OMGEVING MAANDAG 25 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANï TWEEDE BI AD - PAG. 7 ÜLLEGOM. Spaarregeling. Tot 1 Nov. is er nog ge legenheid tot aanmelding voor deelname aan de bekende spaarregeling van Minis ter Romme. Tot dusver hebben zich hier 45 personen opgegeven. Wij wijzen er de werkloozen op, dat zij zich met het aangeven moeten haas ten, daar per 1 Nov. de gelegenheid daar toe eindigt. Aanbesteding. Door den architect J. Mulder Hzn. te Bloemendaal werd in ho tel Sistermans aanbesteed het bouwen van 8 landhuizen aan de Van den Endelaan. De uitslag was als volgt: C. Opdam en P. Boudewijn, Haarlem 34833, A. J. Kra nenburg, Delft 37150, J. v. d. Wal, Zand- voort ƒ38127, A. Lassink, Bloemendaal ƒ38305, E. Schuit, Hillegom 38371, T. Brake en Holwe, Lichtenvoorde ƒ38430, N.V. Bouwbedr. Ruinoord, Den Haag 38437, Gebrs. Verloop, Katwijk aan Zee 38500, C. v. Dijk en Zn, Nieuwveen 38930 Gebrs. J. P. en J. Sanders, Santpoort ƒ39000, G. en J. Broertjes, Heemstede ƒ39100, J. v. d. Putten, Haarlem 39473, H. Marseille, Lisse ƒ39500, C. J. Janssen, Hillegom ƒ40406, J. F. J. Jansenn, Nieuw- Vennep 40750, Fa. Blanke, Bussum 40840 Ch. Diepers, Bussum 41150, Fa. Veenman en Vink, Hillegom ƒ41150, Fa. de Groot en Galkers, Hillegom 41169, Gebrs. de Bree, Bussum ƒ41655, Fa. Daudey en Co., Lisse ƒ41685, Fa. Bregge en Boeree, Nieuwveen ƒ41704, Fa. Cupido, IJmuiden ƒ41740, A. J. Seysener, Hillegom 41891, W. van Heyst,-Velsen ƒ41900, H. Barten, Amers foort 42100, Fa. de Boer en Dekker, Wor- merveer 42274,v H. Th. Vinke, Kampen ƒ42333, Van Halewijn en Zn., Lekkerkerk 42877, D. Koomen, Santpoort ƒ43085, F. Fian, Lekkerkerk 43432, J. Bontenbal, Zevenhpizen 43544, H. M. Koning, Sant poort 44200, H. Bakker, Giesendam ƒ44900, H. de Jong, Ouderkerk a d. IJssel 47028. De gunning volgt later. Handels-, kantoor- en winkelbedienden. De afd. Hillegom van den Ned. R.-K. Bond van H. K. W. „St. Franciscus v. Assisië" hield een ledenvergadering in „Flora". Tot bestuursleden werden geko zen mej. C. Leegwater en de heer L. Langeveld, tot voorzitter de heer C. W. v. Dam. Bij de rondvraag werd de R. I. V. I. B. ter sprake gebracht. Medegedeeld werd, dat deze vereeniging oorspronkelijk op gericht ter behartiging van de handelsbe langen harer leden zich thans ook be weegt op sociaal-economisch gebied. Ook kantoorbedienden kunnen als lid toetre den. Een der aanwezigen bestreed dit laat ste en ontkende ook het sociale karakter van de R. I. V. I. B. De voorziter waar schuwde voor te hooge verwachtingen van een vereeniging, welke ieder landelijk ver band mist. Hierna sluiting. HOOGMADE. Tuinbouwcursus. Het tweede gedeelte van den wintercursussen, nl. de tuinbouw cursus werd jl. Vrijdag geopend, in tegen woordigheid van den geestelijk-adviseur van den L. T. B., den voorzitter, den secre taris en het lid der commissie van toe zicht, benevens de leeraren v. d. Hoek en de Jongh. De voorzitter sprak de aanwezigen een kort woord toe en sprak er zijn voldoening over uit, dat deze tuinbouwcursus door gang heeft kunnen vinden. De samenstel ling heeft het Bestuur wel wat hoofdbre kens gekost, doch de moeite is er ruim schoots door beloond geworden. Voor en kele Leidenaars, die ambitie hadden gehad voor het volgen van een tuinbouwcursus was de gelegenheid geopend, mede de les sen te volgen. Wellicht werd de „groote" afstand (6 km.) een onoverkomenlijke hin derpaal. Met den wensch, dat de cursus moge slagen opende de Voorzitter de eerste les- avond. De G. A. prees de voortvarendheid van het L. T. B.-bestuur, dat de noodzakelijk heid van het geven van theoretisch ondèr- wijs aanvoelde. Spr. vond het een opmer kelijk verschijnsel, dat juist de congrega- nisten zich bijna allen voor het volgen van de cursussen hadden opgegeven. Aan het groote nut van het ontvangen van on derwijs behoeft niet getwijfeld te worden. Indien alle lessen trouw worden gevolgd, de leerlingen steeds op tijd zijn en men tot het einde volhoudt, dan verv/acht spr. goede gevolgen van dit onderwijs. De heer v. d. Hoek, hoofd van den cur sus uitte een woord van dank voor het vertrouwen dat gesteld werd in hem en den heer de Jongh. De entree was hem, die gewend was aan een aan de eischen van den tijd aangepast schoolgebouw, even tegengevallen, doch deze tegenvaller hoop te hij te nivelleeren in den ijver der leer lingen. Spr. gaf enkele practische wenken aan de cursisten, waaruit bleek, dat het onderwijs niet direct gemakkelijk was, maar een groot uithoudingsvermogen ver- eischt. Na deze toespraken werd met het geven der lessen begonnen. KATWIJK. Geboren: Pieter z. v. T. Guyt en T. J. de Graaf. Kees z. v. P. Freke en W. van Duyvenvoorde. Gerrit Albertus z. v. J. Minnee en A. Siderius. Anna d. v. D. v. d. Oever en A. van Rijn. Maartje d. v. J. v. Beelen en A. de Best, Matthijs z. v. J. v. d. Linden en G. v. d. Ooever. Ondertrouwd. D. Kruyt en M. Hoek G. H. Brouwer en A. v. d. Plas. B. Guyt en M. Hellenberg. Getrouwd: G. Pluimgraaf en S. Hel lenberg. W. Hellenberg en J. Valk. M. de Vreugd en A. van der Plas. K. van Beelen en Nic. Hoek. LISSE. Het 3e Lustrum der St. Josephs-gezellen- vereeniging. Zaterdag 23 October was het 15 jaar geleden dat in de parochie van de H. Agatha op initiatief van pastoor H. J. Thomann de St. Josephs-gezell en vereeni ging werd opgericht. Voor dien kenden we hier de St. Augustinusvereeniging, waar de jongens van boven de 17 jaar, die het Patronaat hadden verlaten wer den ondergebracht. Onmiddellijk traden deze jongens, een 40-tal, tot de Gezellen- vereeniging toe. Onnoodig te zeggen, dat de Gezellen- vereeniging, zooals het met de meeste nieuwigheden gaat, haar ups en downs heeft gekend, doch thans mag zij zich on der de geestelijke leiding van kapelaan W. Egberts in een zeer bloeienden toestand verheugen en telt zij ruim 100 leden, ter wijl een 30-tal adspiranten dezen avond geïnstalleerd zullen worden. Dat dit 3e Lustrum feestelijk wordt herdacht is begrijpelijk. Het is zoo onge veer de geheele week feest. De feestweek is gisteravond begonnen met een feeste lijke bijeenkomst, waarin het derde lus trum werd herdacht. Voor dezen officieelen avond was als spreker genoodigd de Centraal Praeses, Rector Drost. Het K.J C.-.gebouw was voor deze gelegenheid feestelijk versierd, terwijl het mooie vaandel tusschen groen en bloemen prijkte. De avond werd bij gewoond door burgemeester van Wijn bergen met zijn echtgenoote, de besturen der sociale organisaties, de oud-Senioren, Chr. v. d. Eist en B. Ransdorp, den Raad van Bestuur en kapelaan Deroo. De vice- praeses, kapelaan Egberts, opende met den Kolpingsgroet en heette allen wel kom. Het woord was daarna aan Rector Drost om het program van Vader Kolping uiteen te zetten. In 15 jaren is in deze vereeniging, aldus spr., den grondslag gelegd voor honderden katholieke gezin nen. Dit werk zal over 40, over 100 jaar vruchten dragen, het zal vruchten dragen voor de eeuwigheid. We moeten ons bij dit feest niet blind sl-jfen op de 100 le den, doch wij moeten bedenken dat over 30 jaar zij de katholieke gemeente zullen vormen. Zoo de mannen zijn, zoo zijn de gezinnen, laten we dat toch begrijpen. Dan eerst zullen we beseffen wat de toe komst ons kan brengen door deze 100 jonge mannen. Omdat onze voorouders ten tijde der hervorming het geloof heb ben bewaard, telt Nederland thans 3.000.000 katholieken! Dat wij nu katho- tiek zijn danken we aan onze voor ouders, die in den strijd hun geloof heb ben bewaard. Begrijpt ge nu wat er af hangt van de opvoeding van onze jonge mannen? Zoo ooit, dan leven we nu in een tijd, dat we jonge mannen moeten hebben die sterk zijn in hun geloof. Im mers wij leven in een tijd. dat duizenden zich inspannen in den strijd tegen God! Deze strijd is nu op zijn hoogste hoogte. Het geloof moet heel ons leven dordrin- gen en bezielen en dat is de verwezenlij king van ons Kolpingsprogram, zooals spr. nader uitwerkte. We moeten jonge mannen hebben met dat bewuste geloof, zooals Paulus ons dat leert. Wij moeten de leer van Christus doen uitstralen op aarde. Ook moeten de jonge mannen lee- ren het beroep te beschouwen als een roeping ter eere Gods. Wees God dank baar, dat ge in uw parochie hebt een ge- zellenvereeniging. Maar steunt dan ook finantieel het Katholieke jeugdwerk! Wanneer we geen jeugdvereeniging heb ben dan kunnen we ook onze Katholieke scholen wel afbreken. Geld geven aan het jeugdwerk is veel beter, dan geld ge ven voor de sieraden der Kerk. Als over 100 jaar Lisse nog goed Katholiek is dan is dit te danken aan de prachtige Gezel len vereeniging. Een dankbaar applaus volgde op deze mooie rede. De vice-praeses dankte Rec tor Drost en hij constateerde, dat na deze mooie rede iedereen ervan overtuigd zal zijn, dat de gezellenvereeniging voor de toekomst noodig is. Vervolgens wees spr. op het feit, dat twee leden van den Raad van Bestuur, de heeren W. Verdegaal en C. v. d. Berg, mede-jubileeren. Beiden werd uit erkentelijkheid voor hun moei te en ijver een souvenir aangeboden. Na dat de vice-praeses had medegedeeld, dat men bij het verlaten der zaal een kleine bijdrage op de schaal kan deponeeren tot dekking der kosten, trad. een spreekkoor op, welks voordracht betrekking had op de werkloosheid en hoe het evenwicht weer moet worden hersteld in de maat schappij. De vice-praeses vroeg hierna de be langstelling van hedenavond van de ouders van een 30-tal nieuwe leden, die zullen worden geïnstalleerd. Tenslotte werd door allen het Vlagge- lied gezongen. R.K. V. V. Lisse. De R.-K. Voetbal vereniging „Lisse" hield Vrijdagavond in het gebouw van den Volksbond haar alge- meene jaarvergadering, onder voorzitter schap van den heer J. C. de Haan. Uit het financieel jaarverslag van den penning meester bleek, dat ontvangen was 1434.99 en uitgegeven een bedrag van f 1393.37, alzoo een batig saldo van 41.62. Tot le den van de kascommissie werden benoemd de heeren W. Slootbeek, J. Boekei en C. Paardekooper. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in het seizoen 1936-1937 6 se nioren-elftallen en 1 junioren-elftal aan de competitie hebben deelgenomen. Het aan tal donateurs is gelukkig groot, hetgeen de vereeniging goed "ooruit helpt, waar voor het bestuur hen erkentelijk is. De re sultaten waren goed en 3 elftallen behaal den het kampioenschap. Thans volgde bestuursverkiezing. Aftre- VEENSCHE TUINDERS BIJEEN Komt er nooit geen hulp opdagen? Wegens de nijpende nood, welke momen teel heerscht in de Veenstreek, werd een belangrijke bijeenkomst gehouden in het Parochiehuis onder auspiciën van het kring- bestuur van den L.T.B., waarbij tegenwoor dig waren de algemeen geestelijk Adviseur, prof. Cleophas, de secretaris, ir. Ausems, de afdeelingen Roelofarendsveen, Kwakel, Noorden en Ter Aar, voorts deputaties van de drie veilingen, welke de verkoop ver zorgen van de geteelde tuinbouwproducten in deze omgeving, n.l. Roelofarendsveen, Ter Aar en Vinkeveen. Tegen half acht opent de voorz., de heer C. Huigsloot, de bijeenkomst met den Chr. grost en roept allen een hartelijk welkom toe. Voor de zooveelste maal, aldus spr., zijn wij hier bijeen om de onvoldoende steun te bespreken, die de veenstreek ge niet voor haar gekweekte producten. Dat deze actie zoo vroeg wordt ingeluid, vindt z'n oorzaak' in de tweede uitkeering welke voor ons zoo laag is geweest, dat men ge neigd is te zeggen: „het middel is nog er ger dan de kwaal". Bij deze tweede uitkeering mocht deze streek een bedrag uitbetalen van ongeveer 3300 gulden, verdeeld over drie veilingen met een ledental van even duizsnd. Het is dus geen wonder dat er meer ontevredenheid dan tevre denheid wordt gewekt met een derge lijke toeslag, niet alleen voor de tuin ders, doch eveneens voor den Midden stand, die bij iedere hulp in niet gerin ge mate is geinteresseerd. Wy hebben daarom gemeend, zegt de voorz., deze bijeenkomst te moeten beleg gen en naar middelen te zoeken om meer teleurstellingen te voorkomen, want, in dien wordt, afgewacht hoe de uitkeeringen zullen verloopen, vischt de Veenstreek on getwijfeld achter het net. Na dit inleidend woord werden terstond de besprekingen geopend en schilderden verschillende afgevaardigden de ontzagge lijke nood, die thans bestaat in de vele ge zinnen; men vroeg zich af of dit nu het resultaat is van een Christelijke Regeering. waarvoor zoo gewerkt is tijdens de verkie zingen om deze te verkrijgen. Mocht deze omgeving alom bekend staan voor haar diep godsdienstig leven, wars zijn van alles wat leidt tot verbrok keling op politiek gebied, nu, helaas, ge dreven door de schrijnende armoede, kwa men uitroepingen naar voren, die een spoedige versplintering beoogden. Is het wonder? Wij, die uiteraard nauw betrokken zijn bij den tuinbouw, volgen dikwijls de be sprekingen, welke herhaalde malen uitslui tend gericht zijn op hulp aan de tuinders. Als de leden verwijten slingeren naar de plaatselijke besturen van de organisaties, dat deze niet voldoende werken, ja dan is het voor de leidende figuren om moede loos te worden. De vergadering legde dan ook eenparig de verklaring af. dat de plaats el ij ke besturen vanaf heden geenerlei ver antwoording willen dragen. Dit was geen opwelling, geen luchten van op gekropte gemoederen, neen, dit was een verklaring na langdurig overleg. Vervolgens werd geruimen tijd gedis cussieerd tot welke daden men zou komen en werd als wenschelijk genoemd een soortgelijke regeling als voor den kleinen boer. Anderen daarentegen vonden dit geen ideale oplossing, vreezende, dat een groote dend waren de heeren Nic. Mens, J. Lan- gelaan en C. Lambco. Ingekomen was een candidatenlijst voor de heeren J. Langelaan, C. Lamboo, J. Slootbeek, G. van Beek e» Nic. Mens. Na stemming werden met meer derheid van stemmen herkozen de heeren J. Langelaan en C. Lamboo en gekozen de heer J. Slootbeek. De voorzitter dankte den heer Nic. Mens namens de vereeniging voor al hetgeen hij als bestuurslid en lid der vereeniging heeft gedaan. Medegedeeld werd, dat de vereeniging Lisse zal deelnemen aan de Missie-actie. Hiervoor wordt van de leden, die geheel ke week een cent contributie meer geheven, vrij zijn om al dan niet deel te nemen, el- ten bate van deze Missie-actie. Spreker vertrouwde, dat vele leden zullen deelne men. Hierna sluiting. DE KWAKEL. „St. Deus Dedit". Onder voorzitter schap van den heer W. Vermeij vergader de Vrijdagavond deze vereeniging. Aan wezig waren 32 leden, voorwaar een uit stekende opkomst. Na een woord van wel kom aan de leden richtte zich de voorzit ter voornamelijk tot den nieuwen geeste lijke adviseur, wien hij vroeg op zijn hulp en steun te mogen rekenen in het vereenigingsleven. De notulen werden goedgekeurd. De extra B-steun werd in den breede besproke.i. Tenslotte werd een lijst opge maakt van hen, die voor dezen steun in aanmerking kwamen. Deze lijst zou bij B. en W. worden ingezonden. Vervolgens werd nog het 10-jarig be staan der vereeniging besproken. Een feestelijke viering op sobere schaal is wel gewenscht. Daarna spoorde de G. A. allen aan, vooral in dagen van werkloosheid 's mor gens de H. Mis te komen bijwonen. Met een nieuw insigne op de jas gingen allen na sluiting met den Chr. groet, naar huis. categorie er naast zou vallen. Doch mocht deze regeling een lapmiddel zijn, dan zal de organisatie voorshands pleiten voor een ruimere toepassing. Pro. Cleophas deed de toezegging, audiën tie aan te zullen vragen bij den Minister van Sociale Zaken. Gehoord hebbende de dringende behoefte aan noodzakelijke le vensonderhoud, zal het Hoofdbestuur niet schromen om via Binnenlandsche Zaken de gemeenten te wijzen op haar plicht. Dan kwam het huidige steunstelsel aan de orde, wat een spoedige herziening be slist noodzakelijk maakt, wil de Veenstreek ontvangen wat haar rechtens de productie prijs toekomt. Wordt b.v. het artikel peulen genomen, waarvan de productieprijs bedraagt per 10 K.G. 1.70. De gemiddelde doorsnee- prijs was hier een jruime gulden, in het tijdvak dat de Minister steun gaf echter slechts zevenitg cent, en voor steun ont vangt men vijf cent per zak, 10 K.G. Hier uit zou geconcludeerd kunnen worden, dat de richtprijs, waarnaar de steun berekend wordt, precies een gulden beneden onze productiekosten ligt. In tegenstelling met het Westland kon men andere jaren zien, dat de druiven gesteund werden tot 90 pet. van den kostprijs. Hier amper d helft. Als een groote fout stelde de vergadering vast, dat de Groenten- en Fruitcentrale eerstens geen rekening houdt met de kas-peulen en koude grond-peulen, met gevolg een totale scheeve voorstelling van de middenprij- zen, zoo ook met k as-snijboon en en kou de grond-snijboonen; tweedens onze pro: ductieprijzen zijn hier veel hooger dan el ders, het betreft immers een intei.sieve cul tuur. Daarom werd met alle klem aangedron gen bij de betrokken autoriteiten stappen te doen, de richprijzen te toetsen aan de werkel ij ke productie kosten. Ook zullen er geen middelen onbeproefd worden gelaten om uit deze streek een vertegenwoordiger te krijgen in die colle ges, welke tot taak hebben den Minister van advies te dienen inzake de uitvoering van de tuinbouwsteunwet. Wat kan een Westlander uitmaken hoe en welke kosten noodig zijn voor de peulen, doperwten, snijboonen en augurken? Het toestaan aan de landbouwers voor de volle honderd procent tot het oogsten van velderwten werd ten zereste afge keurd. De fabrieken nemeT onze erwtjes om er reclame mee te maken, het gros zijn velderwten. De landbouw kan en mag alles doen, hun steunbedragen reiken veel ver der dan die van den tuinbouw. De verga dering kon de reden van deze achterstel ling niet achterhalen. Ten slotte werd besloten alle pogingen in het werk te stellen om een extra-steun- uitkeering te vekrijgen, zooals tot twee maal toe is geschied in Kennemerland, en zoodra de derde uitkeerin^, is afgekomen die volgens sommigen niet lang zal uit blijven dan aan de slag. Men zou al reeds eerder in heftigen opstand zijn ge komen, aldus redeneerden enkele aanwe zigen, als wij nagaan wat ieder jaar ge vochten moet worden voor ons bestaan, een gewoon menschwaardig bestaan, terwijl de kweekers in het Westland toeslag hebben gehad op een product, daar zij door de goe de opbrengst niets op hadden verwacht. Dit kon hier nooit worden gezegd. By de rondvraag werd het betreurd, dat ons ijverig Kamerlid M. F. v. d. Weyden niet was uitgenoodigd voor de vergade ring. Algemeene instemming van het voor stel om den heer v. d. Weyden excuus aan te bieden en hem hulde te brengen voor de wijze, waarop hen strijdt voor de tuinders met tevens het verzoek onze actie te steu nen. Hierna ging de voorz. over tot sluiting, daarbij den wensch uitsprekende, dat re sultaat van de gevoerde besprekingen niet lang moge uitblijven. NIEUWVEEN. Zwemvereeniging „De Verbetering". De vereeniging hield haar jaarvergadering in het Vereenigingsgebouw. Na opening volgt behandeling der ingekomen stukken, waaronder als voornaamste van B. en W. van Ter Aar, dat slechts tot 1 Mei 1938 vergunning voor het zwembad wordt ver leend. Hierin worden verschillende pun ten genoemd om voor een blijvende ver gunning in aanmerking te komen. Het be stuur zal trachten zoo veel als mogelijk is aan deze eischen te voldoen. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat het ledental 63 minder is dan vorig jaar en nu staat op 212. De rekening van den penningm. sloot met een batig sal do van 11.63. Door de commissie tot nazien der boeken werd alles in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing zijn de aftre denden mej. A. de Bleker, de heeren dr. B. Nout, J. J. Hoogervorst en D. v. Harten, herkozen. Na rondvraag volgt sluiting. OEGSTGEEST. Uitvoering. In het vereenigingsge bouw „St. Wilylibrord" gaven de leden der St. Joseph Gezellenvereeniging, in samen werking met de Maria-Congregaties, een uitvoering, die uitstekend is geslaagd en goed was bezocht. Kapelaan Sanders opende met een kort doch kernachtig speechje de avond, waar in hij de -bedoeling van deze uitvoering nl. propaganda voor de jeugdorganisaties, uiteenzette. Voorts wees spr. op den ge vaarvollen tijd in de moeilijke jaren. Steun kan men vinden in zijn organisatie, waarom spr. tot aansluiting bij de Gezel len aanspoorde. Het woord was daarna aan een samen gesteld tooneelclubje, dat onder leiding van den heer Quint opvoerde het tooneel- spel in drie bedrijven „Grens-incidenten". Het stuk speelt zich af in een klein dorpje aan de grens in de gelagkamer van het dorps-logement. Het is een stuk met interessante verwikkelingen, komische si tuaties en lachlust-prikkelende gezegden. Over de opvoering moeten wij eerlijk ge tuigen, dat zij in Vergelijking met de vori ge een belangrijke stap naar voren betee- kent. Het stuk werd met veel animo ge speeld. Er zijn gisterenavond personen voor het voetlicht geweest, die een groote dosis gemak van beweging hebben en door hun goed aanvoelen tot nog grootere praesta- ties in staat zijn. Vermelden wij nog, dat het publiek over het gebodene zeer tevreden was. Dit ge tuigde het langdurig applaus na ieder be drijf. We zouden zeer onvolledig zijn in dien wij niet lof brachten aan den heer Quint, die niet alleen als regisseur zijn krachten aan de opvoering heeft gegeven, doch ook nog een zeer moeilijke rol op uitnemende wijze vervulde. Kapelaan Sanders was voorzeker de tolk der aanwezigen, toen hij aan het einde den heer Quint en verder alle spelers en speel sters hartelijk dank bracht. Voldaan ging men toen huiswaarts en zeker wel in de hoop, dat het clubje de zen winter nogmaals een uitvoering zou organiseeren. RIJNSBURG. Tegen aansluiting bij de Zuivelcentrale. Het Ministerieel Besluit, waarbij de ge meente Rijnsburg aangesloten moet blij ven bij de Zuivelcentrale, heeft onder de melkventers en veehouders hier ter plaat se groote ontstemming verwekt. Om tot gemeenschappelijke actie te ko men is tegen de volgende week een sa menkomst belegd, waar ook vertegen woordigers van de Zuivelcentrale aanwe zig zullen zijn. VOORSCHOTEN. Steunverleening aan Kleine boeren. Op 1 November a.s. wordt in deze ge meente ingevoerd de regeling, betreffende steunverleening aan kleine boeren. Zij, die voor steun ingevolge deze regeling in aanmerking wenschen te komen, moeten zich daartoe zoo spoedig mogelijk, in elk geval vóór 1 November a.s. aanmelden ter gemeentesecretarie, waar tevens de noodige inlichtingen worden verstrekt. WASSENAAR. Diamanten huwelijksfeest. Op 28 October a.s. zal het echtpaar G. van RoodenBalfoort wonende van Zuy- len van Neijeveltstraat 309 alhier den dag te herdenken, waarop zij vóór 60 jaar in den acht werden verbonden. Gerardus van Rooden is 24 April 1854 te Voorscho ten geboren. Zijn vrouw, Engelberta Mar- garetha Balfoort op 7 Februari 1851 te Voorburg. WARMOND. Volksbond. Onder voorziterschap van den heer J. Hogeboom hield de Volksbond een algemeene vergadering in hotel „De Stad Rome" welke druk bezocht was. De voorzitter deelde mede, dat hij door fami lieomstandigheden tot zijn leedwezen niet in staat is geweest de studiedagen te Voor hout bij te wonen en waar geen plaatsver vanger was aangewezen ,is Warmond niet in Voorhout vertegenwoordigd geweest. Vervolgens deelde spreker mede, dat de heer Keyzer had medegedeeld te bedan ken als secretaris der vereeniging. De mo tieven, die hem tot deze ontslagname heb ben geleid, moeten wij, aldus spreker, eer biedigen. Namens het geheele bestuur bracht hij den heer Keyzer dank voor het zeer vele werk wat hij gedurende zijn se cretariaat voor de vereeniging heeft ver richt De heer Keyzer was iemand, aldus spreker, waarop men rekenen kon en zijn opvolger zal een zeer moeilijke taak heb ben wil hij den heer Keyzer ons doen ver geten. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de vereeniging een ba tig saldo te boeken had evenals de zieken kas. Overgegaan werd tot bestuursverkie zing. Door het bestuur waren candidaat ge steld de heeren C. van Kempen en W- de Dunne. Na gehouden stemming bleek, dat de heer van Kempen was gekozen. Over gegaan werd tot bespreking van het win- terprogramma. Besloten werd op 14 No vember a.s. een feestuitvoering te geven waaraan de afdeeling tooneel zal medewer ken Op 16 November zal de heer Ange- nent komen spreken over het onderwerp „Collectieve Arbeidersovereenkomsten", terwijl op 17 Deecmber de geestelijk ad viseur een lezing zal houden over „Bescha ving en Cultuur". De gebruikelijke rond vraag bracht weer verschillende verlangens naar voren Verzocht werd hij het bestuur der gemeente stappen te doen teneinde de wachttijd voor werkloozen ongedaan te ma ken, althans tot een minimum te beperken. Gewezen werd op het in het leven geroe pen comité voor voeding van schoolkinde ren. Verzocht werd, dat zij die iets te mis sen hadden, die aan het bestuur zouden mededeelen. ZILK. Tooneel. Door de „Gezellenspe- lers", afdeeling van de St. Joseph-gezel- len werd gisteravond in het parochiehuis opgevoerd het bekende tooneelstuk „Vlam mende Vleugels". Er was alleen toegang voor genoodigden Het stuk werd op waarlijk fraaie wijze op gevoerd door onze jongens. Hun komt in deze alle eer toe. Het stuk werd door onze jongens wer kelijk heel goed gespeeld. Aan den vice- praeses, kapelaan Tuijp, en de spelers alle lof! „Vlammende Vleugels" is een mooi aan grijpend tooneelstuk; de vertolking door de ,.Gezellenspelers" deed aan de goede kwaliteiten van het stuk recht wederva ren. Het is een moeilijke opdracht geweest voor de „Gezellenspelers", doch zij hebben zich kranig van deze opdracht gekweten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7