De strijd in China BUITENLAND Het terrorisme leeft op BINNENLAND RECHTZAKEN VRIJDAG 15 OCTOBER 1937 OE LEIDSCHE CUuüANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE JAPANSCHE OPMARSCH. De Japansche opmarsch in Noord-China loopt vlot van stapel. De Japansche woord voerder heeft medegedeeld, dat de Japan sche troepen de hoofdstad van Soeijoean, Kwei Hau Soeijoean. hebben bezet en thans de omgeving zuiveren van ongeregelde Chineesche benden. Vermoedelijk zullen de Japansche troepen, gesteund door Mon- goolsche ^fdeelingen, thans in Westelijke richting oprukken naar Pautioe, teneinde de Mongolen, die nog afhankelijk zijn van Nanking te onderwerper en de Chineesch- Russische verbindingen te bedreigen. Ver der rukken de Japansche troepen op aan de grens van Hopei en Sjansi en in de rich ting van de Gele Rivier De Chineesche pers te Peking kondigt de oprichting van een administratief comité voor "Hopei aan, afhankelijk van de com missie tot behoud van den vrede te Peking, belast met het burgerlijK bestuur van de provincie Hopei. Volgens berichten uit Chineesche bron is een nieuw groot offensief van de Chinee sche troepen in het Noorden van Sjansi in gezet. Naar verluidt rukken -ie Chineesche troe pen op in drie kolonnes er jagen de Japan- schetroepen vooi zich uit terwijl het vroe gere achtste Chineesche communistische leger het Japansche legei in den rug lastig valt met een guerilla-taktiek. Een Chineesch protest. De directeur van het permanente bureau van de Chineesche delegatie te Genève, dr. Hoo Tsji Tsai, heeft den secretaris-generaal een nota overhandigd ovei „Het bombarde ment van open steden en het gebruik van strijdgassen en dumdumkogels door de Ja pansche troepen aan het front van Sjang hai sedert 3 October j.l.". Dr. Hoo heeft verzocht deze nota ter kennis te brengen van alle leden van den bond. Verder heeft dr. Hoo een verklaring, onderteekend door den directeur-geneesheer van het roode kruis hospitaal te Nanking, dr. Ettinger en door dr. Borcic, de vertegenwoordiger in China der hygiënische organisatie van den Volkenbond, inzake het gebruik van strijd gassen door de Japansche troepen aan het front van Sjanghai, overhandigd. DUÏT5CHLAND HUISZOEKING BIJ KATHOLIEKEN IN DANTZIG. Drijven naar een één-partij stelsel. Bij leden der Katholieke Centrum-partij in Dantzig, de laatste nog op het grondge bied der Vrije Stad bestaande oppositiepar tij, zijn huiszoekingen verricht. Men meent te weten, dat deze maatregelen ten doel hebben de geheele oppositie in Dantzig de finitief op te heffen en in Dantzig een één partijstelsel in te voeren, zooals dat on langs door den leider der nationaal-socialis- ten, Forster, werd aangekondigd. ITALIË DE ïxALIAANSCHE TROEPEN IN LIBYE. Verscheping in snel tempo. De versterkingen naar Llbye vertrekken in steeds sneller tempo. De troepen, welke hierheen worden gezonden, omvatten niet alleen het twintigste legercorps, waarvan de oprichting in het voorjaar werd aange kondigd, doch ook uit het een en twintig ste, dat ongemerkt is opgericht. In verband met deze troepenverzendingen wordt de aandacht erop gevestigd, dat bij het begin van den veldtocht in Abessinië de inheemsche troepen uit Tripolis naar Oost-Afrika werden gezonden. Deze troe pen keeren thans naar hun garnizoenen te rug. Bij de troepen, welke uit het moeder land naar Libye zijn gezonden, bevinden zich ook speciale mitrailleur-compagnieën en afdeelingen van den geneeskundigen dienst. De troepen zijn thans aanzienlijk sterker dan de garnizoenen in Tunis of Egypte. Verder zijn verscheidene koopvaardij schepen gereedgemaakt voor een eventueel troepentransport, zoodat Italië beschikt over een vloot, welke gereed is snel troe pen over zee te verplaatsen. DE ITALIAAN SC HE MOEILIJKHEDEN IN ABESSINIë. Guerilla-tactiek der Abessijnen. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt uit Addis Abeba, dat gedurende de laatste regenperiode talrijke Abessijnsche roovers zekere kleine en geïsoleerde Italiaansche garnizoenen op de hoogvlakte onverwachts hebben aangevallen. De koloniale troepen wisten onmiddellijk orde en rust te herstel len en de bevolking van het banditisme te bevrijden. De meeste benden werden letter lijk vernietigd. Talrijke huofden, zooals Dedjaz Aurarus, Grazmas Teirege, Antene, Belaine Tesemma en Lidjz Ilma, zijn ge dood. De hoofdschuldige, Hailoe Kebbede, is gevangen genomen en terechtgesteld. Bij den verkennings- en politiedienst zij a gedurende de maand September 102 solda ten om het leven gekomen of zoekgeraakt. Het totale verliescijfer van 1 Januari 1935 tot 30 September 1937 bedraagt 2357 man. PALESTINA AANSLAG OP EEN TREIN. Terroristen hebben gisteren in den loop van den avond bij Kalkileh, op 33 K.M. ten Noorden van Jaffa, een aanslag gepleegd op een personentrein, die van Haifa naar Lydda reed. Zij hadden op den spoorweg een mijn gelegd, die tot explosie kwam, toen de trein Kalkileh naderde. Aanvanke lijk meende men, dat het aantal slachtof fers zeer groot zou zijn, doch latere berich ten melden, dat drie passagiers om het le ven zijn gekomen. Na de explosie van de helsche machine werden door de terroristen nog verscheide ne geweerschoten op de passagiers gelost. Twee der Arabieren, die na den aanslag op de vlucht sloegen, zijn door een politie beambte doodgeschoten. Trein transporteerde troepen. Omtrent den aanslag op den trein meldt Reuter nader, dat deze het eerste bataillon van het Royal Sussex regiment transpor teerde naar Egypte. In verband met de be roering. die op het oogenblik in Palestina heerscht. had men den troepentrein doen voorafgaan door een gepantserden motor wagen. waarop met mitrailleurs gewapende soldaten waren geplaatst, terwij] tevens machtige schijnwerpers meegevoerd wer den. met behulp waarvan de nauwe passa ges in de bergen van Judea waardoor de trein passeeren moest, werden verlicht. On danks de genomen voorzorgsmaatregelen werd van de hoogte der heuvelen een aan tal schoten op den trein gelost. Deze scho ten raakten echter niemand. Volgens nog niet bevestigde berichten heeft de regeering onmiddellijk maatregelen genomen en o.a. te Jeruzalem den staat van beleg afgekondigd. Dit besluit zou tevens verband houden met twee andere aanslagen, die gisteren in de omgeving van Jeruzalem werden ge pleegd. Zoo hebben terroristen op 8 K M afstand van de stad een autobus aangeval len, die een aantal passagiers var Tel Aviv naar Jeruzalem vervoerde. Zij losten dertig schoten op het voertuig en wierpen ook nog een bom op den wagen, met het gevolg, dat twee Arabieren gedood en acht Joodsche passagiers, onder wie twee vrouwen, ge wond werden. De politie heeft den chauf feur van de bus gearresteerd, omdat men vermoedt, dat hij op de Arabische passa giers geschoten heeft, toen de aanslag ge pleegd werd. Op ongeveer hetzelfde uur is een Arabier gedood, toen hij op het punt stond, eenige bommen naar een andere Joodsche autobus in een der buitenwijken van Jeruzalem te werpen. De bommen exploideerden te vroeg, zoodat de man zelf het slachtoffer werd. De agenten patrouilleeren thans door alle buitenwijken van de stad en zijn bij wijze van voorzorgsmaatregel thans met twee re volvers gewapend. De Arabische café's zijn gesloten. Op verschillende plaatsen in Palestina, in het bijzonder in Beisan, in Oost-Galilea en Beesjeba aan den rand van de woestijn van Sinai, waar de telefoondraden worden doorgesneden, hebben zich ongeregeldhe den voorgedaan. Een bericht uit Beisan meldt ten slotte, dat de pijpleiding van Irak op twee plaat sen is doorboord. De olie werd in brand gestoken. Politie-agenten te Bethlehem doodgeschoten Twee Britsche politieagenten zijn heden morgen vroeg gedood tijdens een treffen met een groote bende gewapende Arabieren in de nabijheid van Bethlehem. Buitenlandsche Berichten GEHEIMZINNIGE SCHEEPSBOTSING IN HET KANAAL. Identiteit der booten niet vastgesteld. Men vermoedt, dat in het Kanaal tijdens een dichten mist twee groote schepen met elkander in botsing zijn gekomen .De iden titeit der schepen heeft men echter nog niet kunnen vaststellen en ook ten aanzien van diverse andere punten tast men in een ge heimzinnig duister. De feiten zijn deze. Kort na tienen Woensdagavond vingen de kuststations een radiobericht op van het Italiaansche stoom schip „Lecce", waarin verklaard werd, dat men een s.o.s. had opgevangen van een on bekend vaartuig, dat als zijn positie onge veer zes mijl te Zuiden van Hastings opgaf. Onmiddellijk werden maatregelen geno men. De reddingboot van Hastings ging op onderzoek uit. Terwijl dit vaartuig zich in zee bevond op weg naar de aangeduide plaats, meldde de „Duisburg", dat deze I 7389 ton metende boot, die tusschen Ham burg en Amerika vaart, een schip van on bekende nationaliteit had waargenomen, dat te kennen gaf, dat het stuurloos rond dreef. Een tweede schip bevond zich in de nabijheid. De mist maakte het den Duitscher echter niet mogelijk na te gaan, wat er precies aan de hand was. Havas meldt nog nader, dat gisteren nog niets bekend was omtrent de nationaliteit der schepen, die ten Zuiden van Hastings i in aanvaring zouden zijn gekomen. De red dingboot is teruggekeerd zonder een spoor te hebben ontdekt van in nood verkeerende I booten. DERTIEN PERSONEN OP OVERWEG GEDOOD. GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN AAN KASTREKKERS. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIE- MELK By een botsing tusschen een trein en een vrachtauto op een overweg tusschen Bahawalpoer en Samasata (Br. Indië) zijn dertien inzittenden van de vrachtauto ge dood. Voorts werden nog twaalf inzitten den zwaar gewond. AUTOBUS VERONGELUKT. Drie dooden en acht gewonden. Tengevolge van een defect aan de stuur inrichting is bij Vitteaux (Goudkust) een autobus tegen een boom gebotst. Er zijn drie dooden en acht gewonden. AUTOBUS MET S. A.-LIEDEN VERONGELUKT. Tengevolge van een defect aan de rem men is een autobus, waarop een groep S. A.-lieden van Berlijn op weg was naar West-Duitschland en Baden bij Buehl ver ongelukt. Er zijn twee dooden, vier zwaar- en acht licht gewonden. ZWARE FABRIEKSBRAND. Een zware brand heeft gisteravond te Lyon een fabriek .'an rijtuigen en kinder speelgoed vernield De schade wordt ge steld op twee millioen francs CHINEESCH VRACHTSCHIP IN NOOD. Het Chineesche vrachtrchip „Phyllisso- to" heeft heden noodseinen uitgezonden van een punt, gelegen op 1600 mijlen ten Noord-Westen van Honoloeloe. Het schip meldde, dat de ruimen vol water stroo men en iat de pompen niet meer werken. Een kustwachtkotter is te hulp gesneld. Het vrachtschip was van Amerika op weg naar Sjanghai LEVENSMIDDELENBEDRIJF EN VESTIGINGSWET. Naar het Ned. weekblao voot kruideniers waren meldt, zullen de organisaties in het levensmiddelen bedrijf de spoedig in te die nen aanvrage voor toepassing van de vesti gingswet vergezeld doen gaan van een ver zoek tot directe invoering van den spertijd voor kruideinierszaken. Wat den kapitaal- eisch voor,nieuw op te richten zaken be treft, verneemt het bla.i dat de regeering genoegen neemt met een bedrag, dat 26 maai de koster, van het wekelijksche levens onderhoud bedraagt, vermeerdert met een bedrag voor winkelinrichting. De finan- cieele normen zullen naai de ligging en grootte der gemeente dientengevolge va- rieeren van 2900 tot f 7000. VOETBALPRIJSVRAGEN. Circulaire van den minister van justitie. De minister van justitie heeft aan de pro cureurs-generaal bij de gerechtshoven een schrijven gezonden, waarin de aandacht er op wordt gevestigd, dat sedert eenigen tijd hier te lande ondernemingen werkzaam zijn, die biljetten verkrijgbaar stellen, waarop de uitslagen van voetbalwedstrij den kunnen worden voorspeld, terwijl prij zen worden uitgeloofd voor hen wier voor spellingen geheel, of bijna geheel, met de resultaten der wedstrijden overeenkomen (zgn. „voetbalpools"). Naast deze algemeene kenmerken zijn, wat betreft de voorwaarden, waaronder aan deze „voorspellingen" kan worden deelge nomen, alsmede den opzet van de gebruik te systemen, velerlei variaties mogelijk. Niet te ontkennen valt evenwel, dat de werkwijze dezer „pools" als regel in strijd komt met de bepalingen der loterij wet- 1905. Daargelaten in hoeverre zelfs des kundigen op het gebied van de voetbal sport bij het raden van weostrijduitslagen geen rekening kunnen houden met alle het spel beheerschende factoren, moet immers worden aangenomen, nu de deelneming is opengesteld voor een ieder, die in het be zit is van een der desbetreffende formu lieren welke in ruime mate beschikbaar worden gesteld), dat in het algemeen van een overwegenden invloed op de kansbepa ling geen sprake zal kunnen zijn. Uiteraard geldt dit in nog meerdere mate voor het buitenland door vreemde clubs te spelen wedstrijden, dan voor de in ons land door de nationale vereenigingen te behalen resultaten. In het laatste geval zou de sterkte der deelnemende partijen o.m. uit vorige wed strijden mogelijk nog eenigszins kunnen worden afgeleid, maar zelfs bier zullen tal van variabele en oncontroleerbare factoren (men denke b.v. aan ziekte der spelers en invallers) als regel aanwezig zijn, zoodat van een overwegende kansbepaling zelden of nooit gesproken kan worden. Bovendien zal in de praktijk deze kansbepaling t.a.v. alle te raden uitslagen wel bijna nimmer mogelijk zijn. De minister verzoekt tegen deze in strijd met de loterij wet werkende ondernemingen, die misbruik maken van de populariteit van de voetbalsport in ons land, krachtig op te treden, nu te verwachten is, dat bij het begin van het voetbalseizoen de werkzaam heden der „Pools" zullen worden hervat. Zoo noodig ware bij de verkoopers der for mulieren en bij de administratiekantoren der betrokken ondernemingen tot inbe slagneming over te gaan. Ten overvloede wijst de minister er nog op, dat het bovenstaande eveneens zal gel den voor soortgelijke ondernemingen t.a.v. andere takken van sport. Nieuwe bepalingen. De minister van Sociale Zaken heeft, met intrekkipg van het bepaalde bij rondschrij ven van 15 Januari 1937, het volgende be paald en ter kennis van de gemeentebestu ren gebracht: Georganiseerde werkloozen, die uitkee- ring ontvangen uit hun werkloozenkas, kunnen voor de verstrekking der vanwege het departement van Sociale Zaken ver krijgbaar gestelde goedkoope levensmidde len in aanmerking worden gebracht, indien zij „kastoeslag" ontvangen of indien hun totale wekelijksche inkomsten, inclusief de kasuitkeering, het inkomen, hetwelk zij zuuden hebben, indien zij onder de steun regeling voor werklooze arbeiders waren opgenomen, met niet meei dan ten hoogste 1 overschrijdt, en zij vooi het overige vol doen aan de met betrekking tot distributie eer onscheidene artikelen gestelde ver- eischten. De tijd, gedurende welke een georgani seerde werklooze een uitkeering ontvangt uit zijn werkloozenkas, telt mee voor den wachttijd van drie maanden, welke is vast gesteld om voor de distributie van marga rine- en bak en braadvet in aanmerking te komen. In afwijking van het oepaalde bij circu laire van 18 December 1933 der toenmalige Crisis-Zuivelcentrale, kunnen georganiseer de werkloozen, die uit hun kas trekken, na afloop van bovenbedoelde wachttijd onmid dellijk voor deze producten in aanmerking worden gebracht, ongeacht of zij ai dan niet geheel uit de kas zijn uitgetrokken, mits zij daarvoor ook krachlens het hier boven sub a bepaalde in aanmerking komen. EEN WANDELWEER IN DE TYPOGRAFIE? Naar aanleiding van hetgeen minister Romme dezer dagen in een rede meedeelde met. betrekking tot een toezeggmg in de kxKirijfsradd voor net boekdrukkers- en ras- terdiepar uk bedrijf ten aanzien van een „wandelweek", verneemt de „Volkskrant" het volgende Door beduelaen bedrijftaad is reeds Maart 1936 een pian tot bestrijding der werkloos heid in studie genomen. Dit plan hield in ót invoering van een wandelweek voor alle werkenden in de grafische bedrijven om de vijf weken. Hierdoor zouden meei arbeiders kunnen worden te werk gesteld, inaar werd ander zijds bij doorvoering ook een zeer belang rijk loonoffer van de werkenden gevraagd, ongeacht nog de vele technische moeilijk heden, welke de uitvoering met zich zou brengen. Men heeft hier te doen met z.g. spreiding van arbeid, waarvan de kosten dienen te worden opgevangen. In het plan hierboven zouden deze, zoo ais de zaken nu staan, praktisch alleen door de arbeiders worden gedragen, want de toe zegging van den ministei is ten eenenmale onvoldoende, aldus de „Volkskrant". De miniztei wil, weliswaar, een proef voor twee jaar, maar hij wenscht niet neer ter beschikking te stellen dan de door de tewerkstelling van werkloozen be spaarde uitkeering. Zulks is althans uit het antwoord van <fen minister op te maken. Het overleg tusschen den minister en de bedrijfsraad is nog in gang, het ware dus zeer voorbarig over het ai dan niet verwe zenlijken van het plan iets te voorspellen, zoo besluit de „Volkskrant". VOORHANDEN HEBBEN VAN VUUR WAPENEN EN MUNITIE. Naar aanleiding van een tot hem ge richte vraag, of ten aanzien van het dragen en voorhanden hebben van vuurwapenen door personen behoorende tot den vrij- willigen landstorm nog van toepassing is, de tot de commissarissen der Koningin gerichte aanschrijving van 9 Januari 1920, merkt de minister van justitie in een rondschrij ven op, dat, nu by circulaire van 5 Augus tus 1936 een regeling is getroffen in za ke het dragen en voorhanden hebben van wapenen door leden van de gewapende macht, en daartoe ook de vrijwillige land storm behoort, deze circulaire geacht moet worden mede van toepassing te zijn op de leden van dat korps, waarmede bovenge noemde aanschrijving van 1920 is komen te vervallen. Ten aanzien van den bijzonderen vrijwil- ligen landstorm wijst de minister er op, dat dit korps slechts in het geval, bedoeld in het Kon. besluit van 10 Juli 1933, deel uit maakt van den vrij willigen landstorm en dat derhalve ten aanzien van het personeel van den vrijwill:gen landstorm, zoolang het niet in werkelijken dienst is, hetzelfde geldt als voor iedere particulier. DE KORTING OP DE INDISCHE PENSIOENEN. Het staat nu wel vast, zegt de „Tel.", dat minister Weiter de korting op de Indische pensioenen einde December zonder meer laat afloopen. Er is met Indië overleg gepleegd over de voor 1938 te nemen maatregelen, en Indië (d.L de Indische landvoogd met zijn advi seurs) heeft krachtig gepleit voor behoud van een gedeeltelijke korting, n.l. 10 per cent. Minister Weiter wenschte dit niet. Behalve dat hij principieel tegen elke aan tasting van eenmaal toegekende pensioe nen is, is hij er zóó stellig van overtuigd dat de Tweede Kamer elk tusschen voorstel zal verwerpen, dat hij ook op grond van politieke overwegingen daaraan niet kan denken. Intusschen werkt de Indische regeering alweer aan een nieuwe wijziging in de pen sioenregelingen van 1934, en wel in voor de betrokkenen gunstiger, voor de schat kist ongunstiger zin. Nederlandsche Zuivelcentrale. 17 tot en met 23 October consumptiemelk regeerings- contract, taxegedeelte 7,25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteits-afdracht. Overmelk regeerings- minimumprijs 6,10 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2,50 cent. MEER MAGERE CONDENS NAAR ENGELAND. Van 4.3 op 5.1 millioen kilo per maand. Naar het „Hbld" verneemt is het En- gelsche invoer-contingent voor magere ge condenseerde melk voor het vierde kalen der-kwartaal verhoogd van 85.000 hund redweight per maand tot 100.000. Hierdoor wordt de uitvoer van het jaar 1935 weer bereikt. De contingenten voor volle con dens en poeder zijn niet verhoogd. Nederland verzorgt 85 pet. van den to talen Engelschen import van dit artikel. WEER TOEGELATEN OP DE PERSTRIBUNE. N. S. B.-versIaggever zal zich onthouden van beleedigende uitdrukkingen. Blijkens publicatie in het Nationale Dagblad van een briefwisseling tusschen den hoofdredacteur van dat blad en een commissie voor huishoudelijke aangele genheden van de Tweede Kamer, zal voortaan weer een Kamerverslaggever van het N S. B.-dagblad een plaats krijgen op de perstribune. De hoofdredacteur heeft zich verbon den aan den verslaggever strikt opdracht te geven, zich in zijn parlementsoverzicht van uitdrukkingen te onthouden, die door de commissie voor de Huishoudelijke aan gelegenheden of den Griffier als beleedi- gend voor de Kamerleden zouden kunnen worden beschouwd. TERAADEBESTELLING TOON DUPUIS. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den beeldhouwer Toon Du- puis zal Maandag a.s. te half 12 op Oud Eik en Duinen geschieden. De stoet ver trekt te elf uur van het sterfhuis Joan Maetsuyckerstraat 19. DE INBRAKEN IN HAARLEM EN OMGEVING. Veertien dagen geleden hebben voor de rechtbank eenige Haarlemmers terecht ge staan. Zij waren betrokken geweest bij in braken, diefstal en brandstichting. Gisterochtend deed de rechtbank te Haar lem uitspraak en veroordeelde den 38-jari gen koopman C. W., verdacht van inbraak in het Kenaupark, overeenkomstig den eisch tot één jaar en zes maanden gevangenis straf. De 42-jarige P. S. uit Bloemendaal werd wegens diefstal van 533 gulden uit een perceel aan de Leidschevaart, 60 gul den uit een school te Bloemendaal en we gens brandstichting in zijn eigen woning tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. De 47-jarige koopman A. de K. wegens diefstal van 300 gulden uit een perceel aan den Burgwal tot drie jaar gevangenisstraf, de bankwaker van Z. en de losse werkman A. R. wegens inbraken in Bloemendaal en Haarlem ieder tot drie jaar gevangenisstraf. Voorts werden eenige mannen wegens heling veroordeeld tot gevangenisstraffen van vijf en zes maanden. POSTDIEFSTALLEN TE HILVERSUM Twee en een half jaar tegen den dader geëischt Kort geleden werd een brievenbesteller te Hilversum, die werkzaam was op het postkantoor, betrapt, toen hij bij het sor- teeren een pakje wegnam en in een tasch borg. Zijn superieuren verdachten hem reeds geruimen tijd, er werden den laat- sten tijd herhaaldelijk pakjes vermistj.Een rechercheur stelde zich 's nachts verdekt in de expeditiekamer op. Verdachte legde toen er nog ander personeel aanwezig was een paar pakjes opzij. Later, toen hij alleen was, borg hij ex kistje in zijn tasch. De rechercheur betrapte hem op hee- ter daad en bij fouilleering vond de po- politieman nog een vulpotlood, dat eenige weken eerder was gestolen. Thuis werd nog een zilveren lepeltje gevonden. Gisteren stond de man, die geschorst is, voor de rechtbank terecht. Hij legde een bekentenis af. De Hilversumsche recher cheur, die met het onderzoek belast was, vertelde hoe hij den postbode had gesnapt. Officier mr. de Blecourt: hoeveel pakjes werden er in totaal vermist? Getuige: een zeer groot aantal, meer dan 60 ingekomen en 67 uitgaande pakjes zijn spoorloos verdwenen. Officier (tot verd.): vertelt u nu eens eerlijk: hebt u dat ook gedaan? Verdachte hield echter vol, aan de an dere diefstallen volkomen onschuldig te zijn. Ik zal u eens wat anders vertellen viel de officier uit. „U bent de man, die te Hilversum gestolen hebt als de raven. Een jaar of drie geleden bent u op ander terrein betrapt. Ik heb hier de stukken: u liep in dien tijd steeds in een lange cape rond, of het mooi of leelijk weer was. U zwaaide bij uw bezoek aan winkels uw

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6