Succesvol Heeren Zak- of Armband Horloge of Dames Armband Horloge of Vulpenhouder met Gouden pen STADS NIEUWS FAILLISSEMENTEN Burgerlijke Stand RIJNSTREEK Wilt U iets weten? Laatste berichten TELEGRAMMEN NED. OOST-INDIE MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN MAANDAG 11 OCTOBER 1937 0E LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 is ons offensief geweest met het parobl: In elk Katholiek gezin een Katholiek Dagblad. Op aandrang van meerderen stellen wij vanaf heden nogmaals voor korten tijd een premie beschikbaar voor dengene, die ons een nieuwen abonné voor minstens drie maanden aanbrengt. Wij stellen hiervoor ter beschikking: Onze tijd gebiedt: weest Katholiek jn woord en daad, 't Is Uw Katholiek Dagblad, dat U hierbij ter zijde staat 50e STICHTINGSFEEST S. JOSEPH S GEZELLEN-VEREEN1GING. Nog is ons gouden feest niet geheel ten einde; alle jaren verschuiven wij ons stich- tingsfeest naar de maand October, omdat deze maand zich beter leent voor den feest avond dan de Julimaand. Dit jaar hebben wij het grootste deel ge vierd in de maand Juli; triduum, H. Mis met algemeene H. Communie, ontbijt, Pon- tificael Hoogmis, receptie en feestvergade- ring hadden toen plaats, alleen de avond viering hebben wij ook dit jaar uitgesteld tot in October. Deze avondviering zal Zondag 24 October en Dinsdag 26 October plaats hebben, dit jaar niet in de Gehoorzaal, maar, om aan ons gouden feest meer cachet te geven, in den Schouwburg. Vrijkaarten voor leden en donateurs wor den deze week verzonden, ook zullen wij deze week nog een begin maken met den verkoop van kaarten. Een beperkt aantal kaarten zullen worden verkocht, wij raden l dus aan U tijdig van kaarten te voor zien. Het tooneelspel zal de moeite waard zijn en zal in de Schouwburg zeker tot zijn recht komen, omdat men op alle plaatsen goed kan zien en hooren. Oude bekenden zullen in dit tooneelspel optreden, de mu ziek, ook welbekend, verleent haar mede werking. Nogmaals voorziet U tijdig van kaarten. Kaarten verkrijgbaar a 40 cent. Men kan zich van een zeer goede plaats verzekeren door plaats te bespreken Garderobe is gra tis. Wij zullen hopen, dat ook dit laatste van ons goude feest slaagt. H. Schrama, v.-praeses. K.JJYÏ.V. „Daadwerkelijke Ouders. Als je als jongeman zoo nu en dan toch wel eens een oogenblikje hebt, waarin je even gezond nadenkt over je later leven, over je „straks als vader van kinderen!", en je maakt je eigen niet met een „Jantje van Leiden" van die gezonde gedachte af, dan voel je je groote verantwoordelijkheid! Je voelt dan ook, dat je steun noodig hebtGelukkige jonge kerels, die dan naast zich vinden....: „daadwerkelijke ouders"! Een „daadwerkelijke Vader", een „daad werkelijke Moeder"„daadwerkelijke Ouders", die een diep inzicht hebben in het moeilijke van je jongemannen-leeftijd, die belangstellen in je, die met je meeleven, meevoelen, meewerken! „Daadwerkelijke Ouders", wier sympa thie voor „hun zoon" verder gaat dan een „hoeveel centen brengt hij in het laadje"! Zeker, de „verdiensten" van een zoon kun nen, vooral in onze dagen, voor Ouders van zeer groot belang zijn, maar er dient toch wel een hooger en dieper en breeder „con tact" tusschen Ouders en kinderen te zijn daneen louter financieel contact!! „Daadwerkelijk Ouders!"Dat is de roeping van God, Die het leven schonk aan het kind door bemiddeling van de schep pingsmacht der ouders omja! om Kind van God te kunnen zijn! Ouders spreken terecht over „ons" kind! Zeker! „Hun" kind! Maar dan toch nooit zóó, dat dat kind zóó „hun" kind kan we zen, zooals een ding „hun" ding is, of zoo als een onredelijk levend wezen „hun" be zit kan zijn! „Hun" kind is allereerst „Gods kind" met een levensroeping, waarin de Ouders de door God gestelde taak te vervullen hebben van „daadwerkelijke Ouders" te zijn! Daadwerkelijke Ouders! Met een voor treffelijk voorbeeldig levensgedrag! Met een steunend ouderlijk woord! Ouders met gestrengheid, maar met nog veel méér lief de! Ouders met liefde, die aanvoelt, be grijpt, veel vergeeft, veel verdraagt! Daadwerkelijke Ouders, die „meeleven" met alles, wat kan dienen „hun Godskind" te brengen zoo dicht mogelijk tot zijn God delijk Levensideaal! Daadwerkelijke Ouders, die ook „meele ven" met de Standsorganisatie van de Ka tholieke Jonge Middenstand, die niets an ders wil dan juist steun te geven in zaken waarin een jongeman steun noodig heeft, en als godsdienstig-sociaal en cultureel insti- tuut zeker zeer veel kan bereiken, wanneer de Ouders „daadwerkelijk" meeleven! Donderdag 14 October a.s. houdt de K.J. M.V. haar Propaganda-a'vond. We verwachten vele„daadwerkelijk" Ouders!! Beste dank. E. A. M. PAAP, Pr., Moderator. MILITARIA. Bij Koninkijlk besluit van 6 October j.l. is met ingang van 1 November a.s. in zijn rang en ouderdom van rang overgeplaatst bij den generalen staf kapitein mr. J. D. Sche pers, van het 6e regirfient veldartillerie. De reserve-majoor H. Sieperda van het 4e Reg. infanterie is benoemd bij het reserve-personeel der landmacht -bij den staf der 7e infanteriebrigade. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is benoemd tot berichtgever van het Rijks museum van Oudheden alhier, de heer P. H. Vallen te AsseltSwalmen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6533. F. J. Vossen, Oegst- geest, Geverstraat 31, Centrale verwar ming; sanitaire installaties. Wijz. handelsn. in: Technisch Bureau voor Centrale Ver warming en Sanitaire Installaties F. J. Vos sen. ONGEVALLEN OP HET VOETBALVELD. Gisteren zijn op twee voetbalvelden on gelukken voorgekomen. In den wedstrijd U. V. S.—V. D. L. op het terrein aan den Zoeterwoudsche Sin gel kwam de 30-jarige H. K. bij een uit val zoo onzacht met den grond in aanra king, dat hij een ernstige verwonding aan het gelaat opliep. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, waaruit hij gisteravond te 9 uur kon wor den ontslagen. Op het L. F. C.-terrein aan den Haag- weg heeft de 18-jarige C. van R. een trap tegn het hoofd opgeloopen, waardoor hij een lichte hersenschudding bekwam en eveneens door den E. H. naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd. Botsing. Zaterdagmiddag te kwart voor drie zijn op den Witte Singel twee fietsrijders met elkaar in botsing gekomen. Daarbij liep de 50-jarige los werkman J. van L. een hoofd wonde en een ribfractuur op, zoodat hij naar het Acad. Ziekenhuis moest worden vervoerd. Vechtpartij. Zaterdagavond te 11 uur zijn de 31-ja- rige J. S. en de 22-jarige G. M. in de Deci- .mastraat met elkander slaags geraakt, waardoor beiden niet ernstige hoofdwon den opliepen. S. werd naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd, M. werd op het politie bureau verbonden en kon daarna naar huis terugkeeren. Loos alarm. Zaterdagavond te kwart over negen werd de brandweer gealarmeerd, omdat er veel rook kwam uit heta perceel De Laat de Kanterstraat 4, waarin het kantoor van den Chr. Metaalbewerkersbond is gehuis vest. Het bleek echter een loos alarm te zijn, zoodat de politiebrandweer met den motorspuit onverrichter zake huiswaarts keerde. f Uitgesproken: N. A. v. Zijp, te Leiden. Curator mr. W. Hugenholtz. N.V. Schepenexploitatie Mij. „Willy- wiet", gevestigd te Rotterdam, kantoorhou- dende te Schiebroek, Plaswijcklaan 15a. Cur.: mr. J. Elshout. Opgeheven: D. Speksnijder, koopman in ongeregelde goederen te Gouda. LEIDEN. Geboren: Eline Alice Sophie, dochter van E. W. Gorter en J. Schrijver Agnita dochter van P. M. K. Schemmekes en E. G. M. Karei Martha Everdina, dochter van W. Wieringa en E. C. Mulder. Ondertrouwd: P. A.' Zirkzee wedr. 45 jaar en A. K. Tegelaar, jd. 35 jaar P. J. van Staveren jm. 31 jaar en A. J. Wa- gemans jd. 26 jaar S. Singerling jm 26 jaar en C. J. Hillebrand jd. 22 jaar J. M. Stikkelorum jm. 20 jaar en S. Vermond jd. 20 jaar R. J. Goldenberg jm. 26 jaar en J. M. de Brabander jd. 23 jaar. Overleden: P. Roelofss m. 32 jaar. KOUDEKERK Ds. Odé vertrekt. Ds. A. W. M. Odé Ned. Herv. Predikant alhier, deelde gister avond na de Godsdienstoefening aan de Gemeente mede, dat hij het beroep naar Goes heeft aangenomen. NOORDEN. Gered. Bij de sluis te Slikkendam viel de schipper P. J. Splinter van een schuit geladen met dekriet te water. Niet dan met veel moeite kon hij door den metselaar Veenman, die in verband met de werkzaam heden aan de bouw van de nieuwe sluis in de nabijheid aanwezig was, met een haak op den wal worden getrokken. De drenke ling had het bewustzijn reeds Verloren. Door toepassing van kunstmatige ademha ling en .spoedig ingeroepen medische hulp konden de levensgeesten weder worden op gewekt, waarna hij bij omwonenden werd binnengebracht en aldaar in bed werd ge stopt. ZOETERWOUDE. Winterprogram Hanze. Het winterpro- gram van „De Hanze" is verschenen. Bij de samenstelling was reeds rekening gehou den met de gebeurtenissen, die in het voor- loopig plan van de in oprichting zijnde ver- eeniging „Katholiek Zoeterwoude" waren opgenomen. Het bestuur van de Hanze en de commis sie van ontwerp en uitvoering van het Win terprogram zullen nog nader overwegen om de vervallen programma-deelen, die door de niet-oprichting van „Katholiek Zoeterwoude zijn afgevoerd, nog tot stand te brengen. Het winterprogram heeft op de laatste Zondag van October een kinderfeest voor alle kinderen, in November een gezinsavond en op Koppermaandag de Bonte Avond. In November zal het knapenkoor van de parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph te Leiden onder leiding van den wel- eerw. heer E. Paap medewerking verleenen. Als sprekers hebben zich voor dezen avond bereid verklaard de weleerw. heer T. Th. v. Bemmelen, kapelaan te Delft, oud geeste lijk adviseur van de afdeeling en de oud- Zoeterwouder de edelachtb. heer G. van Slingerland, wethouder van Alkmaar. Het winterprogram is tot propaganda- ook aan niet-leden uitgereikt. R.K. Staatspartij. Vrijdagavond ver gadert de R.K. Staatspartij afd. Dorp. Als voornaamste agendapunt bevat de convoca tie: candidaatsstelling partijraad afgevaar digde. „Herwonnen Levenskracht". Aan het plaatselijke comité van Herwonnen Levens kracht is vergunning verleend tot het hou den van een speldjesdag op 17 Oct. a.s. Mond- en klauwzeer neemt af. Het to taal aantal gevallen van mond- en klauw zeer bedroeg j.l. Zaterdag 170. In het geheel kwamen er 8 sterfgevallen voor onder het vee, terwijl inmiddels weer een 10-tal ter reinen onbesmet zijn verklaard. De ziekte neemt af. Steunregeling kleine boeren. Burge meester en Wethouders hebben besloten toe te treden tot de steunregeling voor de klei ne boeren, welke 1 Nov. a.s. in werking zal treden. Nieuwe bekeuringen. Tegen W. van der S. alhier is procesverbaal opgemaakt wegens het .doen vervoeren van varkens, afkomstig van een besmet terrein, naar een buiten de gemeente gelegen slachtplaats zonder de vereischte voorschriften in acht te nemen. Verloren. Zondagmorgen is bij het Kruisheerenklooster alhier een zilveren armband gevonden, welke gedeponeerd is ten raadhuize, alwaar de eigenaar zich kan melden. U hebt uw radio niet aangegeven en toch hoor ik uw luidspreker op straat Dat is geen luidsprekerdat is mijn vrouw. h R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. Vraag of er een boekje bestaat aïs handleiding bij boedelscheiding. Antwoord: Een zoodanige handlei ding is ons niet bekend. Vraag inzake de mogelijkheid van schadevergoeding bij een onduidelijke pas sage in een contract. Antwoord: Neen, dat lijkt ons on doenlijk. AAN PEST OVERLEDEN. Aneta seint uit Tjilathap: In de Kotta Siraredja, desa Sidamoelja, is een Chi- neesch handelaar in manufacturen, bij wien positieve pestverschijnsHen zijn ge- contateerd, overleden. De geneeskundige dienst en het B. B. hebben de noodige voorzieningen getroffen. Er zijn doode ratten aangetroffen. Ver moedelijk heeft men te doen met een ge ïmporteerde besmetting. DOODELIJK ONGEVAL TE BANDOENG. Aneta seint uit Bandoeng: Gisteren om twaalf uur 's middags is op Tjioemboe- leut, een nieuwe bergwoonwijk, bij het af breken van een loods een ongeluk ge beurd, waarbij twee inlanders zijn gedood en twee andere zwaar zijn gewond. Het ongeval werd waarschijnlijk door onvoor zichtigheid veroorzaakt. EEN NEDERLANDSCHE LEERSTOEL TE MUENSTER? MUENSTER, 11 Oct. (A. N. P. Men overweegt op het oogenblik, aan de Uni versiteit van Muenster een leerstoel voor de Nederlandsche taal en letterkunde in te stellen. Men verwacht hiervan een verinniging der bestaande betrekkingen met Nederland en nauwe samenwerking met Nederlandsche geleerden. Men hoopt, dat het karakter der universiteit als een grensland-universiteit door het scheppen van een Nederlandsche leerstoel nog meer tot uiting zal komen. DE STRIJD IN NOORD-SPANJE. Weldra een beslissende slag. ASTURISCHE FRONT, 11 Oct. (A. N. P.). De strijdende partijen staan tegenover elkander voor de weerstandlinie, die de Asturiers opgeworpen hebben langs de rivier Sella. Men verwacht, dat zich hier de beslissende slag zal afspelen, welke het lot van de provincie Asturië en het Noordelijke front zal bepalen. De recht- sche bevelvoering heeft gisteren al haar troepen op dit front in het veld gebracht en den vijand opgedrongen. Gisteren bij het vallen van den nacht volgden de recht- sche linies zonder onderbreking den rech teroever van de Sella, vanaf Riba de Sella tot den rivierbocht ten Zuiden van Arrion- da. DE BLIKVERGIFTIGING TE MENADO. Alle fraters hersteld. De Algemeene Overste van de Fraters van Tilburg heeft een telegram ontvangen uit Menado, dat de fraters van het frater huis Don Bosco, bij wie zich verschijnselen van blikvergiftiging hebben voorgedaan, allen geheel hersteld zijn en het geven van onderwijs hebben hervat. ROTTERDAM, 11 Oct. Vee. Aanvoer: 1704 totaal, 483 vette runderen, 309 vette kalveren, 21 nuchtere kalveren, 543 scha pen en lammeren, 446 varkens, 2 bokken. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 66 en 48 56 cent, vette ossen 72, 65 en 5056 cent, vette kalveren 95, 85 en 7075 cent, var kens (leven gewicht) 63, 62 en 61 cent, schapen 53, 48 en 43 cent, lammeren 62, 59 en 54 cent. Prijzen per stuk: schapen 292622, lammeren 191715. Over zicht: vette koeien en ossen aanvoer kor ter, handel lui, prijzen onveranderd pr. koe 78 pr. os 76 cent, vette kalveren aan voer iets kleiner, handel levendig, prijzen goed prijshoudend pr. kalf 1.05; scha pen en lammeren aanvoer minder, handel tamelijk, prijzen iets hooger. varkens aan voer kleiner, handel vlug, prijzen hooger er werd 1 klein partijtje export gekocht. AMSTERDAM, 11 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 485 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 70V6, 5868 en 5056 cent per kg. slachtge- wicht, 66 melk- en kalfkoeien 170230 per stuk; 86 vette kalveren 2e kwal. 5462 en 3e kwal. 4252 cent per kg. slachtge- wicht, 12 schapen f 2530 per stuk; 427 varkens: vleeschvarkens wegende van 90 110 kg 7071 cent. zware 6970, vette 12 paarden 100170 per stuk. Aange- varkens 6768 cent per kg. slachtgewicht. voerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen behoorlijke aanvoer, handel stug, prijzen iets lager. Melkkoeien weinig aanvoer, ge drukte handel, Vette kalveren redelijken aanvoer, gedrukten handel, prijzen iets la ger. Nuchtere kalveren korten aanvoer, vluggen handel, prijzen constant. Varkens gewonen aanvoer, redelijken handel, iets hoogere prijzen. Paarden korten aanvoer, onbeteekenenden handel. BOSKOOP, 11 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 12 28 cent, Wendland 4075 cent, Hadley 2G35 cent, Claudius Pernet 1830 cent, Briarclif 15—30 cent, Butterfly 15—27 cent, Steward 2035 cent, Wilh. Kordes 17 cent, Mme Jules Bouché 1221 cent, Ro- salandia 2034 cent, Florex 1532 cent, Phoebe 1632 cent, Byou 21 cent, Chas. B. Kilham 1525 cent, Edith Helen 20 40 cent, Aug. Noack 1019 cent, Else Poulsen 1526 cent, Gloria Mundi 1530 cent, Ellen Poulsen 1018 cent, Paul Grampel 1014 cent, Rosa Mundi 5075 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 1015 cent, Ingar Ohlson 2038 cent, Queen Ma ry 1523 cent, Vierlauden 1730 cent. Chrysanten, grootbloemig 60—110 cent, id. tros 818 cent, Sneeuwbessen 16 cent. Per nettia 4075 cent, Gynerium 46 cent, Phy- salis Franchett 1016 cent. Clematis Du- randi 13 cent. Clematis Prins Hendrik 1.201.70, Clematis le Coultre 1.10 1.70. WljSt LW DTE ERIN GEN (AMST*KOAAD THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: De Zanger van Hare Hoogheid (Gigli). Publiek geheim (Frangoise Rosay en Raimuw). Zangfilm Comedie Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen. Lido: Suzy (Jean Harlow, Franchot Tone). Ik zal je temmen. (Ginger Roger en George Brent). Spannende Speelfilm Comedie Dag. 8.-511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen. Casino: De Bokskampioen (Bach). Stalen Vuisten (John Wayne). Komisch Wild-West- füm. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd en Dond„ 2 uur. - Goedgekeurd v. volwassenen. Luxor: Land der Liefde. Baron Tip (Joan Blondel, Frank Mc Lugh). Operettefiln Comedie L'ag. 811 uur, Zon dag 27 uur. Ma tinee. Zaterdag en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3