30-JARIG JUBILEUM VAN DE KON. NED. VER. V. LUCHTVAART. De avontuurlijke opdracht 3)e £öld^cHe6ou4am Jan Zeegers (rechts), winnaar van den door de Haagsche «thletiekvereeniging «Trekvogels» georganiseerde» veldloop, tijdens het nemen van een hindernis In het Feyenoord-stadion te Rotterdam werd Zondag de voetbalwedstrijd Feyenoord Stormvogels gespeeld, welke in een 3-2 overwinning voor de Rotterdammers eindigde. Een snapshot voor het doel van Stormvoge's De Kon Ned Ver. v. Luchtvaart vierde Zaterdag haar 30-jarig bestaan. Een toto tijdens de reünie op het vliegveld Ypenburg, waarop talrijke autoriteiten op luchtvaartgebied aanwezig waren De Pooische gezant, Z. Exc W. Babinski, heeit Zaterdag te Seheveningen De president van Turkije. Kemal Ataturk, heelt persoonlijk de hertstmanoeuvres het Poolsch Zeemanshuis oiticieel geopend. Tijdens de openingsrede van den van het Turksche leger in de omgeving van Smyrna bijgewoond. De presi- gezant dent bestudeert de staikaart Met de IJmuider treiter Y 115 arri veerde Zondagavond te IJmuiden de bemanning van het op de Noordzee vergane Noorsche m.s. «Aarssen». De aankomst van de geredde bemaning Hooiamgenieur C Biemond. d*e ernstig in aanmerking komt voor de benoeming tot directeur van de Gemeentewater leidingen te Amsterdam FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 14) Lindsay volgde den bediende naar zijn kamer. De marmeren staatsietrap voerde naar de eerste verdieping, waar de voor naamste vertrekken waren gelegen. Hij zette zijn tocht voort in de lift, die hem naar de derde étage bracht en ontdekte, dat hem een paar ruime, behagelijke ka mers waren toegewezen; zit-, slaap- en badkamer. De vensters hadden uitzicht op wat eens een binnenplaats moest zijn ge weest. De ruimte was thans ter hoogte van de tweede verdieping overdekt met ondoorschijnende glastegels, die niets ont hulden van hetgeen zich er onder bevond. Het huis lag in een vierkant om de vier zij den van deze met glas bedekte binnen plaats. Lindsay dacht bij zichzelf, dat het wel een poosje zou duren eer hij den weg leerde in dit labyrinth. Toen gingen zijn gedachten terug naar Restow. Hij had de vuurproef doorstaan, zelfs toen Restow's machtige hand hem bij den schouder gegrepen en naar zich toe gekeerd had. Die kerel had de kracht van een stier! Hij zou een gevaarlijke vijand zijn, maar in geen geval vervelend.... Neen, saai zou het leven onder Restow's dak niet worden. Lindsay wendde zich met een lach van het venster af. HOOFDSTUK X. Het was niet de bedoeling, hoorde Lind say, dat hij met Restow at; zijn maaltijden zouden hem op zijn zitkamer worden ge bracht. Het was een opluchting voor hem, maar hij vroeg zich af, hoe Froth dat zou zijn bevallen. Die was nooit erg dol ge weest op zijn eigen gezelschap.... Toen hij klaar was met zijn diner, vroeg hij den weg naar de bibliotheek. De lift bracht hem in de groen marmeren hall, hij sloeg een gang aan zijn rechterhand in en door een pompeuse, met beeldhouwwerk versierde deur, kwam h(j in een stille zaal met meer boeken, dan hij ooit in een par ticuliere woning bijeen had gezien. Een minuut of tien had hij langs de kanten gedwaald, hier en daar een boek van afnemend en het inziend, toen een scha duw gleed over de bladzijde, die hij juist omsloeg. Hij keek over zijn schouder en stond van aangezicht tot aangezicht met een mageren man in een kaal 'wan pak. Hij was lang en met zijn lange, dunne ge stalte en de naar voren gebogen rug, waar door zijn hoofd zoo vlak bij was, deed hij Lindsay onweerstaanbaar denken aan een roofvogel. De man moest sluipend, zijn bin nengekomen Lindsay had niets van zfjn nadering gemerkt. Hij was blij, dat hel boek, dat hij in de hand hield er een was, waarmee ook Froth had kunnen aangetrof fen worden Hij deed een stap achteruit, een gevoel van aan afkeer grenzende ergernis terug dringend en zei: Mr. Drayton.... De man maakte een lichte hoofdbewe ging. Hij had onverzorgd grijs haar en fletse oogen. Zijn rechter wijsvinger zat vol inkt en was bruin van de nicotine. Lindsay dwong zich tot een lach. Mr. Restow heeft mij aangeraden hier de gapingen in mijn algemeene ontwik keling aan te vullen. Drayton gluurde door half-toegeknepen oogen. Nu leek hij nog meer op een roof vogel ook door zijn spichtigen, beweeglij ken nek, met een krans van grijze haren er overheen hangend alsof het veeren waren. Hij begon een wandeling door het ruime vertrek. Nu, daar hebt u dan volop gelegenheid voor, zei hij. En daarop, met dezelfde klanklooze stem: Bent u weer heele- maal heen over de gevolgen van het on geval? Lindsay's hart klopte heftig. Kende Dray ton Froth? Had hij Drayton moeten ken nen. Had hij laten blijken, dat hij hem niet kende? Hij was er niet zeker van. O, ja, dank u, antwoordde hij Drayton sprak weer. Een wanhopig naargeestige kerel. Het was een zenuwschok.... Ja, min of meer wel. Drayton's vingers bewogen langs een rij boeken. Zijn nagels waren niet al te schoon. Een zenuwschok een angstaanval. Het zou niet goed zijn, er nog een te krij gen Wat bedoelde de kerel met die opmer king? Zinspeelde hij ergens op? Lindsay haalde een kostbaar ingebonden Shake- speare-deel uit de kast en opende het. Och het had eigenlijk niet veel te be- teekenen. Je kunt nooit weten, hoe een zenuw schok iemand aanpakt, klonk Drayton's stroeve, krakende stem. Het moet je tot voorzichtigheid aanmanen voor een vol genden keer. Lindsay klapte het omslag van het boek dicht. Als achter deze eigenaardige uit latingen van mr. Drayton een diepe zin verborgen lag, moest Froth daar ongetwij feld met teekenen van zenuwachtigheid op reageeren. Het plotselinge dichtslaan van het boek, kon als zoo'n teeken gelden. Voor een volgenden keer, herhaalde Drayton. Lindsay's handen frommelden aan het boek. Er was geen twijfel aan, of Froth kreeg een waarschuwing. Eh ja, zei hij en hij constateerde tot zijn voldoening, dat zijn stem onvost was. Drayton, die was blijven stilstaan, her vatte zijn wandeling. Een goed geheugen is een waardevol bezit, verklaarde hij. O, zeker, mnmpelde Lindsay Het in teresseerde hem, wat Drayton verwachtte dat hij zich zou herinneren. Mr. Drayton wendde het hoofd om Lindsay had een gier precies zoo den kop zien omdraaien. Ten minste als men zich de juiste din gen herinnert, verduidelijkte de krakende stem. Ehnatuurlijk. Mr. Drayton liep verder. Het was dat voorovergebogen, magere bovenlijf, dat aan zijn loopen het karakter van sluipen gaf. Het is even gevaarlijk je te herinne ren wat je behoort te vergeten, als te ver geten, wat je je behoort te herinneren. Hij stopte bij een deel van den muur, dat een door boeken gemaskeerde deur bleek te zijn. Die draaide naar binnen open en gaf toegang tot een aangrenzende kamer, van de bibliotheek gescheiden door een doorgang, tegen welks wanden eveneens boekenplanken waren aangebracht. Lind say zag een hoek van een schrijftafel en een leeren stoel. Op den drempel wachtte Drayton even. Herinner je de verkeerde dingen niet, Fothering, vermaande hij en duwde de deur dicht. Lindsay staarde naar de ruggen der boe ken, die haar aan het oog onttrokken. Froth was ongetwijfeld doorzien.- Hij, als Froth, had een waarschuwing gekregen van Drayton. Er kwamen dingen, die hij zich niet moest herinneren, en dingen die hij niet vergeten moest. Hij zag het ge vaar als een gladde, smalle bergrand voor zich afgeteekend. Hij moest zich langs dien rand bewegen zonder naar een van beide zijden omlaag te storten. En hij moest zijn weg vinden in het duister. Wanneer en waar had Froth Drayton ontmoet? Had hij hem ontmoet? Lindsay dacht van wel. Fi.ch was uit Frankrijk naar Engeland overgestoken en direct op weg gegaan naar Rilbourne. Was dat zoo? Tijdens den rit naar Restow's landgoed was het ongeval hem overkomen. Dat stond in elk geval vast. Maar was hij op zijn doorreis in Londen gebleven? Was hy hier geweest? i (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5