Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MAANDAG 25 OCTOBER 1937 r>F. LE'DSCHE COURANT «sERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad der Gemeente Leiden bijeen onder voor zitterschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met ken nisgeving wethouder Splinter en de heer Dubbeldeman. Na afhandeling der Ingek. Stukken ia de agenda aan de orde. lo. Praeadvies op het verzoek van H. Teunissen om ontslag als onderwijzer aan de opleidingsschool voor U. L. O. aan de Drie Octoberstraat. Goedgekeurd. 2o. Praeadvies op het verzoek van dr. G. J. Fros om ontslag als keuringsveearts aan het Openbaar Slachthuis en bij den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. Goedgekeurd. 3o. Voorstel om den onderwijzer aan de o. 1. school aan de Vrouwenkerksteeg A. L. Boerstra over te plaatsen naar de op leidingsschool voor U. L. O. aan de Drie Octoberstraat. Goedgekeurd. 4o. Voorstel in zake het verhuren van het schoolgeb aw aan de Pieterskerkstraat No. 3 aan het genootschap „Kennis is Macht" te Leiden. Goedgekeurd. 5o. Voorstel inzeke het verkoopen van een gedeelte van de Witte Singelgracht, kadastraal bekend gemeente Leiden Sectie A No. 1195 (ged.), aan den Staat der Ne derlanden. De heer G o s 1 i n g a (A.R.) acht den prijs van 20 ct. per M2. wel wat aan den la gen kant. Spr. zal in verband met het doel zijn stem aan het voorstel echter niet ont houden. De heer Groeneveld (S.D.A.P.) heft bezwaren. De Singel is daar niet zoo breed, dat er een stuk vanaf kan worden geno men. Het wegnemen van de bochten acht spr. geenszins aanbevelenswaardig en als straks de singel moet worden verbreed, blijft er niet veel van de mooie Singel over. Wethouder Wilbrink (C.H.) verde digt het voorstel. Het wegnemen van de bochten acht spr. ook niet bewonderens waardig, maar het aesthetisch aanzien van den Witte Singel wordt door aanplemping van deze bocht z.i. niet geschaad. De heer Groeneveld (S.D.A.P.) zegt tenslotte, dat men toch voorzichtig moet zyn met het wijzigen van de Singelgrach ten. Daarna z. h. st. aangenomen. 6o. Voorstel tot het verkoopen van een strook grond aan den Wassenaarscheweg, deel uitmakende van de perceelen, ka dastraal bekend gemeente Leiden Sectie P Nis 1639 en 1640, aan P. J. van Hoeken, te Leiden. Goedgekeurd. 7o. Voorstel tot het intreken van het raadsbesluit van 21 Februari 1936, tot voor bereiding van een regeling met betrekking tot het vestigen van nieuwe winkelbedrij ven. Goedgekeurd. 8o. Voorstel tot het wijzigen van de ver ordening op het gebruik van het Openbaar Slachthuis te Leiden. Goedgekeurd. 9o. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende instructie voor het hoofd en het verder onderwijzend perso neel der school voor .buitengewoon lager onderwijs, verbonden aan het gesticht „Voorgeest". De heer Groeneveld (S D.A.P.) heeft bezwaar tegen het niet vaststaan van de toelage voor het hoofd voo»- onderwijs aan de leerling-verpleegsters. Bovendien, waar om moet juist het hoofd deze lessen ge ven? Art. 9 hoort z.i. niet in de instructie thuis. Wethouder Tepe (R.K.) geeft toe, dat strikt genomen deze bepaling niet per se thuis hoort in de instructie. Hier tegenover staat, dat deze school nu eenmaal een ge- stichtsschool is en daarom is aan het hoofd tevens de verplichting opgelegd om onder wijs te geven aan de leerling-verpleegsters. Dat is trouwens reeds jaren de gewoonte en het hoofd der school is de aangewezen persoon om dit onderwijs te geven. Het sa laris hoort in de instructie niet thuis, de vergoeding bedraagt 200.—. De heer Groeneveld (S.D.A.P.) heeft er bezwaar tegen, dat iemand, die reeds een volle betrekking heeft er nog een bij betrekking bij krijgt. In ieder geval wenscht spr. het artikel uit de instructie geschrapt te zien. De heer Goslinga (A.R) meent, dat het artikel wel degelijk in de instructie thuis hoort. Art. 9 wordt aangenomen met 24 tegen 9 stemmen. De heele verordening wordt z. h. st. aan genomen. Gemengd baden. lOo. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de zweminrichtingen en zwemgelegenheden, tevens praeadvies op het adres van de leiders en leidsters der R.-K. Jeugd- en Jongerenbeweging te Lei den inzake een verbod van gemengd ba den en zonnebaden. De heer Jongeleen (S.D.A.P.) heeft bezwaar tegen een verbod van gemengd zwemmen. De argumenten vóór een ver bod zijn volgens spr. niet overtuigend. Zwemmen is een goede en gezonde sport en in een gezond licnaam huist een gezonde geest. Spr. wil aannemen, dat de R.K. Jeugdbeweging de gevaren ernstig inziet, maar spr. haalt het betoog vrn den heer Vos aan, dat deze hield vóór het toestaan van gemengd zwemmen bij gelegenheid van het voorstel tot garantie aan net Sportfond- senbad, waarbij spr. zich geheel aansluit. Het zou misschien zin hebben, als het ge mengd zwemmen overal verboden was. Maar elders zyn de Katholieken niet zulke tegenstanders van gemengd zwemmen. Spr. wijst op Hilversum. In Amsterdam is men van een dergelijk verbod terug gekomen. In de badplaatsen aan de zee kan men ge mengd zwemmen, evenals in Oegstgeest. Wanneer er behoorlijk toezicht is, ziet spr. geen gevaar, wanneer men een verbod stelt, jaagt men de jeugd naar buiten, waar geen controle is. Men moet niet teveel reglementeeren, de toestanden in Leiden geven daartoe geen aanleiding. De heer v. Eek (S.D.A.P.) heeft ook be zwaren tegen het verbod van gemengd zwemmen. Het gaat hier niet alleen om hst gemengde zwemmen maar in 't.alge meen om de vraag, hoe men door dwang maatregelen het volk in het zedelijk gareel houdt. De argumenten acht spr. zwak. Het zwemmen is een sport van belang, vooral voor Nederland. Daarom moet men zoo wei nig mogelijk belemmerende bepalingen op werpen. Wanneer de ouders bezwaren te gen gemengd zwemmen hebben, kan daar aan tegemoet gekomen worden door op be paalde uren het gemengd zwemmen te ver bieden. Spr. ontkent niet, dat er gevaren aan verbonden zijn, maar de vraag is, hoe men daartegen moet optreden. Die geva ren acht spr. niet zóó groot; de instelling, die de zwemgelegenheid beheert, zal er wel voor waken, dat er niets gebeurt. De menschen moet men niet door dwangmaat regelen maar door voorbeeld en opvoeding zedelijker maken. De opvoeding van het jonge geslacht zal het beste slagen, wanneer wij het verkeer der sexen natuurlijk houden en de jongens en meisjes niet op onnatuurlijke wijze uit elkander houden. Spr. zou een proef wil len nemen. Gebeurt er iets ongeoorloofds dan is spr. bereid tot een verbodsbepaling. (Wordt vervolgd). VOORDRACHTEN PROF. CLEOPHAS. In aansluiting op ons oericht in het num mer van Zaterdagavond deelen wij mede aat toegangskaarten vooi de 3 voordrach ten van Prof. Cleophas over de encycliek „Casti Coui.ubil" behalve aan het secre tariaat Heerer.singel 2a ook te verkrijgen zijn bij dei. heer Welling N. Rijn 58. De deelname is groot en stemt tot vol doening. Dat alsnog velen en vooral jong gehuwden en verloofden zich van deelname verzekeren. UITVOERING ST.-JOSEPH-GEZELLEN- VEREENIGING. In den Leidschen Schouwburg. De viering van het feest van het 50ste Stichtingsjaar der St. Joesph-Gezellen- Vereeniging is nog altijd niet voorbij. Er is reeds danig feest gevierd en het 50ste Stichtingsjaar is reeds glorierijk her dacht o.a. door de grootsche bijeenkomst op den Burcht in Juli. Nu is de tooneelclub „Adolf Kolping" aan de beurt. Zij heeft twee tooneelavonden georganiseerd, waarvan de eerste gisteren plaats vond en de tweede op Dinsdag a.s. zal plaats vinden. Beide avonden worden gegeven in den Leidschen Schouwburg, een bewijs, dat de St. Joseph Gezellen hel hooger op zoeken en dat de tooneelclub „Adolf Kolping" heel wat aandurft. Gisteravond opende de vice-praeses, ka pelaan Schrama, den avond met een kort begroetingswoord. Hij herinnerde aan de feestelijkheden, welke reeds in dit jaar hadden plaats ge had De serie is thans bijna ten einde. Na de tweede opvoering zal het slot van de herdenking z\jn een hulde aan de dooden Op 7 November om 9 uur zal er een H. Mis zijn in de St. Lodewijkskerk voor de zielerust van hen, die in de afgeloopen 50 jaar heengingen en daarna zal er een be zoek worden gebracht aan hun graven. De vice-praesés bracht dank aan allen,die hem ter zijde heben gestaan en die heb ben bijgedragen tot het welslagen van dit feest Hij spreekt de hoop uit, dat deze viering velen het besef zal bijbrengen, dat zij tot de St. Joseph-Gezellen-Vereeni- ging behooren en dat zij ook meer moeten doen. Op het oogenblik telt de Vereeni- ging 170 a 180 ongehuwde gezellen, doch dit getal kan belangrijk worden opgevoerd. Ook financieel moet er gesteund worden. Spr. wil geen klaagliederen aanheffen, vooral niet op een feestavond als deze, maar hij rekent op aller blijvende steun. In verband daarmede beval spr. de tijdens de pauze te houden verkoop van loten en de collecte in aller belangstelling aan. Nadat vervolgens het Leidsche Gezellen- lied staande door allen was gezongen, was het „woord" aan het muziekgezelschap „Fr. Schweitzer", dat ons eenige oogenblikken gezellig bezig hield met populaire melo dieën. Toen ging het licht uit en het scherm op en maakten wij kennis met den heer Jan v. d Hoogen, de hoofdfiguur uit het spel van L. Haver, „Het hoogste goed". Dit spel in drie bedrijven is een zeer goed tooneelstuk, uitermate geschikt voor katholieke gezelschappen. Het stelt niet te hooge eischen, en heeft een natuurlijke niet-verwrongen intrige, waardoor het pret tig is het verloop van zaken te volgen. Bo vendien is het raak en zijn de dialogen geestig. Het is de geschiedenis van een rijk ge worden boer, die als zijn hoogste goed het geld is gaan beschouwen. Hij schraapt het bijeen, knijpt de huur ders van zijn huizen uit en doet groot en dik. ,,Op geld komt het bij hem niet op aan". Zijn oudste zoon trouwt met een niet- Kalholieke vrouw, welk huwelijk hü aan gemoedigd heeft, omdat de vrouw geld meebrengt, doch een huwelijk van zijn jongste zoon met een braaf, degelijk Ka tholiek meisje zonder geld werkt hij le gen. Hij sluit vriendschap met een vrij obscuur individu, die zich mr. Sprinkhui- zen van Heukelom noemt en een oplichter is Enfin, u begrijpt, dat dit spaak moet i loopen. Dat doet het ook; op welke ma- I nier zullen wij niet verklappen met het oog op de uitvoering van Dinsdagavond. Het spel der spelers van „Adolf Kol ping" was, zooals we dat van deze be proefde krachten gewend zijn, uitstekend. Speciaal de roofdrollen waren in goede handen en de geheel gevulde Schouwburg zaal heeft dan ook volop genoten van dezen mooien avond. „Adolf Kolping" heeft getoond, dat het den Schouwburg waardig is. MILITARIA. Met ingang van 1 November 1937 zijn be noemd en aangesteld tot Wachtmeester le klasse bij het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier de wachtmeesters: Broekema fou- rier, W. M. v. Benten, v d. Boon, Grondel, Kreffer, Krabbendam, de Kloe, Swankhui- zen, Voorby, fuurier Stols, fourier Vermeer, wrn. van Waard, v. d. Weerd, van Well en Yspelder Da le Luitenant Bunschoten van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier wordt met ingang van 1 November a.s. overgeplaatst bij het 2e Regiment Veld-Artillerie te den Da le Luitenant Heijns van 6 R.V.A. wordt van 1 Nov. '37 toi 15 Jan. '38 gede tacheerd te Utrecht bij de verbindings- afdeeling aldaar. Bij K.B van 6 October 1937 No. 33 is de Kapitein Mr. J. D. Schepers van 6 R.V.A. overgeplaatst bij de Generale Staf te den De fourier Broekema van het 6 R V.A. wordt met ingang van 15 December 1937 bevorderd tot Opper-Wachtermeester Ad ministrateur. De wrn. Capitulant Hogenes van 6 R.V.A. gedetacheerd in de Legerplaats Oldebroek keert op 27 October a.s. wederom bij zijn regiment terug. R.K. HANDELSREIZIGERS. De R.K. Handelsreizigersvereeniging „St. Christoffel" hield Vrijdagavond in „De Harmonie" een ledenvergadering. Na ope ning werden de notulen onder dank goed gekeurd. De ingekomen stukken bevatte een be- richt van het R.K. Bevolking-bureau, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. Een schrijven van het H.B., waarin het volgen de „Verkoopkwartiertje" werd aangegeven met als onderwerp „Het verkoopgesprek". De penningmeester deed als correspondent een mededeeliijg betreffende een wijziging ui Keering bij werkloosheid. Hierna werd gelegenheid gegeven tot ruilen der boeken en brochuren. Nadat de bevindingen over het gelezene waren weer gegeven, sprak de voorz. zijn groote vreug de uit over het welslagen van dezen opzet en het was hem een groot genoegen te on dervinden, dat er zooveel animo voor be- staat. Toezeggingen van eenige boeken en tijdschriften werden door den voorz. in I dank aanvaard. J De heer Conijn hield vervolgens zijn in- J leiding op het onderwerp „Vertrouwen". Op de eerste plaats wilde spr. dank bren- gen aan het H.B. voor het genomen initia- i tief in deze en wij geloofde, dat de hier- door naar voren gebrachte punten tot groo- tere ontwikkeling moeten leiden. Spr. gaf nu op zeer duidelijke gronden aan, wat en hoe het vertrouwen moet zijn, dat de rei- ziger moet bezitten, om met succes de zaak waarvoor hij reist te vertegenwoordigen. Vertrouwen in zijn artikel, dus voldoende kennis hebben' van zijn artikel. Vertrou- wen hebben in zich zelf om overtuigend te kunnen spreken en daardoor het vertrou- wen te winnen van den afnemer. Spr. gaf i net verschillende voorbeelden aan hoe het I wel en hoe het niet moet, aan welke uit- j eenzetting dt humor niet ontbrak. Een luid applaus beloonde spr. voor zijn i glashelder betoog. De voorzitter bracht spr. dank voor deze schitterende uiteenzetting j en hoopte nogmaals een beroep op hem te mogen doen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd geen gebruik gemaakt. j Hierna werden de feestprogramma's uit- gereikt.Van de rondvraag maakte de voorz. gebruik om het geheele feestprogram door ie nemen op dat ieder wete welke diensten van hem gevraagd zijn. Nadat nogmaals rnet klem heeft aangedrongen, dat ook de dames op de ochtendviering worden ver wacht en aller medewerking heeft verzocht betreffende den verkoop der programma's sluit hij deze goed geslaagde vergadering met den Chr. groet. D. A. VAN WAALWIJK, t Op 84-jarigen leertijd is hier ter stede overleden de heer D. A. van Waalwijk, oud-directeur van het Nieuwsblad voor Nederland. De heer van Waalwijk, die te Amsterdam werd geboren, begon zijn loopbaan als te legrafist. Hij voelde zich echter aangetrok ken tot de journalistiek. Als redacteur- buitenland kwam hij aan het Rotterdamsch Nieuwsblad. Later ging hij naar de hoofdstad, waar hij het Nieuwsblad voor Nederland sticht te, welk blad een tijd van grooten bloei heeft gekend. In 1914 trad hij af als directeur en werd het Nieuwsblad voor Nederland overgeno men door het dagblad ,,De Telegraaf". De heer van Waalwijk is vele jaren se cretaris geweest van den Nederlandschen journalisten Kring. In 1898 was hij secre taris van de commissie van ontvangst voor buitenlandsche journalisten bij de kroning van H. M. de Koningin. Tot zijn dood was hij gedelegeerd com missaris van A. W. Sijthoff's uitgevers maatschappij alhier. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2295. Wed- J. Geertsma, Leiden, St. Jacobsgracht 24, Stationsweg 26, brand- stoffenhandel. Uittr. E.: Wed. W. Geerts- j ba—Graafstal, d.d. 20 Oct. 1937. Wijz. I handelsn. in: Firma J. Geertsma. N. E.: Mej. S. Geertsma, Leiden. LEIDEN. Geboren. Johanna Lamberta Maria d. van H. J. v. d. Meij en H. M. A. den Hollander Jacoba d. van K. Nijdam en E. Kempes. Ondertrouwd: P. C. Mooten jm. 28 j. en P. v. d. Berg jd. 22 j. J. Fak kel jm. 24 j. en T. Brakel jd. 23 j. J. Bavelaar jm. 26 j. en J. v. Egmond jd. 29 j. P. F. M. Hendriks jm. en C. God schalk jd. J. Ravensbergen jm. 23 j. en J. v. Tongeren jd. 22 j. J. Leeuwe rik jm. 28 j. en M. L. M. R. Scheffer jd. 31 j. f =3 BEKROOND OP DE INTERN. TENTOON STELLING TE PARIJS. Door de Firma Peter Verhoef, Steen straat 1, te Leiden zijn met haar inzending leverworst en boterhamworst in blik be haald op de Internationale tentoonstelling te Parijs twee gouden medailles en de prix d'honneur. R.K. Winterprogram der Vereeniging „Katholiek Leiden". De secretariaten der aangesloten organi saties bij de Vereeniging „Katholiek Lei den" worden er op attent gemaakt, dat voor hun leden de vóórverkoop van de toegangskaarten voor het winterprogram, eindigt op 1 November a.s. Na dien datum zijn ze ook voor niet-le- den verkrijgbaar bij nog nader bekend te maken adressen. Zooals men weet is de prijs van het pro grammaboekje inclusief drie toegangskaar ten, één gulden. Konijnenfokkersvereeniging „Leiden en Omstreken". De Konijnenfokkersvereeniging „Leiden en Omstreken" hield een ledenvergadering in de zaal van den heer J. v. Meizen, Nieu we Beestenmarkt. De voorzitter opende de vergadering en sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst. Hij memoreerde, dat dit ook noodzakelijk was, gezien het belangrijkste punt der agenda, n.l. het voor lezen en bespreken van het uit te geven vraagprogramma voor de groote Nationale Tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal op 16 en 17 December a.s. De voorzitter merkt op, dat de secr.- penningmeester J. v. Meizen met zijn mede helpers er veel tijd en werk aan hebben besteed, wat straks zal blijken bij het voor lezen. Wederom werden er twee nieuwe leden aangenomen. Uit het verslag van den gehouden jongdierendag bleek, dat er een batig saldo was overgebleven. Ook wsrd er verslag door den afgevaardigde naar de vergadering R. v. B. uitgebracht. Hier na behandeling vraagprogramma. De voorziter had bij de opening niets te veel gezegd. Het overtrof de verwachting. De heer J. v. Meizen en zijn helpers heb ben eer van hun werk. Het is iets gewel digs ruim 600 aan geldprijzen, 40 N. M.- prijzen, tevens een schat van bekers, kran sen enz. bij elkaar te krijgen. Vanaf 1 No vember is het prijsprogramma verkrijg baar. Na verloting en rondvraag sloot de voorzitter onder dank deze geanimeerde vergadering. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD- LEIDEN Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstreken, b.3ü8.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangver- eer.iging .r-ulchri Studio". 8 uur Maandag: Cursus Banketbakkers, 8 uur. Dinsdag: Tuinbouwcursus, 8 uur. Woensdag: Kaarten halen voor de Jaar- feestviering 7 Nov. a.s., Kantoor 79 uur. Woensdag. Repetitie R. K. Tooneelver- eeniging „Vondel", 8 uur. Donderdag: Kaarten halen voor de Jaar feestviering 7 Nov. a.s., Kantoor 79 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samenz Vijdag: Kaarten halen voor de Jaarfeest viering 7 Nov. a.s., Kantoor 79 uur. Vrijdag: Ledenvergadering Coöperatie „Eendracht", 8 uur. Zaterdag: Sociale Adviezen, 34 uur, op het Kantoor. Zaterdag: Bibliotheek, 78 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7—8 uur. N.B. Gelieve de zalen bij den Congierge tijdig te bespreken, anders is het moge lijk dat U teleurgesteld zult moeten wor den. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 8.OU— ld.15 uur. 8.15 uur Tafeltennis. Dinsdag: is de zaal gesloten. 8.30 uur: Feestavond voor de Gehuwden en Donateurs in de Leidsche Schouwburg. Woensdag: Geen repetitie Liedertafel „Sebastian Schaffer". Donderdag: Bijeenkomsten van 8.00— 10.15 uur. Van 8.15—9.15 uur bibliotheek. 8.15 uur Tafeltennis. Vrijdag: 8.30 uur: Repetitie Muziekge zelschap „Frans Schweitzer". Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 0010.15 uur. Van 8.15—9.15 uur Bibliotheek. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". EEREDOCTORATEN BIJ DE VONDEL HERDENKING DOOR DE UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM. De senaat der universiteit van Am sterdam heeft besloten, in verband met de Vondelherdenking, het eeredocto raat in de letteren en wysbegeert te verleenen aan de volgende personen: Georges Duhamel, lid van de „Acade mie Francaise" te Parijs, prof. Th. Frings, hoogleeraar te Leipzig, Sir Her bert Grieson, oud-hoogleeraar te Edinbourgh, C. R. deKlerkte Am sterdam, Prof. B. H. Molken- boer, hoogleeraar te Nij- m e g e n, Prof. Dr. J. D. du Toit, hoog leeraar te Potchefstrooin, Prof. Dr. Aug. Vermeylen, hoogleeraar te Gent. De promoties honoris causa zullen plaats hebben in een buitengewone zit ting van de senaat op Maandag 15 No vember a.s. te vier uur in de aula der universiteit. i i News meldt, dat vijf Japansche vliegtuigen Vrijdag boven de Portugeesche kolonie Macai gevlogen hebben. Denzelfden dag is een Japansche onderzeeër gezien in de territoriale Portugeesche wateren. In geen van beide gevallen waren de Portugeesche autoriteiten door de Japansche autoritei ten op de hoogte gebracht van het bezoek. DE STRIJD BIJ SJANGHAI. SJANGHAI, 25 October (A. N. P.). De Japansche troepen bevinden zich thans op minder dan anderhalve mijl afstand van Nansiang. Er wordt verwoed gestreden, man tegen man, in de onmiddellijke omge ving van Tatsjiang, dat met den grond ge lijk wordt gemaakt door een regen van Ja pansche granaten en bommen. Buitenlandsche waarnemers verwonde ren er zich over, dat de Chineezen zich niet hebben teruggetrokken uit Kiangwan. Zij gelooven, dat de Chineezen de wereld wil len toonen, dat zij werkelijk tot den dood toe strijden. Een verovering van Nansiang door de Japanneezen zou de positie van Sjapei zeer netelig maken. Desalniettemin stroomen Chineesche versterkingen Sjapei binnen. Geboren GERARDUS Zoon van M. J. C. SIMONS en J. SIMONSLakgeveld. Leiden, 24-10-'37. 7074 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden, na voorzien te zjjn van de H H. Sacra- menlen der Stervenden, onzeinniggeliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Behuwdbróeder en Oom, JAN BRUSSEL Weduwnaar van ENGELBERTA CORNELIA SIJVAART in den ouderdom van 65 jaren. Uit aller naam: P. BRUSSEL. Leiden, 25 October 1937 Haarlemmerweg 10. De gezongen H. Mis van Requiem zal plaats heb ben op Donderdag 28 October a.s. in de kerk van O. L Vr. Onb. Ontv. des morgens te 8.20 uur, waarna van uit de kerk de begrafenis te 10 uur op het R.K. Kerkhof aan de Zijlpoort. 7077 Rozenkrans bidden iede- ren avond te 8 uur in het St. Elisabeth Ziekenhuis. JAPANSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN MACAO. SJANGHAI, 25 October. (A.N.P.) Het I Chineesche telegraafagentschap Central Algemeene kennis Heden overleed in het St Elisabeth Ziekenhuis te Leiden, tot onze diepe droefheid, na een lang- du"ig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde zoon en broeder NICO in den jeugdigen leeftijd van twaalf jaren. J. A. W. VERKLEIJ. KEES. Rjjpwetering, 24 Oct. '37. Rozenkransbidden Maan dag- en Dinsdagavond le 9 uur in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden. De Uitvaart zal plaats hebben op Woensdag 27 October 1937 te 8 uur in de Parochiekerk van O.L.Vr. Geboorte le Rijp- wetering, waarna begra fenis op het R.K. Kerk hof aldaar. 7078 Eenige en algemeene kennisgeving.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3