OMGEVING DINSDAG 26 OCOBER 193 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 9 ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad vergadert Donderdagavond om 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken; 2. Verhuring van een per ceel tuinland aan E. S. Rodewijk. 3. Verhu ring van 2 perceelen tuinland aan M. A. Otten. 4. Verhuring van de woning B 443. 5. Verhuring van de woning C 5. 6. Voor stel tot ingebruikgeving perceel grond aan de Kaag. 7. Voorstel tot aankoop van een inschijving op het Grootboek der 2 1/2% Na tionale Schuld, in verband met verkoop per ceel tuniland. 8. Benoeming van een brugop- haalster Stationsbrug te Roelofarendsveen. 9. Voorstel totbenoeming van een contro leur voor de vermakelijkheidsbelasting. 10. Voorstel tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 11. Recla me's schoolgeld. 12. Wijziging begrooting 1937. 13. Vaststelling gtmeente-begrooting 1938. De begrooting. In de raadsvergadering van 28 October a.is. zal o.a. aan de orde komen een voorstel van Burgemeester en Wethouders om af wijking toe te staan van de rooilijn ten be hoeve van P. L. van der Geest, die bij het gemeentebestuur een aanvrage heeft inge diend tot het bouwen van een winkel aan perceel B 407. Verder zullen aan de orde komen een aantal verhuringen van tuingronden en wo ningen, terwijl de hoofdschotel zal zyn de behandeling van de gemeente-begrooting voor het dientjaar 1938. Uit deze oegrooting blijkt, dat behalve alle maximale belasting heffingen de gemeente voor het sluitend maken der begrooting noodig zal hebben de gewone en extra subsidie uit het werk- loosheidssubsidiefonds, zijnde in totaal 99% van de totale kosten van steun verlee ning en werkverschaffing, geraamd op rond 57.000.—. Aan belastingbijdrage is ge raamd 13.227.98, alsmede een bedrag voor hulp in de huishouding van f 35.000. Voor subsidie aan de Algemeene Burger lijke Armbesturen is geraamd f 20.450. aan onderhoud wegen wordt voorgesteld 6100.aan straten en pleinen 1300.en aan schoeiingen f 1600.De totale kosten voor bijzonder lager onderwijs bedragen 28.000.of 4000.meer dan ten vori- gen jare geraamd. Collecte. De totaal-opbrengst voor de geheele gemeente van de collecte voor een extra-uitkeering aan werkloozen, die deel nemen aan de spaarregeling, bedraagt 260.61. AALSMEER. C. Keessen Wz. f Alhier is op 67-jarigen leeftijd overleden de heer C, Keessen Wz., een bekend kwee- ker. De heer Keessen is eenige jaren lid van den gemeenteraad geweest; voorts lid van de vaste keuringscommissie uit de Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde. 17 jaren bestuurslid van de Coöp. tuinbouw- aankoopvereeniging in de plaats zijner in woning en lid van het bestuur van de spaarbank Nut en Genoegen. HILLEGOM. Collecte. Naar wij vernemen zal hier op Zaterdag 6 Nov. een collecte worden gehouden voor het hulp-actie-plan. Aanranding. Op de Margrietenlaan, ten Oosten van de Bartenbrug is een juf frouw van haar rijwiel getrokken, aange grepen en in de haag gevallen. Op haar hulpgeroep nam de laffe dader de vlucht. De politie stelt een uitgebreid onderzoek. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Woensdag, 27 October a.s.- des v.m. te 10" uur in openbare verga dering bijeen in de burgemeesterskamer ter gemeente-secrestarie. Agenda: 1. Notulen .2. Ingekomen stuk ken. 3. Vaststelling van verordening op de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het be lastingjaar 19381939. 4. Voorste] van B. en W. tot verlenging van de ontruimings termijn van de onbewoonbaar verklaarde woning Nieuweweg 170. 5. Voorstel tol wij ziging van de rekening-courant overeen komst met de N.V. Bank voor Nederland sche Gemeenten te 's Gravenhage. 6. Vast stelling van de gemeente-rekening dienst 1936. 7. Reclames Hondenbelasting 8. Vaststelling van de gemeente-begroeting dienst 1938. 9. Vaststelling van het bedrag per leerling ingevolge art. 101 i'er L. G. Wet voor het jaar 1938 voor de bijzondere scholen. 10. Voorstel van B. en W. tot aan koop van een auto-brandspuit 11. Comp tabele besluiten en hetgeen verder ter ta fel zal worden gebracht, LISSE. Gemeenteraad. De Raad vergadert op Donderdag a.s. des nam. om 4 uur, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Verzoek van de R. K. Vereeniging tot verschaffing en bevordering van opvoeding en onderwijs ten behoeve van den Land en Tuinbouwenden Stand in het Bisdom van Haarlem, om op grond van artikel 25, tweede lid, der Nijverheidsonderwijswet de wenschelijkheid en noodzakelijkheid te verklaren van het organiseeren van een ambulante landbouwhuishoudcursus voor meisjes in deze gemeente. 2. Verzoek van de afdeelingen van Landarbeidersbonden in de gemeente, om werkloozen, die een wachtjaar moeten maken alvorens weer uit hun werkloozenkassen te kunnen trek ken en die op grond van gezinsinkomsten voor geen werkloozensteun in aanmerking komen, bij de gemeente te werk te stellen. 3. Conversie van geldleeningen. 4. Comp tabiliteit. 5. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Ouderavond St. Joseph-Gezellen. Maandagavond werd het programma van de St. Josephs-Gezellen-Vereeniging, ter gelegenheid van haar 3de lustrum, voort gezet. Diemaal waren bijeengekomen de ouders der leden in een groot aantal om de feestrede te beluisteren van den Wel- eerw. heer E. Paap en om getuigen te we zen van de installatie van een zeer groot aantal leden n.l. zes en dertig. Deze toe treding is nog in geen enkel jaar van het bestaan der vereeniging zoy groot geweest. Het is dan ook bepaald een jubileum prestatie, waaraan de vice-praeses, Kap. Egberts, een groot aandeel heeft gehad. De vice-praeses, Kap. Egberts, gaf eenige behartenswaardige wenken aan de ouders. De geest der vereeniging is mooi „en daar om moeten de ouders hun belangstelling toonen in het werken van hun zoons. Spre ker richtte zich thans tot de aspiranten en verklaarde, dat thans de bekroning van werkzaamheden in den afgeloopen zomer gaat geschieden. Hierna had op plechtige en indrukwekken de wijze de installatie der leden plaats, waarna eenige coupletten van het vlagge- lied werden gezongen. De vice-praeses feliciteerde hierop met een enkel woord de geïnstalleerde leden. De weleerw. heer Kap. E. Paap ving zijn feestrede aan over Katholieke Actie. Katholieke Actie is een onderwerp, dat den geheelen mensch opeischt. Het doen aan Katholieke Actie is zich geheel te geven om als echt goed Katholiek mensch te le ven, een leekenapostolaat uit te oefenen in de wereld. Er zijn menschen, die geen mensch durven zijn. Dit zijn menschen met een leeg leven. De mensch moet zichzelve weer zien aan den voet van het Kruis van Christus. Ons leven is zoo mooi begonnen, dit moet geheel ons leven zoo blijven. God zoekt in den mensch een uitstraling van Zijn eigen heerlijkheid. Wij moeten God uitdragen in het volle leven en in ons werk. Godsdienst is begrijpen, dat men van zijn leven iets moois moet maken en dat men iets te beteekenen heeft. Dit bedoelt de Paus met de Katholieke Actie. Leeken- apostelen moeten we zijn en daartoe roept de Paus ons allen op. Leekenapotstelen zijn wil zeggen: ande ren helpen en steunen. Allereerst vraagt dat van ons, dat wij zelve een licht zullen zijn en vraagt van ons zelfheiliging. Men moet dus met zichzelve beginnen. Gezel len, in de St. Josephs-Gezellen-Vereeniging vindt men een ruggesteun, een onmisbaren steun, om dit te bereiken. Men moet aan zyn eigen heiliging veel werken. De mid delen om hiertoe te geraken zijn legio. Dit alles is het eerste punt van de Kath. Actie. Hierdoor dwingt men respect af. Naast het godsdienstig doel heeft de Kath. Actie ook een sociaal doel. Men stelt wel eens de vraag: kan Christus dit niet alleen. Neen, Gezellen, God heeft gewild, dat wij medewerken aan dit heerlijke werk. De beroepsgedachte moet men zich eigen ma ken. In den arbeid, al is zij nog zoo nede rig, moet men zien de roeping van God. Hem moeten wij in dezen arbeid zien. En dan: de gezinsgedachte. Dit is eveneens een roeping voor ons van God. Een sterk ge zin, geeft een sterk geslacht en een sterke staat. De beroepsgedachte en gezinsge dachte zijn de twee peilers van dit Kol- pingswerk, doch zij zijn ook de peilers van de Kath. Actie. In verband hiermede riep ook deze sprei ker de belangstelling der ouders in voor het werk der St. Josephs-Gezellen-Vereeni ging. Het contact tusschen priester en jon geman is van een zeer groot belang. Men moet niet kijken naar het uiterlijk, doch vooral letten op de innerlijke vorming van de jonge krachten. Gezellen, bij het bouwen van jelui toe komst moeten jelui vooral denken aan het gebed, want dit is een der voornaamste middelen niet alleen, doch alles. Spreker be sloot met den zegen van God te vragen voor de gezellen. De vice-praeses hoopte, dat de Gezellen- Vereeniging spoedig een afdeeling hebben van de Paladijnen. .Dit is een afdeeling in onze vereeniging, die de Kath. Actie propa geert. Spreker dankte hierna den spreker van den avond. Als slot van den avond traden de ge zellen in een spreekkoor op. Geitenfokvereeniging. De Geitenfok- vereeniging „De Werkmanskoe" hield in „De Kleine Vereeniging" een goedbezochte vergadering onder voorzitterschap van den heer C. J. van Tol. Voorstellen voor de jaarvergadering van den Bond moeten uiterlijk 15 November bij het Hoofdbe stuur zijn ingediend. Als candidaat voor het H.B. in de vacature-P. P. A. Clemens alhier stelde het bestuur voor den heer H. Verhoeven te Oegstgeest, waarmee de ver gadering accoord ging. Als afgevaardigde naar de jaarvergadering werd benoemd de heer H. Siebelt en als plaatsvervanger de heer A. Jansen. Na een verloting van huis houdelijke artikelen sluiting. NOOTDORP. Hanze. Op Donderdag 21 October jl. hield de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afd. Nootdorp, onder voor zitterschap van den heer C. L. van Leeu wen, haar jaarvergadering in de zaal van den heer C. M. Sluys. De opkomst der le den was zeer bevredigend. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftredende heeren C. L. van Leeuwen en C. G. van Dorp bei den herkozen terwijl de voorzittersfunctie, in stemming gebracht, aan den heer C. L. van Leeuwen bleef toegewezen. Eenige leden werden benoemd als afge vaardigden voor de Centrale Raadsverga dering. Bij de bespreking van het Winter- program werden door de vergadering di verse voorstellen gedaan, welke door het Bestuur in behandeling zullen worden genomen. De Geestelijk Adviseur, kapelaan H. Groeneveld, deed toezegging, dat hij in den komenden winter eenige lezingen zou houden, hetgeen door de vergadering zeer geapprecieerd werd. OUDEWETERING. Collecte. De gehouden inzameling van de collecte, welke alhier is gehouden ten bate van het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds heeft opgebracht een be drag van 39.30. Spaarregeling. Naar wij vernemen heeft het R. K. Armbestuur alhier het besluit genomen om de daarvoor in aan merking komende georganiseerde werkloo zen, die deelnemen aan de bekende spaar regeling, in de betaling van hun aandeel tegemoet te komen. ROELOFARENDSVEEN. Koorzangers-avond. Alle zangers uit de omgeving worden langs dezen weg vriendelijk uitgenoodigd om as. Donder dag-avond half acht aanwezig te zijn in de voorzaal van de St. Pancratius-zaal te Roe lofarendsveen (tegenover de pastorie), ter bijwoning van de vergadering om te ko men tot een Korenbond. Kap. Duijvis uit Den Haag heeft de agenda aldus samengesteld: 1. Openings woord van den voorzitter der examen-com missie. 2. Uitreiking der diploma's. 3. Dankwoord van een der cursisten. 4. Toe spraak van den voorzitter over „Beteeke- nis en werk van een Korenbond". 4. Stel len van vragen daarover. 6. Aanstelling voorloopig bestuur en vaststelling van een nieuwe cursus. 7. Platen Kerkmuziek. 8. Sluiting. Het zal Donderdag 28 October een dag van beteekenis zijn voor de kerkkoren van deze streek, schrijf Kap. Jac. Duijvis, best. lid van de Dioc. St. Grcgorius-Veree- niging. De tijd, dat èn directeuren èn zan gers zich tevreden stelden met pnkel den goeden wil om koorzanger te worden gaat zoo langzamerhand tot het ver eden be boeren. Overal is een verdieoing van de geioofs-geest waar te nemen, ook geluk kig op de zangkoren. Het gevolg hiervan is dat de meeste zangers niet meei tevre den zijn met een minemale kennis van Kerkzang en Liturgie, maar dat zij zoo goed mogelijk kerkzanger willen zijn. Een bewijs daarvan zijn vooral de goedbezoch te zang-cursussen in alle deelen van ons land. de zang-tridua, zangers-retraiten en liturgische avonden. Om dit schoone stre ven te bewaren en nog sterker te ontwik kelen is er geen beter instituut dófn de Korenbond. Daarin vereenigen zich de zangers van eenzelfde streek, om wat ze afzonderlijk niet kunnen klaarspe len 1met gemeenschappelijke krachten te werken aan de verheffing en verbete ring van geest en zang op de koren. Als we bedenken welk een verheven taak het kerkkoor heeft, nl. om namens de H. Kerk aan God op de verhevenste wijze eer te brengen en tegelijk de menschen in de Kerk te stichten, dan is het toch allerminst overbodig om deze taak zoo heilig en goed mogelijk te volbrengen. En dat. gaat niet zonder studie. Deze winter volgden 25 zangers uit Roe lofarendsveen en omstreken de zangers- cursus van den heer Rijnbeek, en in een examen legden ze getuigenis af van hun bekwaamheid. Deze 25 koorzangers zullen Donderdag-avond het dipjloma van de St. Gregorius-vereeniging ontvangen. Wat zou het een prachtig besluit van deze zang-cursus zijn, zoo schrijft Kap. Duijvis, wanneer de 6 parochiale zangko ren van Oud-Ade, Rijp wetering, Roelof arendsveen, Oude-Wetering, Leimuiden en Langeraar zich aansloten tot een Nieuwen Korenbond, met behoud natuur lijk van ieders zelfstandigheid. De goede geest is overal merkbaar. Lait die zich vooral toonen a.s. Donderdagavond. Men kan er immers niets door verliezen en al les bij winnen. De koorzangers kunnen er van overtuigd zijn, dat de parochianen met belangstelling hun verrichtingen volgen bij hun ijver voor de R. K. Liturgie. STOMP WIJK. Gehuwd: J. H. de Leeuw en G. Riet veld. Ch. C. de Groot en C. A. E. Lee- nen. Overleden: C. C. Kerkvliet 15 j. Geboren: Petronella Maria d. van J. van Vliet en H. G. van Venrooij. STOMPWIJK—VEUR. Steun voor kleine boeren. Burgemees ter en Wethouders van de Gemeenten Stompwijk en Veur maken bekend, dat degenen, die bij eventueele invoering van de steunverleening voor kleine boeren in aanmerking wenschen te komen, zich ter Gemeente-Secretarie te Leidschendam kunnen aanmelden voor het invullen van een aanvraag-formulier. TER AAR. Staatspartij. Zondag, na de Hoogmis, hield de R.K. Staatspartij een ledenverga dering in het Parochiehuis, welke uitslui tend belegd was voor de candidaatstelling ZEVENHOVEN ZONDER SPUIT Wat gebeurt er blf brand? Onze lezers hebben dezer dagen kunnen lezen, dat de Raad besloot de oude hand brandspuit van de hand te doen als „oud roest"; in één adem is er bij genoeimd het spuithuis, en ook dat zal verkocht worden, alles behoudens de noodige hoogere goed keuring. We hebben in andere bladen al kunnen lezen, dat de oorzaak van dezen verkoop zou zijn, dat er geen geld beschikbaar is, en zelfs, dat de opbrengst van den ver koop zou moeten dienen om andere zaken aan te schaffen of werken te doen uitvoe ren; zoo erg is 't nog niet. De veronderstelling is uitgesproken, dat de Raad op brandweergebied zijn wettelij ke verplichting niet zou nakomen, daar van is niets waar. Dat er in den Raad over-,.oud-roest" en „glazenwasscher" werd gesproken, toen de spuit bedoeld werd, bewijst wel, dat het te genwoordige brandbluschmiddel nauwelijks dien naam meer dragen mag, en dat bil lijkt dan ook volkomen de r-edenen tot verkoop, vooral in een tijd, dat oud-roest en koper opgeld doen en de hoogste prij zen bedongen kunnen worden. Hoe oud bent u, juffrouw? De oude spuit draagt een jaartal, waar op menig ingezetene trotsch zou zijn als hij dat achter zijn geboortedatum mocht schrijven; maar bij een spuit is het nu een maal geen trots, het is met schaamte, dat hij met zijn geboortejaar te koop loopt (of beter gezegd: rijdt). Niet alleen, dat hij door zijn jaren af- tandsch is geworden, dat immers kan door het vele gebruik met eere van hem ge zegd worden, maar 't is de „mecaniek", die er in zit, of beter, die er niet in zit. Het is een doodgewone spuit, die als er aan beide kanten vier flinke kerels staan aan een lange hefboom, water geeft, welk water hij zelf nog kan opslurpen vanuit de sloot; 't zou dus nog erger kunnen; vroe ger immers deed men het water emmers- gewijs in het reservoir en de mannenkracht was daar, om het via de slang de hoogte in te krijgen, 't liefst niet te hoog! Een 12-tal jaren geleden maakte het in ons raadscollege een ernstig punt van over weging uit, de spuit om te bouwen in een eenvoudige motorspuit; dat zou niet veel kosten; juist daags voor die vergadering was er een groote brand geweest en allen hadden zich kunnen overtuigen van den goeden wil om water te geven, maar ook van de onmacht het te geven op de ver- eischte hoogte en afstand; hulp van an deren was noodig en op het kantje af, zou de oude spuit-zelf een prooi der vlammen zijn geworden, als niet een der spuitgasten zich er over ontfermd had, en uit puur me delijden, zijn oude trouwe spuit den vuur dood bespaard had; hij had beter verdiend. Een roestige spuit in een „leelijk ding". Met het spuithuis ging het als met de spuit; een renpaard heeft meestal een mooiere en betere stal dan een werkpaard, omdat dat nu eenmaal een vereischte is; onze spuit heeft nooit de allures van een renpaard gehad en zich steeds tevreden ge steld met een eenvoudige houten stalling, maar daar hout bok, door aan alle weersge steldheden te zijn blootgesteld, er niet be ter op wordt en de „ouwe dag" ook hier zijn gebreken medebrengt, is „dat leelijke ding" zooals het zoo dikwijls is ge noemd, er nog leelijker op geworden, en hoe eerder het nu ook maarweg is, zooveel te beter, aldus 'sRaads veroordee- lend vonnis. Er is een speciale reden, om het een „leelijk ding" te noemen; het staat n.l. naast het toegangspad van de Hervormde Kerk, waarvan toren, gevel en dak pas zijn vernieuwd, en dat het zicht vanaf den weg daarop nu zoo slecht is, mede doordat het spuithuis (met zijn leelijke confrater: een steenen transformatorgebouwtje) er gedeeltelijk vóór komen te staan, is een doorn in het oog van allen, die het goed meenen met het dorpsschoon van Zeven hoven. Een doorslaande reden tot verkoop is wel: waar geen spuit meer is, is een spuit huis zeker overbodig. En hier rijst ongetwijfeld de vraag: zorgt men dan in Zevenhoven toch niet voor brandbeveiliging? De vraag stellen, is haar beantwoorden. Deze gemeente is zeer eigenaardig gele gen; geografisch zou een deel bij Nieuw- veen kunnen behooren en een ander deel bij Noorden, Nieuwkoop (we zien de burge meesters dier gemeenten al likkebaarden bij zoo'n kluif, als annexatie eens aan de orde kwam!) Is dat klaploopen, of niet? Die eigenaardige ligging leidde er inder tijd toe, met Nieuwveen en de te Noorden gevestigde Onderlinge Brandwaarborg- Maatschappij een contract voor hulp bij brand aan te gaan; enkele jaren geleden trad deze gemeente bovendien toe tot de gemeenschappelijke regeling met als kring gemeente Alphen aan den Rijn, zoodat hulp van omliggende gemeenten buiten Nieuw veen, ook mogelijk is; van hieruit kan daar wel niets tegenover gesteld worden en zijn we de parasiet op dit gebied, zoo als onze burgemeester het al enkele ma len in den Raad uitdrukte, maar de rege lingen geven onze gemeente de zekerheid van een goede hulp en stellen gerust om trent de zorg van beveiliging bij brand; de practijk heeft dat al meerdere malen bewezen. De Brandwaarborg-Mij te Noorden heeft hier vele verzekerden; bij deze verleent zij eigener beweging hulp bij brand, zonder dat het de gemeente iets behoeft te kos ten; hier zou men al weer geneigd zijn, te zeggen, dat er geparasiteerd wordt; in voorkomende gevallen echter wordt een regeling getroffen, opdat een billijke las ten verdeeling kan plaats hebben. Het valt niet te ontkennen, dat de brand weer wel op een eigenaardige wijze is ge regeld, doch uit een jarenlange ervaring is vast komen te staan, dat het afdoende is, en zeer begrijpelijk is daarom, waarom men zich op een behoorlijke wijze van spuit en spuithuis ontdoen wil. Naar men hoort mompelen, zal de lief hebberij groot zijn; als de opbrengst daar aan evenredig is, kunnen wij den Raad fe- liciteeren met zijn besluit. W. J. BOCXE. van bestuur Kamercentrale en afgevaar digden voor den Partijraad. De opkomst mocht uiterst gering genoemd worden, toen de voorz., de heer M. Robertz, de bij eenkomst opende. De volgende leden wer den met algemeene stemmen aanbevolen voor het bestuur van de Kamercentrale, dat telkenmale na de Tweede Kamerver kiezing in zijn geheel aftreed. Het zijn de heeren A. C. van Berkel, Wassenaar, P. Heemskerk, B. N. Loerakker, Hillegom, v. Mil, Zoeterwoude, mr. Bolsius, Leiden, M. Robertz, Ter Aar, Kortekaas, Oude-Wete ring en H. E. Schaminée, Woubrugge. Tot afgevaardigden naar den Partijraad werden gesteld: W. J. Middelweerd, H. C. M. M. Schölvmck, A. C. Deerenberg, H. Schaminée en B. N. Loerakker. Bij de rondvraag kwam de motie Zoeter woude nog te berde, inzake de Defensie plannen van de Regeering. Wanneer zij in behandeling komt te Leiden, zouden de aanwezigen leden het op prijs stellen, in dien onze afgevaardigde haar verdedigde. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Burgenvacht Op de gewestelijke schietwedstrijden voor burgerwachten in Zuid-Holland, op de banen van Waalsdorp gehouden, behaalden de navolgende leden uit deze gemeente een prijs. Klasse B: N. de Boer, 7e pr.; W. Meyer, lie pr. Klasse C: F. van Mullingen, 5e pr.; D. P. Iperlaan, 6e pr. In de geluksbaan: G. J. Iperlaan, le pr.; D. P. Iperlaan, 3e pr.; J. Noort, 8e pr.; W. Meyer, lie pr. Vrije baan: W. Meyer, 2e pr.; G. J. Iper laan, 8e pr. Revolverbaan: G. J. Iperlaan, 8e pr. Combinatieprijs: W. Meyer. WASSENAAR. Staatspartij. Gisteravond vergaderde in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier de af deeling van de R. K. Staatspartij, onder lei ding van den voorzitter, den heer J. J. van Duuren, die, na opening met den Chr. groet een welkomstwoord sprak, waarna hij het doel dezer vergadering uiteenzette, n.l. can didaatstelling van de Partijraad-afvaardi ging. Wie op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen voorrang boven het voor hem var rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert;. Notulen werden gelezen en onveran derd vastgesteld. Door het bestuur werden als candidaten voor de Partijraad-afvaardiging voorgedra gen de heeren A. C. A. Deerenberg, Schoon-- hoven, P. Heemskerk, Leiden, Th. A. Hou- dijk, Boskoop, C. W. de Jong, Hazerswoude, J. J. van Duuren, Wassenaar en A. C. van Berkel, Wassenaar. Laatstgenoemde trok zich voor deze functie terug, waarna van uit de vergadering candidaat werd gesteld de heer Mr. A. J. M. van Moorsel, Wasse naar. De rondvraag bracht ledenwerving en actie voor het orgaan „De Opmarsch" ter sprake. Als mededeeling konden we no- teeren, dat in voorbereiding is de vorming van een afdeeling Jongeren. Na dank voor de flinke belangstelling volgde sluiting met den Chr. groet. De vergadering, die om 7.45 uur begon, was reeds om 8.30 beëindigd. Een ver dienstelijk feit. ZILK. Een onwelkom bad. De jeugdige bloe mistknecht S. kreeg op de tuinderij van zijn patroon oneenigheid over een mest vork en wierp dit onmisbare stuk gereed schap in een sloot. Toen zijn patroon B. dit voorwerp al bukkende, op «vilde visschen, gaf S. hem onverwachts een duw, zoodat B. de functie van de onbekende duikboot vervulde en onder water dook, zij het ook noodgedwongen. S. koos de voor hem ver standigste partij en koos het hazenpad. 's Nachts werd de zwemmeester zwer vende in een naburige gemeente aangetrof fen en op transport gesteld naar zijn ouders alhier, die met een en ander wel minder ingenomen zullen zijn. Of de thuiskomst met vroolijk trompetgeschal plaats had, verhaalt de geschiedenis niet. Loonsver- hooging zal voor S. wel niet het gevolg zijn van dit voorval.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9