RIJNSTREEK 1 FAILLISSEMENTEN BIOSCOPEN HET BETOOVERDE BOSCH DONDERDAG 14 OCTOBER 193» DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Burgemeester J. B. V. M. J. v. d. Mortel plant de De schoolkinderen in volle actie bij de planting der eerste bollen op het Koningin Emma-duin. bollen. Op den achtergrond het onthulde naambord: „Koningin Emma-duin". gemeente Leidschendam als die der ge meente Nootdorp tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten bij Ons in beroep ko men. Onze Minister van Binnenlandsche Zaken geeft van een ingesteld beroep on verwijld kennis aan Gedeputeerde Staten en aan het bestuur van de andere ge meente. Onze beslissing wordt aan de be langhebbende partijen medegedeeld en in de Nederlandsche Staatscourant opgeno men. Aan den burgemeester en de vaste amb tenaren der opgeheven gemeenten Veur en Stompwijk, die ten gevolge van de ver- eeniging dier gemeenten worden ontsla gen, wordt, voorzoover zij alsdan niet in de termij vallen om eensioen uitgezon derd vervoegd oudersdiomspensioen, be doeld in artikel 48, eerste lid, onder b, der Pensioenwet 1922 (Staatsblad no. 240) te genieeten, ten laste van de nieuwe ge meente Leidschendam en wachtgeld ver- lend, met inachtneming van de verschil lende bepalingen. De niéuwe gemeente Leidschendam is verplicht, de onderwijzers van de in de opgeheven gemeenten aanwezige openbare lagere scholen in denzelfden rang, waarin zij op 31 December 1937 werkzaam zijn, in dienst te nemen. De bij het in werking treden dezer wet in de gemeenten Veur, Stompwijk en Nootdorp bestaande besluiten en ambtena ren zullen voortduren, totdat door het be voegd gezag een nadere regeling is getrof fen. De bij het inwerking treden dezer wet in de gemeente Stompjwijk bestaande machten zullen in de gemeente Leidschen dam voortduren, totdat zij overeenkomstig de bepalingen dezer wet door andere zijn vervangen. De reglementen van orde voor de ver gaderingen van den raad en van het col lege van burgemeester en wethouders, als mede de bestaande instructies voor den secretaris en den ontvanger der gemeente Stompwijk gelden voor de gemeente Leid schendam, totdat zij door andere zijn ver vangen. De nieuwe gemeente Leidschendam zal ongeveer 9500 inwoners tellen. De gemeente Nootdorp zal met 400 inij woners worden vermeerderd, verspreid ever een oppervlakte van 300 H-A. De gemeente Nootdorp staat een stukje grond van 5 HA.., gelegen ten Noorden van de spoorlijn, af aan de nieuwe gemeente Leidschendam. WASSENAAR. K. J. M. V. Gisteravond vergaderde in het R.-K. Vereenigingsgebouw de K. J. M. V., onder leiding van den voorzitter, den heer A. Lommers, die, na opening met den groet der Katholieke Actie en een kort wel komstwoord, het woord gaf aan kapelaan Kraakman, Moderator der vereeniging, die zou spreken over het onderwerp: „Het ge zin als voortfgezette scheppingsdaad". Na een paar opmerkingen vooraf, zei spr., dat het te behandelen onderwerp mooi is er ernstig, maar ook delicaat. Vaak mis sen ook volwassenen waardeering voor het huwelijk en inzicht in de scheppingsmo gelijkheid, die door God aan de menschen is gegeven. Spr. wijst dan op de zedelijke verwildering, die verschrikkelijke vormen aanneemt. De scheppingsmacht is een groote gave van Gods goedheid, die aan de menschen is toevertrouwd. De voorzitter dankte kapelaan Kraakman voor diens uiteenzetting waarvan veel is geleerd. Hierna volgde sluiting met den groet der Kath. Actie. Geboren: Jacobus Adrianus, z. van T. N. van der Velde en C. M. Vogels Adria nus Theodorus, z. van A. van Leeuwen en H. A. Schoorl Franciscus Johannes, z. van J. A. de Roos en P. M. van Overbeek Hendrika Kr ij na, d. van W. H. Schmal en A. Kort Pieter, z. van J. van Zanten en A. van der Veen. Getrouwd: C. van der Niet en S. B. V. Vuijk. Overleden: Albert Havelaar 65 j., ge huwd met J. M. Lantang Klaas Tanninga 55 j., gehuwd met G. Bekins Marinus An- tonius Jozef Dittman 24 j., geh. met C. Berkhout Johannes Bergman 73 j., ge huwd met J. van 't Slot Heinrich Sc hi ess 74 j., gehuwd met J. M. Paijens. WARMOND. Hanze. Onder meer dan gewone be langstelling hield de R.-K. Middenstands- vereeniging de Hanze, afdeeling Warmond, onder voorzitterschap van den heer F. Sla ger een algemeene vergadering in hotel de „Stad Rome". Van den secretaris was bericht binnengekomen, dat hij door on gesteldheid verhinderd was de bijeenkomst bij te wonen. Hieronder bevond zich o.m. een schrijven van het hoofdbestuur met betrekking tot de inschakeling van den middenstand bij het verstrekken van on dersteuning in natura. Het hoofdbestuur had te dezer zake een onderhoud gehad met de desbetreffende autoriteiten en kon mededeelen, dat aan de bezwaren van de middenstandsorganisaties was tegemoet gekomen en de aangelegenheid op alles zins bevredigende wijze was opgelost. Vervolgens wees de voorzitter op het groot belang dat gelegen is in het volgen van den handelscursus in Leiden door de jongeren mede in verband met de Vesti gingswet en hij betreurde het dat slechts één persoon uit Warmond aan deze cursus deelnam. Overgegaan werd tot verkiezing van een afgevaardigde en een plaatsver vanger naar den Centralen Raad. Als zoo danig werden gekozen de heeren G. van Elburg en C. M. van Stijn, die beiden hun benoeming aannamen. Den afgevaardigden werd opdracht ge- BOSKOOP. „Eerbied in Gods Huis". Iets van zelf sprekends. Maar, helaas, door velen nog niet begrepen. En niet alleen door de klei neren, die wat zitten te smoezen, wat ook wel hinderlijk is; maar zelfs door grootere, opgeschoten slungels, die zich niet verwaar digen in de bank plaats te nemen (hoewel er plaatsen in overvloed zijn), doch er de voorkeur aan geven om den hoek van de deur te blijven hangen, waar dan de laat ste nieuwtjes nog eens even worden be sproken. Reeds lang bestaat er een instelling van z.g. „Mannen van Eerbied", doch door ver schillende omstandigheden voelden velen zich niet meer voor dit ambt geschikt. Nu heeft het kerkbestuur een vergadering belegd, waar dit punt besproken is en met het verrassend goede resultaat, dat 30 per sonen zich opgaven om den eerbied in Gods Huis te handhaven. Wel jammer, dat er nog zoo'n instelling moet bestaan. Moge degenen, die tot nu toe zich aan een of ander wangedrag heb ben schuldig gemaakt, begrijpen, waarvoor ze komen en dan van zelf sprekend hun ge drag daarnaar richten; zoodat de instelling van „Mannen van Eerbied" spoedig over bodig blijkt. Wolhandkrab in de Vereen. Polder. De visscher G .v. Eeuwen alhier ving in den Vereen. Polder een Wolhandkrab. Volgens den heer van Eeuwen is dit hst eerste exemplaar dat in genoemden polder werd gevangen. Schaakclub „Internos". De eerste com petitiewedstrijd tusschen de Schaakclub „Internos" en de Schaakclub „Caïssa" (Lei den) is in gelijk spel geëindigd. De uitslag is 5 tegen 5. Geboren: Neeltje Maria, d. van A. van Els wijk en D. van 't Woudt Leobina Wil- helmina Harmana, d. van C. A. Straver en W. E. de Beer. Getrouwd: I. A. Littooy 27 j. en N. Turkenburg 30 j. G. A. Walraven 30 j. en G. A. Boer 26 j. J. Verkerk 23 j. en P. Schipper 21 j. KOUDEKERK. Bravo! De Chr. Mondaccordeonver eeniging „Bravo" alhier, gaf gisteravond op de bovenzaal van de Bruin, haar eer ste openbare uitvoering, onder leiding van haren directeur den heer J. J. van der Reijden te Leiden. Het programma bevatte een 16-tal num mers, welke over het algemeen goed wer den uitgevoerd en bij het publiek zeer in den smaak vielen. Deze jonge vereeniging, die nog dringende behoefte heeft aan nieuwe le^en, kan reeds met voldoening op deze voor haar succesvollen avond te rug zien. NIEUWKOOP. Raadslid. De heer J. Eijs, opvolger op de lijst van de R.-K. Staatspartij in de vacature-J. Baas, heeft na het bedanken van de heeren A. van Houten en Th. Mou- rits, deze benoeming aangenomen. In de ontstane vavature van secretaris der R.-K. Raadsfractie is voorzien door de benoeming van den heer S. Splinter. Aanrijding. Op de Nieuwveensche weg had gistermorgen op de overweg van de voormalige spoorlijn een aanrijding plaats tusschen twee personenalto's, bestuurd door V. uit Waddinxveen en K. uit Amsterdam. Beide auto's werden zoodanig beschadigd dat een auto met de kraanwagen moest worden weggesleept, terwijl de andere auto nog op eigen kracht kon wegkomen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door de politie werd proces-verbaal op gemaakt. Geboren: Johannes z. van H. Ahles en G. Kranenburg. Gijsbertus Maria z. van M. van Koert en A. Janmaat. Ondertrouwd: F. A. Duits, 30 j. won. te Zwammerdam en C. Zimmerman 28 j. C. Hoogerwerf 28 j. en J. Ma de Jong 28 jaar wonende te Alkemade. ZWAMMERDAM. Schaken. Uitslag schaakwedstrijd „Nooit Gedacht" van Ter Aar en het 2e tiental van Zwammerdamsche Dam- en Schaakclub: dr. A. QuartelM. Beunder 1/21/; N. BezemerH. v. Delft 10; B. RietveldJ. P. Hunik 01; M. de Man M. Rietveld 01; G. de BruinG. Hei kamp 01. Jac. de Bruin--J v. Zwieten 10; N. van EijkC. Baars 01; C. v. d. HaveJ. de Leeuw 10; J. VisserP. Lod der 01; H. MarskampJ. Spaan 10. Totaal-uitslag 4 /25 1/2. geven te protesteeren tegen het premie- vrij pensioen van de ambtenaren verbon den aan de Hanze. Verder bevatte de agen da slechts een voorstel van de afd. Zoe- terwoude waarmede de vergadering zich kon vereenigen.. De voorz. deelde mede, dat het bestuur overwoog om een winkel week te organiseeren gezien het groote succes die dergelijke „weker" in andere plaatsen hebben. Alvorens nadere stappen te doen meende het bestuur eerst het ge voelen van de leden hieromtrent te moe ten inwinnen. De gebruikelijke rondvraag stond geheel in het teeken van den han delscursus te Leiden. Na nog eenige spre king werd den heer Papot, lid der com missie, opdracht gegeven deze aangelegen heid in den schoolraad te bespreken. De hr. Kerkhof wees er op dat het gemeentewerk niet op de juiste wijze werd gedistribueerd. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Hierna werd de zeer geanimeerde bijeen komst gesloten. BLOEMBOLLENPLANTDAG TE NOORDWIJK De duinen met 40.000 bloembollen beplant Onder zeer groote belangstelling had gistermiddag in de Zuidduinen aan de van Beethovenweg een bloembollenplant- dag plaats, waaraan bijna 2000 Noordwijk- sche schoolkinderen deelnemen. Het idee tot dezen bloembolienplantdag was voort gesproten uit het gehouden Tulpenfeest dit voorjaar, waaraan de heer v. Wely het parool had vastgekoppeld „Noordwijk Bloemenbadplaats". Het groote succes van dit Tulpenfeest gaf de r.oodige inspiratie, om op den ingeslagen weg voort te gaan en men kon niet beter doen dan dit pa rool in zijn volle werkelijkheid toe te pas sen en een deel van onze reeds beboschte duinen ook nog te doen beplanten met fleurige bloembollen Het terrein waar de beplanting zou plaats hebben, was aange geven met een groot aantal wapperende vlaggen en is gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de Koepelweg, het punt waar men in het voorjaar het mooiste panorama onzer bloembollenvelden kan aanschou wen, zoo zelfs, dat H. M. de Koningin daar meermalen een kijkje is komen nemen. Reeds vroeg in den namiddag stonden er reeds honderden belangstellenden in af wachting van de planting. Een aardig ge zicht was het om de met vlaggetjes uitge doste schooljeugd n optocht met muziek te zien aankomen door de slingerende toe gangswegen. Aan de voorzijde van het ter rein was een podium gemaakt, waarop in middels hadden plaats genomen de heer burgemeester en mevr. v. d. Mortel, de Sursécance van betaling: Huibert Verheul, aannemer te Woer den (proc. Mr. A. F. van den Bosch te Woerden). Tot bewindvoerder is benoemd Mr. J. F. Flieringa te Utrecht. Verhoor Woensdag 17 Nov. 1937 des v.m. te 11.45 uur in het Gerechtsgebouw aan de Ham- burgerstr. 28 te Utrecht. Marinus Cornelis Hamaker, wonende te Amsterdam, Vijzelstr. 5 tProc. Mr. W. F. H. Reus) is definitief surséance van betaling verleend voor den tijd van zes maanden, ingegaan op 16 Aug. 1937, met benoeming van Mr. R. P. 's Jacob te Amsterdam tot bewindvoerder. Herman Stap, binnenhuisarchitect, wo nende te Bussum aan de Prinses Marielaan (Proc. Mr. Th. F. Boerlage) is definitief surséance van betaling verleend voor den tijd van zes maanden, ingegaan op 25 Aug. 1937, met benoeming van Mr. R. P. 's Jacob te Amsterdam tot bewindvoerder. Uitgesproken: H. Jager, koopman, Scheveningen. Cur.: mr. J. H. Willems, Den Haag. H. M. A. Hoogenstraaten, Rijs wij ksche weg 678, Den Haag. Cur.: mr M. B. Vos, Leiden. J. Mutters, commissionair in effecten en assuradeur, handelendde onder de firma Job. Mutters Co., Voorburg Cur.: mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom, Den Haag. J. A Overgauw, handelende onder den naam Melkinrichting „De Zuidwerf" te 's-Gravenhage. Cur.: mr. L. Westerouen van Meeteren-Frangois, Den Haag. I. Cohen, Den Haag. Cur.: mr. J. J. L. Timmers, Den Haag. G. Martin, Den Haag. Cur.: mr. J. Weijl, Den Haag. beide wethouders en de bijna voltallige gemeenteraad met gemente-secretaris, mevr. Gravin v. Bylandt, jhr. v. Tets v. Goidschalxaard, voorz. Kon. Ned. Mij. van Tuinb. en Plantenkunde, dr. Verhage voorz. van de Algem. Vereen, voor Bloem bollencultuur, de heer R. Koning voorz. Vereen, voor Boomplantdagen in Neder land, S. Doorenbos, directeur van Gemeen telijke Plantsoenen te 's-Gravenhage mr. Everwijn, ir. Volkersz, rijkstuinbouwconsu- lent, J. Baak, inspecteur bij het L. O. te Leiden, de plaatselijke besturen van B. B. C., H. B. G. en Kon. Ned. Mij. v. Tuinb. en Plantenkunde en de volledige Bloem bollencommissie. Met een kort woord opende de heer S. P C. v. Wely deze bijeenkomst, waarna onder leiding van Theod. H. Polman, door alle kinderen werd gezongen „Waar de blanke top der duinen". Het was een leuk gezicht die zingende kinderen met in de eene hand het oranje-badplaatsvlaggetje en in de andere hand het zakje met bloem bollen. Hierna sprak de burgemeester een woord van welkom namens het gemeentebestuur tot alle aanwezigen in het bijzonder tot jhr. v. Tets, spr., noemde dit de tweede phase in de ontdekkingsreis dit voorjaar begon nen, toen ontdekt is, dat Noordwijk niet alleen een zee heeft, doch ook bloemen. Zee en bloemen, geen mooier 'combinatie is er te vinden en niets mag achterwege gelaten worden in het belang van Noord wijk, om hieraan heinde en verre bekend heid te geven. Dankbaar herdacht hij het werken van de Tulpencommissie, thans herdoopt in Bloembollencommissie, in de eerste phase van het bloemenfeest, het welk thans aangevuld wordt met dezen bloembolienplantdag, waarbij door onge veer 2000 kinderen 40.000 bollen zullen worden uitgeplant, terwijl dit getal in het J. C. Uljee, banketbakker, Oude Ade gem. Alkemade. Cur.: mr. H. P. van Heijst, Aiphen. A. Hubert, lasscher, Haarlem. Cur.: mr. F. J. J. Duynstee, Haarlem. L. van der Voet, winkelier in kruideniers waren, A b b e n e s, Hoofdweg 1784, Haar lemmermeer. Cur.: mr. P. Tideman, Haar lem. Cornelis de Jong, handel drijvende onder den naam De Jongh Co., Kweekerij Vre- denburgh, handelaar in bloembollen, H i 1- 1 e g o m. Cur.: mr. J. H. J. Simons, Haar lem. Adrianus H. M. van Boxtel, aannemer, voorjaar nog opgevoerd zal worden tot 100.000 stuks. Ten slotte deelde spr. met trotsch mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd toe te staan om het te beplanten duin, het Koningin-Emma-duin te noemen. Hierna werd het bord met „Koningin Emma-duin" onthuld en werd door allen het „Wilhel mus" gezongen. Nadat door de kinderen nog werd gezon gen „Aan mijn Noordwijk", woorden van J. E. Kok en muziek Th. B. Polman, voerde nog het woord jhr. v. Tets, die in enkele kernachtige woorden wees op de eendrach tige daad, welke met dezen Bloembolien plantdag tot uiting kwam. Moge deze een dracht ook afstralen op het verdere leven der kinderen. Onder gejuich besteeg hierna de heer H. de Boer het podium en begrijpelijker wijze kwam bij hem tot uiting zijn groote liefde voor de duin-flora, welke nu nog verrijkt zal worden met een bonte menge ling van onze bloembollen. Spr. hoopte, dat de beplanting goed moge slagen en in samenwerking met onze ongeëvenaarde duinflora een schoon harmonisch geheel moge tot stand brengen. Nog spraken dr. Verhage, voorz. van B. B. C. en Adr. N. Dorsman, oud-voorzitter van V. V. V., wel ke op de groote waarde van dezen dag we zen. Hierna verrichtten de burgemeester, mevr. v. d. Mortel, jhr. v. Tets en anderen de beplanting om het podium, waarna on der leiding der onderwijzers de kinderen zich over het terrein verspreidden om ieder op het aangegeven gedeelte de beplanting aan te brengen, hetwelk een aardig ge zicht opleverde. Wij vertrouwen, dat ieder het verzoek „Spaart de bloemen" ter har te zal nemen en dan twijfelen wy er niet aan of het tweede Bloemenfeest zal met deze beplanting een nog grooter succes op leveren dan het voorgaande. Tilburg. Cur.: mr. J. A. A. Blote, Tilburg. B. Wassink, Amsterdam. Cur.: mr. E. J. Dommering, Amsterdam. N.V. v/h F. Alberdingk Zonen, geves tigd en kantoorhoudende te Amsterdam. Cur.: mr. J. F. Th. van Valkenburg, Amster dam. De Handelsvennootschap o/d Fa. Gebr. S. Ch. Knoek, gevestigd en kantoorhouden de te Amsterdam, en hare vennooten Sa muel Knoek en Charles Knoek, gevestigd en wonende te Amsterdam. Cur.: mr. J. van Ginhoven, Amsterdam. Opgeheven: P. B. J. Müter, Den Haag. HOOFDFILMS De Zanger van Hare Hoogheid (Gigli). Publiek geheim (Frangoise Rosay en Raimuw). Suzy (Jean Harlow, Franchot Tone). Ik zal je temmen. (Ginger Roger en George Brent). De Bokskampioen 'Bach). Stalen Vuisten (John Wayne). Land der Liefde. Baron Tip (Joan Blondel, Frank Mc Lugh). Zangfilm Spannende Speelfilm Comedie Wild-West- film. Operettefiln Comedie AANVANGSUUR Dag 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Dag. 8.-5—11 15 uur. Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd 2.30 uur. Dag. 811 uur. Zon lags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd en Dondn 2 uur. i'ag 8—11 uur. Zon dag 27 uur. Ma- tir ee. Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v, volwassenen. Toelaatbaar v. volwassenen. Goedgekeurd v, volwassenen. Goedgekeurd v volwassenen. (SPROOKJE) 15. Toen de Koning dat hoorde, viel hij van blijdschap zijn eerste minister om de hals, en maakte van louter plei- zier een rondedansje met hem. En even later kwamen van alle kanten de kabouters aanhollen! Ze hadden in tijden hun Koning niet zoo vroolijk gezien. 16. In optocht gingen ze achter Appelwang aan het bosch door om dat kleine meisje te zien. Puntmuts droeg een groote paddestoel boven het hoofd van den Koning, dat hoorde zoo aan het koninklijke kabouterhof. En het was behalve een groote eer, ook een heele vracht voor Punt muts.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10