, dat een tolhek op deze brug is geplaatst waarom voertuigen tol geld moeten betalen als zij over de brug gaan. Deze brug nu, althans het recht op de doorvaart en overgang, wordt telkens voor den tijd van 6 jaar verpacht en wel aan den hoogsten biedende. Op 2 Nov. 1913 was het de heer H. Verdouw te Kamerik, die toen de brug gepacht had en op dien da tum als brugwachter optrad. Voor 6 jaren vast was de heer Verdouw dus brugwach ter, doch niemand kon toen nog vermoe den. dat de familie Verdouw 4 maal 6 ja ren deze brug zou bedienen. Toen in Sep tember 1919 de brug weer verpacht werd, was het wederom de heer Verdouw die de hoogste bieder was en dus brugwachter bleef. Zoo ook in 1925 pachtte hij weder om, doch reeds aan het eind van dat jaar stiepf de brugwachter en werd de weduwe met haar dochter de zware taak van brug wachter toevertrouwd. Toen in begin 1921 ook de echtgenoote van wijlen Verdouw kwam te sterven, bleef de dochter alleen over om de brug te bedienen. Zij was ech ter zoo aan de brug gehecht geworden, dat zij in 1931 zelf pachteres werd van de Rijn brug. Deze 6 jaren heeft zij dag en nacht alleen de brug bediend. Wie eenigszins met deze werkzaamheden bekend is zal zich wel moeten verbazen over de voor een vrouw bijna bovenmenschlijke taak. Toch vol bracht zij die taak met nauwgezetheid, ter wijl menig manspersoon het zeker niet be- tei volbracht zou hebben. Dag en nacht was zij present en correct werd alles door haar behandeld en behartigd. In regen en wind, storm en onweder, bij de felste koude stond zij op haar post en de vele schippers welke deze brug passeeren, behoefden nooit te wachten. Alle schippers kenden Cor, de brugwachteres te Nieuwerbrug en had den ook bijna allen altijd een woordje voor haar. Men was geheel aan elkaar vertrouwd geraakt. Thans op 2 November zal Cor geen brug wachteres meer zijn. Bij de laatste ver pachting, in September van dit jaar, was er een hoogere bieder en zoo zal na 24 jarer. zij moeten verdwijnen. Zoowel voor haarzelf als voor de schippers zal dit zwaar vallen. Men kende elkaar en wist wat men aan elkaar had. Ook in de zaal waar het college van Bruggemeesters Zaterdagavond afscheid namen van deze trouwe brugwachteres hing een geladen sfeer. Door den heer P. H. Kroon werd zij op de allerhartelijkste wijze toegesproken en dank gebracht voor het vele werk wat zij verricht had. Het college ziet haar dan ook noode vertrekken, doch de slag is ge vallen en niets is er meer aan te doen. Spr. dankt echter namens het College de brugwachteres nogmaals voor haar trouw en als blijk van erkentelijkheid overhan digde spr. haar een zilveren vork en lepel met de initialen C. A. V. er ingegrifd, be nevens een zilveren vingerdoekringetje met de initialen C. A. V. en een zilveren servetring, waarin gegrifd staat: Brugge meesters Nieuwerbrug 19131937; dit alles in étui. Op 2 Nov. 1937 zal Cor geen brugwachteres meer zijn. Het vertrek zal haar zwaar vallen, doch zij kan met dank baarheid op haar loopbaan terug zien.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7