30 Voor slechts RECHTZAKEN BIOSCOPEN LUCHTVAART SPORT KERKNIEUWS MARKTBERICHTEN MAANDAG 25 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 N. P. WASCHKRISTAL-etiketten ontvangt U, zoolang de voorraad strekt, een fraai gedecoreerde POETSTROMMEL cadeau. Deze trommel is een sieraad in elke keuken en zeer practisch voor het opbergen van Uw poets- gerei. Zie onze étalage: Nieuwe Rijn 11. Deze bijzondere aanbieding geldt alleen voor N. P. WASCHKRISTAL-etiketten HAAGSCHE POLITIERECHTER. Kooplieden-ruzie. De Haagsche koopman F. L. heeft ruzie gekregen met een koopman uit R ij n s- b u r g zekeren G. R. De Hagenaar had zich niet kunnen be- heerschen en had zijn collega uit Rijnsburg eenige klappen op het gelaat gegeven. De verdachte probeerde, zooals het steeds gaat, de schuld op de tegenpartij te werpen. Zoo vertelde hij, dat de Rijnsburger een kist had gegrepen en hem met dit instru ment geprobeerd had naar de andere we reld te helpen. Getuige is het daar abso luut niet mee eens en zeide, dat hij gepro beerd had de klappen te ontloopen door de vlucht te nemen. Deze looppas was on derbroken door de reeds eerder genoemde klappen. De Officier van Justitie jhr. mr. Asch van Wijck, achtte het klappen uit- deelen bewezen en eischte een geldboete van 25. subs. 25 dagen. Verdachte vindt, dat wel een beetje veel, waarop de politie-rechter hem toevoegde: „Maar jij mag niet zoo gauw slaan!" De uitspraak was ten slotte ƒ20 subs. 20 Een onverbeterlijk mensch. H. J. S. uit L e i d e n, die verstek liet gaan, was vernieling ten laste gelegd ge pleegd te Voorschoten. Na veldwach ter Deegenaars gehoord te hebben vond de Officier geen termen aanwezig om een geldboete te eischen. Verdachte is onver beterlijk, want volgens het rapport heeft hij reeds in totaal 26 veroordeelingen ach ter den rug. Daarom eischte spr. thans een gevangenisstraf van 3 maanden. Ook de Politierechter achtte een flinke straf op haar plaats en veroordeelde den niet ver schenen verdachte tot een gevangenisstraf van 3 maanden. Nog steeds het oude metaal. H. J. v. d. G. uit A1 p h e n was de vol gende verdachte, die had moeten verschij nen. Aangezien ook hij niet verschenen was, werd de zaak zonder me behandeld. De getuige den H. uit A 1 p h e n ver klaarde, dat verdachte een hoeveelheid metaal had weggenomen, waaronder lood en koper. Na deze verklaring eischte de Officier een gevangenistsraf van 3 maanden. De politierechter, prof. mr. van Bemme- len, dadelijk uitspraak doende veroordeel de verdachte tot een gevangenisstraf van een maand. Een zandschop als wapen. A. M. O. schipper uit A 1 p h e n heeft een geschil met een plaatsgenoot zekeren H. Dit geschil had hij in zijn voordeel trachten op te lossen door het gebruik van een zandschop. Met dit schepinstru- ment had hij de tegenpartij drie klappen toegediend. De Officier eischte een geldboete van 25 subs. 25 dagen. Daar verdachte volgens zijn zeggen in het geheel niets verdient, legde de Politie rechter een geldboete op van 12 subs. 12 dagen, de opmerking makende, dat ver dachte niet zijn eigen rechter had mogen zijn. Een combinatie van brood, een briefkaart, eieren en maden. A. C. v. V., schipper te Z> eterwou- d e, heeft een ruit ingeslagen van een schuur en toen eieren, brood en een brief kaart weggenomen. Verdachte zeide door den honger tot deze daad gekomen te zijn. Dit verhaal, dat al niet erg geloofwaardig klonk, werd nog meer ontzenuwd door de getuigenverklaring van een oom van den verdachte, P. A. van V. uit den Haag. Deze zeide, dat het niet was begonnen om het brood en de eieren, maar om een brief kaart, die een bezwarenden inhoud had voor den verdachte. Verder zeide deze ge- i tige, dat als er geld gelegen had, voor de huishuur, dit ook zeer zeker naar de ga ding van verdachte was geweest. Nog een verzwarend iets was het wegnemen van een hoeveelheid maden van den getuige. Wat deze maden met de zaak te maken had den bleef verder een duister punt. De Officier wilde een -trenge straf op gelegd hebben. Het rapport luidt echter gunstig, reden om niet de straf te eischen, die spr. eerst wilde vragen. Nu wil hij ech ter een gecombineerde straf zien en wel een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden, waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter wilde verdachte nog een kans geven om hem uit de gevangenis te houden en veroordeelde hem tot een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van vijf maanden met een proeftijd van drie jaar. Heling van geld. M. H., los werkman te St o m p w ij k, thans uit anderen hoofde gedetineerd, moest terecht staan, omdat hij met den chauffeur J. V. uit Veur, bioscopen bezocht, sigaretten gekocht, verder een voetbalwedstrijd bezocht en een aantal cafés met zijn bezoek vereerd had. Dat alles werd betaald van een gestolen be drag van 11.— terwijl hij van te voren had geweten, dat de 11.verduisterd was te Wassenaar. Volgens den Officier had verdachte al- zoo een bedrag van 4.52 opgemaakt. Volgens hem had hij niet geweten, dat het geld gestolen zou zijn, terwijl hij ver der aanvoerde, dat hij in dronkenschap gehandeld had Een en ander werd echter door den getuige bestreden. Na deze verklaring achtte de Officier van Justitie, mr. Rouffaert, de ten laste gelegde heling bewezen en eischte een gevangenisstraf van vier maanden. Verdachte deed een beroep op clemen tie er op wijzend, dat hij geen leiding in zijn leven heeft gehad wegens omstandig heden van huiselijken aard. Vanaf Mei zit verdachte thans in de gevangenis, al waar hij voorloopig nog vier maanden moet verblijven voor het ondergaan van diverse veroordeelingen. De politierechter wilde een nader rap port over verdachte hebben en hield de zaak eenige weken aan. Wat is standsverschil? J. H. baron van H. te Wassenaar heeft zich tijdens een klein mceningsver- schil zoo opgewonden op een huishoudster van een kennis, die zijn verloofde geen juffrouw wilde noemen dat hij de huis houdster een klap in het gelaat had gege- Met veel woorden wilde verdachte het standsverschil doen uitkomen hetgeen er bestaat tusschen zijn verloofde, een steno typiste, en de huishoudster. Ook tijdens de zitting probeerde verdachte dit te doen, wat de politierechter deed opmerken, dat verdachte op de terechtzitting maar in ieder gevaj juffrouw moei zeggen., want dat ieder voor de rechtbank gelijk is. Verder waren zoo we. de politierechter als de officier het er over eens, dat ver dachte in elk geval niet had mogen slaan. Het heele geval kwam ten slotte hierop neer, dat de baron wegens werkloosheid geen kans zag een geldboete te betalen, j Wat is nu eigenlijk het standsverschil tus- j schen een baron, die we kloos is een steno- typiste en een huishoudster? De politierechter merkte op, dat hij zijn handen in elk geval thuis had moeten hou den. Verdachte had dan zeker zich het standsverschil moeten indenken. De hooge boete, die de officier geëischt heeft, n.l. 100 subs. 100 dagen, wilde de politierech ter nog niet eischen, maax toch is een flinke geldboete op zijn plaats die de politierech ter gesteld wil zien op f 50 subs. 50 dagen. Verdachte deelde daarop mede, dat hij dan 50 dagen moest gaan „zitten", omdat hij absoluut geen kans zag de boete te be talen. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Paris (Harry Baur, Renée Saint Cyr). Amor in negligé (Gene Raymond, Helen Roderick). Realistisch Komisch Dag. 8..5—11.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee' Zat. en Woensd. 2.30 uur. Goedgekeurd v volwassenen Trianon: De Koning en het revuemeisje (Fer- nand Gravet, Joan Blondel). Amusement Dag 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Casino: De Roode Pimpernel (Leske Howard, Mer le Oberon). Roman Scandals (Eddy Cantor) Speelfilm Komisch Dag. 3—11, Zondags bovendien 47 en 811 uur. Matiné Zaterdag en Woens dag 2.30 uur. Goedgekeurd v volwassenen k uxor; De engel der duis ternis. Truxa onder schijn werpers. Afgekeurd JEAN BATTEN BREEKT VLIEGRECORD AUSTRALIë—ENGELAND. Het record met bijna 15 uur verbeterd. De aviatrice Jean Batten is gistermid dag om 15.46 uur op het vliegveld Lympne geland. Zij heeft de vlucht Port-Darwin (Australië)—Lympne (Engeland) in vijf dagen 18 uur en 15 min. volbracht. Hier door verbeterde zij het record, dat op naam van den Engelschen vlieger Broad- bent stond met zes dagen, 8 uur en 25 mi nuten, met 14 uur en negen minuten. Jim Broadbent heeft pech. Zooals men weet, is de vroegere record houder Jim Broadbent reeds op weg, om het record van Jean Batten weer te slaan. Hij heeft echter met tegenspoed te kam pen. Op weg van Athene naar Bagdad heeft hij op 100 km. voor de plaats van bestem ming in de woestijn wegens gebrek aan benzine een noodlanding moeten maken. Van een Arabier leende Jim een ezel en aldus is hij naar een 10 km. verder gele gen tankstation gereden. Hier verschafte hij zich benzine, waarna nij de reis naar Bagdad voortzette. Jim was uitermate ontmoedigd. De voort durende tegenwind heeft hem reeds te veel tijd doen verliezen, en hij deelde me de, dat Hij zijn recordpoging waarschijn lijk zou staken, tenzij het weer onverwijld aanzienlijk beter wordt. Hoe Jean vliegster werü. Evenmin als de meeste van haar colle ga's is Jean in haar korte leven aan veel teleurstellingen en tegenslagen ontsnapt. Jean had reeds vanaf haar vroegste jeugd een passie voor vliegen. Maar dat is een dure sport er hoe aan het geld te komen? Jean's ouders hadden gehoopt, dat hun dochter nog eens een beroemd pianiste zou worden. Misschien zou Jean hel op dit ge- Lied nog wel ver gebracht hebben als ze toen niet door een recordvlucht van King- sford Smith zoo enthousiast geworden was, dat zij haar moeder overhaalde haar vlie- lessen te laten nemen. In 1929v op 19-jarigen leeftijd, behaalde zij te Londen haar A-brevet. Met jeugdig optimisme trachtte zij nu den steun van de vliegtuigfabrieken te krijgen om haar pogingen te steunen, maar zonder succes. Jean liet zich echter niet ontmoedigen. Ze studeerde verkeersvliegstei'. Toen was haar reputatie gemaakt. Samen met Kingsford Smith begon ze nu plannen te maken voor een vlucht naar Australië; hiervoor kreeg zij in 1933* een vliegtuig beschikbaar, maar haar eerste poging faalde jammerlijk en ze strandde in Karatsji. Haar eerste prestaties. Een jaar later echter had zij evenwel succes en verbeterde bet record van Amy Mollison over dien afstand liefst met vier dagen! Deze vlucht maakte haar beroemd én.... verschafte haar de middelen om zich aan haar geliefde vliegsport te wij den. Daarna bereidde zij in Engeland in het geheim een vlucht naar Zuid-Amerika voor en onverwachts startte zij 11 Novem ber 1935. Via Casablanca -Rio de Oro Dakar bereikte zij beneden het record van Juan Pombo het vliegveld van Port Na- tal. Op haar verdere vlucht naar Rio de Janeiro moest ze echter te Araruama een noodlanding maken. Hierna hoorde men langen tijd niets meer van Jean, tot zij in October 1936 weer onverwachts uit Londen met een nieuwe LeopardMoth naar Australië vertrok en het record over dezen afstand op haar naam bracht. Nu, een jaar later, j is ze er dan in geslaagd om ook het record in omgekeerde richting, dat op naam van I Jimmy Broadbent staat te verbeteren. KORFBAL AMERIKAANSCH VERKEERS VLIEGTUIG GEVALLEN. Twee dooden. Een verkeersvliegtuig is boven het vlieg veld te Tacoma neergestort. De bestuurder en een passagier zijn om het leven geko men, acht reizigers werden gewond. VROUWEN IN DE LUCHT. De Russische aviatrice Valentine Griso- doesova heeft Zondag tezamen met de na- vigatrice Raskova zonder tusschenlanding met een licht vliegtuig een afstand afge legd van ongeveer 1500 km., waarmede het wereldrecord voor afstrndsvluchten in rechte lijn voor vrouwen, dat in 1936 gevestigd was door de Amerikaansche El len Mac Closerkey, met een passagier in een toestel van dezelfde categorie, met bijna het dubbele is gebroken. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. FLUKS VERLIEST OPNIEUW. 'n Groote teleurstelling heeft Fluks gis teren haar aanhang bezorgd door opnieuw een fiksche nederlaag te lijden. Na de over winning op DKC hadden wij hoop, dat Fluks den goeden weg zou hebben gevon den, doch de zege in Delft schijnt meer een gevolg te zijn geweest van een off-day van DKC. Fluks werd nu op eigen terrein met 41 door HKV geklopt. DKC verloor wederom met zeven goals tegen, nu van Deetos, maar scoorde er zelf ook vier, zoodat hieruit wel degelijk blijkt, dat de Delftenaars vorige week al in heel slechte conditie was. De Dordtenaren zijn thans na zeven wedstrijden nog steeds on geslagen. De helft der competitie is thans achter den rug. HSV boekte een moeizame 21 overwin ning op Het Zuiden. De stand: Deetos 7 7 54—17 14 H. S. V. 5 4 1 20—15 8 Ons Eibernest 5 3 2 1616 6 Het Zuiden 7 2 2 3 17—22 6 D. K. C. 6 2 1 3 23—28 5 H. K. V. 6 114 15—25 3 Fluks '5 1—4 17—19 2 Rozenburg 5 1 4 929 2 In de 2e klasse A wonnen beide thuis clubs met 30. HES versloeg Velox en Gymnasiasten de HSV reserven. Gymnasiasten 5 4 1 2714 9 H. B. S. 6 4 2 23—14 8 Spangen 5 3 2 3316 6 Rozenburg II 4 2 2 148 4 H. K .V. II 5 2 3 15—24 4 H. S. V. II 6 2 4 14—17 4 Velox 4 1 3 8—17 1 Fluks II 3 3 2—28 0 De uitslagen. Ie klas Z.-H.: Deetos—DKC 7—4; Fluks— HKV 1—4; HSV—Het Zuiden 2—1. 2e klas A: HBS—Velox 39; Gymnasias ten—HSV II 3—0. 3e klas A: De KweekAlgemeene 30; PhoenixVicus Orientis 12; Olympiaan —Aio 2—6. Ie klas N.-H.: WesterkwartierBlauw Wit 2—6. Ie klas Gelderland: Ekca't Overschotje 1—0; Hellas—Vada 0—3; Wilskracht—On der Ons 13. Ie klas Overijsel: RigtersbleekNaas 54; Zwart WitAchilles 04; Groen ZwartAKC 01. FLUKS—H.K.V. 1—4. Het is onbegrijpelijk, hoe een twaalftal de eene week in een uitwedstrijd met flin ke cijfers kan winnen en de volgende week tegen een zwakkere ploeg op eigen terrein een flinke nederlaag lijdsn. Fluks weer zoo iets klaar te spelen en het gevolg is, dat de Rood-witten weer onderaan ben gelen. 't Was vooral voor rust een slecht gespeelde wedstrijd. Waarom ook niet de begin-opstelling genomen, die tegen DKC zoo'n succes werd? Want o.i. schuilt de fout in de veranderde be'gin-opstelling. Als Van Nierop bijv. in den aanval begint, is hij nooit zoo productief als wanneer hij er in de tweede of derde opstelling in komt. Als verdediger is hij echter uniek. Fluks miste Van der Waals, voor wien Rijnsburger speelde, die nog niet ingespeeld bleek te zijn en in den begin-aanval weinig steun bood. HKV kwam met vijf dames. Een Leidsche dame viel daarom uit, zoodat een gebroken vak het spelpeil nog wat omlaag haalde. Bovendien sprak de wind ook nog een woordje mee. In 't begin is 't een slappe party. Aan beide zijden wordt ver geschoten en het eerste half uur verstrijkt puntloos. Een strafschot wordt door Fluks gemist. Dan komen de doelpunten, maar aan Haagsche zijde. Eerst vindt mej. Canninga den korf. daarna Korse met een ver schot en vlak voor rust Nell. Rust gaat in met drie pun ten voorsprong der gasten. In de tweede helft zit er meer fut in het spel. De Wolf heeft echter met enkele goe de schoten geen geluk. Aan den Haagschen kant speelt Nell een zeer primitief aanvals- spel. Elke bal, die den aanval bereikt, doelt hij onmiddellijk van het lijntje af. Zijn medespeler Van der Vlist heeft meer suc ces en brengt den stand op 04. De nieu we HKV-aanval is zeer beweeglijk, maar krijgt tegen de uitnemende verdediging van Van Nierop c.s. zoo goed als geen kans. Jammer genoeg is nu 't gebroken vak in de Fluks-aanval. Van Weesel en Nieuw- land, goed gesteund door mej. Van Bem- mel, weten echter meerdere malen een goe den aanval op te zetten. Zy hebben ech ter weinig geluk. Slechts eenmaal, onge veer tien minuten voor het eind, komt een verdiend tegenpunt van Var. Weesel. Daar na komt geen verandering meer in den stand. Benoeming in het bisdom 's-Hertogenbosch. Z. H. Exc. mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch, heeft benoemd tot pastoor te Berchem, den weleerv/. hoogge leerden heer J. H. B. van Welie, professor aan het groot-seminarie te Haaren. ATHLETIEK DE SILVFRRUSH VAN DUINDIGT 1937. Zooals de laatste jaren te doen gebruike lijk is, wordt op een der vele najaars meetings van Duindigt een veldloop over 5 K.M. geloopen, bekend onder den naam ,.Silverrush van Duindigt". Ook gisteren was dat het geval en het heeft stellig bij gedragen tot de groote belangstelling, welke voor de courses bestonde hetgeen goed is, omdat daardoor ook eens een ander publiek gelegenheid krijgt kennis te maken met de mooie paardensport. Aan deze Silverrush werd deelgenomen door circa 200 athlc-ten, waarvan 12 in de A- klasse, 7 in de B-klasse, 92 in de C-klasse en de rest, als niet-ledcij van de K.N.A.U. in de D-klasse De laatste groep startte het eerst, en elke 50 seconden daarna een vol gende klasse. Toch is het, ondanks een handicap van 150 seconden een overwin ning geworden voor Jan Zeegers, onzen meervoudigen kampioen op verschillende afstanden. In het parcours waren drie hin dernissen, waaronder een natte sloot. Het gedeelte van het parcours, dat over de ren baan liep, was voor de toeschouwers een bijzonder aardig schouwspel. De uitslag was: 1. Jan Zeegers van de A.A.C. in 17 min. 29 sec., vorige jaar 17,29,8 2. H. Buyn A.A.C. 17.30,8; 3. C. Smit, Lycur- gus 17.32,6; 4. A. v. d. Ende 17.34.4; 5. P. Kruse S.V.V. 17.43.5; 6. L. v. d. Klugt; 7. H. Lacor Marathon; 8. J. de Witte; 9. A. M. de Rooy, Pro Patria en 10. J. K. Schilper- oort. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses luiden: Ostaraprijs, prijzendraverij 4e klasse, af stand 1700 meter: 1. Boyke Norton eig. Stal Valkeveen) tijd 1 min. 38.8 sec.; 2. Bonnie's Norton (eig. C. Stam), tijd 1 min. 39 5 sec. Roi Soleilprijs, ren op de vlakke baan, afstand 1700 meter: 1. Sarabird (eig. The Balfour Farm) totaal tijd 1 min. 57 sec.; 2. Kenya (eig. luit. G. F. Immink) op een lengte. Reginaprijs: handicapdraverij le klasse: afstand 2000 meter: 1. Senator Norris (eig. Stal Hollandia), km.tijd 1 min. 29.6 sec.; Fanfare (eig. Ph. Knijnenburg) km.tijd 1 min. 29,6 sec. Rhodopeprijs. Prij zendra very 4e klasse, afstand 2040 meter: 1. Zoon van Silladar (eig. J. A. Mooi) km.tijd 1 min. 35,5 sec.; 2. Barones Spencer (eig. Stal Valkeveen) km.tijd 1 min. 36,6 sec. Rein de Navarreprijs: ren op de vlakke baan, afstand 2600 meter: 1. Smike (eig. E. Aa H. B. graaf van Bylandt) totaaltijd 3 min. 4,2 sec.; 2. Galahardia (eig. W. Jochems) op twee lengten. Groot Criterium van Duindigt. Draverij voor Nederlandsche paarden van alle klas sen en leeftijden, afstand 2500 meter: dead heat tusschen Zilver Queen (eig. E. G. in 't Veen) km.tijd 1 min. 32,5 sec. en Xaisine Scott (eig. Stal R.) km tijd 1 min. 31,1 sec.; 2. Vorst Wahnfried (eig. P. Albers) km.tijd 1 min. 33,1 sec. BILJARTEN DE WEDSTRIJDEN OM HET KAMPIEN- SCHAP DERDE KLASSE. Van LOCHEM BEHOUDT DEN TITEL. Van Lochem en Schmidt promoveeren naar de tweede klasse. Gisteren was het de laatste dag der wed strijden om het kampioenschap der derde klasse groot biljart van den Nederland- schen Biljartbond, welke wedstrijden on der auspiciën van de biljartclub „Rem brandt" in „De IJsbreker" te Amsterdam zijn gehouden. Evenals de beide eerste dagen bestond er ook Zondag zeer veel be langstelling. De eindstand luidt: pnt. brt. h.s. gew. gem. Sa van Lochem 967 127 65 4 7.61 Ph. Schmidt 889 103 55 3 8.63 P. Warnink 891 182 40 3 4.89 J. Kleerekooper 871 198 69 3 4.39 W. Damman 779 161 50 1 4.83 F. van Leeuwarden 612 155 41 3.94 De kampioen van 1936, de heer S. van Lochem (Rembrandt) behield dus den titel terwijl hij en Ph. Schmidt (Vondel), aan gezien hun algemeen gemiddelde hooger dan 7 is, naar de tweede klasse promovee ren. AMSTERDAM, 25 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 412 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 6876, 5866 en 5C56 cent per kg slachtge- vvicht; 82 melk- en kalfkoeien 170230 per stuk; 93 vette kalveren 2e kwal. 54 58 cent, en 3e kwal. 4452 cent per kg. levend gewicht; 80 nuchtere kalveren ƒ7 —11 en 22 schapen 1730 per stuk; 500 varkens: vleeschvarkens wegende van 90 110 kg. 70—71 cent, zware 6869 cent, vette 6869 cent per kg. slachtgewicht; 11 paarden 100—170 per stuk, Aange veerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen matige aanvoer, handei zeer stug, prijzen lager. Melkkoeien gewone aanvoer, trage handel, vaste prijzen. Vette kalveren be hoorlijke aanvoer, gedrukte handel, prij zen lager. Nuchtere kalveren korte aan voer, zeer stugge handel, prijzen lager. Nuchtere Kalveren korte aanvoer, zeer stugge handel, prijzen lager. Schapen ge ringe aanvoer en handel. Prijzen station- nair. Varkens behoorlijke aanvoer, willige handel, priizen vast. Paarden aanvoer en hardel onbetekenend. ROTTERDAM, 25 Oct. Vee. Aanvoer: 2005 totaal, 593 vette runderen, 207 vette kalveren, 20 nuchtere kalveren, 671 scha pen en lammeren, 493 varkens, 21 bokken Prijzen per kg.: vette koeien 76, 68 en 50 tot 56 cent, vette ossen 74, 67 en 5056 cent, vette kalveren 1.00, 90 en 7580 cent, varkens (levend gewicht) 64, 62 en 61 cent, schapen 55, 50 en 45 cent, lamme ren 65, 60 en 55 cent. Prijzen per stuk: schapen 3128--24, lammeren 2118 —16. Overzicht: vette koeien en ossen aan voer ruimer, handel traag, prijzen onver anderd, prima koe 80, os 78 cent, vette kalveren aanvoer iets korter, handel lui, prijzen als vorige week, prima kalf 1.10, schapen en lammeren aanvoer iets grooter, handel matig, prijzen iets hooger; varkens aanmerkelijk korter, handel vlot, prijzen hooger, een klein partijtje schapen voor export gekocht. DELFT, 23 Oct. Kaas. Aanvoer: 14 sta pels komijne kaas, prijs 5558 cent per kg. Handel kalm..

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8