OMGEVING ZATERDAG 30 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE (Vervolg). De voorzitter beantwoordt hierna de bei de sprekers. De heer Van Ruiten heeft o.m. gewezen op de misoogst der aardbeien, welke haar stempel ook op de gemeente heeft gedrukt. De ramp, welke wij dit jaar hebben zien neerko men heeft deze plaats de laatste 50 jaar niet gekend. Spreker hoopt dan ook, dat 1938 voor den tuinbouw een normale oogst zal geven. Op de aangeroerde dissidenten-kwestie zal de voorz. niet ingaan, hoewel het hem ver heugt, dat een oplossing ten goede is ge komen ter bevordering van den onderlin- gen vrede, welken onder de huidige om standigheden nog meer noodig is dan voor heen. De heer Verwey heeft allereerst de op merking gemaakt, 'dat van de reeds ten vorigen jare gedane toezegging is afgewe ken om de begrooting met memorie van toelichting aan de leden te verstrekken. De door Ged. Staten aangebrachte bezuiniging er is de oorzaak van geweest, dat dit voor nemen niet kon worden uitgevoerd. Tegen het verstrekken aan de leden van de be grooting met memorie van toelichting heeft spr. in principe geen bezwaar, doch de middelen moeten op de begrooting aan wezig zijn om hieraan uitvoering te kun nen geven. Dat op de begrooting enkele posten voorkomen, welke hooger zijn ge raamd dan ten vorigen jare vindt zijn oor zaak, dat B. en W. het noodzakelijk heb- gen geacht meer te moeten uitgeven. De posten op de begrooting hebben de laatste jaren op verlangen van hoogerhand een dergelijk laag niveau bereikt, dat deze begrooting voor het grootste deel een af- «piegeling is van de vorige begrooting. Ratten-bestrijding. Komende tot de bemerking inzake het bedrag voor ratten-bestrijding deelt de voorz. mede, dat het geraamde bedrag is uitgetrokken op verzoek van den door de Provincie ter beschikking van de ratten- commissie beschikbaar gestelde deskundige, in elk der drie gemeenten is naar gelang van de uitgestrektheid een bepaald bedrag op de begrooting geplaatst. Van het col lege van Ged. Staten zal in eerste instan tie afhangen of deze post gehandhaafd zal worden. Met belangstelling heeft de voorz. ken nis genomen van het voorstel van den heer Verwey om de Oudewetering ineens van een behoorlijk wegdek te voorzien. De mo tieven door spr. naar voren gebracht heb ben hem overtuigd, dat met 't oog op de begrootingspositie meer gestreefd naar een geleidelijke verbetering van de wegen. Een moeilijk probleem is de steun van het Burg. Armbe stuur De steunverleening van het Burg. Arm bestuur is wel op het oogenblik een der moeilijkste problemen. Aan den eenen kant heeft men te maken met den nijpenden nood, terwijl anderzijds de beschikbare middelen de gemeente dwin gen in deze de noodige voorzichtigheid te betrachten. De voorz. vertrouwt, dat de aangekondigde steunmaatregelen voor de z.g. kleine tuinders voor 1938 een aanmer kelijke verlichting in de taak der Burgerl. Armbesturen zal teweeg brengen. Komende tot de begrooting in het alge meen merkt de voorz. op, dat deze in ver band met het crisis-beeld, zoo sober mo gelijk is gehouden. Bij spr. bestaat dan ook niet de minste vrees of de posten zullen, in dien van hoogerhand een objectieve maat staf wordt aangenomen niet worden ver laagd, zelfs zullen er enkele posten na be spreking nog wel voor verhooging in aan merking komen. Dat dé gemeente voor 1938 een beroep moet doen op het Rijk voor Rijksonderstand tot een bedrag van 35.000 is mede afhankelijk van de wijzi ging der Lager Onderwijswet, de noodza kelijke verhooging van de subsidies voor de Burg. Armbesturen, voor den nijpenden nood onder de tuinders, alsmede de aan vulling van het ontstane exploitatie-tekort van de woningbouwvereniging, zoodat het uitgetrokken bedrag geen juist beeld geeft van den financieelen toestand van de ge meente. Gelukkig zijn er nog lichtpunten en biedt de toekomst betere perspectieven. Laten wij hopen ook voor den tuinbouw, met het oog op de plannen tot verruiming van de Clearing. De voorz. hoopt, dat 1938 onder Gods zegen een gunstig beeld zal mogen geven. B. en W. gevoelen niet veel voor een commissie van bijstand. Nadat de heeren Verwey en Van Ruiten r.og gerepliceerd hebben, doet de voorz. voorlezing van het rapport der Commis sie, die de begrooting heeft nagezien. In verband met het verzoek van de Commis sie om een Commissie van Bijstand in het leven te roepen, die ,den Raad over be paalde onderwerpen adviseert, is spr. van meening, dat een dergelijke Commissie voor deze gemeente geheel overbodig is te achten. De Raad heeft steeds voldoende ge legenheid gehad om over een bepaalde zaak zich uit te spreken. Wegens gemis bij uit voering van grootere werken van de noo dige deskundige voorlichting moeten B. en W. meermalen een beroep doen op des kundigen buiten de gemeente. Een Com missie kan volgens B. en W. niet anders leiden dan tot nog grootere moeilijkhe den, terwijl het College van E. en W. slechts aangewezen is om de besluiten van den Raad uit te voeren. De heer Penning de Vries wijst er op, dat art. 60 van de Gemeentewet wel dege lijk de gelegenheid openlaat, dat op voor dracht van B. en W. een -Commissie, als wordt voorgesteld, in het leven kan v. r- den geroepen. Het heeft in geen geval ip de bedoeling gelegen, dat de Commissie zou gaan zitten op den stoel van B. en W. Het voorstel der Commissie is slechts bedoeld als een vriendelijk verzoek ten einde en groot deel van den Raad en de burgerij te bevredigen. De heer Van den Broek tracht met een voorbeeld nog nader aan te toonen de wer king dezer Commissie, terwijl de heer Van Emmerik eveneens zijn standpunt in deze uiteenzet. Na ampele bespreking wordt het iapport der Commissie voor kennisgeving aangenomen. Fietsen-toelage voor de weg werkers. Voorts is nog ingekomen een adres van het hoofdbestuur van St. Paulus om in voering van een rijwieltoelage ten behoeve van de wekwerkers. De voorz. deelt naar aanleiding hiervan mede, dat B. en W. van meening zijn, dat dit verzoek eerst voor behandeling vatbaar is bij een algeheele salaris-herziening, welke binnen afzienba- ren tijd is te verwachten. De heer Van den Broek is van meening, dat een rijwiel-toe lage op zijn plaats is. De politie heeft deze ook. De heer Van Emmerik acht in ver band met het minimale loon der wegwer kers een toelage gewenscht. De heer Ver wey vraagt of de voorz. ook kan zeggen welk loontje een wegwerker verdient en of men weet wat in het particuliere bedrijf aan een arbider wordt gegeven. De heer Pennings ziet de noodzakelijkheid van een rijwiel-toelage niet in. Het voorstel van B. en W. om het schrijven voorloopig voor kennisgeving aan te nemen wordt met 9 tegen 4 stemmen aan genomen. Tegen de heeren Van den Broek, van 't Hart, Van Ruiten en Rietkerk. Hierna stelt de voorz. aan de orde de ar- tikelsgewijze behandeling van de begroo ting. Allereerst wordt met de uitgaven ge- gonnen. Bij volgn. 130: „Druk- en Bindwerk" be pleit de heer Verwey nogmaals de ver strekking voor volgende jaren van de be grooting met memorie van toelichting aan de leden. Spr. ziet hierin een groot ge meentebelang en stelt voor den post met 10p te verhoogen. De voorz. antwoordt, dat het vorig jaar reeds is overwogen tot de aanschaffing van een cyclostyle voor bezuiniging op drukwerk. Wanneer deze machine wordt aangekocht, kan de begroo ting voor het volgende jaar worden ge drukt. Na raadpleging hebben B. en W. geen bezwaar een voorstel tot aankoop te doen en de uitgaaf te verdeelen over drie jaren. Getracht zal worden met het uit getrokken bedrag toe te komen, zoo niet, dan zal tijdig bij den Raad een verhoo ging worden voorgesteld. Met algemeene stemmen worden B. en W. gemachtigd tot de aanschaffing voor 1938 van een cyclos tyle over te gaan. Het kluifje van ieder jaar: de politie-boot Bij volgn. 174 „Reisgeld aanpassanten en overige uitgaven der politie", stelt de heer Van Ruiten voor de uitgaaf voor de poli tie-boot te schrappen. Hij acht deze uit gaaf in verband met de noodlijdendheid der gemeente niet gemotiveerd. De voorz. geeft zijn ontstemming te kennen over het feit, dat jaarlijks over dezen post moet worden gediscussieerd. Het standpunt is den Raad voldoende bekend en hij acht de aanwezigheid van deze boot in verband met den drang van de overheid voor ver scherpt toezicht tijdens het watersport seizoen een absolute noodzakelijkheid. De heer Heemskerk acht deze uitgaaf wel degelijk op zijn plaats. De heer Hoo- genboom kan niet begrijpen, waarom toch ieder jaar over dezen post moet worden gekibbeld. Hij is met den voorz. van mee ning, dat de gemeente niet buiten een po- Jitieboot kan. Met algemeene stemmen handhaaft de Raad dezen post. Bij volgn. 179 „Onderhoud straatlan taarns" vraagt de heer Van 't Hart of het niet mogelijk is bij Leiden er op aan te dringen nog verdere tariefsverlaging te be komen. Leiden is nog vel te duur met zijn stroom voor industrieele doeleinden. Het is hem bekend, dat een in de Kaag te ves tigen meubelfabriek op het dure stroom verbruik is afgestuit. De voorz. betwijfelt of Leiden wel bereid zal zijn een verdere verlaging te verlee- nen. Indien echter de betrokken onderne ming een industrie in de Kaag had wen- schen te vestigen en zij had zich tot het gemeentebestuur gewend, dan zouden B. en W. alles in het werk hebben gesteld deze industrie voor de gemeente te behouden. Een gunstig resultaat!! Bij post 210 „uitgaven voor rattenbestrij ding" geeft de voorz. naar aanleiding van de bemerking van den heer Verwey als zijn meening te kennen, dat het gewenscht is de resultaten hiervan nog af te wachten. Nog steeds worden proeven genomen om de zwarte rat, die in den polder alhier veelvuldig voorkomt en welke niet vatbaar is voor het uitgestrooide verdelgingsmid del, te bestrijden. De heer Hoogenboom is van meening, dat de bestrijding meer be doeld is om op te treden tegen de ziekte van Weil. De heer Rietbroek laat echter een ander geluid hooren en is van meening, dat het uitgestrooide verdelgingsmiddel bij zeer vele ratten een gunstig resultaat heeft opgeleverd. De wegen Bij volgn. 228 wijst de heer Rietbroek op de memorie van toelichting inzake her- straatwerk voor de R.K. Kerk te Roelof- arendsveen. Spr. geeft in overweging de straatweg uit de breken en de uitkomende klinkers te gebruiken voor het Zuideinde van Roelofarendsveen en ter plaatse nieu we steenen aan te brengen. Het hiervoor benoodigde bedrag kan z.i. worden gevon den door het aanbrengen van 'n koud-as- phalt-dek op den Langenweg Roelofarends veenNieuwe-Wetering nog een jaar uit te stellen De voorz. merkt op, dat het in de bedoeling ligt van B. en W. deze straat in 19 ter hand te nemen. Het aanbrengen van een koud-asphalt-dek op den Langen weg is bedoeld als een bezuiniging, daar anders de gemeente dit wegdek het vol gende jaar moet voorzien van een teer-laag met split. De heer Heemskerk vraagt of de dorpsweg te Rijpwetering eveneens niet kan worden behandeld met koud-asphalt, want deze weg eischt dringend voorzie ning. De voorz. zegt overweging toe. De heer Verwey bespreekt de urgentie van de verbetering van den dorpsweg te Oude wetering. Door iets meer te leenen krijgt men ter plaatse een behoorlijke verkeers weg en het geld, dat thans voor de ver betering wordt uitgegeven is niet wegge gooid. Met algemeene stemmen besluit de Raad het geheele resteerend gedeelte van den weg te Oudewetering van een klin- kerb es t vating te voorzien en de geldleening met het hiervoor benoodigde bedrag te verhoogen. De in het eerste jaar te doene afschrijving op de aan te gane geldleening zal worden gevonden door vermindering van den post onderhoud we gen met gelijk bedrag. Bij volgn. 229 „Onderhoud wegen en voetpaden" geeft de heer Van Ruiten B. en W. in welwillende overweging het loon voor los personeel gelijk te stellen met dat van het vaste personeel en bovendien re kening te houden met zijn verzoek om bij het in dienst nemen van losse arbeiders personen te nemen, die nog geen voldoen de tijd gewerkt hebben om voor uitkeering uit de werkloozenkas in aanmerking te komen. De werkverschaffing Vervolgens vraagt de heer Van Ruiten of het niet mogelijk is, dat op de begroo ting een post wordt uitgetrokken voor het plaatsen van een tweetal urinoirs in Roe lofarendsveen, in verband met gerezen klachten. De voorz. is van meening, dat deze plaat sing tot nog meerdere klachten aanlei ding zal geven. Spr. is echter bereid deze aangelegenheid te overwegen. De heer Van 't Hart is er voor een post op de begroo ting uit te trekken voor verstrekking van gemeentewege van kleeding en schoeisel aan schoolkinderen. De voorz. antwoordt, dat dit niet op den weg van de gemeente ligt en het particulier initiatief in deze dient voor te gaan. De heer Verwey is van meening, dat hier geen taak voor de ge meentebesturen is weggelegd. De heer Van Ruiten bespreekt bij volg. 302 en volgende de nevenkosten bij de uitvoering van werk- verschaffingscbjecten. Hij acht de centrale werkverschaffing, waarvoor een bedrag is uitgetrokken van 600 geheel overbodig en deze post kan niet anders leiden dan tot nog grootere wekrloosheid. Hij stelt voor dezen post van de begrooting te schrappen. De voorz. antwoordt, dat deze werkver schaffing door een polderbestuur wordt aangevraagd, terwijl de nevenkosten ge heel voor rekening van den polder komen. Het staat dan ook ter beoordeeling van het Rijk of deze werkverschaffing op zijn plaats is. Dt heer Rietbroek acht het kroostwerk wel degelijk van groot belang, doch is van meening, dat dit werk meer effect zou hebben als nog vroeger hierme de werd begonnen. De heer Van Emmerik ontkent geenszins de moreele voordeelen, welke in werkverschaffing zijn gelegen, doch gezien de opgedane ervaring, cat groote gezinnen bij voorkomende gevallen minder ontvangen dan hun steunbedrag, is spr. tegen werkverschaffing, indien niet vooraf de arbeidsvoorwaarden bekend zijn. Spr. bepleit invoering van een kindertoe slag, welke regeling reeds bestaat in de provincies Limburg en Brabant. De voorz. antwoordt, dat de Raad slechts heeft uit te maken of werkverschaffing zal worden uitgevoerd ja dan neen. De voor waarden worden van hoogerhand opge legd en de gemeente heeft niet het recht in deze dwingende bepalingen voor te schrijven. De heer de Jong, wethouder, wijst er op, dat de Bonden de aangewe- zijn lichamer. zijn om bij de regeering er op aan te dringen verbetering in de ar beidsvoorwaarden te verkrijgen. De heer Van Emmerik is het hiermede niet eens en wil den aanvang van lk werkverschaf- fings-object uitgemaakt zien de arbeids voorwaarden. De post bij volgn. 303 komt hierna in stemming en wordt aangenomen met 8 te gen 5 stemmen. Tegen de heeren Van den Broek, Rietbroek, Van 't Hart, Van Em merik en Van Ruiten Bij de inkomsten vraagt de heer Riet broek naar de uitkeering uit het gemeen tefonds. De voorz. antwoordt, dat van overheidswege hierin nog geen verandering is gebracht. Verder bepleit spr. het wijzi gen van de hondenbelasting-verordening naar de oude tarieven. De voorz. merkt op, dat de tarieven van hoogerhand zijn gewij zigd geworden. Vervolgens vraagt de heer Los of de bijdrage is de exploitatie van de brug niet te hoog zijn geraamd. In ver band met het feit, dat slechts van particu lieren een toezegging is ontvangen van 2 jaar. De voorz. is van meening, dat nu het zoo goed als vast staat, dat de brug bin nen afzienbaren tijd door de Provincie zal worden overgenomen belanghebbenden zich niet zullen onttrekken voor het geven van hun bijdragen voor nog 1 jaar. De begrooting is hiermede afgehandeld en komt hierna in haar geheel in stem ming en wordt met algemeene stemmen aangenomen, sluitende in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van 298.396.28. Tot slot wordt naar aanleiding van deze begrooting nog vastgesteld het voorschot over 1938, als bedoeld bij art. 103 der La ger Onderwijswet op ƒ9 per leerling. Voorts besluit de Raad tot vaststelling van een verordening tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting, terwijl voorts goedkeuring wordt verleend aan de ingezonden begroo tingen der drie in deze gemeente geves tigde Burgerlijke Armbesturen. Wegens het ver gevorderd nachtelijk uur het is inmiddels 12 uur geworden wordt van de rondvraag geen gebruik ge maakt en wordt de vergadering door den voorz. gesloten. HILLEGOM. Uitvaart mevr. de Wed. A. C. v. d. Schoot- Blom. Hedenmorgen vond in de Martinuskerk de uitvaartdienst plaats voor wijlen mevr. A. C. v. d. Schoot-Blom. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor J Kosters met assistentie van Kapelaan B. Schneiders en Kap. W. Voortwist. De uit- vaart-plechtigheid werd bijgewoond door Pastoor J. Krook uit Heemstede, oud-pas toor der Martinus-parochie, rector L. Weyers uit Eersel (N.-Br.), de heeren Le lieveld en G. Mèthot, resp. voorz. en secre taris van het R.K. parochiaal Armbestuur, Pastoor B. v. Leeuwen der St. Joseph-kerk te Hillegom en vele kennissen en vrienden van de overledene. Vele kransen dekten de kist. Het St. Josephsgezellenwerk kerngezond. Heden ontvingen wij in een keurig boek werkje het breedvoerig omschreven en za kelijk toegelichte winterprogram 1937 1938 der St. Josephgezellen Vereeniging. Zondagavond 31 October wordt het pro gram geopend door de Gezellen-tooneel- club „De Treffers" met „Jeugd in Nood", tooneelspel in 6 tafereelen van D. Diemen. Deze avond is toegankelijk voor alle ge zellen-leden en genoodigden. Het program omvat vervolgens een 35 tal data voor le zingen, cursussen en andere bijeenkomsten. Lezingen of spreekbeurten zullen worden gehouden over: Huisbroex, over „Het leven en de beteekenis van Vondel"; Cultureele vorming der St. Josephsgezellenvereeni- ging; „Hugo de Groot en de Volkenbond", .Katholieke Filmactie" „Het Communis me", „Het Bloembollenvak", „De vorming van het gezin in den modernen tijd" enz. enz. Op 6 Januari zal een Kerstspel worden gegeven waarbij als spreker zal optreden Centraal-Praeses Rector Drost. Met een opsomming van de talrijke club's welke als onderafdeeling aan de Vereeni ging verbonden zijn is het geheel een pracht stuk werk en getuigt van een gezond pa rool, n.l. Godsdienstzin Arbeidzaamheid, Eensgezindheid en Vroolijkheid. Jongelui, die nog geen lid zijn van de St. Josephs- gezellen Vereeniging raden wij ten zeerste aan, alsnog toe te treden. Het lidmaatschap van de St. J. G. V. zal U in Uw verdere leven in alle opzichten zeer van nut zijn. Vrouwenbond. In Hotel „Flora" sprak Donderdagavond Kapelaan A. Loerakker over het onderwerp „Christus Koning in ons gezin" voor de leden van den R. K. Vrouwenbond. Tevens werd dien avond het winterprogramma bekend gemaakt. Er zal dezen winter gegeven worden een „Moe dercursus en een Zuiveicursus, tevens zul len enkele bekende sprekers een lezing hou den over zeer actueele onderwerpen, terwijl op 17 Februari de jaarlijksche feest- en propaganda-avond zal plaats hebben. KATWIJK. G e b oren: Maria, d. v. T. v. d. Plas en K. Schaap Leendert, z. v. W. Hoek en N. Noppe Jacoba, d. v. W. Imthorn en H. v. d. Plas Nicolaas, z. v. D. v. d. Plas en J. Rozema Abraham, z. v. J. v. Duy- venbode en J Ouwehand Johannes, z. v. J Plug en N. v. d. Plas Leendert Jaco bus, z. v. C. de Vink en A Schaap Yda, d. v. A. de Vreugd en J. v. Rliee. Ondertrouwd: H. J.v. Sillevoldt en M. S. M. Bakker. Getrouwd: Fl. de Best en D. v. d. Plas B. Guijt en M. Hellenberg G. H. Brouwer en A. v. d. Plas D. Kruijt en M. Hoek. Overleden: Neeltje Hoek, oud 60 jaren, gehuwd met A. de Best. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Katholiek Katwijk". De Vereeniging „Katholiek Katwijk" vergaderde in het Pa rochiehuis onder presidium van Pastoor C. J. Hesp, die op de gebruikelijke wijze opende. Na de notulen en ingekomen stuk ken, welke laatste van niet groot belang waren, kwam in behandeling de bespreking over het Winterprogram. Uit verschillende actueele onderwerpen, dit genoemd werden, werd dan vooi het program voorloopig ge kozen een „Vondelherdenkingsavond", te houden op 9 November, in de week van 5 Dec. het gebruikelijke St. Nicolaasfeest voor de kinderen, vervolgens een lezing met als onderwerp „Adventsgedachten". Na de rondvraag die ook al weinig opleverde, sluiting met den Chr. groet. Film. Tegen gisterenavond was een groote Filmavond aangexondigd in het Pa rochiehuis, uitgaande van de congregatie. De zaal was geheel bezet. De voornaamste van de verschillende films was wel „Cir cusleven", waarin o.m. optreden de be roemde clowns, de drie Fratellini's. Ver volgens waren er attracties, welke waren opgezet tot stijving der kas. Ook bij de meisjescongregaties is het een en al crisis! Er is heel wat gelachen, heel wat geofferd en aardig wat gewonnen. Dit laatste alleen door de gelukkigen. Het was door deze at tracties evenzoo een gezellige boel. Het suc ces was groot, het doel bereikt! Personalia. De heer G. Wassenaar al- nier slaagde te 's-Hertogenbosch voor het Politiediploma van den Ned. R. K. Politie bond „St. Michaël". KATWIJK AAN ZEE. Personalia. De heer W. van Mels, op zichter aan Rijnland gaat per 1 November a.s. met pensioen. De heer v. Mels heeft dan den pensioengerechtigden leeftijd bereikt. De heer v. Mels kwam 1 Juli 1904 in dienst van Rijnland als opvolger van zijn vader, die opzichter was vanaf 1857. De heer v. Mels had toezicht over het Rijnlands gebied tot Den Haag in het Zuiden en in „HET KRUIS OP DE ROTSEN" De nieuwe, interessante en muzikaal-ge- LTustreerde film „Het Kruis op de Rotsen" over onze Nederlandsche West (Curagao) en het Missiewerk der Paters Dominikanen aldaar, komt ook in Voorhout, Warmond en Sassenheim. Gindsch ver weg in de Caraibische Zee tusschen Noord- en Zuid-Amerika in lig gen de zes kale rotseilanden, die ons ge biedsdeel Curasao uitmaken. Stevig is het Kruis op die rotsen geplant door den noes ten Missiearbeid der Paters Dominikanen. De film voert ons rond door de drukke straten van de groote havenstad Willem stad en langs de wereldbedrijven der groote Petroleummaatschappij, die Curagao in de laatste jaren gemaakt heeft tot een onzer belangrijkste gewesten. In de tweede akte laat de film ons zien, hoe de Missie aan de zware eischen van moderne zielzorg, die zulk een snel-gemo- derniseerd haven- en industriegebied stelt, heeft trachten te beantwoorden. Ook de buitendistricten krijgen een beurt. In het derde deel trekken prachtige land schappen, wonderlijke cactuswouden, eigen aardige volkstypen, eigenaardige volksge bruiken langs onze oogen voorbij, terwijl telkens weer opvalt, hoe intensief de Paters Dominikanen het Missiewerk aldaar ge organiseerd hebben, ook in de verre buiten districten. Zij hebben het Kruis op gind- sche verre rotseilanden geplant; het staat er stevig, ook in de stormen van het moder ne leven, dat met allerlei verleidingen het negervolk van Curasao, voor Christus ver overd, de Hoop van het Kruis tracht te ont nemen. Zeer interessante exotisch-aandoende, Antillaansche muziek uit gindsche gewes ten begeleidt de film. Een rijk, zeer humo ristisch bij programma na de pauze verzekert een aangename ontspanning. Wie deze film avond bezoekt, krijgt beslist waar voor zijn geld. Deze film wordt vertoond te Voorhout op Woensdag 3 Nov., te half 8 uur, te War mond in hotel „De Zon" op Donderdag 4 Nov. te half 8 uur, te Sassenheim in het K.S.A.-gebouw op Zondag 7 Nov. te 7 uur. het Noorden tot Lisse-Hillegom. v. M. was een bekende persoonlijkheid in deze om geving. De heer v. M. blijft Katwijker, hij gaat wonen in Duinoord. Daar hoopt hij nog lang een welverdiende rust te vinden. LEEMUIDEN. Autobusdienst KudelstaartLeimulden. Aan de N.V. Autobusonderneming dir. Maarse en Kroon is vergunning verleend tot het uitoefenen van een autobusdienst tusschen Kudelstaart en Leimuiden over Legmeerpolder, Dwarsweg, Hoofdweg, Bil- derdam en Bilderdammergrintweg op Vrij dagen en andere marktdagen te Leiden. Voor de landbouwers en veehouders die de Leidsche markten bezoeken is deze dienst van groot belang. Geboren: Hendrika Dirkje d. van P. Poot en J. G. van Vliet. Ingekomen: van Bergen op Zoom W. van Velzen, Vriesekoop 479. Van Hoorn H. M. E. Vermeulen, dienstbode, Bilder- dam No. 396. Vertrokken: Naar Alkemade Kaag No 21 A. W. van Heijningen, schipper. Naar Haarl.meer G. G. Havenaar, dienst bode, Hoofdweg 855. NOORD WIJK. Personalia. Naar wij vernemen is de heer H. G. de Boer, alhier, benoemd tot lid van de commissie voor Georganiseerd Over leg bij het Nijverheidsonderwijs. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer A. van Tilburg te Noord wij kerhout vergun ning verleend voor het bouwen van vijf middenstandswoningen aan de Quarles van Uffordstraat te Noordwijk aan Zee en aan Mej. C. M. Eijmer te Leiden voor het bou wen van een winkelhuis in de Kerkstraat te Noordwijk-Binnen. Spelregelavond Voetbal. Op uitnoodi- ging van S.J.C. gaf gisterenavond de heer F. J. v. Veen een zeer interessante lezing over het gereglementeerde voetbalspel. De groote zaal van het Juvenaat was geheel bezet. Naast veel sporters en scheidsrech ters, waren ook veel supporters aanwezig. De heer v. Veen, de bekende scheidsrechter van de R.K.F. en secretaris van de Scheids- rechters-commissie van den D.H.V.B., ont popte bij deze gelegenheid nog een andere kwaliteit en wel van een onderhoudend en gezellig causeur, zoodat de op zich droge stof van een reglement smakelijk door hem werd opgediend. Wij vertrouwen, dat allen een betere kijk hebben gekregen op ons mooie voetbalspel en dat zoowel sporters als supporters by de eerstvolgende wed strijden hiervan blijk zullen geven. OEGSTGEEST. Adres aan den Raad. Het bestuur van den Verhuurders-bond voor Leiden en Om streken heeft een adres aan den Raad ge zonden, waarin bezwaar wordt gemaakt te gen de voorgestelde straatbelasting. Ouders- en genoodigden-avond. Aan al degenen, wien een uitnoodiging toekwam, kunnen wij nog mededeelen, dat op de „Burcht" hard gewerkt wordt om het feest in alle opzichten grootsch te maken. Mor genavond worden de gasten verwacht, pre cies 8.15 uur, na het Lof in de zaaltjes naast de groote feestzaal. Daar zullen zij door een heraut, vergezeld van eenige bom- menaars en schalmeien worden afgehaald en naar de feestzaal worden geleid. Wij hopen, dat velen aan de uitnoodiging ge hoor zullen geven en in echt feestelijke en blijde stemming ons Burchtfeest zullen medevieren.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6