RIJNSTREEK HET BETOOVERDE BOSCH MAANDAG 11 OCTOBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 INBREKERS EN DIEVEN Te Zoetermeer Geruimen tyd mocht de gemeente Zoetermeer verschoond blijven van bezoeken van leden van het gilde der lang-vingerigen. De laatste dagen is Zoetermeer hun operatie-terrein. Achtereenvolgens werden een drietal aan de start staande rijwielen wegge nomen. In de afgeloopen week werd een be zoek gebracht bij een landbouwer in den Meerpolder alhier, alwaar een vier tal Leidsche kazen voor goede buit werden verklaard. In den nacht van Vrijdag op Zater dag j.L is men, door vernieling van een ruit, binnengedrongen in het kantoor van een fabriek hier ter plaatse. Aldaar werd echter niets ontvreemd. In dienzelfden nacht is een schaap van een landbouwer aan den Voorweg in de weide geslacht. De huid en de inge wanden waren in een sloot gedepo neerd. In den afgeloopen nacht is men door het wegboren van een raam-pen bin nengedrongen in de woning van den landbouwer J. aan den Zegwaardschen weg alhier. De bewoner, die zulks bespeurde, en zich naar de plaats spoedde, waar de dader zich bevond, kon niet verhinde ren dat de vreemdeling door het ge opende raam de vlucht nam. Er wordt niets vermist. KATWIJK AAN DEN RUN. BegTafenis C. van der Lubbe. Hedenmorgen had na de gezongen uit vaart van half 10 de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer C. v. d. Lubbe, in leven controleur bij den Plan- tenziektekundigen dienst, controleur bij „De Narcis" en bestuurslid van verschil lende organisaties. Achter de lijkstoet slo ten o.m. aan bestuur en leden van het R.K. Zangkoor waarvan de overledene Vice-pre sident was, vertegenwoordigers van „De Stille Omgang", van St. Joannes de Doo- per, van „St. Franciscus", controleurs van den Plantenziektekundigen dienst als col lega's van de overledene, exporteurs uit de Bollenstreek, leden van het hoofdbestuur van „De Stille Omgang" uit Leiden. Er wa ren bloemstukken van „De Narcis" en van den Plantenziektekundigen dienst. Pastoor Hesp droeg de H. Mis op en verrichtte de plechtigheden op het kerkhof, waar zeer vele particuliere personen van hun belang stelling deden blijken. Aanbesteding. Voor rekening van Mevr. Eerdbeek-Claassen is aanbesteed het ver bouwen van de woning bij „Cleijn Duin". Laagste inschrijver was de heer G. de Best voor 1846. LEEMUIDEN. Oudersavond. Gistermiddag werd in de voormalige jongensschool een oudersavond gehouden. Deze diende om meer samenwerking te brengen tusschen ouders en onderwijzend personeel. Vele ouders maakten van deze gelegenheid ge bruik en kregen dan ook een kleine ver rassing. Bazar. Op Zondag 17 Oct. zal in de voormalige jongensschool een bazar en ten toonstelling gehouden worden door de R. K. Naaikrans ten bate van 't R.-K. Arm bestuur. Deze tentoonstelling wordt te half 12 geopend. Verschillende attracties zijn aanwezig, 't Is nu maar te hopen, dat de bazar en tentoonstelling zich evenals an dere jaren in een druk bezoek mag verheu gen. LISSE. Vrouwenbond. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan het bestuur van den Ned. R.K. Vrouwenbond vergunning verleend tot het organiseeren van een speldjes dag op Zondag, 31 October a.s. aan den ingang van de R.K. Kerk, ten bate van de plaatselijke afdeeling. OEGSTGEEST. Auto te water. Zondagmorgen reed een auto bestuurd door P. S. uit Leiden, door onbekende oorzaak in de sloot nags den Abtspoelweg. Na onderzoek bleek de be stuurder geen lichamelijk letsel te hebben bekomen. De auto werd door een kraanwa gen uit Leiden gelicht. Gevestigd: C. C. J. de Jong, de Kem- penarestraat 75, van Leiden. D. F. Be- vin, de Kempenaerstraat 75, van Leiden. J. van Pienbroek, verpleegster Endegeest, van Middelburg. S. P. Bal jeu, verpleeg ster, Endegeest, van Middelburg. E. M. de Groot, d.b., de Kempenaerstraat 113, van Leiden. I. Verhoeven, instrumentmaker, Wijttenbachweg, van Velsen. K. Enklaar, pak.art., Prins Hendrikl. 1, van Ede. P. F. Massink, Fred. Hendrikl. 6, van Den Haag. M. Durinck, Rhijngeesterstraatweg 40, van Rotterdam. T. Horjus, verp., En degeest, van Castricum. J. Ie Poole, L. van Oud-Poelgeest 16, van Leiden. N. D. Dee, Rhijngeesterstraatweg 205, van Lei den. A. v. d. Meij, kruidenier, Oegstgees- terweg 30, van Rijnsburg. M. Zwanen burg geb. Varkevisser, Rhijngeesterstraat weg 52a, van Katwijk. A. v. Osnabrugge, huish., Valkenburgerweg 1, van Leiden. A. A. Plaizier, geb. van Duyn, Wijttenbach weg 103, van Katwijk. A. M. van Twisk, Prins Hendrikl. 20, van Epe. St. Ober- neiter, db., de Kempenarestraat 30, van Wassenaar. H. Uitslag, db., L. de Col.- laan 15, van Rijnsburg. A. v. Egmond en gez. waskn., Ch. de Bourbon! 11, van Lei den. J. van der Meij, geb. van Egmond, Oegstgeesterweg 30 van Rijnsburg. J. A. Gros geb. Mulder, Duivenvdstr. 2a., van Leiden. A. A. v. d. Maade, Rhijngeester straatweg 40, van Roosendaal c.a. J. C. Roscam Abbing,'onderwijzeres, Koninginne- laan 9, Valburg. G. W. J. van den Dun- gen en gez., Duivenvoordestraat 39, van Leiden. J. M. Voogd, Duivenvoordestr. 39 van Leiden. W. A. M. Driessen, Haar! trekvaart 10, van Den Haag. Th. J. Valk en vr., dir. Leidsch glas in loodbedrijf, Rijnzichtweg 1, van Zeist HF. Somme- ling geb. Kerkvliet, Naussaul. 36, van Lei den. J. J. Onderwater geb. van Egmond, Deutzstraat 7, van Warmond. J. van Leeuwen geb. van Waardhuizen, Hooge Morschweg 83, van Leiderdorp. F. Baer, Warmonderweg 46, van Basel. J. C. E. Reichardt geb. Blom en dr., Rhijngeester straatweg 203, van Jena (D!). R. L. A. Muller, Koninginnelaan 12, van Den Haag. Jvr. A. C. von Reckow, geb. Trip, de Kempenarestraat 96, van Voorschoten. M. R. Koops, Koninginnelaan 12, van Breda. KI. de Vink db., Oranjelaan 21, van Lei den. J. v. d. Endt, db., Dorpsstraat 15, van Woubrugge. N. Troost, Emmalaan 62 van Voorburg. A. Lubitzky, db., War monderweg 30, van Leiden. S. C. de Vries, geb. de Vries. Warmonderweg 30, van Leiden. C. Steeneveld, db., Leidsche- straatweg 9, van Delft. C. Develing en gez., A. v. Burenlaan 4, van Dordrecht. E G. H. Masch, Emmalaan 78, van Soest. A. v. d. Eelaart en vr., dir. rijkstelegr. kantoor, Leidschestraatweg 14, van Leiden. L. H. Geerdes, Endegeesterstraatweg 9, van Schiedam. P. W. Pardon, db., Wald. Pyrmontlaan 2, van Leiden. A. de Bruin, db., Sumatrastraat 18, van Den Haag. S. Th. Holst Weber, consul Denemarken, Leidschestraatweg 15, van Leiden. J. Dee geb. v. d. Baan, Rhijngeesterstraatweg 205, van Leiden. D. L. Hulst, arts, Terweeweg la, van Hasselt. D. Knock, geb. Meurs, Terweeweg 71, van Utrecht. A. Kraëff, Warmonderweg 58, van Amsterdam. M. A. Bilderbeek, Terweeweg 134, van Amster dam. H. S. v. d. Steen 1.1. verp!, Ende geest, van Leiden. A. G. Alblas, verp! Endegeest, van Den Haag. H. Ledeboer en gez. kant.bed. Tw. Bank Oranjelaan 19 van Amsterdam. H. J. M. v. d, Wedden, Koninginnelaan 12, van Ginneken c.a. Pr. van Egmond, Oegstgeesterweg 8, van Den Haag. P. S. Benschop, verp. Endegeest, van Sassenheim. M. Kummer d.b., Leid schestraatweg 2, van Leiden. OUDEWETERING. Ongeval bij voetballen. Gistermiddag is tijdens den competitiewedstrijd Majella Odi de Majella-speler Th. V. zoodanig ge blesseerd, dat de wedstrijd werd gestaakt. V. speelde tegelijk met een Odi-man den bal, kwam ten val en kon daarna niet meer opstaan. Aanvankelijk werd beenbreuk gevreesd, doch Dokter van den Bijl kon geen breuk constateeren. Van eenigen opzet of ruwheid was gelukkig geen sprake, doch de getroffene zal er toch wel eenigen tijd door gehandicapt zijn. SASSENHEIM. Fancyfair Vrouwenbond. De driedaag- sche is weer begonnen, waarbij de klasse- ments niet van de lucht moesten zijn. Er zat den eersten avond echter nogal ruimte tusschen, hetgeen niet erg aanmoedigend werkte, gezien de groote voorbereiding waarmede dagen gemoeid zijn geweest. Zoo zijn dan Zaterdagavond de deuren van het K.S.A.-gebouw wederom geopend voor een te houden fanfy-fair waarvan de baten ten goede komen aan de resp. onder- afdeelingen van den Vrouwenbond. Deze onderafdeelingen moeten uit deze bron van inkomsten hun liefdewerk het geheele jaar voortzetten, zooals kraamverzorging, hulp en versterkende middelen aan zieken en armen. De opzet van deze driedaagsche was dit maal geheel anders dan vorige jaren. Te half acht hield „St. Ambrosius" een muzikale rondgang, waarbij het publiek werd aangekondigd, dat het Lunapark was geopend. In de zaal werden onder vroo- lijke tonen de eerste proeven van geluk ge- I nomen. De vliegmachines draaiden, de bus sen rammelden, tombola's en zooveel an- j dere spelen namen een aanvang. Dit wordt nog tot hedenavond voortgezet, om daarna bekendheid te geven wie een prijs gewon nen heeft. Moge de uitslag bevredigend zijn. Woningbouw. Aan het bouwkundig bureau J. P. Oudshoorn en Zn is bij onder- handsche aanbesteding opgedragen het ver lengen van den nieuwen weg aan de Rust- hofflaan voor rekening van den heer G. Slegtkamp te Lisse, alsmede het bouwen van 4 woonhuizen aan dezen weg. UITHOORN. Benoemingen. Tot ambtenaar ter se cretarie te Ter Aar is benoemd de heer B. B. Splinter, volontair aan het secretarie, al- hier. De bode-concierge G. A. de Jong, al- I hier, is bij beschikking van den Commissa- ris der Koningin van Zuid-Holland be noemd tot gemeenteveldwachter in buiten gewonen dienst. DE KWAKEL. INGEBROKEN. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is ingebroken in de boerderij van J. B. wonende in de Legmeer. Door 't openbreken van een raam heeft (heb ben) de dief(ven) zich toegang tot de kamer weten te verschaffen, alwaar zij 15.van hun gading vonden. De po litie stelt een onderzoek in. Een wesp veroorzaakt ongelukken, j Een wesp was het openstaande raampje van een luxe auto, die door een dame be- AANRIJDING TE WASSENAAR Leldsch meisje verongelukt Op den Rijksstratweg nabij de Maal drift te Wassenaar stak hedenochtend om streeks half 11 de 27-jarige mej. Jansje R., wonende Leliestraat JJ3a te Leiden met haar rijwiel aan de hand den weg over. Toen zij met een gang van 80 a 100 K.M. een auto zag naderen, bestuurd door R, uit Bussum, begon het meisje te weifelen tengevolge waarvan zij hoewel de heer R. door sterk remmen een ongeluk trachtte te voorkomen, aangereden werd en onge veer 12 M. verder op den weg werd neer- gesmakt. Dr. X: verleende de eerste hulp, waarna mej. R. in hoogst ernstigen toe stand is overgebracht naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden. stuurd werd, doorgevlogen en op het ge zicht van de bestuurster. Hierdoor ge schrokken, raakte zij het stuur kwijt zoo dat de auto tegen een paar palen der elec- trische-leiding kwam. De auto werd zwaar gehavend en naar een garage gesleept. De bestuurster kreeg eenige lichte verwondin gen. VOORHOUT. Raad van Arbeid. De heer C. J. van der Laan heeft bedankt als vertegenwoor diger van den Raad van Arbeid te Leiden. In zijn plaats is benoemd de heer J. A. J. Roozen te Sassenheim. VEUR. Geboren: Maria Johanna Theresia, d. van J. P. Knijnenburg en A. v. Vliet. Gehuwd: G. A. v. d. Rrogt en E. G. Zaat. STOMPWIJK. Geboren: Cornelis, z. van P. Buite laar en C. Los. Mattheus Antonius Wil helmus, z. van M. A. Warmerdam en M. J. Waaijer. Ondertrouwd: Ch. C. de Groot en C. A. E. Leenen; J. H. de Leeuw en G. Riet veld; J. v. d. Wildt en L.W. Labee, J. H. Bremer en M. A. Klok; B. L. M. v. Veen en G. J. M. Goeman. Gehuwd G. M. Pieterse en J. Bolle- boom; J. J. v. Kesteren en W. 4- Waaijer. WASSENAAR. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Het liep goed af! Ten gevolge van slippen vernielde een auto, bestuurd door den heer H. alhier, het hekwerk van perceel 78 aan de Lange Kerkdam, reed daarna een lichtmast om, vernielde het hekwerk van perceel 80 en sloeg daarna onderste boven. Van de 6 in zittenden bekwam mevr. v. W. alhier lich te verwondingen in het gelaat, zoodat het ongeval nog bijzonder goed afliep. TUSSCHEN TWEE AUTO'S BEKNELD. Jonge man ernstig gewond. Op een landweg, een zijweg van de Kerk straat, geraakte de 26-jarige v. E. uit Den Haag hedenochtend omstreeks kwart voor 12 bekneld tusschen 2 auto's doordat bij het opsleepen van een auto de motor van de voorste auto afsloeg, terwijl de gesleept wordende auto doorreed. Na eerste hulp verleening door dr. Weerenbeck, is v. E. die ernstig gewond werd aan de linkerheup per ziekenauto overgebracht naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag. WOUBRUGGE. Geboren: Gesina Maria d. van Th. Straathof en E. Th. van Ruiten Cor nelia Maria d. van Th. Zwetsloot en A. M. v. d. Meer Sophia d. van A. C. van Santen en H. C. van Dijk Pieter Frans z. van A. Noordam en M. van Rijn Petrus Johannes Geertruida z. van G. A. Volwater en H. M. Baak. Ondertrouwd: Cornelis Markus 23 j.en Klasina van Harskamp 22 j. Overleden: Hendrikus Nelinus van Griethuizen, 72 j., echtg. van A. Boer. ZILK. Personalia. De heer J. Duivenvoorden uit Noord wij kerhout is op het Paard en- kerkhof alhier benoemd tot onbezoldigd Rijksveldwachter met op 't oog op het toe zicht op de strooperij in de duinen. FELLE BRAND TE WOERDEN Bewoners ontsnapten aan de vlammen Hedennacht om circa 2 uur heeft te Woerden een hevige brand gewoed. Omstreeks 2 uur begaf de heer Bors- boom zich met zijn auto op weg. In de Voorstraat gekomen zag hij uit den win kel van den heer Broekhuizen vlammen slaan. Onmiddellijk bracht hij zijn wagen tot stilstand. Hij trapte de deur in en snelde naar boven. De bewoners, man, vrouw en vier kinderen, waren door den brand reeds gewekt. Zij konden echter door den winkel het huis niet meer verlaten. Door een hooggelegen raam zijn zij in veiligheid gebracht. De eigenaar van de zaak wilde zich echter in de vlammen bege ven om zijn bescheiden in veilig heid te brengen, wat hem door om standers belet werd. De politie probeerde, daar de brandweer nog niet aanwezig was, met schuim-blusch- apparaat de brand te blusschen; zij slaag de daarin evenwel niet. Inmiddels, het was half drie; was de brandweer gearriveerd. Direct werd met vol materiaal water gegeven. Het mocht de brandweer gelukken de brand in een uur, te bedwingen. Om 4 uur was men den toestand meester. Winkel en woonhuis zijn echter totaal uitgebrand. De heer Broekhuizen, die daar een zaak gevestigd had in galanterieën en sigaren, had nog kort geleden de verzekeringssom verlaagd. Hij is zeer laag verzekerd. Tegen bedrijfsschade was hij ook niet verzekerd. Ook de heer Bastmeijer, die tegenover het pand van den heer Broeskhuijzen een zaak heeft, bekwam schade. Hier sprongen twee étalage-ruiten en werd alle verf afgebrand; ook hij is niet verzekerd. De burgemeester was op het terrein van de brand, evenals de directeur van ge meente-bedrijven, daar er gevaar bestond voor een aldaar staande electriciteits-kast. De vermoedelijke oorzaak is het kachel tje in de winkel om de tabaks-artikelen droog te houden. De publieke belangstelling was zeer gering. ALPHEN AAN DE RIJN Majoor Rijksveldwacht Tot Majoor der Rijksveldwacht is benoemd de heer C. Stuffers, thans in gelijke functie, brigade commandant te Tholen. De brug van Gouwersluis. Zaterdag middag 12 uur is de brug over heet Aar kanaal in gebruik genomen en de oude brug buiten dienst gesteld. Met de slooperij is men vandaag begonnen. De verlichting op de brug geschiedt door acht booglampen voorzien van natrium verlichting. Geslotenverklaring van eeL weg. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B. N. deelt mede, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gesloten hebben verklaard voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen den Lagewaardsche- weg te Alphen aan den Rijn alleen in de richting van de grens der gemeente naar den Lagen Rijndijk. BOSKOOP St. Josephgezellenver. Gisteren kwa men de Gezellen van Boskoop bijeen tot bijwoning van een huishoudelijke ver gadering. Na opening door den vice-praeses, den weleerw. heer Kapelaan B. G. H. Keyer, werd overgegaan tot verkiezing van een nieuw bestuurslid, in de vacature van den heer J. Streng, die als zoodanig had be dankt. Na een vrije stemming van de 25 aanwezigen werd met 14 van de 25 stem men gekozen de heer J. L. Verbey, die deze functie aanvaardde. Hierna hadden eenige belangrijke mededeelingen plaats, o.a. de volgende. De Vrijdagavond, welke tot nu toe voor de Gezellen beschikbaar was ge steld, is noodgedwongen moeten worden verzet op den Zaterdagavond. De schaak- en biljartclub die hoofdzakelijk Vrijdagavond haar oefeningen hield zal deze nu op Dins dagavond houden, terwijl de vrije Dinsdag avond-bij eenkomSt dus op Zaterdag wordt gesteld. Retraiteclub „St. Paulus". Op 8 Oct. hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer F. Binken, opende deze vergadering en heette de aanwezigen welkom. De secretaris, de heer J. v. Lent, las de notulen voor der vo rige vergadering, waarna de penningmees ter, de heer H. Jaarsveld een verslag gaf van de geïnde spaargelden, welke sloot met een batig saldo van 73,02. Hierna had be stuursverkiezing plaats. Aftredend waren de heeren H. Jaarsveld, J. Moerings en H. Streng, welke allen werden herkozen. Als vertegenwoordiger in het bestuur voor de Gezellenvereeniging werd gekozen de heer J. Ravensberg. Hierna sprak de geestelijk adviseur, de weleerw. heer Kap. G. H. Keyer, een stichtend woord over het re- traitewerk en spoorde de spaarders aan trouw te blijven sparen. Het wekelijksch spaarbedrag werd vastgesteld op 10 ct. per week minimum. Bij uittreding zullen de spaargelden niet anders worden terugbe taald dan met korting van 0.50 voor ad ministratiekosten. De voorzitter dankte de aanwezige heeren voor het aanvaarden van hun functies, waarna werd overgegaan tot verloting van een 6-tal vrijkaarten. Na lo ting ontvingen een vrijkaart de heeren Ant. Straver, W. v. Kins, N. v. d. Voort, C. Verbeij Jr., C. Fase en J. v. Lent. Bij de rondvraag stelde de heer Redegeld voor om meer propaganda voor het retraite- werk te maken en een spaarkas in een ge zin ook voor de leden in te stellen. Ten slotte werd besloten om in de maand No vember voor de overleden leden een H. Mis te laten lezen. Hierna sluiting. L. T. B. Na opening door den voorzit ter, den heer H. G. Mathot, las de secreta ris de notulen der vorige vergadering voor, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot behandeling van het collectief arbeidscontract, hetwelk in het kort hierop neer komt, dat het loon voor volwassen arbeiders die volwaardige arbeid kunnen verrichten op 18 gulden per week zal worden vastgesteld, terwijl tevens wordt geregeld het werken op algemeen erkende chr. feestdagen. De heer K. Stoudijk vroeg of de plaatse lijke patroonsorganisaties, die door hun li beraal standpunt hier afwijzend tegenover staan, dit contract zullen teekenen, waarop de voorzitter antwoordde, dat de L. T. B. afd. Boskoop zich niet tegen het contract kan verzetten. De geestelijke adviseur afd. Boskoop stelde voor om het voorstel gewij zigd aan de plaatselijke zutersvereenigingen voor te leggen. De voorzitter wenschte dit onderwerp uit te stellen tot de vergadering van 18 October a.s. Hierna werd de verlies- en winstrekening voorgelezen. Het afschrift van de centrale accountantsdienst van den Kath. Neder! Boeren- en tuindersbond te 's-Gravenhage luidde: De balans per 31 December 1936 en de resultaten berekening over het boekjaar 1936 sluiten met een nadeelig saldo van 2.914.81. Door toevoeging van dit bedrag bij het reeds bestaande verlies stijgt het tekort per ultimo 1936 tot 34.617.35. Hier na werd de begrooting behandeld, welke voor 1938 geraamd is op inkomsten 41.325, uitgaven 41.325, Hierna werden behandeld praeadviezen op voorstellen van huishoudelijke aard. De meerderheid in het H.B. dringt aan op het vormen van een derden vakbond voor de sierteelt, en zal dit op de algemeene ver gadering voorstellen. Een minderheid be staande uit de heeren Jac. Groen Azn. en H. G. Mathot kan zich hiermede niet ver eenigen. Het plaatselijk bestuur adviseert, dat van de afd. Boskoop haar stem niet zal geven aan dit voorstel, hetwelk met meer derheid van stemmen wordt aangenomen. Als afgevaardigde voor Haarlem voor den Algemeene Vergadering wordt gekozen de heer A. Brand met 17 van de 28 stemmen. Hierna werden nog eenige mededeelingen gedaan omtrent rentebetaling en crediet- aflossing. De rondvraag leverde niets be langrijks op, waarna de vergadering werd gesloten. (SPROOKJE 9. Nadat hij vol verbazing naar de kleine Anneke had zitten te staren, sloop hij op zijn teentjes weg tusschen de hooge planten, om het groote nieuws aan dan Koning en al de andere kabouters te vertellen. Wat zouden die een oogen opzetten....! 10. De Koning zat voor zijn deur een pijp te rooken, met zijn kroon scheef op het hoofd. Hij zat eerst diep in ge dachten, want een koning heeft altijd veel dingen, waar over hij diep moet nadenken. Tot hij in de verte Appel wang zag en voor een oogenblik zijn zorgen vergat.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6