NED. OÖST-SMDIE TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand AGENDA BIOSCOPEN VRIJDAG 15 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Een propaganda-alvond als inzet van het wintel-programma. In de zaal van het clubhuis „St. Anto- nius" aan de Mare hield de K.J.M.V. „St. Peter Kanis'' gisteravond ter inlei ding van het winterseizoen een propa- ganda-avond, waarvoor goede belangstel ling bestond bij leden en genoodigden. Aanwezig waren o.a. de bondsvoorzitter, de heer drs. W. Dijsselbloem, de oud-mo derator kap. P. Verh-oofstad, pater Tesser O.F.M., pater B. Soppe O.F.M., kap. J. Lansbergen en de directeur en leeraren van de R. K. Hanze-avondschool. De avond werd geopend door den heer Jansen, die na opening met den groet der Kath. Jongeren, zeide zich af te vragen, of de K.J.M.V. ieder jaar opnieuw weer propaganda moest voeren. Spr. verheug de zich daarom over de groote opkomst der jongeren. Hierna verwelkomde spr. de aanwezigen en deed mededeeling van een aantal verhinderingen. Na het zingen van het bondslied, dat aan de piano werd begeleid door den mo derator, nam deze het woord voor zijn toespraak over: de jonge Middenstander kent zijn plicht. Spr. begint met een be roep o.p de K.J.M.V.'ers. Als ik propa ganda maak voor de K.J.M.V., dan sta ik hier als priester, als zieleleider, als zielzorger, als vriend. Als vriend zeg ik: de beste propagan disten zijn de K.J.M.V.'ers zelf. Men sehen zijn dragers van een levensbe schouwing, menschen stellen daden en die daden zijn de toetssteen hunner le vensbeschouwing. Het gaat niet om een leuze, maar om de daad. De propaganda ligt in het eenvoudig dagelijksch beleven van het program. Dat is de ware propa ganda. De K.J.M.V.'ers zelf zijn de le vende reclamezuilen. De vereeniging wordt niet alleen ge vormd door het bestuur, waarbij de le den maar ja behoeven te knikken of cri- tiek uit te oefenen op het bestuur. Zoo mag het in onze K.J.M.V. niet gaan. Wij moeten overtuigd zijn, dat wij zelf de eerste, plaats in onze vereeniging inne men. Welke propaganda moeten wij dan voe ren? Ons heele program ligt besloten in dit woord: verantwoordelijkheidsbesef. K.J.M.V.'ers kent uw plicht! Wat een heerlijke roeping hebben wij van God ge kregen. Denk er aan dat je bent kind van God, Godsdrager, een tabernakel, waar God in woont, een monstrans, 'waar in God zich toont aan anderen. Je bent geroepen tot apostolaat. Wat een heerlijke roeping! Heden vergeet de mensch voor het uiterlijke dat hij mensch is. De propaganda, die wij moeten voeren is mensch zijn. Onze roeping is apostelen te zijn om God uit te dragen in het volle leven. Wat een prachtige roeping. Sla die roeping los in je zelf. Het is de grondge dachte van je K.J.M.V.-program. In onze dagen is het de hartstocht die den heiligen mensch bèdreigt. Na duizen- de martelaren en geloofsverdedigers wordt nu van ons gevraagd, dat wij hei lige menschen zijn. Wij hebben katholieken noodig, die niet alleen weten hoe slecht de wereld is, maar hoe goed zij zelf moeten zijn. Godsdienst is de beteekenis van je mooie, jonge leven begrijpen. Efat te be grijpen en dat begrip om te zetten in da den is onze plicht. Wij moeten onze idealen nastreven en die idealen liggen hoog, maar zij zijn dan ook de moeite waard. Het K.J.M.V.-winterprogram legt dezen winter het gezinsleven aan u voor. Spr. behandelde dan de grootheid en hoog heid van het gezin. Wat de mensch later wordt, dankt hij aan het gezin. Het ge zin is het hou-vast der jongeren in he den en toekomst. Bereik je ideaal in huwelijk en gezin als een heilig mensch. De K.J.M.V. wil daarbij je steun zijn op vele wijzen, door het geregelde nauwe contact tus- schen jongeman en priester. Zelfheiliging en apostolaat geeft de noodzakelijke bezieling, die anders niet te vinden is. De godsdienst is geen ego- istische verzekering tegen levensrampen, maar een offer durven zijn voor anderen. Spr. vroeg tenslotte de medewerking der ouders en aan de K.J.M.V.'ers man nen van karakter en mannen van de daad te zijn. Hierna was het woord aan den bonds voorzitter drs. W. Dijsselbloem, die een kort woord wijdde aan de leuze, die 4000 jonge mannen zal moeten bezielen: het gezin, het hou-vast voor heden en toe komst. Het gezin, de meerpaal, de vuurtoren, de haven, waar zij rusten, terwijl de we reld woelig is. Het gaat tegen de opvattingen dezer wereld, die het gezin verlaat en de ver- poozing elders zoekt. De sfeer van het gezin wordt vervangen door het duister der bioscoop, de zwoele sfeer van restau rants en de banaliteit van de straat. En toch welk een waarden omvat het gezin. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, is ergezegd. Neen, wie het gezin heeft, heeft de toekomst. Het gezim heeft tot taak een volk groot en waar te maken. Spr. doet een beroep op alie kath. jongemannen zich aan te sluiten bij de jongemannen, die zich dit als ideaal hebben gesteld, opdat Neder land in de toekomst zal staan in het tee- ken van een onverschrokken Katholi cisme. Na deze enthousiaste toespraak was het woord aan de Vereenigde Haagsohe Spe lers ter opvoeri/ng van een tweetal kluch ten. Eerst werd opgevoerd „De goede. Tip" en net behoeft welhaast niet te worden geiegd, dat het Pierre Balledüx en de zijnen, die zoo langzamerhand goede en graag geziene bekenden in Leiden zijn ge woeden, aan bijval niet heeft ontbro ken. Daarna volgde de opvoering van „De Van onze Adverteerders ELECTRO-TECHNISCH BUREAU TH. W. GOTTENBOS. In het perceel Rijnzichtstraat 1, op den hoek van den Morschweg, heeft de heer Th. W. Gottenbos een fraaien winkel ge opend, welke er, hu bedolven onder een bloemenschat, er des te fraaier uitziet. De heer Th. W. Gottenbos, die jarenlang in het electrotechnisch bedrijf werkzaam is geweest, heeft daar thans een eigen zaak opgericht, waar op electrotechnisch gebied voor alles terecht kan. Een keurige collectie verlichtingsartike len, waaronder een groote voorraad in eigen atelier vervaardigde lampekampen, radiotoestellen, strijkijzers en stofzuigers is voorradig, zoodat men hier een ruime keuze heeft in moderne apparaten. Den heer Gottenbos wenschen we in deze omgeving veel succes. niet getemde Feeks'', dat eveneens zeer succesvol ten tooneele werd 'gebracht. De Ver. Haagsche Spelers zorgden hiermede voor een zeer vroolijken avoind. In de pauze tusschen beide opvoerin gen sprak de heer Jansen een dankwoord. Mej. Toos v. d. Vaart vulde de entre- acten op loffelijke wijze met vlotte en vroolijke piano-muziek. Een goedgeslaagde propaganda-avond en een veel belovende inzet van het win terseizoen. ONZE ACTIE „VOOR GOD". De circulaires zijn gereed gekomen en verzonden naar de besturen van stand- en vakorganisaties. Wat zal het resultaat zijn? Wij wachten af. Wij rekenen natuurlijk op ot volle medewerking van de besturen van alle aangeschreven organisaties, zij kunnen zeer nuttig ^/erk doen voor de verspreiding van de lectuur, welke door de Katholieke actie „Voor God" wordt uitgegeven. In het depót, dat voor ons dekenaat ge vestigd is in de St. Joseph's-Gezeilen, Ra penburg 52, zijn verscnillende brochures voorradig; correspondentie-adressen voor deze actie zijn: Kap. H. Schrama, Lorentz- kade 16 en G. Bot, Buys Ballotstraat 63. Wanneer de brochures niet voorradig zijn, zorgen wij dat deze zoo spoedig mogelijk in Uw bezit zijn. Enkele organisaties deden reeds een bestelling vooi hun leden, wan neer volgen de overige? Ons depót is niet alleen bestemd voor de organisaties, maar ook Kleine bestellingen van particulieren zijn zeer welkomen. De organisaties uit de buitengemeenten, welke vallen onder het dekenaat Leiden, werden nog niet ingeschreven. Binnenkort zullen ook zij een schrijven ontvangen. Zij kunnen zich echter nu reeds met ons in ver binding stellen. Gratis is bij ons verkrijgbaar de brochure: „Terug naar God". Deze brochure licht U in omtrent doel en werkwijze van deze actie. Van de goedkoopere brochures, welke zich daarom gemakkelijk leenen voor massa-verspreiding, noemen wij: L'e Kath. Kerk in Duitschiand 6 ct. Encycliek over het goddeloos communisme 6 ct. Beide encyclieken in één brochure 10 ct. Honderd vragen en antwoorden over het Russisch communisme 5 ct. 1000 exempl. Kinderbeperking en Kath. Kerk 1.00 per 1000 'Beschouwingen over het Kath. geloof en neo-malthusiaanscne practijk 2 ct. Litanie van de naastenliefde 1 ct. Voor God, 3 ct. God (speech van Marchant) 3 ct. Vrijdenkers 3 ct. Kath. actie „Voor God" 10 ct. Christus dienend Koningschap 10 ct. Van de duurdere exemplaren, welke zeer geschikt zijn voor de besturen en voor par ticulieren, noemen wij: Geest en Streven van het bolsjewisme 25 ct. Een nieuw offensief 15 ct. Het nieuwe heidendom 25 ct. De Antichrist 25 ct. erderfelijke propaganda 15 ct. Het Spaansche drama» 50 ct. Oi.ze Elf honderdduizend voor God 25 ct. De kinderkruistocht 50 ct. Nader tot God 35 ct. Negen lessen over de Encycliek „Qua- dragesimo anno" 28 ct. Van de vliegende bladen, welke door het comité van Kath. actie maandelijks worden uitgegeven, werden 6.000 000 exemplaren gratis huis aan huis bezorgd. Een geweldige activiteit wordt «er door dit comité ontplooid. Begrijpt Uw tijd, schaft deze brochures aan en verspreidt ze in Uw eigen omgeving. Gaarne is ondergeteekende bereid alle noodige inlichtingen te verscnaffen en in Uw afdeeling over deze actie te spreken. H. SCHRAMA, v.-Praeses St. Jo seph's-Gezeilen, Lorentzkade 16. DE LEMVOG. De aangevraagde surséauoe van betailmg. Voor de Arrondissements Rechtbank te 's-Gravenhage is gisteren behandeld de namens de Leidsche Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen aangevraagde de finitieve surséance van betaling. De aan wezige crediteuren hebben zich met op één na algemeene stemmen voor het ver- leenen daarvan uitgesproken. De recht bank zal a.s. Donderdag uitspraak doen. N.V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ. In de hedenmorgen onder voorzitter schap van den heer M. G. Verwey gehou den buitengewone algemeene vergadering van Aandeelhouders werden herbenoemd als Commissaris-Voorzitter de heer M. G. Verwey en als commissaris de heer T. S. Goslinga. GOUDEN JUBILEUM WILLEM v. d. KAAIJ. T Koninklijke onderscheiding. Vandaag herdenkt dé heer Willem van der Kaaij den dag, waarop hij voor vijftig jaar werd aangesteld als bediende bij de sociëteit „Amicitia". De jubilaris mocht in den loop van vandaag reeds vele bewij zen van belangstelling ontvangen. Hedenmiddag te 5 uur werd hij door het sociëteitsbestuur officieel gehuldigd. Ter gelegenheid van dit jubileum is de heer van der Kaaij bij Koninklijk Besluit van 24 Sept. toegekend de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere-me- daille in brons. AANHOUDINGEN. Op verzoek van den Commissaris van Politie alhier is te Den Haag aangehouden de 69-jarige J. J. H. wegens verduistering c.q. oplichting van twee gouden heeren horloge-kettingen, in Juli j.l. ten nadeele van een Leidsch juwelier gepleegd. Door de politie alhier is aangehouden de 34-jarige ijzervlechte' P. D., die een rijwiel had gestolen en het aan een meisje had gegeven. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7021. M. Lindenhoff, Leiden, Oude Rijn 8, beëedigd makelaar in onroerende goederen. E.: M. J. C. Lindenhoff, Leiden. Wijzigingen: 2468. Piet Meirik. Wou- Lrugge, Voorweg B 129. Handel in tapij ten, manufacturen en confectie. Uittr. E.: P. Meirik, d.d. 1 Sept. 1937. 6439. A. F. Zwanenburg Azn., Katwijk a. Zee, Bestevaerstraat 23. Aannemersbe drijf en handel in manufacturen, handel in hout, enz. Uittr.: E.: A. F. Zwanenburg Azn., d.d. 1 Oct. 1937. Onder leiding van de directrice mej. H. J. Glasz, brachten een tiental leerlingen der hoogste klase van de Kweekschool voor Voorbereidend Onderwijs, Rapenburg 131, gistermorgen 9 uur een bezoek aan de Leid sche Coöp. Melkinrichting „De Landbouw", Rijnsburgersingel 23. Onder geleide van de directie werd het geheele bedrijf bezichtigd en overal een kijkje genomen. Vooral de bereiding der Voltane-melk en het onderzoek der melk en melkpro ducten op het laboratorium had de volle belangstelling der dames Tegen elf uur ging men, na een woord van dank aan de directie' voor al het ge ziene, zeer voldaan huis toe. ISSAY DOBROWEN WEER VOOR HET RESIDENTIE-ORKEST Issay Alexandrowitsch Dobrowen leidde de reeks van zes concerten te dezer stede weer in en veel hebben hij en 't Residen tie-orkest te genieten gegeven. Hij vond alhier een talrijk en zeer be langstellend gehoor. Hij dirigeerdé voor ons Handel, Mozart, Tschaïkowsky en Stra- winsky, en wanneer men overweegt wat Strawinsky van zichzelf zegt: dat men zijn ontwikkeling moet beschouwen als de voortzetting van de lijn GlinkaTschaï kowsky (de grootste waarlijke Russen), dan was 't programma gelukkig geko'zen, te meer daar waar de Pétrouchka muziek voor de Leidenaars een kennismaking was. Dobrowen is een heftig kunstenaar, zoowel uiterlijk als innerlijk en dat zijn concentra tie-vermogen enorm is, en het orkest tot buitengewone krachtsontplooiing kan op drijven, behoeft geen betoog, dat hij intens muzikaal is al evenmin. Aanvangend, liet hij „Concreto grosso d kl. t", voor strijkorkest spelen, waarbij Swaap, de Ruijter en van Isterdael het Concertino vormden. De tonaliteit van het strijkorkest was naaf Handel-aard karakte ristiek, door en doorzongen, vibrato's diep van aanvoelen (de vertolking ongetwijfeld heviger van sentiment, dan Handel de din gen aanvoelde) en de tempi-opvatting groo- telijks verschillend, evenwel magistraal doorleefd. Wat de solisten betreft, waarbij van Isterdael's cello wondermooi zich uit zong: zij streefden naar en wisten klankover eenkomst te bereiken met de Handel- muziek. Van Mozart volgde de tweede van de drie laatste groote symphonieën, die in g.l. terts iets overschaduwd is door de ban ge gedachten, die hem telkens meer be klemden. Het Residentie-orkest speelde met zeldzame toewijding en had momen ten van de grootste soepelheid, warmte en transparante klaarheid. Dan wisten .diri- rent er orkest zich op z'n best te inspiree- ren en vraagt men zich af, waarom werd het slot van de tragische symphonie zoo heel anders, zoo wonderlijk omsloten door Dobrowen opgevat? Maar over haar ge heel, kwam de elegische muziek in zeld zame schoonheid tot ons over. Nathan Milstein is een bijzondere violis- lische verschijning. Hij speelde 't vioolcon cert van Tschaïkowsky in D. gr. t. en hij deed 't technisch uitgelezen geestelijk groot en toch zoo fijn sensitief. Hij is een hartstochtelijke lyrische overweger, een vereerder van klank-en kleur. Omspannen door kunstzinnige controle is zijn onbe grensde virtuositeit. Zijn creatie is voor treffelijk en diep zijn benadering; frappant de warmè gevoels-extase. Wij hoorden de zacht zich uitdroevende smartelijke mu ziek met hier en daar een opschokking van pijn, het bitter klagen van de viool, omzon- gen door peinzende fluit en troostende cla- rinet-melodie. En zeldzaam was Dobro- wen's droomerige, als vereenzaamde me lancholie. 't Was alles even artistiek, boeiend de canzonetta, de lyriek van 't eer ste deel en het gemarkeerde van de fina le. De begeleiding paste volmaakt bij de solopartij, die qua spel prachtig was van rijpheid in opvatting, van technische ver siering, van klank der pizzicati en virtuo siteit in de cadens. Dus alles op z'n best, groot en robuust. De bewondering en lof waren schier eindeloos. Tot besluit Stra- winsky's Pétrouchka. Al noemt hij zich volgeling, 't verschil met den romantischen Tschaïkowsky is tamelijk opvallend in dit zijn individueel zich uitsprekend, werk. Ten zeerste prijzen wij 't intellect, de knapheid waarmede dit oeuvre geschreven is, maar eenige ontroering in dieperen zin hebben wij er niet van meegedragen. Het'geestige voert hier de boventoon en dan slaagt hij meermaals zeer wel het is leerzaam zoo'n werk aan te hooren en zeer zeker is de vertolking een toetssteen voor orkesten en dirigenten, die willen laten hooren wat zij vermogen.. En het orkest maakte uit muntende sier. 't Gaf een technisch ge slaagde praegnante interpretatie van 't stoere werk. Orkest en dirigent werden dan ook luide toegejuicht en Dobrowen ont ving bloemen. J. K. GROOTE BRAND BIJ PADANG. Negen personen gedood. Aneta seint dit Padang: Te Fort van der Capellen is een groote brand uitge broken, waarbij achttien blokhuizen in de asch zijn gelegd. Negen personen zijn gedood en elf gewond, waarvan drie zwaar gewond. De schade aan de huizen bedraagt on geveer achtduizend gulden en die aan goederen circa zeventien duizend gulden. Het verzekerde bedrag beloopt slechts duizend gulden. De oorzaak is onbekend. NOODWEER BOVEN ISTANBOEL EN SMYRNA. ISTANBOEL, 15 Oct. (A.N.P.) Een hevige storm heeft groote schade aange richt te Istanboel en Smyrna en in het geheele omliggende gebied. LEIDEN, 15 Oct. Vee. Aanvoer: totaal: 276 runderen, 1036 kalveren, 476 schapen 546 varkens, 3 paarden, 20 bokken of gei ten, 13 zeugen. Prijzen: 3 stieren; 109 kalf- en melkkoeien 190290, handel tamelijk vlug; 75 varekoeien e. a. 130190, han del stl; 69 vette koeien 180285, schoon gewicht 5275 cent, handel flauw; 37 graskalveren 3050, handel tamelijk vlug; 8 vette kalveren 45100, schoon gewicht 6090 cent, handel flauw; 91 nuch tere kalveren 611, handel matig; 50 vette schapen 2430, handel zeer matig; 150 vette lammeren 1621, handel idem; 276 weiderschapen 1624, handel idem; 285 mestvarkens 2360, en 248 biggen 1418, handel tamelijk; 20 bokken of geiten handel zeer matig; 13 zeugen 70 —95, handel tamelijk. Kaas. Aanvoer 76 partijen, waarvan 59 partijen Goudsche kaas f 2932, 2e soort 2728 en 17 partijen Leidsche kaas 28 31. Handel matig. UITHOORN, 14 Oct. Kaas. Aangevoerd 20 partijen (1021 stuks) Prijs Goudsche kaas le soort met rijksmerk 3031, 2e soort 2729. Handel matig. ALKMAAR, 15 Oct. Kaas. Aangevoerd 50 stapels, zijnde 107.000 kg Fabriekskaas kleine 24.50, Boerenkaas kleine 23, boe renkaas commissie 25 per 50 kg. Han del matig. LEEUWARDEN, 15 Oct. Vee. Aanvoer: 80 Enterstieren f 110—220, 98 Twenter stieren 220340, 448 vette koeien 120 240 per stuk, 4464 cent per kg.; 936 melk- LEIDEN. Geboren: Wouter z. van W. Serdijn en J. Burgers Elisabeth d. van J. Jas per en H. E. M. Kruit. Ondertrouwd: A. J. M. Kriek jm.' 30 j. en E. W. Fukken jd. 24 j. J. v. Iterson jm. en O. C. M. Pierlot jd. Overleden: J. v. d. Zandenden Hertog wede. 87 j. J. J. v. Loef m. 74 j. Donderdag: R. K. Kiesvereeniging, leden vergadering, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 9 tot en met Vrijdag 15 Oct a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. en kalfkoeien 110250, 38 pinken 55 150, 10 vette kalveren 2260, 1324 gras- kalveren 2085, 257 nuchtere kalveren 510, 386 vette schapen 1535, 305 weideschapen 1325, 365 lammeren ƒ020, 640 vette varkens 40140 per stuk, 5057 cent per kg.; 44 magere var kens 22 -50, 150 kleine biggen 1018 per stuk; 48 bokken of geiten, 63 paarden. Totaal aanvoer 5192 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 2728, Nagelkaas 1929, Goudakaas 2229, Edammer kaas 2044. Aanvoer 2852 kg. Boter. Mijnboter 1.36, veilingboter 1.351.31 per kg. Aanvoer een derde en negen zesde vaten. Commissie 97 cent. 's HERTOGENBOSCH, 15 Oct. Boter. Aanvoer 14.425 stuks. Prijzen: Hoogste prijs 1.47, laagste prijs f 1.42 en middel- prijs 1.46. ZOETERWOUDE, 13 Oct. Eierenveiling Algemeen Belang bij de Wed. C. Schuur. Prijzen: kippeneieren 5.605.80 per 100 stuks, kippen 3565 cent, hanen 6585 cent per stuk, meloenen 915 cent per stuk. BODEGRAVEN, 13 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 3405 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 5.005.30, bruin 5.205.70, kuiken eieren 3.904.20 en eendeneieren 3.90 4.10 per 100 stuks. BOSKOOP, 15 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 32 cent, Wendland 3056 cent, Hadley 3045 cent, Claudius Pernet 1523 cent, Briarclïf 1530 cent,"Butterfly 2fr:^38cent Steward 2140 cent, Bijou 25 cent, Mme Jules Bouché 21 cent, Rosalandia 2035 cent, Florex 2031 cent, Phoebe 40-^53 cent, Pink Perfection 3045 cent, Chas. B. Kilham 16—23 cent, Edith Helen 25—51 cent, Aug. Noack 1222 cent, Else Poul- sen 1425 cent, Gloria Mundi 2036 cent Ellen Poulsen 615 cent, Paul Grampel 3044 cent, Rosa Mudi 5082 cent, Mevr. van Straaten van Nes; Ingar Ohlson 25^-44 cent, Queen Mary 1024 cent, Vierlanden 2037 cent, Chrysanten, grootbloemig 60 100 cent, idem tros 615 cent, Sneeuwbes- sen 1121 cent, Pernettia 4066 cent, Gynerium 2335 cent, Physalis Franchet- ti 1015 cent, Gerbera 1023 cent, Cle matis Durandi 15 cent, Clematis Prins Hendrik 1,00—1.80, Le Coultre 1.60, l'Azurstern 50 cent. NIEUWVEEN, 14 Oct. Eierenveiling. Aanvoer: 1120 kippeneieren 4.805.50, en 66 eendeneieren f 3.per 100 stuks. W15SELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* 8 9713/l6 HOOFDFILMS De ondergang van de William Brown. (Cary Cooper, Geor ge Raft, Frances Dee) De verborgen Bruid (Martha Raye). Zevende Hemel (Simone Simon) Menschensmokke- laars (Claire Tre vor, Brian Donlevy) Raskolnikov (Ma rian Marsch, Tala Birell). Amor in het Waren huis (James Melton, Allen Genkins, Charles Halton). Waar blijf onze be schaving? (William Farnum, Anita Louise). Bella Donna (Mary Ellis, Cedric Hard- wicke). Realistisch Realistisch Speelfilm Komisch AANVANGSUUR Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur, Zon- iags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Matinee, Zaterd. Woensdag en Donderdag. Goedgekeurd v volwassenen. Toelaatbaar v. volwassenen. Toelaatbaar v. volwassenen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3