OMGEVING DINSDAG 2 NOVEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 HILLEGOM i St. Josephsgez ellenver. Op Zondag avond j.l. is het winterprogram van de St. Joseph's Gezellen Vereeniging ge opend met een bijeenkomst van gezellen- leden, ouders en belangstellenden. De avond werd geopend met den Kol- pingsgroet door senior Hoogervorst, die vervolgens, voor het welslagen van het winterprogram, de medewerking vroeg van al Je leden en de ouders. De secretaris Frans Out gaf hierna een aardige beschouwing over het program, hetwelk hij tevens voorlas. Over het pro gram schreven wij reeds Zaterdag, zoodat wij thans niet meer in herhaling treden. Vervolgens was het woord aan den vi- ce-praeses, kapelaan J. Voortwist. Zijn eerw. gaf een mooie beschouwing over het eigen blad en zei: „Daar zit wat in". Ver volgens besprak spr. den titel van het op te voeren tooneelstuk „Jeugd in nood". De Katholieke Kerk beschouwt het als een grooten plicht te zorgen voor de jeugd, met deze samen te werken onder leiding van priesters en leekenapostelen, om deze in centraal verband te verbinden tot eer van Koning Christus. Cultureel moeten wij onze jeugd hooger op voeren door studie, spel, zang enz. Vervolgens wees spr. op het groote nut van het lidmaatschap der Maria Congrega tie, om tenslotte te besluiten met een voor beeld over de wording van het communis me, zooals mgr. Hurth, generaal-praeses, dit schetste op de vergadering van Cen traal Verband. Hierna was het woord aan „De Treffers", tooneelclub der Gezellen, voor de opvoe ring van het tooneelstuk in 6 tafereelen van D. van Dieman, „Jeugd in nood". On der leiding van regisseur G. Heemskerk werd dit stuk meesterlijk gespeeld en het moet gezegd, allen hebben zich bijzonder van hun taak gekweten. Het is niet onze gewoonte om namen te noemen, doch dit maal willen wij slchts voor één een uit zondering maken n.l. voor Henk Frans man, die de rol van woonwagenkind onbe rispelijk nabootste. Décor en grime waren eveneens uitstekend verzorgd, zoodat het geheel af was en een uitstekend begin was van het winterprogram. Tijdens de pauze sprak praeses pastoor Kosters een kort woord, waarbij spr. er op wees, hoe noodzakelijk de ontwikkeling van onze jeugd is om ze te maken tot ware strijders voor koning Christus en tot heili ging voor hun eigen zielen. Met een kort dankwoord van vice-prae- ses, waarbij aan de heeren G. Heemskerk, regisseur en C. Heemskerk, grimeur, een enveloppe werd overhandigd, werd de avond, waarvore allen zeer voldaan waren, te circa 12 uur gesloten. Volksbond. Op de eerste ledenverga dering van onzen R.K. Volksbond werd te vens een bijzondere propaganda gemaakt, doordat de bekende redenaar pater Henri- cus uit Helmond het woord voerde. De zaal van Flora was uitstekend bezet, al had het bezoek nog grooter kunnen zijn. Waar pa ter Henricus dezelfde rede hield als in onze omgeving voor enkele dagen kunnen we kort zijn. Het rijk-be-inhoud woord sloeg in en leidde tot een daverend ap plaus. Het zal zeker ter harte worden ge nomen. Voorz. C. Seijsener dankte voor het opwekkend woord, beter: voor de en thousiaste en schitterende rede. Nog werd medegedeeld, dat mej. Rie Kruijdenberg binnenkort een uitvoering zal geven, waarvan de werkloozen koste loos kunnen genieten. Werkloozen. Het aantal werkzoeken den, ingeschreven bij het Gemeentelijk Arbeidsbemiddelingsbureau alhier, be draagt 175; het getal is weder lager dan vorige week. Op denzelfden datum van het vorig jaar was het aantal 301. Oliebollen eten! Eenige dames heb ben zich onledig gehouden met het bak ken en bezorgen vari heerlijke oliebollen, welker netto-opbrengst strekken moet voor de kleuterschool alhier. Het batig saldo bedroeg meer dan ƒ200; 't goede doel was dus terdege begrepen ende oliebollen waren bizonder lekker! EEN NET VAN RIJWIELPADEN Begonnen wordt in de duinen In tegenstelling met de meeste andere provincies verkeert de aanleg van rijwiel paden ter ontsluiting van gebieden, rijk aan natuurschoon, in Zuid-Holland nog in een beginstadium. De oorzaak daarvan is o.a. gelegen in de betrekkelijk hooge kosten van aanleg, met het oog op de gesteldheid van den bodem. Gedeputeerde Staten stellen thans aan de Prov. Staten voor te besluiten om voor den aanleg van zulke rijwiel paden in werkverschaffing een bij drage van drievierde der z.g. „bijko mende kosten" vast te stellen en daar voor op de begrooting van 1938 100.000 uit te trekken. De aanleg zal mede van belang zyn voor het scheppen van werkgelegen heid, waaraan in Zuid-Holland groote behoefte .bestaat. Er waren eind Sep tember nog ruim 104.000 werkloozen, terwijl er slechts 27.000 bij een werk verschaffing te werk waren gesteld. Het eerste werk, dat ondernomen zou kunnen worden, is het rijwielpad van Den Haag door de duinen naar de Noord-Hol- landsche grens, een pad van 29.3 K.M., dat door het beboschte en nog te bebosschen gebied zal loopen en aan zal sluiten op het pad van Den Haag naar Hoek van Holland, dat nog steeds niet voltooid is, omdat de gemeente 's-Gravenzande wel de loonen, maar niet de bijkomende kosten zou kun nen betalen. Dit pad zou, na aanneming van het voorstel van Ged. Staten ook door getrokken kunnen worden. HAARLEMMERMEER Geboren: Margje Jetske d. van W. Verboom en C. J. Versteeg Jacob Ger- ben z. van A. Dijkstra en R. de Boer Arie Comelis z. van A. C. Imanse en C. Bauer Aagje Johanna d. van S. Ver- meere en C. M. Ket Willem z. van W. Kraan en M. L. Dinger Maria Magda- lena d. van P. van Le.uwen en M. M. Tjal- ma Maria Johanna d. van B. Bakker en A. L. Vermeulen Catharina d. van P. Pols en M. Helmigh Aaltje d. van J. den Butter en S. Kingma Johannes Aris z. van J. Verbeek en A. W. Spaans Jan Wilhelm z. van J. Oostwouder en G. A. M. Staack Jan z. van J. C. van Stam en J. Brander Wilhelmus Johan nes z. van J. L. van Seumeren en E. R. Kloosterman Hendrika Frederika d. van P. Kos en F. Scheenstra Marinus z. v. P. Modderman en J. Buitenhuis Barbe- ra d. van J. Weststeijn en D. van Elderen Marina Cornelia d. van M. C, Schön- hage en M. Out. Ondertrouwd: W. van Santen 28 j. en C. Buitenhuis 24 j. R. M. Hogenhout 27 j. en A. E. Schouten 22 j. G. Tiere 29 j. en B. J. van den Bos 22 j. J. J. Dekker 26 j. en J. L. Drenth 23 j. N. v. Lxter 26 j. en A. P. den Boef 26 j. P. Bouterse 36 j. en E. B. Prins 24 j. P. de, Waard 61 j. en J. A. Griekspoor 59 j. G. Wubbe 21 j. en W. A. G. Schouw 19 j. d. Luijk 24 j. en M Wijnhout 24 j. M. L. Bakker 24 j. en M. C. Nooij 26 j. H. Jongkind 24 j. en J. van der Meu- len 21 j. P. Ouwerker 24 j. en A. Groen 21 j. C. G. Boontjes 32 j. en S. Mol 24 j Getrouwd: H. A. Meeuwig 25 j. en G. S. G. Schooneman 23 j. G. Th. van Noort 27 j. en E. J. M. Straathof 22 j J M van der Voorn 29 j en C. M. van Leeuwen 27 j. F. W. Nulsker 27 j. en E. Lieffen 21 j. A. A. Terbach 42 j. en C. M. Verveet 34 j. L. Oldenhage 32 j. en B. van der Wal 26 j. C. van Vliet 26 j. en M. Buchner 26 j. B. de Groot 25 j. en H. J. Vrij 26 j. P. C. Oldenburg 27 j. en C. J. Tholenaars 23 j. Overleden: Gijsje de Kuijer 66 j. geh. met P. Zoeteman Jan Antonie Bak ker 29 j. ogeh: z. van A. Bakker en A. Her mans Martha 6 j. d. van P. C. Grauwel- man en J. Leunk Arie van der Spek 58 j. geh. met N. de Rijk. Gevestigd: Johannes Janse, Pelikaan straat 30. Pieter Jubels, Sloterweg 142. Paul Judell, Pelikaanstraat 28. Ber- nardus C. Krabbendam, Cruquiusdijk 5. Hendrik A. Louman, Meidoornweg 73. Jacobus Lutjenkossink, Mathijs Sterklaan 4. Eliza A. Nienhuijs, Pelikaanstr. 32. Adriaan C. Nolet, Pelikaanstraat 24. Koene D. Parmentier, Schuilhoevelaan 62. Fredik L. Poland, Schuilhoevelaan 27. Angenietus J. Rekelhof, Aalsmeer- derweg 337. Cornelis Ruijgrok, Kruis weg 126. Johannes Scheick, IJweg 49. Gerardus H. Schmitz, Marialaan 66. Karei J. Scholten, Marialaan 55. Gevestigd: Christiaan van Splunter, Raadhuislaan 37. Jan Stoeltie, Aalsmeer- derweg 312. Hendrik Terwijn, Eikenlaan 30. Leendert Visser, Reigerstraat 18. Leendert P. Visser, Reigerstraat 18. Cor nelis W. J. Wienk, Matthijs Stercklaan 2. Theodorus J. van Zanten, Huigsloter- djjk 130. Willem H. G. Korf, Adelaar- straat 3. Theodoor P. Lutters, Zilver meeuwstraat 19. Koert Meijer, in woon wagen n.b. Bennebroekerdijk 245. Chris tiaan J. M. Nieman, Iepenlaan 87. Wek C. Wijngaard, Aalsmeerderhewg 405. Pieter N. Grool, Burg. Amersfoordtlaan 85 Wed. W. Groot, Nieuwemeerdijk 401 Pieter Hazeborg, Sloterweg 269. Elisa beth Holwerda, Kruisweg 1161. Vertrokken: Dirk Philippo, Heem stede, J. v. Bergstraat 69. Riekel Vos, Vlissingen, Koninggweg 43. Marinus Le vering, Amsterdam, Woubruggestraat 13. Johann G. Luft, Amsterdam, Bosch- en Lommerweg 28, 2 hg. Jacobus Wil- derom, Amsterdm, Tasmanstraat 25 hs. Antonius ter Neuzen, A'dam, Adolf van Nassaustraat 33, 3 hg. Beatrice W. M. A. Terwindt, Amsterdam, Baarlestraat 152. Arie Starreveld, Amsterdam, Sarphatistr. 138 hs. Elisabeth J. M. Straathof, Hil versum, Naarderstraat 51. Adriana S. Knook, Amsterdam, Uitweg 125. Alida van Boheemen, Haarlemmerliede c.a. Nieuwe weeg 6. Gerard W. de Greef, Am sterdam, Hoofddorpplein 17, 1 hg. Jantje Weide, Meppel, Noordeinde 2a. Engelbertus Kok, Arnhem, van Oldenbar- neveldtstraat 9. Jacobus Westerman, Haarlem, Oraijestraat 72. Jan Beukel- man, Amsterdam, Heerengracht 168. Her manus Hagedoorn naar Amsterdam van Spilbergenstraat 128. Marius G. J. Jans sen, naar Roermond, Vanloscheweg 36. Jacobus Lippens, naar Amsterdam, Krom me Leimuidenstraat 13 1 h.g. Roelf F. Drijfholt naar Vries, Zeijerveld H. 10a. Arend Vellinga, naar Amsterdam, Antil- lenstraat 31, 3 hg. Hendrik H. Lange- laar, naar Amsterdam, Overtoom 36, 3 hg. Johannes de Jong naar Beverwijk, Bree- straat 3. Hendrik de Butter, naar Oude water, Lange Burgwal. Frederik Hoog land, naar Haarlem, Botermarkt 1. Rei- na Hopma, naar Zandvoort, Bentveldweg 2. Jacobus Menschaart naar Rotterdam, Gr. Visscherijstraat 42b. Marinus C. Blij le ven, naar Amsterdam, Orteliusstraat 103, 2 h.g. Jan G. A. Nibbelink, naar Am sterdam, woonschip 3847 zijkanaal I o.h. IJ Carel F. Muller naar Amsterdam, Rei- nier Claessenplein 10, 1 hg. KATWIJK Politie-diploma. Voor het diploma van den R.K. Politiebond „St. Michaël" te 's Hertogenbosch zijn geslaagd de heeren L. van der Plas, E. Makking en T. Bout. De twee eerstgenoemden met aanteekening. Stand der werkloosheid. Mannen 184, jongens 1, meisjes 3, totaal 188. Stand van de overeenkomstilge week van het vorig jaar 336, waarvan 319 boven 18 jaar. LEEVIUIDEN Vlammen in motorkamer. Schipper S., liggende met zijn motorschip bij de Lei- muiderbrug, had de onvoorzichtigheid in de motorkamer met een lucifer naar een motorstoring te zoeken. Uit de motor was een hoeveelheid benzine gelekt, welke daardoor vlam vatte. Deze onvoorzichtig heid moest S. bekoopen met eenige brand wonden aan het gelaat. Door dr. Stapensen werd S. verbonden. LISSE Opbrengst Missie-collecte. De collecte, welke in de parochiekerk van de H.H En gelbewaarders is gehouden ten bate van de missies voor de eerw. paters Joseph en Nico Dames, heeft de som van 174 op gebracht. Een mooi resultaat. NOOTDORP Agentschap van Gend en Loos. Be langhebbenden wordt medegedeeld, dat bij den heer A. van der Marei, café „De Gou den Star" een agentschap is gevestigd van de expeditie-onderneming van Gend en Loos. Dit mag een vooruitgang voor de ge meente genoemd worden, daar het verzen den van goederen van en naar Nootdorp tüans vergemakkelijkt wordt. Verlof burgemeester. De burgemees ter, die tot en met 24 December a.s. met verlof is, zal gedurende zijn afwezigheid als zoodanig vervangen worden door wethou der J. A. Post. Afscheid mej. G. H. Post. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. En zoo heeft mej. G. H. Post, kantoorhoudster bij de P.T.T., die 30 jaren geleden bij dat be drijf in dienst kwam, Zaterdag afscheid ge nomen van een werkkring, waaraan zij zoo vele jaren haar beste krachten heeft ge- wijl. Gij kunt u voorstellen hoe in die 30 jaren de werkzaamheden zijn veranderd en uitgebreid. Mej. Post is er echter steeds in geslaagd zich bij de geheel veranderde omstandigheden aan te passen en hoeveel waardeering ieder, die in haar werk met haai in aanraking kwam, voor haar ge voelt, is Zaterdag wel sterk tot uiting ge komen. De heer J. S. Jauchem, directeur van het post-, telegrafie- en telegraafkantoor te Delft waaronder Nootdorp met haar hulppostkantoor ressorteert had zich met een groote staf personeel naar Noot dorp begeven, om mej. Post ter gelegen heid van haar afscheid te huldigen. Hij deed dit, tevens in tegenwoordigheid van het Nootdorpsche personeel der P.T.T., in een warm gestelde toespraak, daarbij wij zende op de vele eigenschappen, zooals nauwgezetheid, ernstige plichtsbetrachting, ijver, eerlijkheid, correctheid en bereid vaardigheid ten opzichte van het publiek, welke mej. Post sieren en welke haar tot een werkkracht maakten, waarop de P.T. T. trots is. Des avonds had in intiemen kring de huldiging door de Nootdorpers plaats. In eenige welgekozen bewoordingen uitte de loco-burgemeester, wethouder Post, de waardeering, welke het gemeentebestuur voor de scheidende functionaresse voelt. Door den voorzitter van het huldigings comité, den heer M. C. Casteleijn, werd met een hartelijk speech je namens de inwoners aan mej. Post aangeboden een gemakke lijke stoel en een schilderij. Spr. memo reerde daarbij hoe het kleine kantoor ge durende haar 30 dienstjaren steeds was ge groeid en drukker geworden en dat mej. Post, trots die toenemende drukte, steeds tijd en gelegenheid had gevonden ook vaak meer dan zij verpicht was het pu bliek te helpen. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat het haar nog vele jaren ge gund mag zijn van haar welverdiende rust te genieten. Daarna bood mej. Post het comité een tractatie aan en bleef men onder gezellig samenzijn nog enkele uurtjes bijeen. NIEUWVEEN. Kokend water over het lichaam. Het jongste zoontje van W. Volbregt, ongeveer 1K jaar oud, trok in een onbe waakt oogenblik een pan met kokend wa ter van'het fornuis met het noodlottig ge volg, dat de kleine de geheele kokende in houd over het lichaam kreeg. Door ver pleegster van de Johannesstichting werd aan het kind, dat deerlijk met brandwon den was overdekt, de eerste hulp verleend en een noodverband gelegd., waarna het later door den huisdokter verder is be handeld. ROELOFARENDSVEEN Damwedstrijd. „Luto" uit R'veen speelde in de St. Pancratiuszaal tegen „Kijk uit" van Oude-Wetering. De man- vive". Uitslag: nen van „Kijk uit" waren op hun „qui- „Luto"„Kijk uit": H. v. KlinkJ. Meyer 02, Th. WitjesG. Meyer 02, Jan RietbroekA. de Blaay 02; L. Ver- deeB. Sluisman 02, D. LoosS. Rinkel 10, Jac. StraathofC. v. Wieringen 20, Co CasteleinT. Katsburg 20. Totaal 6-8 Over twee weken: Maandag, 15 Nov. match tegen Oude-Wetering aldaar met 'n groote ploeg. We wijzen er nog op, dat ter versterking van de ploeg iederen dam liefhebber van harte welkom is bij onze club. Het prachtige hersen-gymnastiek voor de winter-avonden. Secretariaat: P. Koek Ez., R'veen. TER AAR Gemeenteraad. Morgenmiddag om half drie komt de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen ten gemeentehuize voor de behandeling der agenda, luidende als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding van de gemeente-begrooting en de begrooting van het electriciteitsbedrijf over den dienst 193. 3. Voorstel tot heffing van 75 opcenten op den hoofdsom der gemeentefondsbelas ting over het belastingjaar 19381939. 4. Voorstel om met de gemeente Alphen a. d. Rijn een regeling te treffen inzake toe lating van kinderen op de school voor uit- ebreid lager onderwijs. 5. Voorstel inzake verbetering van wegen. 6. Verlenging van den termijn, waar binnen de bij raadsbe sluit d.d. 14 Mei 1937 onbewoonbaar ver klaarde woningen moeten worden ontruimd 7. Behandeling belastingreclames. 8. Comp tabele besluiten. VOORHOUT Spaar-systeem. Naar wij vernemen heb ben in deze gemeente zich slechts 18 werk loozen opgegeven om in aanmerking te komen, aangesloten te worden bij het in gestelde spaarsysteem B-steun. Waterleiding. Aan de fa. P. J. IJssel- muiden alhier is gegund het aanleggen van circa 15 aansluitingen, der waterleiding in de Torenlaan. Filmvertooning. Wij herinneren aan de muziekfilm „Het kruis op de rotsen", waarvan de vertooning hedenavond plaats vindt in het Parochiehuis te half 8. WASSENAAR. Diefstal. Door een jachtopziener is R., alhier, op heeterdaad betrapt op diefstal van tegels vanaf het terrein der Leidsche Duinwaterleiding Maatschappij. Proces verbaal wordt opgemaakt. Aangereden. De 57-jarige v. K. uit den Haag, die bij den Langen Kerkdam plotseling per rijwiel den Rijksstraatweg overstak, werd aangereden door een auto, bestuurd door den heer v. L. uit Leiden, v. K. sloeg tegen den grond en bekwam een hoofdwond. Na eerste hulplverleening door dr. Hubbeling is v. K. per ziekenauto naar zijn woning overgebracht. Hoewel de autobestuurder K. uit den Haag, die nabij Maaldrift naar den ande ren kant van Rijksstraatweg ging teneinde benzine te tanken, voldoende verandering van richting aangaf, werd diens auto in de flank aangereden door den 19-jarigen mo torrijder P. K., alhier. De motorrijder be kwam verschillende hoofdwonden, terwijl zijn motorrijwiel grootendeels werd ver nield. Na eerste hulpverleening door dr.. Hubbeling, is P. K. per luxe auto naar de ouderlijke woning vervoerd. Procesver baal is tegen hem opgemaakt. ZOETERMEER. Voetbal. Zondag speelden op het D. S. O.-terrein te Zoetermeer het tweede elf tal van D. S. O. tegen het tweede elftal van L. D. W. S. uit Leiden. In de eerste helft vor de rust schenen beiden partijen onge veer even sterk te zijn, althans men ging de rust in met 10 voor D. S. O. Onmid dellijk na de rust wist L. D. W. S. gelijk te maken, doch nu waren haar krachten blijk baar uitgeput, een inzinking volgde en de wedstrijd eindigde met een 81 overwin ning voor D. S. O. Twee spelers van L. D. W. S. waren intusschen door de verplet terende nederlaag zoo ontmoedigd, dat zij het terrein bitter teleurgesteld verlieten. In de toekomst zullen zij echter wel weer eens revanche komen nemen. MAX VAN POLL De heer Max van Poll is gisteren gehul digd naar aanleiding van zijn veertigjarige werkzaamheid in de journalistiek. Hij is jong in de journalistiek gekomen, ruim 16 jaar oud, als corrector bij de ,',Bredanaar". Van de „Bedanaar" kwam hij aan de „Maasbode", van de „Maasbode" aan den „Limb. Koerier", van daar naar den „Gel- derschen Koerier" in Nijmegen, toen naar de „N. Haarl. Courant" en via Haarlem naar Helmond bij „Morgen" en „Nieuwe Eeuw". De heer v. Poll is om den eigen weg, dien hij volgt, om de groote belezenheid en de diepte van oordeel, welke aan al zijn artikelen een bijzonder cachet geven, een zeer bekend en gewaardeerd journa list. Sinds 8 jaar heeft deze krachtige wer ker zijn tijd en arbeidskracht moeten ver- deelen tusschen de Tweede Kamer en de journalistiek op beide terueinen is hij echter een kracht van beteekenis. Moge hij nog vele jaren op beide posten de katholieke zaak blijven dienen! Ter viering van het jubileum is gister middag in restaurant „Boschlust" te 's-Gra- venhage een receptie gehouden. Behalve het bestuur van de R.-K. Jour- nalistenvereeniging en de geest. adv. prof. dr. Titus Brandsma, O.Carm. waren aan wezig leden van de huldigingscommissie, waarin jouranlisten en politici zitting had den genomen, voorts de oud-ministers mr. J A. van Schaik, dr. L. N. Deckers, mr. H. P. Marchant, mr. T. J. Verschuur, ir. M. C. E. Bongaerts, de voorzitter der Tweede Kamer, prof. mr. P. J. Aalberse, de grif fier der Eerste Kamer mr. A. L. de Block, de Kamerleden Henri Hermans, dr. L. J. C. Beaufort O.F.M., H. E. van den Brule, ge neraal M. L. F. Bajetto, mr. F. J. H. Bach, J. E. Stokvis, de hoofdaalmoezenier kolo nel mgr. J. J. J. Noordman, de heeren P. Kerstens, voorzitter der Indische Katho lieke Partij en van de Katholieke fractie in den Volksraad, de wethouders van Den Haag ir. L. J. M. Feber en mr. H. W. de Jong, de inspecteur van den landbouw, mr. J. J. Wintermans, de voorzitter van de Haagsche journalistenvereeniging mr. J. J. van Bolhuis, de tweede secretaris van de R.-K. Staatspartij mr. H. Kolfschoten, de burgemeester van Rijswijk, mr. van Hel- lenberg Hubar, de burgemeester van Sas- senheim, de heer Gouverneur, prof. Kaag, de heer de Boer, uit Noordwijk, mr. van Haastert en vele collega's. De heer G. P. Bon huldigde den eener gieken arbeid van den jubilaris, wiens ge degen artikelen door velen gelezen en be wonderd worden. Voor de R.-K. Journa listenvereeniging heeft hij bijzondere ver diensten om zijn rapport over de opleiding van journalisten, aan welk rapport binnen kort een begin van uitvoering zal worden gegeven. Spreker bood den heer Van Poll een aanvuling van diens bibliotheek ten geschenke, met een album met de hand- teekeningen dergenen, die hiertoe hebben bijgedragen. De heer Kerstens prees de verdiensten van den heer Van Poll voor Nederlandsch- Indië, waarna de heer J. J. Beliën, voorzit ter van den bond van R.-K. Kiesvereeni- gingen in den kieskring Den Bosch zijn hooge waardeering uitsprak voor den ar beid van het Kamerlid Van Poll, op wien de kieskring trotsch is. De heer J. Meyer uit Babberich uitte zijn bewondering voor den moed, waarmee de heer Van Poll on danks veel tegenwerking zijn arbeid heeft verricht tot heil van de volksklasse. De heer C. A. P. Ivens haalde herinneringen op uit de Nijmeegsche periode van den heer Van Poll, met name uit zijn strijd voor het Maas-Waalkanaal en voor de Waalbrug. De heer Van Poll heeft alle sprekers, het huidecomité in 't bijzonder voorzitter en secretaris (de heeren Bon en mr. Geise) en de aanwezigen bedankt. Er was een stroom van telegrammen binnengekomen, o.m. van de ministers Go- seling en Steenberghe, van tal van vrien den en van organisaties, zooals de R.-K. Dagbladpers, het R.-K. Werkliedenverbond, de Ned. Journalistenkring, den R.-K. On derwijzersbond, R.-K. Kiesvereenigingen en andere vereenigin'gen. Ook waren er zeer veel bloemen. Gisteren Is de heer Max v. Poll te 's Gra venhage gehuldigd naar aanleiding van De Jubilaris te midden van familie en leden van het feest-comité. 40-jarig journalistiek jubileum.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5