„Z0MERZ0RG" Zondag 31 Oct. TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand ZATERDAG 30 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 AFSCHEIDSFEEST van de Kapel „MONTE NI3RIS" Eddy Roos. Maandag I Novemb. optreden van de Dames Concert* en At>ract ekapei JETTY LECLAIR WOENSDAG 3 NOV, GROOT JUBILEUMFEEST tot des nach.s 2 uur. m. m. de verrassingskapel JETTY LECLAIR CADEAUX-ATTRACTIES - SHOW CABARET. Na 12 uur geen toegang. DE DIRECTIE. K.K. HANDELSREIZIGERS VEREEN. „ST. CHRISTOFFEL" Het Jaarfeest Zondag 7 November zal de R.K. Handels reizigersver. „St. Christoffel" haar jaar feest vieren in het St. Lidwinahuis alhier. Des morgens om 9 uur zal daar een H. Mis worden opgedragen door den geestel. adviseur pater E. Tesser O.F.M., waaronder algem. H. Communie. Na de H. Mis zal de plechtige inwijding plaats hebben van het nieuwe vaandel, dat ontworpen is door Alex Asperslagh. Na de H. Mis is er een feestelijk ont bijt en 's avonds om 8.30 uur in den foyer der Stadsgehoorzaal een feestavond. MAATSCHAPPIJ DER NEDERL. LETTERKUNDE Vrijdagavond a.s. zal in het Nutsgebouw alhier de maandelijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde worden gehouden. Dr. F. L. Ganshof, hoogleeraar te Gent, zal een voordracht over Clovis houden. DE KWESTIE-TUINSTADWIJK. Oude bestuur herkozen. De woningbouwvereniging „Tuinstad- wijk"' hield een zeer druk bezochte le denvergadering in verband met de mo tie die op de vorige vergadering was aan genomen en waarin toen uitgesproken was, dat dit bestuur diende heen te gaan. Na de discussies heeft de ledenvergade ring het oude bestuur met zeer groote meerderheid van stemmen herkozen. Het verkreeg 115 van de 196 uitgebrachte stemmen. Na deze verkiezing heeft de vergade ring den Raad van Commissarissen bij acclamatie herkozen. Geveilde Perceelen. Tenoverstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris alhier: Huis en erf Oranjegracht 46 in bod 1480.kooper de heer A. J. Kloots q.q. te Oegstgeest voor ƒ1550. Winkelhuis met afzonderlijke bovenwo ning Haarlemmerstraat 256—256a in bod 7200.kooper de heer L. F. Dellebarre q.q. te Amsterdam voor 7200. Winkelhuis Mare 76 in bod 1540.koo per de heer K. L. van Duuren q.q. te Lei den voor 1650. Pakhuis Willem Frederikspoort 2 in bod 130.kooper de heer C. Haneveld q.q. alhier voor 170. Huis en erf Lange Agnietenstraat 13 in bod ƒ310.kooper de heer N. J. Moonen q.q. alhier voor 1421. Huis Langegracht 4646a en pakhuis Reineveststeeg 2b in bod ƒ400.kooper deheer J. J. C. B. Hoogeveen alhier voor 775.—. Huis en erf 2e Haverstraat 55 in bod 290.kooper de heer N. v. d. Star q.q. alhier voor ƒ290. Huis en erf 2e Gortestraat 70 in bod 350.kooper de heer G. Hendriks al hier voor ƒ360. Ten overstaan van C. J. F. Dolk. nota ris alhier en P. Schaberg, notaris te Schie dam: Diverse perceelen bouwterrein enz. te Oegstgeest aan den Warmonderweg, de Prins-Bernhardlaan, de Oudenhoflaan, de Hofbrouckerlaan en de Marelaan samen groot 2.86.53 Hectaren. Perceelen: 1, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 26, 27, 30 en 31 de heer B. J. Huurman q.q. alhier voor 78.175 Perceelen: 2 en 3 de heer E. A. Freijser q.q. alhier voor 10.100. Perceelen: 5, 9, 16, 17, 25, 28 en 29 de heer H. A. F. M. Walenkamp q.q. alhier voor ƒ25.000. Perceel 4: de heer P. de Jongh q.q. al hier voor 4635. Perceel 22: de heer H. Scheffer c.s. te Oegstgeest voor ƒ4810. Perceel 32: de heer J. J. van Hoeken te Oegstgeest voor 1600. Perceel 33: de heer G. J. Lubbe Th.zn. ts Oegstgeest voor ƒ230. Totaal: 124.550. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. De Leidsche Vereeniging tot oprichting en instandhouding van medisch-opvoed- kundige bureaux heeft in haar vergadering van 29 October benoemd tot leidster van haar consultatiebureau voor moeilijke kin deren mej. A. Thierry arts. In deze ver gadering werd mr. dr. N. G. Geelkerken benoemd tot secretaris der vereeniging. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 180. H. C. van Noort, Leiden, Hoogewoerd 122, Broodbakkerij. Bijv. uitgecef. bedr.: beschuit- en banket bakkerij. 1776. Bouwgrond Exploitatie Maatschap pij „Prins Hendrik", N.V. Oegstgeest, Ge versstraat 61. Overl. Dir.: H. W. Ruben kamp, d.d. 18 Aüg. 1937. N. Dir.: Wed. J. W M Rubenkamp-van Berkel, Oegstgeest. N. Comm. J. W. de Tombe, 's Gravenhage, W. F. de Rooy, Oegstgeest en mr. G. H. Wissenburgh, Leiden. Volmacht verleend aan A, P. de Rooy, Oegstgeest (B.P.) BIOSCOPEN. Lido. Vóór de pauze waren we ooggetuige van drie moorden; na de pauze (indien we ons goed herinneren) van twee. Er valt dus sensatie genoeg te beleven! Niet alleen sen satie, maar ook amusement. „Een Nacht in het Warenhuis" bevat stof genoeg voor tien films. Toch heeft de Lido- directie de toegangsprijzen niet verhoogd. Goed beschouwd is bijwoning van deze vertooning dus een bezuiniging. Want men ziet tien films voor hetzelfde geld. Dit moge nu iets overdreven zijn bet feit blijft, dat men in Lido deze week ruimschoots waar voor zijn geld krijgt. „En Nacht in het Warenhuis" is een holder-de-bolder-film van de kostelijkste soort. De moorden, vrijages, knokpartijen, en dolle streken spelen zich zonder ophouden met zulk een tempo af, dat men rillend van angst en schaterend van de pret, de verzuchting slaakt: schei er nu maar mee uit! Het einde komt temidden van een groot rumoer, waarin echte en nagemaakte politie-agenten achterna-gezeten worden door een troep werkvrouwen met zwabbers. Op het slag veld blijven achter eenige lijken, een on voldoende-gewurgd meisje en een verliefd paartje. Ook de volgende film is rijk aan sensa- tioneele voorvallen, en eigeniijk is hier al ontbreken hol- en draafpartijen de spanning nog veel heviger. De president van de Vereen. Staten geeft aan een jong officier de opdracht een bende bank-roo- vers te ontmaskeren. Deze opdracht is al leen aan den President en den officier be kend. De jongeman slaagt er in roover te worden met de roovers; bij een bank- plundering wordt hij gearresteerd. Plotse ling sterft de president. De jongeman, die zijn vaderland zoo dapper diende, wordt ter dood veroordeeld, beschuldigd van bankroof. Een merkwaardige samenloop van omstandigheden, op boeiende wijze ver filmd. De opnamen van cabaret-voorstellin gen uit den jare 1901 bespottelijk van zoetigheid en de uitjes van een der ban dieten zorgen in deze zwaar-geladen film voor een telkens weerkeerende „note-comi- que", die de spanning op aangename wijze ontspant. Een aanbevolen programma! Trianon. Een film van het land, met ruischend koren en snelle paarden, met de Zondagij sche kleeding van de meisjes van het dorp, .meL een oogstfeest en veel liefde is een cocktail van romantiek, die altijd smaakt. Als er dan nog een meisje bij is als Ju- lika (Paula Wessely) en een huzarenrit- meester als Karl von Tamassy (Atilla Hör- biger) is het recept volmaakt en het suc ces verzekerd. Paula Wessely speelt hier onverbeter lijk het argelooze, naieve boerenmeisje, dat bij den ritmeester blijft, als deze van het vaderlijk erfgoed slechts een klein stuk land heeft overgehouden Dan zingt de film terwijl de dorpsmenschen er volop kwaad van spreken 't lied der natuur, het lied van de oogst en van de zonne schijn. Even komt de ritmeester door een inci dent in het mondaine leven terug en vraagt een vrouw van de wereld ten huwelijk. Maar dan is Julika daax, die naar Wee- nen gaat en met de oogst de liefde redt. Geza van Bolvary, de regisseur, heeft geen enkele gelegenheid tot fijne vond sten ongebruikt laten voorbijgaan Hij laat het feest zien van den Zondag, als de meis jes in hun prachtige kleedij ter kerke gaan, hij levert al de prachtige trekjes, die pre cies daar in de film passen en zoo wordt deze film een lust voor het oog en het oor en een tinteling van blijde romantiek Pauly Wessely is in deze film onovertroffen. Bjj' deze eerste klasse film staat boven dien nog de zeer geestig uitgewerkte co- medie „Hoe raak ik mijn geld kwijt". Hel is het dwaze verhaal van een jonge man, die een erfenis van een half millioen pond in een half jaar moet opmaken om een erfenis van zes millioen pond te winnen. Dat gaat echter niet zoo gemakkelijk. Hij zet op het slechtste paard en.... wint 100.000 pond. Hij koopt waardelooze pa pieren en zy stijgen. Hij gaat spelen in Monte Carlo en de bank springt. Hij finan ciert een prul van een revue en het wordt een succes. Hoe het hem juist nog op den laatsten dag gelukt zich van zijn half millioen te ontdoen, laat de film op smakelijke wijze zien. Met journaal en een aardige Micky Mou- se-teekenfilm een programma, waarvan men pleizier kan beleven. Luxor. De groote strijd, welke op het oogen- blik tusschen Japan en China in het verre Oosten woedt, wordt ongetwijfeld met spanning gevolgd en daarom is de hoofd film, welke deze week in het Luxor-thea- ter draait, van me.ei dar gewone beteeke- nis. „Alarm in Peking" brengt in beeld, den Bokseropstand, de omwenteling der Boksers in China. De eigenlijke oorzaak van deze omwenteling was de steeds ster ker wordende macht van het Europeesche element in China. Deze wordt ook als mo tief in de film gebruikt. De naaste oorzaak van de uitbarsting, n.l. de wraak der Duit- schers door de bezetting van den baai van Kiau-tijou zulks wegens moord op de Duitsche missionarissen Nies en Henle (van het missiehuis Steyl) wordt niet gegeven. De film kan ook--veor-andere- onderdee- len evenmin voor de verschillende hoofd figuren aanspraak, maken op historische juistheid, hetgeen aan hét begin trouwens ook medegedeeld wórdt. We zien in deze film in beeld gebracht de steeds meer gespannen wordende situatie, de kuiperijen der Chineezèn, voorbereidin gen tot den strijd en ten slotte den strijd zelf, alsmede het einde. De tijdsduur van den opstand is hierbij weggecijferd, doch dit doet aan de waarde der film niets af. Het geheel is een interessant sensatio neel gegeven, dat van begin tot einde boeit. In de hoofdrollen 'Gustav Frölich, Peter Vos en Leny Marenbach. Voor de pauze een Amerikaansche co- medie „En toch trouwden ze!" Casino. Het succes van „De roode" Pimpernel" en „Roman Scandals" is oorzaak geworden, dat het geheele programma deze week werd geprolongeerd. TOONEEL. Eerste abonnementsvoorstelling in den Schouwburg. De eerste voorstelling oer serie van acht abonnementsvoorstellingen in den Leid- schen Schouwburg heeft gisteravond plaats gehad. Het R'damsch -Hofstad Tooneel, had dezen avond te verzorgen gekregen en bracht voor het voetlicht Edouard Bourdet's „Fric Frac" ofwel Louiou. Als onderwerp voor dit blijspel koos Bourdet het milieu van de Parijsche onderwereld, de apachen en hun Loulou's of hoe ze lalemaal heeten mogen, met hun mindei fraaie practijken en hun dieventaaltje. Iri deze wereld raakt een eerzaam beaiende van een juweliers zaak verzeild en Louiou, die als steeds een chronisch gebrek aan contanten heeft, kan de verleiding nier weerstaan er met „me neer" Jo gebruik van te maken en een kraakje te zetten. Het kraakje mislukt en eindigt in een veriovingsfuif, welke niet geheel en al vrij willig is, terwijl de„juwelier zijn „gasten" een tot weerziens toeroept. De geschiedenis is wel geestig verteld, doch het milieu van deze onderwereld blijft altijd een min of meer hachelijk gegeven op het tooneel. Is de schildering „echt" dan deugt het niet, is de schildering niet „echt" dan deugt het ook niet. In Bourdet's spel is dit milieu omgeven met een aureool van wat sympathie, een tikje ironie en een groote dosis luchthartigheid. Dit aureooltje behaagt ons niet, want de werkelijkheid is rauwer en grauwer. Het spel van Adolphe Engers (Jo), Theo Frenkel (Marcel), Mimi Boesnach (Loulou) en Myra Ward (Renée) «vas evenwel uitste kend en de humor doet veel weglachen. KRUISVAART. Cohort Alternus Pater. Burcht: St. Antonius-Clubhuis. Zondag, 4 uur: Ontspanning; 4.30 uur aspiranten ban; 5 uur Afteekènen eischen; 6.30 uur: 'Alle kruisfocKtërs lfTuniform in de burchfj ~~3aarna naar' het I Na" het Lof bijeenkomst voor Welpen, Verkenners en Kruistochters. Maandag: 6.45 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban, in uniform. Dinsdag: 7.30 uur Franciscus- ban. Woensdag: 7.30 uur Paschalis-, Servatius en Martinus-ban. Donderdag: 7 uur, Houtsnijclub; 7.30 uur Zaagclub. Inschrijving nieuwe leden Zondagmid dag. Cohort St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: Feest van Christus Koning; 7.15 uur Alle Kruisvaarders in uniform aan treden voor algemeene H. Mis waarna ont bijt in de burcht; 4 uur: Missiclub „Pater Damiaan"; 5 uur: Installatie van adspi- ranten en bevordering van Kruisvaarders. Maandag: Feest van Allerheiligen; 8 uur: Kardinaal Faulhaberban; 4 uur: Schaken. Dinsdag: 7.30 uur Lode wij k- ban; 8.30 Godfriedban. Woensdag: 8.30 uur Tarcisiusban. Donderdag: 8 uur Trommelen. Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis voor Kruisvaarders der St. Petrus-paro chie. Denkt om de Missieactie. St Pahcras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat Hedenavond: 7.30 uur Repetitie Min- streels (Alten); 8 uur Idem (Sopranen); Minstreels, jullie zorgen wel op tijd en met een goede zanglust op de repetities te komen, nietwaar? Onze Radio-Kerst uitvoering moet een succes worden! 9 uur Repetitie van alle geïnstalleerde Kruisvaar ders in de kerk voor de kerkelijke viering van het feest van Christus Koning. We verzamelen vóór de kerk en op tijd! Zondag: 6.45 Algemeene H. Communie van alle Kruisvaarders. Natuurlijk rekent ieder het zich tot een eere-plicht op het feest van Christus'" Koningschap daarbij aanwezig te zijn. Ook onze adspiranten zijn zonder uitzondering en op tijd pre sent? 7.00 uur Plechtig Lof met toewijding van de jeugd aan Christus Koning. Daar na feestelijk kampvuur te samen met de verkenners in het gebouw aan de Maria Gijzensteeg. Breng je „Karekiet" mee. Dinsdag: 8 uur Roode Vendel; 7.30 uur Adspirantenban II. Woensdag: 2.30 uur Adspirantenban I; 7.30 uur Adspiranten ban III; 8 uur Servatiusban; Donderdag 8 uur Vendel St. Nurbertus; 8 uur Don Boscoban. Zaterdag: 56 uur. Afreke nen 3 Centsfonds en Spaarbank. OEGSTGEEST. Cohort St. Bernardus. Burcht: R. K. Parochieschool. Zondag: onder de H. Mis van 7 uur alge meene H. Communie met ontbijt op de Burcht (Brood meenemen). Om 2 uur al gemeene repetitie voor alle leden (ook voor het Ringverband). \8:15 uur Burcht- feest. Dinsdag: 7.30 uur Faulhaberban. Woensdag: 7.30 uur Ignatiusban. Donderdag: 7.00 uur Houtzaagclub. Vrijdag: 7.15 uur Zwaarddansen. St. Elisabethspenning: no. 7 en 8 7 uur; no. 9 10 en 11 9 uur; no. 12 ên~T3~lö730 uur. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: in het Lof zingt Groep A. Maandag: Geen repetities. Groep A. zingt in de Hoogmis mee. Dinsdag: 6 uur: Groep A. Donderdag: half vijf: Groep C.; kwart over vijf: Groep B, Vrijdag zes uur: Groep A. Hallo jongens! Deze week een beetje bijzonder door het Feest van Allerheiligen en de Allerzielendag! Jongens, kijk iedere week goed de Agenda na! En.zorg, dat je op tijd bent op de repetities! Schoolblijvers kunnen we niet gebruiken, hoor! O zoo! De Uitvoering voor Groep A in Zoeterwoude heeft plaats Woensdag 17 November, die in Leiden Zondags daarna!! Is dat effe wat??!! Dag- hoor! Kapelaan E. A. M. PAAP. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie; 6 uur: Lof, waarna recreatie. Maandag: 9 uur H. Mis. Daarna ontbijt en recreatie. Geen Franciscusvrienden. Dinsdag: 6.30 uur Sloyd I en II; 8 uur Gymnastiek. Woens dag: 6.45 uur Franciscusvrienden (Groene leger); 8.15 uur Godsdienrtonderricht, waar na recreatie; 8.35 uur: Franciscusridders. Donderdag: 6.30 uur Zaagclub A. Vrijdag: 6.45 uur Sloyd III en IV; 8.00 uur Tooneelclub. Zaterdag: 2—4 uur Teekenclub. DE OVERSTROOMING SR AMP IN SYRIë. DAMASCUS, 30 October (A.N.P.). Uit de nadere berichten, die binnenkomen over den omvang van de overstroomingen (zie le pagina), blijkt hoe groot de ramp is. Zes dorpen zijn voor een groot gedeelte ver nield, drie dorpen zijn van den aardbodem verdwenen. Het geheele gebied met een straal van vijftig kilometer van Damascus, in de richting van Aleppo, Palmyra en Bag dad is aan de verwoesting ten prooi geval len. Aan den weg naar Aleppo is, in het dorp Deir Aatiye, geen huis blijven staan. Vijfhonderd personen worden hier vermist. Honderd woningen zijn vernield in het dorp Nekek, van de slachtoffers zijn reeds zeven tig lijken teruggevonden. Moeaddaiye is is totaal verwoest er zijn tweehonderd slachtoffers geborgen. In twintig andere dorpen in de streek van Kalamoen zijn nog honderd lijken geborgen in twintig dorpen. Verschrikkelijke tooneelen spelen zich over al af. Dank zij de door de Fransche troe pen geboden hulp heeft men het aantal slachtoffers nog kunnen beperken. De schade bedraagt ruim tien millioen francs, hetgeen aanzienlijk is, wanneer men reke ning houdt met de armoede va%de streek. MIJNWERKERS BEVRIJD VALENCIENNES, 30 October (ANP) Zeven mijnwerkers, die ingesloten waren van de mijn Vicoigne Raismes, zijn in den afgeloopen nacht om twee uur bevrijd. GRANATEN IN DE NEDERZETTING 4 Britsche soldaten gedood SJANGHAI, 30 Oct. (ANP) Verdwaal de granaten zijn neergekomen in de inter nationale nedrzetting met het gevolg, dat vier Britsche soldaten zijn gedood en min stens negen andere zijn gewond. Drie Britsche soldaten vonden den dood en zeven werden gewond toen gisteren een slecht gerichte granaat, die door de Japan- neezen zou zijn afgeschoten, een Britsche wachtpcst op den Westelijken hoek van de internationale nederzetting totaal vernietigd de. Reeds eerder in den loop van deze week was, gelijk gemeld is, nog een Britsch sol daat gedood. Het Amerikaansche ziekenhuis heeft onder zwaar machinegeweervuur ge staan, zoodat men het heeft moeten ont ruimen. LEIDEN, 29 Oct. Groentenveiling. Per 100 kg.: wittekool 1.90, roodekool 1.20 3.10, savoyekool 1.802.50, groenekool 2.103.70, boerenkool 1.502.00, prei 1.502.10, kroten 1.102.kroten, gekookt 4—8, uien 37.40, peen 1.10 3.70, spruiten 2—7, aardappelen 2.10 sla 2.00; nero f 2.506.10, druiven 14 30, snijboonen 627, stokboonen 12 27, pronkboonen 26, stamboonen 1429, per 100 kg.: witloof 416, pos telein 6, spinazie 210, tomaten A 4 12.40, idem B 4.0016.40, idem C 4 10.40, idem CC 4.006.60, per 100 stuks andijvie 6070 cent, komkommers f 1.50 2.70, bloemkool 1.508.10, meloenen 4, salade 0.601.70, perziken 8.40, knol- selderie 23, per 100 bos: kroten 4070 cent, pieterselie 3050 cent, radijs 5080 cent, selderie f 0.30—1.10, bleekselderie 18 cent, peen 2.50—5.10. 30 Oct. Boter. Aanvoer 510 kg.: Prij zen: Fabrieksboter prima 1.56 en idem boerenboter 1.401.55 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 25 Oct. toi en met 30 Oct. Aangevoerd 110.00 stuks lange turf prijs 89 en 10.000 fabrieks turf 9. per 1000 stuks. ZOETERWOUDE, 27 Oct. „Alg. Belang" Kipeieren 5.005.50, konijnen 0.251.15, kippen 0.450.70, hanen 0.601.05, drui ven 0.120.14, meloenen 0.090.16 ct. BOSKOOP, 30 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 25 LEIDEN. Geboren: Cornelis Daniel z. van A. Zandvliet en H. C. Lens Jan z. van A. Zandvliet en H. C. Lens Leonardus Hendrikus z. van H. J. Dingjan en C. E. M. G. A. v. d. Meel Eva Maria d. van E. Waltuch en E. C. Schafer Hanne Lore d. van E. Waltuch en E. C. Schafer Petronella Hendrika d. van J. A. van Leeuwen en H. C. Stijnman Gonda d. van J. v. Putten en H. v. d. Weijden Theodoras Jacobus z. van G. B. Rooijak- kers en G. J. Bus Agatha d. van D. Ver does en C. v. Rhee Jacobus z. van H. van Rijn en M. P. v. d. Wilden Jo- han Cornelis Michiel z. van J. Veenstra en A. A. M. Thierry Adriaan z. van P. Arensman en A. Ruiter Teuntje Guur- tje d. van M. W. Offerman en A. E. Tulp Abraham z. van H. H. Mugge en M. F. Plagmeijer Cornelis Arbertus z. van C. J. Bisdom en A. v. Duijn Hendrik z. van A. Verburg en M. C. Lammens. Ondertrouwd: H. Gijben wedn. 62 jaar en J. de Mooij wede. 66 j. Overleden: J. J. Nieboerv. d. Burg wede. 74 j. A. C. v. Vlietv. Dijk wede. 78 j. A. A. Westdijkv. Win- gen wede. 95 j. 40 cent, Wendland 3053 cent, Hadley 1528 cent, C'audius Pernet 1220 cent, Briarclif 1522 cent. Butterfly 1528 cent Steward 2033 cent, Rosalandia 2035 cent, Florex 1632 cent, Phoebe 3045 cent. Edith H-^n 2035 cent, Aug. Noack 1322 cent, Else Poulsen 1218 cent. Paul Gram oei 1016 cent, Rosa Mundi ?C—35 cent. Perrettia 1526. Chrysanten, erootbloemig 5090. idem tros 614, Physalis Franchettii 1514, Clematis Prins Hendrik 60120. Clr-vsanten in pot 1023 oer stuk. F ATWIJK a. d. RIJN. 29 Oct. Groen+en- veil'mr. Bloemkool I f 4 908.40. idem n f 1.50—4 90 per 100; Uien f7.20—7.60 per 100 K.G.: Waschoeen f0.650.90 oer kist; Breeküeen f33 60 per 100 KG.; Peen f56.60—6.50 Der 100 bos; Kroten f2.60—3.20 Roode kool f2.20—2.80, Gele kool fl.10— 1.70 per 100 KG.. Selderieknollen f2—2.50 100, Groene kool f 1.802.60 per 100 K.G. UTRECHT. 30 October. Vee. Totaal aangevoerd 2625 stuks vee w.o. 640 runde ren. Stieren f 0.290.33 per pond. Handel matig met klein aanbod. Slachtkoeien 2e soort f 0.310.35, Slachtkoeien 3e soort f 0.280.30 per pond. Handel redelijk, prij zen niet hooger. Vaarzen f 150210.Pin ken f90—135.— Melkkoeien f 180—260. Kalfköeien f 190270.Varekoeien f 140. 190.per stuk. Handel in herstelde koeien iets beter, overigens kalm. 450 Ma gere kalveren, geschetste f 70100.on- geschetste f 40^75 per stuk. Handel voor de slacht matig, voor het leven stug. 410 Nuchtere kalvpren f 68.50 per stuk. Han del traag. 315 Magere varkens f2854. Schrammen f 2028.610 Biggen f 720 per stuk. Handel matig, onv. prijzen. 70 Magere schapen f2232.130 Weidelam- meren f 1021.per stuk. Handel bij ge- ringen aanvoer kalm met onv. prijzen. TER AAR, 29 Oct. Centrale veiling. Spinazie 13—23, Andijvie 812, Sla ƒ0.60 —2, Vellen 7—1.1, Peulen 2.80, Witte Pronkers 2051, Kas-snijboonen 1.85 2.65, tSek 0.95—1.60, Bareekpeen 1.50 —1.90, Uien f 5.90—7.20, Kroten f 2.90, Roede kool 22.60, Witte f 1.20, Savoye 2—3, Groene kool f 1.80, Witlof 8—9.80, Seldery 1—1.80, Peen 2.50—3, Prey 2 Bloemkool 1,59, Meloenen 4, Druiven 12 ct., Tomaten A 3.20—6.10, B ƒ3.30—6.70. C 2—3.40, CC 2—2.30, BB 2—3.10, Spruiten ƒ3.308, In verband met Aller heiligen zal Maandag niet geveild worden. Dus alleen Woensdag en Vrijdag. ROELOFARENDSVEEN, 29 Oct. Vrije veiling. Druiven 710 ct., per pond, an dijvie 60 ct., bloemkool 1.502.75, sla ƒ60 3 per 100 krep, aangevoerd 29300 st., toma ten A 1.15—1.65, B 1.40—1.90, C ƒ0.55 0.75, CC 0.50 per bak, aangevoerd 19700 kg., snijboonen 2.102.45i, stek 1.25—1.45 per 10 kg. VINKEVEEN, 29 Oct. Groentenveiling. Snijboonen f 1526, idem stek 7 12, pronkboonen 27, stamspercieboo- nen 28, per 100 K.G.; tomaten A 3 7.40, idem B 3—9.50, idem C 2.10— 6, idem CC f 24.20 per 100 pond; Kom kommers 1.704, bloemkool 1.50 9, kropsla f 0.601.80, andijvie 0.60 1.20, per 100 stuks; spinazie 37, witlof I 812, idem II 36, roode kool 2.50 savoye kool 2.50, prei 2.203.40, peen 2.504,00 peterselie f 1.003, seldery 5.00, per 100 bos. VEUR, 29 October. Groentenveiling. Gele komkommers le soort 4.506.90, 2e soort 2.804.70, 3e soort 22.50. Krop sla le soort ƒ0.601.10, Peen ƒ3.105.80, Bloemkool le soort 45.30, 2e soort 2 280. Tomaten midd. 4.106.20, gr. ron den 5.306.80, 2e soort 2.904, 3e srt. 22.20, bonken 2.803.50. Andijvie per 100 0.60—1, Spinazie per 4 K.G. 0.20— 0.26, Posteein 4.107.20, Rababer per 100 bos 22.30, Snijboonen ƒ20.5021.50. Spercieboonen f 2428, Radijs 0.501.10, Prei 24.20, Selderie 1.101.40, Schor- seneeren 4.106.50. Druiven 7.209. WljSELNOTEERlNGEN (AMSTERDAM)) Londen 8 983/3 Berlijn 72.65 Parus 6 11 Brussel 30.61 Zwitserland 41.81 Kopenhagen 40 121/2 Stockholm 46 32l/2 Oslo 45.15 New York 1.80~/'3 Praag 6.33i/2 -.i-

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3