MIJNSTREEK ZATERDAG 30 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 De Veensche veling deze week ROELOFAEENDSVEEN, 29 Oct. De afgeloopen week heeft nog niet veel verandering ten goede in den handel ge bracht. Met uitzondering van de kassnij- boonen welke geleidelijk in prijs stegen, leverden onze andere hoofdproducten, zoo als sla, maar vooral de tomaten nog geen gunstiger resultaten op. Zooals wij reeds zeiden gingen de prijzen der kasboonen wel belangrijk omhoog, maar de aanvoer van dit product wordt ook zoo gering, dat we wel kunnen zeggen: het is met dit arti kel zoo goed als gedaan. Onze noteering van de kasboonen, varieerde deze week van 2.tot 2.60 per 10 K.G. Ook het stek werd gretig gekocht voor 1.20 tot 1.45, een prijs, waarmede een paar Weken geleden de mooie snijboonen tevreden moesten zijn. Over de tomatenhandel kun nen we allerminst tevreden zijn. Neen, we kunnen wel zeggen, dat de handel in dit artikel weer steeds flauwer wordt. Wel wordt er nog voor export gekocht, maar het gaat niet van harte, d.w.z. er is niet genoeg concurrentie. Woensdag en Vrijdag lieten verschillende exporteurs ons heele- maal in den steek, wat natuurlijk een da ling in de prijzen veroorzaakten. De prijs- noteeringen welke wij hier laten volgen geven een duidelijk beeld, hoe de handel in dit artikel weer meer en meer gaat ver flauwen. Maandag golden de A tomaten van ƒ1.70 tot ƒ2.35 B ƒ1.70 tot ƒ2.45, C ƒ1.20 tot ƒ2.05, en CC ƒ0.60 tot ƒ0.90; de bon ken gingen weg voor 1.35 tot 1.45 per bak. Woensdag was onze noteering al iets lager en wel als volgt: A 1.40 tot 2. B ƒ1.70 tot ƒ2.05 C. ƒ0.60 tot ƒ1.60 en C.C. ƒ0.50 tot ƒ0.70; de bonken vonden hun weg voor een prijs van 0.80 tot 1.25; Vrijdag zakten we nog dieper weg en gol den de A-soorten van 1.15 tot 1.65, B. 1.40 tot ƒ1.90, C. ƒ0.55 tot ƒ0.75, ter wijl van de C.C. maar een paar bakjes werden gekocht voor den minimumprijs, de overige draaien voetstoots door; voor de bonken noteerden we een prijs van 0.60 tot 1.10. Het is wel jammer dat de export ons momenteel zoo in den steek laat, want vooral de 2 laatste dagei\ nam de binnen- landsche markt het grootste gedeelte af, en juist nu er zachtjes aan een grooten aanvoer gaat komen; wij hadden Vrijdag een aanvoer van niet minder dan 19700 K.G. aan de veiling; voorzeker een treurig verschijnsel. In den slahandel blijft het er altijd nog maar grillig naar toe gaan. Maandag en Woensdag konden we niet op een levendige handel roemen; een goede kist sla bracht nog wel een redelijke prijs op, maar ook vele partijen gingen voor een zeer laag prijsje weg, terwijl ook nog wel eenige nummers doordraaiden; voor de goede kwaliteit noteerden we van 1.50 tot 2.40 en de mindere van 0.60 tot 1. Vrijdag daarentegen ging he weer vlug van de hand; de goede kwaliteit ging over de 2.to zelfs 3.toe, terwijl ook nog vele partijen werden gekocht voor een prijs zwevende tusschen de gulden en de daal der. Terloops zij nog even gezegd, dat we Vrijdag al verschillende partijtjes baksla aan de veiling hadden, waarvoor we ook een prijs van ruim ƒ2.mochten notee- ren. Naar wij echter vernamen dreigt deze teelt ook weer grootendeels te zullen mis lukken, daar vanwege het zachte weer heele hoeken baksla dermate van het „rot" zijn aangetast, dat er niet veel van terecht zal komen; alzoo weer een duister voor uitzicht. Van de Andijvie moeten we ook steeds hetzelfde liedje herhalen. We hebben van dit artikel maar een geringe aanvoer, maar nog kunnen we ze soms niet kwijt, en wat nog wordt verkocht gaat weg voor de minimumprijs. De Bloemkool gaat ook geregeld nog in prijs naar beneden. Voor de allerbeste noteerden we Maandag nog 6.en voor de mindere soort 3.per 100 stuks. Woensdag daalden deze prijzen resp. tot ƒ4.en ƒ1.50, en Vrijdag 2.75 en 1.50, alzoo steeds in dalende richting. Tot slot nog de druiven, welke wederom hun bestemming vonden voor 8 tot 10 ct. per pond. Vermelden we nog, dat volgende week, vanwege de feestdag van Allerheiligen, al leen Woensdag en Vrijdag veiling zal wor den gehouden. TER-AAR. De Middenstanders in actie. In samen werking van beide organisaties de Hanze en de Christelijke Middenstandsvereeniging, is een actie op touw gezet, om door het ver strekken van bonnen het publiek aan te ■moedigen in zijn eigen plaats te koopen. Bijna iedere zakenman, onverschillig welke branche, doet aan deze grootsche actie mee. Dezer dagen zult U wel een boekje ontvangen, waar naast een opwek kend woord van den Burgemeester, ook een en ander zal toegelicht worden over dit spaarsysteem, wat in den beginne voor al voor de kinderen een mooie attractie is. Damclub. De onderlinge competitie van de R. K. Damclub „Ons Genoegen" ver loopt dit jaar spannend, wat wel blijkt uit de volgende stand. Ant. Hartveld, 20 pnt., A. Hoogervorst 16, W. Zuyerveld 12, P. v. d. Vlugt 11, H. Sassen 11, G. Verhoef 11, J. v. d. Sluys 10, J. Koeleman 8, C. van Beye- ren 6, C. Egberts 6, C. v. d. Sluys 5, C. Sas sen 4, L. Koeleman 4, Jac. v. d. Hoorn 5, C. Koeleman 4, Ant v. Eyk 2. Ook heeft het bestuur besloten, bij ge noegzame deelname, een Schaakclub op te richten, waai voor men zich kan melden bij den secretaris C. J. A. Koeleman, Lan- geraar. Mochten er nog meerderen zijn, die de damkunst willen beoefenen, zij zijn van harte welkom. Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER-AAR, 29 October. DE TUINDERIJ MET HAAR HANDEL. Groote schokkende gebeurtenissen hadden deze week in den handel niet plaats, de prijzen verschilden heel weinig met die van vorige week, terwijl de aanyoer van be paalde producten van lieverlede aan het minderen is, ja sommige zijn, althans van dit jaar, voor goed verdwenen, met name de Stokprinsesseboonen en Komkommers. En dan nemen wij wederom een aanvang om het verloop van de verschillende arti kelen nader te beschrijven, te beginnen met de Kas-snijboonen. Deze begonnen 'n Maan dag met ruim twee gulden tot 2.45. De daaropvolgende dag bleek er nog animo te zijn, ja zelfs in sterker mate, immers de hoogste notteering stond toen op 2.80. Vandaag heerschte er een flauwere stem ming en dat met zoo'n geringe aanvoer. De gewone kwaliteit schommelden tusschen de 2.352.65. Het stek had de ongemeene eer om dagelijks boven de gulden uit te komen, iets beter als normaal, tippelde naar de 1.60. Door het ideale weer van de laatste da gen komen er iédere veiling nog een be hoorlijk kwantum witte pronkboonen af zetten. waarvan de kwaliteit goed is, al zij gezegd dat er ook partijen zijn, welke haar handen vol hebben om niet voor af wijkend verkocht te worden. Meestal is dit het laatste pluksel. De pr5js is aan groote schommelingen onderhevig, ook al weer als uitvoeisel van de sorteering. Is het een goede Pronker, dan beweegt hij zich tus schen de dertig en vijftig cent, even min der dan de twintig tot de dertig cent. In de tomatenhandel mogen wij steeds een grootere belangstelling constateeren, doch nu begint de aanvoer zich in dalende richting te begeven. Wuensdag werd voor de mooiste A 7.00 gegeven B V.20, C 3.20, vandaag konden wij niet ten volle deze prijs handhaven, waar erkend moet worden dat de kwalite.t oru ook in den steek liet. Jammer dat enkele nummers en wel het grootste kwintum niet mee kunnen komen met de kwaliteit, want hier door blijven zij een paai centen onder de hoogste noteering. Deze kweekers hebben te kampsn met een veej voorkomend ziek teverschijnsel in de tomaten, want ondanks hun stoken blijft er wat aan haperen. De kleinste sorteering, n.l. de CC's draaien meestal door, terwijl de Bonken van de twee tot de drie gulden opbrengen. Na als curiositeit vermeld te hebben het eene zakje peulen, wat de luxe prijs op bracht van 2.88, stappan wij over naar de groentenafdeeling. De bloemkool begint een bescheidener plaats in te nemen en de handel heeft nog niet haar oude vorm te pakken. Maandag werden de prachtigste kolen afgedrukt voor negen gulden, welk bod zij de overige dagen trouw gestand bleef. De tusschen- liggende kwaliteit varieert van de vier tot zes gulden, de kleinste f 1.50 tot drie gul den. Als misschien aanstonds de massa ver dwenen is, maakt men kans op betere prij zen, maarzal er dan nog van geprofi teerd worden. Bij goed weer is er veel mo gelijk. Spinazie kwam niet wild mee, vooral een Woensdag toen de prijs bedenkelijk de mi nimum-noteering naderde. Mooi frisch goed ontvangt van 14 tot 24 cent, bevat het eenig onheil dan 8 tot 13 cent. Alleen Maandag boden wij postelein aan ter verkoop. De groentenman bleek interes se te hebben, hoewel de prijs niet overma tig hoog ging, 3.60. Andijvie heeft nog steeds geen waarde, het te groene product draait voetstoots door, mooie gele hebben een toer om zestig cent de honderd struik te krijgen. De kleur is niet uitsluitend de drijfveer tot deze mi nimumprijs, ook verlangt men een flinke struik. In het begin van de week was de vraag naar Sla niet bijster groot, voor de beste kroppen besteedde de koopman 1.00 1.30, Woensdag ging de noteermg er boven uit, zij het met een paar dubbeltjes en van daag kwam het duidelijx tot uiting dat het malsche October-zonnetje de Nederlandsche consumenten heeft aangezet om een lekker slaatje te verorberen. Wanneer het een be hoorlijke vaste krop gold, bleef de wijzer stilstaan van de 1.20 tot twee gulden. Kleinere van de zestig cent tot f 1.00, vel len zeven tot elf cent per kist. Voor de peen is de belangstelling aan het deserteeren. Zuivere bossen kunnen geen vijf cent meer halen, Woensdag slechts 4.10, vandaag drie gulden. Heel licht aan getast door vuur gaan van den hand voor het minimum 2.50. Breekpeen vertoonf». een matige aanvoer met schrale prijzen 1 50—1.90. In de uienhandel gaat het momenteel buitengewoon goed en de streken wier hoofdbestaan dit is, zullen tevreden zijn over den prijs, doch het aantal kg. zal wel belangrijk minder zijn als vorige oogsten, met als slotsom een zelfde resultaat, ja soms nog minder. Wij weten ervan mee te praten, wanneer de prijs stijgt door de ge ringe aanvoer. Een Maandag werden de uien afgedrukt op 6.90, Woensdag 7 70 en vandaag was de stemming aan de huiverige kant, 5.90 7.20. Zou de room er af zijn? De roode kool wordt verkocht van de 2.00 tot 2.60. Witte kool mocht Woens dag naar omstandigheden een betere beurt maken 1.002.00, nu Vrijdag liep zij sterk terug naar de f 1.20. Savoye twee tot drie gulden, alles per 100 kg. Groene Savoytjes hebben de eene dag meer aftrek dan de an dere, prijs 1.00 tot 3.00. -Voor boerekool moet het feitelijk eerst gevroren hebben, want trots de lekkere groote struiken, wor den zij gegeven voor 1 1/2 cent het kg. Men ze eraan herinnerd dat dit product voortaan per kg. moet geveild worden. Ook spruiten hebben d'r weer nog niet, doch dit in aanmerking genomen, viel de bedongen prijs ons niet bepaald tegen, 5.00—8.90, losse 3.30. Het Witlof werd opgeiaden van de f 8.00 tot de 9.80, een noteering aan den lagen kant. Kroten 2.90. Van de soepgroenten noemen wij de sel- dery tegen 0.50—1.80. Prei 1.70—2.00. De paar meloenen werden meegenomen voor vier cent en de druiven noteeren elf tot twaalf cent per pond Eenige vooruit gang is hierin niet te bespeuren. Wij eindigen dit verslag met te vermelden dat a.s. Maandag geen veiling is, in ver band met Allerheiligen. Tot volgende week. STOMPWIJK-VEUR. Sluiting Secretarie. Maandag 1 Novem ber a.s. zal, in verband met den feestdag van Allerheiligen, de Secretarie van Stomp- wijk en Veur gesloten zijn. VEUR. Vuilnis-ophaaldienst. De vuilnis-op haaldienst zal wegens het feest van Al lerheiligen niet op Maandag doch Dins dag zijn functies in de gemeente Veur ver richten. VOORHOUT. Allerheiligen. Wegens het feest van Allerheiligen zal Maandag de gemeente secretarie gesloten zijn. Opgaven voor den burgerlijken stand kunnen geschieden tus schen 10 en 11 uur. VOORSCHOTEN. Een lantaarn de dupe. Gistermorgen is op de Papelaan alhier een straatlantaarn stuk gereden door een auto bestuur door mevr. M. C. P. D. Hage te Scheveningen. De schuld werd gegeven aan een voor haar rijdende auto, bestuur door H. uit Leiden en die geen gelegenheid gaf tot passeeren. Gebleken is, dat H. geen schuld treft. Pro ces-verbaal is opgemaakt. Aanrijding. Gisteravond te 6.15 uur is pohet rijwielpad aan den Haagweg alhier de voetganger J. v. W. uit Leiden, die links op het pad liep, aangereden door de 20- jarige wielrijdster mej. A. R. te Wasse naar, die rechts reed. Dr. van der Stoel was ter plaatse en constateerde een been breuk en liet den man overbrengen naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. Aanklacht valsche aangifte. Door J. S. te den Haag werd een aanklacht inge diend terzake van het doen van valsche aangifte (n.l. bedreiging met der dood) te gen S. A., wonende alhier. Op Donderdag 7 October j.l. werd door S. A. van alhier een aanklacht ingediend tegen J. S. te den Haag (zie bericht van 17 October). Een onderzoek wordt ingesteld ingevolge art. 268 wetboek van strafrecht. ZILK. Waterleiding. Men verzoekt ons me de te deelen, dat aanvraagformulieren voor kostelooze aansluiting aan de waterleiding vóórof op 1 November behooren te worden ingezonden. Een mooie jacht. Bij een op het Paar- denkerkhof alhier gehouden drijfjacht wer den niet minder dan 225 fazanten, 8 hout snippen, 6 patrijzen en 24 konijnen gescho ten. Een tegenvaller. Bij het passeeren van een luxe auto vloog een straatsteen met zulk een kracht tegen de winkelruit van den sigarenwinkel van de wed. B., dat de groote ruit totaal verbrijzeld werd. ALPHEN AAN DEN RIJN. De rioleering. Het langs de zuidzijde der Zuider-Nassaustraat gelegd riool der gemeente ligt, voor zooveel het westelijk gedeelte betreft, in eigendommen van mej. J. van der Ent Braat, A. van der Er.t Braat en D. Zeijerveld, alhier. Met de eerste tw^e genoemde eigenaren is daar voor reeds een overeenkomst tot vesti ging van een opstalrecht tot stand geko men. Thans zijn B. en W. ook met laatst genoemden eigenaar te dezer zake tot overeenstemming gekomen en deze is mede bereid op zijn evenbedoeld eigen dom een opstalrecht ten behoeve der ge meente vestigen, tegen betaling door de gemeente van een bedrag van 20. voor éénmaal. Een van de voorwaarden, waaronder met laatstbedoelden eigenaar overeenstemming is bereikt, is deze, dat de gemeente medewerking verleent tot het tot stand komen van een ruiling van eigendommen tusschen even bedoelden eigenaar, D. Zeijerveld, eenerzijds en me juffrouw J. van der Ent Braat en A. van der Ent Braat, anderzijds, waardoor een voor eerstgenoemde meer nuttige grens scheiding tusschen hun .eigendommen ter plaatse, wordt verkregen. Deze medewerking der gemeente zou zich dan bepalen tot het voor haar reke ning nemen van de met die ruiling ge moeid zijnde kosten van opmeting van wege het kadaster, enz. Deze kosten zul len, met die hierna bedoeld, ongeveer be dragen 40.in totaal. Gelet op het belang, hetwelk de gemeen te heeft bij de vestiging van het hier be doeld opstalrecht, meenen B. en W. dat deze voorwaarde aanvaard dient te wor den. Laagspanningskast Van Boetcelaerstraat. In handen van B. en W. om prae-ad- vies werd gesteld een adres d.d. 27 Mei j.l. van den heer H. Binnekamp en andere eigenaren en bewoners van huizen aan de Van Boetzelaerstraat, houdende het verzoek, het daarheen te leiden, dat de laagspanningskast, staande op het trot toir vlak tegen het hek van het perceel Van Boetzelaerstraat no. 57, worde ver plaatst, zulks onder opmerking, dat eenige meters verder, achter het hek van het perceel van het Leger des Heils, waarin geen uitkijkramen zijn, een geschikter gelegenheid is voor plaatsing van die kast. Van den heer J. A. Tolk, één der on derteekenaars van het adres, huurder van het perceel Van Boetzelaerstraat 57, kwam d.d. 17 April 1936 het eerste verzoek in om verplaatsing van de hier bedoelde laagspanningskast. Toen dat werd afge wezen, volgde een adres van den eige naar van hetzelfde huis; ook dat werd af gewezen. En zoo is nu ingekomen een derde ver zoek over deze aangelegenheid, hetwelk werd gericht tot den raad. Thans hebben adressanten het oog gericht op het per ceel van het Leger des Heils als plaats waarheen de kast zou kunnen worden ge transporteerd. Afgezien nog van techni sche overwegingen, zou verplaatsing naar dit punt een uitgaaf van minstens 350. vergen. Uit technisch oogpunt bestaan evenwel tegen de gevraagde verplaatsing zeer groote bezwaren, daar de afstand tot de hoek van de Bloemhofstraat met de Van Boetzelaerstraat, dan zooveel grooter zou worden, n.l. pl.m. 45 Meter meer. De kans op storingen zou zeer aanmer kelijk worden vergroot, omdat de belas ting tusschen den kabel in de Van Man- dersloostraat en de onderhavige laag spanningskast, veel te'groot zou worden in verhouding tot de belasting op het ge deelte tusschen laatstbedoelde kast en die bij de Noodslachtplaats. Om deze reden acht de directeur der bedrijven verplaatsing naar het terrein van het Leger des Heils, uit technisch oogpunt bezien, niet verantwoord. De be drijven-commissie en B. en W. sluiten zich bij dit oordeel aan. Spoor- en tramwegpersoneel „St. Ra- phal" De afdeeling Alphen aan dj en Rijn van den bond van Spoor- en Tram wegpersoneel „Sint Raphaël" vergaderde gisteravond in de bestuurskamer van de St. Josephvereeniging. De opkomst was bevredigend.' Mede was aanwezig de nieuw benoemde geest. adv. kapelaan C. M. Kla ver. De voorzitter van de afdeeling, de heer Th. G. de Jong, meroreerde nog even het vele werk, dat de oud-geestelijk adviseur heeft gedaan en sprak het vertrouwen uit, dat kapelaan Klaver de afdeeling in de toekomst met evenveel ijver en liefde zal bijstaan. De notulen van den secretaris den heer P. L. Wols, waren keurig verzorgd. Door den heer Van der Linden werd ver slag uitgeebracht van de jaarvergadering Mgr. Mutsaersoord. Wegens bedanken van den heer De Jong Sr. als vaandeldrager, werd bij acclamatie gekozen zijn zoon, de heer G. Th. de Jong. De besprekingen omtrent de jaarvergade ring had een gezellig verloop. Besloten is deze op eenigszins feestelijke wijze te hou den. Bij de rondvraag verlangde slechts de geestelijke adviseur het woord om den voorzitter dank te brengen voor zijn har telijke woorden, bij de opening tot hem ge sproken. Spr. spoorde aan tot eendrachtig samenwerken, hetgeen vooral in dezen tijd zoo noodzakelijk is. Hij besloot zijn rede met den wensch, dat „Sint Raphaël" on der de schutse van dezen patroon-Heili ge bestuur en leden gezamenlijk mogen komen tot de verlangde en noodzakelijke eenheid. Hierna sluiting. Auto in de sloot. Gistermorgen is aan den Steekterweg een vrachtauto van Konings wegenbouw te Oss bij het stor ten van zand in een sloot, achteruit de diepte ingegleden en gedeeltelijk in de sloot terecht gekomen. Het heeft heel wat moeite gekost de zware wagen weer uit de diepte te halen. De bestuurder wist zich tijdig uit de wagen te verwijderen. BOSKOOP Gecombineerde middenstandsvergadering Gisteravond kwamen de drie midden- standsvereenigingen- bijeen in hotel Neuf, ter verdere bespreking en regeling van de nieuw opgerichte verkoop-actie „Door Eendracht Sterk", onder de leuze „Koopt in Boskoop". Deze verkoopactie stelt zich ten doel aan iederen kooper bonnen te verstrekken, welke voor premies kunnen worden ingewisseld. Den 6den November zal deze actie beginnen. Voor de regeling en uitvoering der actie is een commissie samengesteld, bestaande uit 7 personen, geboren uit de 3 vereenigingen, met name de beeren J. Koetsier, voorz.; A. Pos, secr.; B. Houtman, pen.; H. de Rijk, A. J. Vlasman, J. v. d. Spek en F. J. Grooten- dorst. Door deze commissie zal tevens een streng toezicht worden uitgeoefend op de bonnen. De deelnemende winkeliers kun nen zelf geen bonnen inleveren. Na lang durige bespreking werden de premies of ficieel vastgesteld. Een bedrag van f 60 aan premies wordt wekelijks uitbetaald. Voorts zij nog vermeld, dat aan deze actie reeds 63 winkeliers deelnemen. Na de rondvraag, welke wonderlijk ge noeg niets opleverde (zelfs geen vraag naar de begrooting), werd de vergadering door den voorz. der commissie gesloten. NIEUWERBRUG Uitslag prijswinnaars winkelweek. Donderdagavond had in de groote zaal van café „Het Grauwe Paard" de uitreiking plaats der prijzen, welke gewinnen waren tijdens de alhier gehouden winkelweék. Door den voorzitter van het comité wer- Boskoopsche bloemen BOSKOOP, 29 October. De afgeloopen Octobermaand is voor de Boskoopsche Veiling beduidend slechter geweest dan October 1936, daar er circa 1200.minder geveild is dan in October 1936, terwijl er aan de Ned. Sierteelt Cen trale 500.meer in rekening gebracht is voor doorgedraaide producten dan October 1936. Mocht er in de eerste helft van 1937 een voorsprong gemaakt zijn, deze is geheel te niet gegaan in de tweede helft en veran derd in een achterstand. Het schitterende weer van den laatsten tijd doet ook geen goed aan den bloemen handel, daar alle buitenbloemen geheel tot zijn recht komen, en elke bezitter van een klein bloementuintje zelf nog volop bloemen heeft en zoodoende geen bloemen koopt. Zelfs werden er deze week nog rijpe aard beien en frambozen van de koude grond geplukt, wel een bewijs hoe zacht de na tuur nog is. In de afgeloopen week hebben de tros- Chrysanthen het weer moeten ontgelden, zoo werden er Vrijdag c.a. 1000 bos door gedraaid, en wat er nog verkocht wordt brengt vanzelf geen hoogen prijs op. Deze week werden de eerste tros-Rayo- nanthen aangevoerd, welke tot 25 ct. per bos betaald werden. Ook zagen wij een nieuwe tros-Chrysanth. Directeur Plesman, een enkele witte met geel hart, welke in 1936 een getuigschrift lste klasse verwierf, zij doet sterk aan Mar- garieten denken, een mooie aanwinst. Het sortiment grootbloemige Chrysanthen wordt steeds uitgebreider en omvat thans de soorten: Pulling, Erward Page, Goldene Sonne, Woolman, Red Majestic, Delhoumne, Rose-day, Montblanc, Enton White en Mo nument, de prijs was niet hooger dan 9 ct. per stuk. Van rozen waren er mooie partijen van Pechtold, Wendland, Rosalandia, Mad. But terfly en August Noach, doch de prijs gaat eer achteruit dan vooruit. De Ellen Poulsen wordt weer meer aan gevoerd, terwijl er van Else Poulsen alleen korte bossen waren. De Rosa-mundi gaat zoowel in kwan titeit als kwaliteit achteruit, wat vanzelf in de prijs tot uitdrukking komt. Van Queen Mary zagen wij een kwali teit als er het geheele jaar nog niet geweest is, doch de voorraad is nog zeer klein. De Pernettia met bes begint ook te min deren en de bossen worden kleiner. De voorraad Clematis Prins Hendrik gaat ook achteruit, evenals de kwaliteit. Van Clematis Mevr. Ie Coultre zagen wij een paar mooie partijtjes en werden tot 18 ct. per stuk betaald. Deze week werden de eerste pot-Chry- santhen aangevoerd, doch de vraag hier voor is niet groot, zoodat er veel door draaiden. Hier volgen de prijzen der hoofddagen: Rozen 1 25 27 29 Pechtold 45 44 47 Wendland 74 55 32 Hadley 52 40 34 Claudius Pernet 36 35 33 Briarclif 33 30 17 Butterfly 36 35 34 Steward 50 46 47 Mme Jules Bouché 26 19 15 Rosalandia 41 37 34 Florex 36 30 20 Phoebe 62 57 33 Pink Perfection 34 38 Chas. B. Kilham 12 15 Edith Helen 45 47 35 Aug. Noack 26 27 24 Else Poulsen 25 25 20 Gloria Mundi 27 15 Ellen Poulsen 25 26 21 Paul Grampel 56 32 Rosa Mundi 61 71 58 Byou 28 25 Ingar Ohlson 50 52 42 Queen Mary 38 40 Vier landen 35 20 22 Chrysanten, grootbloemig 90 90 90 Chrysanten, tros 16 15 20 Eikenblad 10 Tritoma 6 Pernettia 40 43 31 G ynerium 36 Gerbera 20 Clematis Prins Hendrik 160 130 130 Clematis le Coultre 160 80 180 Chrysanten in pot 15 20 15 den met enkele geestige opmerkingen de diverse prijzen aan de gelukkigen uitge reikt, terwijl spr. den wensch uitte, dat bij een eventueele volgende winkelweek de groote menigte welke thans niet in aan merking kwamen voor een prijs, dan wat gelukkiger mochten zijn en zij hun namen dan ook eens mochten hooren aflezen bij de prijswinnaars. Het juiste aantal knikkers welke zich in e englas bevonden, waarna geraden moest worden, bedroeg 3089. De prijswinnaars waren: 1. J. S. Vroege te Rietveld: 3089. 2. J. Hii- koop: 3088, 3. M. P. A. v. Velsen: 3087. Joop v. d. Berg: 3091, en G. C. Maton 3091. Deze drie waren even dicht voor den prijs in aanmerking- gekomen, waarom zij met hun drieën de prijs deelden. 4e. M. P. A. v. Velsen: 3097, 5. J. Heijkoop: 3099, 6. G. C. Maton: 3099), 7. G. de Kruif: 3099. 8. J. Hijkoop 3078, 9. M. P. A. v. Velsen: 3077, 10. W. Spreij: 3103, 11. Jac. Verheul te Woerden: 3075, 12. T. v. d. Berg: 3104, 13. T. v. d. Berg: 3105, 14. H. Kroone: 3072. ZEVENHOVEN Klooster-jubileum. Dinsdag 26 Octo ber was het 25 jaar geleden, dat Zuster Veronica (in de wereld mej. M. van Trigt uit Noorden), haar intrede deed in het klooster te Tilburg. Zuster Veronica ver blijft thans in het St. Elisabethsgesticht, Mauritskade 28, te Amsterdam.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7