MAANDAG 25 OCTOBER 193/ DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 ALPHENOVERMAAS 1—3. Van dezen wedstrijd moet gezegd worden, dat het slechts een matige vertooning was. Beide ploegen brachten er niet veel van te recht. De Rotterdamsche voorhoede was iets gevaarlijker, terwijl de verdediging der bezoekers in goede conditie bleek. Over het geheel genomen heeft Overmaas de overwinning, hoewel wat geflatteerd, wel verdiend. Voor rust heeft Alphen twee buitspel-doelpunten gemaakt. Het eenige doelpunt van Alphen kwam var de voet van Baltes, die voor 't eerst de midvoor- plaats bezette en dat bracht hij er keurig af. Overigens weer dat korte, peuterige spel, waarmede een voorhoede maar weinig winst behaald. Van de praestaties van Overmaas hadden we meer verwacht. We gelooven niet dat deze Maasstadbewoners de tweede plaats zullen blijven bezetten. Over den wedstrijd het volgende. Een matig begin, met al spoedig een goed open spel van de bezoekers. Toch gelukt het hen niet spoedig het net te vinden. Alphen daarentegen komt meermalen in den aan val, een doelpunt van Baltes strandt op buitenspel-doelpunten gemaakt. Het eenige door den rechtsbuiten, die te ver of te hoog zoekt. Enkele minuten voor het ver strijken der eerste heft, neemt Overmaas eindelijk de leiding, wanneer Bogerts den bal langs de uitgeloopen Britsemer in het net plaatst. Nauwelijks zijn er in de tweede helft en kele minuten verloopen of Zoutewelle ver groot bij een voorzet van rechts voor Overmaas de voorsprong '02). De thuis club geeft den moed niet op. Heftige aan- vallen op het Rotterdamsche doel volgen. Baltes krijgt dan den bal en met een scher pe schuiver belandt het leder in het net (12). Nadat Vrisekoop nog enkele goede kansen om te scoren heeft gemist, maken de bezoekers weldra aan iedere onzeker heid een einde door Jongkrijg, die bij een linksche voorzet onhoudbaar inschiet (13), waarmede het einde komt. De Alphen-reserven wisten in Gouda te gen Olympia een der puntjes te bemach tigen door met 11 gelijk te spelen. POSTDUIVEN—A.S.C. 1—2. Het is ASC mogen gelukken, na een meer spannende dan fraaie kamp, de beide pun ten mede te nemen. Dat de wedstrijd niet veel moois te aanschouwen gaf, lag in hoofdzaak aan het zeer hobbelige terrein en den sterken wind, die dwars over het veld stond. Postduiven heeft een stevige ploeg, die zich bij tegenslag spoedig tot minder fair spel laat verleiden. De goedleidende scheidsrechter, de heer Aarsen, wist ech ter elk begin van ruw spel bij de gast- heeren in de kiem te smoren. Vooral voor de rust gaf de wedstrijd niet veel fraais te zien. Na het begin nam Postduiven het spel in handen, doch dank zij het goede werk van Freyser, die zijn goede vorm van de laat ste weken bevestigde, wist Postduiven in deze periode niet tot doelpunten te komen. Langzamerhand verminderde de druk op het Leidsche doel en gingen de rood-zwar- ten tot den aanval over. Doch ook deze aan vallen brachten geen doelpunten. De bui tenspelers konden de juiste zuiverheid met voorzetten niet vindert, zoodat vele aar dige opgezette aanvallen op niets uitliepen. Vooral Prevo bezondigde zich daar nogal eens aan. Ook bij Postduiven wilde het niet vlotten, zoodat het vrij talrijke pu bliek geen doelpunten voor hun geld kre gen te zien, ofschoon het bijtijden weinig scheelde of een der partijen nam de lei ding. Zoo dachten wij ASC te zien scoren, toen v. Duuren uit een vrije trap de bal voor het Postd.-doel plaatste en Mooten de bal ineens inschoot. De keeper stond echter op zijn plaats, zoodat ook deze kans verdwenen was. Vlak hierna wist Freyser een schot van zeer dichtbij op keurige wij- zet tot corner te verwerken. Eenigen tijd ging nu de strijd gelijk op. De verdedigers bleven meester van het terrein, zoodat doel punten nog steeds uitbleven. Vlak voor dat de rust aanbrak, wist Prevo d bal van den Postd.-rechtsback te ontfutselen; zijn kogel vloog echter rakelings over de lat, zoodat de rust met gelijken -tand 00 aan brak. De rust bleek de rood-zwarten goed ge daan te hebben, want nauwelijks was het beginsignaal gegeven of zij zette een of fensief in, dat tot ver in 2e helft zou duren. Ook het plaatsen was nu veel beter verzorgd. Het duurde dan ook niet lang of Mooten wist een goede pass op te pik ken. Snel glipte hij tusschen de backs door en wist tot groote vreugde van de schare Leidsche supporters ASC met een goed schot de leiding te geven (01). Postdui ven reageerde hierop door wat harder te gaan spelen, doch Abrahams en Abelman, die op de linkshalfplaats steeds beter gaat spelen, en in laatste instantie Freyser, ga ven niet thuis. Ook v. Nierop deed op de centerhalfplaats weer uitstekende dingen. Zoo behield ASC dan het beste van het spel en zij wist in deze periode de voor sprong te vergrooten tot 20 toen de la Bije de bal kreeg toegespeeld en hij de bal met een scherp schot, waar de keeper van P. over heen viel, in het Haagsche doel deed belanden (02). Ongetwijfeld had ASC in deze periode een nog grooter voorsprong kunnen nemen, doch zij beging weer de oude fout om zich te veel in de verdediging terug te trekken. Bovendien moest de la Bije vervangen worden door Meiman, die zich cp de links binnenplaats zeer onwennig toonde. Wel deed ASC nog eenige goede uitvallen, doch tot doelpunten kon zij niet meer komen. Doch ook de P.-voorhoede bleek deze kunst niet te verstaan, zoodat iedereen zich reeds met een 02 stand verzoende. Enkele se conden voor het eindsignaal verdween de bal echter op zeer zon.'erlinge wijze in het ASC-doel. De bal lag nog in het net, toen scheidsrechter Aarsen het einde aankondig de. ASC won dus deze zware uitwedstrijd ■met 21, zoodat zij weer eenige plaatsen op de ranglijst steeg. LUGDUNUMCELERITAS 4—2. Reeds vanaf den aftrap neemt Lugdu- num den bal mee en het is Koolloos, die na eenig heen en weer getrap, het eerste doelpunt maakt (10). Dit eerste doel punt geeft de thuisclub moed en na een serie aanvallen maakt de rechtsbuiten Dool er met een schuin schot 20 van. Lugdu- num blijft het beste van het spel behou den. Steeds opnieuw zetten de buitenspe lers den bal goed voor het doel, terwijl zij zelf zoo nu en dan ook een behoorlijk schot lossen. Het spel van Celeritas heeft niet veel te beduiden, hetgeen te Hage naars trachten goed te maken door forsch spel, waartegen de scheidsrechter streng optrad. Na 25 minuten komt het derde doelpunt voor Lugdunum van den voet van den linksbuiten v. d. Heyden (30). Nog is het niet voldoende, want een minuut daarna wordt het zelfs 40, als Koolloos een gaatje ziet om doorheen te komen. De tweede helft is, behoudens enkele uitvallen van de thuisclub, geheel voor Celeritas geweest. Lugdunum nam het in dit gedeelte te gemakkelijk op, terwijl zij bovendien te veel verdedigend ging spe len, wat, gezien haar voorsprong, in het geheel niet noodig was. Toch duurde het een half uur eer Celeritas kans zag den achterstand te verkleinen door haar mid- voor (41). Luide aangemoedigd door en kele supporters probeeren zij steeds weer opnieuw het Lugdunum-doel te doorboren, hetgeen acht minuten voor het eir.de door den linksbinnen met een kopbal gelukt (42). Gelukkig hervindt Lugdunum in de laatste minuten haar vorm var voor de rust weer, zoodat verdere doelpunten uit blijven. BODEGRAVEN—OLYMPIA 0—5. Eerst na een half uur spelen gelukte het Olympia, de leiding te nemen, toen zij profiteerde van een te ver opdringen van de Bodegravenbacks en de linksbinnen der gasten met een onhoudbaar schot van Groe ningen passeerde (01). Een schitterend schot van de Jong wordt door den doelman even fraai gestopt, terwijl een vliegend schot van denzelfden speler over de lat suist. Olympia heeft meer succes en met een strak schot, wederom van den links binnen wordt van Groeningen ten tweede male gepasseerd (02). Nauwelijks is Bo degraven van den schrik bekomen of de gasten krijgen een corner te nemen. De bal wordt keurig voor doel geplaatst en op kniehoogte opgevangen en ineens inge schoten door den linksbinnen en Olympia leidt met 3—0. Met dezen stand wordt ge draaid. Na de thee is Bodegraven aanvan kelijk veel sterker, doch het wil niet luk ken, het overwicht in doelpunten uit te drukken. Als de Jong is doorgebroken en wordt gehaakt, schiet Boelen uit de toe gestane strafschop het leger tegen de staander en ook deze kans is verkeken. Even later brengt de deklat voor Olympia redding. Als elk succes uitblijft verslapt Bodegraven, waarvan Olympia handig pro fiteert Olympia om onhoudbaar een vier de doelpunt te scoren. Bodegraven is dan een geslagen team en kort voor het ein de is het de rechtsbuiten der gasten, die met een keurig schot van Groeningen geen schijnt van kans geeft, zoodat Olympia uit eindelijk met 50 weet te zegevieren. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De Zaterdag gespeelde wedstrijden had den het volgend resultaat; Eerste klasse. BirminghamDerby County 10, Charl ton Athletic—Bolton Wanderers 1—1, Chel sea—Brentford 2—1, Grimsby Town—Ever- ton 2—1, Leeds United—Wolverhampton Wanderers 12, LiverpoolLeicester City 11, MiddlesbroughManchester City 40, Portsmouth -Blackpool 1—2, Preston North EndHuddersfield Town 11, Stoke City Arsenal 11, West Bromwich AlbionSun derland 16. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Chelsea 12 8 1 3 28—18 17 Wolverhampton 12 7 2 3 20—14 16 Brentford 13 7 2 4 24—18 16 Charlton Athl. 12 5 5 2 18—14 15 Sunderland 12 7 1 4 22—23 15 Arsenal 12 5 4 3 24—14 14 Leeds United 12 5 4 3 16—13 14 Pi. North End 12 5 4 3 21—13 14 Stoke City 12 5 3 4 24—14 13 Bolton Wand. 12 5 3 4 20—15 13 W. Bromw. Aib. 12 6 1 5 21—24 13 Middlesbrough 12 5 2 5 20—19 12 Manch. City 12 5 2 5 22—22 12 Birmingham 12 3 5 4 17—16 11 Hudd. Town 12 5 1 6 16—18 11 Leicester City 12 4 3 5 15—27 11 Grimsby Town 12 3 4 5 13—19 10 Evertoon 12 4 1 1 18—22 9 Blackpool 13 3 3 7 16—24 9 Derby County 12 2 5 5 13—26 9 Liverpool 12 3 2 7 14—24 3 Porthsmouth 12 4 8 16—31 4 Tweede klasse. BarnsleySouthampton 02, Burnley Chesterliefd 02, Bury—Swansea Town 00, Coventry City—Norwich City 20, Luton Town—West Ham United 22, Man chester UnitedSheffield Wednesday 1—0, Newcastle UnitedBradford 30, Not tingham FrestAston Villa 02, Sheffield United—Fulham 2—1, Stockport County- Blackburn Rovers 01, Tottenham Hotspur —Plymouth Argyle 32. DUITSCHLAND—NOORWEGEN 3—0. Niet minder dan 100.000 toeschouwers woonden gistermiddag in het Olympisch stadion te Berlijn den landen wedstrijd tus schen Duitschland en Noorwegen bij, welke ontmoeting met 30 door het Duitsche elf tal werd gewonnen. Het Duitsche elftal nam onmiddellijk na den aanvang het helft in handen, keurig ging de bal van man tot man en de Noor- sche verdediging moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Na 19 minu- DE WESTELIJKE E D. W. S.Sparta 21. 9 minuten voor de pauze nam Draeger een hoekschop, welke door Melchers kon worden inge schoten (10). Onmiddellijk daarna kreeg van Stokken Jr. een fraaie kans voor open doel, toen de Rotterdamsche achterhoede aarzelde met ingrijpen wegens vermeend buitenspel. Twee maal schoot van Stokken tegen Cohen op, de derde maal was het raak (2—0). De tweede helft was een getrouwe copy van de eerste. Na een kwartier was het den Boer, die op een ver naar voren ge speelden bal inliep en doelman Heekelaar, die aarzelde met uitloopen, met een hard schuin schot passeerde (21). Tien minuten voor het einde het spel was veel enthousiaster en for- scher, maar geenszins fraaier gewor den deed zich een zeer onaange naam incident voor, dat gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. Op een gegeven moment, toen de bal in de nabijheid van het D. W. S.-doel zweefde, kregen de rechtshalf van Sparta Brandsma en Burg van Stok ken, de linksbuiten van D. W. S., het met elkaar „aan den stok". De ver houding tusschen deze beide spelers was gedurende den wedstrijd verre van aangenaam geweest. Na een klei ne woordenwisseling trapte Brandsma naar den D. W. S.'er, doch van Stok ken liet zich ook niet onbetuigd, trachtte den Rotterdammer een klap te geven. Deze bleek een beter bok ser te zijn, met een stoot op den kin ging van Stokken volgens alle regelen der bokskunst voor minstens tien tel len neer. De heer Twisterling had van dit ge vecht niets bemerkt, omdat aan den an deren kant van het terrein lustig gespeeld werd en hij dit incident niet hpeft kunnen constateeren. Eerst toen het publiek, op gewonden door deze vechtpartij, het veld wilde opstormen, bemerkte de scheids rechter, dat er wat aan de hand moet zijn. Een oogenblik leek het, of de situatie een ernstig karakter zou gaan aannemen, doch de spelers van D. W. S. en Sparta, de scheidsrechter en de bestuursleden van de ontvangende vereeniging wisten met ver eende krachten de rust te doen wederkee- ren. Enkele heethoofden werden naar hun plaatsen teruggebracht, de scheidsrechter liet doorspelen, beide spelers bleven in het veld. Zoo had dit incident gelukkig geen ernstige gevolgen. Over het resteerende gedeelte van deze ontmoeting is weinig goeds meer te schrij ven, iedereen was verheugd toen het ein de kwam. H. B. S.Haarlem 04. Toen Haar lem na een half uur door Smit de leiding nam, was het vrijwel met H. B. S. gedaan (01). Wie na de rust, toen H. B. S. den wind in het voordeel kreeg, een ander spelbeeld had verwacht, kwam bedrogen uit. Reeds binnen enkele minuten zette Smit een strafschop in een doelpunt om (02), en even later kopte Kammeyer den bal via een der palen langs Mul (03). Vijf minuten voor het einde scoorde Nie- naber een vierde doelpunt. (0-4). V.S.V.A.D.O. 2—4: Van der Beukei geeft ADO de leiding (01). Dezelfde spe ler vergroot den voorsprong tot 02 en de Korte, profiteerende van een aarzeling in de achterhoede der gasten, maakt er 03 van. Nog voor de rust weet van der Lugt den achterstand te verkleinen (13). Di- recht na de rust vergroot Berg opnieuw den voorsprong van ADO (14). Nadat VSV eenige malen goede kansen verloren ziet gaan, komt eindelijk een schot van Sterk in de touwen (2—4). FeyenoordStormvogels 32: Na een half uur moest van Male uitloopen, maar van Pel was hem te vlug af en de bezoe kers hadden de leiding (01). Het spel was in de tweede helft drie minuten oud, of de Vroet bracht uit een voorzet van Paauwe met een mooie kopbal de partijen op gelijken voet (11). Feyenoord nam nu meer en meer het spel in handen, zoodat de verdediging van Stormvogels tal van lastige vraagstukken kreeg op te lossen.- Een fout van doelman de Vries, die een ver schot van Vente door zijn handen liet glippen, bezorgde Feyenoord op goedkoo- pe wijze de leiding (21). Het spel werd daarna forscher, soms zelfs al te stevig, zoodat scheidsrechter van Moorsel vrije schoppen en waarschuwingen moest uit- deelen. Uit een pass van Kantebeen wist Vente den voorsprong tot 3—1 te vergroo ten, Stormvogels gaf zich nog niet gewon nen en toen van Male een bal niet ver ge noeg wegwerkte, was het door toedoen van Gerrits Sr. 32. ten gelukte het Siffling uit een voorzet van Urban Duitschland de leiding te geven (1—0). Tien minuten later was de stand 20, als Siffling den bal ditmaal van Lehner ont ving en van 20 meter afstand een hard schot inzond, dat doel trof. Na dit doelpunt zakte het tempo aanmerkelijk en tot de rust kwam er verder geen verandering in den stand. In het eerste gedeelte van de tweede helft waren de Noren iets meer in den aanval. Enkele hoekschoppen werden op het doel van Jakob genomen, doch succes behaalde men er niet mee. Aan den andere kant wist Siffling na twintig minuten het derde Duit sche doelpunt te scoren waarmede hij den hattrick verrichtte. Gellesch had den bal op fraaie wjjze voor doel geplaatst, Siffling schoot hard en zuiver in en tegenover dit schot stond doelman Nordby machteloos. Tegen het einde werd de druk op het Noor- sche doel weer zeer groot, maar verande ring in de score kwam er niet meer. JRSTE KLASSERS. ExcelsiorAjax 03: Toen het spel een kwartiertje aan den gang was, kreeg van Wijngaarden den bal bij een algemeenen aanval goed voor de voeten, waarna hij on houdbaar inschoot (0l).De rust ging in met onveranderden stand. Na de hervatting nam Ajax het spel spoedig geheel in han den. Nadat van Reenen een keihard schot tegen de lat had geschoten kwam het leder voor den doelmond, waarna het aan Stam, den rechtsbuiten, werd toegespeeld, die on houdbaar het tweede doelpunt maakte (02). Na een der talrijke corners zweef de de bal eenigen tijd heen en weer voor het doel, waarbij van Reenen met een zeer fraaien omhaal den bal in het net wist te deponeeren (03). R.F.C.—K.F.C. 1—3: De thuisclub heeft het eerst de leiding als na tien minuten Verbeek doorloopt op een pass van Drok en een voorzet geeft, die over Klokke- meyer heen in he doel belandt (1—0). Reeds enkele oogenblikken hierna is de stand weer gelijk als bij een aanval van links de invaller Hille tegen de lat schiet en de Boer den terugstuitenden bal in het net plaatst (1—1). Hierna gaat het spel ver der gelijk op. In de laatste vijftien minu ten slaat K.F.C. haar slag. De Boer dwaalt met den bal naar den linkervleugel en geeft vandaar een fraaien voorzet, die door den vrijstaanden van Wensveen ingekopt wordt (1—2). Vijf minuten later krijgt van Wensveen in duidelijke buitenspelpositie den bal en zijn voorzet wordt door de Boer ingeschoten (1—3). R.F.C. doet nog moeite om den achterstand in te loopen, maar ach ter elkaar worden voorzetten van van Wal- sum vlak voor het doel naast geschoten en achtergekopt. D.H.C.—Blauw Wit 17: In de eerste helft speelde DHC met den wind in den rug en het Amsterdamsche doel, dat door Ferwerda zeer goed verdedigd werd, werd onophoudelijk bestookt. Niettemin was het Blauw Wit, die er het eerst in slaagde te scoren (01). Na de hervating was DHC sterker en het was Ditmars, die na 19 mi nuten den gelijkmaker scoorde (11. Kort daarna ondernam echter Blauw Wit een onverwachten uitval, welke een doelpunt tot resultaat had (1—2). Even later maakte Boot een fout en daardoor werd de stand op 13 gebracht. Met de groen-zwarten was het toen gedaan en de Amsterdam mers konden in het laatste gedeelte van den strijd den stand regelmatig opvoeren tot 17, waarmee het einde kwam. D.F.C.V.U.C. 01: De rust komt met blanken stand. Een kwartier daarna geeft Beekhuizen met een prachtig diagonaal schot VUC de leiding (01). Wel spant DFC zich na dezen tegenslag tot het uiter ste in en komt weliswaar herhaaldelijk voor het doel der gasten, doch deze heb ben er in de verdediging zoo het oog in, dat de Dordtenaren geen succes kunnen boe ken. Ook Punt, die uit de middenlinie naar voren kwam, kon geen tegenpunt scoren, zoodat het einde kwam met een zege voor de gasten (01). HJJ.V.S.C.V.V. 1—1: Voor de rust kon den de achterspelers der thuisclub niet verhinderen, dat de linksbuiten de Graaf van een through pass profiteerde, waarme de CW de leiding kreeg (01). Lang be hield CW dien voorsprong niet, want na goed samenspel tusschen Borrani en Breit- ner doelpuntte laatstgenoemde met een schot onder de lat van korten afstand (11). In de tweede helft was het een vruchtelooze strijd van twee voorhoeden om op het gladde veld de te sterke verde digingen te passeeren. 't GooiXerxes 43: Na 25 minuten ontstond Gooi's eerste doelpunt toen de Rotterdamsche verdediging, waarin inval ler Louwe maar matig voldeed, verzuim de in te grijpen en J. Kok de gelegenheid benutte om de score voor 't Gooi te ope nen. Dertien minuten later brak het Gooi weer door de verdediging heen en het was J. Cohen, die fraai langs Damme inschoot (20). Een hands van C. van Es was oor zaak van een strafschop, die door Van der Vaart volgens de regelen der kunst in een doelpunt werd omgezet (21). Doch nog voor de rust kopte J. Cohen over den uit geloopen keeper heen in doel (31). Uit een zuiveren pass van Lagendaal scoorde de Jong voor de gasten en na een half uur was het dezelfde speler, die wederom uit aangave van Lagendaal den gelijk maker inzette (33). Toen 't Gooi op het laatst alles op alles zette en Winthorst op de middenvoor plaats opstelde, slaagde J. Cohen er vlak voor het einde in uit een voorzet van rechts het winnende punt (43) te scoren). Het Duitsche elftal vormde een goed ge heel, een homogene ploeg, waarin geen zwakke plekken vielen aan te wijzen. Siffling, Lehner, Gellescn en Szepan waren de uitblinkers. De middenlinie speelde rus tig, terwijl de verdediging op een niet al te harde proef gesteld weid. Doelman Jakob behoefde nog geen vijfmaal in te grijpen. In het Noorsche elftal waren Kvammen en Isaksen de besten, beiden binnenspelers, terwijl ook Eriksen, de spil, geen slechte partij speelde. TSJECHO-SLOWAKI*"—OOSTENRIJK 2—1. Meer dan 35.000 toeschouwers woonden gistermiddag den landenwedstrijd tusschen Tsjecho-Slowakije en Oostenrijk te Praag bij, welke ontmoeting door de Tsjechen met 2—1 werd gewonnen. Na tien jaren is het Tsjecho-Slowakije weer eens gelukt in eigen huis van de Oostenrijkers te winnen. De zege der Tsjechen is zeker verdiend, dank zij ook het groote enthousiasme, waarmede men speelde, al kan niet worden ontkend, dat het spel der Oostenrijkers technisch beter was. De ploeg der Tsjechen was ge heel verjongd. Uitblinkers waren doelman Vechet (Sparta), Riha, de Sparta-rechts- buiten en Kloc, de rechtsbinnen van Klad- no, alsmede de drie spelers der middenlinie. In het Oostenrijksche team was het achter- trio zeer op dreef. Platzer, de doelverdedi- ger en Sesta en Schmaus stonden resoluut te verdedigen. Sindelar, de beroemde mid- voor, was vervangen door Fischer van de Vienna, een jongeren speler, die nog wei nig internationale routine heeft. De wed strijd werd op uitstekende wijze geleid door den Hongaarschen scheidsrechter Herczka. Na 20 minuten scoorde de Oostenrijksche linksbuiten Neuner het eerste doelpunt. In de tweede helft waren de Tsjechen meer in den aanval, doch doelman Platzer deed schitterend werk. Een kwartier voor het einde scoorde de ploeg vlak achter elkaar twee doelpunten en een zeker schijnende nederlaag werd op deze wijze nog in een zege omgezet. Riha scoorde van 20 meter afstand met een formidabel schot den ge lijkmaker en vlak daarop stelde Kopecky den rechtbinnen Kloc in staat het winnende doelpunt te maken. HOCKEY R.K. DAMESHOCKEYCOMPETITIE. SPORTRAAD VAN DE GRAAL. Uitslag der wedstrijden op 24 Oct ..N.V.A. (Amsterdam)L.H.C. Olympia (Leiden) A. 31; The Unity (Amsterdam) Huury up I (Overveen) A. 05; Huury up II (Overveen)Wilskracht II (Amster dam) B. 4—2. De wedstrijd Wilskracht I (Amsterdam) L.H.S. (Alkmaar) en Quick (Haarlem) Thor (Amsterdam, moesten wegens weers omstandigheden worden afgelascht. N.V.A.Olympia. Olympia kwam met een geheel nieuw elftal in het veld, waar door vooral in de eerste helft NVA in de meerderheid bleef. In de tweede helft wa ren de speelsters van Olympia meer op elkaar ingesteld, wat haar spel ten goe de kwam. Ze wisten nog een doelpunt te maken, waardoor de eindstand werd: 31. Van de wedstrijd The UnityHurry up I moest de 2de helft wegens het slechte weer worden afgelascht. Hurry up IIWilskracht n. Beide kwa men met een geheel nieuwelingen-elftal, waarvan Hurry up II voor de rust in de meerderheid bief en 3 doelpunten wist te maken. Na de rust herstelde Wilskracht II zich en zorgde de rechtsbinnen voor 2 doel punten, zoodat de eindstand werd 42. Er werd vlot gespeeld en er waren heel goe de momenten in 't spel, jammer dat dat voortdurende regen het spel zeer bemoei lijkte. NED. HOCKEYBOND. De uitslagen. Heer en: West. Ie k 1.: HilversumHHYC 10; AmsterdamTogo 00; HDMGooi 13; BMHC—HOC 1—1; Promotieklasse A.: Delftsche Stud.Victoria 11; HHYC IIStrawber ries 21; AlkmaarDOS 44; Leiden HDM II 3—3. 2 e k 1 a :s e B.: AllianceKievieten 41 BMHC IV—Zand voort 0—3; HBS—BMHC III 3—0; HDM III—Leiden II 2—2. 3e klasse C.: Kievieten IIVCL 09; Clubhuis te WerveLeiden III 42; BM HC V—HOC IV 1—3; 4e klasse A.: HOC VIClubhuis te Werve II 22; Victoria IVLeiden V 41 Delftsche Stud.Togo IV 21. 4e klasse D.: SOS IV—VCL II 2—0; Rijswijk IIIGroen Geel II 15. Dames. West le klasse: Rood WitHDM 21; GooiBDHC 13; Amsterdam HHYC 6—2; Hilversum—HOC 1—0. Overgangsklasse: T .eidenTogo 23; Gooi IIKieviten 32; BHVAm sterdam II 12. 3 e kl. B.: BDHC IV—HBS II 1—0; HBS IZandvoort 13; Rood Wit niLeiden II 5—3. 4e klasse A.: RijswijkVCL 22; HDM IV—SOS 03; HHYC III—Leiden m 7—0. GYMNASTIEK R.K. Sportver. „Docos". De leden worden er aan herinnerd, dat met ingang van morgen de lessen worden gehouden Dinsdagavond van 89 uur in het gymnastieklokaal aan den Heerensin gel. Nieuwe leden kunnen zich daar tevens laten inschrijven. WIELRENNEN. „NIEUW SWIFT." Gisteren werd er wederom door alle klassen voor de competitie gereden. De uitslagen luiden als volgt: A-Klasse: 1. B. Lodewijks, 2. Jac. de Groot, 3. J. v. d. Leest, 4. R. Sigaar, 5. J. Schüller. B. Lodewijks zorgde voor de verrassing door zijn concurrenten in den eindsprint te kloppen. B.-Klasse: 1. v. d. Berg, 2. Rijsbergen, 3. J. Geenjaar, 4. Gaven, 5. W. Geenjaar, 6. Sinteur. Voor v. d. Berg de eerste overwinning ir. de B-klasse. Rijsbergen debuteerde in de B-klasse en dus is zijn tweede plaats zeer eervol. C.-Klasse: 1. H. Holswilder, 2. Bury, 3. d. Voort, 4. Marijt, 5. Noest, 6. Kapaan. Holswilder beterde zijn leven door met een halve minuut te winnen van Bury, die meer dan 5 minuten op no. 3 voor was. (Voor vervolg zie pag. 8).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12